Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Märtsi triibupüüdjad 2020

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 149 )

Teema: Märtsi triibupüüdjad 2020

Postitas:

LÜHENDID:

OV– Ovulatsioon

CD– CYCLE DAY ehk mitmes tsükli päev on

– Tsükli esimene päev on menstruatsiooni esimene päev

DPO– DAYS PAST OVULATION ehk mitu päeva on ovulatsioonist möödas.

Kasulikud lingid:

Rasedustestid ja ovulatsioonitestid: http://www.ovulatsioonitestid.ee/

Raseduse kalkulaator ja ovulatsiooni kalkulaator: http://kasulik.delfi.ee/calc/rasedus-ja-pere/

KKK:

Millal võib OV-testi positiivseks lugeda?Enamasti muutub testjoon kas sama tumedaks või tumedamaks kui kontrolljoon. Kuna aga testitulemus võib sõltuda erinevatest asjaoludest (joomine, söömine enne testimist või ka eelneva vetsus käimise aja vahe jne), siis ei pruugi alati õiget tulemust kätte saada.

Samuti on nii mõnelgi naisel LH (hormoon, mida OV test tuvastab) tase kehas üleüldiselt väiksem, mistõttu kõik ei saagi juhendi järgi positiivset tulemust kätte – sellisel juhul tasuks testida niikaua, kuniks on saadud tumedaim triip ja sellest järgmisel päeva on triip on märgatavalt heledamaks muutunud. Nii tead eeldada, et OV on koduste testvahendite põhjal loodetavasti toimunud.

LH tõus/langus võivad olla väga kiired ja äkilised, mis tõttu 24h tagant testides võib LH tõus/langus ära olla selle kahe testimise vahel ja test ei pruugi ka seetõttu õigel ajal positiivset tulemust näidata. Kui on kahtlus OV toimumise osas või/ja kui ei ole korduvalt OV toimumist testide põhjal näinud, tasuks testida 2x päevas. Tulemusteta pöörduda kindlasti arstile!

Clear Blue Advanced testide püsiv naernunägu ei kao ära? Jah, nii see on. Ka juhend ütleb, et positiivse testi korral seisab see nägu seal veel 24h (või oli suisa 48h – sorri, hetkel peast ei mäleta). See on meeldetuletuseks, et aeg on tegutseda – mine niida oma parimate võtetega meest jalust! ????

Kuidas arvestada DPO? Kui on saadud positiivne OV test näiteks CD13, siis OV toimub sellest ligikaudu 24h jooksul. Tavapäraselt arvestatakse positiivsest testist järgmist päeva OV-päevaks, ehk antud näite puhul oleks OV – CD14. Sellest omakorda järgmist päeva saad lugeda DPO1-ks ehk siis antud näite puhul oleks CD15 DPO1.

Kunasest hakata lugema tsükli algust? Kahjuks loevad erinevad arstid seda erinevalt, et meid ikka kenasti segadusse ajada. Mõni ütleb, et määrimine on veel vana tsükkel, ning CD1 algab vererohkest päevast (kuisjuures ka siinkohal öeldakse tihti, et kui suurem veritsus algab õhtul peale 18.00, siis lugeda uue tsükli alguseks alles järgmist päeva). Teised aga ütlevad, et kohe esimesest määrimisest lugeda CD1. Mina ei ole arst ja seega jätan otsuse Teile endile teha, kuid minu meelest on kõige mõistlikum pidada arvestust oma arstiga sama moodi. Ehk kui Sinu arst loeb määrimist juba CD1ks, siis tee seda ka Sina. Ja kui Sinu arst loeb alles vererohkeid päevi uue tsükli alguseks, siis arvesta seda nii ka Sina! ????

Millal toimub pesastumine? Erinevate allikate põhjal võib see vahemik olla DPO 4-10, Kuid keskmiselt ikka umbes 6.-7. päeval.

Kunasest võiks võimalikku rasedust testima hakata? Mina isiklikult olen kuulnud kõige varasematest triipudest DPO7-8 (pigem DPO8), aga eelneva küsimuse-vastuse põhjal soovitaksin mitte testida varem, kui DPO10, et mitte saada vale-negatiivset tulemust enda kurvastamiseks. Loomulikult kui see on muudel põhjustel vajalik või isiklik tahe, siis laske aga käia – kindlasti on väga kihvt ka oma silmaga näha, kuidas triip tekib ja igapäevaselt natu-natukese haaval tumeneb!

hCG näit on juba täitsa olemas, kuid kodune rasedustest näitab nii õrnakest triipu? Ei tasu ära unustada, et veretest on üldjuhul ikkagi palju kindlam ja täpsem näitaja, sest hCG kogus on veres kontsentreeritum, kuid uriinis üldse. Seega, kui Sinu näiteks 25ne test näitab väga-väga õrnakest tulemust, kuid veretesti tulemuseks oli number 67, ei tasu õrnade triipude pärast muretseda – need ju täiesti erinevatest kehavedelikest testitud numbrid ????

