Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Märtsi triibupüüdjad 2020

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 149 )

Teema: Märtsi triibupüüdjad 2020

Postitas:

Aitäh, et jagasid enda kogemust! Hoian pöialt, et asjad laabuksid. Kas oled nõus jagama palju vastuvõtt tema juures maksab? 7x käimist tundub päris korralik panus/pühendumine…

Tere! Minul täna 9dpo ja olen siiani suhteliselt rahulik olnud ja pole väga mõelnud, kas võin nüüd rase olla. See kuu on mul mõlemal pool vaagnas olnud selline rõhuv pinge tunne nagu enamasti enne päevi pmt kõik päevad peale ov-d. ????‍♀️????‍♀️????‍♀️

AGA

Täna käisin esimest korda Ivika Kokkeri vastuvõtul. Mul mitu tuttavat, kes tema abiga lapse saanud ja noh, tahan ka!

Olime seal 2h40min. Juttu tal jätkus. Soovitas koju toiduvarusid osta, sest ta arvab, et varsti poodidest kaup otsas. Hoidis pikalt kätt mu kõhul ja ytles mulle, et kuna ma olen sõnakas siis olen oma eluenergiat liiga palju ära andnud. Et iga halb sõna tuleb mulle tagasi. Et pean vähem närvitsema. Muumi tunnistas täiesti terveks. Aga hoiatas Muumit diabeedi eest. See on tal peres olemas ka. Puhastas meie karmat ja andis meile nõelad, mis peaks alles hoidma ja munad, mille pidime maha matma. Ytles, et meie saame lapsi kyll ja et ma praegu yhtegi tabletti ei võtaks, olin rõõmuga nõus, sest ma olen juba 2 aastat igapäevaselt tablette söönud ja ausalt – paus on teretulnud ???? Soovitas leesika teed juua ja ühte segu veel, mille õpetus on kirjas ajakirjas: mida arstid sulle ei räägi märtsi kuu numbris, kus on temaga intervjuu tehtud. 17.03 lähen jälle. Kokku pean käima 7x. Muumi rohkem tulema ei pea.

Piripiiga

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Piripiiga, tundub jama jutt olevat, ma küll ei usuks. ???? Rääkis midagi konkreetset ka teist või ajas lihtsalt suva juttu suust välja?

Toidu koju varumist räägitakse pea iga päev telekas, tablettide juttu räägitakse palju last üritavale paarile (sõbranna jättis tähtsad tabletid ära ja tervis oli lõpuks päris kriitiline) jne.

???? väga midagi konkreetset ei rääkinud aga kavatsen selle ikkagi läbi teha. Tean 3 paari, kes on abi saanud ja arsti rohte pole siis söönud. Kui ei toimi siis saan alati meditsiini poole tagasi pöörduda. Ostsin täna selle joogi asjad ka ära, mida ta soovitas, eks tulevik näitab, mis saab aga mu lootus on kõrgel.

Piripiiga

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 04.03 00:25; 10.03 01:25; 10.03 15:16; 10.03 15:23; 10.03 17:28; 10.03 17:33; 10.03 20:06; 14.03 13:12; 25.03 02:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aine Vastuvõtul on 1h/70€. Käisime seekord mehega koos ehk siis läks topelt. Edaspidi käin üksi. Hea oleks, kui käiks kord nädalas. Mul on saare pealt veel pikk sõit ka lisaks aga ma tõesti olen valmis tema abiga asja proovima just katkemiste/peetumise pärast. Mul 2x rasedus katkenud ja arst ei teinud midagi. Ainult käsib tablette süüa. Kui tõesti Ivika abiga ei õnnestu siis ma vähemalt tean, et olen kõike proovinud ????

Piripiiga

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 04.03 00:25; 10.03 01:25; 10.03 15:16; 10.03 15:23; 10.03 17:28; 10.03 17:33; 10.03 20:06; 14.03 13:12; 25.03 02:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ära nüüd kindlasti mingi isehakanud tervendaja jutu peale arsti määratud tablette ära jäta.
mille jaoks need tabletid sulle määratud on ja mida nende ära jätmine tegema peaks?

munade ja nõelte jutt tundub erilise jamana.

