Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Pereelu ja suhted masendav seksuaalharimatus (või hoolimatus?)

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: masendav seksuaalharimatus (või hoolimatus?)

Postitas:

http://www.naine24.ee/853930/mullu-katkestati-pea-iga-teine-rasedus
artikli pealkiri on pisut eksitav, aga ma arvasin sinisilmselt, et meil on lood palju paremad. ja kõikidel vedasid pillid alt/läks kumm katki/oli spiraal paigast nihkunud, nagu perekoolist võib lugeda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin ka seda uudist ja karp vajus lahti. Hämmastav. KÕIK vahendid on tänapäeval ju kättesaadavad. Isegi SOS-tableti saab kohe apteegist. Hämming, lihtsalt sõnatu.

Milline hoolimatus oma keha ja uue elu suhtes…

0
0
Please wait...
Postitas:

Iga päev katkeb/peetub umbes 5,4 rasedust. Kurb.

Kusjuures riigikogu infotunnis oli üks proua, kes tõstatas probleemi, et kui noor mees seksib iga päev kuu aega järjest, siis tal kulub ühes kuus kondoomidele 135 eurot!!!!!!!! See on ebanormaalne, kui kondoomid pole kättesaadavad kõigile, siis millest me räägime.

0
0
Please wait...
Postitas:

Oh ma juba ammu mõtlen et olen vist väga õnnelik inimene, una 4 aasta jooksul kui pille võtsin, ei jäänud ma kordagi rasedaks ja seksisin üsna palju…samas kui soovisin rasestuda ja pillid ära jätsin, siis jäin kohe…Samuti ei ole kondoom katki läinud(me ei ole uimased armatsejad ja mehel ei ole ka minivarustus!)…

Ma olen mitmel orral märganud et paljud kasutavad mingit päevade lugemist ja arvavadki tõsimeeli, et kuna nt 3 aastat nad nii rasestunud ei ole, siis see meetod sobibki neile ja ei vea neid elu lõpuni alt…väga vale …Kõik võib muutuda ja su enda organism võib alt vedada ja siis ongi triibud käes…

Tundub et naised- nii noored kui vanemad, ei tea eriti kuidas enda kaitsmine raseduse eest käib ja mina väga ei usu neid jutte et läbi pillide, kondoomi või spiraali on rasedks jäädud…hea küll kui mõnel nii juhtub, aga kahtlaselt palju on neid ja tahes tahtmata tekib mõte et see tuuakse vaid vabanduseks sellele et tegelikult on naine ise hoolimatu olnud- ei ole vahendeid regulaarselt või korralikult vastavalt juhendile kasutanud 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.05 14:11; 25.05 14:13; 25.05 15:11; 25.05 15:14; 28.05 09:44;
Postitas:

[small]Thaleia kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lugesin ka seda uudist ja karp vajus lahti. Hämmastav. KÕIK vahendid on tänapäeval ju kättesaadavad. Isegi SOS-tableti saab kohe apteegist. Hämming, lihtsalt sõnatu.

Milline hoolimatus oma keha ja uue elu suhtes…[/tsitaat]

Just, mind paneb ka imetstama kuidas saab soovimatu rasedus tekkida läbi katkise kondoomi..sellisel juhul sa ju näed probleemi ja saad minna kohe või järgmisel päeval SOS pille ostma..aga tundub et inimesed seda võimalust ei kasuta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.05 14:11; 25.05 14:13; 25.05 15:11; 25.05 15:14; 28.05 09:44;
Postitas:

minarust v6iks kondoomid olla vähemalt poole odavamad. seksitakse ju nii kui nii? sel juhul vähemalt turvaliselt.
kas ma olen yksi oma arvamusega?

0
0
Please wait...
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Iga päev katkeb/peetub umbes 5,4 rasedust. Kurb.

Kusjuures riigikogu infotunnis oli üks proua, kes tõstatas probleemi, et kui noor mees seksib iga päev kuu aega järjest, siis tal kulub ühes kuus kondoomidele 135 eurot!!!!!!!! See on ebanormaalne, kui kondoomid pole kättesaadavad kõigile, siis millest me räägime. [/tsitaat]

Iga päev seksimine ei ole inimõigus. Vaesem võib vabalt mõne päeva vahele jätta, ellu jääb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.05 15:01; 28.05 11:26;
Postitas:

Jah, kondoomid võiksid olla soodsamad, aga mina ei jäta seksimata seepärast et need kallimad on…enda rahulolu loeb ka midagi, seega 12 kondoomi 6-7 euro eest ei ole väga hull 🙂 Kui iga päev seksida 1x siis saab pea kaks nädalat läbi….aga kuna iga päev ei ole tõenäoliselt tahtmist või jaksu, siis kestavad kauem 😀

