Esileht Pereelu ja suhted Vanavanemate juurde suveks

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 63 )

Teema: Vanavanemate juurde suveks

Postitas:

Vanaema siin. Kokku 10, kohe 11 lapselast. Vanus alla 60 mõned aastad.

Meie alla 4-aastaseid ei võta kunagi rohkem kui mõneks tunniks. Mõneks tunniks tähendab 2, maksimum 3. Vanemate poeskäik, restoran, kino, niisama mõni tund vaikust. Ja no kord kvartalis, rohkem ei ole aega. Õigemini soovi.

Vanemaid lapsi võtame talveperioodil kuue kuu jooksul maksimum üks kord üheks ööks, suve jooksul paar korda 3-4 päeva, aga ajakava anname meie ette, millal meile sobiks. Ja siis kõik korraga, et kui laager, siis on laager koos kogu laagrilõbuga, aga pärast saame jälle oma elu nautida.

Päeval ikka mõne tunni kaupa saab, käime siis väljas kuskil peamiselt. Restoranis, jalutamas, külas, koertenäitusel…

Küll aga aitame noori vanemaid vajadusel rahaga ja tutvustega, et leida hea lapsehoidja. Ühel meie lastest on endal kolmas laps tulemas (saab olema 3 last viie aasta sees) ja meie maksame nende lapsehoidjat juba ligi viis aastat suurima heameelega. Käib kolm päeva nädalas, aga ma ei tea täpselt, mitu tundi ja mis.

Teiste lastega samamoodi.

Lisaks selliseid päris suuri lapselapsi, ütleme 9+ (meil on neid vaid kaks) võtame ka lühematele välisreisidele nädalavahetuseks teinekord kaasa. Kuigi…ega nad ülemäära vist neid ei naudi.

Need, kes juba helistada armastavad, helistavad ikka kas iga päev või paar kordan nädalas.

Me oleme üles kasvatanud piisavalt lapsi, et nüüd vanuses 55+ oma aega ise määrata.

+16
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma saaks oma lapsed üks kord 3 kuu jooksul terveks nädalavahetuseks vanavanemate juurde viia, siis ma oleks juba õnnelik. Aga seda ma paraku ei saa, ainus võimalus on lapsehoidja palgata aga selleks on minu silmis veel vara, sest lapsed veel väikesed. Niiet minu silmis on need väga tublid vanavanemad, kes võimaldavad oma lapsele puhkust lausa 2x kuus terve nädalavahetuse lapselapsi hoides.

Ehk oli veel vara lapsi saada, kui neist vaja puhata on? Mina alla viieseid lapsi küll ööseks kodust ära ei tahtnud saata, vanavanematel külas käisime koos lastega ikka ( ja mul oli kolm last viie aasta sees…)

+5
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.07 10:35; 22.07 18:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin ka suviti maal. Seal olid ka tädi lapsed. Me, kes me 2 vanemat last olime, pidime aina aitama kodutöödes ja põllul. Peale tehtut võisime minna järve äärde. Peale seda kui õde oli lõunaunne pandud. Oligi nii et me kas kõplasume või valvasime last. Ma ei tea kas seda tööd oli palju või tundus palju.
Praegu sellise eluga poleks ükski laps nõus. Nendega tuleb tegeleda. Meiega ei tegelenud küll keegi. Abis tuli olla.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

seega me peame ka kasvatama

Peategi ju.

Mitte kõrvalseismist ei mõtle, vaid nt paar oma taime, mille eest suve jooksul hoolitseda vms.

Seda saab iga ema-isa linnakorteris ka õpetada.

Mul mõlemad vanavanemad linna inimesed. Minu ema on lapsi hoidnud küll aga seda, et võtaks mehega mingi aja vabaks. Seda pole kunagi olnud. Ja tulemus on käes. Oleme lahus.

Vanavanemad on süüdi, et te olete lahus? Läksite laste pärast lahku ja vanavanemad on süüdi?