me oleme ka aastaid üritanud last saada, aga ma ei kujuta ette, mis peaks mind motiveerima tervendaja juurde minema. ma ei saa aru ka jutust “ega see kahju ka ei tee” – parimal juhul tõesti ei tee, aga kuidas see isegi teoreetiliselt mingit kasu saaks tuua?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.03 15:25; 10.03 16:46; 10.03 18:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei, ise triibupüüdja enam pole, sain triibud paar kuud tagasi ja olen teile lihtsalt käinud siin kaasa elamas ???? tahtsin kommenteerida Ivika kohta lihtsalt. Teate see on see koht kus skeptikuid nagunii ümber ei veena ja palju on küll uskumises kinni, AGA tõepoolest tean ise ka inimesi, kes temalt palju abi saanud(skeptikud ütlevad, et see oli kokkusattumus). Ta ei ole just suvaline soolapuhuja, järjekorrad on tema ukse taga pidevalt ja tegemist väga targa naisega. Igatahes soovin sulle edu ja anna siis tagasisidet ka kuidas sul temaga läheb????

kp

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mul vist ikka ei olnud ära OV CD12 vaid eile CD16, vähemalt testide ja valu järgi arvan nii. Panustatud sai viimati CD13 ja CD16, jälle nagu üks liiga vara ja teine liiga hilja 🙁

Mis teie arvate, kas oli OV eile? Pilt testidest siin. Igatahes 1x päevas testides on väga raske päris positiivset testi saada, ilmselt oli positiivne siis 8. märtsi õhtul, sest eile päeval oli ainult hästi hästi nõks heledam testjoon ja eile õhtul oli juba päris negatiivne ja paremas küljes ikka korralikud valud olid ka eile õhtul. Täna päeval juba päris negatiivne test jälle.

Aga minu jaoks on nii raske mitu korda päevas testida, hommikul 9 ajal käin pissil ära ja joon üle poole klaasi vett Inofolicuga, siis 10-11 ajal käin pissil ära ja testin ca 13 ajal, ehk siis joonud ei ole 4 tundi ja pissil käinud vähemalt 2-3 tundi. Mul tekib nii meeletu janu selleks testimise hetkeks, et ei tea mis teha. Õhtul sama pulli küll uuesti läbi ei tahaks teha. Kuidas teie testimise graafik on joomise ja pissimise suhtes, äkki jagate nippe vms?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ümber keegi niikuinii kedagi ei veena. lihtsalt kui arst on sulle kirjutanud tabletid välja, siis on ta teinud seda põhjusega ja nendest loobumine (eeldatavalt) ilma meditsiinihariduseta inimese soovitusel, ei saa kuidagi olla hea mõte.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.03 15:25; 10.03 16:46; 10.03 18:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on peal letrozole ja metformiin. Ära just ei sure, kui ma neid ei võta. Kõige hullema tsenaariumi korral tsükkel venib pikaks jälle ja ovulatsiooni ei toimu.
Minu otsus on siiski Ivikat kuulata. Kui ma seda ei teeks pole mul ka pointi tema juures käia.

Piripiiga

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 04.03 00:25; 10.03 01:25; 10.03 15:16; 10.03 15:23; 10.03 17:28; 10.03 17:33; 10.03 20:06; 14.03 13:12; 25.03 02:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mul vist ikka ei olnud ära OV CD12 vaid eile CD16, vähemalt testide ja valu järgi arvan nii. Panustatud sai viimati CD13 ja CD16, jälle nagu üks liiga vara ja teine liiga hilja ????

Mis teie arvate, kas oli OV eile? Pilt testidest siin. Igatahes 1x päevas testides on väga raske päris positiivset testi saada, ilmselt oli positiivne siis 8. märtsi õhtul, sest eile päeval oli ainult hästi hästi nõks heledam testjoon ja eile õhtul oli juba päris negatiivne ja paremas küljes ikka korralikud valud olid ka eile õhtul. Täna päeval juba päris negatiivne test jälle.

Aga minu jaoks on nii raske mitu korda päevas testida, hommikul 9 ajal käin pissil ära ja joon üle poole klaasi vett Inofolicuga, siis 10-11 ajal käin pissil ära ja testin ca 13 ajal, ehk siis joonud ei ole 4 tundi ja pissil käinud vähemalt 2-3 tundi. Mul tekib nii meeletu janu selleks testimise hetkeks, et ei tea mis teha. Õhtul sama pulli küll uuesti läbi ei tahaks teha. Kuidas teie testimise graafik on joomise ja pissimise suhtes, äkki jagate nippe vms?

Mina teen testi siis, kui pole enne pikalt käinud wc-s. Joon söömiste aegu ja muul ajal väga palju ei joo seega testin päeval korra ja õhtul enne magamaminekut.

