Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Lapse ootamine Märtsibeebid 2023

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 328 )

Teema: Märtsibeebid 2023

Postitas:
Kägu

Minul 3-s rasedus, kõik planeeritud ja ilus hetkel.
Aga, issand kui paha mul on olla päev läbi! Süüa väga ei saa, söön sunniviisiliselt :(. Ja lõhnad, appi, ma ei talu enam mingit lõhna, kui keegi minust mööda könnib, pean hinge kinni hoidma. Ennem olin ise see, kes kallas end lõhnaga üle. Enam ei suuda kasutada :(. Ja suus koguaed hapu maitse :(.

nii ootan oma tibu aga nii vaevatud ????????.

hetkel pesamuna 3 aastane ja lihtsalt vägisi tegelen temaga :(, kuna nii halb olla ja energiat vähe.

mul eelmise kahe lapsega oli ka halb olla aga ei mäleta, et nii päev läbi. Eelmised poisid.

aga vb lihtsalt ei mäleta enam.

igatahes tervitan teid ja jõudu♥️
mammu

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ahsoo rasedust siis hetkel 7+2 uh järgi.

mammu

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei julge veel end teie sekka lugeda.. seljataga 3 katkemist, arst alles järgmine nädal ja hetkel olen teinud hcg teste.. tundub, et tõus ei ole piisav..

12.07 4w 53.9

18.07 4w+6 600

21.07 5w +2 1167

25.07 5w + 6 2492

Tee homme uus hcg test, tuubelduma peaks iga 2 päeva tagant.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei julge veel end teie sekka lugeda.. seljataga 3 katkemist, arst alles järgmine nädal ja hetkel olen teinud hcg teste.. tundub, et tõus ei ole piisav..

12.07 4w 53.9

18.07 4w+6 600

21.07 5w +2 1167

25.07 5w + 6 2492

Tee homme uus hcg test, tuubelduma peaks iga 2 päeva tagant.

Ehk saab varsti juba UH teha, et näha, ka südametöö olemas. Need HCG numbrid ikka nii individuaalsed, et üleliia muretseda ei maksa.

Mul endal 4 katkemist olnud viimaste aastatega ja nüüd ikka kerge mure sees, kas ikka õnnestub. 6+3 oli UH-s südametöö olemas ja 3 nädala pärast vaatab arst uuesti. Igaks juhuks söön ka toetavaid ravimeid. HCG-d arst nüüd uuesti ei mõõtnudki. 5+5 oli ca 14000.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

https://www.upload.ee/files/14364068/Screenshot_20220727-113420_Chrome.jpg.html

Käisin täna hcg testi tegemas. Hinges miskit nagu ikka kripeldab.

Äpi järgi peaks olema täna 6+2

Arstile saab alles 11.08

Kris.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Arstile saab alles 11.08

Kris.

10000 ilus tulemus 6+2 kohta. Kui kripeldab tee 2 päeva pärast uus test.

0
0
Please wait...
Postitas:

12.07 4w 53.9

18.07 4w+6 600

21.07 5w +2 1167

25.07 5w + 6 2492

Ma mõistan, et kolme katkemise järel oled kindlasti väga mures raseduse pärast, aga vähemalt mina isiklikult ei teeks vahepealsel ajal palju neid hcg teste. Ma mõistan, et see võib anda südamerahu, aga võib selle ilmselt ka võtta. Sel põhjusel ma ostustasin ise, et kuna nende tegemine niikuinii midagi minu jaoks ei muudaks, siis ma parem ei teegi neid ja püüan pigem mitte muretseda. Loodame ka, et seekord selle rasedusega on kõik teisiti ja see püsib! Iseenesest hcg näit on olnud igal nädalal ju vastava nädala normide piires.

Aga kas arstid peale kolme katkemist ei hakka juba põhjuseid uurima või ei määra vajaduse korral mõnda vastavat toetavat ravi? Mul teadmisi selles valdkonnas ei ole kahjuks, aga ma loodan, et arst või ämmaemand nõustab (vajadusel). Loodetavasti saad varsti juba UH-s südamerahu.

