Esileht Lapse ootamine Märtsibeebid 2023

Näitan 30 postitust - vahemik 241 kuni 270 (kokku 328 )

Teema: Märtsibeebid 2023

Postitas:
Kägu

Mul täna esimene päev kus paha pole.

Pea küll valutab aga null iiveldust, inimese tunne kohe. 9+3

 

Kolmas beebi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina käisin täna hambaarsti juures ja positiivse üllatusena selgus, et raseduse ajal saab 85 € haigekassa hambaravi hüvitist kasutada ka suuhügieeniteenustel (soodapesu).

Teised ilmselt juba teadsid seda, aga mulle tuli küll üllatusena 😀 Teadsin, et mingi summa saab hambaravi eest, aga ei teadnud, et soodapesu ka sinna alla läheb 🙂

Triinu

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oscaris käidud, riskid madalad ja kõik on hästi  ???? süda kohe rahulikum ja hea olla. Tähtajaks määrati 7 märts, ehk paar päeva eespool kui algul arvasin. Olen siin perekoolis lugenud, kuidas mõnel tehakse 5min uh ära, mul tehti 20min kindlasti. Rahulikult vaatas kõik üle ja ei tundunud küll kiirustamisena.

Vinku (11+6)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oscaris käidud, riskid madalad ja kõik on hästi ???? süda kohe rahulikum ja hea olla. Tähtajaks määrati 7 märts, ehk paar päeva eespool kui algul arvasin. Olen siin perekoolis lugenud, kuidas mõnel tehakse 5min uh ära, mul tehti 20min kindlasti. Rahulikult vaatas kõik üle ja ei tundunud küll kiirustamisena.

Vinku (11+6)

Nii toredad uudised! Palju õnne 🙂

Ise ootan veel oma uuringu aega. See on alles 2 nädala pärast (selleks ajaks peaks olema vist 12+4).

F

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas te nende kuumadega vastu peale? Eile peale rannas käiku hakkas nii halb, kuigi olime alla tunni ja 15 aeg. Mul on õnneks võimalus keskpäeval toas püsida, tüdruk teeb lõunaund.

Mina ka ei talu kuuma. Pikalt rannas, päikese või kuuma käes hakkab halb ja üritan hoiduda. Kui olen, siis joon palju vett jmt. Varem sellist probleemi ei olnud, mistõttu arvangi, et asi on raseduses.

Kas keegi rasedana spaas on käinud? Meil plaanis minna kuu aja pärast spaasse. Olen tohutu protseduuride armastaja (massaažid, vannid, saunad jne)

Nagu ma aru saan siis kõike võib teha ja normaases koguses, aga massaažidega – neid pole soovitatav vōtta.

Aga kuidas on näiteks šokolaadi, mee või laavakivi massaažiga? Otsest masseerimist ei ole ju vaid suht ainult silitamine.

Tuli meelde, et keegi küsis ka paar lk tagasi SPA kohta, kuid õigel hetkel vastata ei jõudnud ja seejärel läks meelest. Mina käisin SPAs kuskil 6-7 nädala paiku. Saunades käisin, kuid vältisin kuuma sauna, maksimaalselt olingi 50-60kraadises saunas. Samuti oli paketis massaaž, kuid sellest ma loobusin. SPA pakkus selle asemel väga mõnusa näohoolitsuse. Mina rääkisin administraatori lauas sellest, et mida teha, sest massaaži ei julge minna ja kuidas vahetada. Seal nad nõustasid mind ka ja olid sealjuures väga professionaalsed. Kui SPAsse minekuni on veel aega, siis võiks ju nõu pidada mis on lubatud/soovitatav ja mis mitte, nad saavad ju vajadusel ka massöörilt küsida?

Täna 9+6 nädalat. Olen saanud kerge külmetuse külge, kuid midagi siiski hullu ei ole.

Lugesin uue vanemahüvitise süsteemi kohta. Väidetavalt peaks see olema paindlikum ja parem, kui varasem süsteem oli, kuid minu jaoks on see väga kahjulik. Mul on palk viimasel ajal korralikult tõusnud, kuid see üldse arvesse ei lähe, sest tõenäoliselt on hüvitise määramisel meil aluseks eelkõige periood 01.06.2021-31.05.2022. Samuti on mul muutunud palgapäev, mistõttu üks kuu jääb arvestuse aluseks olevast perioodist välja. Väga õnnetu olin, kui püüdsin arvutada seda, kui väike on vanemahüvitis minu palgaga võrreldes nt. Veel on aega sinna kaugesse aega, kuid siiski tundsin huvi mis vahepeal on muutunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul nüüd ka Oscar test tehtud ja sain ka Panorama XP testi tulemused täna.