Piripiiga

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 04.03 00:25; 10.03 01:25; 10.03 15:16; 10.03 15:23; 10.03 17:28; 10.03 17:33; 10.03 20:06; 14.03 13:12; 25.03 02:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on peal letrozole ja metformiin. Ära just ei sure, kui ma neid ei võta. Kõige hullema tsenaariumi korral tsükkel venib pikaks jälle ja ovulatsiooni ei toimu.

Minu otsus on siiski Ivikat kuulata. Kui ma seda ei teeks pole mul ka pointi tema juures käia.

Piripiiga

Kui sul on probleeme ovulatsiooniga, siis kuidas nendest ravimitest loobumine sul rasestuda aitab?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.03 15:25; 10.03 16:46; 10.03 18:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on peal letrozole ja metformiin. Ära just ei sure, kui ma neid ei võta. Kõige hullema tsenaariumi korral tsükkel venib pikaks jälle ja ovulatsiooni ei toimu.

Minu otsus on siiski Ivikat kuulata. Kui ma seda ei teeks pole mul ka pointi tema juures käia.

Piripiiga

Kui sul on probleeme ovulatsiooniga, siis kuidas nendest ravimitest loobumine sul rasestuda aitab?

Ei tea, ma pole veel rase. ???? Joon Ivika soovitusel yhte jooki ja loodan, et äkki see aitab. Mu tuttaval ei olnud ka pmt menstruatsiooni ega ovulatsiooni. Ei söönud ka yhtegi tabletti ja sai lapse.
Kui see tõesti ei aita siis ma võtan seda lihtsalt kui pausi. Olen üle 2 aasta iga päev tablette võtnud. 3 aastat püüdnud triipe. Praegu proovin nii. Tore, kui aitab, kui ei aita siis saan ju alati edasi tablette süüa.

Piripiiga

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 04.03 00:25; 10.03 01:25; 10.03 15:16; 10.03 15:23; 10.03 17:28; 10.03 17:33; 10.03 20:06; 14.03 13:12; 25.03 02:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Piripiiga, mina prooviks ka, kui ikka 3aastat püütud arsti soovituste alusel. Kaotada tegelikult pole midagi.
Tihti teeb ravimitest loobumine organismile head.
Eks Igaühel omad uskumused ja ei saa öelda, et kellegi uskumused ja lootused on valed.
Minul oli mingi aeg väga madalseis ja lasin näiteks kaarte panna, kas on mul võimalik üldse rasestuda ilma kõrvalise abita.
See andis mulle lootust juurde ja tegi tuju paremaks.
Mind isegi ei huvita, et nii mõnigi inimene ei usu kaartide panemist ja muid võimalusi peale ravimite.
Minu arvates on just tore, et proovid muid lahendusi.
Hoian sulle väga pöialt, peaaegu samapalju, kui iseendale????

Tegelikult annab iga raseduse triibu saamine, mis siin tuleb, ka teistele lootust juurde.
Minul on arvatav OV homme ja teeme mehega põgenemise mini puhkusele????

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen teile kõigile siin mitu kuud kaasa elanud, kuid ei ole veel midagi kirjutanud. Tegelikult olen kõigi lastega siin käinud, just kui olen triibupüüdmist jälle alustanud. Ikka tore koht ja pean isegi ütlema, et minu jaoks on see ootuse aeg isegi väga põnev olnud, see kaaasaelamine ja teiste triipude ootamine nagu iseenda omasid 😀
Igaljuhul sain mina oma triibud juba 9 v 10 dpo kätte ja täna 5 ndl, käisin uh.-s, kus oli 2 LOOTEKOTTI ja mõlemal loode sees. Kui see kõik lõpeb kenasti, siis olen nelja lapse ema ja sellesse triipupüüdjate foorumisse enam asja ei ole 🙂
Teile palju jõudu, armastust ja kannatust, aitäh teile kõigile

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju õnne Suslikk, toredaid uudiseid ka siia märtsi kuusse????
Kaua te triipe püüdsite? Kas topeltrasedus tulid loomulikul teel.
Väga vahva, kohe topelt rõõm teil ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult tuli rasedus väga kiiresti, kahe tsükli järel, kui olin teadlikult sihtinud ja kuna ma olin niipalju hirmujutte kuulnud, et peale 35a ei tule enam nii kergelt, siis olen praegult veel päris jahmunud.
Tulid ise, ei ole indutseeritud rasedus, suguvõsas nad siis esimesed 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks ma peaaegu olen valmis imetamist lõpetama, samas viiruste hooaeg ja võiks natuke veel jätkata..

