Esileht Lapse ootamine MĂ€rtsi beebid 2020

NĂ€itan 20 postitust - vahemik 151 kuni 170 (kokku 170 )

Teema: MĂ€rtsi beebid 2020

Postitas:
Rkrr

Paljud teist siin juba liigutusi tunnevad?

Mul vahepeal nagu oleks mingid teistmoodi “mulksud” kĂ”hus, aga kuna esimene laps ja platsenta eesseinas, siis ilmselt pĂ€riselr hakkan ikka hiljem tundma.
Kuifi juba nii vĂ€ga tahaks rohkem tunda neid mĂŒksukesi.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Mul vahepeal nagu oleks mingid teistmoodi “mulksud” kĂ”hus, aga kuna esimene laps ja platsenta eesseinas, siis ilmselt pĂ€riselr hakkan ikka hiljem tundma.

Mul tĂ€pselt sama. 18 nĂ€dalat ja tundsin alles gaaside sarnast tunnet. Algul mĂ”tlesingi et gaasid aga see asukoht oli tĂ€pselt seal kus tita ja oli selline teistmoodi siiski 😁
NĂŒĂŒd muudkui ootan et see tunne korduks 😂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
kasutajanimi123

Mina juba 5 pĂ€eva tunnen. Hetkel 18+0. Ma arvan, et need on need, sest ei sarnane gaasidega 😁

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Ma hakkasin seekord hĂ€sti vara tundma, juba kuskil 14+ (enne seda polnud veel kindel, kas gaasid vĂ”i beebi). Aga mul platsenta tagaseinas, teine laps (tean, mis tunnet otsida) ja tundub, et hĂ€sti aktiivne tegelane – sibeleb ikka palju, nii ultrahelis kui Ă”htuti voodisse pikali heites. Eelmine laps oli mĂ€rksa rahulikum kĂ”hus.

Reiwa

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Mul 16 nÀdalat ja pole midagi tundnud veel

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
KĂ€gu

Mul ka 16 nĂ€dal ja neljas laps- pole peale gaaside veel midagi tundnud. Mitte ĂŒhegi lapsega pole kuni 18nda nĂ€dalani tundnud midagi mida oleks kindlasti julgenud lapse liigutusteks lugeda.
L.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
Rkrr

Uuriksin siin natuke ka turvahĂ€llide ja vankrite kohta. Millist plaanite endale osta, mis firmat soovitate jne. Hea oleks kui ka panekiste mĂ”ned plussid ja miinused, miks mĂ”nda eelistate ja mĂ”nda mitte 🙂

Kuna esimest korda tegelen selliste asjaega, siis valik vÔtab silme eest kirjuks.

PS, ei jĂ”ua jĂ€rgmist esmaspĂ€eva Ă€ra oodata, siis LA ja ehk saab ka teada kumb tulemas on 🙂

Please wait...
Postitas:
kasutajanimi123

Uuriksin siin natuke ka turvahĂ€llide ja vankrite kohta. Millist plaanite endale osta, mis firmat soovitate jne. Hea oleks kui ka panekiste mĂ”ned plussid ja miinused, miks mĂ”nda eelistate ja mĂ”nda mitte 🙂

Kuna esimest korda tegelen selliste asjaega, siis valik vÔtab silme eest kirjuks.

PS, ei jĂ”ua jĂ€rgmist esmaspĂ€eva Ă€ra oodata, siis LA ja ehk saab ka teada kumb tulemas on 🙂

Mina olen natuke uurinud ja ka tuttavatelt tagasisidet saanud, aga endal kogemust pole.

Ise plaanin osta kogu vankri ja turvahĂ€lli möllu cybexilt. Raam tundus ĂŒsna kerge ja mĂ”nusalt kokkupakitav. Lisaks meeldis see, et kuna raam ĂŒsna kompaktne siis kasutan seda nii vankri, kergkĂ ru kui ka turvahĂ€lli jaoks. VĂ€hem asju, mida kodus hoiustada 😀

Veel tean, et palju soovitatakse maxi-cosi turvahÀlle.

