Esileht Ajaviite- ja muud jutud Maski kandmine ühistranspordis

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 62 )

Teema: Maski kandmine ühistranspordis

Postitas:
Kägu

Minu meelest on nõme see kampaania, mis kutsub üles ühistranspordis kandma maski. Mask ei kaitse nakatumise eest. Mask aga maksab raha, mis tuleb oma taskust kinni maksta. Raha pole kellelgi liiga palju, eriti neil, kes kasutavad ühistransporti.

+19
-63
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Raha on väike asi. Buss ei ole ehitatud selleks, et seal maski kanda. Maskid tekitavad organismile õhupuuduse, seda teavad ju ometi kõik arstid. Kas nüüd hakatakse tekitama meditsiinile kindlat lisakoormust, organismile õhupuuduse tõttu. Viiruse sa võid saada, aga kui kannad maski, siis tekitad organismile kindla peale kahjustusi.

+12
-60
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Raha on väike asi. Buss ei ole ehitatud selleks, et seal maski kanda. Maskid tekitavad organismile õhupuuduse, seda teavad ju ometi kõik arstid. Kas nüüd hakatakse tekitama meditsiinile kindlat lisakoormust, organismile õhupuuduse tõttu. Viiruse sa võid saada, aga kui kannad maski, siis tekitad organismile kindla peale kahjustusi.

Mul on mask, mis laseb õhku läbi. Soovitan sellise osta. Ärge siis päris umbset kilekotti pange suu ette.

+40
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa levitad valeinformatsiooni.

+48
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Maskid tekitavad organismile õhupuuduse, seda teavad ju ometi kõik arstid.

Arstid siis ise vabatahtlikult lämmatavad endid neid juba ammust ajast kandes?

+49
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul meelest palju “hullem” on see, mis spordiklubides toimub. Käisin täna rühmatrennis, 35 inimest kitsas ruumis vihuvad trenni. Hingeldavad ja higistavad. Käisin pärast saunas ka. Mul on koroonast suva. See on ajupesu.

+7
-22
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jälle üks loll valeinfot levitamas.

+28
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen küll veidi mures, kui maski kandmine ühistranspordis kohustuslikuks tehakse. Mul on ühe terviseprobleemi pärast see üsna raske.

+7
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

No mina aru ei saa – terve maailm saab maske kanda, pikka aega juba. Aga vot eestlase õrna hingamise matab nii kinni, et kohe arste on appi vaja. Ma olen päevas mitmeid tunde maskiga, töö on selline.  Jah, ei ole kõige mugavam, aga loomulikult ma kannan seda maski, kui see on ainus asi, mida ma saan teha, et inimeste tervist hoida ja kasvõi selleks, et jälle tervet Eestit kinni ei pandaks. No mis põrgu asja te ähite ja vingute nende maskide vastu? Kallid on? Sellest saan aru, aga soetage siis korduvkasutatavad.

+53
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sõidan hommikuti täistuubitud bussis. Koolilapsed jutlevad valjuhäälselt, mõned teised ka, mõnel on hommikune ninapuhastus tegemata, mõni köhatab, mõni köhib. Maski ei kanta, aga mina ilmselt varsti panen. Kui ikka suisa su lähedal keegi sülge pritsib, on üpris ebameeldiv.

Olen maski kandnud küll ning tavaliselt vaikselt hingates on täiesti normaalne olla.

+18
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu meelest on nõme see kampaania, mis kutsub üles ühistranspordis kandma maski. Mask ei kaitse nakatumise eest. Mask aga maksab raha, mis tuleb oma taskust kinni maksta. Raha pole kellelgi liiga palju, eriti neil, kes kasutavad ühistransporti.

Maski kannad selleks, et sa TEISI ei nakataks ja alles seejärel sinu enda kaitseks. Kui kõik maski kannaks kaiseksime ūksteist ja nii oleks kõik tõepoolest ühistranspordis kaitstud.

+24
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Maski kannad selleks, et sa TEISI ei nakataks ja alles seejärel sinu enda kaitseks. Kui kõik maski kannaks kaiseksime ūksteist ja nii oleks kõik tõepoolest ühistranspordis kaitstud.

