Esileht Lapse ootamine Märtsibeebid 2023

Näitan 28 postitust - vahemik 301 kuni 328 (kokku 328 )

Teema: Märtsibeebid 2023

Postitas:
Kägu

Triinule – teretulmast meie tüdrukute klubisse! ???? Jannele – palju õnne poja ootuse puhul!

Mulle tundub, et olen siin teemas enne ka lugenud, et unega on tekkinud mitmetel probleeme, nt et ei maga enam nii sügavalt vm.

Ehk võiksime ka asuda vaikselt looma uut Facebooki gruppi siinsetele jutustajatele? Paljud soovisid ära oodata 12+ nädala ja Oscar testi, aga nüüd hakkab see aeg vaikselt kõigil meil täis saama. Näiteks võiks grupp olla varjatud suurema ringkonna eest (ei ole avalikult kättesaadav Facebookis) ja lisada saaks nt lingi siia foorumisse siinsetele lugejatele liitumiseks? Või luues mingi kutsetega süsteemi?

Tundub, et eelmise loodud grupi osas ei ole mittekeegi siin enam sõna võtnud ja sellega liitumiseks on rong juba läinud.

Kas meie seas on keegi, kes tunneb end Facebookis grupi loomisel mugavalt? Mina pigem selles tugev ei ole ja kui keegi selles on osavam, siis loodaks seekord selle “kellegi” peale ????

 

Kusjuures unega oli mul esimest last oodates ka sellised lood, et hommikul 4-5 oli see läinud ???? nagu unetu käisin varahommikul ringi, aga see eest olin muidugi 8-9st õhtul outis ka.

Fb on muidu märtsikate grupp olemas, ma ise siin rääkisin, et ei leia, aga kui otsisin märstibeebid 2023 siis leidsin kohe ei tea muidugi kas see on sama üldse millest siin räägiti.  ????????‍♀️

Nii tore on lugeda, kuidas järjest kõik lapse sugu teada saavad ????Ise ka nii ootan, okt keskpaigani veel aega nii palju. Oscaris kuidagi ei julgenud küsida ka ????????‍♀️

vinku (14+4)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Okei ma mõtlesin lapse soo teada saavad, braindead moment ilmselgelt ????

vinku

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju õnne tüdruku puhul, Triinu, ja palju õnne poisi puhul, Janne! 🙂

Minu teada on see nn ohtlik aeg kuni 12. nädalani, aga II trimester algab jah 16.nädalast.

Märtsibeebid 2023 grupp täitsa olemas Facebookis ja seal käib täitsa elav arutelu. Tulge ja liituge ka! 🙂

Täpid

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu koolilaps on covid positiivne. Nädal koolis ja juba rajalt maas :(. Nüüd on vaid aja küsimus, millal mina haigeks jään. Mul on küll 3 vaktsiini tehtud ja ühe korra hiljem läbi ka põetud, kuid veits nüüd ikka mures, kuidas see rasedana covidi põdemine olema saab. Keegi siin grupis ka alguses kirjutas, et sai rasedustesti ja covid testi saml ajal positiivse. Kuidas sellega läks? Kas oli raske põdemine?

Triinu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Triinu, minul oli paaripäevase vahega 2 positiivset testi. Covid oli väga kergelt. Poleks testinud, oleks teadmata jäänud. Arvasin, et sain külma. Kõige kiirem nohu mis olnud, tavaliselt ikka nädal ja peale. Covidiga oli 1 päev vesine ja 2 päeva selline, et vajas paar korda päevas nuuskamist. Üks kõrv läks lukku ja see kestis paar nädalat. See oli tüütu.
Loodan, et kui jäädki, pääsed ka väga kergelt.
Sorry, et ma aprillikatest jälle trügin niiviisi. Jälgin teid ka koguaeg, sest te ju sammuke meist ees 🙂

Ilmselt ootasid kellegi teise vastust, aga jagan oma kogemust ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh kõigile! 🙂 Ma nii rõõmus et saame siin kõik koos oma muresid ja rõõme jagada

Vaatasin ka facebooki gruppe, hetkel leidsin kaks tükki.
Märtsibeebid 2023 ja Märtsi beebid 2023.
Esimeses on aga juba tohutult rahvast ehk üle saja liikme. Seda minu jaoks on natukene palju, kuid liitusin hetkel siis teise grupiga kus on liikmeid 48 ringis.
Ma oleks kahe käega poolt kui teeks grupi näiteks Teiega siin kellega oleme pikemalt vestelnud. 🙂

 

Janne

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh kõigile! ???? Ma nii rõõmus et saame siin kõik koos oma muresid ja rõõme jagada

Vaatasin ka facebooki gruppe, hetkel leidsin kaks tükki.