Et lihtsalt vahemärkusena või nii, aga 1,5-aastasele lapsele seal rinnapiimas mingeid antikehi küll ei ole, see piim on lihtsalt toit. Mingit viirusekaitset see rinnapiim endast ei kujuta. Anna lapsele liha ja aedvilju, ta suur inimene juba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul täna cd 18. Tavatùkkel püsinud viimased kuud 33-34 päeva. Clearblue advanced juba esmaspäevast saati naerunägu vilgutanud. Äpp andis tänase päeva ov päevaks. Sai siin hommikul panustatud ka ja üleeile ka. Peale lõunat aga märkasin vetsus käies pesukaitsmel tiba pruunikat voolust, ning paberile jäi suisa vereniidikesi. Ehmusin algul ära, et päevad ei peaks veel hakkama. Aga googeldamine rahustas maha, et see võiv ov-st ka tingitud olla.
Pole ennne nii olnud lihtsalt 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Stustu – see võib tulla sellest triibupüüdmise stressist. Minul ka kunagi varem ei ole olnud sellist asja ja täpselt aasta tagasi (kui olin tublisti üle poole aasta triipe püüdnud) tekkis esmakordselt määrimine peale OVi. Shokk oli tegelikult suur, sest no kui ei ole sellist asja varem olnud, siis kuidas nüüd äkki? Minul aga jäidki need määrimised peale OVi tekkima ehk polnud ainult ühekordne juhus. Aasta jooksul on olnud vaid käputäis tsükleid, kus seda määrimist ei ole olnud. See määrimine küll ebamugav (mul kestnud see 0,5 kuni isegi 4 päeva), aga sellel oma pluss – tead täpselt, et nüüd kindlalt OV toimunud ja nüüd umbes 2 nädala pärast siis päevad kohal.

Üle pika aja tundub, et praegusel tsüklil vist seda määrimist jälle ei tulegi, sest käes juba CD 20 ja seniste teadmiste kohaselt mul kõige hilisem OV toimunud CD19. Välistatud muidugi pole, et veel tuleb siiski hilinemisega OV, aga kuna ma metsa läinud LAPi tõttu see kuu loobusin testimistest ja äppide jälgimistest, siis olen veidi teistpidi stressi tekitanud – ei tea, kuna neid paganama päevi oodata (pole just kõige regulaarsemad tsüklid mul)? Ega ei ootagi triibulist testi, pole kavas isegi mitte testida, vaid lihtsalt tahaks normaalse inimese kombel osata arvestada, kuna see punane meri jälle lainetama hakkab…

Igaljuhul – võis olla mingi suvaline juhus, et Sul määris, aga võib ka olla, et see saab vähemalt mingiks ajaks tavapäraseks tsükliosaks. Kui juhtub olema see teine variant, siis vähemalt minu puhul väga mitmed arstid ei arva sellest mitte midagi paha (seniste visiitide põhjal kõik ilusti korras ja UHga mingit errorit pole tuvastatud mul) ehk lihtsalt tuleb ära harjuda.

Ühest küljest on tore näha siin ikka veel tuttavaid nimesid vanadest aegadest, aga teisest küljest on päris kurb, et me siin IKKA veel oleme ja pole oma priskeid triipe kätte saanud. Loodan väga, et 2020 kevad on meile helde ja saame “ruumi teha” uutele triibupüüdjatele! 🙂

Elli-Ly
Triibupüüdja aastast 2018, august

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna seis hullemaks läinud seal allkorrusel. Ei ole tegu enam vereniidikestega vaid konkreetselt punakas-pruunikas (pigem pruunipoolne hetkel)
Kas tõesti hakkavad nüüd päevad??? CD19 ja clearblue vilgub kuuendat päeva naerunägu.
Kerge paanikajaanika hetkel, et mis nüüd siis toimub.
Panin sideme alla, eks näis mis päev endaga kaasa toob. Aga asi on kergelt kahtlane.
🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!
Seoses viiruse levikuga lõpetas Ivika vastuvõtu. Seega minu püüe tema abiga beebi saada jääb praegu pooleli. Ütles, et tema näeb viiruse lõppu alles juuli lõpus, et augustist siis saab uuesti käima hakata tema juures.
Mul on täna DPO 12 ja eilse seisuga oli test negatiivne. Kui see kuu rasestumine ei õnnestunud siis hakkan praegu hoopis rasedusest hoiduma. Tablettid jätsin nagunii ära seega erilist lootust ei saagi hellitada. Püüame viiruse üle elada ja natuke puhata sellest kahe-triibu tagaajamisest.