Oli väga emotsionaalne hommik  aga pärastlõuna tõi õnnepisarad. 🙂

Hakkan algusest pihta. Ma siin kirjutasin ka millalgi, et Oscari vereproovi tulemusi ei julge vaadata, sest kardan, et midagi on normist väljas ja siis on paanika. Täna käisin Pärnu Haiglas Oscari UHs. UH oli ilus. Beebike oli nii aktiivne ja tegus, muudkui siputas ja pöörles seal, nii et tükk tegemist oli, et arst saaks mõõdud võetud. Kuklavolt oli 1.93 ja ninaluu olemas ning südames ja koljus kõik nii, nagu vaja, jne. Aga kui siis õde sisestas mõõdud tabelisse, sosistas ta arstile, et fb-HCG oli tal selline ja et kas pakume veretesti. Ühesõnaga vereproovis oli üks näit kõrgem ja see andis Downi riskiks keskmise riski arvudega 1:242. Pakuti kohe Niptify testi võimalust, aga ütlesin, et ootan Panorama XP tulemusi. Andsin selleks vere 10.08 ja tulemusi lubati hiljemalt 24.08, aga muidugi tolleks hetkeks veel polnud Panorama tulemusi. UH arst ütles, et UH järgi küll mureks põhjust pole, aga et oodaku ma siis Panorama tulemused ära, aga ärgu ma muretsegu. Võite arvata, kas ma hakkasin muretsema. 🙂 Helistasin kohe mehele paanikas ja tema oli maru rahulik. Ütles, et risk 1:242 on ju nii väike ja meie beebiga on kindlasti kõik korras, kui UH ei näidanud midagi normist väljas.

Helistasin siis dr. Šoisi kliinikusse ja sain rääkida murest hästi armsa ämmaemandaga. Tema ütles ka, et Panorama test on ikka palju täpsem, et kahjuks jah veel praegu tulemusi pole, aga need peaks iga hetk ka jõudma, ja et ärgu ma muretsegu praegu, et küll nad kohe võtavad ühendust, kui tulemused tulevad ja kohe helistavad, kui midagi on normist väljas, et kindlasti ei pea ma jääma siis murega üksi.

Ja siis kella kolme paiku saingi meili dr Šoisilt, kes kirjutas kohe eraldi meili välja, et kõik riskid on väga madalad ja Downi sündroomi risk on ka väiksem kui 1:10000, seega ei ole vaja täiendavaid uuringuid ja pole vaja muretseda. Ja siis saatis täpsema faili tulemustega ja seal oli kirjas, et tegu on naissoost lootega. 🙂  Mu kõhus on pisike tüdruk! 🙂 Me saame tütre! 🙂

Ma lihtsalt nutsin õnnest mingi 10 minutit…

Sisimas tahtsingi tüdrukut, sest kodus on juba 16-aastane poeg. Poisid on ka üliägedad ja armsad, aga tahaks ikka neid ilusaid ning nunnusid kleite ka saada osta! 🙂 Nüüd vist võib hakata vaikselt roosasid asju ostma. 🙂

Ja tähtaeg tuli ka 2 päeva lähemale, sest beebike oli vahepeal 2 päeva ette kasvanud ja nüüd vastab tähtaeg päevade järgi täpselt tähtajale UH järgi. Täna siis 12+4 ning tähtaeg 2.märts.

Täpid

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul nüüd ka Oscar test tehtud ja sain ka Panorama XP testi tulemused täna.

Oli väga emotsionaalne hommik aga pärastlõuna tõi õnnepisarad. ????

