Esileht Lapse ootamine MĂ€rtsi beebid 2020

NĂ€itan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: MĂ€rtsi beebid 2020

Postitas:
Rkrr

Tere!

Teen siia uue kuu 🙂 Loodame, et tuleb meid palju siia.
RÀÀgime tĂ€htaegadest, mitmes laps ning mured ja rÔÔmud 🙂

Alustan ise siis, mul esimene laps, tÀhtaeg on 1.03 (osade kalulaatorite jÀrgi ka 29.02). Ise pigem ikka arven et rohkem mÀrtsi oma. NÀdalaid ITK Àpi jÀrgi hetkel 5+2 (seega nÀdalaid ikka vÀhem, kui veebruari grupi inimestel).

Arstile (Àmmaemandale) lÀhen 15.07, selleks ajaks peaks olema 7+0 nÀdalat. Ma loodan, et on ikka ok kohe otse Àmmakale minna, mitte kÔigepealt naistearstile. Loodetavasti on siis kÔik hÀsti ja saab ka tÀpsema tÀhtaja teada.

Tahaksin, et mees ka tuleks esimesele kĂŒlastusele kaasa, aga ma ei tea kas see on ok, sest esimene ultraheli ei ole kĂ”hu pealt vaid tupest. Mis te arvate?

Üldiselt on enesetunne ok, ei ole veel iiveldamise rallit hakanud. Tunnustest peale pĂ€evade Ă€ra jÀÀmise on sellised kerged torked, valud alakĂ”hus ning nĂŒĂŒd paaril pĂ€eval tekkinud alaseljavalu.

PĂ€ikest! 🙂

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Tere!

Alustan ise siis, mul esimene laps, tÀhtaeg on 1.03 (osade kalulaatorite jÀrgi ka 29.02). Ise pigem ikka arven et rohkem mÀrtsi oma. NÀdalaid ITK Àpi jÀrgi hetkel 5+2 (seega nÀdalaid ikka vÀhem, kui veebruari grupi inimestel).

Arstile (Àmmaemandale) lÀhen 15.07, selleks ajaks peaks olema 7+0 nÀdalat. Ma loodan, et on ikka ok kohe otse Àmmakale minna, mitte kÔigepealt naistearstile. Loodetavasti on siis kÔik hÀsti ja saab ka tÀpsema tÀhtaja teada.

Tahaksin, et mees ka tuleks esimesele kĂŒlastusele kaasa, aga ma ei tea kas see on ok, sest esimene ultraheli ei ole kĂ”hu pealt vaid tupest. Mis te arvate?

Üldiselt on enesetunne ok, ei ole veel iiveldamise rallit hakanud. Tunnustest peale pĂ€evade Ă€ra jÀÀmise on sellised kerged torked, valud alakĂ”hus ning nĂŒĂŒd paaril pĂ€eval tekkinud alaseljavalu.

PĂ€ikest! 🙂

Mina olen kĂŒll veebruari oma aga vĂ”tan ikka sĂ”na korraks siin.

Minul kĂ€is mees esimesel Ämmaka kĂŒlastusel kaasas kuna soovis nĂ€ha sĂŒdame tööd. Jah oli sisemine Uh aga no ma arvan, et enne ka nĂ€inud milline ma alt vĂ€lja nĂ€en.
Arst kĂ”ige pealt otsis sĂŒdametööd ja siis kutsus mehe sisse alles ja nĂ€itas ekraanil kus sĂŒda lööb. Siis keeras mees selja ja ma panin riidesse. Minu jauks ega tema jauks ei olnud see ebamugav. Arvan, et see oli meie puhul Ă”ige otsus ja ta rohkem tunneb, et kaasa teda lapse saamisse. Samas leppisime kokku, et tuleb teistesse UH kaasa aga arsti juurde mitte kui just pole vabapĂ€ev.

Please wait...
Postitas:
sipsik

Liitun ka siinsetega, tĂ€htaeg oma arvutuste jĂ€rgi peaks olema 9.03.2020. Alles vĂ€rskelt sain teada, et rase. Eks nĂŒĂŒd natuke ootan ja siis arstile 🙂

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

huvitav lugu https://bit.ly/2Ji0hMN

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
KĂ€gu

Tere!

PĂ€ikest! 🙂

Mina vĂ”tsin mehe muidugi kaasa, ka tema tahtis tuksuvat sĂŒdant nĂ€ha. Sealt alt on ta mind ennegi nĂ€inud ja vĂ”rreldes sellega, mida ta sĂŒnnitusel nĂ€eb, on vaginaalne uh vĂ€ga sĂŒĂŒtu vaatepilt. Kindlasti vĂ”taks ka jĂ€rgmiste rasedustega kaasa! Seda enam, et just alguses on rasedus mehele abstraktne, on tavaliselt see vĂ€ga eriline moment, nĂ€ha oma beebi sĂŒdant esmakordselt tuksumas 🙂

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Ise sain 4-ndal rasedusnĂ€dalal teada. Hetkel keegi peale mehe ei tea ja suhteliselt raske on nii, kuna olen esmarase ja pole vĂ€ga kellegagi arutada, sest perele ja sĂ”pradele ei taha enne öelda, kui on suurem risk möödas. Ämmaka juurde esimest korda 17.07, siis on itk kalendri jĂ€rgi 6+4. TĂ€htaeg on 06.03.2020.