Piripiiga

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 04.03 00:25; 10.03 01:25; 10.03 15:16; 10.03 15:23; 10.03 17:28; 10.03 17:33; 10.03 20:06; 14.03 13:12; 25.03 02:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul alles 5DPO ja seitsmes päev duphastoni võtta ning suu kuivab, rinnad suurenenud ja väsimus peal. Aga püüan mitte väga loota, sest need on duphastoni kõrvalmõjudena kirjas…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere! Mina tegin see kuu esimest korda OV teste, aga ma veidi segaduses.. ma saan aru, et test võib mitu päeva positiivne olla, aga kas lausa 5? ???? Või ei ole hoopis neist veel ükski positiivne? ????
Lisan ka pildi: https://www.upload.ee/image/11283896/8125BB5C-CBFF-4B77-84D6-D6EEA14D0FA7.jpeg
Enda arvates sain positiivse 13ndal ja 14ndal oli samasugune tugev triip (pilt tehtud kahjuks hiljem ja kuivamisest veidi moonutunud). Täna lihtsalt huvi pärast proovisin uuesti. FLO järgi peaks OV hoopis 19ndal olema ja varasemalt olemegi selle järgi sihtinud ning on ka õnnestunud, kuid mitte püsima jäänud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.03 16:29; 17.03 22:23; 18.03 13:35; 19.03 16:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik testid on tõesti positiivsed, mis pole tavaline. Kas rasedus on välistatud? Ka raseduse korral on ov test positiivne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

OV testide osas, siis ega sa hommikusest uriinist ei teinud? Sealt saabki positiivseid enamasti, mis siis enamasti ka valepositiivsed. Kui pole hommikusest, siis tõesti väga kahtlane, CD13 ja CD17 on sellised, mis ma ise täispositiivseteks loeks muidu, aga ega see ka normaalne otseselt pole, et nii mitmel korral. Mul endal see tsükkel esimesel korral kui LH tõus oli ehk positiivsed testid, siis ovulatsioon ei toimunud ja toimus ilmselt kaks nädalat hiljem alles, kui sain uuesti positiivse testi ja ka ovulatsioonile omased sümptomid olid sel korral, ka arst kinnitas kollaskeha järgi, et on ilmselt toimunud ilusti ikkagi.

Mina istun siin rõõmsalt oma 56 päevase tsükli otsas. Kuigi pidin CD2-3 minema vereproovi andma, et hakata hormoone kontrollima jne, siis see jääb nüüd muidugi pausile. Kuidagi imelik on olla, ma vist nii tuimaks nüüd läinud sellest lollakast segasest tsüklist, et suht suva on juba 😀 Isegi ei oota ei uut tsüklit ega midagi, sest no ei ole tunnet, et need päevad lähiajal tulevad, aga raseda tunnet ka, mingit tunnet pole. Eks tulevik näitab, mis saab. 4.5a triibupüüdmise jooksul see mul teine tsükkel, mis nii tohutult pikaks on veninud, eelmine oli möödunud suvel 58 päevane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kõik testid teinud kella 13-15 vahemikus, paari eelneva tunni jooksul joomata. Rasedus on ka välistatud, eelmine tsükkel oli keemiline ja olen naistearsti poolt üle vaadatud, emakas oli tühi.. võimalik, et hormoonid sellest paigast ära veel? ????????‍♀️

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.03 16:29; 17.03 22:23; 18.03 13:35; 19.03 16:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselgelt jäi arsti aeg täna ära, aga arst siiski helistas. Ütles, et UH järgi mul öeldud, et on polütsüstised munasarjad, tunnuste järgi endometrioos ja LAP-i põhjal on kõik imelises korras. Kuna juba poolteist aastat proovitud ja kõik on imelises korras v.a. see, et rasedaks ei jää seega, siis minu järgmine samma on IVF. Kahetised tunded, aga tore, et arst järgmise sammu välja pakkus.

Murel

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.03 21:09; 06.03 10:18; 18.03 00:08; 19.03 13:28; 26.03 08:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elli-Ly, tore et sa ka ikka kribad siia 🙂 Alati ootan sinu kirjutisi.
Mismis, metsa läinud LAP? Ei toimunud? Kui söandad ehk lähemalt rääkida.
Ma täpselt ei mäleta siin, et mis sul arst on öelnud nende määrimiste kohta..
Kas võtad ka mingit ravimit tsükli reguleerimiseks?