Täpselt. Pealegi on olemas ka korduvkasutatavaid maske – soetad neid paar tükki või õmbled ise. Oluline on korduvkasutatavate maskide puhul hügieeni jälgida – et sa maski sisepinda reostumata hoiad.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muhhaahaaa, millised kõik arstid seda teavad? Hömöhäma ülikooli lõpetanud või? Praegu levib sotsiaalmeedias ja uudistes mitu videot, kus arstid endale maski ette ja andurid külge pistavad, et täpselt vastupidist tõestada. Näe, üks on isegi BBCsse lastud:

https://www.bbc.com/news/av/uk-england-leeds-53503124

FB oli ka üks kirurg, kes end suure monitori külge haakis maskita ja maskiga, ise kaebas, et tal on pulss kõrge, sest vihale ajab, et tarvis on lollide jutu ümber lükkamiseks selliseid videosid teha.

+25
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vot mina ei saa ka aru sellest virinast, et maskiga ei saa hingata . Mul on poeg kellel on läbielatud kopsuinfarkt ja elab 1 kopsuga, kannab tööl igapäevaselt med, maski ja ütleb, et pole sellega nii hull midagi olla.

+31
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sõidan hommikuti täistuubitud bussis. Koolilapsed jutlevad valjuhäälselt, mõned teised ka, mõnel on hommikune ninapuhastus tegemata, mõni köhatab, mõni köhib. Maski ei kanta, aga mina ilmselt varsti panen. Kui ikka suisa su lähedal keegi sülge pritsib, on üpris ebameeldiv.

Olen maski kandnud küll ning tavaliselt vaikselt hingates on täiesti normaalne olla.

Mõtlesin sama, et enne maski nõudmist nõutagu inimestelt oma suu kinni hoidmist, kui ei ole just vaja hädpärast suhelda.

+4
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Saab ka neid ühekordseid mitu korda kasutada, ma kasutan ühekordseid haiglariideid ka mitu korda – mitte haiglas, vaid kodus. Selge, et med. asutuses seda ei tehta, aga kodus paned maski mõneks ajaks “tuulduma” ja kasutad jälle.

+4
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

ma kasutan ühekordseid haiglariideid ka mitu korda – mitte haiglas, vaid kodus.

Pooldan säästvat tarbimist ja taaskasutust, aga mida ühekordsete haiglariietega kodus teha?

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siinkohal jääb üle vaid irooniliselt hüüatada – “õnneks” olen juba augustist saadik koondatud, ei pea bussiga tööle minema:) 🙂 🙂

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

mida ühekordsete haiglariietega kodus teha

Tõmban siis selga, kui teen kas tolmust või karvast tööd (nt kammin või trimmin koeri), neid saab mugavalt teiste riiete peale tõmmata, pärast klopid ära ja täiesti taaskasutatavad samal otstarbel.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muidugi arstid teavad. Nad kannavad hommikust õhtuni maski. See nii tervist kahjustav. Ärge kandke maski. Jääge parem haigeks ja ärge otsige abi. See on ju tavaline külmetus. Kui ära lämbud, siis tee seda vähemalt uhkelt!

+15
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ära siis kanna.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oleksin väga õnnelik, kui tehtaks kohustuslikuks see maskide kandmine ühistranspordis. See ikkagi piirab haigeks jäämise võimalusi. Just olin sunnitud läbi mõtlema elu, kus 2 nädalat mitte keegi uksest välja ei saa meie peres. Haigusrahad on ikkagi väikesed. Maski osta on igatahes odavam! Aga kui ainult mina seda maski kannan, siis on sellest vähe abi. Ja nende õhukeste maskide läbi hingamine ei ole ka mitte mingi probleem.

+13
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loodan ka, et tehakse kiiremas korras kohustuslikuks.

Normaalset elu tahavad elada kõik aga ikka ei jõua mõnele kohale, et kui kõik maski kannaks kaiseksime ūksteist.

