Esileht Pereelu ja suhted Vanavanemate juurde suveks

Näitan 3 postitust - vahemik 61 kuni 63 (kokku 63 )

Teema: Vanavanemate juurde suveks

Postitas:
Kägu

Meie võtame lapselapsed vanuses 4 ja üle selle kõik korraga suve jooksul 1-2 korda. Järjest 4-5-6 päeva ja kõik korraga samal ajal. Kui laager, siis laager.

Ühekaupa võime enda juures maal vaadata lapsi poole päeva kuni ühe päeva kaupa ja alla-neljaseid paari tunni kaupa maksimum.

Suvel endal tegemisi palju, sõite, külastusi ja käimisi. Küll aga aitame vajadusel igasuguste vahvate laagrite maksmisega ning linna sõites võtame sageli lapsed pooleks päevaks ära, kui vanemad soovivad näiteks KUMUsse, pikemalt poodlema, kuskile laadale, aiapeole või jalutama või restorani minna ning käime lastega muuseumis, teatris, kohvikus vms.

Aga sellist parkimiskohta meist ei saa, kuhu lapselapsed kuueks nädalaks suvel kaelast ära lükatakse. Ise ei teinud seda oma vanematele ega lastele. Lapsed ei tee seda nüüd ka meile. Vajadusel aitame, aga me käime tööl ja soovime ka ise suvel puhata. Lõpuks on terve väike armee lapsi juba ka ise üles kasvatatud 🙂

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kadestan kõiki, kes enda lapsi vanavanemate juurde saavad viia, kasvõi üheks nädalavahetuseks…

Minu lapsepõlv vennaga möödus ka peamiselt vanavanemate juures, sekka ka pioneeri- ja spordilaagrid, ema lehvis ringi ja elas enda elu.

Nüüdseks elab ema vanavanemate majas, on üle 10a pensionär… ja endiselt lehvib ringi ja elab enda elu. Mina elan lastega linnas korteris ja pean ise vaatama, kuidas lapsed hoitud ja tegeletud saavad, sest ema poolt mingit abi ei ole.  Kasvatan lapsi üksi, kolmele lapsele üle ühe laagri suve jooksul ei saa kahjuks lubada.  OK, heal juhul korra-kaks aastas ühe lapse on nõus üheks päevaks võtma, aga see on kõik.  Eks ma olen sellega juba leppinud, aga kurvaks teeb ikka.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen praeguseks juba 40+ vanuses, aga endiselt on mu elu ilusaimad mälestused hetked koos vanaemaga. Uskumatu, aga nii tõesti oli. Ka minu abikaasa on sisuliselt vanaema poolt üles kasvatatud ja tal on samad tundmused.

Praegu on minu emal soojad suhted mu teismelise tütrega. Vanaema aitab tal õppida, tütar omakorda aitab vanaema palju ja vahel istuvad mõlemad koos telesarju vaadates ja tegelaste kohta humoorikaid kommentaare pildudes. On näha, et nad mõlemad naudivad koosolemist ja mul on selle üle ainult hea meel.

Maavanaema meil ei ole ja ega tänapäeva last kolmeks suvekuuks maale ei saadagi ilmselt. V.a ehk väikelaps, kuid koolilapsed tahavad suvel sõpradega kokku saada, kinos käia jne. Kui vanaema juures oleks ka teisi lapsi, kas oma sugulaste lapsed või naabri- või külalapsed, kellega koos huvitavalt aega veeta, siis oleks palju toredam. Kahjuks tänapäeval ei pruugi kusagil hajakülas, kus eakas paar omaette elab, teisi peresid, eriti lastega peresid, läheduses olla.

0
0
Please wait...

Näitan 3 postitust - vahemik 61 kuni 63 (kokku 63 )

Esileht Pereelu ja suhted Vanavanemate juurde suveks