Märtsibeebid 2023 ja Märtsi beebid 2023.

Esimeses on aga juba tohutult rahvast ehk üle saja liikme. Seda minu jaoks on natukene palju, kuid liitusin hetkel siis teise grupiga kus on liikmeid 48 ringis.

Ma oleks kahe käega poolt kui teeks grupi näiteks Teiega siin kellega oleme pikemalt vestelnud. ????

Janne

Ütlen igaksjuhuks, et see Märtsi beebid 2023 ei tegutse enam hetkel, sest admin läks teise gruppi. See ootab nüüd uut admini kes tegelda tahaks sellega ????

vinku

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh kõigile! ???? Ma nii rõõmus et saame siin kõik koos oma muresid ja rõõme jagada

Vaatasin ka facebooki gruppe, hetkel leidsin kaks tükki.

Märtsibeebid 2023 ja Märtsi beebid 2023.

Esimeses on aga juba tohutult rahvast ehk üle saja liikme. Seda minu jaoks on natukene palju, kuid liitusin hetkel siis teise grupiga kus on liikmeid 48 ringis.

Ma oleks kahe käega poolt kui teeks grupi näiteks Teiega siin kellega oleme pikemalt vestelnud. ????

Janne

Ütlen igaksjuhuks, et see Märtsi beebid 2023 ei tegutse enam hetkel, sest admin läks teise gruppi. See ootab nüüd uut admini kes tegelda tahaks sellega ????

vinku

Aa okei, sorry. Veel üks märtsi beebid 2023 on tekkinud millest sa Janne rääkisid. Sorry ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas oscar uuring on vaginaalne uh või kõhult?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas oscar uuring on vaginaalne uh või kõhult?

kõhult toimub Oscari uh

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul näiteks tehti Oscar vaginaalse UH.ga, kuna emakas on retroversioonis ning kõhult uh ei saanud korralikku ülevaadet. Nii, et uh viis oleneb täiesti sinu eripärast ja lapse asendist 🙂

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Märtsibeebid 2023 grupp täitsa olemas Facebookis ja seal käib täitsa elav arutelu. Tulge ja liituge ka! ????

Liitusin ka selle grupiga. Väga suur grupp on küll. Kui aga siiski olete ka seda meelt, et teeks mõne väiksema ja privaatsema ka siinsele rahvale, siis mina olen ka väga selle poolt. Nii kahju on sellest, et ma ei leia Teid kuidagi neist suurtest gruppidest üles, ma nt ei tea kes on seal Täpid, Triinu, Janne jt. 🙂

Täna 12+3 päevade/12+5 viimase UH järgi.

Esmaspäeval on Oscar test, analüüsid on antud. Ma nii ootan juba. Samuti tahaks juba perele ja sõpradele teatada. Vaid veidi on veel kannatada sellega veel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ka nüüd liitusin fb mõlema grupiga. Ja vist ühe inimese tundsin juba ära ka siit grupist 😀 Samas lugesin seal suuremas grupis neid teemasid ja osad teemad on sellised, mille peale ma varem mõelnud pole ja mis panevad mind justkui muretsema või üle mõtlema. Ma ei ole praegu üldse kindel, kas ma sinna gruppi jään. Ma olen oma loomult nii naiivne tüüp, et üldse ei taha negatiivsete asjade peale mõelda ja tavalist meediat ma üldse ei loe. Elan oma roosas mullis ????. Samas on tore, et sealt grupist leidsin juba kodu lähedalt inimesi, kes samal ajal lapse saab ja koos kärutada oleks ju ülitore. Ühesõnaga hea ja halb käib ikka käsikäes, vaatan jooksvalt mis minust seal saab.

Eile rääkisin ka tööl ülemustele ja lähedamatele kolleegidele, aga ilmselt info liigub kiirelt. Mul on otsene ülemus välismaalt ja natuke põdesin ka, et kuidas kultuuriline erinevus tunda annab uudise puhul, aga ta soovis õnne ja ütles, et see on väga hea uudis. Seega ka selles osas on pingelangus 🙂

Triinu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minuarust väiksem beebigrupp võiks olla max 50 inimest.

