Esileht Lapse ootamine MĂ€rtsibeebid 2021

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 221 )

Teema: MĂ€rtsibeebid 2021

Postitas:
KĂ€gu

Kuidas kÔigil mÀrtsikatel lÀinud on?

Mul ikka iiveldab ja oksendan regulaarselt. Vahepeal oli aga 1 pĂ€ev, kui sain end inimesena tunda. No peaaegu, kuna maitsed kĂ”ik valed ikka ja sĂŒĂŒa midagi eriti ei suuda. Selle kehva olemisega olen nĂŒĂŒd siis suutnud 6,5kg alla ka vĂ”tta juba.

EsmaspĂ€eval lĂ€hen NIPTi tegema. Siinne ÄE ĂŒtles, et kui NIPT teha, siis kuklavolidiuuring pole vajalik
 vaatan, et ka guugeldamine nĂ€itab sama. Ju siis nii on?

Seni 2 UH tehtud ja beebide suurus vastab nÀdalatele. JÀrgmine UH 14.nÀdalal e ca 4 nÀdala pÀrast.

Need on vĂ€ga erinevad asjad. Minu jaoks Nipt test ĂŒsna ebavajalik pigem. Oscar uuringus vaadatakse visuaalselt loodet, kas vajalikud organid olemas jne. Nende kohta ei anna Nipt ĂŒldse infot.
Kui Oscari analĂŒĂŒsid korras siis Nipt pole vajalik aga kui mĂ”ne uuritava sĂŒndroomi risk kĂ”rge vĂ”i keskmine siis saadetakse nagunii Niptyle vĂ”i lootevee uuringule.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Mul tĂ€htaeg mĂ€rtsi keskel. KĂ€isin see nĂ€dal kuklavoldi UH-s ning kĂ”ik oli korras, risk madal ning arst ĂŒtles, et lisa uuringuteks pĂ”hjust ei nĂ€e.
Aga mul on platsenta all ehk tÀitsa emakakaela ees. Olen tegelikult pÀris mures kuna paar aastat tagasi oli ka katkemine.
Uus UH on oktoobri lÔpus, eks siis paistab kas on olukord paremaks lÀinud.
Muidu enesetunne on vÀga hea, iiveldamist peaaegu polnudki.
Hetkel FB grupiga veel liituda ei taha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

KĂ€isin kohe hommikul valvearstil ja kĂ”ik on siiski suurepĂ€rane! Ämmakas lihtsalt kasutas kehvemat UH-masinat ja ei leidnud meie idu 😊. Pisike vastab ilusti nĂ€dalatele.

Teen peagi grupi Àra. Kas sobib, kui teen salajase grupi ja lisan Teid korra enda sÔbraks, et grupiga liita? PÀrast kustutate mu sÔbralistist maha.

Kes soovib pisemat gruppi, siis palun andke teada e-mailile koerteebauh@gmail.com

Kohtume varsti! 🙂

VĂ€ga hea! MĂ”ne tunni pĂ€rast selgub ka minul lĂ”plik tĂ”de. 😊

Annan teada, et grupiga enam liituda ei saa.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

VĂ€ga kahju, et enam liituda ei saa. Mina oleks soovinud kĂŒll liituda aga hiljem kui mul on tehtud KV ja lisauuringud.

Kuidas muidu mĂ€rtsikatel lĂ€heb? Hetkel siis tundub, et siin enam arutelu pole ammu toimunud. Olete kĂ”ik siis ilmselt FB ĂŒle kolinud.

Ilusat ootusaega meile kÔigile.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

FB grupiga saab liituda. Uus grupp ka muidu.

0
0
Please wait...

Postitas:
Ann-LY

Soovisin ka liituda mitu pÀeva tagasi FB mÀrtsibeebide 2021 grupiga aga siiani pole vastu vÔetud. Kas peaks adminnidele Àkki kirjutama?

