Esileht Lapse ootamine Märtsibeebid 2023

Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 328 )

Teema: Märtsibeebid 2023

Postitas:
Kägu

Mul on õnneks vaid kerge iiveldus, aga kui hoog peale tuleb, siis võtan tictaci. Eelmine kord aitas ka see.

Ma ei suuda kohvi enam juua. Õnneks roheline tee läheb veel alla. Tavaline vesi hakkab ka veits vastu, nii et teen maitsevett.  Mul 3x päevas söömine ei toimi, iga toidukorra vahel peab mingi väike näks olema, muidu lööb jälle iivelduse

 

Miska

7+5

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul alles 5+5, veel õnneks ei iivelda aga söögiisu absoluutselt pole, toitun pm kiirnuudlitest ja külmast gaasilisest cocast, virsikud ja nektariinid lähevad ka aga see ongi pm kogu mu menüü????

S.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul täna 9+1 ja tundub, et suurem iiveldus on möödas. 5-7 nädalal iiveldas terve päev vahelduvalt, kuid peale seda on jäänud ainult tühja kõhu iiveldus enamasti ???? muid tunnuseid vist polegi, vahepeal tuleb mõni punnike näkku aga isudest pole veel midagi märganud. Esimesest lapsest on doppler ka kodus ja paar korda nädalas on hea kuulata korraks, et süda ikka lööb. Aeg läheb ka tunduvalt kiiremini kui esimese lapsega, alles sain triibud ja paari nädala pärast juba Oscar.

vinku

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimesest lapsest on doppler ka kodus ja paar korda nädalas on hea kuulata korraks, et süda ikka lööb. Aeg läheb ka tunduvalt kiiremini kui esimese lapsega, alles sain triibud ja paari nädala pärast juba Oscar.

vinku

Kas nii vara on juba doppleriga ise ka võimalik südamelööke kuulata?

Kuna mul mitu katkemist olnud, siis nii tahaks südamerahustuseks teada, kas ikka süda lööb ja kõik OK.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna 7+3

Kuidas sellel uuel facebooki grupil läheb? Kas seal on juba palju liikmeid? Ei ole ise veel liitunud, võimalusel ootan veel veidi, kuid siiski loodan, et gruppi vahepeal kinni ei panda.

Minul käib ka iiveldus hooti. Vahel ei saa midagi aru, mõnikord on päris halb. Olen mõned asjad ära õppinud, kuidas sellega kergemini elada, nt regulaarne söömine, vahepalad jmt. Mul ei ole kindlasti nii hullult, kui osadel siin.

Menüü on peapeale küll keeratud. Söön asju, mida muidu ei söö ja enda tavalisi lemmikuid ei taha. Hea isuga saan süüa nt kartulit hapukoore ja maitserohelisega, köögivilju, kartulikrõpse, kaerahelbeputru, tatragalette, näkileiba jne. Joon külma vett, vahepeal sidrunimaitselist. Ei taha enam eriti kohvi, šokolaadi, samuti liha (va kui see on toidu sisse peidetud väikeste tükkidena) omletti jne. Pigem söön seda, mis kõige vähem vastu hakkab. Erilist isu ei tekita ükski söök, va kartulid hapukoorega, mida ma muidu üldse ei söö.

Aga kui lohutab, siis iiveldamine pidi ju hea märk olema – uuringute järgi. 🙂

Minul käib vahel harva õhtuti väike masendus külas. Tegelikult on kõik imehästi, olen väga õnnelik raseduse üle ja kodus on ka kõik hästi, aga hormoonid on vist küll natuke lolliks läinud. Õnneks see on väga harva ja on vist eelkõige seotud asjadega, millest ma olen otsustanud pausi pidada või edasi lükata (lennureis, ratsutamine, tennis jne). SPA puhkusel käies ka hoidsin end saunades veidi rohkem tagasi. Üritame rohkem teha teisi asju, mis häid emotsioone tekitavad, nt rannas või suvilas käimine, kontserdid jne. Kas olete ise ka pidanud õigeks millestki (ajutiselt) loobuda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei, nii tore lugeda teie kogemusi ja tundeid. Vastan viimase küsimusele, et olen jõusaalist loobunud, aga käin õhtuti väiksel jalutuskäigul, kuna istuv töö. Eks mega väsimus on peal, et üldse ei viitsi, aga kuidagi ikkagi peab liigutama ennast. Arst soovitas ka vesivõimlemist.