Kas see või too hCG näit on normaalne sellisele rasedusnädalale? Kuigi on olemas mingisugused üldvahemikud rasedusnädalate kohta (mis muide on üüratute vahedega), siis loeb vaid tõus – ligikaudselt võiks hCG näit 48 tunni jooksul kahekordistuda ehk tee üle päeva hommikul veretest ja võrdle neid omavahel. NB! Kui tõus ei ole päris kahekordistunud, siis ära ka selle pärast väga muretse, ka see tulemus võib väga paljudest asjaoludest tingituna natuke siia-sinna kõikuda. Alates hCG väärtusest 1200 hakkab kahekordistumine aeglustuma. Alates hCG väärtusest 6000 võib kahekordistumine võtta aega juba neli päeva. Ja rohkem kui kahekordistuda võib number alati! ????

Tunnused – kas tõesti nii vara? Iga inimene tunnetab oma keha erinevalt ja seega ei saa keegi öelda, et nii vara sa küll midagi tunda ei saa. Tingimuseks on aga see, et midagi tõesti toimub – pesastumisest saavad nii mõnedki naised aru, mõned tunnevad midagi, kuid ei oska seda pesastumisega seostuda ja kindlasti on palju neid naisi, kes tõesti ei tunne midagi. Kui pesastumine on toimunud, aga kodune test veel ei näita, siis nii mõnigi tundlikum naine tajub hCG tõusu ära juba väga varakult. Loomulikult ei tasuks ennast igast tunnusest õhinasse ajada, aga …. loota ju võib?!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 13:39; 24.03 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtan siis ennast siia ritta 🙂 Vanus 32, lapsi ei ole. Mehel liikuvuse ja koguse näidud super, ainult morfoloogia näit madal, 4%, aga see ei pidavat teiste näitajate tõttu probleem olema. Detsembri alguses 1 varajane katkemine, mille järel 2 tsüklit venisid eriti pikaks (42 ja 39 päeava, tavaline oli 30 ringis). Munasarjad UH-s multifollikulaarse struktuuriga, aga tsükli alguse hormoonid korras (östrogeen vist oli arsti sõnul natukene madal). Võtan juba 3 kuud Inofolicut 2 pk päevas, juurde D-vitamiini. Jaanuari keskel oli tsüst paremas munasarjas üle 3 cm, mis eilseks oli ära kadunud, aga nüüd on vasak munasari emaka külge liitunud.. Ei saa aru, mis kamm on, peab ikka koguaeg mingi jama olema…

Nüüd kirjutati tsükli reguleerimiseks välja duphaston 1 tbl päevas alates CD15 neljaks kuuks. Aga minul oli viimane tsükkel OV test positiivne alles CD24, seega vist see kuu pole OV toimumist üldse loota 🙁 Muidu mul vähemalt 2 tsüklit on päevad hakanud täpselt 2 nädalat pärast OV (viimase tsükliga kasutasin OV teste, enne seda arvasin tunnuste järgi), aga millegipärast tsükli esimene pool nii pikk, selleks kirjutati ka duphaston.

Kellel veel on kirjutatud duphaston välja tsükli reguleerimiseks (mitte pesastumise toetamiseks pärast OV), kas OV ikka toimus? Testisite üldse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtan siis ennast siia ritta ???? Vanus 32, lapsi ei ole. Mehel liikuvuse ja koguse näidud super, ainult morfoloogia näit madal, 4%, aga see ei pidavat teiste näitajate tõttu probleem olema. Detsembri alguses 1 varajane katkemine, mille järel 2 tsüklit venisid eriti pikaks (42 ja 39 päeava, tavaline oli 30 ringis). Munasarjad UH-s multifollikulaarse struktuuriga, aga tsükli alguse hormoonid korras (östrogeen vist oli arsti sõnul natukene madal). Võtan juba 3 kuud Inofolicut 2 pk päevas, juurde D-vitamiini. Jaanuari keskel oli tsüst paremas munasarjas üle 3 cm, mis eilseks oli ära kadunud, aga nüüd on vasak munasari emaka külge liitunud.. Ei saa aru, mis kamm on, peab ikka koguaeg mingi jama olema…

Nüüd kirjutati tsükli reguleerimiseks välja duphaston 1 tbl päevas alates CD15 neljaks kuuks. Aga minul oli viimane tsükkel OV test positiivne alles CD24, seega vist see kuu pole OV toimumist üldse loota ???? Muidu mul vähemalt 2 tsüklit on päevad hakanud täpselt 2 nädalat pärast OV (viimase tsükliga kasutasin OV teste, enne seda arvasin tunnuste järgi), aga millegipärast tsükli esimene pool nii pikk, selleks kirjutati ka duphaston.

Kellel veel on kirjutatud duphaston välja tsükli reguleerimiseks (mitte pesastumise toetamiseks pärast OV), kas OV ikka toimus? Testisite üldse?

