Esileht Lapse ootamine Märtsi beebid 2020

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 175 )

Teema: Märtsi beebid 2020

Postitas:

Tere!

Teen siia uue kuu 🙂 Loodame, et tuleb meid palju siia.
Räägime tähtaegadest, mitmes laps ning mured ja rõõmud 🙂

Alustan ise siis, mul esimene laps, tähtaeg on 1.03 (osade kalulaatorite järgi ka 29.02). Ise pigem ikka arven et rohkem märtsi oma. Nädalaid ITK äpi järgi hetkel 5+2 (seega nädalaid ikka vähem, kui veebruari grupi inimestel).

Arstile (ämmaemandale) lähen 15.07, selleks ajaks peaks olema 7+0 nädalat. Ma loodan, et on ikka ok kohe otse ämmakale minna, mitte kõigepealt naistearstile. Loodetavasti on siis kõik hästi ja saab ka täpsema tähtaja teada.

Tahaksin, et mees ka tuleks esimesele külastusele kaasa, aga ma ei tea kas see on ok, sest esimene ultraheli ei ole kõhu pealt vaid tupest. Mis te arvate?

Üldiselt on enesetunne ok, ei ole veel iiveldamise rallit hakanud. Tunnustest peale päevade ära jäämise on sellised kerged torked, valud alakõhus ning nüüd paaril päeval tekkinud alaseljavalu.

Päikest! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Teen siia uue kuu ???? Loodame, et tuleb meid palju siia.

Räägime tähtaegadest, mitmes laps ning mured ja rõõmud ????

Alustan ise siis, mul esimene laps, tähtaeg on 1.03 (osade kalulaatorite järgi ka 29.02). Ise pigem ikka arven et rohkem märtsi oma. Nädalaid ITK äpi järgi hetkel 5+2 (seega nädalaid ikka vähem, kui veebruari grupi inimestel).

Arstile (ämmaemandale) lähen 15.07, selleks ajaks peaks olema 7+0 nädalat. Ma loodan, et on ikka ok kohe otse ämmakale minna, mitte kõigepealt naistearstile. Loodetavasti on siis kõik hästi ja saab ka täpsema tähtaja teada.

Tahaksin, et mees ka tuleks esimesele külastusele kaasa, aga ma ei tea kas see on ok, sest esimene ultraheli ei ole kõhu pealt vaid tupest. Mis te arvate?

Üldiselt on enesetunne ok, ei ole veel iiveldamise rallit hakanud. Tunnustest peale päevade ära jäämise on sellised kerged torked, valud alakõhus ning nüüd paaril päeval tekkinud alaseljavalu.

Päikest! ????

Mina olen küll veebruari oma aga võtan ikka sõna korraks siin.

Minul käis mees esimesel Ämmaka külastusel kaasas kuna soovis näha südame tööd. Jah oli sisemine Uh aga no ma arvan, et enne ka näinud milline ma alt välja näen.
Arst kõige pealt otsis südametööd ja siis kutsus mehe sisse alles ja näitas ekraanil kus süda lööb. Siis keeras mees selja ja ma panin riidesse. Minu jauks ega tema jauks ei olnud see ebamugav. Arvan, et see oli meie puhul õige otsus ja ta rohkem tunneb, et kaasa teda lapse saamisse. Samas leppisime kokku, et tuleb teistesse UH kaasa aga arsti juurde mitte kui just pole vabapäev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liitun ka siinsetega, tähtaeg oma arvutuste järgi peaks olema 9.03.2020. Alles värskelt sain teada, et rase. Eks nüüd natuke ootan ja siis arstile 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

huvitav lugu https://bit.ly/2Ji0hMN

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.07 10:05; 06.07 10:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Teen siia uue kuu ???? Loodame, et tuleb meid palju siia.

Räägime tähtaegadest, mitmes laps ning mured ja rõõmud ????

Alustan ise siis, mul esimene laps, tähtaeg on 1.03 (osade kalulaatorite järgi ka 29.02). Ise pigem ikka arven et rohkem märtsi oma. Nädalaid ITK äpi järgi hetkel 5+2 (seega nädalaid ikka vähem, kui veebruari grupi inimestel).

Arstile (ämmaemandale) lähen 15.07, selleks ajaks peaks olema 7+0 nädalat. Ma loodan, et on ikka ok kohe otse ämmakale minna, mitte kõigepealt naistearstile. Loodetavasti on siis kõik hästi ja saab ka täpsema tähtaja teada.