Oksendanud veel ei ole, sĂŒda on sellel nĂ€dalal veidi paha olnud, kĂŒll aga oli teadasaamisest alates palavik 37.1-37.5, arstid kehitasid sellepeale Ă”lgu ja kohati on kĂ”hus teravad valud ka.. nagu tĂ”mbaks krampi ja siis kuskil 5-10 minuti jooksul kaob Ă€ra. Loodan lihtsalt, et kĂ”ik on hĂ€sti.

Please wait...
Postitas:
Rkrr

KĂ€isin siis tĂ€na Ă€mmakal Ă€ra. TĂ€htaeg siis ikka 1.03.2020, ultrahelis oli ilusti sĂŒdametöö nĂ€ha ja pikkus 11-12 mm 🙂 Hetkel siis umbes 7+2 nĂ€dalat rasedus.

12-16.08 lÀhen viin uriiniproovi ja 22.08 on siis see Oscar uuring.

Ise olen ka esmarase ja hetkel teab ka ainult mees, et beebiootel oleme.

Mul on ka alates 6ndat nĂ€dalast iiveldus ja hommikuti ka oksendan. KĂ”ht on koguaeg tĂŒhi aga millegi isu ei ole otseselt. Lisaks on rinnad vĂ€ga valulikud. AlakĂ”hus on sellised kerged valud.

Viimane KĂ€gu, loodan et sul ka ilusti tĂ€pike nĂ€ha 🙂

Please wait...
Postitas:
Kennedy

Minul siis tÀhtaeg kalkulaatori jÀrgi 10.03,tulemas 4 laps.Arsti juurde 23.07,siis peaks olema 7 nÀdalat rasedust.

Please wait...
Postitas:
kasutajanimi123

Peaks vist mitte KĂ€ona esinema, muidu ei saa aru kellega rÀÀgid 😀 Rkrr, mina siis see “viimane KĂ€gu”. Kas oled ITK-s arvel? Kes su Ă€mmakas on ja kuidas rahule jĂ€id? Ise olen ultraheli pĂ€rast vĂ€ga Ă€revil, kardan nende kĂ”huvalude pĂ€rast.

Aga seoses isudega – mul ka kĂ”ht tĂŒhi pidevalt, aga sĂŒĂŒa ei taha midagi. Pean ennast lausa sundima vĂ€ikseid portse sööma. Rinnad ka valulikud, kĂ€isin just ostsin tĂ€na uue pehmema rinnahoidja ja nĂŒĂŒd oluliselt meeldivam olla 😀

Please wait...
Postitas:
Rkrr

Ma olen jah ITKs arvel. Hetkel kÀisin Grete Tamm juures, aga kuna ta ise jÀÀb juulist lapsehooldupuhkusele siis edaspidi hakkab mu Àmmaemand olema Kersti Luha.
Aga muidu oli esimene kogemus mul kĂŒll vĂ€ga meeldiv. Ilusti rÀÀkis lahti kĂ”ik ja seletas Ă€ra.

Homsest ĂŒritan hommikul endale voodi kĂ”rvale midagi nĂ€ksimist vĂ”tta, mida siis hommikul natuke sĂŒĂŒa, pidi seda hommikust iiveldust vĂ€hendama. Eks siis paistab kuidas mĂ”jub 🙂

Please wait...
Postitas:
kasutajanimi123

Ka mul nĂŒĂŒd kĂ€idud UH-s. KĂ”ik ok, ilusti oli nĂ€ha 🙂 TĂ€htajaks pakuti ikka 06.03.2020

AnalĂŒĂŒsid viin 5-6.08 paiku, 21.08 Oscar. Nii palju aega nĂŒĂŒd jĂ€rgmise vastuvĂ”tuni, ei teagi kohe kuidas seda sisustada 😀 Tahaks ju juba kohe teada, kas kĂ”ik hĂ€sti.

Seda hommikuti nĂ€ksimist voodi kĂ”rval ma kahjuks teha ei saa, vĂ”tan kilpnÀÀrme tablette. Neid peab vĂ”tma hommikul ja pĂ€rast vĂ”tmist ei tohi 1h sĂŒĂŒa.

Please wait...
NĂ€itan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Esileht Lapse ootamine MĂ€rtsi beebid 2020