Minul täna 6+2.

Minu esimeste nädalate erinevad kõhuvalud on kadunud, aga sellest nädalast on hakanud iiveldama. Umbes 4-5 korda päevas. Nt eile tegin külla kaasa küpsisepõhjal kooki ja lõpuks hambad ristis purustasin neid küpsiseid. Lõpuks palusin mehel tulla seda tegema, sest endal hakkas nii halb. Ma ei teagi mis vastu hakkas, mõte küpsistest oli vist halvem, kui nende lõhn. Samuti oli ebameeldiv näha friikartuleid (söövat inimest). Mulle endale meeldib väga šokolaad, aga umbes nädal aega ei ole seda üldse tahtnud. Halb on ka pigem õhtusel ajal, mitte hommikuti. Kui küpsised välja arvata, siis enamasti on see iiveldus nii piiripealne, et ei saagi aru kas on päriselt või kujutan ette endale.

Minul isiklikult on raskusi aga regulaarse söömisega. Lugesin, et pikalt söömata olemine ei tee head. Tööl käies ei ole regulaarsusega vist raskusi, aga praegu on puhkus ja vahepeal jäävad (või unustan) liiga pikad pausid. Mõtlesin ka juba, et ostaks sahtlisse ja autosse mõned snäkid, et vahepeal kiirelt võtta.

Iga nädal loen raseduse appist raseduse kulgemise kohta. Saan ka ise uut ja põnevat infot ning lasen ka mehel üle lugeda, et ta oleks kursis ja kaasatud.

Muidu on kõik hästi ja püüan olla positiivne ning mitte muretseda. Õnneks homme on aeg juba ämmaemanda juurde ja loodan, et sealt saan ka head uudised!

0
0
Please wait...
Postitas:

Arstile saab alles 11.08

Kris.

10000 ilus tulemus 6+2 kohta. Kui kripeldab tee 2 päeva pärast uus test.

Tulemusena näitab > 10 000. Kui kahe päeva pärast tehakse kanne samal põhimõttel (et märgitakse, et näit on 10 000-st suurem, mitte täpne tulemus) siis ei anna see vist erilist teavet. Ma ei ole neid hcg teste teinud nii palju, et oskaks öelda kas nii märgitaksegi alati. Küll aga on hcg näit > 10 000 ju 6+ nädalat arvestades igati normaalne. Ma arvan, et põhjust muretsemiseks ei ole ja see liigne muretsemine midagi head ei tee. Oota ära arstiaeg ja püüa olla ikka lootusrikas/positiivne.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Open see kommenteerija..

Tegin uue test ühe erakorralises LTH ja täna ITK  nuud sellised:

12.07   53.9

18.07 600

21.07  1167

25.07 2492 itk

26.07 14:55 5w + 3  3912 ltkh

27.07  10:05    5w + 4 3261 itk 

tana peaks olema tsükli järgi 6+1 eile UH näitas 5+3  ????

25tegin hcg itk

26  käisin LTH, kuna hing ei andnud rahu ja paistis 5+3 ja hcg 3912..

ja täna siis tegin ITK uuesti 3261?!!

kas võib olla laborites selline vahe?  Oehh.. hinge teeb nii haigeks. Hetkel vaid clexane süstid. Kuna ma olen tegelikult viljatusravi raames läbi uuritud ja see rasedus tuli ise, siis polegi mul arsti, kes mind aitaks. Ivf arst ütles hetkel vaid et clexane süstida..

ammakale alles järgmine nädal.. ja eks siis selgub.
miks need rasedused küll katkevad? Ühtki põhjust leitud nagu pol peale Leiden V. arst ütles täna, et testid näitasid ka, et hormoonid kõik kenad. Aga hcg tõus madalamapoolne.. selle itk hcg testi tegin hiljem..