Hakkan algusest pihta. Ma siin kirjutasin ka millalgi, et Oscari vereproovi tulemusi ei julge vaadata, sest kardan, et midagi on normist väljas ja siis on paanika. Täna käisin Pärnu Haiglas Oscari UHs. UH oli ilus. Beebike oli nii aktiivne ja tegus, muudkui siputas ja pöörles seal, nii et tükk tegemist oli, et arst saaks mõõdud võetud. Kuklavolt oli 1.93 ja ninaluu olemas ning südames ja koljus kõik nii, nagu vaja, jne. Aga kui siis õde sisestas mõõdud tabelisse, sosistas ta arstile, et fb-HCG oli tal selline ja et kas pakume veretesti. Ühesõnaga vereproovis oli üks näit kõrgem ja see andis Downi riskiks keskmise riski arvudega 1:242. Pakuti kohe Niptify testi võimalust, aga ütlesin, et ootan Panorama XP tulemusi. Andsin selleks vere 10.08 ja tulemusi lubati hiljemalt 24.08, aga muidugi tolleks hetkeks veel polnud Panorama tulemusi. UH arst ütles, et UH järgi küll mureks põhjust pole, aga et oodaku ma siis Panorama tulemused ära, aga ärgu ma muretsegu. Võite arvata, kas ma hakkasin muretsema. ???? Helistasin kohe mehele paanikas ja tema oli maru rahulik. Ütles, et risk 1:242 on ju nii väike ja meie beebiga on kindlasti kõik korras, kui UH ei näidanud midagi normist väljas.

Helistasin siis dr. Šoisi kliinikusse ja sain rääkida murest hästi armsa ämmaemandaga. Tema ütles ka, et Panorama test on ikka palju täpsem, et kahjuks jah veel praegu tulemusi pole, aga need peaks iga hetk ka jõudma, ja et ärgu ma muretsegu praegu, et küll nad kohe võtavad ühendust, kui tulemused tulevad ja kohe helistavad, kui midagi on normist väljas, et kindlasti ei pea ma jääma siis murega üksi.

Ja siis kella kolme paiku saingi meili dr Šoisilt, kes kirjutas kohe eraldi meili välja, et kõik riskid on väga madalad ja Downi sündroomi risk on ka väiksem kui 1:10000, seega ei ole vaja täiendavaid uuringuid ja pole vaja muretseda. Ja siis saatis täpsema faili tulemustega ja seal oli kirjas, et tegu on naissoost lootega. ???? Mu kõhus on pisike tüdruk! ???? Me saame tütre! ????

Ma lihtsalt nutsin õnnest mingi 10 minutit…

Sisimas tahtsingi tüdrukut, sest kodus on juba 16-aastane poeg. Poisid on ka üliägedad ja armsad, aga tahaks ikka neid ilusaid ning nunnusid kleite ka saada osta! ???? Nüüd vist võib hakata vaikselt roosasid asju ostma. ????

Ja tähtaeg tuli ka 2 päeva lähemale, sest beebike oli vahepeal 2 päeva ette kasvanud ja nüüd vastab tähtaeg päevade järgi täpselt tähtajale UH järgi. Täna siis 12+4 ning tähtaeg 2.märts.

Täpid

Nii tore kuulda, et kõik korras. Kujutan ette, et praeguseks on mõnus pingelangus ja nii hea tunne 🙂

Kas Marieta Med ise Oscarit ei tee? Või mis põhjusel Haiglas käisid? Küsin, sest mul on esimene ÄE vastuvõtt alles 02.09, mõtlesin et Niptify saab igal ajal enne ära teha, aga täna selgus, et ikka oma ÄEga peab selleks ühendust võtma. Nüüd ma ei teagi, kas ootan kaks nädalat või läheks teels Niptify Marieta Medis ära.

Triinu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Triinu, on tõesti suur pingelangus! See Panorama testi tegemine oli ikka õige mõte! Muidu oleks täna olnud nii, et alles pärast Oscarit oleks võetud vereproov Niptify testiks ja siis oleks pidanud 10-14 päeva edasi praadima.

Marieta Medis ei tehta jah Oscarit kahjuks. Anti saatekiri Pärnu Haiglasse.

Ma Sinu asemel teeks Niptify asap, sest siis, kui peaks juhtuma minuga sarnaselt, et Oscar näitab mingi ühe hormooni vm pärast keskmist või kõrget riski, siis on Sul kohe kas Niptify tulemused olemas või tulemused ja pilt selgem. Aga muidugi võivad Sul Oscaris kõik riskid ka madalad tulla ja polegi muret ega eraldi vajadust Niptifyle.

