Esileht Lapse ootamine Märtsibeebid 2023

Näitan 30 postitust - vahemik 211 kuni 240 (kokku 328 )

Teema: Märtsibeebid 2023

Postitas:
Kägu

Janne, kui see lohutab, siis mul oli 9.nädal kõige hullem! Siis hakkas juba paremaks minema. Täna mul 11+2 ja jäänud on vaid “kohustuslik” hommikune oksendamine enne hommikusööki ja kerge iiveldus. Veel kaks nädalat tagasi oli päevi, kus oksendasin 4-5 korda ning ärkasin ka öösel iivelduse peale.

Varsti läheb paremaks! 🙂

Täpid

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Postitas: Kägu11.08.2022 14:14 #

Ja hcg test ka tehti mille tulemus on 97450.73<5

Ka HCG võib peale katkemist tükk aega veres olla.

Aga kas ka tõusta?

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Postitas: Kägu11.08.2022 14:14 #

Ja hcg test ka tehti mille tulemus on 97450.73<5

Ka HCG võib peale katkemist tükk aega veres olla.

Aga kas ka tõusta?

Minu enda näitel võib tõusta ka. Oleneb ka kui kaugele juba rasedus on arenenud. Minul keha ei ole saanud mitu korda aru, et kahjuks lootel südametegevus puudub ja hcg ning tunnused on endiselt kõik alles.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina sain täna lõpuks esimest korda arstile. Uh tehes arst ei öelnud midagi ja keeras monitori minu poole ja ma sain kohe aru, kus on käed ja pea süda. Uh järgi on 8+5, päevade järgi 8+2. Ma hakksin reaalselt nutma seal pukis suurest rõõmust ????. Loode oli nii suur ja aktiivne. Ma siiani olen seda väga neutraaselt võtnud ja praegu oli nagu selline esimene taipamine, et olengi rase. 02.09 lähen ämmaemanda juurde ja siis võetakse arvele.

Triinu

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina sain täna lõpuks esimest korda arstile. Uh tehes arst ei öelnud midagi ja keeras monitori minu poole ja ma sain kohe aru, kus on käed ja pea süda. Uh järgi on 8+5, päevade järgi 8+2. Ma hakksin reaalselt nutma seal pukis suurest rõõmust ????. Loode oli nii suur ja aktiivne. Ma siiani olen seda väga neutraaselt võtnud ja praegu oli nagu selline esimene taipamine, et olengi rase. 02.09 lähen ämmaemanda juurde ja siis võetakse arvele.

Triinu

nii hea meel???? mul veel 2 nädalat oodata esimest arsti visiiti, ega enne vist ei jõuagi kohale kui ekraani pealt näeb seda pisikest tegelast.

see vestlus siin on kuidagi vaikne, kes fb grupis on kas seal on rohkem vestlust, on kõik sinna üle kolinud juba?????

N. 7+5

0
0
Please wait...
Postitas:

Tundub, et siin ei võta sõna keegi, kes oleks facebooki grupiga liitunud (või vähemalt kes tunnistaks seda). Ja samas on vahepeal loodud facebooki grupp kas varjatud või uute liikmete jaoks suletud. Seega on võimalik, et piisav arv liikmeid sai neil täis ja otsustasid grupi sulgeda. Tore kui mõni liitunud liige kommenteeriks, siis me ei oleks teadmatuses. 🙂 Minu ettepanek on, et teeme peagi ise siia jutustama jäänud liikmete jaoks uue grupi. Siin oli palju neid, kes ei julgenud enne 12+ nädalat facebooki grupiga liituda. Ja ma arvan, et me saame ka väga toreda grupi kokku! Tasapisi hakkab meil kõigil ka see aeg täis saama.

Minul küll alles 9+0 täna. Üllatav aga kui kiiresti tundub tagantjärgi see aeg möödunud olevat, alles oli 4+0.