Õnneks on see kondoomimajandus meil ajutine- seni kuni imetan…edasi üritan pillidele minna 🙂

0
0
Please wait...
Postitas:

Kusjuures riigikogu infotunnis oli üks proua, kes tõstatas probleemi, et kui noor mees seksib iga päev kuu aega järjest, siis tal kulub ühes kuus kondoomidele 135 eurot!!!!!!!! See on ebanormaalne, kui kondoomid pole kättesaadavad kõigile, siis millest me räägime. [/tsitaat]

Huvitav, mis kondoome see mees kasutab 😀 Päris kalleid vist…Oletame et kuus on 30 päeva, seega peaks mees ostma 10 karpi kondoome(igas 3tk)…1 karp durexit masab umbes 2,7 euri…seega üle 30 euri kuus ei võiks minna..

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat] [small][/small]
Huvitav, mis kondoome see mees kasutab 😀 Päris kalleid vist…Oletame et kuus on 30 päeva, seega peaks mees ostma 10 karpi kondoome(igas 3tk)…1 karp durexit masab umbes 2,7 euri…seega üle 30 euri kuus ei võiks minna..[/tsitaat]
khöm, prismas on 12pakk durexeid 8,5 euri eest.
minu arvates ei ole küsimus kalliduses vaid mõtteviisis.

0
0
Please wait...
Postitas:

rahakoti vahel ei kanta kumme sellepärast, et rahakotis on kitsas ja hõõrub, eriti kui noormees kannab rahakotti pükste tagataskus. võimalus, eriti pikaajalisel kuivaperioodil, mil kumm kaua rahakotis on :P, et kummi õhemaks või katki hõõrub, on täiesti reaalselt olemas, seda on ütelnud nii apteekrid kui arstid. kumme tasub kanda avaramas põuetaskus või eraldi taskus, aga mitte rahakoti vahele kinni kiilutuna.

0
0
Please wait...
Postitas:

See statistika on eksitav. Meil loetakse kõik katkenud/peetunud rasedused ja nurisünnitused ka ju tegelikult abordiks.
Kui ma pole ise kunagi tahtlikult aborti teinud, saab minu arvele siiski 2 aborti kanda (iseeneslikud katkemised, kuid kirja lähevad siiski abordina – sest rasedused ei lõppenud elusa lapse sünniga).
Võibolla peaks seda statistika tegemist kuidagi muutma – praegu jääb mulje, et meil on siin hirmsad aborditajad, kuid tegelikult on ju naisi, kel katkeb 3-4 rasedust. Praegu lähevad nad kirja kui 3-4 korda aborti teinud inimesed.

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat]Seda olen ka mina imestanud, kui enamus ups rasedused on teemaalgataja poolt loetletud pöhjuste pärast olnud ning tundub, nagu ainult Eestis müüakse praak kondoome vöi spiraale.

Ise 40-aastaena, kel seljataga juba üsna pikk seksuaalelu ja läbi proovinud ka köik vahendid, ei ole mind ükski altvedanud.
Ühes eelnevas teemas, kui soovitasin poistel ja tüdrukutel kondoomi rahakoti vahel kanda, siis hakati kommenteerima, et sellist asja ei kanta rahakoti vahel!!?? Kus siis veel? Miks peaks see häbiasi olema, kui mul see juhuslikult välja peaks kukkuma kotist?
Sama pillidega. Kui ise veel kasutasin, siis oli hambahari ja pillid vannitoas körvuti- ei tundnud piinlikust, kas külalised näevad vöi ei näe.

[/tsitaat]

Mina kirjutasin selle, et ei kanta rahakoti vahel. Ja ei kanta ka taskus. Vot sellepärast, et see võib hõõruda kummi rabedaks ka läbi selle nö. kilest ümbrise. Kumm käib pappkarbis või kummihoidjas.

