Esileht Koroonaviirus COVID-19 Maskinõue kinos

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 70 )

Teema: Maskinõue kinos

Postitas:
Kägu

Kuidas kinodega tegelikkuses on, peab siis kõigil mask ees olema või popcorni ostnuna covid ei levi? Või ei müüdagi enam süüa-juua pärast maskinõude kehtestamist?

+6
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Muidu on ees, kui midagi sööd, võtad ära. Huvitav, et lennukis selline asi sulle imelik ei tundu, aga kinos äkitselt tundub. Restoraniski pead sellel ajal, kui sa ei söö, maski ees hoidma.

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koroonaviiruse jaoks on olemas eraldi alafoorum. Ära lagasta teisi alafoorumeid oma maskipläraga.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus ei olnud mitte covidi, vaid igapäevase elu aspekti kohta, seega igati õiges alamfoorumis.

Restoranis minu teada võib mask eest ära olla kogu selle aja, mil ma lauas istun – sa ütled, et kinos on samamoodi? Sa ju ometi ei väida, et sel ajal, kui ma ootan pärast eelrooga pearoa saabumist, pean ma maski ette panema?

Vastata võiks keegi, kes teab, mitte ei arva.

+6
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Sa ju ometi ei väida, et sel ajal, kui ma ootan pärast eelrooga pearoa saabumist, pean ma maski ette panema?

Väidan küll. Mask peab kogu aeg ees olema, kui selle kandmiseks pole takistust. Mis sul ootamise ajal takistab maski kandmist. Kinos ka peab mask ees olema, kui sa seal lihtsalt istud.

+4
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kinos ka peab mask ees olema, kui sa seal lihtsalt istud.

Mis mõttes lihtsalt istun? Küsimus oli ju popcorni söömise kohta.

+7
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ju ometi ei väida, et sel ajal, kui ma ootan pärast eelrooga pearoa saabumist, pean ma maski ette panema?

Väidan küll. Mask peab kogu aeg ees olema, kui selle kandmiseks pole takistust. Mis sul ootamise ajal takistab maski kandmist.

See, et restoranis-kohvikus maski tuleb kanda, on minu jaoks tegelikult uudis. Otsisin praegu kriis.ee lehelt, aga ei leidnud midagi selle kohta. Oskad juhatada allikani, millele tugined?

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kavatsed süüa-juua mask ees, et küsid?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kavatsed süüa-juua mask ees, et küsid?

Üks võimalus on, et ma tahan teada, kui turvaline kinoskäik on – kui süüa-juua ei müüda, siis peaksid kõik maskides istuma.

Teine võimalus on, et ma ei taha maskis istuda ja tahan teada, kas mul on popcorni ostes võimalik sellest nõudest mööda pääseda.

Vahet ei ole ju, miks ma küsin, kes teab, võiks lihtsalt vastata.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks võimalus on, et ma tahan teada, kui turvaline kinoskäik on – kui süüa-juua ei müüda, siis peaksid kõik maskides istuma.

Teine võimalus on, et ma ei taha maskis istuda ja tahan teada, kas mul on popcorni ostes võimalik sellest nõudest mööda pääseda.

Vahet ei ole ju, miks ma küsin, kes teab, võiks lihtsalt vastata.

Süüa müüakse, maski võib ära võtta söömise ajaks. Kui ja kes ei söö, peab ees olema.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks võimalus on, et ma tahan teada, kui turvaline kinoskäik on – kui süüa-juua ei müüda, siis peaksid kõik maskides istuma.

Teine võimalus on, et ma ei taha maskis istuda ja tahan teada, kas mul on popcorni ostes võimalik sellest nõudest mööda pääseda.

Vahet ei ole ju, miks ma küsin, kes teab, võiks lihtsalt vastata.

Süüa müüakse, maski võib ära võtta söömise ajaks. Kui ja kes ei söö, peab ees olema.

Selge, siis ikkagi jokk-skeem. Ostad söögi/joogi, võid istuda ilma maskita, sest keegi ei tee seal pimedas saalis kindlaks, mis hetkel inimene parajasti sööb/joob.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks võimalus on, et ma tahan teada, kui turvaline kinoskäik on – kui süüa-juua ei müüda, siis peaksid kõik maskides istuma.