Iiveldust on vähemaks jäänud, aga mõni päev on üleüldiselt kehv enesetunne. Kuuma päikese käes ei kannatanud väga olla. Samuti on endiselt raskusi liha söömisega. Kartulit ja kodujuustu söön jätkuvalt erakordselt hea isuga, nt kodujuustust ei saagi vist isu täis. Tasapisi on ka magusaisu taastunud.

Huvitav oli, et mitmetel teist olid analüüsid määratud oluliselt varasemaks ajaks, kui Oscar test. Mul on Oscar 12. septembril, aga analüüsid pean andma sellest vaid nädal varem mõnel oma valitud päeval. Aga küllap igal haiglal oma süsteem.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tundub, et siin ei võta sõna keegi, kes oleks facebooki grupiga liitunud (või vähemalt kes tunnistaks seda). Ja samas on vahepeal loodud facebooki grupp kas varjatud või uute liikmete jaoks suletud. Seega on võimalik, et piisav arv liikmeid sai neil täis ja otsustasid grupi sulgeda. Tore kui mõni liitunud liige kommenteeriks, siis me ei oleks teadmatuses. ???? Minu ettepanek on, et teeme peagi ise siia jutustama jäänud liikmete jaoks uue grupi. Siin oli palju neid, kes ei julgenud enne 12+ nädalat facebooki grupiga liituda. Ja ma arvan, et me saame ka väga toreda grupi kokku! Tasapisi hakkab meil kõigil ka see aeg täis saama.

Minul küll alles 9+0 täna. Üllatav aga kui kiiresti tundub tagantjärgi see aeg möödunud olevat, alles oli 4+0.

Iiveldust on vähemaks jäänud, aga mõni päev on üleüldiselt kehv enesetunne. Kuuma päikese käes ei kannatanud väga olla. Samuti on endiselt raskusi liha söömisega. Kartulit ja kodujuustu söön jätkuvalt erakordselt hea isuga, nt kodujuustust ei saagi vist isu täis. Tasapisi on ka magusaisu taastunud.

Huvitav oli, et mitmetel teist olid analüüsid määratud oluliselt varasemaks ajaks, kui Oscar test. Mul on Oscar 12. septembril, aga analüüsid pean andma sellest vaid nädal varem mõnel oma valitud päeval. Aga küllap igal haiglal oma süsteem.

Mul esimese rasedusega oli ka nii, et maikuus andsin Oscari jaoks analüüsid ja paar nädalat hiljem oli alles ultraheli.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas te käite ämmaemanda vastuvõtul koos meestega või üksi? Kuidas üldse selline hea tava on, kas ämmaemandatele sobib, kui mees kaasas või on see pigem segav faktor?

Kui ma teisi rasedaid ooteruumis näen, siis enamus on ikka üksi. Samas minu mees väga tahaks kaasas käia ja kaasatud olla.

Triinu

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen fb grupis, mis on otsitav aga liikmeid pole näha. Aga sellest tuleb nii suur grupp. Juba praegu on seal minuarust 50 inimest.

Et ilmselt ükshetk ma seal enam ei tegutse. Praegu vaikselt räägin kaasa.

Homme saab mul 9 nädalat täis. Sama jama olla. Meeletu närvivalu kannis ja selg jube nõrk.

Kohutus oleks selga treenida ennem rasedust????

Kolmasbeebi

0
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Hetkel olen arstikabinetis üksi käinud. Mees ootab õues, autos.
Niipalju kui ma ämmaka jutust aru saib et mees saab siis kaasa tulla kui on kōhupealne uh. Mul tahab ka mees nii kaasatud olla. ????

Aga pärast räägin kohe kõik ära ning näitan uh pilti. Oscarile tuleb nüüd mees kaasa, et siis näeb ka südametööd.

Täna mul parem olla kui eile hommikul, kartsin ka täna et hakkab nii paha. Aga ei, läks õnneks. ????

Facebooki grupiga ei ole liitunud veel, arvasin et liiga vara ning lisaks ka link ei töödanud.