Minul on kaks korda Romed kondoomid katki läinud, Durexid mitte kordagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.05 18:05; 28.05 19:22; 28.05 21:36;
Postitas:

[tsitaat]See statistika on eksitav. Meil loetakse kõik katkenud/peetunud rasedused ja nurisünnitused ka ju tegelikult abordiks.
Kui ma pole ise kunagi tahtlikult aborti teinud, saab minu arvele siiski 2 aborti kanda (iseeneslikud katkemised, kuid kirja lähevad siiski abordina – sest rasedused ei lõppenud elusa lapse sünniga).
Võibolla peaks seda statistika tegemist kuidagi muutma – praegu jääb mulje, et meil on siin hirmsad aborditajad, kuid tegelikult on ju naisi, kel katkeb 3-4 rasedust. Praegu lähevad nad kirja kui 3-4 korda aborti teinud inimesed.[/tsitaat]

Väga õige tähelepanek. Mina olengi näiteks üks nendest, kellel 3 rasedust on katkenud/peetunud ning ausalt öeldes mind ei huvita, kuidas haiglas paberitesse see puhastus kirja pandi. Mina aborti ju soovinud ei ole, puhastused on olnud ikka arstide poolne tegutsemine, ju, siis nii oli vaja.
Tegelikult on see üks suur jama süsteem, et enne lastakse 3 iseeneslikku katkemist või peetumist toimuda ning alles, siis hakatakse inimest põhjalikumalt uurima, milles viga võib olla, et rasedus püsima ei jää. Mina pidin näe enne 3 korda pettuma ja patja nutma, et aastaid hiljem oma järgmised 3 rasedust lõpuni kanda sain.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.05 19:28; 27.05 16:46; 28.05 17:29;
Postitas:

Olen siin kunagi kondoomide ja HIV’iga seoses sarnase teema tõstatanud. Kondoomid on tõesti kallid ja midagi peab seoses haiguste ja mittetahetud lastega ette võtma. Ma oleks nõus isegi rohkem tulumaksu maksma, et Eesti noored oleksid terved, sest sellest soltub ka minu lapse tulevik, kui ta otsustab Eestis elada ja siit omale mees leida.

0
0
Please wait...
Postitas:

Olen kunagi siin sarnase teema püstitanud, seoses HIV’i ja kallite kondoomidega. Masendav. Hivi haigestuvad ja mitteplaneeritult rasestuvad tavaliselt ju vaesemad inimesed, kes on riskigrupis.

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat] [small][/small]
——-
Tegelikult on see üks suur jama süsteem, et enne lastakse 3 iseeneslikku katkemist või peetumist toimuda ning alles, siis hakatakse inimest põhjalikumalt uurima, milles viga võib olla, et rasedus püsima ei jää.——- [/tsitaat]
aga mis oleks alternatiiv?

0
0
Please wait...
Postitas:

See proua nimetas summaks siiski vanas rahas 135 krooni, mitte eurot.

0
0
Please wait...
Postitas:

[small]Mutsamamma kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

aga mis oleks alternatiiv?[/tsitaat]

Mina ei oska sellele vastata, aga mina ei oma ka arsti ega teaduskraadi sellel alal, et peaksin oskama valikuid pakkuda.
Saan ainult rääkida oma kogemustest ning seda, mida minule tookord kui põhjus teada saadi, öeldi.
Minul oli vaja ainult põhjalikumat/korralikumat vereanalüüsi, peale seda oli mure murtud ning sain õige ravimi peale.
Peale selle info, osati minult kohe ka kolmanda raseduse alguses vereanalüüsist neid näitajaid jälgida (sest sellekohane märge jäi minu kaartile kirja) ning, siis oli juba selge, kas ravimit on vaja tarvitama hakata või mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.05 19:28; 27.05 16:46; 28.05 17:29;
Postitas:

Näiteks see lause: \”Kõige enam aborte tegid mullu 20-24-aastased naised\” reedabki juba ilmekalt, et asi pole sugugi mitte vahendite altvedamises, vaid selles, et mida noorem on inimene, seda hooletum ning seda madalama teadlikkusega ta neist asjadest on.
Jah, üks vanusegrupp 15-19 oli veel noorem, aga nende suhtarvu tõmbab alla ilmselt see, et päris paljud noored pole veel selles vanuses seksiga alustanud. 20-24 -aastaste seas on seksiga tegelejaid oluliselt rohkem.

0
0
Please wait...
Postitas:

See pealkiri on muidu ka eksitav – tekstist tuleb välja, et 100 elussünni kohta toimus 45,4 legaalselt indutseeritud aborti. See tähendab, et iga kolmas (mitte teine) rasedus lõppes abordiga.

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat] [small]Thaleia kirjutas:[/small]

Just, mind paneb ka imetstama kuidas saab soovimatu rasedus tekkida läbi katkise kondoomi..sellisel juhul sa ju näed probleemi ja saad minna kohe või järgmisel päeval SOS pille ostma..aga tundub et inimesed seda võimalust ei kasuta.[/tsitaat]
mul sõbrannal lippab üks selline tegelane kodus ringi – kondoom läks katki ning sõbrants läks hommikul kohe SOS-i järgi. sellest hoolimata jäi rasedaks. ja kuna see tegelane ikka niiiiiii väga tulla tahtis, siis ei hakanud sõbrants aborti tegema

0
0
Please wait...
Postitas:

Jälle see jutt kuidas lapsed niiii väga tahavad tulla et murravad iasugu takistustest läbi…Kuskil läks kindlasti midagi valesti.