Tahaksin, et mees ka tuleks esimesele külastusele kaasa, aga ma ei tea kas see on ok, sest esimene ultraheli ei ole kõhu pealt vaid tupest. Mis te arvate?

Üldiselt on enesetunne ok, ei ole veel iiveldamise rallit hakanud. Tunnustest peale päevade ära jäämise on sellised kerged torked, valud alakõhus ning nüüd paaril päeval tekkinud alaseljavalu.

Päikest! ????

Mina võtsin mehe muidugi kaasa, ka tema tahtis tuksuvat südant näha. Sealt alt on ta mind ennegi näinud ja võrreldes sellega, mida ta sünnitusel näeb, on vaginaalne uh väga süütu vaatepilt. Kindlasti võtaks ka järgmiste rasedustega kaasa! Seda enam, et just alguses on rasedus mehele abstraktne, on tavaliselt see väga eriline moment, näha oma beebi südant esmakordselt tuksumas 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ise sain 4-ndal rasedusnädalal teada. Hetkel keegi peale mehe ei tea ja suhteliselt raske on nii, kuna olen esmarase ja pole väga kellegagi arutada, sest perele ja sõpradele ei taha enne öelda, kui on suurem risk möödas. Ämmaka juurde esimest korda 17.07, siis on itk kalendri järgi 6+4. Tähtaeg on 06.03.2020.

Oksendanud veel ei ole, süda on sellel nädalal veidi paha olnud, küll aga oli teadasaamisest alates palavik 37.1-37.5, arstid kehitasid sellepeale õlgu ja kohati on kõhus teravad valud ka.. nagu tõmbaks krampi ja siis kuskil 5-10 minuti jooksul kaob ära. Loodan lihtsalt, et kõik on hästi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.07 12:12; 18.12 20:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin siis täna ämmakal ära. Tähtaeg siis ikka 1.03.2020, ultrahelis oli ilusti südametöö näha ja pikkus 11-12 mm 🙂 Hetkel siis umbes 7+2 nädalat rasedus.

12-16.08 lähen viin uriiniproovi ja 22.08 on siis see Oscar uuring.

Ise olen ka esmarase ja hetkel teab ka ainult mees, et beebiootel oleme.

Mul on ka alates 6ndat nädalast iiveldus ja hommikuti ka oksendan. Kõht on koguaeg tühi aga millegi isu ei ole otseselt. Lisaks on rinnad väga valulikud. Alakõhus on sellised kerged valud.

Viimane Kägu, loodan et sul ka ilusti täpike näha 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul siis tähtaeg kalkulaatori järgi 10.03,tulemas 4 laps.Arsti juurde 23.07,siis peaks olema 7 nädalat rasedust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Peaks vist mitte Käona esinema, muidu ei saa aru kellega räägid 😀 Rkrr, mina siis see “viimane Kägu”. Kas oled ITK-s arvel? Kes su ämmakas on ja kuidas rahule jäid? Ise olen ultraheli pärast väga ärevil, kardan nende kõhuvalude pärast.

Aga seoses isudega – mul ka kõht tühi pidevalt, aga süüa ei taha midagi. Pean ennast lausa sundima väikseid portse sööma. Rinnad ka valulikud, käisin just ostsin täna uue pehmema rinnahoidja ja nüüd oluliselt meeldivam olla 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen jah ITKs arvel. Hetkel käisin Grete Tamm juures, aga kuna ta ise jääb juulist lapsehooldupuhkusele siis edaspidi hakkab mu ämmaemand olema Kersti Luha.
Aga muidu oli esimene kogemus mul küll väga meeldiv. Ilusti rääkis lahti kõik ja seletas ära.

Homsest üritan hommikul endale voodi kõrvale midagi näksimist võtta, mida siis hommikul natuke süüa, pidi seda hommikust iiveldust vähendama. Eks siis paistab kuidas mõjub 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ka mul nüüd käidud UH-s. Kõik ok, ilusti oli näha 🙂 Tähtajaks pakuti ikka 06.03.2020

Analüüsid viin 5-6.08 paiku, 21.08 Oscar. Nii palju aega nüüd järgmise vastuvõtuni, ei teagi kohe kuidas seda sisustada 😀 Tahaks ju juba kohe teada, kas kõik hästi.

Seda hommikuti näksimist voodi kõrval ma kahjuks teha ei saa, võtan kilpnäärme tablette. Neid peab võtma hommikul ja pärast võtmist ei tohi 1h süüa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liitun ka vestlusega – ootan esimest last, rasedust hetkel 5 nädalat ja tähtaeg kalkulaatori järgi 18. märts.