Mul praegu endal 20. tsükkel triibupüüdmist, ongoing-seiklus alates juuli 2018 seega.
Üks tsükkel jäi vahele LAPi tõttu.
Tsüklit loen regulaarseks, 28-31 päeva.
Võtan D-vitamiini ja foolhapet, mees solidaarsusest Sermatrop Alfa vitamiini (et ma üksinda ei peaks krõbistama).
Vahepeal TSH juksis, aga see ka nüüd korras. Muud analüüsid kõik mõlemal korras, muuhulgas mehele tehtud ka halosperm. LAP ei tuvastanud miskit.

Oleme otsapidi IUI-teekonnal (tahan selle astme ka kindlasti enne järgmist varianti läbi proovida ning samuti arst soovitab seda, kuna otseselt meil ju mingit häda pole). Juba olime sel tsüklil kõik kokku leppinud mehe ja arstiga, et mina ultrahelisse jälgimisse ja siis öeldakse, millal mees peab oma poisid ära andma. Stimulatsioonist loobusin, kuna ei soovi riskida mitmikraseduse tõenäosuse suurenemisega ja omad hormoonid niikuinii korras ka.
Ultrahelis selgus aga, et kaks folliikulit näha, jätsime praegu plaani sinnapaika. Aprillis uue hooga vajadusel taas ultrahelisse 🙂

Siit jõuangi teemaga siia, Murel, et loen just igalt poolt, et nt IVF jäetakse katki eriolukorra tõttu. Uusi IVFi teekondasid ei alustata jne
See on muidugi täiesti mõistetav, aga andke andeks, ajab ikka naerma küll. Mida veel elul meie teele saata on? 🙂 Kivid ja kännnud..

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh, mina ei saa enam midagi aru.. tegin täna siis ov testidele lisaks rasedustesti ka ja see oli positiivne. See ei saa võimalik olla.. eelmine tsükkel oli oletatav rasedus, käisin 6 näd. arsti juures, kuna määris. Arst midagi emakas ei näinud ja pani diagnoosiks keemiline rasedus, mis lõppes väga pikkade ja vererohkete PP-ga (10 päeva). Kas tõesti ei ole veel hcg madalaks tagasi läinud? PP alguses (tänaseks 19 päeva tagasi) oli hCG 61, mis ju ei ole väga kõrge ja peaks olema praeguseks ajaks nulli jõudnud. Eriti kummastav on see, et esimesed OV testid (CD13 ja CD14) olid ka negatiivsed. See tsükkel panustama hakkasimegi alates CD13 ja praegu ei näitaks ju rasedustest veel midagi, kui ka oleks viljastumine siis toimunud. Ma nii segaduses, kas emakaväline oleks reaalne? Mõtlen, et kuna arst eelmisel visiidil emakas midagi ei näinud, siis ei saanud ju emakas ka nö. mittetäielikult puhastuda? Hetkel uut aega keeruline saada ka 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.03 16:29; 17.03 22:23; 18.03 13:35; 19.03 16:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh, mina ei saa enam midagi aru.. tegin täna siis ov testidele lisaks rasedustesti ka ja see oli positiivne. See ei saa võimalik olla.. eelmine tsükkel oli oletatav rasedus, käisin 6 näd. arsti juures, kuna määris. Arst midagi emakas ei näinud ja pani diagnoosiks keemiline rasedus, mis lõppes väga pikkade ja vererohkete PP-ga (10 päeva). Kas tõesti ei ole veel hcg madalaks tagasi läinud? PP alguses (tänaseks 19 päeva tagasi) oli hCG 61, mis ju ei ole väga kõrge ja peaks olema praeguseks ajaks nulli jõudnud. Eriti kummastav on see, et esimesed OV testid (CD13 ja CD14) olid ka negatiivsed. See tsükkel panustama hakkasimegi alates CD13 ja praegu ei näitaks ju rasedustest veel midagi, kui ka oleks viljastumine siis toimunud. Ma nii segaduses, kas emakaväline oleks reaalne? Mõtlen, et kuna arst eelmisel visiidil emakas midagi ei näinud, siis ei saanud ju emakas ka nö. mittetäielikult puhastuda? Hetkel uut aega keeruline saada ka ????

