Esileht Ajaviite- ja muud jutud Maski kandmine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 69 )

Teema: Maski kandmine

Postitas:
Kägu

Veider kogemus oli mul täna seoses maski kandmisega. Elan Lääne- Virumaal kus on koroonajuhtumeid veel üsna vähe, ometi olid siin juba reedel poes pooled inimesed maskiga. Täna käisin töö tõttu Tallinnas, kus elab enamik meie nakatunuid ja poes oli peale minu ainult üks inimene maskiga, kõik teised olid maskita. Miks Tallinna inimesed ei taha maski kanda, et järgmiseid piiranguid ära hoida?

+46
-19
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ma elan Tallinnas (Pelgulinna lähedal) ja täna just vaatasin, et ca 80% inimestest kandis poes maski. Ei saa nii üldistada, et Tallinnas eriti ei kanta. Eks peab eeskuju näitama – mida rohkem on maskide kandjaid, seda suurem on tõenäosus, et see muutub populaarsemaks.

+28
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Elan ka L-Virumaal ja just täna vaatasin kaubanduskeskuses ja toidupoes, et pooltel inimestel vähemalt polnud maski ees. Olin positiivselt üllatunud! Vähemalt polnud ma ainus.

+15
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: center;”>Ma olin Ikeas kauba väljastuses, iga kümnes kandis. Ilmselt ongi Tallinnas palju eitajaid koos. Maski kandmata jätmine just tarkust ei näita …</p>

+21
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, miks iga jumala päev peab siia uue maskiteema tegema?!  Või vorbib neid üks ja sama maniakk?

+15
-18
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tallinnas kantakse vähe. Inimestele on võõrastav ja veider komme. Enamust jätab koroona külmaks ka.

+15
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Elan Tallinnas ja terve meie pere kannab maske, samuti mu Tallinnas elavad vanemad. Tööl samuti kõik kannavad, ilma ei lubataks majjagi.

+17
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Pärnus kanti usinasti, mulle tundus. Eelmisel nädalal oli vähe, ma ise hakkasin ka eelmisel nädalal kandma maski avalikus kohas. Pean töö tõttu palju linnas liikuma.
Ühte naist aga ärritas vist see maskide nägemine, kukkus kisama, et mis see riik tema heaks teinud on, et tema riigi heaks peaks nüüd koera mängima  ja suukorvi pähe panema.
Veel selgus täna, et meil tööl on ka päris mitu maskivastast inimest. Ûks neist lubas eelmisel nädalal kõiki halvustama hakata, kes maski kandmisega kaasa lähevad.

+17
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ise olin samamoodi täna hämmingus – läkdin Kaubamaja kingaosakonda ja ukse ees meenus, et mask jäi autosse. Kuna oli kiire, siis autosse tagasi ei jooksnud vaid motlesin, et kain kahku ja ostan oma asja ara. Ise veel olin kindel, et raudselt keegi teeb markuse, et maskita olen. Aga! Võta näpust! Mitte yhelgi myyjal ega kliendil polnud maski ees!

+11
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ise olin samamoodi täna hämmingus – läkdin Kaubamaja kingaosakonda ja ukse ees meenus, et mask jäi autosse. Kuna oli kiire, siis autosse tagasi ei jooksnud vaid motlesin, et kain kahku ja ostan oma asja ara. Ise veel olin kindel, et raudselt keegi teeb markuse, et maskita olen. Aga! Võta näpust! Mitte yhelgi myyjal ega kliendil polnud maski ees!

Saad sa aru neil oli ka kiire ja mõtlesid, et teevad oma kingaosakonna sutsaku kiirelt ära.

+19
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina elan Tallinnas, meie perest keegi maske ei kanna ja ei tea ka kedagi kes kannaks.

Veider oleks ja vajadust ka ei näe, see haigus pole niisugust paanikat väärt.

+16
-42
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tallinnas pigem nooremad inimesed kannavad ja alates 50+ on vähestel. Miskipärast on neil maskita pensionäridel ka kange isu bussiga sõita ja neid ummistada. Nö riskigrupp võiks küll praegu rohkem kodus olla või vähemalt maski kanda avalikes kohtades, aga paljud ju usuvad, et ega nendega ei juhtu nagunii midagi ja nii see asi levib.