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis nädalatel sul eelmised katkesid?Kas kõik sama partneriga?

kui nii palju katkemisi, siis oleks hea, kui arst algusest peale toetaks.. mul hetkel seda ei olegi olnud.. kuna eelmise partneriga oli  2 katkemist ja siis Ivf mis katkes  ja siis oligi vaid viljatusravi arst.

nüüd uus partner ja tundub mulle, et probleem minus, kuigi olen igatpidi uuritud 🙁  Rasestun, aga üle 7n pole kunagi kestnud, südamelööke olen küll näinud.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Hei, käisin lõpuks UH-s ära, väike beebsu oli ilusti olemas ja süda lõi. Enda arvutuste järgi on rasedus nädal väiksem ehk siis praegu 6+3. Hullumoodi kartsin et koroona midagi tegi rasedusele aga õnneks mitte midagi hullu. Nüüd alles julgen rõõmustada, 3 aastat proovimist kandis lõpuks vilja.

Lillekerohus

0
0
Please wait...
Postitas:

Kägu (kes tegi neid hcg teste ITKs ja LTKH-s) – see muidugi ei ole hea, et hcg on langenud. Ei tahaks uskuda, et laborites on erinevusi, aga võib-olla on see siiski võimalik? Kõige kindlam muidugi aga uurida arstilt/ämmaemandalt seda ka. Ei oskagi siinkohal head nõu anda. Nii kahju on, et sellist segadust ja mure pead läbi elama. 🙁

Mina käisin täna ämmaemanda juures, rasedust arvutas tema siiski 6+2 (kuigi eri kalkulaatorid ja äpid annavad kas 6+3 või isegi 6+4), kuigi kõik on võtnud aluseks justkui sama kuupäeva. Pean siis ikkagi seda 6+2 kõige õigemaks edaspidi.

Süda lõi, rasedus vastab sellele mis päevade järgi arvutades. Sain kinnitust, et siiamaani on kõik ilusti ja hästi. Järgmine aeg on 12. september alles.

Süda on rahul ja nii rahustav oli näha ka seda UH pilti. 🙂

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii tore lugeda, et paljud juba saavad arstile ja kinnitust kõigele heale.

Mina saan arstile esimest korda alles 16.08, mul on siis juba 8+6 😀

Ilmselt saaks mõne ämmaka või teise arsti juurde varem, aga minu arst puhkab praegu ja ma tahan ikka tema juurde minna.

Ega muidu vist ei saagi aru, et rase olen, kui ainult positiivsed testid ja vahel käin oma lõbuks hcg testi tegemas. Alguses oli suurem väsimus, nüüdseks juba tavaline olemine ja sümptomeid nagu polegi. Esimese rasedusega ma hullult põdesin ja muretsesin ja tagant vaadates vist ei jõudnudki nautida seda aega, seekord üritan vastupidi teha 🙂 Täna on 5+6

Triinu

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sain ka ilusad triibud ja täna peaks olema 5 nädalat. Äpi järgi TA 31.05

Arsti juurde sain aja alles 30.08 selleks ajaks juba 9+5, kas oleks mõtekas kuskile mujale proovida varasemaks ntks dr.Šoisi juurde või on see 9+5 okei aeg esimeseks visiidiks?

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Oih, ma see eelmine.. 31.03 ikka????

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu eelmise sünnituse ämmaemand soovitas järgmise rasedusega 10-11 nädala paiku minna, endal hetkel 5+3 ja plaaningi alles septembris minna. Eks see muidugi ole väga indviduaalne,  tee täpselt nii, nagu sisetunne ütleb 🙂

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere. Minul siis praegu 7+7. Esimene ämmaka visiit on tehtud ja ka ultrahelis käidud. Paistab, et kõik on nii nagu olema peab.

Tähtaeg peaks olema 12.03.2023

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere,

Liitun ka teiega, mõtlesin küll algul, et ahh seekord ei viitsi titegrupiga liituda aga tegelt on hea kurta muresid ja rõõme ja samas lugeda teiste omi.

Tulemas on kolmas laps, rasedust hetkel 6+3, tähtaeg on siis 23 märts.

Arsti juurde lähen teisipäeval. See ootamine on ikka õudne. Ma kaua küll oodata ei suudaks arsti aega. Ma vajan seda nö kinnitust, et olen rase ja kõik on ok.