Ämmaka aja sain 10. rasedusnädalaks, loodan, et see pole liiga hilja.

Hetkel on kõik kulgenud probleemideta, varasemalt tundsin harva nõrka kõhuvalu, mis natuke
hirmutas, aga nüüdseks enam mitte. Iiveldust veel tulnud ei ole, tahaks loota et ei tulegi :). Rinnad on suuremad ja hellad küll, aga seda pahaks ei pane.

Eks veidi on lihtsalt üksildane tunne, kuna kellegagi peale mehe seda veel jagada ei saa.
Ootan juba ämmaka visiiti, et veenduda, et kõik on ikka korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul iiveldus on ikka, hommikul voodis teen väikse snäki, aga see leevendab vaid nii üalju, et wc potti kallistades ei tule enam maomahlu vaid see sama snäkk.

Viimasel paaril päeval on mul nüüd tekkinud alakõhuvalud. Selline kohati suruv tunne ja nagu ka vaagnaluu valutab. Ma väga loodan, et kõik on ikka hästi, kuigi väike mure ikka kripeldab südames 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liitun ka teiega. Minul on käsil teine rasedus, kuna eelmine kord saime nii poisi kui ka tüdruku, siis mõtlesime aastaid, et nii sobib ja rohkem plaanis polnud. Kuna aga nüüdseks on lapsed juba kümnesed, siis lõpuks mõtted muutusid.
Eelmise rasedusega polnud peale kõhu kasvamise ühtegi tunnust, aga seekord olen jõudnud juba haiglas tilguti all käia, kuna iiveldus ja oksendamine on igapäevane asi.
UH järgi on rasedust hetkel 7+2 ja tähtajaks pakuti 04.03.
Kuna aprillis eemaldati mul kilpnääre, siis olen ka pideva jälgimise all.
Arvel olen Tartus Tamme Erakliinikus.

Birgiiit

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere. Ma ka teatan, et olen rase. Kui kauaks, ei tea. Eelmine rasedus peetus paar kuud tagasi ja nüüd ei julge loota, et kõik korras. Muidu TA 26.03.

Liisa

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain ka mõned päevad tagasi positiivse rasedustesti. Kuna mul on ivf radedus, siis homme veretest. Kuna märtsis eelmine rasedus peetus 8+nädalal, siis tunnen et kõnnin väga õhukesel jääl. TA sain ise 27.03
Kodus ootamas 11a vanem vend.
Võiduka lõpuni ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Tore, et rahvast on juurde tulnud.

Mul on endiselt süda paha, oksendanud veel kordagi ei ole, kuigi paar korda on täitsa lubanud. Suure hirmuga mõtlen sellest, et kui puhkus läbi saab, siis kuidas tööle tagasi lähen, kui enesetunne nii halb kogu aeg.

Juuli alguses olin haiguslehel ja perearst siis kohe küsis, et kas märgivad haiguslehele raseduse märke külge. Mind ajas see nii närvi.. Umbes, et sain triibud kätte ja juba arvavad, et tahan kohe 4-ndal rasedusnädalal tööandjat teavitada. Tahan ikka oodata, kui suuremad riskid möödas. Kui peaks olema raske kogemus, siis tööandja on viimane, kellele tahaksin sellist asja rääkida. Nüüd ei julge edaspidi haiguslehte enam võttagi, hakkavad kohe pakkuma, et teavitavad tööandjat. Tahan ikka ise tööandjale öelda, siis kui ma valmis olen.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tervitused ka minu poolt. Tulen ka ikka juba seltsi ära, muidu see teema siin nii vaikne, et üldse midagi pole lugeda. 😀

Tähtaeg kalendri järgi 14.03, tulekul teine laps peale enam kui dekaadi jagu mõtlemist, et tegelikult mulle ühest ju piisab ka. Aga eks uue abikaasaga puhuvad ikka uued tuuled. 🙂

Täna siis 6+2 ja alanud on kolmas nädal olekut, mis kõige enam meenutab püsivat pohmelli. Eks ma pean õnnelik olema, et niigi kergelt läinud, aga samas kole väsitav on ikka ennast 24/7 kehvasti tunda. Ja kuna pohmakaraviks on mul alati olnud burger-friikad-või-vähemalt-suures-koguses-valget-saia, siis kardetavasti see kaalule ka eriti hästi ei mõju. Juba aastaid ei ole eriti viitsinud alkoholi juua just seepärast, et pohmakas on nii nõme – ja nüüd siis kolmas nädal. Eh.