Tervelt üksteist idiooti on seda postitust miinustanud ehk arvamusel,nagu oleksid vanavanemad süüdi, et paarike nüüd lahus on!
Kuhu veel?

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mins olin lapsena ka kõik vaheajad ja suved vanaema juures…aga mitte maal,vaid vastupidi väiksemast linnast Tallinna. Vanaema käis tööl ja sai mind kaasa võtta, suvel oli tal endal ka mingi aeg puhkus. Natuke vanemana sain ka üksi koju jääda tema poole. Ootasin nii väga vanaema poole minekut, ainuke viga,mis ema tegi, jättis mu sinna liiga kauaks. Üle nädala juba olin,siis nutsin üksi õhtuti salaja ja oli jube koduigatsus. See oli 80.ndate lõpp, 90.ndate algus.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin lapsena kõik suved maal vanaema juures, lisaks elasid samas linnas teine vanaema-isa ja vanavanaema-isa. Igal pool olime oodatud, kordagi ei antud direktiive ette, et olete 3 tunni kaupa x nädalas, rääkimata sellest, et maksti lapsehoidjale. Tase ikka. Tulemuseks soojad suhted vanavanematega. Sama imeline oli minu ema vanaemana, kõik tuttavad kadestasid. Vahel lausa palusime tal vabamalt võtta, aga see oli ta enda soov. Lastel on temast parimad mälestused. Tal endal ilmselt oligi tänu headele vanaemadele ka võimalus natuke 3 lapse kõrvalt hinge tõmmata ja pakkus meile sama võimalust. Vanaemad õpetasid mulle väga palju ja olen selle eest siiani väga tänulik.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ema lapsi ei hoia. Ta ei käi tööl; tema viimane palgatöö oli 90ndate keskel. Elab talumajas keset rohelust, metsa ääres. Loomi ega põldu ei pea, tal ei ole mitte ühtegi kohustust. Ta naudibki seda, et tal pole mitte ühtegi kohustust. Käib kohalike pensionäride seltskonnaga kõikvõimalikel ekskursioonidel, üritustel ja muidu väljasõitudel. Jaa, ma saan tast aru. Tema valik. Aga ma ei tea, kas tema sellest saab aru, et see aeg, kui tema lapselapsed tema juurde minna tahavad, on lühike. Minu kaks nooremat (9- ja 10-aastane) praegu veel tahaksid, kui neid vaid sinna kutsutaks, vanim, 15-aastane, enam ei taha. Tal ei ole selle vanaemaga põhimõtteliselt mingit sidet. Noh, on jah vanaema – mis siis? Nad peaaegu ei tunnegi teineteist – ei saa mu ema lapsest aru ja laps tunneb, et vanaema kuidagi võõrastab teda. Kui mu ema samamoodi jätkab, siis on peagi ka kahe noorema suhtumine samasugune. Ja kes tegi? Ise tegi. Õnneks on mu lastel ka isapoolsed vanavanemad ja sinna neid kord suve jooksul ikka oodatakse. Ehkki järjest lühemalt, sest nad on minu emast tosin aastat vanemad ja tervis pole enam see.
Sealjuures mina ja vend olime alatasa vanaema ja vanavanaema juures. Ja minu ema ise oli lapsena samuti pikalt maal oma vanaema juures – ta on sellest rääkinud. Asi polegi ju lapsehoidmises, vaid lastele rikkama lapsepõlve pakkumises. Vanavanemate juures olemine ja suhe vanavanematega on siiski midagi hoopis teistsugust kui kodus, see on väärtus omaette. Mu vanim laps seda tegelikult isegi sai, temale pakkus seda vanavanaema – seesama minu vanaema, kes palju mind ja mu venda hoidis. Mu nooremad sündisid paraku liiga hilja.
Kui tööl käiv vanaema võtab lapselapsed nädalavahetusteks enda juurde, siis see on ikkagi palju parem kui mitte midagi. Side säilib. Peaasi, kui lapsed tunnevad, et nad on sinna oodatud, mitte pole tüütu kohustus.