+18
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen töölt koondatud ja istun kodus v jalutan värskes õhus.
Inimestest eemale hoidmine on parim kaitse.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma elan Tallinnas (Pelgulinna lähedal) ja täna just vaatasin, et ca 80% inimestest kandis poes maski. Ei saa nii üldistada, et Tallinnas eriti ei kanta.

no mina vaatasin täna järve keskuses, et maskiga oli kordades vähem inimesi kui ilma.

+10
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaatasin ka, et kõige rohkem kannavad noored (gümnaasiumi ja ülikooliealised). Kõige halvemini kannab vanusegrupp 45-65. Sealt edasi jälle kantakse. Ei tea, kas 45-65 ise ei taju, et nemad ongi praegu kõige suurem riskigrupp, sest peavad veel tööl käima ja suhtlema väga paljude inimestega, kuid selles vanuses haigestumise korral võib haiguse kulg olla juba ettearvamatu.

+19
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tallinnas on inimesed veidrad,  jooksevad troppi bussi kokku ja on väga uhked selle üle, et maski pole ees. Kaubamajas nägin maski ees paaril üksikul nooremal müüjal. Vanemad prouad loodavad vist jõuluimele? Bussis olid ka maskid pigem noorematel ees, u 75% polnud. Eriti huvitav seltskond on veel inimesed, kes maski nö lõuasoojendajana kasutavad, ilmselt lõug ei saa siis koroonat. PS Ise liigun ühistranspordiga, sest autot pole ja kodukontorisse on lubatud 50% ulatuses jääda. Olen maskistatud ja hoian või vähemalt püüan distantsi hoida.

+19
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on tegelikult päris hämmastav, et nii auväärne kaubandusettevõte nagu Tallinna Kaubamaja ei suuda organiseerida müüjatele maske. Nad puutuvad ju päevas kokku sadade inimestega ning Tallinn koos Harjumaaga on hetkel selgelt koroonakolle. Hoolimatu mulje jättis antud asutus ka sellega, kui hiljuti korraldas Osturalli ka poes kohapeal. Ning ka siis polnud müüjatel maske.

+30
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on tegelikult päris hämmastav, et nii auväärne kaubandusettevõte nagu Tallinna Kaubamaja ei suuda organiseerida müüjatele maske. Nad puutuvad ju päevas kokku sadade inimestega ning Tallinn koos Harjumaaga on hetkel selgelt koroonakolle.

ma ei usu, et asi on suutmatuses, ilmselt kõik müüjad lihtsalt ei soovi maske kanda. selveris ka kõigil ei olnud.

+7
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

käisin eile Lõunakeskuses, maske ees inimestel minimaalselt, paljudes poodides müüjad ilma maskideta. Paljudel vanematel inimestel just polnud.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

FB, kus siis kutsuti üles teatris maske kandma, siis olidki kommentaarid – et seadus ei kohusta. Seadus ei kohusta prügi prügikasti viskama. Alati ei pea olema seadus keelajaks ja käskijaks, võiks olla ka ühiskondlik kokkulepe, et peatame viiruse kandes maske, hoides vahet jne.

Poes tungeldakse ikka sul seljas, seega peaksin peast loll olema, kui maski ette ei  pane.

+20
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Harjumaal on 40 kooli nakatunud ja õpetajad on samuti tulnud haigena tööle

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on tegelikult päris hämmastav, et nii auväärne kaubandusettevõte nagu Tallinna Kaubamaja ei suuda organiseerida müüjatele maske. Nad puutuvad ju päevas kokku sadade inimestega ning Tallinn koos Harjumaaga on hetkel selgelt koroonakolle.

ma ei usu, et asi on suutmatuses, ilmselt kõik müüjad lihtsalt ei soovi maske kanda. selveris ka kõigil ei olnud.

Just nii. Meie oma poes ostsime ka müüjatele hunniku maske, aga nii mõnigi ütles, et ei suuda maskiga üle poole tunni olla ning ei pane seda ette. Tööandja sundida ei saa.

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Just nii. Meie oma poes ostsime ka müüjatele hunniku maske, aga nii mõnigi ütles, et ei suuda maskiga üle poole tunni olla ning ei pane seda ette. Tööandja sundida ei saa.

