Esileht Lapse ootamine Märtsibeebid 2021

Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 223 )

Teema: Märtsibeebid 2021

Postitas:

Mina vōtan ka ritta. Tunnused lisanduvad ja täna ka oksendasin esimest korda, tahaks endasugustele kurta ka kuskil. Tuvastama alles kahe nädala pärast, hetkel küll õudne see iiveldus ja oksendamine, aga natuke lohutab ka.

Liituksin fb- grupiga kui täpike nähtud, seni võtaks sõna siin. Ehk võtate siis veel vastu.

Jah, ikka võtame 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 01.07 21:56; 02.07 19:50; 09.07 12:27; 12.07 13:17; 12.07 13:19; 14.07 16:54; 14.07 22:17; 17.07 20:07; 20.07 19:12; 23.07 13:51; 24.07 17:15; 24.07 17:38; 24.07 22:34; 27.07 11:00; 27.07 14:46; 21.09 14:21; 26.10 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina liituks ka väiksema grupiga. Nendega kes siin????
Kohe kirjutan sulle meilile..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka arstil käidud, eile pidanuks olema 6+5, aga väikseke oli kasvanud rohkem ning mõõtude järgi oli 7+2. Arst arvas, et on positiivne, kui on sedasi kasvanud. Kuna seljataga esimese raseduse peetumine märtsis, siis hirmud on ikka päris suured. Saan mõistusega aru küll, et muretsemine ei ole kasulik mulle ega beebile, ent miskit teha pole, püüan üldjoontes rahulik olla ja positiivselt mõelda. Liituksin ka suurima hea meelega väikse privaatse grupiga, aga teeksin seda hetkeseisuga alles 12. nädala täitumisel. Loodan, et võtate siis veel vastu ja mõistate minu ettevaatust. Igatahes sain enda palvel kahe nädala pärast uue ultraheli aja ning siis juba augusti lõpus 11. nädalal Niptify testile. Kellel kogemust/infot Niptify osas? Arsti jutust sain aru, et kohati on see veel isegi täpsem kui Oscar.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.07 19:01; 30.07 19:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutan siia ikka ka juhul kui keegi samuti muretseb kel IFV rasedus alguses vàiksem kui peaks ja ovulatsiooniga ka nagu laveerida ei saa kuna kindel viljastumise päev teada!

Kaks ndl hiljem mõõdeti lausa + 1 päev samas kohas ( Loote Uh Keskus) ja tähtaeg nihkus päevake varasemaks. Võta siis kinni mis toimib vahel.

quote=3495646]Ivf rasedus ja peaks olema 6+6

Loote ultrahelikeskuses aga selgus, et neli päeva väiksem 6+2

Südametöö olemas, see hea aga ikkagi muretsen nüüd. Kas kellegil kogemusi, et ikka kõik hästi läheb?[/quote]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei suudagi otsustada, kas hullem see oksendamine või kuivalt öökimine. Viimast juhtub iga päev. Hambapesu on päeva kardetuim aeg. Õnneks toimetades on enesetunne vähe parem, aga võimatu ennast vahest diivanilt püsti ajada.
Õnneks arstini nädal oodata.

Niptify peale olen ka ise mõelnud, aga otsustanud veel mitte. Muidugi kaua enam aega mõelda polegi. Kas siit keegi teeb kindlasti? Mis need kindlad poolt-argumendid on kui teete?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei!

Siin nii vaikne, kõik fb kolinud?
Ma enne ei plaani liituda, kui arstil-ämmakal käidud, aga sinnani veel aega.
Mul on ka pidevalt nii paha, isegi öösiti. Lapsed vaatavad juba kahtlaselt, poja soovitas mul arsti poole pöörduda, arvas, et selline öökimine pole ikka normaalne :D.
Mingeid erilisi teste juurde ei plaani teha.

Kena algavat nädalat!

Yllatusmuna.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.07 20:47; 03.08 11:00; 07.08 12:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega jah suurem elu toimub facebookis. Kaasaarvatud ma ise suhtlen ka pigem seal. Kui siia perekooli ikka vaatan????

Issand kui armas soovitus????
Mul ka iiveldab aga oksele veel ei ole hakanud. ????

Hei!

Siin nii vaikne, kõik fb kolinud?

Ma enne ei plaani liituda, kui arstil-ämmakal käidud, aga sinnani veel aega.