Tahaks ka, sest siis sa õpid paremini tundma inimesi jne.

Olen poolt väiksema grupi vastu.

Ma liitusin nüüd selle teisega ka kus 66 inimest.

 

Kolmasbeebi

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Liitusin hetkel huvipärast mõlema grupiga. Suuremas grupis tundsin ühe perekoolika (Täpid) ära, nii hea on nägu ja nimi kokku viia 🙂
Hetkel veel midagi postitanud pole aga jõuab. Lisaks vaatasin et grupis juba arutatakse kärude ja asjade teemal – appi ma totaalne võhik üldse beebi asjades.  Kuna tegemist esimese lapsega siis hakkasin huvi pärast listi kokku panema et mida kõike vaja on. List on üüratu! Samas aga ei taha üle asju osta mis pärast seisma jäävad ning kasutust ei leia.  Ei tahaks asju ületarbida, seega proovin ikka mõistusega asja võtta. Lubasin endale et enne 6-ndat kuud ei osta asju, pole ka kuskil hoiustada veel asju kuna maja ümberehitus käimas.

Triinu, mul nii hea meel et oled leidnud koos kärutajad, ja et tööandjaga läks libedalt – suurepärane!  🙂
Ma ise elan suht maal põldude vahel seega ma ei usu et ma kedagi siit leiaks. Tallinnasse küll 40km aga see pole see. Ja mis puudutab hirmudesse siis eks neid ole meil kõigil, eriti tekivad need siis kui loed selle teemalisi postitusi/foorumeid. Olen ka hetkel igatepidi proovinud mitte lugeda halbasid asju. Kuna ka hetkel kõik testide vastused korras nii Oscar kui Panorama XP siis loodan parimat.

Käisime mehega siis spaas ära, jõudsime täna Pärnust tagasi. Nii mõnus oli, ma nii tahtsin ujuda ja seda ma ka sain. Võtsin mõned õrnemad spaa hoolitsused, käisin ka aurusaunas ning mullivannis. Aga seda kõik mõistuse piires ega istunud nendes liiga kaua. Täna 14+2 ning enne spaasse minekut mitu päeva olid jälle emaka laienemis valud, need aga kadusid ujudes.

Proovisin ka dopplerit jälle, ostsin selle kui nädalaid oli 12 millegagi. Siis aga ei leidnud pisikese südamelööke vaid ainult enda omad. Aga täna ma lõpuks leidsin ka pisikese südamelöögid, nii tore oli neid kuulata! 🙂

Kuidas teistel vahepeal läinud on, iiveldused möödas?

Janne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minuarust väiksem beebigrupp võiks olla max 50 inimest.

Tahaks ka, sest siis sa õpid paremini tundma inimesi jne.

Olen poolt väiksema grupi vastu.

Ma liitusin nüüd selle teisega ka kus 66 inimest.

Kolmasbeebi

Vabandan, kardan et miinus tuli minult. Läksin kogemata vastu vist 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tore, et mu head vestluskaaslased siit Perekoolist on ka selle Facebooki grupiga liitunud. 🙂 Ja et osad on mu ka ära tundnud seal! 🙂 Seal Oscari teemas võtan jah sõna ning saab mu nime ja foorumi nime kokku viia. Aga kuidas mina teid ära tunnen, Vinku, Janne, Triinu, Malene, Kolmasbeebi jt? ????

Teate, ma olen samasugune paanik! Nii kui kuskilt loen või kuulen mingist probleemist, hakkan kohe ette kujutama, et äkki mul on ka nii või läheb nii! Ma pean tõsiselt hakkama googeldamist endal piirama! Mäletan, et eelmise rasedusega mul ämmaemand ütles pool naljatades, et Perekool on keelatud kuni sünnituseni, sest ma igakord küsisin temalt midagi seoses millegi hirmsaga, mida Perekoolist olin lugenud. 🙂

Ma ütleks, et see FB grupp meil pigem asjalik. Käivad tihedad arutelud ja täitsa põnev lugeda päris nime ja näoga inimeste kohta, kes rasedusega umbes sama kaugel.