+10
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

See oleks ülimalt normaalne nõudmine, enamasti ei loksu inimesed ühistranspordis ka tunde, vaid pigem 15-45 minutit, mis pole mingi pikk aeg maskikandmis”piinu” taluda.

Jah, maskiga on ebamugavam olla kui ilma, aga kui see kaitseb teisi ja mind ennast (mida järjest rohkem teadusuuringuid tõestanud on), siis tuleb see väike ebamugavus üle elada, mitte vinguda.

+11
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pealegi näeb see suukorv igas näos totter välja.

+2
-17
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hingamisaparaadi all näed sa igal juhul totram välja.

+28
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Issand, missugune titevirin nii väikese ja lihtsa asja puhul.  See mask oleks kõige elementaarsem asi, mida rahvarohkes kohas oleks vaja kanda. Jah, see kaitsebki teisi, ja mida rohkem neid kannaks, seda ohutum see õnnetu buss oleks tipptunnil. Praegu on maske ka vabalt saadaval, pole sellist häda nagu kevadel, kus neid lihtsalt polnud, on sadu marke riidemaske, saab ise teha.

Eestlased ei saa nagu aru, et neil on hetkel lihtsalt vedanud, et Eestis on kõik nii hästi, aga kui inimesed on lohakad ja lollid, siis varsti mängite selle edumaa kovidi levikus lihtsalt maha. Kätepesu on muidugi vajalik, aga konkreetselt piisknakkusega leviva haigustekitaja leviku piiramise mõttes teisejärguline.

Elan riigis, kus nakatunuid on iga päev tuhandetes, mõni päev kümnetes tuhandetes, isegi mitte sadades, ma ei lähe hetkel isegi korteriuksest välja ilma maskita, kui kortermaja ustel on hoiatussildid, et majas on mitmeid kovidihaigeid tuvastatud… Tahate ka sellist olukorda? Kuigi tõsi on see, et mask iseenesest ei hoia ära laia levikut, sest inimesed kannavad neid lohakalt, kägardavad taskusse ja siis sealt siluvad sobival hetkel jälle nina ette jne.

+11
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

See oleks ülimalt normaalne nõudmine, enamasti ei loksu inimesed ühistranspordis ka tunde, vaid pigem 15-45 minutit, mis pole mingi pikk aeg maskikandmis”piinu” taluda.

Jah, maskiga on ebamugavam olla kui ilma, aga kui see kaitseb teisi ja mind ennast (mida järjest rohkem teadusuuringuid tõestanud on), siis tuleb see väike ebamugavus üle elada, mitte vinguda.

samuti kahe käega maskide poolt.
aga rääkides ühistranspordist, tasub vast täpsustada, mida mõeldakse.
eesti ei ole ainult tallinn, sestap võivad sõiduajad ikka ka märkimisväärselt kauem kesta. 😉

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Inimeste ülim rumalus ja lühinägelikkus üllatab mind päevast päeva. Vinguvad, et on vaja tööl käia ja seetõttu ei kanna maski ja ei usu seda haigust. See suhtumine ongi see, miks me oleme hetkel selles olukorras kus oleme. Kui kõik inimesed võtaks olukorda mõistusega, et annan enda poolt kõik, et riik ei peaks kehtestama eriolukorda, et lapsed saaks käia koolis ja trennis ja elada oma lapseelu. Et inimesed kes töötavad kohvikutes ja restoranides ei kaotaks oma tööd, kuna need suletakse. Kõik see sellepärast, et levitatakse lollust ja oma ninaotsast kaugemale näha ei suudeta. See kuramuse mask on nii pisike ebamugavus kõige selle kõrval mis tulla võib. Ja ma ei paanitse ega karda kodus üksi…ma tahaks, et Eesti ei kehtestaks rangeid meetmeid. Ma ei taha tagasi kevadist olukorda. Miks eestlane saab aru ainult käskudest ja keeldudest ja teeb asju trahvihirmus?

+13
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hingamisaparaadi all näed sa igal juhul totram välja.

Ei huvita, ausalt. Miks ma sinna peaks sattuma.

+2
-14
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 62 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Maski kandmine ühistranspordis