Ameerika brĂ€ndide kohta tean nii palju, et seal ei ole kohustuslik crash teste teha ehk siis tegelt pole kindlust kas see asi elab Ă”nnetuse ĂŒle. Seega soovitatakse pigem Euroopa brĂ€nde, kuna siin need testid kohustuslikud.

Vankri osas olen kuulnud – cybex, emmaljunga, bugaboo, mima, mutsy ja nord active, stokke vist.

Cybexil pidi vedrustus kehvem olema kui emmaljungal, aga kuna ma nkn kergliiklusteedel jalutan, siis mul pole vahet otseselt. Paljudele meeldib emmaljungal see vedrustus, kuna saab last paremini ÔÔtsutada vms.

Mima nÀeb Àge vÀlja, aga funktsionaalsuse osas kursis ei ole. Nord active oli minu meelest tÀitsa mÔnus, aga mulle jÀi raam liiga raskeks.

Soovitan kĂ€ia poodides vaatamas ja seal neid katsuda ja vaadata, mis endale kĂ€epĂ€rasem tundub. Lisaks poodides tavaliselt ollakse ĂŒsna abivalmid nĂ€itama erinevaid funktsionaalsusi.

MÔtle ka kindlasti sellele, et kas elad korteris vÔi oma majas (mis korrusele asju tassid, kus hoiustad); millised on need teed, kus igapÀevaselt liikled (kas kergliiklus asfaltiga vÔi mingid terviserajad pigem, kuidas talvel lumega teehooldus on jne).

Teise lapse ootel emad vÔiksid jagada oma reaalseid kogemusi kindlate mudelitega.

Please wait...
Postitas:
9una

Rkrr – Ă€kki saad kutse saata mulle? Ma tĂ”esti ei leia gruppi ĂŒles.

Mul esimese lapsega oli maxi cosi hÀll, seekord vÔtan kasutusele cybexi oma.
Vanker jÀÀb vist ikka EJ, kuna elan maal ja kĂ€in palju ka kruusateid ja meil toimuvad kĂŒlas hetkel vee ja kanalisatsiooni tööd ja ei tea millal asfaldi uuesti peale saab, seega peab see tank igast olukorrast lĂ€bi minema. Kuigi kolmandale kookonit vedada on kĂŒll kohutav, aga ĂŒle elatav!

Liigutusi ei ole ma ka veel tundnud, kuigi platsenta on seekord tagaseinas, aga tundub, et tuleb veits rahulikum laps nĂŒĂŒd – ptĂŒi ptĂŒi ptĂŒi.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

9una, leidsid, said gruppi?

Meil oli esimese lapsega Maxicosi Cabriofix koos Easyfix alusega ja jÀtkame ka sellega. Hea kerge ja turvaline, alusega eriti lihtne paigaldada ka, ei pea vööga jÀndama.

KĂ€ruks on meil Hartan Topline S, kĂ”va kookoniga. Korralik tank, aga samas ka natuke linnakas tĂ€nu pöörlevatele esiratastele. Talveks on meil olemas ka suurte ratastega esisild, et ikka igast hunnikust lĂ€bi lĂ€heks. Lisaks on meil kergkĂ€ruks Joie Mytrax, just tĂ€na sain kĂ€tte beebikorvi. Esimese lapsega seda ei kasutanud, aga nĂŒĂŒd mĂ”tlesin, et oleks mugavam kui saaks beebi kohe algusest peale sinna kĂ€russe panna, et ei peaks kobakat Hartanit pidevalt autosse tĂ”stma. Siiani olen oma valikutega rahul olnud, natuke kĂŒll kripeldab, et Ă€kki tahaks midagi uut proovida, aga mĂ”istus ĂŒtleb, et pole otsest vajadust ju.. Saan oma Joie beebikorviga hullata, siiski uus asi mu jaoks 😂

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Kui sellel grupil on tibu pilt, siis leidsin ĂŒles – lĂ”puks!