Mul nüüd täna 15+3, iiveldus on kadunud ja energiat on ka nagu rohkem, aga nüüd sain koolist mingi viirushaiguse. Kaks koroonatesti on olnud negatiivsed. Võtan ilmselt homsest haiguslehe. Väga hull pole – palavik 37.1, väike nohu ja köha, hääl ära ning lihtsalt hästi paha olla. Aga ei hakka ikkagi teisi koolis nakatama ja ega enesetunne on ikka niru. Natuke muidugi muretsen beebi pärast. Loodan, et tema end halvasti seal ei tunne.

Peaks ka doppleri vist ikka ostma. Ämmaemanda juures käisin 6.septembril, kui oli 14+5. Ikka natuke võttis tal aega, et südamelöögid doppleriga üles leida. Beebi oli pigem paremal pool, aga ämmaemand alustas vasakult poolt. Ütles ka, et on täpselt põie taga, vaatame, kas saame doppleriga nn pihta. Õnneks saime. Ma oleks muidu hullunud murest.

Looteanatoomia on mul oma günekoloogiga 10.oktoober, panin aja 17.oktoobriks ka Šoisi juurde, kus tahan mõõta ja hinnata riske enneaegsele sünnitusele ja preeklampsiale. Mul Oscaril nende riskide kohta ei öeldud midagi, aga kui vaatasin oma vereanalüüside tulemusi, siis üks näit oli ikka väga madal. Lasen Šoisil teha teise trimestri uuringud ja riskiuuringud igaks juhuks juurde.

Ühesõnaga on nii, et pärast 6.septembri kontrolli on järgmine kontroll alles 10.oktoobril. See on ikka nii pikk aeg. Tahaks küll mingit vahepealset kindlustunnet, et kõik on korras. Seega peab vist hakkama dopplerit otsima.

Täpid

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii, Malene tundis mu ka Facebooki grupis ära ja kirjutas mulle. 🙂

Kes veel mind seal Perekooli vestluskaaslastest ära tunneb, võib julgelt kirjutada Facebookis. 🙂

Saame teha kas või väikse grupichati siinsetele arutlejatele. 🙂

Täpid

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kolmandabeebi tunneb ära, sest ma räägin suht sama juttu ka siin. Enda arust olen päris aktiivne. Vihjeks võin veel öelda, et tegin pildiga lobanurga sinna mõned päevad tagasi.

Otsige üles????

Mul homme ka ultraheli lõpuks.

Mina olin ka paanika jaanika, vahepeal mõtlesin, et kas ma üldse rase olen aga kõht ikka kasvab ja emakat tunnen. Mitu korda isegi unes näinud, et teen rasedusteste, et kindel olla????

 

Kolmasbeebi siis

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täpid, min ka kirjutasin sulle facebooki 🙂

Ma teen korra siia ühe täitsa teise teemaalgatuse ka. Kas me juba kompleksvitamiinidest oleme rääkinud? Kes mida ja kas tarvitab? Ma raseduse alguses (ja enne rasestumist) olen võtnud foolhape 400 ühikut, lisaks rauda ja D-vitamiini. Esimesel visiidil äe soovitas, et hakkaksin võtma kompleksvitamiini ja omega 3. Apteeker soovitas Eleviti, et see on ainus mis on kellegi poolt kinnitatud ja ravimina arvel. Elevitis on foolhapet 800 ühikut. Nii suur erinevus paneb ikka ülemõtlema jälle, mis siis õige on 😀 Huviga kuulan, mida teised kasutavad ja mis kogustes. Lisaks ka mitu ühikut omega 3 päevas võtate? Kõigele tipuks on need tabletid kõik nii suured ja suht suur väljakutse ikka ilma oksendamata need alla saada ????

Teine teema veel seoses riietega. Mul on hetkel 12+1 ja vanad riided, eriti püksid, on nii ebamugavad, aga rasedate riided on liiga suured veel. See pehme kõhu osa lihtsalt libiseb alla, sest kõhtu mul veel pole, olen lihtsalt keskelt laiem. Tavalisel pükstel on värvel kuidagi valel kõrgusel lihtsalt. Lisaks on kõik pluusid justkui lühikesed, aga see vist on sellest, et rinnad kasvavad ja siis on kõik nabakad 🙁 🙂 Kas te juba kannate rasedate riideid? Soojade ilmadega kleitidega ilma sukata oli palju lihtsam.