Teine võimalus on, et ma ei taha maskis istuda ja tahan teada, kas mul on popcorni ostes võimalik sellest nõudest mööda pääseda.

Vahet ei ole ju, miks ma küsin, kes teab, võiks lihtsalt vastata.

Süüa müüakse, maski võib ära võtta söömise ajaks. Kui ja kes ei söö, peab ees olema.

Selge, siis ikkagi jokk-skeem. Ostad söögi/joogi, võid istuda ilma maskita, sest keegi ei tee seal pimedas saalis kindlaks, mis hetkel inimene parajasti sööb/joob.

Ja müsteerium ongi lahendatud, Sherlock.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selge, siis ikkagi jokk-skeem. Ostad söögi/joogi, võid istuda ilma maskita, sest keegi ei tee seal pimedas saalis kindlaks, mis hetkel inimene parajasti sööb/joob.

Enamik inimesi ei ole siiski idioodid.
Osta popcorni ilma seda söömata selleks, et saaks pikemalt maskita istuda. Selle peale annab ikka tulla.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidu on ees, kui midagi sööd, võtad ära. Huvitav, et lennukis selline asi sulle imelik ei tundu, aga kinos äkitselt tundub. Restoraniski pead sellel ajal, kui sa ei söö, maski ees hoidma.

Ma küll lauas maskiga ei istu.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidu on ees, kui midagi sööd, võtad ära. Huvitav, et lennukis selline asi sulle imelik ei tundu, aga kinos äkitselt tundub. Restoraniski pead sellel ajal, kui sa ei söö, maski ees hoidma.

Ma küll lauas maskiga ei istu.

Kui aus olla, siis ma ei ole ka kedagi kunagi maskis istumas näinud. Eestis ei ole minu teada isegi seda nõuet, mis oli paljudes teistes Euroopa riikides, et lauast tõustes (nt tualetti minnes) peab mask ees olema.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis mõttes lihtsalt istun? Küsimus oli ju popcorni söömise kohta.

Mis sulle siis nii arusaamatuks jääb? Kui sööd, võtad maski eest ära, kui ei söö, paned tagasi. Mitu korda on sulle seda juba öeldud, sina jaurad edasi.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui aus olla, siis ma ei ole ka kedagi kunagi maskis istumas näinud. Eestis ei ole minu teada isegi seda nõuet, mis oli paljudes teistes Euroopa riikides, et lauast tõustes (nt tualetti minnes) peab mask ees olema.

Kui aus olla, siis on küll selline nõue, aga erinevalt Euroopa riikidest meil on siiani igasugune järelvalve puudunud. Kui sa ükskord ikka 800 eurot trahvi saad (ja sina ise, mitte see vaene söögikoht), siis hakkad reegleid ka jälgima. Meil on kogu kontroll ja vastutus peamiselt kohaomanikele pandud, kes sellega ei soovi arusaadavalt tegeleda ja mingit lapsehoidjat mängida.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eestis on tõesti maske vähemates kohtades näha võrreldes teiste Euroopa riikidega, ka muud piirangud on kogu aeg pigem leebemad olnud. Eks me sellepärast olemegi koroonalevikult Euroopa tipus.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui aus olla, siis ma ei ole ka kedagi kunagi maskis istumas näinud. Eestis ei ole minu teada isegi seda nõuet, mis oli paljudes teistes Euroopa riikides, et lauast tõustes (nt tualetti minnes) peab mask ees olema.

Kui aus olla, siis on küll selline nõue, aga erinevalt Euroopa riikidest meil on siiani igasugune järelvalve puudunud. Kui sa ükskord ikka 800 eurot trahvi saad (ja sina ise, mitte see vaene söögikoht), siis hakkad reegleid ka jälgima. Meil on kogu kontroll ja vastutus peamiselt kohaomanikele pandud, kes sellega ei soovi arusaadavalt tegeleda ja mingit lapsehoidjat mängida.