Samad mõtted siin … kas peab koguaeg mingi kamm/takistus/jama olema. 🙂 Iga kuu mingi tsirkus.
Muidu kõik näidud alati korras, Duph ei olevat vajalik mulle aga varsti juba lähevad numbrid sassi, et mitmes tsükkel ma siis juba loodan triipe. 🙂

OV toimub testi järgi iga kuu ja testin alati, sest kunagi ei tea. Üle-eelmine tsükkel toimus OV 2päeva pärast arvatud aega (FLO järgi) ning viimane OV toimus 3p enne FLO määratud aega … võta näpust.

T.H.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.03 13:58; 03.03 14:37; 06.03 09:55; 06.03 16:04; 07.03 19:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka teiega. Vanus 40. 2 last. Soovin kolmandat. Proovitud 4 tsüklit tulutult.

Nässu

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 14:05; 04.03 09:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tutt, kui võtad suvalisel ajal duphastoni (alates CD15) ja OVd pole ära olnud, siis seda ei tule ka sest pärsib ovulatsiooni toimumist, ning tablettide lõpetuseks ongi päevad.
Nii et tsükli saad korda, aga ovulatsiooni arvelt. Paljudel on ikka skeem, et tuvastatakse ovulatsioon ja siis alles hakatakse duphastoni võtma, et tsükli teist poolt toetada.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 14:07; 10.03 07:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tutt, kui võtad suvalisel ajal duphastoni (alates CD15) ja OVd pole ära olnud, siis seda ei tule ka sest pärsib ovulatsiooni toimumist, ning tablettide lõpetuseks ongi päevad.

Nii et tsükli saad korda, aga ovulatsiooni arvelt. Paljudel on ikka skeem, et tuvastatakse ovulatsioon ja siis alles hakatakse duphastoni võtma, et tsükli teist poolt toetada.

Tänud vastuse eest! Kirjutatigi tsükli reguleerimiseks. Küsisin veel üle ka, kas pärsib OV, sest olin seda kuulnud. Arst ütles, et ei pärsi. Ma ei tahaks seda väga uskuda, miks peaks hakkama keha OVga möllama kui progesteroon juba kõrgemal kui muidu. Ikkagi vähemalt see kuu jääb ära siis. Kui just keha ise varem OV ei korralda, üks eeldatav folliikel oli UH-s eile suht kobe.

Ühesõnaga mina sellest arstist aru ei saa, kuidagi väga segaseks jääb asi minu jaoks alati visiidilt tulles. Kõigega kursis olemist vaatas ka juba nagu üle stressamist enam-vähem. Noor naine on üle aasta lõdvalt võtnud ja pole rasedaks jäänud, ei ütleks, et üle stressamine. Kunagi tal midagi meeles ka pole minust…

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kolin samuti üle märtsi. Detsembris peetumine, sellest alates uuesti üritanud, aga pidev tsüklihäire. Päevad hakkasid tänasest ja tsüklid on pikad, seega loodan ovulatsiooni kuu lõpu poole.

Duphastoni osas nõustun tutti arstiga, ovulatsiooni ei pärsi ja seega juhul kui tsükli lühendamine on eesmärgiks, ei vääri tõmblemist, et kindlasti esimene tablett pärast ov saaks sisse võetud. Vanema põlvkonna arstid vb väidavad muud, sest vanemad progesteroonilaadsed preparaadid mõjutavad küll nii ov kui kehatemperatuuri.

Due to its progestogenic activity, dydrogesterone can produce antigonadotropic effects at sufficient doses in animals.[50] However, it does not suppress secretion of the gonadotropins, luteinizing hormone (LH) and follicle-stimulating hormone (FSH), or inhibit ovulation at typical clinical dosages in humans.[8][13][51] Oral doses of dydrogesterone of 5 to 40 mg/day on days 5 to 25 of the cycle fail to suppress ovulation (assessed by urinary pregnanediol and laparotomy), and one study found that ovulation persisted even in women treated with an oral dosage of as great as 400 mg/day (assessed by visual inspection of the ovaries).[52][13] Likewise, an intramuscular injection of 100 mg dydrogesterone in microcrystalline aqueous suspension on the first to third day of the cycle did not interfere with the development of an ovulatory pattern of spontaneous uterine contractions in women.[13][53] A couple of conflicting studies exist on the issue of ovulation inhibition by dydrogesterone however, with findings of partial or full inhibition of ovulation by oral dydrogesterone.[13] This included prevention of the mid-cycle LH and FSH peaks and the luteal-phase rise in body temperature and pregnanediol excretion.[13] Nonetheless, the overall consensus among researchers, based on the totality of clinical evidence, is that dydrogesterone does not inhibit ovulation in women.[13]

Guguu

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt 03.03 14:30; 20.03 13:26; 20.03 14:49; 20.03 18:50; 21.03 10:49; 26.03 08:11; 26.03 09:22; 26.03 12:25; 28.03 09:33; 28.03 19:07; 31.03 08:37; 31.03 11:19; 31.03 11:49; 31.03 13:41; 01.04 10:13; 01.04 10:42; 02.04 09:04; 03.04 17:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tutt, kui võtad suvalisel ajal duphastoni (alates CD15) ja OVd pole ära olnud, siis seda ei tule ka sest pärsib ovulatsiooni toimumist, ning tablettide lõpetuseks ongi päevad.