+15
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda “helged mälestused suvest vanaema juures maal” elukorraldust ja maailmakorraldust ei ole ammu enam alles. Mõned üksikud vast. See on vaid vana aja mälestus.

Nii kahjuks on.
Siingi foorumis ju üsna tihti halatakse, et “vanaemal on kodus kassikarvad” või pakutakse seal sellist sööki, mis ei vasta eurostandardile.
Hoidku jumal selle eest, kui vanaemal veel laut/kanad vms oleks. Kakapähh.
Või maja taga niitmata rohi, kus kindlasti elab 1000 puuki, kes seda last juba ootavad.

+12
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma saaks oma lapsed üks kord 3 kuu jooksul terveks nädalavahetuseks vanavanemate juurde viia, siis ma oleks juba õnnelik. Aga seda ma paraku ei saa, ainus võimalus on lapsehoidja palgata aga selleks on minu silmis veel vara, sest lapsed veel väikesed. Niiet minu silmis on need väga tublid vanavanemad, kes võimaldavad oma lapsele puhkust lausa 2x kuus terve nädalavahetuse lapselapsi hoides.

Ehk oli veel vara lapsi saada, kui neist vaja puhata on? Mina alla viieseid lapsi küll ööseks kodust ära ei tahtnud saata, vanavanematel külas käisime koos lastega ikka ( ja mul oli kolm last viie aasta sees…)

Kui mind silmas pead, siis ei olnud vara, kohe üldse mitte. Tore kui sa ei tahtnud alla 5 aastaseid lapsi viia vanavanemate juurde, teised inimesed viivad ja teevad omale puhkemomente ja pole sugugi sinust halvemad vanemad. Mina neid ei saa, puhkame samuti koos lastega aga ei tunne küll, et sellepärast kangelane olen.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.07 17:26; 26.07 20:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 4- ja 6aastasel lapsel on kaks paari vanavanemaid, kes elavad samas linnas. Tarvidusel saab alati neile mõneks tunniks hoida anda ja aeg-ajalt jäävad ka ühe vanaema-vanaisa juurde 1 ööks, või tuleb teine vanaema und valvama, kui meil on mingi õhtune käik, aga seda on juhtunud väga harva. Pikka äraolemist kodust ei olnud kordagi – alles sel aastal toimus üks nädalane reis ilma lasteta ja olime vanavanematele väga tänulikud, et nad seda meile võimaldasid.
Vanavanemad armastavad meie lapsi väga, aga samas sellist pikka sealviibimist eriti ette ei kujuta, ei teagi, miks. Nojah, mõlemad vanaemad käivad tööl veel jne. Ise olin küll nädalate viisi väikelinnas vanaema juures ja see oli tohutult põnev ja tore aeg, armastasin oma vanaema väga.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kurb, oh kui kurb on mul neid vastuseid lugeda…

Minul on kolm last, minu õel kaks. Meie vanavanemad ja emad-isad ning ämmad-äiad on laste eludesse igapäevaselt kaasatud nende sündimise hetkest saati.

Kahju on näha, et nii palju lapsed kasvavad ilma (vana)vanavanemateta ka siis, kui nad tegelikult veel elavad. Samuti näen oma lähedaste pealt, et pole armsamat armastust kui armastus oma lapselapse (lapse) vastu.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin küll igal suvel maal vanaema-vanaisa juures ja ikka pikalt kogu suvevaheaja, vahel ka muud vaheajad ning juba sellest ajast saadik, kui mäletan. Ja mulle väga meeldis. Ainus asi, millest tundsin puudust oli ujumiskoht.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas paaril korral kuus, nädalavahetuseti on vähe?