Teiste rasedustega võrreldes on mul koguaeg halb olla. Esimestega ei tea, et oleks olnud. Esimesed on mul mõlemad poisid. Nüüd võiks ju tüdruk tulla. Aga ma väga kahtlen selles????

Aga edu kaaskannatajatele????

Kolmasbeebi olen siis….

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere.

Liituks meelsasti grupiga. Fb gruppi ei leidnud,siis liitun siia. Triibud testile kaks nädalat tagasi. Arstile sain aja järgmisel nädalal. Hetkel äpi järgi rasedust 6+3. Tähtajaks sain 23.03.

Ma üsna eakas rase. Vanust lapse sünni ajaks 44. Tulemas kolmas beebi. Ees ootab kaks õde.

Praeguseks iiveldab korralikult. Eelmiste rasedustega pole sellist asja olnud. Ehk võib siis seekord poissi loota. Kuigi tegelt üsna ükskõik ????.

Mara

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu
  1. 22.03.2023 on siiski mul. Läks vähe valesti.
  2. Ma liituks ka grupiga, kui tehtud.

Kolmasbeebi….

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma siis seletan ise siin, muidu kõik nii vaikne.

jagan oma tunnuseid siis. Peale selle, et mul om paha olla, ei kannata ma minuarust ühtegi lõhna. Kõik on nii vastikud minuarust ja see lõhnataju on kuidagi eriti hea. Näiteks üks päev läksin mehega kaklema, et kes saaks mu ämma tehtud hapukurgid endale. Paar päeva hiljem ma pidin need kõik minema viskama, sest see lõhn oli nii õudne. Päris õudsaks närvihaigeks olen ka muutunud. Mis on jube hea, et mulle ei isuta magus üldse, kahe esimesega ainult magusat sõingi. Praegu nagu elan päev korraga ja söön seda mille järgi isu tuleb. Täitsa algul mingi raseduse neljandal nädalal jubedalt isutas gaasiliste jookide järgi, nüüd aga ei saa üldse juua, hullud gaasid tekivad kõhtu. Ja peale selle, et koguaeg on pohmakas, muud vist polegi. Aa tissid, aga see minuarust nii tavaline….rinnakaid on lausa piin ära võtta. Rohkem vist ei teagi.

Aa ja töötu olen kah. Ma isegi ei tea kuidas sellega saab, keegi ei taha ju rasedat tööle. Minu ainus lootus on saada lasteaeda asendajaks. Aga jube raske on lihtsalt oodata seda septembrit või isegi oktoobrit, et teada, kas mind on vaja…

Praegu vist kõik

Kolmasbeebi

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul mingeid tunnuseid nii väga polegi. Rinnad on hellad ja iiveldab. Peamiselt just õhtuti. Alakõht on pinges ja öösiti käin mitu korda pissil. Uni on jube halb. Või selline pealiskaudne. Vahel istun mitu tundi keset ööd üleval ja loen raamatut. Päeval siis olen selline lötsis. Närviline ei ole seekord üldse. Pigem kogu aeg lollakalt õnnelik ????.

Ma töötu ei ole aga vahetasin just töökohta. Augustis alustan uuel kohal. No on pisut piinlik, aga mis teha.

Mara

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Pole just ekspert ja kogemus puudub, aga tegin fb grupi ka märtsibeebidele. Äkki on huvi ja enne ei leidnud sellist gruppi

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

On huvi????

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul ka erilisi tunnuseid ei ole. Rinnad olid vahepeal paar päeva natukene valusad aga see läks üle.

Natukene mures ka tööga seotud korraldusega. Kuna olen ettevõtja/tootja siis ma ei saa mitte kuidagi panna oma tööd pausile lapse hoolduse ajaks. Sest aasta pärast ei ole mul võimalik enam sama kohapealt jätkata, mul ei ole nagu kuhugi enam tagasi tulla. Just kui olen oma tööga kuhugi jõudnud ning ma tõesti armastan oma tööd siis tuli lapse üllatus. Õnneks oleme mehega sama eriala peal et ta suuremad asjad võttis enda kanda. Aga siiski, kuna olen tööga üsna pedant siis on natukene keeruline.

