Esileht Ilu ja tervis Mask ja prillid

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Mask ja prillid

Postitas:

Millist maski kasutavad inimesed, kellel on prillid? Minul on prille vaja lähivaateks, kuid nii kui mask on ees ja prillid ette panen, on algselt kõik udune. Ka meditsiinilise maskiga oli sama lugu, kuigi tean, et mask peaks olema võimalikult kõrgel ja prillid siis on natuke maski peal. Ostaks ühe hea korduvkasutatava maski Tartust, kuid milliseid soovitusi on anda – mis firma mask oleks parim?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui plaanis korduvaksutatava peale minna, siis ühe maskiga sa läbi ei saa, osta koha 2 (3), sest vahepeal ju vaja pesta (ja kuivatada).

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei olegi sellist maski. Mul ka prillid kogu aeg udused. Ainult nina kaudu hingates on veel asi ok, aga kui suu lahti teen rääkimiseks, on prillid kohe udused. Väga ebamugav.
Kusjuures meditsiinilised saab tihedamalt näo vastu suruda, riidemaskidega pole lootustki, neid ei saa üldse kanda.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.12 12:33; 30.12 17:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga milliseid sokke kannate selle viirusega? Kas kubememaskil (olen poksija) peavab ka olema mingid erilised nõuded?

+2
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõltub, millise kujuga prillid on. Mul aitab udustumist vähendada (kuid mitte täielikult ära hoida) see, kui tõstan prillid võimalikult kaugele. Päris ninaotsa peale ei pea tõstma, kuid 1-2 cm kaugemale kui tavaliselt, mask annab kõrgust ka ja siis jäävad klaasid enam-vähem samale kõrgusele kui muidu.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.12 13:38; 02.01 15:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd kannan vanu prille kaasas, kotis ikka soojemad ja saab poes ette panna, kui vaja.

Tegelikult päris hea mõte, need vanad prillid võiks veel juba kodus kuskile keha ligi paigutada, jope alla, et oleksid kehasoojusel.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Prillipoes on olemas vahend, millega hommikul prillid üle tõmban.  Jätkub terveks päevaks. Mul on aidanud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohe näha, et meil pole ammu külmi talvi olnud…olen prillikandja olnud üle 30 aasta ja mäletan aegu, kui talviti alati kuhugi sooja siseruumi astudes lõi prillid uduseks. Ja see oli paratamatus, millega tuli leppida. Tõmbasid näppudega üle prillidega ja oligi kõik. Praegu maskiga sama lugu.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Prillikandjatel on ju maskiga prillid kogu aeg udused. Töötame kontoris maskidega ja üle laua kolleegil on prillid. Tal on need kogu aeg udused. Olen küsinud, kuidas ta niimoodi tööd saab teha, ütleb, et lihtsalt peab saama, midagi pole parata.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui nina välja jätta

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.12 19:07; 30.12 16:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui nina välja jätta

OMG, ikka leidub tolasid, kes ei saa aru maski mõttest.

+5
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Visiiri kannan hoopis.

Pole probleemi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Visiiri kannan hoopis.

Pole probleemi.

kas ainult visiiri kandmine ikka kaitseb?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui nina välja jätta

OMG, ikka leidub tolasid, kes ei saa aru maski mõttest.

Mask ongi mõttetu, nähes kui palju sellest kasu on Euroopa riikides olnud näiteks. Ja meil ka siin on jube palju kasu, kui sama mask kogu aeg lõua alla või käekotti käib. Enamus sikutab selle määrdunud lapi ette sest peab, mitte mingil kaitse-eesmärgil.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.12 19:07; 30.12 16:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohe näha, et meil pole ammu külmi talvi olnud…olen prillikandja olnud üle 30 aasta ja mäletan aegu, kui talviti alati kuhugi sooja siseruumi astudes lõi prillid uduseks. Ja see oli paratamatus, millega tuli leppida. Tõmbasid näppudega üle prillidega ja oligi kõik. Praegu maskiga sama lugu.