Isofix alused on tĂ”esti mega mĂ”nusad. Mul maxi cosi isofix alus seisab praegu, pole jĂ”udnud mĂŒĂŒgiga tegeleda. Ja cybexi saan ka koos alusega, et hea autosse panna oleks.

Please wait...
Postitas:
Rkrr

Milliseid riided ja mis suuruses plaanite oma mĂ€rtsibeebile osta 🙂

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Tahaks ka teada 😀
Ise pole ĂŒhtegi asja veel ostnud sest ei tea kumb tulemas on.. Ja mul nt pole Ă”rna aimugi mis suuruses riideid mĂ€rtsis sĂŒndinud beebi peaks umbes suvel kandma :D!?!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
KĂ€gu

Huvitav, kas mÀrtsi beebide grupp on siin tÀiesti vÀlja surnud? Ehk on siin veel keegi, kes ei soovi FB-sse kolida?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
Reiwa

Veider jah – ei saagi aru, kas jĂ€rgmisel aastal sĂŒnnib eriti vĂ€he mĂ€rtsibeebisid vĂ”i on emad kĂ”ik hard-core feissbuukerid. 😀 Mina ei liitu ĂŒhegi FB grupiga, aga rÀÀgin rohkem Pereklubis. Sealne grupp on muidugi ka vÀÀÀga vaikne, aga mitte nii hull kui siin. 😀

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Tahaks ka teada 😀

Ise pole ĂŒhtegi asja veel ostnud sest ei tea kumb tulemas on.. Ja mul nt pole Ă”rna aimugi mis suuruses riideid mĂ€rtsis sĂŒndinud beebi peaks umbes suvel kandma :D!?!

Ma olen vaadanud, et hm-is on nii palju ilusaid suveriideid allahindlusega, et tahaks midagi varuda aga ka ei suuda vĂ€lja mĂ”elda, mis suuruses neid vĂ”tta . 😀

Please wait...
Postitas:
Rkrr

Ma ka kÀin siin piilumaa ja tÔesti vaikne.
Aga kuidas siinseyel lĂ€heb ĂŒldse.

Mul 27 nÀdal praegu ja hakkavad seljavalud kimbutama.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Tahaks ka teada 😀

Ma olen vaadanud, et hm-is on nii palju ilusaid suveriideid allahindlusega, et tahaks midagi varuda aga ka ei suuda vĂ€lja mĂ”elda, mis suuruses neid vĂ”tta . 😀

Mina ei ole veel mitte midagi valmis ostnud.
Tasapisi piilun vankreid jm suuremahulist varustust, aga riieteni olen jĂ”udnud vaid niipalju, et ĂŒks body on olemas.
Teen panused sellele, et uuel aastal on aega vaadata.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Ma ka kÀin siin piilumaa ja tÔesti vaikne.

Aga kuidas siinseyel lĂ€heb ĂŒldse.

Mul 27 nÀdal praegu ja hakkavad seljavalud kimbutama.

Minul ka seljavalu mureks. Ja ĂŒleĂŒldse raskem liikumine, see on kuidagi harjumatu minu jaoks. Mulle on ikka meeldinud palju ja kiiresti kĂ”ndida.
Ja see, et enam ei Ă”nnestu hĂ€sti suvaliste pilkude eest oma “olekut” varjata 🙂 (seni on teadnud vaid need, kes peavad teadma).
Minul muidugi meeletu pinge ja stress praegusel perioodil, katsun kuidagi ellu jÀÀda ja natuke puhkust sebida endale.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Mul 28 nĂ€dal ja mingi imelik muutus toimunud. Und ĂŒldse ei ole aga energiat on mitme inimese eest. Terve nĂ€dalavahetuse kĂŒpsetasin ja koristasime ja toimetasin ja tĂ€na kĂ”ndisin tööle isegi kiiremini kui tavaliselt ja isegi pistma ega hingeldama ei hakanud. Ainsaks mureks on mingid imelikud valud paremas kĂŒljes arvatavasti seedimisest.

Please wait...
NĂ€itan 20 postitust - vahemik 151 kuni 170 (kokku 170 )

Esileht Lapse ootamine MĂ€rtsi beebid 2020