Lillekerohus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen samuti hetkel lennureisidest loobunud. Kuna on olnud eelnev katkemine ja selle rasedusega 6. nädalal oli ka väike määrimine, millega haiglas käisin ja see juhtus ca 36 tundi pärast lendamist, siis olen aru saanud, et mulle on raudselt lennureisid vastunäidustatud nüüd. Tol korral 6.nädalal oli vaja lennata, sest tuli koju saada ja ei saanud ju ka lihtsalt välisriiki jääda 9-ks kuuks. Õnneks tehti haiglas UH ja kõik oli beebiga korras, süda lõi ja mingit hematoomi ei paistnud. Nüüd aga küll ei plaani enne lennata, kui beebi on käes. Küll siis reisin jälle! Ei kao need ilusad soojad saared ja kauged kaunid maad selle aastaga kuhugi! 🙂

Täpid

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimesest lapsest on doppler ka kodus ja paar korda nädalas on hea kuulata korraks, et süda ikka lööb. Aeg läheb ka tunduvalt kiiremini kui esimese lapsega, alles sain triibud ja paari nädala pärast juba Oscar.

vinku

Kas nii vara on juba doppleriga ise ka võimalik südamelööke kuulata?

Kuna mul mitu katkemist olnud, siis nii tahaks südamerahustuseks teada, kas ikka süda lööb ja kõik OK.

see oleneb täiesti beebi asetusest kõhus. Ma ise proovisin 8 nädala algul korraks ja ei leinud midagi. Proovisin siis 8+5 uuesti ja leidsin ilusti üles. Nüüd kui tean kohe kust otsida siis piisab masina käima panemisest ja kohe on kuulda ilusti. Paljud muidugi ei leia nii vara ja kui kipub kergelt hirm ja ülemõtlemine tekkima siis ei soovitaks seda, tekib teistpidi hirm, et miks ei kuule. Nii kaua kui mõistusega seda võtta siis võib muidugi proovida. Eks kui on kogemusi katkemistega siis on hirm arusaadav ja kindlasti teistmoodi kui n.ö tava raseda jaoks.
Esimese lapsega leidsin kuskil 9 nädala lõpus, varem ma tookord ei proovinud.

vinku

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul UH järgi täna 9+4, nii et teoorias peaks siis ka saama juba doppleriga kuulata äkki.

Aga ma kardangi seda, et loode ju veel nii väike ja ma ei pruugi osata teda õigest kohast otsida. Ja siis, kui miskit ei kuule, saan ma raudselt paanikahoo. 🙂

Täpid

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun hoidke mulle ka veel kohta facebooki grupis 🙂 16.08 saan esimest korda arstile ja peale seda ehk julgen juba liituda.

Mina otseselt millestki loobunud pole, kuna ma pole ka enne väga sportlik olnud. Koeraga jalutan päevas keskmiselt 1h ja seda naudin praegu väga. Mul on ka muidu istuv töö ja enamuse ajast teen kodukontoris, aga tihti ikka väsimus nii suur, et lihtsalt ei jõua kuhugi minna ega midagi teha.

Jätkuvalt on väga paha olla, see läheb tavaliselt üle õhtul 18-19 ajal, naersin ka mehega, et mul on tegelikult töö tegemisest süda paha, sest peale tööd läheb paremaks 😀

Ja autosõidud on ka muutunud väga raskeks, nagu oleks merehaige. Seega väga ei saa liikuda ka erinevate linnade vahel. Me ise elame Pärnus, aga tavaliselt ikka töö pärast vms põhjusel kord nädalas vähemalt käin Tallinnast.