Nii et tsükli saad korda, aga ovulatsiooni arvelt. Paljudel on ikka skeem, et tuvastatakse ovulatsioon ja siis alles hakatakse duphastoni võtma, et tsükli teist poolt toetada.

Tänud vastuse eest! Kirjutatigi tsükli reguleerimiseks. Küsisin veel üle ka, kas pärsib OV, sest olin seda kuulnud. Arst ütles, et ei pärsi. Ma ei tahaks seda väga uskuda, miks peaks hakkama keha OVga möllama kui progesteroon juba kõrgemal kui muidu. Ikkagi vähemalt see kuu jääb ära siis. Kui just keha ise varem OV ei korralda, üks eeldatav folliikel oli UH-s eile suht kobe.

Ühesõnaga mina sellest arstist aru ei saa, kuidagi väga segaseks jääb asi minu jaoks alati visiidilt tulles. Kõigega kursis olemist vaatas ka juba nagu üle stressamist enam-vähem. Noor naine on üle aasta lõdvalt võtnud ja pole rasedaks jäänud, ei ütleks, et üle stressamine. Kunagi tal midagi meeles ka pole minust…

Arstid on niivõrd erinevad. Sõltub väga palju nende endi hoiakutest ning arvamustest. Vahetasin oma arsti, kuna ma ei olnud varem nn teadlik triibupüüdja olnud ning küsisin nõu … täitsa rumal ja roheline olin omast arust – ei teadnud OV toimumise täpset aega, kuidas arvutada jmt. Esimene laps tuli unustatud pillist, seetõttu tundusin endale rumal. Aga minu tolleaegne naistearst lihtsalt ütles “mine nüüd ja loe, edu!” Lisaks, kui kurtsin, et mu voolus on imelik ja palusin proovi teha, siis ta ei uskunud, et midagi valesti oleks. Vahetasingi arsti ja selgus niimõndagi – voolus oli tingitud bakt. vaginoosist.
Praegune naistearst on eelmisest sama erinev, kui öö ja päev – alati vastab kirjadele samal päeval. Selgitas kõik lahti, vastas mu küsimustele ja vähemalt tunnen, et inimene hoolib. Ma ei pea kerjama vastuseid.
Juu ma lihtsalt ei klappinud eelmise arstiga.

T.H.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.03 13:58; 03.03 14:37; 06.03 09:55; 06.03 16:04; 07.03 19:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

T.H., Sul on õigus. Ta kindlasti ei ole halb arst, aga mulle vist lihtsalt ei sobi eriti, väga raske on mul temalt konkreetset vastust saada. Kaalun juba pikemat aega arsti vahetamist…

Samas mul otseselt ei ole talle midagi ette heita, ta tundub oma alal pädev olema ja teda kiidetakse palju. Eks näis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul püütud 4a3k, kui lugeda peale katkemist, mis olid kahe kuuga tulnud üllatustriibud ajal mil otsustasime, et kätt ette ei pane. Saime tugevad südamelöögid nähtud, rasedus oli 7+ nädalat ja ülejärgmisel päeval katkes. Tsüklite järgi ma ei loe ammu, kuna minu ideaalsest 35 päevasest tsüklist sai peale katkemist idiootsus, päevad on peale seda valurohked ja õudukad ning tsüklid varieeruvad 28 päevast kuni 50+, enamasti jäävad 30-39 päeva kanti. Meid on uuritud viljatusravi arsti poolt aastal 2017, mehel kõik ideaalne, minul nagu justkui ka, seega tol ajal oli diagnoos seletamatu naisepoolne viljatus, aga tegemata jäid põhjalikumad uuringud nagu lap nt. Nüüd reedel on mul viljatusraviarsti aeg ja oleme otsustanud, et oleme nüüd valmis kõigiks uuringuteks ja vajadusel ka IVF’iks. Tol ajal olime kuskil poolteist aastat püüdnud ja vahetunud viljatusraviarsti suhtumine tekitas tunde, et olengi mingi loll noor naine, kel kannatust pole… Vahepeal poolteist aastat keskendusime muu elu peale, aga ei tulnud ka siis need triibud. Dupha määrati mulle ka neljaks kuuks kunagi, et aitaks polüübil ära minna, aga see ei aidanud, käisin hüsteroskoopial hiljem, kus siis selgus, et pole polüüp isegi vaid mingi emaka paksenenum koht (sinna oli kinnitunud mu meelest uh järgi esimene rasedus, kuhu see paksenenud koht tekkis). Meil on ureaplasma urealyticum ka ravitud 2+ aastat tagasi, mis siis võib põhjustada viljatust ja katkemisi, aga nagu näha, ei olnud see ka põhjus.