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

KĂ€isin kohe hommikul valvearstil ja kĂ”ik on siiski suurepĂ€rane! Ämmakas lihtsalt kasutas kehvemat UH-masinat ja ei leidnud meie idu 😊. Pisike vastab ilusti nĂ€dalatele.

Teen peagi grupi Àra. Kas sobib, kui teen salajase grupi ja lisan Teid korra enda sÔbraks, et grupiga liita? PÀrast kustutate mu sÔbralistist maha.

Kes soovib pisemat gruppi, siis palun andke teada e-mailile koerteebauh@gmail.com

Kohtume varsti! 🙂

VĂ€ga hea! MĂ”ne tunni pĂ€rast selgub ka minul lĂ”plik tĂ”de. 😊

Annan teada, et grupiga enam liituda ei saa.

Kordan ĂŒle, et vĂ€iksema (privaatse) mĂ€rtsikate grupiga ei saa liituda, suurega muidugi saab, sest see avalik 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Suhteliselt veider. Avastasin mingi aeg et mind on grupist vÀlja visatud? VÔi eemaldatud ? Ilma et keegi oleks kirjutanud MIKS ? Suhteliselt nÔme.

Veel naljakam on see et hakkasin gruppi otsima aga ei leia. Olen nĂŒĂŒd Ă€ra ka blokitud vĂ”i ? Nagu mis toimub?

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Suhteliselt veider. Avastasin mingi aeg et mind on grupist vÀlja visatud? VÔi eemaldatud ? Ilma et keegi oleks kirjutanud MIKS ? Suhteliselt nÔme.

Veel naljakam on see et hakkasin gruppi otsima aga ei leia. Olen nĂŒĂŒd Ă€ra ka blokitud vĂ”i ? Nagu mis toimub?

See oli see suur grupp, mis Ă€ra kustutati. Alguses oli mul sama reaktsioon, mis sul😃 aga meie vĂ€ikse grupiga enam liituda ei saa.

Muidugi tehti uus suur grupp. Ma ainult ei oska öelda kas seda leiab otsinguga.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Oh minuga sama lugu. KĂ”igepealt grupiga liitudes muudkui tĂŒhistati mu taotlust. Mulle jĂ€i mulje, et sinna siiski vĂ”eti ainult oma tuttavaid 😀

Mis seal siis ikka kallid naised siis peame siin hakkama jutustama.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

VÀike grupp on salajane ja sinna ei vÔeta uusi juurde, panime lukku kui Oscari ajad möödas. Suur grupp on avalik, kel soovi siis saab seal olla. KÔigile ei meeldi ja ei sobi suur grupp, seetÔttu sai vÀike tehtud.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Oh minuga sama lugu. KĂ”igepealt grupiga liitudes muudkui tĂŒhistati mu taotlust. Mulle jĂ€i mulje, et sinna siiski vĂ”eti ainult oma tuttavaid 😀

Mis seal siis ikka kallid naised siis peame siin hakkama jutustama.

Ma tĂ€pselt ei tea aga esimene suur avalik grupp kustutati sest adminn lĂ€ks tĂŒlli seal. Keegi tegi uue ka.

0
0
Please wait...

Postitas:
nelineli

Minuarust siin on hea rÀÀkida, milleks mingi fb grupp 🙂 ma ei saa aru.
Kuidas tunnete ennast mÀrtsibeebidega?
Endal kÔik hÀsti, laps liigutab aktiivselt, enesetunne hea, kaal tÔuseb paar kg kuus.
Kahjuks mĂ”tlen jĂ€rjest enam koroonaviirusele, et mis siis saab kui… ? Kas olete uurinud kuidas rasedale mĂ”juks? Ei leia infot kuskilt.
Varsti ilmselt ei saa jĂ€lle mees sĂŒnnitusele kaasa aga ma loodan mĂ€rtsi alguseks see jĂ€lle lĂ€bi ikka.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mul tĂ€htaeg alles kuu lĂ”pus ja kuna platsenta eesseinas, siis liigutusi veel ei tunne. Muidu ei kurdaks ka millegi ĂŒle kui see, et kĂ”ht “valutab” tihti. Üritan jalutada ka iga pĂ€ev ja tĂ€na lĂ”pus kohe oli vĂ€ga ebamugav ja rĂ”huv. NĂŒĂŒd paar tundi hiljem selline paremal pool kĂ”hus pistmise vĂ”i ma ka ei tea, mingi ebameeliv tunne. Veidi muretsen, et ei teagi. Kuidas teil?