Vaatasin siin ka huvipärast sünnitoetusi jne. Natukene nadi värk et põhiliselt saad toetust eelneva tööaasta pealt. Ehk sünnitusest – 9 kuud ning sellest siis eelnev aasta. Ma olin eelnev aasta enamus ajast poole kohaga tööl seega ei olnud see teenimine nii suur. Alles tehti seadusemuudatus aga ikka vead sees.

Kuidas Teil kõhu suurusega on, kas paistab välja? Nii vähe aega aga mul juba on kõht ees, see ei saa olla gaasidest ka sest gaaside asja sain kontrolli alla.  Olen olnud selline pisike ja peenike aga nüüd kõht ripub inetult. Midagi selga ei saa panna sest mingi väike paun on ees. Hetkel keegi ka ei tea rasedusest seega hoian kõhtu sees 😀

Mul täna 7+4 see on liiga vähe selleks et midagi välja paistaks aga jah. Homme lähen ostan mingeid vähe lohvamaid riideid.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Unustasin viimasele kommentaarile nime lisada

Janne.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis selle fb grupi täpne nimetus oli? Ma leian vaid märtsibeebid 2022.

Kuidas selle grupiga liitmisel on, kas kohe kõik sõbrad näevad et ma liitusin? 😀

Triinu

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis selle fb grupi täpne nimetus oli? Ma leian vaid märtsibeebid 2022.

Kuidas selle grupiga liitmisel on, kas kohe kõik sõbrad näevad et ma liitusin? ????

Triinu

Varasemalt tegija vist annab meiliaadressi äkki ja saad seal oma nime öelda!? Siin vist ei lase postkasti kirjutada ?

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii, täna siis 7+3. Vahepeal viskab mõne lõhna peale kerge iivelduse ja väsimus on ka. Seega hetkel olen kergelt pääsenud. Esimene rasedus olid ka tagasihoidlikud tunnused.

Mees suutis vahepeal ära unustada, et ma olen rase ???? Pidin meelde tuletama, et ma ei jaksa pool päeva puid loopid. Eks on kerge unustada, kui kõhtu pole ja potti ei kallista.

Töö osas põen mina ka natuke. Alles läksin ära, nüüd lähen tagasi ja jälle saan vaid 5 kuud olla. Aga kuna neil pole naljalt kedagi teist võtta, siis peavad leppima. Tegelt ma ei tahtnud tööle minna (teen kodus vabakutselise tööd ka), aga elu on nii räigelt kalliks läinud.

Arst alles reedel. Ootan väga, tahaks kindlustunnet.

Kas keegi on juba teistele ka rääkinud?

Miska

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii, täna siis 7+3. Vahepeal viskab mõne lõhna peale kerge iivelduse ja väsimus on ka. Seega hetkel olen kergelt pääsenud. Esimene rasedus olid ka tagasihoidlikud tunnused.

Mees suutis vahepeal ära unustada, et ma olen rase ???? Pidin meelde tuletama, et ma ei jaksa pool päeva puid loopid. Eks on kerge unustada, kui kõhtu pole ja potti ei kallista.

Töö osas põen mina ka natuke. Alles läksin ära, nüüd lähen tagasi ja jälle saan vaid 5 kuud olla. Aga kuna neil pole naljalt kedagi teist võtta, siis peavad leppima. Tegelt ma ei tahtnud tööle minna (teen kodus vabakutselise tööd ka), aga elu on nii räigelt kalliks läinud.

Arst alles reedel. Ootan väga, tahaks kindlustunnet.

Kas keegi on juba teistele ka rääkinud?

Miska

Ma rääkisin enda emale, ämmale, kahele sõbrannale ja siis mees ütles oma vennale ja ta siis oma naisele.

0
-1
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 328 )

Esileht Lapse ootamine Märtsibeebid 2023