See tsükkel mul mingi idiootsus jälle käimas. Täna CD42, esimese positiivse ovulatsioonitesti sain CD17 ja hakkasin siis sealt DPO lugema, kuigi kahtlustasin, et ovulatsioon ei toimunud, kuna esimene kord oli see, kui ei olnud mul ovulatsioonile omaseid torkeid munasarjades, mis muidu alati on. Vahepeal sain isegi kolmele rasedustestile heledad triibud, aga vigased testid ilmselt nagu näha, sest 5-6 testile triipe ma ei saanud. CD32 sain aga uuesti peaaegu, et positiivse ovulatsioonitesti ja sel ajal ma arvasin, et see on tulevate päevade pärast (olen enne saanud positiivse OV testi ja paar tundi hiljem hakanud päevad), kuid nüüd kui vaatan mis ma sinna kanti üles märkisin, siis mul oli hoopis ovulatsioon ilmselt, kas siis üleeelmine päev enne seda testi või järgmine, mõlemal päeval munasarjatorked ja voolus oli ka õige ovulatsioonivoolus. Nüüd ma siis kuskil 9-12DPO ilmselt. Eks saab näha, kas reedeks mul päevad kohal ka või mitte, aga arstile lähen ikka, mu arstile minimaalselt kolme kuu pikkune järjekord, seega edasi ei lükka.

Ma ei tea, kas keegi selle “järjejutu” nüüd läbi ka luges, aga kui teised nii pikalt kirjutasid, siis tundus imelik lühidalt oma lollaka tsükli üle vinguda, vingusin siis hoopis pikalt 😀

Loodan, et kevadel tuleb siia hästi-hästi palju triibulisi!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka ikka teiega. Vanus kohe 31, last püüdnud saada 3 aastat, pcos mul, Muumi korras.
Hetkel DPO2. Sai õigel ajal panustatud 2x aga mul on sellepärast isegi veits kahju, sest sain paar nädat tagasi söögitoru põletiku, ilmselt võtsin rohtusid liiga vähese veega seega praegu võtan ainult D vitamiini (veretest näitas, et seda puudu) ja metformiini, mis on mu tsükli ilusti korrapäraseks teinud. Infolicu, Q10, maca ja inovo jätsin ära. Nüüd loodan ikka rasedust, kuigi mul on 17.03 ka hambaarst kirjas ja ma tahaks lasta 2 tarkusehammast sedutatsioonis välja tõmmata aga seda rasetatele ei tehta. Ehk mul on siis praegu nii, et eks ma loodan ikka aga oleksin vbl rahul ka siis kui ei rasestu see kuu.

Panin aja ka Ivika Kokkeri juurde, lähen 9.03. Tean mitmeid, kes tema abiga lapse on saanud ja proovime ka. Loodan väga tema abile.

Piripiiga

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 04.03 00:25; 10.03 01:25; 10.03 15:16; 10.03 15:23; 10.03 17:28; 10.03 17:33; 10.03 20:06; 14.03 13:12; 25.03 02:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen triipe püüdnud kevadest 2020, eelnevalt lapsi/rasedusi ei ole. Vanus 37. Käisin jaanuaris-veebruaris ITK-s Dr. Haldre vastuvõtul, kes tegi vereproovid – vereproovist selgus, et Anti-Mülleri hormoon (AMH) näit on väga madal – 0,49. Mehe spermaproov korras. Olin täiesti löödud, esimesed 2 päeva ainult nutsin kui digiloost proovide vastuseid vaatasin. Arst vastuvõtul ütles, et näit ei välista ise rasestumist aga kuna vanus juba 37 ja ei ole võimalik ennustada kui kiiresti see AMH näit kahaneb, siis pani meid IVF järjekorda juuniks. Seni siis võimalik veel ise proovida. Mind ennast teeb murelikuks ka TSH näit, mis on 3,57. Eelmisel kevadel perearsti tehtud proovis oli TSH 4,14. Dr. Haldre selles näidus probleemi ei näinud ning arvas, et ravi ei vaja. Ennast jäi see ikkagi vaevama ja panin Elite kliinikusse 6. märtsiks aja Dr. Kerge juurde.
Täna CD 5… Mind ennast teeb murelikuks ka see, et päevad on väga lühikesed ja verevaesed. 1-2 päeva on veritsus – mitte eriti rohke, ja siis 3-4 p ainult määrib. Ja ongi kõik. Dr. Haldre sellele infole tähelepanu ei pööranud. See ju justkui viitab õhukesele emaka limaskestale? Kas kellelgi on kogemust kuidas emaka limaskesta toetada? Ravimteed vms.
Olen viimastel päevadel lugenud ühte USA naise blogi, kellel tänaseks IVF tulemusel beebi. Väga mõnusalt ja ausalt kirjutab. Lisan lingi, ehk kedagi huvitab veel… https://www.embraceyourunicorn.com

Piripiiga jaga kogemusi/muljeid Ivika Kokkeri juures käigust!