Lahuselavad isad näevad oma lapsi sama palju. Iga teine nädalavahetus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.08 07:35; 02.08 07:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta ei käi tööl; tema viimane palgatöö oli 90ndate keskel. Elab talumajas keset rohelust, metsa ääres. Loomi ega põldu ei pea, tal ei ole mitte ühtegi kohustust.

Millest ta elab? Dividendidest?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.08 07:35; 02.08 07:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed on mõlemate vanavanemate juures väga oodatud.

Aastas mõned korrad ikka käivad ühtede vanavanemate, juures ca nädala – oleneb töögraafikutest .Teise vanaema juures veedavad nädalavahetusi – see vanaema käib e – r tööl.

Kui pikem vahe emma kumma vanavanema juures jääb vahele siis hakatakse juba ise helistama ja lapsi enda juurde küsima.

Siinseid vastuseid lugedes tunnen, et mul on tõesti vedanud vanavanematega mõlemalt poolt.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vanemad võtavad kõik oma kuus lapselast kolmeks nädalaks suvel oma suvilasse. Rohkem neil töö kõrvalt aastas selleks aega ei ole. Ise elan maal ja võtan nädalaks mehe sugulase lapsed enda lastele seltsiks puhkuse ajal. Nädal aega veetsid lapsed nende jaoks eksootilisel linnapuhkusel Tallinnas teise vanaisa juures.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma saaks oma lapsed üks kord 3 kuu jooksul terveks nädalavahetuseks vanavanemate juurde viia, siis ma oleks juba õnnelik. Aga seda ma paraku ei saa, ainus võimalus on lapsehoidja palgata aga selleks on minu silmis veel vara, sest lapsed veel väikesed. Niiet minu silmis on need väga tublid vanavanemad, kes võimaldavad oma lapsele puhkust lausa 2x kuus terve nädalavahetuse lapselapsi hoides.

Ehk oli veel vara lapsi saada, kui neist vaja puhata on? Mina alla viieseid lapsi küll ööseks kodust ära ei tahtnud saata, vanavanematel külas käisime koos lastega ikka ( ja mul oli kolm last viie aasta sees…)

Kui mind silmas pead, siis ei olnud vara, kohe üldse mitte. Tore kui sa ei tahtnud alla 5 aastaseid lapsi viia vanavanemate juurde, teised inimesed viivad ja teevad omale puhkemomente ja pole sugugi sinust halvemad vanemad. Mina neid ei saa, puhkame samuti koos lastega aga ei tunne küll, et sellepärast kangelane olen.

Mulle tundub viimasel ajal aina rohkem, et meie oleme oma tutvusringkonnas ühed vähesed, kes oma lastega peamiselt ise tegelevad. Tean peret, kus 2-aastane laps viiakse igal nädalavahetusel vanaema juurde, lisaks hoiab vanaema last ka nädala sees päeval, sest ei saadud lasteaiakohta. Nädalavahetusel aga käivad ema-isa väljas, lisaks käiakse ilma lapseta reisimas. Tundub, et nad elavad põhimõtte järgi, et kui vanemate omavaheline suhe on hea, siis on ka laps õnnelik, aga see laps on vanaema juures rohkem kui oma kodus. Lisaks teistel peredel samuti võtavad vanavanemad lapsi tihti enda juurde või käiakse lastega koos vanavanemate juures, et ema saaks välja puhata. Hiljuti nägin, et tuttav otsis umbes 3-kuusele beebile ööhoidjat, sest laps ei maga hästi, see võttis küll natuke kukalt kratsima.