Tööandjaga on mul eriti hea seis, sest vahetan just töökohta ja kuna tegu ametikohaga, kus ei saa kuu peale tööleasumist teatada, et “Suckeeeers…!”, siis ütlesin tulevasele tööandjale juba enne töölepingu allkirjastamist, et paraku on nüüd vaja plaanid veidi siiski ümber mängida. Kartsin küll, et nad võivad selle peale öelda thanks but no thanks, aga no vähemalt mina saan siis pea püsti hoida, nemad ilmselt mitte. Õnneks siiski läks kõik hästi ja alustan peatselt uues kohas tööd. Mis on muidugi ka veidi õudukas, sest kogu see väsimus ja (kas ma olen juba maininud?) pohmelli tunne tähendab, et sisse elamine saab olema raske.

TÜK-i sain rasedusega arvele võtmiseks aja alles 12. rasedusnädalale, mis on minu arvates ikka müstiline. Jah, mul on õnne omada tutvusi ja seega saan I trimestri uuringud lasta välja kirjutada/broneerida siiski õigel ajal, aga kuidas need, kellel pole käppa sees, hakkama peaksid saama?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ajaa, Rkrr küsimusele vastusena – ma võtsin abikaasa siiski kaasa, kuigi tupesisene UH oli. Ta vaatab ju ekraani, mitte jalgevahet. 🙂 Kaasa oli küll väga rõõmus – ütles, et palju reaalsem tunne on nüüd peale tuksleva täpikese nägemist. Kaks triipu rasedustestil ei anna ikkagi päris sellist tunnet, et päris laps ja päriselt kõhus kasvamas. 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka siis siin, 8+2, ja loodan, et kõik läheb hästi. Oli algul kaks beebit tulekul aga eile UH ainult 1. Küsimusi on peas nii palju aga arst oli eile väga napisõnaline ja ütles ainult, et eks Oscar testiga saab teada kas selle ühega kõik ikka on korras. Mul vanust ka juba ja nüüd nii närvid, pean selle kolm nädalat kuidagi ära kannatama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen oorel ja arvutasin, et märtsikuus sünnib. Kuna mul oli novembrikuus emakaväline, kardan natuke ikka… ootan 3 last, kodus 5 ja 10 aastased, poeg ja tütar. Nüüd ka riskirase vist vanusega 39+. Ämmakale veel aega pole saanud. Proovin uuel nädalal uuesti, hetkel valin kas Pelgu või ITK Tallinnas. Hirm just selle ees, kas olen valmis nö uuele ringile minemast ja kaa saan hakkama.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!
Liitun grupiga!
Ootan oma teist last, kes IVF teel saadud. Tähtajaks saan kalkulaatoriga 12.03. Muidu on kõik ok olnud, kerged torked kõhus jne. Aga nüüd umbes nädala jagu juba olen olnud pōhimõtteliselt 24/7 pohmellis. Pea käib ringi ja sûda läigib. Kui kôht natukesegi tühjemaks peaks minema, läheb olemine kohe eriti rängaks. Ühe korra olen ka oksendanud, sest lihtsalt nii ajas öökima. Tööl on praegu väga keeruline olla, aga kuna alles esimene UH homme, siis ei taha nii vara tööandjale veel öelda. Teen aga asjalikku nägu ja suren sisemiselt ???? Loodetavasti on homme ühte tuksuvat täpikest näha. Arstile lähen ITK-sse dr. Haldre juurde ja kui kõik ok, siis arvele tahan võtta ennast Pelgulinna, kuna olin seal ka esimese lapsega otsast lõpuni ja jäin väga rahule.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei
Liitun ka teiega TA peaks olema 10.märts
Arstile alles uuel nädalal. Vaevusi oli vahepeal niipalju et arvasin, et mul toidumürgitus või surm silme ees ????
Tulekul mingil määral üllatusbeebi kuid siiski väga ootatud. Lihtsalt proovisime mehega pea aasta, et viimase ja uue vanuse vahe jääks alla 2.6. Aga selle aja sees ei õnnestunud. Loobusime ja võtsin sihile uued suunad (ülikooli minna jne). Nüüd järsku test positiivne. Eks lapsed valivad endale ise aja kuna tulla. Veel on kerge shokk ja tuleb teha ümber korraldusi aga beebi ootatud ❤️

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.07 14:03; 29.07 23:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas teil tunnustega on?