Murel

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Mul samuti tÀhtaeg kuu lÔpus ja samuti on vahel kÔhus pisteid tunda.

Tundub, et emakas venib ja see on igati normaalne.

Ma selle fb grupiga ei liitunud, kuna mul polnud grupi lukustamise ajaks isegi Oscari testi tehtud ja ei tahtnud rapsida. Mis siis ikka, ju suhtleb siin 🙂

Kuidas teil looteanatoomia lĂ€ks?Mul Ă”nneks oli kĂ”ik korras, ainult sugu ei nĂ€idanud 🙂 arst pakkus tĂŒdrukut, kuid tahaks mingi hetk siiski selgemalt nĂ€ha, et saaks juba vaikselt nimede ja riiete peale mĂ”elda, kui RSP kĂ€tte jĂ”uab.

Ilmselt lĂ€hme mingi hetk Ć oisi juurde 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Me Ơoisi juures arvel ja Oscaris nÀgi soo Àra.
Aga teadsime veel paar ndl varem kuna tegime Panorama testi.
Looteanatoomias oli kÔik hÀsti. JÀrgmine ametlik UH alles 32 nd aga teeme vist vahepeal 3D niisama.
Seda on parim aeg teha 26-30 ndl muidu laps juba liiga suur ja ei mahu pildile.

Ma selle fb grupiga ei liitunud, kuna mul polnud grupi lukustamise ajaks isegi Oscari testi tehtud ja ei tahtnud rapsida. Mis siis ikka, ju suhtleb siin 🙂

Kuidas teil looteanatoomia lĂ€ks?Mul Ă”nneks oli kĂ”ik korras, ainult sugu ei nĂ€idanud 🙂 arst pakkus tĂŒdrukut, kuid tahaks mingi hetk siiski selgemalt nĂ€ha, et saaks juba vaikselt nimede ja riiete peale mĂ”elda, kui RSP kĂ€tte jĂ”uab.

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mul polnud ka selle liitumisega kiire. Olen viimastel nÀdalatel alles rÀÀkinud inimestele. Pigem ei kiirusta sinna fb.

Mul kindlasti rohkem tunda kui pisted. Pole nagu pÀevade valud, aga samas valuvaigistit ka nagu ei tunne et peaks vÔtma muidu, aga tÀna kÔndides hakkas ikka korralikult valutama. Kisub vÔi rÔhub, ei oskagi seletada. Tegin vist liiga veidi. Loodan, et kÔik korras.

Mul pole veel olnud seda, mul kuidagi arstidega ajad ei klapi, siis toimuvad vastuvÔtud hiljem kui teistel tavaliselt.

Murel

+2
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Oh kui rÔÔmustav, et te kullakesed olete leidnud tee siia. Vahepeal oli nii vaikne. Kuna mul omal ka seda Ă”iget FB pole siis jĂ€i see liitumine Ă€ra 😀

Meie LA ootan alles sel nĂ€dalal meid ees. Nii ootan seda juba. Liigutusi, selliseid mĂŒkse tunnen ka juba.

+3
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Grupp lÀks lukku siis kui isegi kui kuu lÔpu omadel oli juba vÀhemalt 14ndl.

FB mugavam ja lihtsam, seal kÀib igapÀevane aktiivne suhtlus. Samuti jagatakse pilte jm.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mul oli kĂŒll siis alles 13. nĂ€dal ja polnud veel Ă€mmaemanda visiitiki toimunud, kus oleks Oscari testi tulemusi selgitatud 🙂

Augustis kirjutasin veel ka, et ilmselt saaksin liituda alles septembri lÔpus, kuid grupp lÀks lukku juba 21.09.