Meie lastel on vanavanemad täitsa olemas, aga nad eelistavad pigem lühiajalisi külaskäike koos vanematega. Selliste külaskäikude ajal meie küll jalad seinal ei saa olla, ikka ise tegeleme siis lastega peamiselt. Minu vanemad võtavad aegajalt ööseks ka, aga oleme seda kasutanud siis, kui on tõesti vaja kuskile ilma lasteta minna. Teised vanavanemad on ka korra võtnud ööseks, aga sellega kaasnes nii palju tingimusi ja hädaldamist, et ei tahagi viia niimoodi ju.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.07 00:24; 05.08 10:23; 09.08 01:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära sa lapsi jumalapärast vanavanemate juurde saada! Eesti Lastevanemate Liit taunib teravalt niisugust igandit, kus lapsed ei viibigi 365 päeva aastas riiklikus lasteaias spetsialistidest õpetajate päästva hoole all, vaid peavad suvel kahjuks kohtuma oma jubetistest vanavanematega, kes lapsi lõunaks söövad.

https://epl.delfi.ee/artikkel/94168017/paeva-teema-kristiine-vahtramae-tanapaeval-ei-juleta-lapsi-vanavanemate-kasvatada-anda-sest-voib-vitsa-ja-pahandada-saada

Lihtsalt infoks Eesti Lastevanemate Liidule: pilt artikli all ei ole mitte vanaemast ja lapselapsest, vaid seal on kujutatud stseeni “Nukitsamehest”. Pildil olev metsamoor ei ole Kusti vanaema, vaid võhivõõras moor, kes on lapse ta kodust, vanematelt ja õigelt vanaemalt ära röövinud. Väga kahju, et Eesti Lastevanemate Liit ei tunne isegi meie lastekirjanduse kullafondi teoseid – seda esiteks! Ja teiseks üritab ta lõhestada perekonnasidemeid, püüdes vanaemadest luua niisugust kuvandit nagu EPL artikli all pildil on. Sellest on kahju, ja tekivad väga tõsised küsimused, mis on Eesti Lastevanemate Liidu tegelikud eesmärgid?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selleks, et saada sedasama, mis oli kunagi – lapsed suveks maale vanaemade juurde – peab samasuguseks muutuma ka kõik muu. Nii vanaemad tolle ajastuga, kui ka riigikord, ja ka tööäkohad, seadused, ja elustiil, ja noored, ja lapsevanemad ise. Ei ole võimalik, et vaid üks asi – vanaemad- jäävad oma ajastusse kinni. Ja kui ka jääksid, siis see ei meeldiks tänapäeva emadele, kes ei poolda seda, mis sellega siis kaasnes. Siis tahaksid nad, et vanemad hoiaksid, aga tänapäeva moodi, ja nende reeglite järgi.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teised vanavanemad on ka korra võtnud ööseks, aga sellega kaasnes nii palju tingimusi ja hädaldamist, et ei tahagi viia niimoodi ju.

Ja sa arvad, et keelud ja käsud teiselt poot, lapsevanematelt vanavanematele kõlavad kuidagi paremini ning suhtlustsoosivalt?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga raske uskuda, et tänapäeval keegi lapsed lihtsalt nädalaks või paariks vanaema juurde saadaks või üldse sellele mõtleks. Pigem vahel nädalavahetustel.

Inimesed on ilmselgelt erinevad. Mul tutvusringkonnas on see väga tavaline. Lasteaialapsed saavad pika ja sisuka puhkuse valverühmas passimise asemel ning algklasside omad on ka tihti pikkade päevadega muidu hädas.

Loomulikult keegi ei saa eeldada, et vanavanemad peavad aitama lapsi kasvatada aga õnneks omal nii vanemad, kui ämm ja äi tahavad seda ise teha. Ämm ja äi elavad teises Eesti otsas ja seal lapsed käivad 2-3 x suve jooksul ja siis just nädal korraga. Loomulikult, kui lapsed ei sooviks, siis ei saadaks aga neil on seal väga äge. Nüüd saan rongaema tiitli aga isegi kolmese saatsin. Minu arvate tal seal palju toredam iga päev mitu korda ujumas käia jms, kui lasteaias käia. Koos vendadega pole tal absoluutselt koduigatsust ka.

