Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Märtsi neiuke sündinud ehk..

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Märtsi neiuke sündinud ehk..

Postitas:

..jäärast sai veevalaja :))
Rasedust oli tänaseks 34+6, seega meie tibu otsustas ilmavalgust näha varem kui me oodata oskasime. TA oli meil muidu 26.03.

Ma ise arvan, et see lugu sai alguse üleeile, kui vetsus käies märkasin, et tuleb limast roosat voolust. Korraks käis peast läbi see mõte, et limakork. Aga kuna tähtajani oli ju veel üle kuu aja, siis ma ei muretsenud üldse selle pärast. 21 veebr oli nagunii ÄE vastuvõtt + viimane UH ja mõtlesin, et räägin siis sellest. Sedasama roosakat voolust tuli ka eile. Korraks käis peast läbi mõte, et läheks EMO-sse, et vaataksid üle, aga kuna absoluutselt mingeid kaebusi ei olnud, siis jäin selle plaani juurde, et räägin teisipäeval ämmakaga sellest.
Jaaa-jahhhhh!!! :DD

Kerged päevade moodi valud hakkasid täna kell 4 öösel. Aga olid väga õrnakesed, niiet ma ei pannud neile suurt rõhku. Aga ühe silmaga ikka mõõtsin nende vahesid – oli kuskil 10 min. Tänapäeva perekoolis tehakse esmarasedatele ikka päris korralikku ajuloputust, et esimeste valude korral pole mõtet kohe haiglasse joosta, olge ikka kauem kodus jne jne.

Kell 7 olid valud juba päris arvestatavad. Käisin vetsus ja paberile jäi limane voolus, kus sees olid peenikesed vereniidikesed – väheke ehmatas ära. Mõtlesin, et peaks minema haiglasse kontrolli. Aga sisimas arvasin, et kõik vaibub ikka maha ja emakas viskab vimkat. Läksin äratasin mehe üles. Ütlesin, et mul täitsa valutab, peaks minema korra erakorralisse üle vaatama, aga enne käin du¨¨i all ära (see pidi mõnel juhul libavalud ära ajama). Du¨¨i all oli väga mõnus, lõdvestas tõesti hästi. Tulin pesemast ja siis olid valud sellised, et ma väheke juba karjusin 😀 Aga enda peas läksin ikka ainult kontrolli haiglasse, mitte sünnitama 😀
Elame Pärnu lähedal ja ma üldse-üldse-üldse ei tahtnud siin haiglas sünnitada (halb kaalub hea ülesse, mis ma olen sellest haiglast kuulnud). Plaanisin sünnitada Tartus või Tallinnas (mõni päev tagasi just arutasime seda teemat mehega, et millal hakata liikuma enne tähtaega kuhugi poole).

Kell 9.45 jõudsime EMO-sse. Nii kui ma autost välja astusin, tundsin, et midagi niriseb mööda retuuse. Ütlesin mehele väriseva häälega, et mul tulid vist veed ära, mul on püksid kõik märjad. Mees lohutas, ütles, et pole hullu kõik saab korda, kohe vaatab arst üle (tol hetkel ma tundsin tohutust armastust tema vastu :))
Mul oli juba vääga valus ja kõiki asju ajas mees. Teavitas adminni, et me oleme arvel Tartus ja et me tahaks arsti läbivaatust, võibolla peab hakkama Tartusse sõitma. Meid juhatati teisele korrusele, kus ÄE ühendas mind KTG aparaadiga ja vaatas emakakaela. Mina muudkui UUUU-tasin ja UUUU-tasin. Kuulsin ühe kõrvaga, et mees küsis, kas nüüd hakkabki sünnitus pihta. Siis ütles ämmakas \”meil on siin täis avatus, muidugi hakkab\”. Oi see ehmatas mu ära 😀
Mul vahetati riided ära ja viidi sünnituspalatisse laua peale pikali. Seal läks meil kokku kuskil 1,5 tundi. Alguses veel lasti valutada. Uurisin, kas ma saan ka teisi poose proovida. Öeldi, et kuna laps on enneaegne, siis teiste poosidega riskima ei hakka. Mõne aja pärast hakkasid käima pressid. Palusin ämmakal kohe, et ta mind juhendaks, kuidas pressida millal pressida ja millal mitte, millal kuidas hingata. Kuna mul endal ei pruugi kõik õiges taktis tulla 🙂 Pressisime kokku kuskil 30 min ja nii meie väike tibu kella 11 paiku sündiski. Kaaluks 3100g ja pikkus 51cm, mõõtude poolest nagu polekski enneaegne 🙂 Platsentaga läks ka oma 20 min aega. Sain kolm sisemist õmblust, lahklihaga on kõik õnneks korras 🙂 kartsin millegi pärast hullult, et see rebeneb või peab lõikama.

Tibukese endaga oli kõik korras. Kohe peale sündi ta rinda ei võtnud ja anti süstlaga piima lahust. Homme hommikul proovime uuesti rinda anda. Päeval ja tänase öö on ta intensiivis, kus kontrollitakse igaks juhuks hingamist, vere suhkurt ja muud vajalikku. Saame teda iga kell vaatamas käia, kui tahame. Ta on nagu väike roosa inglike 🙂

Tagantjärgi mõtlen, et äkki oleks pidanud üleeile ikka korra kontrollis ära käima. Võibolla oli juba siis näha, et miskit hakkab toimuma ja oleks saanud kuidagi edasi lükata seda.
Aga üritan mitte üle mõelda. Lõpp hea kõik hea 🙂

Teistele märtsikatele soovin edukat vastupidavust kuni lõpuni!
Pidage need viimased nädalad veel ühes tükis 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

palju-palju õnne!
kosuge ja olge tublid!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte keegi ei ole kunagi öelnud, et enneaegselt algava sünnituse kahtlusega peaks kodus veel midagi ootama. Ajaliselt algava sünnitusega on teine asi.