Täpid

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisan veel, et Marieta Medis günekoloog siiski soovitas teha esmalt Oscari ja kui siis miski näitab riski, siis teha tasuta Niptify. Nii oli tema soovitus, et mitte raha raisata. Aga dr Šois soovitas just teha ca 2 nädalat enne Oscarit Panorama või Niptify, et kui on midagi paigast ära, saab kohe tulemusi võrrelda ja ei pea aega raiskama ning ootama, sest testi võtmisest tulemusteni läheb ca 10-14 päeva. Tundes ennast ja oma murelikku loomust, mis mu lapsi puudutab, siis meeldis mulle dr Šoisi lähenemine rohkem. Ja nii lasingi 12 päeva tagasi Panorama XP testi ära teha. Täna olin endale ja Šoisile nii-nii tänulik, et see tehtud sai. 🙂

Täpid

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täpid, nii rõõm kuulda! Usun et hetkel pingelangus ning suur rõõm teada et tuleb tüdruk! ????


Täna 10+4 ning suuremad vaevused

on möödas. Väsimus on hakanud taanduma ning hommikust tühja kõhu õõnsat tunnet ka väga pole enam. 

Käisin eelmisel nädalal arstil ning nüüd oli kõhuelanik täitsa beebi moodi juba. Käed, jalad ja pea olid täitsa nähtaval. Kuulsin ka südamelööke, väike pisar tuli silma. ????

Tähtajaks 16. Märts

Aga UH näitas rasedust natukene rohkem ehk 4 päeva rohkem. Ehk saab Oscari tulemustest täpsema tähtaja teada. 

Ostsin ka loote doppleri et mees ka kuuleks. Saab siis katsetada, kuigi doppleri infos kirjas et kasutada alates 16.ndast nädalast. 

Tänan spa asjade info eest, uurin kuidas seal on et äkki saaksin valida mõned muud hoolitsused. Nii ootan juba spaasse minekut, tahaks ujuda!

Oscar mul septembri alguses ning selleks ajaks siis 12+4. Kindlasti plaan teha ka Niptify juurde. 

Tahaks nii sugu teada juba, uudishimu on suur. 😀 

Mul mehe suguvõsas on esimesed alati poisid olnud. Endal olnud terve elu soov et esimene laps oleks poiss. Kuna mõtlesin et see on kergem. Nüüd aga lugedes erinevaid asju tuleb välja et poisiga hoopis keerulisem, seega ei teagi mis õige on. 

Mehelt küsisin ka, tema ütles et temal eelistust ei ole, peaasi et terve laps sünniks. ????

Vanemahüvitis on hetkel natukene naeruväärne kuna arvestatakse liiga palju aega enne rasedust. Mul palk viimase aastaga oluliselt tōusnud ning töötan nüüd täiskohaga. Eelmisel aastal aga poole kohaga. 

Huvi pärast arvestasin ka siis oma kuutoetuse ning see summa päris naeruväärne. Tundub et uue süsteemiga on tahetud et väiksema palgaga emad kiirelt tööturule tagasi saada. Sest lapsega kodus olla selle raha eest ei saa olla. 

Mul pole õnneks hullu, saan imiku kõrvalt tööd teha kuna töötan kodus. Aga esimesed 3 kuud ei tohi ikka palka saada. 

Väga ei saa vinguda sest hea et meil üldse mingid toetused on. 

Janne

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks niipalju kui ma aru sain siis nüüd ei maksta emapuhkust (100 päeva) enam korraga välja vaid iga kuu.
See siis tähendaks et värsketel lapsevanematel ei ole võimalust oma lapsele isegi vajalikke asju valmis osta.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks niipalju kui ma aru sain siis nüüd ei maksta emapuhkust (100 päeva) enam korraga välja vaid iga kuu.

See siis tähendaks et värsketel lapsevanematel ei ole võimalust oma lapsele isegi vajalikke asju valmis osta.

Minu meelest küll mõistlik lahendus. Lapse sünnil ju ka lapsetoetused ja kui oma sissetulek ette ära kulutada, siis ju järgnevatel kuudel veel raskem hakkama saada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks niipalju kui ma aru sain siis nüüd ei maksta emapuhkust (100 päeva) enam korraga välja vaid iga kuu.

See siis tähendaks et värsketel lapsevanematel ei ole võimalust oma lapsele isegi vajalikke asju valmis osta.

Minu meelest küll mõistlik lahendus. Lapse sünnil ju ka lapsetoetused ja kui oma sissetulek ette ära kulutada, siis ju järgnevatel kuudel veel raskem hakkama saada.

Ma küll pole kunagi dekreeti jäänud.

aga mulle ka meeldib see uus lahendus, see dekreediraha saab ju nii ruttu otsa????