Aga laias laastus lĂ€ks nagu lĂ€ks, ega ma otseselt kurb ka seetĂ”ttu ole. Lihtsalt jĂ€i mulje, et jube ruttu pandi grupp lukku ja isegi ei uuritud enne, kas kĂ”igil on uuringud tehtud. Hea oleks olnud kas vĂ”i mingi tĂ€htaeg panna, et nt 30.09 lĂ€heb grupp lukku, siis oleks osanud arvestada 🙂

Samas siin ka tore ja ĂŒldjuhul saab infot ka mujalt kui fb grupist 🙂

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Ja miks peab olema FB gruppidel ĂŒldse mingi tĂ€htaeg liitumiseks. Kas tĂ”esti ma ei vĂ”i hiljem otsustada kas liituda vĂ”i mitte.

Mina oma kogemusest kĂŒll ĂŒtleks, et see oscar mulle kĂŒll mingit kindlust ei andnud , et vaat nĂŒĂŒd olen Ă”ige rase.

Peale selle sain veel Nipty selle tulemuste ootamine vĂ”ttis aega…. Ja no mida sa liitud kui selle tulemus on nĂ€iteks kĂ”rge riskiga ja pĂ€rast selgub, et hoops tuleb rasedus katkestada. Minul LA sel nĂ€dalal ja peale seda ehk tuleb sĂŒdamesse suurem rahu selle raseduse koha pealt ja saan öelda, et nĂŒĂŒd siis tunnen ennast kindlamalt ja vĂ”in kuskile gruppi kuuluda. No aga need rongid on juba ammu lĂ€inud ju….

Kui soovite siis pidage mu kommentaari negatiivseks aga see minu arvemus nende tÀhtaegade suhtes. Hea meelega suhtlen kaunite naistega hoopis siin.

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

VÀikseid gruppe ilmselt tulebki teha mitu. VÀiksesse kÔik ei mahu. Muidu muutub suureks grupiks.

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

No need grupid gruppideks. Igal inimesel omad pĂ”hjused miks nii vara liituda veel ei soovitud ja ka teistel, kes selleks varem valmis olid.  Kui on soovi, siis saab ju nĂ€iteks veel ĂŒhe privaatse grupi teha ega see raha kĂŒsi.

Mul alles jĂ€rgmine nĂ€dal looteanatoomia ja nĂŒĂŒd passin ja muretsen, et kĂ”ik ikka korras on. NĂ€gin vist sellest tulenevalt nii kohutavat ja jubedat und, et hommikul Ă€rgates polnud nagu meeleski, et rase olen. Nii tĂ”esed.
Kas te olete juba bandaazi vĂ”i mingi toestava vöö peale ka juba mĂ”elnud? Mul tunne, et see laps ĂŒritab must diivanipatja teha, aga vĂ€ga tahaks liikuda, aga siis kĂ”ht pinges ja valus. Eks kurdan arstile ka kui aeg on.

Loodan, et muidu kÔigil hÀsti.

Murel

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Oh need unenĂ€od. Mina nĂ€en ka vahest tĂ€itsa jaburaid asju. Et sĂŒnnitasin kuu enne tĂ€htaega ja siis jĂ€id tööl asjad ĂŒle andmata. Ja siis, et kĂ€isin tööl edasi ja jĂ€tsin lapse koju. Et no söötsin hommiku kĂ”hu tĂ€is ja siis lĂ€ksin tööle. Et Ă”htu siis anna uuesti sĂŒĂŒa. Nii jubeeee

Mul vajub ka see kĂ”ht kuidagi alla ja siis pressib nii ebamugavalt. Aga bandaazi veel ostnud ei ole. Kuigi vist juba peaks. Aga kust seda siis kĂ”ige parem osta on. Kuna ma ise elan Tallinnast vĂ€lja siis hetkel ma ei taha Tallinnasse kĂŒll kuskile mööda poode kondama minna. No veits ikka kardan seda koroonat ka.