 

Minu vanemad kolisid peale meie esimese lapse sündi meile lähedale. Siis käisid tööl aga hiljem, kui pensionile jäid võimaldasid lastele ülivaartuslikke puhkepäevi lasteaiast. Samuti võimaldasid enne koroonat meile mehega lühemaid reise (4-5 päeva).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teised vanavanemad on ka korra võtnud ööseks, aga sellega kaasnes nii palju tingimusi ja hädaldamist, et ei tahagi viia niimoodi ju.

Ja sa arvad, et keelud ja käsud teiselt poot, lapsevanematelt vanavanematele kõlavad kuidagi paremini ning suhtlustsoosivalt?

Ma ei saa aru, mida sa sellega öelda tahad. Meie pole vanavanematele mingeid käske ega keelde jaganud. Meil oli vaja lapsehoidjat, et ise minna pulma, kuhu väikesed lapsed ei olnud kutsutud. Lapse teised vanavanemad olid samas pulmas, seega neid ei saanud kasutada. Palusime lapsehoidmist teistelt vanavanematelt. Kokkulepe oli tehtud mitu kuud enne ja kui aeg hakkas lähenema, siis hakkas tulema juttu, kuidas ollakse väsinud ja puhkus saab kohe läbi, enamvähem vihjati, et peab puhkuse arvelt ennast väikese lapsega veel täiendavalt väsitama. Vanavanemad on 50ndate keskel, pole ju vanadki veel.

Meie pole omalt poolt nõudmisi esitanud, peaasi, et laps on söönud ja hoitud. Pigem on need vanavanemad ise lapse sünnist saadik rääkinud, kuidas nemad plaanivad last enda juurde võtta pikemalt kui ta piisavalt vanaks saab ja nüüd kui see aeg on käes, siis pole midagi. Nende poolt pole mingit initsiatiivi selleks tulnud. Selle ühe korra oli öösel nende juures ja siis ka nõuti juba ennetavalt, et peame võimalikult ruttu järgi minema.

Ilmselgelt ei tahagi küsida enam, kas nad saavad last enda juurde võtta, kui jäetakse mulje, et see on nii suur vaev.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.07 00:24; 05.08 10:23; 09.08 01:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paar korda suve jooksul 4-5 korda korraga, aga koos vähemalt ühe vanemaga. Olen sündinud 1983 ja ei tea ka enda lapsepõlvest, et siis mingit pikalt vanavanemate juures olemist oleks toimunud, see oli omane viimati vast nii 1960-tel sündinutele. Väga raske uskuda, et tänapäeval keegi lapsed lihtsalt nädalaks või paariks vanaema juurde saadaks või üldse sellele mõtleks. Pigem vahel nädalavahetustel.

Tõesti?

See, et sinul ei olnud, tähendab, et kellelgi ei olnud?

Pigem asi ikka kinni peres. Ma 1982 sündinud ja olin nädalate viisi maal mõlema vanaema juures. Väga äge mälestus igas mõttes.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsed (sündinud peale 1997 ja 2005) olid vanavanemate juures iga suvi kaks nädalat jutti. Vanavanemad elavad kaugel, seega ei olnud neid võimalik vaid nädalavahetuseks viia. Ja kui minu ema tervis korras oli – siis olid lapselapsed tema juures maal ikka kuuaega, seda siis 90ndate alguses.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See sõltub ju, kas vanavanemad  veel töötavad või on kodused ja siis  ka juba vanusest ja tervisest.

Oma laps oli vananavanemate juures  suviti alguses 3×5 tööpäeva ja see jagunes siis ka kahtede vanavanemate peale ära (töötavate vanavanemate suvepuhkusel ajal 1x ja koduste vanavanemate juures 2x).  Kui teised ka jäid koduseks, siis tuli ka suve jooksul 4×5 tööpäeva. Vajadusel  kasutasin hoidmiseks ka tasuliste lapsehoidjate abi  või tegutsesime palju koos perega..