Ma väga ei tahaks see kordki seda võimalust kasutada, sest mulle meeldiks saada kauem vanemahüvitist. Ehk lapse aasta ja 6 kuu vanuseks saamiseni.

Aga ennem on vaja tööle saada ja siis mõelda edasi, et kas tahaksin või ei tahaks seda kasutada.

 

Kolmasbeebi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks niipalju kui ma aru sain siis nüüd ei maksta emapuhkust (100 päeva) enam korraga välja vaid iga kuu.

See siis tähendaks et värsketel lapsevanematel ei ole võimalust oma lapsele isegi vajalikke asju valmis osta.

Minu meelest küll mõistlik lahendus. Lapse sünnil ju ka lapsetoetused ja kui oma sissetulek ette ära kulutada, siis ju järgnevatel kuudel veel raskem hakkama saada.

Ma küll pole kunagi dekreeti jäänud.

aga mulle ka meeldib see uus lahendus, see dekreediraha saab ju nii ruttu otsa????

Ma väga ei tahaks see kordki seda võimalust kasutada, sest mulle meeldiks saada kauem vanemahüvitist. Ehk lapse aasta ja 6 kuu vanuseks saamiseni.

Aga ennem on vaja tööle saada ja siis mõelda edasi, et kas tahaksin või ei tahaks seda kasutada.

Kolmasbeebi

Siin läks nats vähe nihu aga kolmandabeebi tekst hakkab sellest “ma küll pole kunagi dekreeti jäänud”????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen ka üritanud nüüd neid hüvitise ja puhkuste seadusi lugeda, aga päris 100% kindel pole, et kõigest õigesti aru saan. Loodan, et hiljem tööandja personalijuht selgitab ka.

Mina tahaks teada, et mis on maksimaalne aeg mis lapse isa saab kodus olla, sel perioodil kui laps sünnib? Nüüd vist see lastepäevade struktuur ka muutus, et ei pea iga aasta 3 päeva välja võtma, vaid saab võtta kõik korraga? Ma ise pole vanema lapsega neid kordagi kasutanud ja näen suuremat kasu selles, kui saaks need korraga välja võtta. Lisaks veel mingid isapuhkused ja asjad. Mingi hetk ma kalkuleerisin kokku, et isa saaks kodus olla 2 kuud (+põhipuhkus), aga enam ma küll ei mäleta mis valemiga need kokku sain.

Panin ka Niptify uuringu aja 05.09. Huvitav, et Pärnus erakiinikus (Marieta Med) on test 260 €, aga Pärnu Haiglas sama asi 300 € Tavaliselt on ikka vastupidi 🙂

 

Triinu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen ka üritanud nüüd neid hüvitise ja puhkuste seadusi lugeda, aga päris 100% kindel pole, et kõigest õigesti aru saan. Loodan, et hiljem tööandja personalijuht selgitab ka.

Mina tahaks teada, et mis on maksimaalne aeg mis lapse isa saab kodus olla, sel perioodil kui laps sünnib? Nüüd vist see lastepäevade struktuur ka muutus, et ei pea iga aasta 3 päeva välja võtma, vaid saab võtta kõik korraga? Ma ise pole vanema lapsega neid kordagi kasutanud ja näen suuremat kasu selles, kui saaks need korraga välja võtta. Lisaks veel mingid isapuhkused ja asjad. Mingi hetk ma kalkuleerisin kokku, et isa saaks kodus olla 2 kuud (+põhipuhkus), aga enam ma küll ei mäleta mis valemiga need kokku sain.

Panin ka Niptify uuringu aja 05.09. Huvitav, et Pärnus erakiinikus (Marieta Med) on test 260 €, aga Pärnu Haiglas sama asi 300 € Tavaliselt on ikka vastupidi ????

Triinu

Kogu see asi hetkel hüvitistega nii keeruliseks tehtud kuna ka hüvitiste nimed vahetusid. Vahepeal ei saa ma mõhkugi aru et mis asi on mis asi. ????
Hea oleks kui keegi targem oskaks selgitada. Minu teada saab isa kodus olla lapsega koos hüvitisega ainult 30 päeva (kas enne sünnitust või peale) + siis põhipuhkus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen ka üritanud nüüd neid hüvitise ja puhkuste seadusi lugeda, aga päris 100% kindel pole, et kõigest õigesti aru saan. Loodan, et hiljem tööandja personalijuht selgitab ka.