Peale igat väljahingamist tõmbad prillid näpuga puhtaks? No edu.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.12 12:33; 30.12 17:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.menshealth.com/technology-gear/a34248533/best-face-masks-for-glasses/

Ka riidemaske on erineva lõikega, mõned on, mis isegi nina peal ei püsi, rääkimata kuidagi sobimisest. Vähestel riidemaskidel on traat sees ülemises servas, nagu kirurgimaskidel, see oleks vajalik. Mask peab võimalikult tihedasti olema nina ja põskede peal silma all tihedalt, sest siis ei lähe hingeaur klaasidele. KA peavad kõrvapaelad olema ka väga parajad või reguleeritavad, et mask ei lötendaks.

 

Võiks selle aja peale juba selgeks saada, et mask kaitseb teisi SINU eest ja suht ainuke asi, millega see mask saastub, on enda tatt. Et õhust sissehingamisel mingi kohutav viirusehulk sinna kinni jääks ja siis sind nakataks- see on rohkem teoreetiline. Samamoodi oli kevadel need pakendipesemisehüsteeriad jne, kuigi nii nakatumine on rohkem teoreetiline oht. Kui tahta, et mask filtreerib mõlemat pidi viirusesuurusi osakesi, siis tuleb kasutada vähemalt FFP2 või FFP23 maski, millel on eraldi tihend suu ja nina ümber. Aga tavaliselt tänaval või poes, kui suuta natukene vahet hoida, siis pole mõtet neid kalleid ja häid maske raisata. Ja tuleb arvestada, et kui kirurgimaskist juba mõnel tekib õhupuudus ja ajukahjustus, siis see tihedam materjal on veel tihedam ja raskem läbi selle hingata.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

proovi FFP2 maski, see on tihedamalt vastu nahka, filtreerivad omadused on ka tugevamad. kipub küll nahale ranti jätma, aga võib olla lahendus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris ninaotsa peale ei pea tõstma, kuid 1-2 cm kaugemale kui tavaliselt, mask annab kõrgust ka ja siis jäävad klaasid enam-vähem samale kõrgusele kui muidu.

No aga klaaside fookus läheb ju paigast nii, kui sa nad silmast nii palju eemale nihutad? Prillide toime peaks ju oluliselt halvenema, kujutis ei teki silmas enam õigesse kohta?

Mina olen ka hädas, õnneks saan poes ilma prillideta hakkama, ei üritagi enam nendega sinna ronida. Kui väga vaja peaks olema, siis arvatavasti üritaks midagi ninajuurele prilliraami ja naha vahele panna, et prillid tibake nahast eemal oleks ja õhk vahelt läbi käiks. Muidugi ma ei kujuta ette, kuidas see miski seal paigal püsiks. Näts? 😀

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris ninaotsa peale ei pea tõstma, kuid 1-2 cm kaugemale kui tavaliselt, mask annab kõrgust ka ja siis jäävad klaasid enam-vähem samale kõrgusele kui muidu.

No aga klaaside fookus läheb ju paigast nii, kui sa nad silmast nii palju eemale nihutad? Prillide toime peaks ju oluliselt halvenema, kujutis ei teki silmas enam õigesse kohta?

Mina olen ka hädas, õnneks saan poes ilma prillideta hakkama, ei üritagi enam nendega sinna ronida. Kui väga vaja peaks olema, siis arvatavasti üritaks midagi ninajuurele prilliraami ja naha vahele panna, et prillid tibake nahast eemal oleks ja õhk vahelt läbi käiks. Muidugi ma ei kujuta ette, kuidas see miski seal paigal püsiks. Näts? ????

Nagu ütlesin, siis kõrgus jääb enam-vähem samaks. Mul pole maailma suurim miinus ka, ainult 1.5, ilmselt mõjutab seegi. Plussi kohta ei oska kommenteerida. Minul ei halvene midagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.12 13:38; 02.01 15:45;
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Ilu ja tervis Mask ja prillid