Mul on ka pidevalt nii paha, isegi öösiti. Lapsed vaatavad juba kahtlaselt, poja soovitas mul arsti poole pöörduda, arvas, et selline öökimine pole ikka normaalne :D.

Mingeid erilisi teste juurde ei plaani teha.

Kena algavat nädalat!

Yllatusmuna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere, mul ka siis märtsibeebid tulemas. 2aastat oleme oodanud 3ndat last meie perre ja lõpuks ivf-ga see õnnestus. Siirdada lasin 1 embrüo, aga see oli otsustanud poolduda ja uh-s nägin 2-te südant tuksumas. Midagi kindlat veel ei ole – määrati uus uh aeg augusti lõpuks, kus rasedust 10nädalat ja näeb täpsemalt, kas lapsed on eraldi lootekottides. Sinnani pean kahjuks ootama ja loomulikult pabistan väga. Kunagi, kui selge, et kõik korras ja hästi, liituksin ka väikse fb grupiga.
TA on hetkel 21.03, aga kaksikuid vist niikuinii päris lõpuni ei kanta, seega pigem märtsi algus.
Lu

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei!

Üllatusmuna täna nähtud, kõik ok, vastab nädalatele. Tuleksin ka nüüd sinna salajasse gruppi, kuidas sinna saigi?

Yllatusmuna

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.07 20:47; 03.08 11:00; 07.08 12:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain ka südametöö nähtud ja liituks ka nüüd fbga, siin nii vaikne 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei.

Liitun ka.
Meil täna 8+6.
Ootasime seda 2-3 aastat ning kevadel saime veidi abi (tabletid, HCG süst ning siis progesterooni geel). Esimese korraga õnnestus.
Muidu on väga ok aga kaks korda on kohutav veritsus olnud. Esimene kord 7+5 ja teine kord 8+0. Kuna mul oli ka eelnevalt määrinud (väga kergelt), siis oli mul 7+5 päeval reisides öine side all. Ja siis ühel hetkel tuli korraga nii palju verd, et öine side oli üleni läbi ja verd tuli ka läbi välisriiete ja lihtsalt lahmas. 8+0 veritsus oli umbes sama palju verd aga kahe tunni vältel. Mõlemal korral käisin haiglas ning süda lõi aga kõrval suur hematoom.
Kuna elan Norras, siis siin sellega haiglasse või haiguslehele ei panda. Tuleb mis tuleb. Täna oli aga mu enda erakliinikus ultraheli ning samuti süda ilusti lõi aga hematoom oli alles ja endiselt suur kui mitte suurem (viimane nädal pole verd jooksnud). Samas anti mulle luba reisida (lendame täna Taani, et Panorama test teha. Norras on esimene ametlik UH alles 18. nädalal ning alla 38-aastastele muid uuringuid seadusega ükski kliinik teha ei tohi). Loodan nii väga, et hematoom rohkem ei kasva ega veritse vaid ise väiksemaks jääb, loondan samuti, et laps terve ja tubli ning, et ma rohkem südamerabandusi saama ei peaks selle rasedusega.
Muidu on ok. Kohutav väsimus algusest peale, aeg-ajalt on süda kergelt paha, rinnad on natukene aksvanud aga valusad ei ole. Selg aeg-ajalt tuikab ja kerge kõhuvalu on ka aeg-ajalt. Aga need valud ei ole tugevad ega kesta pikalt.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.08 17:22; 11.08 15:26; 24.08 18:55; 26.08 06:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleksin huvigatid salajasest grupist. Olen avalikus grupis ka kuid seal ikka igasuguseid ka. Samas võiks ka teha mingi messengeri grupi kus saab kiirelt vastuseid küsimustele ning jagada enda rõõme

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleksin huvigatid salajasest grupist. Olen avalikus grupis ka kuid seal ikka igasuguseid ka. Samas võiks ka teha mingi messengeri grupi kus saab kiirelt vastuseid küsimustele ning jagada enda rõõme

Mina küll mingit Messengeri gruppi ei taha. Seal info jookseb eest ära kõik. Grupis on olemas üldine lina teema enamasti kus saab kiiretele asjadele vastuse.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 16.07 13:42; 16.07 13:44; 16.07 21:30; 20.07 17:42; 20.07 21:43; 23.07 09:45; 23.07 13:19; 24.07 17:30; 25.07 08:31; 25.07 08:35; 09.08 09:31; 07.09 10:20; 07.11 08:20; 07.11 08:21; 09.11 08:53; 17.12 13:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tähtaeg 30.märts ja olen esimest korda rase. Kuna siin kahjuks aktiivsus vàike, siis sooviks ka liituda fb grupiga, aga pigem septembri lõpus, kui ohtlikum aeg läbi. Loodan, et see siis veel okei.