Mina tahaks teada, et mis on maksimaalne aeg mis lapse isa saab kodus olla, sel perioodil kui laps sünnib? Nüüd vist see lastepäevade struktuur ka muutus, et ei pea iga aasta 3 päeva välja võtma, vaid saab võtta kõik korraga? Ma ise pole vanema lapsega neid kordagi kasutanud ja näen suuremat kasu selles, kui saaks need korraga välja võtta. Lisaks veel mingid isapuhkused ja asjad. Mingi hetk ma kalkuleerisin kokku, et isa saaks kodus olla 2 kuud (+põhipuhkus), aga enam ma küll ei mäleta mis valemiga need kokku sain.

Panin ka Niptify uuringu aja 05.09. Huvitav, et Pärnus erakiinikus (Marieta Med) on test 260 €, aga Pärnu Haiglas sama asi 300 € Tavaliselt on ikka vastupidi ????

Triinu

Kogu see asi hetkel hüvitistega nii keeruliseks tehtud kuna ka hüvitiste nimed vahetusid. Vahepeal ei saa ma mõhkugi aru et mis asi on mis asi. ????

Hea oleks kui keegi targem oskaks selgitada. Minu teada saab isa kodus olla lapsega koos hüvitisega ainult 30 päeva (kas enne sünnitust või peale) + siis põhipuhkus.

Ma arvestasin siia otsa need lapsepäevad ka, mis siiani oli 3 või 6 päeva aastas. Aga nüüd uue süsteemi järgi peaks saama korraga välja võtta. Samas nüüd lugesin, et neid on kokku max 10. Seega jah, keeruline 😀

Triinu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

 Lisaks veel mingid isapuhkused ja asjad. Mingi hetk ma kalkuleerisin kokku, et isa saaks kodus olla 2 kuud (+põhipuhkus), aga enam ma küll ei mäleta mis valemiga need kokku sain.

Minu teadmised ei ole ka veel kõige paremad (peab veel mitu korda lugema, et vist paremini aru saaks), aga minu teada võib võtta kuni 30 päeva nt lapse sünni järgselt, aga see vist tuleb ka tööandjaga kokku leppida, et sobiks ikka. Võib vist võtta ka enne eeldatavat sünni aega ja kuni lapse 3-aastaseks saamiseni. Ja samuti saab näiteks jagatud vanemahüvitise korral vanemahüvitist kuni 60 kalendripäeva jooksul koos kasutada, mis ka ilmselt tähendab, et on võimalus kodus olla tasustatult. Aga selle viimase arvelt ilmselt lüheneb ka vanemahüvitise saamise koguperiood. Minu meelest juba see kuu aega on päris hästi, varem oli vist vaid 10 päeva. Võib-olla on siiski mingeid variante veel.

Mina juba rääkisin mehega, et jagatud vanemahüvitis tundub mõistlik variant, mida kasutada. Saaksime mõlemad lapsega mõne aja kodus olla.

Panin ka täna aja M.Šoisi juurde Panorama XP testiks. Hind oli küll korralik, kuid ma nii väga tahan seda kindlustunnet, mida see ilmselt juurde annab. Vahepeal kaalusin kas teha Niptify, aga otsustasin siiski Panorama kasuks, mis andis rohkem võimalusi. Tulemused on loodetavasti Oscari ajaks juba teada.

Täna 10+0.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks veel mingid isapuhkused ja asjad. Mingi hetk ma kalkuleerisin kokku, et isa saaks kodus olla 2 kuud (+põhipuhkus), aga enam ma küll ei mäleta mis valemiga need kokku sain.

Minu teadmised ei ole ka veel kõige paremad (peab veel mitu korda lugema, et vist paremini aru saaks), aga minu teada võib võtta kuni 30 päeva nt lapse sünni järgselt, aga see vist tuleb ka tööandjaga kokku leppida, et sobiks ikka. Võib vist võtta ka enne eeldatavat sünni aega ja kuni lapse 3-aastaseks saamiseni. Ja samuti saab näiteks jagatud vanemahüvitise korral vanemahüvitist kuni 60 kalendripäeva jooksul koos kasutada, mis ka ilmselt tähendab, et on võimalus kodus olla tasustatult. Aga selle viimase arvelt ilmselt lüheneb ka vanemahüvitise saamise koguperiood. Minu meelest juba see kuu aega on päris hästi, varem oli vist vaid 10 päeva. Võib-olla on siiski mingeid variante veel.