Kõikidele märtsiks ilusaid tugevaid triipe!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Püüan neljandat. Otsustasime mitte suurt vahet jätta kahel pesamunal. Eks näis, kuidas õnnestub sest ma alles imetan beebit. On siin ka mõni imetav triibupüüdja? Huvitav, palju see rasestumist pärsib?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimane kägu, mingit nime võiksid kasutada. Mina olen 2 korda imetades rasestunud. Päevad peavad käima.

Nässu

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 14:05; 04.03 09:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka jätkuvalt siin, pole ammu lihtsalt sõna võtnud.
Vanust 34a ja märtsis sai 2a triibupüüdmist. Lapsi küll juba viis, aga soovisime veel ühte. Mees on ikka sama ja eelmised rasedused on ruttu tulnud (1-6 kuud), seepärast ei osanud uneski näha, et seekord nii kaua läheb. Minul kõik senised analüüsid korras, ureaplasma ravi novembrist tehtud, aga ikka ei midagi. Nüüd mees analüüse andma. Aga ei teagi kas Nova Vitas panna aeg ainult spermaanalüüsiks või viljatusravi arstile. Oskab keegi soovitada kumba võtta? Või millist arsti seal? Oleme seni asja väga rahulikult võtnud ja viljatusravisse mitte kiirustanud, sest lapsi juba omajagu ja ei ole maailmalõpp, kui rohkem ei õnnestu. Mingi aeg hakkasin ka sünnitust jubedalt kartma ja mõtlesin asja katki jätta, samas süda ikka ihkab… Päevad ka väga verevaesed, kaks päeva heal juhul ja kolmandal määrib vaid wc käies. Tsükkel viimased kuud 25-26 päeva olnud (varem 28-29 päeva, aasta tagasi paar 35-51p tsüklit), luteaalfaas enamasti 11 päeva. Arst uh tehes ei ole kordagi maininud, et limaskest õhuke oleks. Mingi aeg siiski jõin kortslehe teed, aga see ka vererohkusele ei mõjunud.
Flo näitab reedeks OV-d, üritame homme panustada, kuigi nädala sees on see meile rohkem nagu kohustus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tervitus!

Mina siin täitsa uus.
Triipe püüdnud nüüd uuesti 2018 dets. Enne seda katkemine 3ndal kuul seoses neeruvaagnapõletikuga :(.
Tsükkel muutus peale katkemist kohe lühemaks. 28st sai 26 ja peale suve 24. Nüüd ongi 24.
Kasutasin Flod, samas ov testid jäänud alati selliseks poolpiduseks (ka CL test).
Võtsin nüüd 3 kuud tagasi ferilityfriend äpi ja basaalmõõtmise.
Ja avastasin et flo ennustus ja cl ei saanudki olla posit, kuna ov niiiiiii hilja tsükli suhtes – 16ndal tsükli päeval 24ses tsüklis.
Ostsin kohe rohkem cl testpulki ja ka need kinnitasid seda – lõpuks sain naerunäo testile!
Ainus mure nüüd et ov ja ennustatavate pp-de vahe alla 10 päeva.
No eks näis….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tervitus!

Mina siin täitsa uus.

Triipe püüdnud nüüd uuesti 2018 dets. Enne seda katkemine 3ndal kuul seoses neeruvaagnapõletikuga :(.

Tsükkel muutus peale katkemist kohe lühemaks. 28st sai 26 ja peale suve 24. Nüüd ongi 24.

Kasutasin Flod, samas ov testid jäänud alati selliseks poolpiduseks (ka CL test).

Võtsin nüüd 3 kuud tagasi ferilityfriend äpi ja basaalmõõtmise.

Ja avastasin et flo ennustus ja cl ei saanudki olla posit, kuna ov niiiiiii hilja tsükli suhtes – 16ndal tsükli päeval 24ses tsüklis.

Ostsin kohe rohkem cl testpulki ja ka need kinnitasid seda – lõpuks sain naerunäo testile!

Ainus mure nüüd et ov ja ennustatavate pp-de vahe alla 10 päeva.

No eks näis….

Tere tulemast! Kui oled juba mitu kuud jälginud OV testide ja basaali mõõtmisega ja kinnitust saanud, et peale OV jääb kuni päevadeni aeg lühikeseks, siis tasub arsti juures käia. Kui luteaalfaas jääb lühikeseks, siis kirjutatakse selle jaoks ravimid, duphaston näiteks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tervitus!

Mina siin täitsa uus.

Triipe püüdnud nüüd uuesti 2018 dets. Enne seda katkemine 3ndal kuul seoses neeruvaagnapõletikuga :(.

Tsükkel muutus peale katkemist kohe lühemaks. 28st sai 26 ja peale suve 24. Nüüd ongi 24.

Kasutasin Flod, samas ov testid jäänud alati selliseks poolpiduseks (ka CL test).

Võtsin nüüd 3 kuud tagasi ferilityfriend äpi ja basaalmõõtmise.