Kuidas Teil kōhu suurusega on? Täna avastasin et kleitidega hetkel väga enam käia ei saa, väike kõht paistab välja juba. Kas see on siis rasedus vôi vesi mis kehasse jäänud aga môni silm saaks kohe aru. Seega proovin ikka varjata veel. Oscari ajani veel 3 nädalat

Janne.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen fb grupis, mis on otsitav aga liikmeid pole näha. Aga sellest tuleb nii suur grupp. Juba praegu on seal minuarust 50 inimest.

Homme saab mul 9 nädalat täis. Sama jama olla. Meeletu närvivalu kannis ja selg jube nõrk.

Kolmasbeebi

Mida ma valesti ütlesin, et siia see ????pöial ilmus?

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ole

Kolmasbeebi

olen ka vaadanud et täiesti okei juttudel ja vastustel keegi on miinuseid ladunud.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul ämmaemand ütles kohe esimesel visiidil, et mees on oodatud looteanatoomiasse. Kuupäeva ütles ka jube kohe ära st broneeris kohe aja juba ette. Mul see näiteks 11.oktoober.

Täpid

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Täpid, kas sa käid Pärnu Haiglas? Siis tean mis tagasiside sealt tuleb 😀

Seoses kõhuga, mul hetkel sellist raseda kõhtu ette ei ole tulnud, kuid mu talje on kuidagi kadunud 😀 Ehk siis hetkel nagu kasvan laiusesse, see võib ka puhitusest olla pigem. Ma tavapäraselt kannan kleite ja selliseid vööst vabalt langevaid ja nendega petaks küll ilmselt väga kaua kõhu ära. Kuid teksasid kandes tunnen küll, et veits nagu kitsad ja ebamugav on, eriti autos. Mulle tundub, et mul on selline kehatüüp ka, et ma raseduse esimese poole lähen lihtsalt võrdselt pakuks igalt poolt ja vajadusel saaksin varajata pikalt.

Ma juba tunnen kiusatust tööl kõigile rääkida, sest mul on tõesti väga halb olla igapäevaselt. Siiani olen kodukontoris olnud, aga tegelikult tahaks ikka rohkem kontoris käia ja sotsialiseeruda, aga mul on ikka näost näha, et ma olen “haige”. Ja praegu pandeemia ajal, tahaks teistele pigem teada anda, et minu haigus ei ole nakkav 😀

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Täpid, kas sa käid Pärnu Haiglas? Siis tean mis tagasiside sealt tuleb ????

Seoses kõhuga, mul hetkel sellist raseda kõhtu ette ei ole tulnud, kuid mu talje on kuidagi kadunud ???? Ehk siis hetkel nagu kasvan laiusesse, see võib ka puhitusest olla pigem. Ma tavapäraselt kannan kleite ja selliseid vööst vabalt langevaid ja nendega petaks küll ilmselt väga kaua kõhu ära. Kuid teksasid kandes tunnen küll, et veits nagu kitsad ja ebamugav on, eriti autos. Mulle tundub, et mul on selline kehatüüp ka, et ma raseduse esimese poole lähen lihtsalt võrdselt pakuks igalt poolt ja vajadusel saaksin varajata pikalt.

Ma juba tunnen kiusatust tööl kõigile rääkida, sest mul on tõesti väga halb olla igapäevaselt. Siiani olen kodukontoris olnud, aga tegelikult tahaks ikka rohkem kontoris käia ja sotsialiseeruda, aga mul on ikka näost näha, et ma olen “haige”. Ja praegu pandeemia ajal, tahaks teistele pigem teada anda, et minu haigus ei ole nakkav ????

Triinu

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ole

Kolmasbeebi

olen ka vaadanud et täiesti okei juttudel ja vastustel keegi on miinuseid ladunud.