Mina juba rääkisin mehega, et jagatud vanemahüvitis tundub mõistlik variant, mida kasutada. Saaksime mõlemad lapsega mõne aja kodus olla.

Panin ka täna aja M.Šoisi juurde Panorama XP testiks. Hind oli küll korralik, kuid ma nii väga tahan seda kindlustunnet, mida see ilmselt juurde annab. Vahepeal kaalusin kas teha Niptify, aga otsustasin siiski Panorama kasuks, mis andis rohkem võimalusi. Tulemused on loodetavasti Oscari ajaks juba teada.

Täna 10+0.

See jagatud vanemahüvitis tundub tõesti huvitav, peab rohkem uurima selle kohta. Koos oleks tõesti hea kodus olla ja mida kauem seda parem 🙂 Suures pildis ma olen nõus, et Eestis on ikka üks parimaid süsteeme lapsevanematele, et kokku saab kodus olla kuni 3a

Triinu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Malene, usu mind, Sa ei kahetse lõpuks seda raha, mis Panorama XP peale läks. 🙂 Pealegi saad enne vereproovi võtmist Šoisilt põhjaliku ultraheli ja on võimalus saada ka ilus pilt beebist. 🙂

Täpid

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin oma määrimisega emos ära, õnneks oli kõik korras ja süda ilusti lõi, hiljem emo pabereid uurides lugesin et emaks vastab 7ndale nädalale, aga päevade järgi peaks 8+5 olema, kas saab nii suur erinevus olla? Liigun siis vist hoopis aprillikate vestlusesse edasi..?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin oma määrimisega emos ära, õnneks oli kõik korras ja süda ilusti lõi, hiljem emo pabereid uurides lugesin et emaks vastab 7ndale nädalale, aga päevade järgi peaks 8+5 olema, kas saab nii suur erinevus olla? Liigun siis vist hoopis aprillikate vestlusesse edasi..?

Ei oska öelda kas nii suur erinevus tavaline, aga loodame väga, et tõesti asi vaid selles, et OV toimus ka arvatust oluliselt varem. Püüa mitte muretseda ja loodetavasti kõik hästi! Mõlemas teemas võid ju osaleda vahepeal. 🙂

Aitäh Täpid, ma väga tahan sama uskuda! Ja palju õnne Sulle tüdruku uudiste puhul! Sa oled siin teemas vist esimene, kes on soo teada saanud (vähemalt ainuke kes on avaldanud seda).

Jagatud vanemahüvitise mõte vist pigem mugav ja paindlik võimalus nt kordamööda kodusolemist kombineerida. Kuigi saab mõne aja ka korraga olla.

Täna 10+3. Kui magusaga liiale (nt arbuusiga sh) lähen, siis on kohe süda paha. Eile veidi kõht valutas ja pani muretsema. Töökoormus tööl on väga suur (ei ole õnneks füüsiline töö, kuivõrd pingeline ja vastutusrikas) ja ma mõistan, et ega see ka head ei tee. Sügisest jätkub  ka kool, aga kevadeks võtan küll ilmselt akadeemilise puhkuse. Muidu on kõik hästi, olen rõõmus, rahulik ja ootusärev järgmistel nädalatel eesootavate Panorama XP ja Oscari osas.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seoses jagatud vanemahüvitisega. Eelmise süsteemi järgi sai ka ju kordamööda olla? Või mis selles osas muutus on, kas keegi saab aru? 😀

Meil ongi plaanis, et esimese poole olen mina kodus ja teise poole mees. Aga eks aeg näitab, kuidas päriselt läheb. Alguses tahaks kindlasti koos ka olla kodused.

Mul nüüd iivelduse osas on vist paremaks läinud, olen ilusti tagasi algkaalus ka. Tahaks loota, et need jubedad ajad on nüüd möödas 🙂 Aga asemele on tulnud jubedad peavalud. Tegelikult mul diagnoositi juba 3-4 aastat tagasi pingepeavalud, aga tookord sain mingite hullude ravimite ja elumuutusega kontrolli alla. Nüüd rasedusega olen taas alguses ja enam kõiki ravimeid ju võtta ei saa. Panin aja ka perearsti juurde, ehk on olemas mingi imeravim, mis on ohutu ja lubatud rasedatele (paracetamol ei mõju). Peavalud tekivad just tööpäevadel, olen suht 8-9h järjest arvutis. Nädalavahetusel on lihtsam ja kergem.