See ei tähenda, et vanavanemad ja lapselapsed rohkem kokku ei saanud (suvel, aasta jooksul). Ikka said, aga siis oli nö põhiliselt kohustused ikka meie (vanemate) peal ja tegevused koos. Selle tõttu ehk ei väsitanud vanavanemaid lapsehoidmiskohtusega nii palju, aga samas suhlust oli nii lastelaste kui laste ja laste vastaspooltega rohkem ja omavaheliste läheduste üle kurta ei saa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen sündinud 1983 ja ei tea ka enda lapsepõlvest, et siis mingit pikalt vanavanemate juures olemist oleks toimunud, see oli omane viimati vast nii 1960-tel sündinu

Mina olen 1978 sündinud, ise veetsin suved maal js mjnu sõprade seas oli samuti vägs tavaline veeta suvi maal vanaema juures.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olin see, kes oli alati vanaema juures – suvevaheajal, talvevaheajal, igal nädalavahetusel (no siis oli ema ka seal) ja haiguse ajal. Jah, oma väikse lapse ajuga arvasin pikalt, et mu ema ei armasta mind. Nüüd ei vahetaks seda aega mitte millegi vastu ja poetan ikka pisara oma vanaema igatsuses, emaga ka suhted väga head.

Oma lapsed on vanavanematega siis kui neil aega on, ajad on lihtsalt teised – varem saadi ikka varakult pensionile ja saadi lapselapsi võtta. Nüüd paljud vanaemad ja -isad käivad tööl ja polegi võimalik.

Kui juba kaks nädalavahetust töötava inimesena lapselapsi võtad on rohkem kui küll! Minu meelest pole küll sul millegi pärast vaja halvasti tunda ennast.

(ise ei ole vanaema)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen sündinud 1983 ja ei tea ka enda lapsepõlvest, et siis mingit pikalt vanavanemate juures olemist oleks toimunud, see oli omane viimati vast nii 1960-tel sündinu

Mina olen 1978 sündinud, ise veetsin suved maal js mjnu sõprade seas oli samuti vägs tavaline veeta suvi maal vanaema juures.

Ma olen 1970 sündinud ja olin praktiliselt igal suvel kuu aega maal teises Eesti otsas vanaema juures. Vanaema käis sovhoosis tööl ja vanaisa ka ning toimetasime tädide lastega suht omapäi.

Teised vanavanemad olid mul naabrid ja veetsin ka seal palju aega.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen sündinud 1983 ja ei tea ka enda lapsepõlvest, et siis mingit pikalt vanavanemate juures olemist oleks toimunud, see oli omane viimati vast nii 1960-tel sündinu

Mina olen 1978 sündinud, ise veetsin suved maal js mjnu sõprade seas oli samuti vägs tavaline veeta suvi maal vanaema juures.

Ma olen 1970 sündinud ja olin praktiliselt igal suvel kuu aega maal teises Eesti otsas vanaema juures. Vanaema käis sovhoosis tööl ja vanaisa ka ning toimetasime tädide lastega suht omapäi.

Teised vanavanemad olid mul naabrid ja veetsin ka seal palju aega.

Sünniaasta 1984. Olin vanavanemate juures ikka nädalate kaupa suvevaheaegadel. Ka need klassikaaslased, kes vanavanematega koos ei elanud (või samas külas) saadeti nädalateks vanavanemate juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See sõltub töökohast, kas vanaema-vanaisa saab pika puhkuse suvel võtta.  Minu vanemad mõlemad õnneks saavad ise oma puhkuse määrata ja võtavad kõik oma 6 lapselast iga suvi paariks nädalaks enese juurde. Seda isegi, kui peavad vahepeal mõnel koosolekul käima või tööasju ajama, siis üks võtab teiselt lapsed üle ja saavad kahepeale kenasti nendega hakkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 63 )


Esileht Pereelu ja suhted Vanavanemate juurde suveks