Mõni kerib telefoniga ja võib kogemata minna, mul endalgi mõnikord läinud. Nüüd proovin ettevaatlikult kerida et ei miinustaks kogemata???? ja No mõni on lihtsalt sarimiinustaja, neid igas foorumis ????

vinku

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõhuga seoses.

Minul on kõht olemas ja umbes 10 cm peki all. ???? emakat on käega tunda juba.

Rasesateksadega on ka selline ümar aga peab kõhu sisse tõmbama, et õiget kõhtu näha. Teise rasedusega pikali olles oli mul juba korralik punn ees seal ultrahelis. Ehk siis 13. nädalal.

Kolmasbeebi

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on ka nüüd selle (teine rasedus) rasedusega juba mingi kõhukese ette löönud ???? muidu olen üsna pisike seega on üpris kerge märgata, tore et inimestega väga veel kokku ei puutu. Enne Oscarit veel öelda ka ei tahaks, aga see ka juba järgmine nädal õnneks. Kaalu on vahepeal läinud kilo alla ja nüüd olen tagasi 54 peal, eks näis kuna siis juurde hakkab tulema. Eelmisega võtsin lõpuks päris palju juurde, kuigi laps oli ka üle 4kilo. Eks näha ole ????

vinku (10+6)

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina kahjuks lahkun.. täna käisin taas arstil. Näidud justkui kõik et oleks rase aga hoopis emakaväline rasedus…

K.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

K., väga kahju, et nii läks sul! Loodan, et varsti oled taas lapseootel ja siis õnnestub paremini! Väga kurvad on sellised asjad.

Triinu, ma olen Marietta Medis hoopis. 🙂 Samas ega ma ka otseselt ei küsinud, et millal võiks mehe kaasa võtta. Lihtsalt selle looteanatoomia kohta ämmaemand ütles, et sinna võib mehe juba kaasa võtta, et on huvitavam juba vaadata ja saab ka soo teada. 🙂 Võib-olla lubatakse mees kaasa ka juba varem, kui konkreetselt küsida.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Täpid olin siis, see viimane vastaja. 🙂

0
0
Please wait...
Postitas:

Armas K., ka minul on väga kahju! Sellist uudist on kahtlemata väga raske saada ja loodan samuti, et mõne aja pärast, kui oled juba füüsiliselt ja emotsionaalselt sellest taastunud, tulevad need väga oodatud triibud uuesti Sinuni! Samuti loodan, et tänu ehk õigeaegsele avastamisele UH-s jääb tõsisem kahju tervisele ära!

Minul täna 9+1.

Mul käis mees ka tuvastamisel kaasas, kuigi oli esialgu mõte, et ehk ta ootab ikka ukse taga. Ma lihtsalt kartsin nii väga (et süda ei löö või midagi muud halvasti) ja ta oli moraalseks toeks. Kuna olime puhkusel mõlemad, siis olime niikuinii koos ja tal polnud raske kaasa tulla. Terviseandmete küsimise ajal olin ämmaemanda juures üksi, kuid kui läks UH tegemiseks (milleks läksime niikuinii teise ruumi), siis pakkus ämmaemand ise välja, et elukaaslane võib ka tulla, sest ta oli teda koridoris ootamas näinud. Seega seisis mees minu pea juures ja nägi ka monitorilt loodet alles 6+2 nädalal. Oscarile tuleb ta ka kindlasti kaasa. Ämmaemand ka julgustas kaasas käima. Seega ma arvan, et sõltub täiesti ämmaemandast, endast, mehest ja asjaoludest, kas võiks kaasa tulla.

Mul veel välja rasedus kuidagi ei paista (minu meelest), eriti riiete alt, kuid ise saan aru, et keha keskosa oleks justkui veidi muutunud. Nagu oleks veidi paksemaks läinud või laiemaks, kuigi kaal sama või väiksemgi. Kitsastes teksades on ka ebamugav olla.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Täpid, kas seda Panorama XP saab Pärnus ka teha? Või kuhu sa ise minemas oled?