Tegelikult saab. Mina töötan tootmisettevõttes ja meil on maskid kohustuslikud kõikjal tööandja hoonetes viibides. Mask on samasugune isikukaitsevahend nagu turvajalanõud, kõrvatropid, keevitusmaskid jms ning tööandjal on kohustus selle kandmist nõuda ja töötajal on kohustus seda tööülesannete täitmisel kanda.

+26
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaatasin ka, et kõige rohkem kannavad noored (gümnaasiumi ja ülikooliealised). Kõige halvemini kannab vanusegrupp 45-65. Sealt edasi jälle kantakse.

Tartus on ka maskikandjaid rohkem noorte ja pensionäride seas. Silma paistis, et ka lapsevankritega liikuvate naiste hulgas oli mõnel üksikul mask ees. Mõned, umbes 40-65 aastased mehed ja naised olid kuidagi uhke ja nipsaka olekuga, et nemad küll maski ette ei pane ja valitsuse soovitusega põhimõtteliselt kaasa ei lähe.

+10
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Suurtes kaubanduskeskustes pole Tallinnas ammu käinud, aga minu elukoha lähedal Mustamäel väiksemates toidupoodides käies kantakse küll maske.

Ütleks, et u 80% inimestest on poes mask ees. Ise olen süüa ostmas käinud hommikupoole, kui on vähem inimesi poes, on võimalik olnud nii vahet teistega hoida kui ka nt Maxima infoletist maski küsida, kui endal ei ole (seda võimalust olen näinud ka mõnda inimest kasutavat, aga tundub, et pea kõigil poodi tulijatel on endal mask olemas ja pannakse poe ukse ees ette). Nädalavahetusel käisin Kadaka Selveris, rahvast oli vähe (kes see ikka laupäeval kell 9 süüa ostma läheb), aga neist, kes poes olid, oli pea kõigil mask ees. Võib-olla ma lihtsalt satun poodi sel kellaajal, kui ettevaatlikum ja maskikandev rahvas poes käib 😀

Üldse on ohutum võimalikult harva poes käia. Vaevalt et midagi nii olulist puudu on, et vaja kaubanduskeskusse minna. Nii et ma tegelikult ei saa ka aru, et tulevad inimesed väljaspoolt, kuskilt piirkonnast, kus nakatumine on väike, no hoidke siis ennast ja oma lähedasi, milleks on vaja nii suure nakatumisnäiduga linnas, nagu Tallinn, ronida poodi? Ega mask ei anna 100% kaitset. Kaitset annab siiski kontaktidest hoidumine. Mask on sul küll ees, kuid silmad kaitsmata, lähed ruumi, kus keegi enne sind köhatas või aevastas, osa viiruseosakesi võib ju küll mask kinni püüda, aga halvasti ventileeritud ruumis võib nende hulk olla siiski piisav, et saad ka silmade kaudu või selle hulga tõttu, mis läbi maski siiski sinuni jõuab, ikkagi viiruse. Selle poeskäigu Tallinnas oleks teemaalgataja võinud ka ära jätta, Lääne-Virumaal on siiski ohutum poes käia, maskiga või ilma. Võib-olla viidki nüüd siit Tallinna koroonapesast ise nakkuse kaasa.

Samamoodi need teised Tallinnas ei kanta maske teemade tegijad, mis häda teid Tallinnas poodi ajas? Käige poes oma kodukohas, kus nakatumine on väiksem, on teile endale ja teie lähedastele ohutum. Mina ise Tallinna elanikuna küll ei tunne, et siin ohutu shopata oleks, toidupoes käin ainult siis, kui vaja, ostan mitme päeva toidu korraga. Töötan kodukontoris, ühistransporti ei kasuta, avalikke kohti, kus on teistega kokkupuude, väldin. Nii et kodu, metsas jalutamine, toidupood. Lapsed käivad koolis, see on meie pere riskitegur, et koolist võivad koroona saada.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegelikult saab. Mina töötan tootmisettevõttes ja meil on maskid kohustuslikud kõikjal tööandja hoonetes viibides. Mask on samasugune isikukaitsevahend nagu turvajalanõud, kõrvatropid, keevitusmaskid jms ning tööandjal on kohustus selle kandmist nõuda ja töötajal on kohustus seda tööülesannete täitmisel kanda