Murel

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.08 12:51; 08.11 17:58; 08.11 22:51; 09.11 15:22; 26.11 07:45; 16.12 10:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me käisime vahepeal Taanis kus tehti pikem ultraheli paremate aparaatidega. Oli 9+1. Nägime kuidas pisike end liigutas ning kõik oli väga tipp-topp. Hematoomi pärast sealne ämmaemand ei muretsenud. Ütles, et lootekott on ilus ja ümmargune ja korralikult kinnitunud. Et küll see veri ka ise välja tuleb. Eile käisin peale puhkamist tööl ning täna öösel jooksin terve öö jälle verd (seekord tumepunast, pruunikat). Kohalik ämmaemand andis mulle täna siiski haiguslehe kuni reedeni. Järgmine nädal uus ultraheli ning loodetavasti on hematoom end tühjendanud ning lapsega endiselt kõik korras. Aga ega see veritsemine tore ei ole. Ma olen täiesti magamata ning ei julge vetsu minna. Endiselt tilgun natukene.
Panorama testi vastused peaksime ka ca 8 päeva pärast saama.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.08 17:22; 11.08 15:26; 24.08 18:55; 26.08 06:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elan Sulle väga kaasa ja loodetavasti kõik sujub kenasti 🙂
Täna oli lõpuks kaua oodatud esimene kohtumine ämmaemandaga, rasedust 7+1.
Päris mitu minutit otsis ja vahepeal kutsuti teine ämmaemand ka ruumi. Mul juba võttis seest õõnsaks ja kartsin, et midagi on valesti. Õnneks mul lihtsalt paksud koed, nagu nad väitsid 🙂
Olen esmarase ja proovin võimalikult vähe muretseda, kuid loota ka midagi veel ei julge. Isegi fb grupiga ei julge veel liituda, heameelega teeks seda septembri lõpus, kui siis veel vastu võetakse 🙂

K.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.07 13:00; 11.08 17:31; 08.11 20:18; 09.11 10:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Annan ka endast siin märku 🙂
21.juuli sain positiivse tulemuse ja eile ka UHs käidud. Kui rasestumine ise tuli natuke ootamatult, siis eile tuli kirsiks tordil uudis, et ootan kaksikuid. Ulme! Nüüd harjutan end siis kaksikute mõttega 🙂
Enesetunne ülikehva, pidevalt iiveldab (hommikust õhtuni) ja raske leida miskit mida süüa tahaks.
Ma end FB kommuuniga ei seoks ja hea meelega suhtleks siit kaudu kui huvilisi!

Igasugu nipid iivelduse vastu on oodatud! 😉

Ämmaemandale järgmine nädal ja UHsse uuest 2 nâdala pärast, et kaksikute olukorda jälle uurida ja tüüp fikseerida. Eile oli kõik kenasti, mõlemad ühesuurused, vastasid nädalatele ja südamed põksusid ilusti 🙂

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.08 09:34; 25.08 08:15; 26.08 10:16; 26.08 10:57; 05.09 01:57; 05.09 09:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina liituksin ka :).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma liituksin ka, kui veel saab. Mul ka nüüd arsti juures käidud ja tähtaeg märtsi lõpus ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina suhtleks ka endiselt siitkaudu.

Väike update ka.
Mul oli korra veel ulme suur veritsus mis kestis nädala. No ikka nii, et ma siiani ei mõista kuidas mul verd veel kehasse alles jäi. Ja nii nädal aega järjest. Viimased ca 6-10 päeva on mul igapäevaselt hoolega määrinud ning aeg-ajalt krambitanud.

Täna oli aga UH ning laps oli 11+1/11+3 ning süda lõi ilusti ja liigutas end. Hematoom oli ka viimase kümne päevaga natukene kahanenud (7cm-lt 5cm-le).