Mul rasedust hetkel 8+5, aga tunnused nagu oleks kaduma hakanud. Paar hommikut pole enam iiveldama ajanud, küll aga kui päeval liiga suur söögi vahe sisse jäämid, siis hakkab küll halb. Rindade valulikkus on ka vähemaks jäänud. Nüüd natuke muretsen, et kas kõik ok ikka.

Mõtlesin, et lähen lasen synlabis hcg analüüsi teha ka siis paari päeva pärast uuesti, et kui näit kasvab siis ehk korras ikka kõik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,
Kolin ka siis teile siia 🙂
Senini lugesin ja mõtlesin, et kuna see lugu ametlikult ikka kohale mulle jõuab.

Olen esimest korda rase. Tähtajaks ütleb 3. märts. Olen naistearstil ära käinud, kui oli 6+3, südametöö sai kinnituse.

Praegu siis 8+4 ja ikka veel pole päris nagu sellist tunnet, et nüüd olen rase 🙂

4ndast nädalast saati kuni siiamaani iiveldab ikka päris tihti. Kõige hullem see, et sisse läheb see ebatervislik rohkem, siis nagu ei iivelda! Kohutav. Muidu lõhnataju juba päris hull ja mehe musti sokke tunnen 2 tuba eemalt juba. Rinnad ka juba 4ndast nädalast saadik nii hellad, et ei tea kuhu duši all pugeda. Kuskil 4-5 nädal olid need emaka teravad valud ka, enam õnneks mitte.

Nüüd siis ootan proovide viimist 30.07-13.08. Uh/oscar 21.08 ja ämmaemand 23.08.

Edu meile märtsikatele 🙂
Katukat

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sama, kõik ebatervislik on nii maitsev, loodan, et see pohmell varsti üle läheb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liitun ka teiega. Minul on käsil teine rasedus, kuna eelmine kord saime nii poisi kui ka tüdruku, siis mõtlesime aastaid, et nii sobib ja rohkem plaanis polnud. Kuna aga nüüdseks on lapsed juba kümnesed, siis lõpuks mõtted muutusid.

Eelmise rasedusega polnud peale kõhu kasvamise ühtegi tunnust, aga seekord olen jõudnud juba haiglas tilguti all käia, kuna iiveldus ja oksendamine on igapäevane asi.

UH järgi on rasedust hetkel 7+2 ja tähtajaks pakuti 04.03.

Kuna aprillis eemaldati mul kilpnääre, siis olen ka pideva jälgimise all.

Arvel olen Tartus Tamme Erakliinikus.

Birgiiit

Mina püüan alles triipe, aga olen ka kilpnäärmega hädas. Kui kiirelt triibud said? Mul ootamatult ületalitlus tekkinud ja mure suur, kas ja kuidas rasestuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Rkrr, mul on ka iiveldusega viimased paar päeva kergem. Hetkel 8+0. Mulle endale tundub, et sellest, et hakkasin neid rasedusvitamiine võtma õhtuti. Enne võtsin neid keset päeva. Ei teagi nüüd kas see on juhus, aga võtan igaks juhuks õhtuti edasi, sest seda iivelduse janti küll ei taha rohkem 😀 Pärast sööki on ikka veidi imelik olla, aga see võib ka sellest olla, et peaks veel väiksemaid portse korraga sööma.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niipalju kui ma olen uurinud, siis ületalitusega pole asi nii hull kui alatalitusega.
Minul oli aga kasvaja ja kilpnääre täielikult eemaldatud.
Meie saime enda triibud 3 kuud peale operatsiooni. Enne operatsiooni proovisime üle poole aasta, aga tehti selgeks, et pole väga mõtet lootma hakata.

Aga soovitan pöörduda endokrinoloog-günekoloogi juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen oorel ja arvutasin, et märtsikuus sünnib. Kuna mul oli novembrikuus emakaväline, kardan natuke ikka… ootan 3 last, kodus 5 ja 10 aastased, poeg ja tütar. Nüüd ka riskirase vist vanusega 39+. Ämmakale veel aega pole saanud. Proovin uuel nädalal uuesti, hetkel valin kas Pelgu või ITK Tallinnas. Hirm just selle ees, kas olen valmis nö uuele ringile minemast ja kaa saan hakkama.

Huvitav,mille eest see 1 miinus tuli?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 175 )


Esileht Lapse ootamine Märtsi beebid 2020

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.