Meil ei ole tootmisettevõte ja kaupluse ruum ei kuulu tööandjale ning on avalik ruum. Tegelikult ei saa siin muuta maski kohustuslikuks. Eriti siis, kui töötaja ütleb, et see mõjub tema enesetundele ja tervisele halvasti.
Tootmis- või ehitusettevõte on hoopis teine asi. Ehitusplatsil on ka kiiver kohustuslik (kõikidele platsil viibijatele, mitte ainult töötajatele), poes ei saa seda nõuda. Ei saa nõuda klientidelt ega töötajatelt.

+5
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tallinnas on inimesed veidrad, jooksevad troppi bussi kokku ja on väga uhked selle üle, et maski pole ees. Kaubamajas nägin maski ees paaril üksikul nooremal müüjal. Vanemad prouad loodavad vist jõuluimele? Bussis olid ka maskid pigem noorematel ees, u 75% polnud. Eriti huvitav seltskond on veel inimesed, kes maski nö lõuasoojendajana kasutavad, ilmselt lõug ei saa siis koroonat. PS Ise liigun ühistranspordiga, sest autot pole ja kodukontorisse on lubatud 50% ulatuses jääda. Olen maskistatud ja hoian või vähemalt püüan distantsi hoida.

Kaubamajas kindlasti pakutakse müüjatele visiire ja maske. Huvitav, kas ülemused ei erguta neid kandma.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on lihtsalt nii ajuvaba – no on ikka asi, millega jonnida. Mille vastu need mitte-kandjad üldse  õieti protestivad? Riigi vastu? Haiguse vastu? No ei tekita see mask mingit tapvat õhupuudust selle lühikese aja jooksul, mis ta bussis või poes ees on – aga vaja on mingit iba ajada, et vot mina loll ei ole ja ei kanna! Ei olegi loll, sellise suhtumise kohta on ikka paar vingemat sõna.

+30
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kõige halvemini kannab vanusegrupp 45-65. Sealt edasi jälle kantakse. Ei tea, kas 45-65 ise ei taju, et nemad ongi praegu kõige suurem riskigrupp, sest peavad veel tööl käima ja suhtlema väga paljude inimestega, kuid selles vanuses haigestumise korral võib haiguse kulg olla juba ettearvamatu.

Mina olen 47 ja nagu enne öeldud, kannan maski. Ei tuleks pähegi ilma selleta kusagile minna. Ainus kodus ja õues ei kanna.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõige halvemini kannab vanusegrupp 45-65. Sealt edasi jälle kantakse. Ei tea, kas 45-65 ise ei taju, et nemad ongi praegu kõige suurem riskigrupp, sest peavad veel tööl käima ja suhtlema väga paljude inimestega, kuid selles vanuses haigestumise korral võib haiguse kulg olla juba ettearvamatu.

Mina olen 47 ja nagu enne öeldud, kannan maski. Ei tuleks pähegi ilma selleta kusagile minna. Ainus kodus ja õues ei kanna.

Ma ka ei saa selle väitega nõustuda, et 45-65 vanusegrupp on kõige vähem maski kandev vanusegrupp. Ise olen 44 ja paljud tuttavad u samas vanuses või vanemad, kõik võtavad koroonat tõsiselt, hoiduvad kontaktidest, kui on vaja kuskil siseruumis teistega kokku puutuda, kannavad maski. See vanusegrupp on minu arust pigem vihane, et sel ajal kui nemad asja tõsiselt võtavad ja kontaktidest hoiduvad ja maski kannavad, on ikka teatud hulk inimesi, kes peavad ilmtingimata kuskil käima, poodlemas, kuskil sünnipäeval, siis veel mingil üritusel jne. See on vanusegrupp, kelle jaoks on oluline juba see, et meditsiinisüsteem vastu peaks, et jätkuks plaanilised ravid, et pääseks arsti juurde. Mitte see, kas mingi üritus piirangute tõttu ära jääb. Nii et tehakse kõik, et ise terveks jääda ja mitte nakkust levitada.

+8
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 69 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Maski kandmine