Muidu on viimased 2 nädalat iiveldus kimbutanud. 3-4 korda olen oksendanud. Ja iiveldab enamasti 24/7. Kasutan nüüd Sea Band paelu ja see natukene aitab. Mineraalvesi, ingveri limonaad ja mandariinid aitavad ka natukene. Olen kuulnud, et akupunktuur aitab hästi. Aga kuna mul juba 11+ nädal, siis loodan, et iiveldust jääb ise vähemaks. Töö juures on tüütu iiveldada. Aga siiani oleme elus 😀

Järgmine UH on kahe nädala pärast, siis juba 2. trimester. Loodame väga, et hematoom siis kadunud ja laps ilusti kasvanud 🙂

Ning Panorama tulemused saime ka teada. Võttis ca nädal aega. Kõik riskid madalad ning saame poja.:)

Aaa. ja Crinone geeli ei pea homsest enam kasutama. Selle üle on hea meel. See oli ikka mega rõve.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.08 17:22; 11.08 15:26; 24.08 18:55; 26.08 06:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainult rõõm kui arstilt positiivseid sõnumeid saab 🙂 (mõtlen Panorama testi)
Mul järgmine UH neljapäeval, siis selgub kaksikute tüüp aga tundub, et üks platsenta, 2 lootekotti.
Hetkel iiveldab ikka nii korralikult, et kole… eelnevate raseduste ajal on ka paha olnud, aga mitte nii paha. Suudan ikka iga päev natuke oksendada, toimetamiseks jõudu pole, pidevalt lebos lihtsalt… kohe algab 9. nädal, seega pean arvatavasti mõnda aega veel iivelduste käes kannatama. Uhhh! Tegin mingi aeg endale ingverivett (ingver kuuma vette), see korraks aitas, aga nüüd hakkab juba vastu. Kõik maitsed valed, igal toidul järelmaitse. Eile aga sain terve karbi sardiine söödud, need olid päris head 🙂
7.september lähen NIPTi tegema.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.08 09:34; 25.08 08:15; 26.08 10:16; 26.08 10:57; 05.09 01:57; 05.09 09:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Võtan ka ennast siia ritta. Rasedus ilusti tuvastatud ja TA 28.03
Siiani ei ole see rasedus eriti mee lakkumine olnud. Algas see trall siis 6 nädalal ehmatava määrimisega mis kestis siis 2 nädalat. 8 nädalal sain siis ametlikult raseda passi kätte ja tulevase titaga oli kõik hästi. Hetkel siis 9 +1 ja iiveldus hakkab ära tüütama 😀 24/7 lihtsalt iiveldab. Oksendamist õnneks ei ole.
Mina hea meelega suhtleks siin. Tore on teistele kaasa elada ja ise oma kogemusi jagada. FB gruppidega liituda ei soovi kuna üllatus üllatus Mul ei ole FB

ML

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 23.07 12:59; 25.08 12:32; 21.10 12:13; 05.11 08:15; 09.11 08:30; 09.11 10:57; 09.11 15:38; 16.11 16:41; 23.11 08:20; 15.12 15:21; 18.12 08:35; 05.01 08:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovin teile kõigile ilusat rasedust kuid ise lahkun teie seast.

Täna öösel oli veritsemine koos väga tugevate valudega (ja teistmoodi valud kui päevade ajal või muidu raseduse ajal). Haiglas tuvastati spontaanabort.

Loodan, et saame peagi oma uued triibud ning järgmine kord läheb juba hoopis teisiti – ilma hematoomita ja terve rasedusega. 🙂

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.08 17:22; 11.08 15:26; 24.08 18:55; 26.08 06:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi kui kahju… 🙁
Aga loodame, et varsti siis uued triibud