Triinu

 

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei plaani FB grupiga liituda enne, kui on Oscar ja Panorama testi tulemused käes ja 13.nädal möödas. Aga kui siis kõik korras, siis liituks küll. Nii et hoidke mulle ka ikka kohta! :)) Augusti lõpuks, septembri alguseks peaks pilt selge olema!

Triinu, ma ka Pärnust! 🙂

Täpid

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul UH järgi täna 9+4, nii et teoorias peaks siis ka saama juba doppleriga kuulata äkki.

Aga ma kardangi seda, et loode ju veel nii väike ja ma ei pruugi osata teda õigest kohast otsida. Ja siis, kui miskit ei kuule, saan ma raudselt paanikahoo. ????

Täpid

Siis võib-olla ei tasuks proovida kui väga paanikasse ajab jah???? ise mõtlesin et kui ei kuule siis ei tähenda see midagi halba veel kohe vaid tõesti, see beebi on ju niii imepisike seal kõhus ja kui kuulen siis on see lihtsalt üks tore boonus, mis rahustab enda südant.

vinku

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna 8+1

Enesetunne muidu väga hea olnud. Pole iiveldust otseselt olnud aga kui ei söö siis sees läheb õõnsaks.
Ma olen nii õnnelik et tujude muutuseid ja iiveldust ei ole olnud. ????

Pole kunagi olnud eriline 3 korda päevas sööja. Söön alati siis kui isu tekib võib midagi maitsvat on. 

Harjumatu on iga tund midagi süüa. Vihaseks ajab see et külmkapist ükski asi ei isuta aga sööma peab sest muidu on õõnes. 

Täna olen suht ainult värsket kurki söönud, sest mitte midagi muud ei taha.

Energiaga on ka nagu karusell. See nädal kolm päeva diivanil pikutanud sest ei ole energiat üldse olnud. Nüüd viimased kaks päeva on energiaga jälle korras ning tunnen end inimesena.

 

Öelnud ei ole me mehega peale mehe õe perekonna mitte kellegile. Kuna nendega oleme väga lähedased ning mehe õel ka beebi kodus. Ootame Oscari tulemused ära ning siis ütleme. Kui aus olla siis ei tahaks veel kellegile öelda, isegi vanematele mitte. Olen oma vanematega väga lähedane aga see hurraatamine ja õnnitlemine. Ema on seda niikaua oodanud ja ma tean mis pillerkaar sealt tuleb. 

Eks see kõik nõuab veel endal harjumist. 

 

Millest ma väga puudust tunnen on mehega spontaansetest käimistest ning grillõhtudest sõpradega. 

Tavaliselt olen õhtuteks üritusteks jälle nii väsinud ja isegi päeval väsinud. 

Lisaks veel siis tööst tunnen puudust sest täies mahus ma ei saa seda enam teha, ei ole hetkel tervislik. 

Muust ei eriti nagu loobunud.

 

Janne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei.

Liitusin ka fb grupiga. Mul tänasega 9+5 ja väsimus endiselt megaaa. Iiveldusega nii ja naa, mõnel päeval ikka kiusab veel. Tähtaeg on hetke seisuga 5 märts????

K.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus, et millal plaanite lähedastele teada anda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul praegu teavad vaid abikaasa ja ema. Plaanin öelda ülejäänud perele, sõpradele ja ka tööl pärast Oscari ja Panorama testi tulemusi ca 13.nädala lõpus.

Iseasi, kas annab nii kaua varjata. Mul praegu päevade järgi 10+1 ja UH järgi 9+4 ning kõhuke on juba täitsa ees. Veel saab teatud lõigetega riietega peita, aga varsti vist muutub asi kahtlaseks. Töötan ka naiskollektiivis valdavalt ja naistel teadupärast on kohe eriti silma. 🙂

Täpid

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ootan ka seda kõhtu juba ette.