0
0
Please wait...
Postitas:

[small]Mutsamamma kirjutas:[/small]

aga mis oleks alternatiiv?[/tsitaat]
Alternatiiv oleks teatud sagedasemad peetumise põhjustajad juba pärast esimest peetumist välistada (verehüübivushaigused jmt). Need analüüsid on küll kallid, aga kui peetunud rasedust tuleb näiteks kirurgilise protseduuriga puhastada, läheb see kokkuvõttes veel kallimaks, rääkimata perekondade hingevalust ja stressist, mida on võimatu rahas mõõta.

0
0
Please wait...
Postitas:

mul sõbrannal lippab üks selline tegelane kodus ringi – kondoom läks katki ning sõbrants läks hommikul kohe SOS-i järgi. sellest hoolimata jäi rasedaks. ja kuna see tegelane ikka niiiiiii väga tulla tahtis, siis ei hakanud sõbrants aborti tegema[/tsitaat]

Su sõbranna jättis midagi rääkimata. Võttis näiteks SOS-pille valesti. Siinne foorum kubiseb postitustest, kuidas spiraal, kondoom, tabletid jms alt vedasid. 2%-st, mis on nende altvedamise tegelik tõenäosus, on asi väga kaugel. Inimesed, õppige vahendeid kasutama ja ärge valetage, kui ei kasutanud üldse või tegite seda valesti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.05 15:01; 28.05 11:26;
Postitas:

[tsitaat] [small]Mutsamamma kirjutas:[/small]

Alternatiiv oleks teatud sagedasemad peetumise põhjustajad juba pärast esimest peetumist välistada (verehüübivushaigused jmt). Need analüüsid on küll kallid, aga kui peetunud rasedust tuleb näiteks kirurgilise protseduuriga puhastada, läheb see kokkuvõttes veel kallimaks, rääkimata perekondade hingevalust ja stressist, mida on võimatu rahas mõõta.[/tsitaat]

Minul just nimelt selles asi oligi.
Sel momendil kui mulle analüüsi vastuseid arstikabinetis lahti seletati ning ravimiretsept näppu anti, tundsin ennast kui mingi unikaalse haigusega olend.
Hiljem uurides internetist, sain teada (täpselt nagu praegugi seda postitust lugedes), et sellist hüübivushäiret vms. on päris-päris paljudel esinenud. Minul, siis ainult rasedusega seoses tegi veri sellist tsirkust.

0
0
Please wait...
Postitas:

Su sõbranna jättis midagi rääkimata. Võttis näiteks SOS-pille valesti. Siinne foorum kubiseb postitustest, kuidas spiraal, kondoom, tabletid jms alt vedasid. 2%-st, mis on nende altvedamise tegelik tõenäosus, on asi väga kaugel. Inimesed, õppige vahendeid kasutama ja ärge valetage, kui ei kasutanud üldse või tegite seda valesti.[/tsitaat]

Muudest asjadest veel, aga kuidas saab SOS-pille valesti võtta?

0
0
Please wait...
Postitas:

Su sõbranna jättis midagi rääkimata. Võttis näiteks SOS-pille valesti. Siinne foorum kubiseb postitustest, kuidas spiraal, kondoom, tabletid jms alt vedasid. 2%-st, mis on nende altvedamise tegelik tõenäosus, on asi väga kaugel. Inimesed, õppige vahendeid kasutama ja ärge valetage, kui ei kasutanud üldse või tegite seda valesti.[/tsitaat]

Ei pidanud valesti võtma. SOSide kaitsvusprotsent on esimesel ööpäeval 95, mis tähendab, et 100st 5 jääb siiski rasedaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.05 18:05; 28.05 19:22; 28.05 21:36;
Postitas:

Räägi seda statistilise tõenäosuse värki sellele tüübile, kes elu jookusul 5 või seiste korda välguga pihta sai. On juhtumeid, kus isegi pärast aborti on loode alles jäänud ja sündinud terve laps – ilmselgelt muidugi kellegi viga.