ML

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Suurte gruppidega vÔib liituda iga kell, keegi ei keela. Lihstalt siit tulnud seltskond otsustas teha pisema privaatse grupi. Suures, mitmesaja inimesega grupis saab ikka olla. KÔigile sellised grupid ei sobi.

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mul oli kĂŒll siis alles 13. nĂ€dal ja polnud veel Ă€mmaemanda visiitiki toimunud, kus oleks Oscari testi tulemusi selgitatud 🙂

Augustis kirjutasin veel ka, et ilmselt saaksin liituda alles septembri lÔpus, kuid grupp lÀks lukku juba 21.09.

Aga laias laastus lĂ€ks nagu lĂ€ks, ega ma otseselt kurb ka seetĂ”ttu ole. Lihtsalt jĂ€i mulje, et jube ruttu pandi grupp lukku ja isegi ei uuritud enne, kas kĂ”igil on uuringud tehtud. Hea oleks olnud kas vĂ”i mingi tĂ€htaeg panna, et nt 30.09 lĂ€heb grupp lukku, siis oleks osanud arvestada 🙂

Samas siin ka tore ja ĂŒldjuhul saab infot ka mujalt kui fb grupist 🙂

Oscarit saab ju teha ainult kuni 12+6 nĂ€dalal. Arst ei selgitanud sulle Oscari tulemusi??Ma ei tea kuidas mujal aga ITKs arstid ise teevad tulemuste analĂŒĂŒsi kohapeal ja selgitavad riske.

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

See oli see suur grupp, mis Ă€ra kustutati. Alguses oli mul sama reaktsioon, mis sul😃 aga meie vĂ€ikse grupiga enam liituda ei saa.

Muidugi tehti uus suur grupp. Ma ainult ei oska öelda kas seda leiab otsinguga.

Palju see vÀike grupp siis on ?

Ei see ei saa olla see suur grupp mia Ă€ra kustutati…  olin grupis sees , nĂŒpd isegi ei leia seda enam. Olen vist Ă€ra blokitud lambist.

Samas ĂŒtlesin sĂ”bannale kas ta leiab MĂ€rtsibeebide 2021 grupi. Ta ĂŒtles jaa ja saatsis screeni. Sealsamas grupis ma olingi. Huvitav, miks siis mina ei leia seda gruppi ja miks mind ilma pĂ”hjendamata vĂ€lja visati?

Aga ega see fb pole elu.

Siin ongi palju toredam rÀÀkida🙂

+2
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Jummala Ă”ige. Fb pole elu 😀

Kuidas mÀrtsikatel lÀheb? Minul omal sai eelmine nÀdal LA tehtud, tulemused head.  KÔrvalekaldeid ei avastatud. Panin omale kirja ka 3D UH. LÀhem Loote Ultrahelikeskusesse. Sinna saab mees ka kaasa ja nÀeme koos ikka meie vÀikese pÔnni Àra. Hetkel sai mees ainult Oscaril kaasas kÀia aga see 3D on ikka pÔnevam tema jaoks ma arvan.

SĂŒdamest loodan, et kevadeks meil igasugused piirangud ikka maha vĂ”etakse.

Kui palju keegi seni juurde vĂ”tnud on? Ma oma kaalunumbrist ei jĂ€relda kĂŒll enam midagi Alguses vĂ”tsin kaalust alla ja nĂŒĂŒdseks siis olen saavutanud raseduseelse kaalu. Ehk siis alla 3 kg ja nĂŒĂŒd juurde 3 kg. Seis 0

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Kuidas lĂ€heb? KĂ”hud sĂŒgelevad? Mul kĂŒll, kogu aeg silitan kĂ€tega, et kihelust Ă€ra ajada.

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mul sama lugu. Muudkui sĂŒgeleb. 😀

0
0
Please wait...

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 221 )

Esileht Lapse ootamine MĂ€rtsibeebid 2021