Triinu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma võiksin teha privaatse väikese grupi märtsibeebidele, kas teil oleks selle vastu huvi? 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma võiksin teha privaatse väikese grupi märtsibeebidele, kas teil oleks selle vastu huvi? ????

Kolmasbeebi tahab

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin täna siis oscaris ära.

Ütles, et kõik tulemused on väga head.

Tähtaeg liikus 21.03 peale.

Kui titte nägin siis kohe oli kuidagi tüdruku tunne. Küsides, ütles, et ta ei taha ennustada siin aga tundub olevat rohkem tüdruku poole aga ära seda tõsiselt võta.

Mingi lootus jääb, poistega öeldi kohe ära, et siin poiss ????????

 

Kolmasbeebi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolmasbeebi, tore et kõik on hästi!

Ma käisin ka täna Oscar testil. Lapsega on kõik hästi, tema on tublisti kasvanud ja arenenud. Dr M.Šoisi lisatud kahele päevale lisandus veel kaks ja nüüd on 12+6 rasedusest saanud 13+3 rasedusnädalat. Tähtaeg selle järgi orienteeruvalt 17. märts.

Riskid on kõik madalad. Arst kohepeal ütles küll, et Trisoomia 21-le/Downi sündroomile risk keskmine ja pakuks lisauuringuid, aga mul need juba tehtud, kuid koju jõudes ja paberitesse vaadates ei tundu ka see risk tõsine, so on umbes 1: ligi 8000-le. Panorama XP järgi veel madalam ning ei muretse.

Panorama XP järgi tüdruk ja UH järgi oleks ka sama pakutud.

Mul on ka hea meel, et kõik on hästi. Beebi on tubli ja areneb ilusti, mõnevõrra minu tervisemure vajab jälgimist, kuid riikliku haigla arst oli optimistlikum. Lapse arengut see aga väidetavalt halvasti ei mõjuta.

Vitamiinidest võtan Formula Vitale PregnaMulti vitamiine, seal on sees mh foolhape. Rasedust soodustavaid vitamiine (kus ka foolhape sees) hakkasin võtma enne rasedust tükk aega varem. Enne raseduse planeerimist võtsin regulaarselt nt D-vitamiini ja C-vitamiini lisaks. Kunagi tuli juhuslikult välja, et D-vitamiini näit oli väga halb ja hakkasin mõni aasta tagasi hirmuga seda juurde sööma. Kopleksvitamiinides on D-vitamiin aga sees. Eelmine nädal antud vereproovi järgi oli D-vitamiini näit juba õnneks korras.

Spetsiaalseid riideid veel ostmas käinud pole, kuigi varsti peaks minema. Kõhtu näha ei ole, aga kitsastes teksades või dressipükstes on juba ebamugav. Hakkab halb, kui miski kõhule surub. Olen pigem kaotanud kaalus ligi 2,5kg, kuigi hullem iiveldus on möödas. Söön enda meelest nii palju, aga tagasi ei ole tulnud. Magusaisu on küll vähene (õnneks).

Seega 12+6 päevade/13+3 UH järgi täna.

Kui tekib mõni väiksem FB grupp perekooli märtsibeebidele, siis kindlasti liitun.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei, annan ka endast teada, käisin Oscar testil ära, põdesin hirmsasti, aga kõik riskid madalad ja beebi siples kõvasti 🙂

Lillekerohus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere märtsibeebide emmedele! Ma olen üsna pikalt käinud siin lugemad ja uudistamas. Kirjutama pole jõudnud. TA on 16.03. Oscaris käidud, kõik oli okei ning nüüd julgen suu lahti teha. Olen ka Facebooki grupi otsingul, kus tekiks armas pesake. Käisin olemasolevaid piilumas, kuid nii palju tuttavaid oli ja ma pole veel “kapist” välja tulnud, et otsustasin kähku lahkuda. Seega liitun meeldi, kui mõni pisem ja privaatsem grupp tekib ????

Kaia

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegin privaatse FB grupi, millega liitumiseks kirjuta m2rtsibeebid2023@gmail.com, seejärel saan sind gruppi lisada. 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kirjutasin sellele aadressile aga keegi ei vasta ja kuhugi lisatud mind ka pole 🙂

K.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 301 kuni 328 (kokku 328 )


Esileht Lapse ootamine Märtsibeebid 2023