Ma algselt mõtlesin, et ühtegi NIPT testi ei tee, aga nüüd mees hakkas rääkima, et võiks ikka teha. Aga googeldes ei leia infot, kas ja kuidas see Pärnus käib.

Triinu

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Triinu, Panorama XP testi tegin Tallinnas dr. Šoisi juures Ultrahelikeskuses. Hea oli see, et enne veretesti tegi Šois ka põhjaliku ultraheli, kus ta hästi palju seletas, mis ja kus, ning sain ka hästi ilusa pildi oma beebist. 🙂

Panorama testi tegin, kui oli 10+4. Täna 11+5. Uuel nädalal on nii Oscari UH kui peaksid tulema ka Panorama tulemused. Olen põnevil ja natuke närvis ka. Aga vast midagi hullu ikka pole, muidu vast oleks Šois seda maininud. Tahaks juba nii väga kuulda, et kõik on korras! 🙂

Täpid

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja mul on ka kõhuke juba täitsa ees, aga selliste laialõikeliste ja volangidega 1920ndate stiilis kleitidega annab veel varjata. Ei tahaks enne Oscari ja Panorama tulemusi veel laialdaselt kuulutada. 🙂

Ja aluspükse käisin uusi ostmas. 🙂 S suuruse omad hakkasid pigistama, seega pidin ostma M suuruses aluspesu. Varsti vist ka uusi rinnahoidjaid vaja, sest tissid lähevad aina suuremaks. 🙂

Täpid

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tundub, et Panorama testi ei saagi Pärnus teha ja kuna mina hetkel iivelduse tõttu kuhugi sõita ei saa, siis teen siin selle Niptify testi.

Rindade osas on mul väga suur hirm, mul on juba enne rasedust E korv, ma isegi ei tea kas on võimalik suuremaks kasvada ja kust ma siis rinnahoidjaid saan ????

Triinu

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Hei, jagan natuke infot enda kohta, siin 16.08 sai käidud UHs kõik pisikese beebiga korras, täna käisin ÄE vastuvõtul ja olen nüüd rasedana arvel. Nii uskumatu tunne ikka???? Oscars test on 14.09 hoiame pöidlaid et see ka ilusti korras 🙂 TA on siis 20.03

Lillekerohus

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõhu kohta- olen ülekaaluline, seega kõht on täpselt selline, et keegi ei julge väga küsida (või kahtlustada) ????. Siiski eelistan praegu lohvakaid riideid  Raseduse planeerimise ajal võtsin kevadel kaalust alla 82 peale, aga rasestumise hetkel olin ikkagi 90… need kiirdieedid on saatanast, ausalt. Ja see et imetamisega kaal langeb, oli ka müüt mu jaoks, pigem vastupidi  Kujutan juba ette kui raske saab olema suure kõhuga, praegugi võtab võhmale.

Kolmapäeval saan siis päriselt oma ämmaka juurde ja arvele. Esimene visiit oli naistearsti juurde. Peale seda hakkame siis mehega nuputama, kuidas ja millal teise lapse sünnist teada anda.

Kuidas te nende kuumadega vastu peale? Eile peale rannas käiku hakkas nii halb, kuigi olime alla tunni ja 15 aeg. Mul on õnneks võimalus keskpäeval toas püsida, tüdruk teeb lõunaund.

Miska

10+0 täna

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Pruunikas voolus, normaalne või mitte? Täna peaks olema siis 8+2, arsti juures veel käinud pole aga just vetsus avastasin et veidi pruunikalt määrinud, googeldades muidugi ainult jubedad vastused, ehk siin keegi asjalik või torman emosse?

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Määrimisega käiksin ma siiski haiglas kontrollis. Ei pruugi midagi hullu olla, aga paha ju niimoodi praadida ja mõelda, kas on kõik ok või on midagi hullusti. Mine EMOsse parem.

0
0
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 211 kuni 240 (kokku 328 )

Esileht Lapse ootamine Märtsibeebid 2023