Ja avastasin et flo ennustus ja cl ei saanudki olla posit, kuna ov niiiiiii hilja tsükli suhtes – 16ndal tsükli päeval 24ses tsüklis.

Ostsin kohe rohkem cl testpulki ja ka need kinnitasid seda – lõpuks sain naerunäo testile!

Ainus mure nüüd et ov ja ennustatavate pp-de vahe alla 10 päeva.

No eks näis….

Tere tulemast! Kui oled juba mitu kuud jälginud OV testide ja basaali mõõtmisega ja kinnitust saanud, et peale OV jääb kuni päevadeni aeg lühikeseks, siis tasub arsti juures käia. Kui luteaalfaas jääb lühikeseks, siis kirjutatakse selle jaoks ravimid, duphaston näiteks.

🙂
See kuu just oli tavapärane aastakontroll Elites.
Arstile rääkisin oma kahtlusest.
Arvas, et ma ei peaks mõõtma ja stressama. Tema ei näe probleemi, et lühike. Et kui ikka sügiseks miskit ei õnnestu, siis tulgu ma uuesti.
Mõtlesin nüüd küsida ka teise arsti arvamust äkki ?!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 11:25; 09.03 00:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

????
See kuu just oli tavapärane aastakontroll Elites.
Arstile rääkisin oma kahtlusest.
Arvas, et ma ei peaks mõõtma ja stressama. Tema ei näe probleemi, et lühike. Et kui ikka sügiseks miskit ei õnnestu, siis tulgu ma uuesti.
Mõtlesin nüüd küsida ka teise arsti arvamust äkki ?!

Sa ju nii kaua triipe püüdnud, kas mingeid uuringuid on ka tehtud? Mina vist küsiks küll teise arsti arvamust pärast mõningast testimist. 8 päeva tundub ikka lühike.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelnevalt olen ov ajaga täitsa puusse pannud….lõpetasin panustamise juba kuskil 8-13dal tsüklipäeval, nii et suht lootusetu oligi siis pihta saada.

Ülehomme peaks pp hakkama…. hetkel temp kõrge võrreldes eelmiste 2 korraga kui juba seda aegu langema hakkas. Eks näis.
Aga kui ikka nulli ring seekord ka, siis tõesti mõttes Meditasse konsultatsioonile minna. 🙂
2 uh-d tehtud. 1 tavakontrollis. Siis arst kahtlustas mingit paksendit…. ja uuel tsüklil pidin uuesti minema. Õnneks oli kõik korras 2x kontrollis.
Tegin ise vereanalüüsid synlabis – kõik justkui korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen triipe püüdnud kevadest 2020, eelnevalt lapsi/rasedusi ei ole. Vanus 37. Käisin jaanuaris-veebruaris ITK-s Dr. Haldre vastuvõtul, kes tegi vereproovid – vereproovist selgus, et Anti-Mülleri hormoon (AMH) näit on väga madal – 0,49. Mehe spermaproov korras. Olin täiesti löödud, esimesed 2 päeva ainult nutsin kui digiloost proovide vastuseid vaatasin. Arst vastuvõtul ütles, et näit ei välista ise rasestumist aga kuna vanus juba 37 ja ei ole võimalik ennustada kui kiiresti see AMH näit kahaneb, siis pani meid IVF järjekorda juuniks. Seni siis võimalik veel ise proovida. Mind ennast teeb murelikuks ka TSH näit, mis on 3,57. Eelmisel kevadel perearsti tehtud proovis oli TSH 4,14. Dr. Haldre selles näidus probleemi ei näinud ning arvas, et ravi ei vaja. Ennast jäi see ikkagi vaevama ja panin Elite kliinikusse 6. märtsiks aja Dr. Kerge juurde.

Huvitab ka see teema, milles on samas ebaloogilisust ja küsimärke. Kui ivf-i tõenäosus on kuni 30% ja kui paaril pole rasestumiseks takistusi, nt naisel pole tuvastatud endometrioosi, polütsüstilisi munasarju ja munajuhad kontrolli käigus läbitavad ja mehel normaalseid, liikuvaid seemnerakke normi piires, siis kuidas peaks ivf õnnestumisele kaasa aitama, aga teised meetodid mitte? Et kui rakud satuvad üksteise lähedale, siis nad ei ühine, aga kui viiakse kokku, siis hakkavad edasi arenema? Kas ivf-i käigus mitte ei kasvatata ja ei võeta korraga ära suurem kogus munarakke, osadel vähemalt aasta jagu? See võiks olla samamoodi risk, siis kui rakud ei kasva piisavalt ja neid veel vähemaks jääb?
Kas keegi teab, kuidas Blondul läheb? Kas ta mitte eelmise aasta lõpus ivf järjekorras polnud?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 12:20; 30.03 17:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Püüan neljandat. Otsustasime mitte suurt vahet jätta kahel pesamunal. Eks näis, kuidas õnnestub sest ma alles imetan beebit. On siin ka mõni imetav triibupüüdja? Huvitav, palju see rasestumist pärsib?