Triinu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Malene, aitäh Sulle! ???? Siin foorumis ma tõesti vist esimene beebi soo kuulutaja! 🙂

Triinu, mul ka on iiveldus väiksem, kuid see väiksem tähendab minu puhul seda, et enam ei oksenda mitu korda päevas, vaid kõigest hommikul. Ühel ööl ärkasin ka täitsa piinava peavaluga, aga õnneks paracetamol aitas.

Sellest hüvitiste süsteemist ma ka hästi aru ei saa. Küsin järgmine kord ämmaemandalt. Ja tööl küsin majandusjuhatajalt ka. Ta ka äkki teab vast.

Täpid

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina käisin täna hambaarsti juures ja positiivse üllatusena selgus, et raseduse ajal saab 85 € haigekassa hambaravi hüvitist kasutada ka suuhügieeniteenustel (soodapesu).

Teised ilmselt juba teadsid seda, aga mulle tuli küll üllatusena ???? Teadsin, et mingi summa saab hambaravi eest, aga ei teadnud, et soodapesu ka sinna alla läheb ????

Triinu

Hei, kus hambaarsti juures täpsemalt soodapesu hüvitise alla läks????? Küsin, kuna varasemalt olen mitmest kohast uurinud, siis ei saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina käisin täna hambaarsti juures ja positiivse üllatusena selgus, et raseduse ajal saab 85 € haigekassa hambaravi hüvitist kasutada ka suuhügieeniteenustel (soodapesu).

Teised ilmselt juba teadsid seda, aga mulle tuli küll üllatusena ???? Teadsin, et mingi summa saab hambaravi eest, aga ei teadnud, et soodapesu ka sinna alla läheb ????

Triinu

Hei, kus hambaarsti juures täpsemalt soodapesu hüvitise alla läks????? Küsin, kuna varasemalt olen mitmest kohast uurinud, siis ei saanud.

Mina käin unimedis ja seal arst ütles mulle, et see läheb haigekassa alla. Ma seekord ei teinud veel soodapesu, aga panime uue aja tulevikku ja selle kohta ütles, et läheb haigekassa alla. Aga ega ma ka ei tea, vb ta kirjutab arvele midagi muud? Ta ise pakkus välja selle, aga mul see visiit alles tulemas.

Triinu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei, kus hambaarsti juures täpsemalt soodapesu hüvitise alla läks????? Küsin, kuna varasemalt olen mitmest kohast uurinud, siis ei saanud.

Mul Kaarli hambapolikliinikus (mis iganes uue nimega see praegu on) làks ka. Arvel oli kohe kirjas nii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina käisin täna hambaarsti juures ja positiivse üllatusena selgus, et raseduse ajal saab 85 € haigekassa hambaravi hüvitist kasutada ka suuhügieeniteenustel (soodapesu).

Teised ilmselt juba teadsid seda, aga mulle tuli küll üllatusena ???? Teadsin, et mingi summa saab hambaravi eest, aga ei teadnud, et soodapesu ka sinna alla läheb ????

Triinu

Hei, kus hambaarsti juures täpsemalt soodapesu hüvitise alla läks????? Küsin, kuna varasemalt olen mitmest kohast uurinud, siis ei saanud.

Mina käin unimedis ja seal arst ütles mulle, et see läheb haigekassa alla. Ma seekord ei teinud veel soodapesu, aga panime uue aja tulevikku ja selle kohta ütles, et läheb haigekassa alla. Aga ega ma ka ei tea, vb ta kirjutab arvele midagi muud? Ta ise pakkus välja selle, aga mul see visiit alles tulemas.

Triinu

Su arst valetab. Aga kahjuks petavad hambaarstid haigekassat kõige enam arvetega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.haigekassa.ee/esmavajalike-hambaraviteenuste-piirhinnad

Haigekassa nimekirja vaadates tundub ka, et soodapesu siia hulka justkui ei kuuluks. Ega ma ise varem niiväga süvenenud pole ka.

Triinu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Läksin huvi pärast vaatamata, et mille eest siis täpselt haigekassa soodukat sain. Tehti tol korral hambakivi eemaldatust ja soodapesu. Ja tõesti – haigekassa soodustus rippus selle hambakivi eemalduse rea küljes. Aga no abiks ikka.

F

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 241 kuni 270 (kokku 328 )


Esileht Lapse ootamine Märtsibeebid 2023