Päriselt on või? Kuskohast selle kohta lugeda saab?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mille kohta lugeda tahad? Me oleme viimasel ajal mõnes riigis reisil käinud, igal pool on nõuded palju rangemad kui meil. Igal pool peab mask restoranis WC-sse minnes ees olema (jah, keegi sind maha ei lase ega kongi ei vii, kui pole, aga kõigil on ja trahv on soolane ja ainult mats käitub külas olles teisiti kui kohalikud ja kui reeglid nõuavad). Mõnes riigis on veel topeltmask nõutud toidupoodides ja lennujaamades jm. Aga meil on kisa ja hala, kuidas kellegi õigusi hirmsasti rikutakse.. Ainult õues võib maskita olla paljudes riikides (aga mitte kõigis!!!, on riike kus ka õues on kogu aeg mask nõutav, isegi eraautos üksi sõites peab mask ees olema!).

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mille kohta lugeda tahad? Me oleme viimasel ajal mõnes riigis reisil käinud, igal pool on nõuded palju rangemad kui meil. Igal pool peab mask restoranis WC-sse minnes ees olema (jah, keegi sind maha ei lase ega kongi ei vii, kui pole, aga kõigil on ja trahv on soolane ja ainult mats käitub külas olles teisiti kui kohalikud ja kui reeglid nõuavad). Mõnes riigis on veel topeltmask nõutud toidupoodides ja lennujaamades jm. Aga meil on kisa ja hala, kuidas kellegi õigusi hirmsasti rikutakse.. Ainult õues võib maskita olla paljudes riikides (aga mitte kõigis!!!, on riike kus ka õues on kogu aeg mask nõutav, isegi eraautos üksi sõites peab mask ees olema!).

Ma küll neid matsideks ei pea, kes üksi oma autos ilma maskita sõidavad. Pigem on need, kes sellist “reeglit” järgivad, liiga agarad käsutäitjad. Päris kõigega ka ei tasu kaasa minna.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Restos/buffees on mask eest ära lauas istudes. Nii kui tõused ja liigud kuhugi, peab mask olema ees.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui aus olla, siis ma ei ole ka kedagi kunagi maskis istumas näinud. Eestis ei ole minu teada isegi seda nõuet, mis oli paljudes teistes Euroopa riikides, et lauast tõustes (nt tualetti minnes) peab mask ees olema.

Kui aus olla, siis on küll selline nõue, aga erinevalt Euroopa riikidest meil on siiani igasugune järelvalve puudunud. Kui sa ükskord ikka 800 eurot trahvi saad (ja sina ise, mitte see vaene söögikoht), siis hakkad reegleid ka jälgima. Meil on kogu kontroll ja vastutus peamiselt kohaomanikele pandud, kes sellega ei soovi arusaadavalt tegeleda ja mingit lapsehoidjat mängida.

Päriselt on või? Kuskohast selle kohta lugeda saab?

Mille kohta lugeda tahad?

Ikka selle kohta, et Eestis on nõue, et restoranis lauast tõustes peab maski ette panema. Kui keegi tsiteerib mõnda postitust, siis järgnev jutt/küsimus/väide puudutab tsiteeritud postitust, nii on foorumites kombeks.

Me oleme viimasel ajal mõnes riigis reisil käinud, igal pool on nõuded palju rangemad kui meil. Igal pool peab mask restoranis WC-sse minnes ees olema (jah, keegi sind maha ei lase ega kongi ei vii, kui pole, aga kõigil on ja trahv on soolane ja ainult mats käitub külas olles teisiti kui kohalikud ja kui reeglid nõuavad). Mõnes riigis on veel topeltmask nõutud toidupoodides ja lennujaamades jm.

Kuidas see asjasse puutub, kui teema on Eestis kinos (ja edasiarendusena restoranis) käimise kohta? Ma käisin just Rootsis ja Taanis, kuskil polnud kellelgi maski ees (no ilmselgelt ei ole ka sellist nõuet) – oleks ju päris jabur, kui ma nüüd hakkaksin Eestis samamoodi käituma lihtsalt seepärast, et kuskil mujal võib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka selle kohta, et Eestis on nõue, et restoranis lauast tõustes peab maski ette panema. Kui keegi tsiteerib mõnda postitust, siis järgnev jutt/küsimus/väide puudutab tsiteeritud postitust, nii on foorumites kombeks.