Mina olen 3 x proovinud imetamise ajal rasestuda aga päevad pole taastunud kuni olen imetamise 100% ära jätnud- peale seda on päevad taastunud 2-4 nädala jooksul ja olen kohe esimese tsükli jooksul rasedaks jäänud (ootan oma neljandat praegu)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei kõigile.
Mina ka ikka siin. Tiksun jälle uut tsüklit. Enam ei teagi mitmekümnes see on. Igatahes püüdma hakkasime jaanuar 2019.
Täna siis CD3 ehk uue tsükli algus.
Ei taha mul kohe kuidagi need triibud tulla. Proovisin ka täna viljatusarsti le aega saada aga paluti homme uuesti helistada.
Mul juba üsna lootusetu tunne tekkimas, iga kuu loodad ja ootad ja päevad ikka platsis.
Tsüsti pean ka kontrollima uuesti minema, eks jälle üks tsükkel korraga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina alustasin triibupüüdmist sügisel, samal ajal imetasin esimest last. Imetamise ajal ei ōnnestunud rasestuda. Nüüd oli esimene tsükkel kus ei imetanud ja lootused on väga kōrged. Ov testil sain ilusa positiivse tulemuse ja kasutasime see kuu ka mingit libestit, mis pidi rasestumist soodustama. Tänaseks DPO9.

Sisi

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 14:54; 04.03 17:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina alustasin triibupüüdmist sügisel, samal ajal imetasin esimest last. Imetamise ajal ei ōnnestunud rasestuda. Nüüd oli esimene tsükkel kus ei imetanud ja lootused on väga kōrged. Ov testil sain ilusa positiivse tulemuse ja kasutasime see kuu ka mingit libestit, mis pidi rasestumist soodustama. Tänaseks DPO9.

Sisi

Mis libesti see on? Kas tellisid kusaltki või said apteegist seda libestit?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.ovulatsioonitestid.ee/et/c/libestid siit saab ka, me pre-seedi kunagi kasutanud, ei toonud meie puhul triipe, aga on palju inimesi kes on saanud, ei tea kas juhus või tõesti oli abiks, proovida ju võib siiski.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, minu jaoks on samuti küsimärke ja muret palju… Aga kuna ei ole eelnevalt lapsi, siis näen IVF-is siiski võimalust. Endometrioosi, polütsüstilisi munasarju või munajuhade kontroll pole tehtud. On tehtud ainult mehel spermogramm (mille näidud olid kõik väga head) ja minul vereproovid, kus ainukene halb näit oli madal AMH. Variant oleks ka arsti sõnul veel oodata aasta jagu loomulikku rasedust, aga kuna ei ole võimalik ennustada kui kiiresti see AMH tase võib langeda… Siis oligi tema ettepanek IVF.

Huvitab ka see teema, milles on samas ebaloogilisust ja küsimärke. Kui ivf-i tõenäosus on kuni 30% ja kui paaril pole rasestumiseks takistusi, nt naisel pole tuvastatud endometrioosi, polütsüstilisi munasarju ja munajuhad kontrolli käigus läbitavad ja mehel normaalseid, liikuvaid seemnerakke normi piires, siis kuidas peaks ivf õnnestumisele kaasa aitama, aga teised meetodid mitte? Et kui rakud satuvad üksteise lähedale, siis nad ei ühine, aga kui viiakse kokku, siis hakkavad edasi arenema? Kas ivf-i käigus mitte ei kasvatata ja ei võeta korraga ära suurem kogus munarakke, osadel vähemalt aasta jagu? See võiks olla samamoodi risk, siis kui rakud ei kasva piisavalt ja neid veel vähemaks jääb?

Kas keegi teab, kuidas Blondul läheb? Kas ta mitte eelmise aasta lõpus ivf järjekorras polnud?[/quote]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Püüan neljandat. Otsustasime mitte suurt vahet jätta kahel pesamunal. Eks näis, kuidas õnnestub sest ma alles imetan beebit. On siin ka mõni imetav triibupüüdja? Huvitav, palju see rasestumist pärsib?

Mina! Imetan ööpäevas 1-2 korda ja päevad pole taastunud. Praegu CD63 ja vaikus ????‍♀️

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 17:17; 20.03 19:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.ovulatsioonitestid.ee/et/c/libestid
Conceive plus on meil hetkel kasutusel. Lugesin amazonist väga palju head tagasisidet selle kohta. Eks varsti paistab, kas meil toimib ka. ????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 14:54; 04.03 17:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud, tellisin ka endale ära selle Conceive Plusi nüüd. Muidu oleks tahtnud apteegist osta, aga ei leidnud midagi. Dr Wolffil on mingi Gleitgelen Lipogel Apotheka lehel saadaval, aga selle puhul pole otseselt öeldud, et aitaks kaasa spermapoistele 🙂

Hetkel CD11, eks näis mis see duphaston alates CD15 teeb OV-ga, kas testid näitavad üldse midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 149 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Märtsi triibupüüdjad 2020