Iseenesest võib emakaväline olla küll. Mul määris/veritses vahelduva eduga 2 kuud, kui emakaväline oli. Hcg tõusis maksimaalselt 700ni ja siis hakkas langema, lõpuks puhastus ise ära. Sa võid iseenesest Synlabis käia ja lasta uuesti hcg-d mõõta, vaata, mis ta teeb sul. Hcg võib kehas pärast katkemist ka mõni aeg püsida, aga võid olla ka see erandlik päevadega rase 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.03 14:25; 24.03 18:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kukijamuki – Ma pigem olem aktiivsem pereklubi foorumis, aga ega viimasel ajal väga ei kipu üldse midagi kirjutama kuskil ja meel üsna mõru, sest võimalused tunduvad nii madalad olevat ja ma olen ehtne näide sellest, kuidas KÕIK saab ikka ja jälle metsa poole minna ehk kui asjad hakkavad liikuma samm haaval edasi, siis paraku alati juhtub midagi, mis mind 2 sammu tagasi astuma sunnivad…

Kes minu looga kursis pole, siis olen triipe püüdnud alates 2018 augustist, mil eemaldati spiraal. Lapsi pole varasemalt ei minul ega mehel. 2019 juulis andsin perearstile vereproovi, kus kõik muu oli korras, aga TSH oli 3.04 ja prolaktiin ning TPO olid samuti ref väärtustest kõrgemad (ehk siis kõik seotud kilpnäärmega näitajad). Viljatusraviarst aga neis mingit probleemi ei näinud, edasi ei suunanud ning ka ise ravimit peale ei pannud. Mees suunati meestearstile, kus tuvastati pigem ikkagi kehvad näidud, kuid arsti sõnul “mitte midagi katastroofilist, otseselt mehe kaela lastetust ajada ei saa”. Küll aga sai mees ravi peale ja siis sai veel ravi pikendust (tulemused ei paranenud, pigem isegi kehvenesid väheke). Kuna mehel oli ravi peal, polnud mul asja tagasi oma viljatusravi arsti juurde, mistõttu ta otsustas minu juhtumi lihtsalt lõpetada.

Otsustasin siis minna soovituste põhjal Meditasse, kuhu sain aja üsna kiirelt ja esmapilgul toreda ja asjaliku arsti juurde. See aga muutus kiirelt, kui uuel nädalal lubati tagasi helistada, et analüüsi (tupest võetud proovid määrimiste tõttu) vastustest rääkida + LAP saatekiri kirjutada (küsisin veel üle, et kas helistavad ise või pean ise helistama – nemad ise lubasid helistada mulle). Vastused nägin ise digiloost ära, et kõik oli korras. Uuel nädalal aga ei helistanud keegi mulle tagasi (sest noh, tulemused olid ju korras) – terve nädala ootasin. Siis sellest edasi järgmisel esmaspäeval helistasin Meditasse, et arst pole lubatult minuga ühendust võtnud, et kuidas nüüd kontakti saada.

Pandi aeg nädal edasi esmaspäevale telefoni konsultatsiooniks. Mida aga ei tulnud, oli telefoni kõne (selleks hetkeks oli minu visiidist 2 nädalat juba möödas). Helistasin siis teisipäeval uuesti Meditasse, et kuidas kurat ma arsti kätte saan. Siis öeldi, et arst olevat üldse puhkusel vahepeal olnud- NAGU MIDA KURADIT? Anti mulle arsti kabineti number, et ise otse arstile helistada, aga kuna sain selle numbri päeval, kui mul polnud väga võimlik helistada ja õhtu poole enam keegi vastu ei võtnud (unustasin tööpäeva lõpu kohta uurida), siis jätsin helistamise uuele päevale. Helistades võttis arstiga koos töötav ämmakas toru, arsti ennast polnud ja lõpuks ämmakas kirjutas selle saatekirja LAPile välja, mingeid arsti kommentaare ei kuulnudki ega midagi. Jumal tänatud, et see kõik HK alla läks, tasulise teenusena oleks ikka VÄGA pahane olnud.

Siis hakkas aga omaette seiklus… Ämmakas palus perearstilt küsida “kollase lehe” ehk verekaardi, mille pidin LAPile kaasa võtma. Perearst oli seda kuuldes hämmingus, sest verekaardi kirjutavad välja ikkagi kas saatev arst või siis protseduuri läbiviiv arst, mitte aga keegi kolmas osapool (sest kui midagi peaks näitajates valesti olema, kes siis probleemiga edasi tegeleb?). Perearst soovitas küsida verekeskusest, kus kõik andmed kenasti olemas on, sest käin üsna regulaarselt veredoonoriks. Küll aga ei teha andmete osas koostööd, sest patsient on patsient ja doonor on doonor… Perearst muidugi ütles, et kui ei saa kuskilt, siis et pöörduksin tema poole tagasi, aga õnneks ei näinud LAPi tegev arst mingit probleemi, vaid kutsus koheselt: 1) vereanalüüse tegema verekaardi andmeteks + lisaks tahtis kontrollida igasuguseid muid näitajaid ka (muu hulgas D-vit, foolhappe sisaldus jne) 2) tahtis mind ka ise üle vaadata!!! Ainuüksi telefonis jättis endast super mulje + kohapeal samuti! Ei ole ühtki halba sõna senise kokkupuute põhjal öelda.