Praegu lihtsalt rasv vedeleb ees. Aga õhtul kui kõht on täis, siis puhitusest viskab ette????????????

Täna nägin unes, et olin juba kv ultrahelis ja seal öeldi, et tüdruk tuleb. Õudne kus tahaks juba teada, kumb tuleb. Aga panustan poisile, tundub liiga ulme, et mina tüdruku saaksin.

Ja nii suur tahtmine on juba asju kokku osta, küll on hea, et raha pole. ????

Kolmasbeebi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus, et millal plaanite lähedastele teada anda?

Kuna see küsimus on siit teemast juba läbi läinud, siis osa vastuseid peituvad ka eespool. Teavad mees ja üks hea sõbranna. Teistele ei räägi enne kui Oscar test tehtud (so on mul 13.ndal nädalal).

Mul praegu teavad vaid abikaasa ja ema. Plaanin öelda ülejäänud perele, sõpradele ja ka tööl pärast Oscari ja Panorama testi tulemusi ca 13.nädala lõpus.

Ma olen lugenud erinevate tasuliste testide kohta (Panorama, Niptify jmt), kuid ei saa vist ikka päris hästi aru millal millist eelistada. Mis eelised on Panoramal Niptify ees või vastupidi?

Kui paljudel on plaanis mõni tasuline test teha?

Ise ei ole veel otsustanud, kas teha või mitte. Mõtlesin, et võib-olla kui Oscaris teatavaks saav risk mind ebakindlaks muutab, tasub ehk teha.

Täna 7+4.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus, et millal plaanite lähedastele teada anda?

Kuna see küsimus on siit teemast juba läbi läinud, siis osa vastuseid peituvad ka eespool. Teavad mees ja üks hea sõbranna. Teistele ei räägi enne kui Oscar test tehtud (so on mul 13.ndal nädalal).

Mul praegu teavad vaid abikaasa ja ema. Plaanin öelda ülejäänud perele, sõpradele ja ka tööl pärast Oscari ja Panorama testi tulemusi ca 13.nädala lõpus.

Ma olen lugenud erinevate tasuliste testide kohta (Panorama, Niptify jmt), kuid ei saa vist ikka päris hästi aru millal millist eelistada. Mis eelised on Panoramal Niptify ees või vastupidi?

Kui paljudel on plaanis mõni tasuline test teha?

Ise ei ole veel otsustanud, kas teha või mitte. Mõtlesin, et võib-olla kui Oscaris teatavaks saav risk mind ebakindlaks muutab, tasub ehk teha.

Täna 7+4.

Kui Oscaris midagi avastatakse, siis saad tasuta Niptify testi teha.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina otsustasin teha just Panorama XP tasulise uuringu, kuna sellega uuritakse riske rohkematele geneetilistele mutatsioonidele (Niptify näiteks uurib vaid nelja peamist geenihaigust), sh nendele, mis põhjustavad ka vaimset alaarengut, näiteks Angelmanni sündroom. Maksab 560 Ultrahelikeskuses. Lisaks saab teada soo. See ekstra boonus. 🙂

Täpid

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täpid, tore kuulda, et keegi siit k Pärnust on 🙂

Seoses nendega tasuliste uuringutega. Mina ka kindlasti tahan teha, aga ma pole veel otsustanud millist. Mõtlesin, et uurin ka naistearstilt, millist ta soovitada oskab. Aga loen ka huviga siin, mis teised valinud on.

Triinu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina küsiks, kuidas südamerahu säilitada et kõhuelanikuga ikka kõik okei on? Triibud sain 27.07 ja esimene aratiaeg alles augusti lõpus, kas tehagi lihtsalt aegajalt rasedustesti kodus? ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina küsiks, kuidas südamerahu säilitada et kõhuelanikuga ikka kõik okei on? Triibud sain 27.07 ja esimene aratiaeg alles augusti lõpus, kas tehagi lihtsalt aegajalt rasedustesti kodus? ????

Testi tegemisest pole kasu.