Kas sa oled lugemispuudega? Avalikus siseruumis on mask ees, v.a. tegevused, kus seda ei saa rakendada.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

käisin täna kinos … raudselt pooled istusid saalis ilma maskita ja mingit toidupoolist ma neil käes ei näinud. minu jaoks oli ebameeldiv üllatus, et saal oli 100% välja müüdud – ma naiivitarina mingil põhjusel eeldasin, et toimub mingigi hajutamine 🙁

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

käisin täna kinos … raudselt pooled istusid saalis ilma maskita ja mingit toidupoolist ma neil käes ei näinud. minu jaoks oli ebameeldiv üllatus, et saal oli 100% välja müüdud – ma naiivitarina mingil põhjusel eeldasin, et toimub mingigi hajutamine ????

Issand issand, see on ju hullem kui vabaka üritus!!! Siseruumis kah veel! Järgmine nädal haiglanumbrid jälle laes!!!

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

käisin täna kinos … raudselt pooled istusid saalis ilma maskita ja mingit toidupoolist ma neil käes ei näinud. minu jaoks oli ebameeldiv üllatus, et saal oli 100% välja müüdud – ma naiivitarina mingil põhjusel eeldasin, et toimub mingigi hajutamine ????

No sellepärast ma küsisingi…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus ei ole ju maskis, kas tohib nii või tohib naa. Küsimus on selles ,et kuidas vähendada võimalust, et ma ise haigestuks. Ma tean inimesi, kes on maskilt võtnud ära kaitsvad osad, sest nad ei saa hingata ja nad ei ole seni saanud tõendit, et neil reaalselt tekib maskiga õhupuudus, eriti kui peavad käima.  Ja üks tuttav ütles, et ta vähendas ise kontakti nii väheseks kui vähegi sai, sest mask talle ei sobi. Ta on küll vaktsineeritud, aga ütles, et see ei kaitse ju haigestumise eest, nii et hoiab oma kontakte niivõrd madalana.
Nii et TA- mida sa teeksid kui sa teaksid, et kinno minnes oled homme haige? Viirus on õhus, mask seda kinni ei pea, kuna ta on õhust väiksem. Vähendab ainult kogust. Kui sa teaksid, et oled homme kinda peale haige, kas kannad maski või mitte, mida sa teeksid? Läheksid kinno ja arvestad sellega ?Kuidas sa siis maski kannaks, kui tead, et kindlasti jääd haigeks? Paneksid ette või mitte?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus ei ole ju maskis, kas tohib nii või tohib naa. Küsimus on selles ,et kuidas vähendada võimalust, et ma ise haigestuks. Ma tean inimesi, kes on maskilt võtnud ära kaitsvad osad, sest nad ei saa hingata ja nad ei ole seni saanud tõendit, et neil reaalselt tekib maskiga õhupuudus, eriti kui peavad käima. Ja üks tuttav ütles, et ta vähendas ise kontakti nii väheseks kui vähegi sai, sest mask talle ei sobi. Ta on küll vaktsineeritud, aga ütles, et see ei kaitse ju haigestumise eest, nii et hoiab oma kontakte niivõrd madalana.

Nii et TA- mida sa teeksid kui sa teaksid, et kinno minnes oled homme haige? Viirus on õhus, mask seda kinni ei pea, kuna ta on õhust väiksem. Vähendab ainult kogust. Kui sa teaksid, et oled homme kinda peale haige, kas kannad maski või mitte, mida sa teeksid? Läheksid kinno ja arvestad sellega ?Kuidas sa siis maski kannaks, kui tead, et kindlasti jääd haigeks? Paneksid ette või mitte?

Ma ei ole küll teemaalgataja, aga mina lähtun lihtsast loogikast. On olemas tõenäosus haigeks jääda. Olen vaktsineeritud, sest see vähendab haigestumise tõenäosust. Kannan maski, sest see vähendab haigestumise tõenäosust. Aga absoluutselt igas olukorras on endiselt olemas tõenäosus haigestuda. Kui ma tahaksin 100% kindlust, et ma kunagi ei haigestu, siis ei tohiks ma mitte iialgi enam kodust väljuda (ega ka ainsatki inimest oma koju sisse lasta, ka mitte remondimeest või korstnapühkijat). Seda viimast ma aga pole nõus tegema, seega arvestan ma alati tõenäosusega, et jään haigeks.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kinos kindlasti pole inimesed maskiga. filmi ajal keegi ju ei kontrolli ja kui ei kontrollita, siis ei kanta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 70 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Maskinõue kinos