Hea, et siiani tundub, et kõik on hästi. Hoian pöialt, et enneaegse lapsega kõik hästi oleks ka edaspidi. Lõpp hea on hetkel küll veel vara öelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, panen nüüd kohatu kommentaari: NII ÄGE!! No saualt…just sellisest sünnitusest ma umbes unistan- kodus, valud, du¨¨, haiglasse, veed, valud, sünnitus…fantastiline! (Kui enneaegsus välja arvata!) AGa nii supper:D
Sinu asemel oleks ka mina esimese valu peale kohe haiglasse läinud kontrolli…
Aga hea et kõik hästi ja mõõtude pooles tõesti ei olekski nagu enneaegne 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju õnne, mul tähtaeg ka 26.03.Aga mul veel paljud asjad ostamata,poleks veel nagu valmis .
Aga kaal ja pikkus ok ju siis ta arvas, et valmis siia ilma tulekuks:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju õnne!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oo, mariaat, palju palju õnne! 😀 Millegipärast käis jälle selline ärevusenoot südamest läbi kui lugesin pealkirja, et märtsikal tita käes 😀 Ise ka ju märtsikas, ehk sellepärast 🙂

Aga tundub, et sünnitus läks kergelt ja ülimalt tore, et kõik korras on 🙂 Lapse mõõdud ja väga ilusad ju 🙂

Õnne veelkord 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju Õnne! hea lugemine 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju õnne,esimene tüdruk siis nüüd ka meie seas:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju, palju õnne :))) Nii äge! Mõnusat kosumist teile 🙂
Endal TA 5.märts. Aga ma olen juba täiesti valmis võiks Vabariigi aastapäeval tulla juba. Elame näeme 🙂

Veelkord palju, palju õnne :))))

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju-palju õnne! Väga suur õnn, et laps oma nädalate juures nii suur oli, ja et kõik hästi läks.

[small]mariaat kirjutas:[/small]
[tsitaat] Kerged päevade moodi valud hakkasid täna kell 4 öösel. Aga olid väga õrnakesed, niiet ma ei pannud neile suurt rõhku. Aga ühe silmaga ikka mõõtsin nende vahesid – oli kuskil 10 min. Tänapäeva perekoolis tehakse esmarasedatele ikka päris korralikku ajuloputust, et esimeste valude korral pole mõtet kohe haiglasse joosta, olge ikka kauem kodus jne jne.[/tsitaat]
Jah, seda, et esimeste valude peale pole vaja kohe haiglasse tormata, toonitatakse, KUID mitte nii väheste rasedusnädalate juures. Meil just, vastupidi, öeldakse, et kui milleski natukenegi kahtled, siis helista ja küsi.

Kiiret kosumist emmele ja beebile!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õnnesoovid, olge tublid ! 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

palju palju õnne – see koht, kus Sa tundsid mehe vastu ülimat armastust oli eriti armas 🙂 Aitäh, Su jutt oli nii positiivne!
Ja enneaegsuse kohta niipalju, et mõtle parem, kui raske oleks Sul sünnitada, kui laps oleks lõpuni kantud. Ta on Sul ikka väga suur 34 ndl kohta 🙂
Palju õnne emmele-issile 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

palju õnne! endalgi olemine suht imelik juba teist päeva,kõht kivikõva ja imelikud seljavalud..
kardan tõesti varem sünnitama hakata kuna kodus 2a poja ja mees Tartus tööl.muidu poleks ju midagi kui ta tulla tahab jalgu risti ju ei pane,kuid poja peab kaasa tulema kasvõi seni kuni issi koju tuleb aga bussid sõidavad ca 3h meile Tartust.ja veel imestan et teid Tallinna või Tartu ei saadetud,mul tuttav oli samas olukorras kuid nad sõidutatu kohe peale lapse sündi Tallinnasse,kuna enneaegne.
hea seegi et Pärnus on enneaegsetele kah mõeldud:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nii tore oli seda kirja lugeda.palju õnne teile:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga armas lugu. Mul tuli nii selgelt meelde enda aastatagune sünnitus. Kulges peaaegu samamoodi, laps sündis 35+5 nädalal, kuid sünnitus kestis pisut kauem – kõik kokku 7 tundi, mida siiski loeti väga kiireks. Ma tean, kui ehmatav, kuid samas hea tunne see on, kui tita sellise üllatuse teeb. Äkki ja valmis! Mitte seda lõpu ootamist, et kõik on valmis, tule juba! Minu enneaegne (umbes samade mõõtudega, natuke väiksem) on praegu aastane ja tema areng on olnud igati eakohane, seega loodan, et ka teil kulgeb kõik edaspidi hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju palju õnne ja kiiret kosumist teile!! 🙂
Seda lugedes, jõudis jälle natukene rohkem kohale see, kui lähedal lõpp on 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju palju õnne! Pisike on tõesti priskuke 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda lugu on praegu tagantjärgi nii mõnus lugeda ja meenutada 🙂 Tõeline nostalgia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Märtsi neiuke sündinud ehk..

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.