Siin osad teevad seda veretesti hcg taseme määramiseks.

Mõtle parem positiivselt ikka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina küsiks, kuidas südamerahu säilitada et kõhuelanikuga ikka kõik okei on? Triibud sain 27.07 ja esimene aratiaeg alles augusti lõpus, kas tehagi lihtsalt aegajalt rasedustesti kodus? ????

Testi tegemisest pole kasu.

Siin osad teevad seda veretesti hcg taseme määramiseks.

Mõtle parem positiivselt ikka.

Mingil hetkel jääb HCG tase veres püsima, siis pole ka mõtet tõusu mõõtmas käia.

 

Lootedoppler?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina küsiks, kuidas südamerahu säilitada et kõhuelanikuga ikka kõik okei on? Triibud sain 27.07 ja esimene aratiaeg alles augusti lõpus, kas tehagi lihtsalt aegajalt rasedustesti kodus? ????

Testi tegemisest pole kasu.

Siin osad teevad seda veretesti hcg taseme määramiseks.

Mõtle parem positiivselt ikka.

Mingil hetkel jääb HCG tase veres püsima, siis pole ka mõtet tõusu mõõtmas käia.

Lootedoppler?

Lootedoppler ei näita nii vara ju.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina küsiks, kuidas südamerahu säilitada et kõhuelanikuga ikka kõik okei on? Triibud sain 27.07 ja esimene aratiaeg alles augusti lõpus, kas tehagi lihtsalt aegajalt rasedustesti kodus? ????

Testi tegemisest pole kasu.

Siin osad teevad seda veretesti hcg taseme määramiseks.

Mõtle parem positiivselt ikka.

Mingil hetkel jääb HCG tase veres püsima, siis pole ka mõtet tõusu mõõtmas käia.

Lootedoppler?

Lootedoppler ei näita nii vara ju.

Mida see ei näita? Sellega kuulakse südamelööke ju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina küsiks, kuidas südamerahu säilitada et kõhuelanikuga ikka kõik okei on? Triibud sain 27.07 ja esimene aratiaeg alles augusti lõpus, kas tehagi lihtsalt aegajalt rasedustesti kodus? ????

Testi tegemisest pole kasu.

Siin osad teevad seda veretesti hcg taseme määramiseks.

Mõtle parem positiivselt ikka.

Mingil hetkel jääb HCG tase veres püsima, siis pole ka mõtet tõusu mõõtmas käia.

Lootedoppler?

Lootedoppler ei näita nii vara ju.

Mida see ei näita? Sellega kuulakse südamelööke ju.

No ma seda mõtlesingi.

Parandan siis ennast, et sellega ei saa kuulata nii vara…

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin keegi varasemalt soovitas Ginger Ale toonikut iivelduse vastu. Jõudsin siis täna mina lõpuks poodi ja kohe proovisin ära. Minu meelest selle maitse on juba ülihea, selline tunne et parim jook mida eales saanud olen 😀 ja enesetunde tegi tõesti paremaks, tavaliselt mul söömine ja joomine tekitab täiega raskusi, aga seda jooki küll kiidan ja kindlasti hakkan rohkem ostma 🙂

Aitäh selle soovituse eest! Need kes proovinud pole ja iiveldab, soovitan!

Ühtlasi on mul plaanis homme hcg testima minna, kuna uuel nädal peaks töövestlus tulema, seega tahan veelkord kinnitust, et ikka olen rase 🙂

Triinu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin ka siis reedel Tartus arvele võtmas, aga minu arst oli haige ja sain asendajaga rääkida (kes oli ka väga tore). Oma ämmaemanda juurde saan 24.augustil. Anname oma peredele peale Oscarit teada ja kuna me elame väikeses kohas, siis ilmselt nädalaga teavad kõik ???? fb grupiga liitun ka septembris.

Miska

8+2

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lootedoppler näitas mul al 6ndast nädalast..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 328 )


Esileht Lapse ootamine Märtsibeebid 2023