Ahjaa, vahepeal käisin siiski ka endokrinoloogi vastuvõtul ära – jällegi Medita palus saatekirja perearstilt küsida, mitte ei kirjutanud ise välja. Õnneks sellega polnud probleeme ja aluseks sai võetud 2019 tehtud vereproovid. Uus vereproov näitas, et teised asjad olid sel korral korras, kõrgem oli vaid TSH (2.99), mis endoka sõnul pole kindlasti mitte probleemi allikaks ja ei määranud mingeid ravimeid ega midagi.

Aga siis nüüd LAP. Kuisjuures vahetult enne seda kippus mingi tõbi kallale tulema, aga õnneks mingit palavikku või tõsisemat haigust ei tulnud. 7.50 pidin kohal olema (käisin Põlvas, LAP arst sama, kes mu üle vaatas). Olingi ilusti õigeagselt kohal, mees kaasas “kätt hoidmas”. Sain need suured lohvakad haiglariided selga, pidin jalga tõmbama mingid pikad trimmivad sukad ja viskama voodisse pea alastpidi (ettevalmistus opiks). Siis tuldi pandi kanüül. Küll aga suutis arst (teine arst, mitte LAPiarst) selle kanüüli välja tõmmata kogemata mingit järgmist asja upitades, siis proovis arst kanüüli teise kohta panna, seal aga ei tahtnud kanüül korralikult sisse minna ja ütleme nii, et nõela asjatu surumine põhjustas vaid korraliku verevalumi ja valulikkust. Kolmas katse siis läks lõpuks õnneks ja pidin olema esimene, kes opile pääseb, et arst juba liikuvat koridoris.

Varsti tuligi arst, aga kahjuks teatega, et LAP jääb ära. Miks? Sest mingi narkoosimasin olevat katki ja remondimees Tartust saabuvat alles kella 3 paiku asja uurima… Kuna aga HK sai läbi nädalake hiljem, siis ei olnud väga kuskile seda LAPi ka edasi lükata (sai sätitud aeg just päevale, mis mu tsükliga ja mehe töögraafikuga kokku läheks). Ja nii mul LAP tegemata jäigi. Ootuses-lootuses miskist “märgilist tähendust”, et äkki PIDIGI see LAp tegemata jääma, et saaksin niisama oma triibulise testi letti laduda… noh, ütleme nii, et selle lootuse võisin ma samahästi endale peesse pista, sest tõenäoliselt täna õhtuks või homseks saan ma märkida juba CD1 ka äppi ära (hetkel määrib juba mitmendat päeva järjest korralikumalt nagu ikka päevade eelselt ja rasedusest pole haisugi).

Mehel jäid ka viimased proovid viimata ja hetkel ei teagi, kas üldse saab viia – no mis seal ikka, analüüsid annavad vaid teadmise, mitte ei tee rasedaks. Nüüd ta pole tükk aega ei vitamiine ega neid ravimeid söönud, küll aga on hoopiski muid ravimeid (gripp ja muud tervisprobleemid) siin pidanud tarvitama ja seega minu ootused ja lootused üldse mingi lapsesaamise suhtes jäävad aina nõrgemaks. Mehel tuvastati lisaks ju veel meestearstil ka veresoone laiend munandil, mille opiga vähendamine VÕIB aga ei pruugi tulemusi muuta. Sellise info peale aga mu haigla/arstide kartlik mees just vabatahtlikult opile ei lähe ka ja miks ta peakski. Minul endal KÕIK korras, mis senise info põhjal korras saab olla. Ehk munajuhad ju küll kontrollimata, aga UH visuaal ja vereproovi andmed ütlevad, et kõik muu vähemalt peaks korras olema. Korraks mõtlesin, et ehk peaks ikka leidma mingi võimaluse kiiremas korras siis vähemalt kontrastaineuuringulegi, aga hetkeolukorda arvestades seda isegi tasulise variandina vist keeruline saada.

Hetkel tahab seda kõike kirja pannes pisar hirmsasti silma tulla ja pole ka ime, sest päevad ajavad ju kõikse rohkem vesistama ja kurvastama. Eks elan ühe päeva korraga ja aegajalt lasen emotsioonidel võitu saada. Mis mul muud üle jääb…

Elli-Ly

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 149 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Märtsi triibupüüdjad 2020