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.08 09:34; 25.08 08:15; 26.08 10:16; 26.08 10:57; 05.09 01:57; 05.09 09:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin oma Pregnancy+ äpist, et 9.nädal on iiveldamise mõistes kõige hullem. Kuidas olete täheldanud, kas oli kõige hullem ja hakkas peale seda paremaks minema?
Hetkel 9n, iiveldan, öögin ja oksendan, ühesõnaga kogu pakett. Ämmaemandaga on kõne esmaspäeval ja kui siis sama olukord, siis uurin tilgutite võimalust – süüa ja juua midagi ei saa/suuda. Viimase 3 nädalaga olen mingi 4 kg juba alla võtnud… 🙁 Hetkel lihtsalt vegeteerin, mis minusuguse energiapommi kohta õudne. Mees ütles, et päris naljakas on kõrvalt vaadata – täitsa teine inimene.
Saan aru, et kaksikutega ongi hullem, aga no tahaks end juba inimesena tunda 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.08 09:34; 25.08 08:15; 26.08 10:16; 26.08 10:57; 05.09 01:57; 05.09 09:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin oma Pregnancy+ äpist, et 9.nädal on iiveldamise mõistes kõige hullem. Kuidas olete täheldanud, kas oli kõige hullem ja hakkas peale seda paremaks minema?

Hetkel 9n, iiveldan, öögin ja oksendan, ühesõnaga kogu pakett. Ämmaemandaga on kõne esmaspäeval ja kui siis sama olukord, siis uurin tilgutite võimalust – süüa ja juua midagi ei saa/suuda. Viimase 3 nädalaga olen mingi 4 kg juba alla võtnud… ???? Hetkel lihtsalt vegeteerin, mis minusuguse energiapommi kohta õudne. Mees ütles, et päris naljakas on kõrvalt vaadata – täitsa teine inimene.

Saan aru, et kaksikutega ongi hullem, aga no tahaks end juba inimesena tunda ????

Minul läks alates 10-ndast nädalast paremaks. Aga nüüd on see iiveldus tagasi tulnud. Täiesti suvalise koha pealt ja isegi keset ööd. Täna on 12+1
Seega ei julge lohutada küll aga on soovitav tõesti ämmakaga rääkida ja on isegi selline iivelduse vastu mingi tablett cerucal vms. See aitab väga hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovin teile kõigile ilusat rasedust kuid ise lahkun teie seast.

Täna öösel oli veritsemine koos väga tugevate valudega (ja teistmoodi valud kui päevade ajal või muidu raseduse ajal). Haiglas tuvastati spontaanabort.

Loodan, et saame peagi oma uued triibud ning järgmine kord läheb juba hoopis teisiti – ilma hematoomita ja terve rasedusega. ????

Oii kui kurb!
Jõudu ja jaksu Sulle!
Ning kiireid uusi triipe.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas kõigil märtsikatel läinud on?
Mul ikka iiveldab ja oksendan regulaarselt. Vahepeal oli aga 1 päev, kui sain end inimesena tunda. No peaaegu, kuna maitsed kõik valed ikka ja süüa midagi eriti ei suuda. Selle kehva olemisega olen nüüd siis suutnud 6,5kg alla ka võtta juba.
Esmaspäeval lähen NIPTi tegema. Siinne ÄE ütles, et kui NIPT teha, siis kuklavolidiuuring pole vajalik… vaatan, et ka guugeldamine näitab sama. Ju siis nii on?
Seni 2 UH tehtud ja beebide suurus vastab nädalatele. Järgmine UH 14.nädalal e ca 4 nädala pärast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.08 09:34; 25.08 08:15; 26.08 10:16; 26.08 10:57; 05.09 01:57; 05.09 09:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kõik hästi, õnneks tundub, et iivelduseaeg hakkab mööda saama ja energiat on jälle veidi rohkem. Ainuke, mille üle kurta, on peavalu viimased kolm päeva. Paar päeva tagasi käisin niptify vereproovi andmas ja siis oli vererõhk üsna madal. Võimalik, et peavalu siis sellest. Loodan, et möödub ikka varsti, päris tüütu on nii.

Kuklavoldi ultrahelis ka käidud, üllatusin kui põhjalik see oli. Arst vaatas kõik mõõdud, organid üle ja isegi sõrmed sai mõlemal käel üle loetud. 🙂 Mina teeks vist ikka kuklavoldi ultraheli ka, seal vaadatakse üldist arengut ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ÄEga esimene päris kohtumine 14.sept (siiani telefonikohtumised olnud). Uurin seda kuklavoldi ultraheli teemat.
Loodan, et selleks ajaks on ka NIPTi tulemus olemas (pidavat minema 5-7 päeva) ja saame edasisi samme arutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.08 09:34; 25.08 08:15; 26.08 10:16; 26.08 10:57; 05.09 01:57; 05.09 09:51;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 223 )


Esileht Lapse ootamine Märtsibeebid 2021