Mina seda kondoomi purunemise juttu eriti ei usus. Kondoomid peaksid ikka väga-väga-väga vastupidavad olema, pigem võivad kondoomid olla valesti paigaldatud (ei jäeta sperma jaoks ruumi) või suured (no ostetakse ikka XL-mõõtu ja libiseb maha). Või jäetakse peale ühet väikemees natukeseks koopasse lebotama, väikemees tõmbub kokku ja kondoom libiseb pealt maha ja sperma voolab täiesti vales kohas välja. Kui naisel on viljakas periood ja muidu ka selline püss-rasestuja, siis piisab juba paarist spermatosoidist, et sihile jõuda. SOS-pill aga seda spermatosoidi püüdma ei lähe, rasestumine toimub täiesti tavalisel viisil. SOS peaks hoopis pärssima viljastunud munaraku kinnitumist emekaseinale – kuid tegemist on siiski hormonaalse vahendi, mitte kirvega. Hormonaalsete vahendite tõhusust mõjutavad ka suur hulk erinevaid faktoreid – naise enda hormonaalne tase, hetkeline tervislik seisund (oksendamine), kehakaal, teised ravimid (antibiootikumid vms). SOS-pillide puhul ka aeg – tuleb võtta 70h jooksul, aga tõhusus ju pidevalt langeb, mida hiljem võtta. Usun, et paljudel seda kodus valmis ei ole, seda alles minnakse apteegist ostma, näiteks järgmisel päeval.

Minu teine laps sai alguse nii, et planeerisime last ja jätsin hormoonpreparaadid ära. Kuna arst soovitas 2 kuud vahepeal organsimil taastuda, siis ostustasime niikaua kondoome kasutada. Teadaolevalt kasutasime kõike õigesti ja katki ei läinud midagi – aga rasestusin juba esimesel kuul. Nüüd lõpetab minu laps, kelle indiaaninimi oleks Ma ei Tea Mis Juhtus, juba põhikooli 🙂
Aga no kondoomid olid sel ajal ka hulga viletsamad.

0
0
Please wait...
Postitas:

[small]Kubujuss kirjutas:[/small]

Räägi seda statistilise tõenäosuse värki sellele tüübile, kes elu jookusul 5 või seiste korda välguga pihta sai. On juhtumeid, kus isegi pärast aborti on loode alles jäänud ja sündinud terve laps – ilmselgelt muidugi kellegi viga.

Mina seda kondoomi purunemise juttu eriti ei usus. Kondoomid peaksid ikka väga-väga-väga vastupidavad olema, pigem võivad kondoomid olla valesti paigaldatud (ei jäeta sperma jaoks ruumi) või suured (no ostetakse ikka XL-mõõtu ja libiseb maha). Või jäetakse peale ühet väikemees natukeseks koopasse lebotama, väikemees tõmbub kokku ja kondoom libiseb pealt maha ja sperma voolab täiesti vales kohas välja. Kui naisel on viljakas periood ja muidu ka selline püss-rasestuja, siis piisab juba paarist spermatosoidist, et sihile jõuda. SOS-pill aga seda spermatosoidi püüdma ei lähe, rasestumine toimub täiesti tavalisel viisil. SOS peaks hoopis pärssima viljastunud munaraku kinnitumist emekaseinale – kuid tegemist on siiski hormonaalse vahendi, mitte kirvega. Hormonaalsete vahendite tõhusust mõjutavad ka suur hulk erinevaid faktoreid – naise enda hormonaalne tase, hetkeline tervislik seisund (oksendamine), kehakaal, teised ravimid (antibiootikumid vms). SOS-pillide puhul ka aeg – tuleb võtta 70h jooksul, aga tõhusus ju pidevalt langeb, mida hiljem võtta. Usun, et paljudel seda kodus valmis ei ole, seda alles minnakse apteegist ostma, näiteks järgmisel päeval.

Minu teine laps sai alguse nii, et planeerisime last ja jätsin hormoonpreparaadid ära. Kuna arst soovitas 2 kuud vahepeal organsimil taastuda, siis ostustasime niikaua kondoome kasutada. Teadaolevalt kasutasime kõike õigesti ja katki ei läinud midagi – aga rasestusin juba esimesel kuul. Nüüd lõpetab minu laps, kelle indiaaninimi oleks Ma ei Tea Mis Juhtus, juba põhikooli 🙂
Aga no kondoomid olid sel ajal ka hulga viletsamad.[/tsitaat]

Minul on isiklikult 2 korda kondoom purunenud. Ja mõlemad just need, mida noortekabinetis jagatakse. Ja mitte üldse nö. ennevanasti- viimase aasta sees. Nii enne kui pärast olen kasutanud Durexeid ja ei ole nii juhtunud.

0
0
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Esileht Pereelu ja suhted masendav seksuaalharimatus (või hoolimatus?)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.