Esileht Koolilaps Massihüsteeria koolikatsete ümber

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Massihüsteeria koolikatsete ümber

Postitas:

Kas kuskil maailmas veel sellist massihüsteeriat esineb seoses laste 1. klassi õppima asumisega nagu meil siin Tallinnas? Ei ironiseeri, lihtsalt huvitab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.02 12:58; 29.02 18:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti. Kolitakse varakult sobivasse piirkonda – väga levinud praktika. Vanemad koguvad aastaid erakoolideks raha.
Siin lihtsalt kirjutavad need, kes murelikud. Lapsi läheb tallinnas kooli ~4000, seega võiks see mass, kes siin sõna võtab, veelgi suurem olla 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellist hüsteeriat ei ole, sest vanemad teavad täpselt, millele panustada. Kolitakse sobivasse piirkonda ja ollakse kindlad, et laps siis ka sellesse kooli pääseb. Näit. Inglismaal. Ja keegi ei kobise. Meil on nii, et elad aastaid kooli kõrval ja siis otsustab HA järsku sogast suppi keeta, koolid aetakse ei-teab-kust tulnud lastest pungi ja põliselanikud sõitku kolme transpordiga Lasnamäe taguotsa. Selline nähtus on mingi proletariaadiihalus. Erakoole meil praktiliselt polegi ja Pirita laps näiteks Rocca al Mare kooli panna – nõmedus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tahad heasse erakooli panna, riiklikud on tihti jamad, oleneb piirkonnast, siis paned lapse kohe kooli nimekirja peale lapse sündi. Ennem kui kool otsustab kas laps võetakse vastu või mitte on vestlus nii lapse kui vanematega. Järjekorrad on väga pikad ja raske sisse saada heasse kooli. Kooli tasud on ka korralikud. Ah ja enamus erakoole on mingi usuga, paljud katolikud koolid on väga head. Tavakoolides on tihti haridus väga puudulik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eestis (Tallinnas) on korraga käimas kolm ühiskondlikku nähtust, mis selle \”hüsteeriani\” on viinud.

Esiteks – majanduskasv. 10-20 aastaga on tekkinud keskklass. Keskklass ootab oma lastelt majanduslikku edu; näeb hariduses selle alust; ja on valmis oma laste käekäegu eest võitlema.

Teiseks – beebibuum. Sündivus on võrreldes 1999 – 2001 \”auguga\” palju suurem, 13000 vs 16000. Noorem elanikkond koondub Tallinna ümber, s.t. siin on suhteline kasv veelgi suurem. Kõigepealt said selle laksu kätte lasteaiad, nüüd – algkoolid.

Kolmandaks – valglinnastumine. Lastega pered on \”mägedelt\” kolinud linna äärde ja lähivaldadesse, seal pole aga piisavalt koole. Muidugi ei taheta nüüd lapsi panna Lasnamäe kooli, see tunduks nagu samm tagasi, madalama ühiskondliku staatuse poole. Meie saime \”sealt\” keskkonnast ära, miks peaks meie laps sinna jääma! See suurendab survet kesklinna koolidele.

Neljandaks veel masu.

Probleemid on selles olukorras paratamatud. Ega pole keegi pakkunud ka mõistlikke lahendusi välja. Lapsevanemate mure – hüsteeria on küll vale sõna! – on täiesti mõistetav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mujal maailmas on klassiühiskond lihtsalt juba stabiliseerunud. Rio de Janeiro favela rahvas ei mõtlegi, et nende lapsed võiks käia samas koolis kus kesk- või kõrgklassi omad. Ega \”ähvarda\” keegi ministrilapsi favelasse kooli panna.

Aga vanemad pingutavad laste nimel igal pool. Kus kogutakse sünnist saadik kolled¸i-fondi, kus käib trenn ja drill (meie mõttes) sõime-east alates. Meie eripära on vist see, et süsteem on suht demokraatlik ja korraga rabelevad peaaegu kõik. Ja peaaegu mitte keegi pole rahul 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu eelpoolkirjutatud, pingutatakse igal pool. Kolitakse laste hariduse nimel jne.
Aga vahe ongi vist selles, et vanemad teavad lapse sünnist saati, millises suunas nad peavad pingutama.
Meil ongi hüsteeria seetõttu, et süsteem keeratakse igal aastal pea peale ja vanemad ei tea mis suunas joosta. Olen elanud oma elukohas 10 aastat ja siin on süsteeme ja piirkonnakoole (asumeid jne) muudetud selle aja jooksul 5 korda. Mul on 3 last ja loomulikult muutun ma sellises olukorras hüsteeriliseks. Aga mul on juba paks nahk teiste arvamuse suhtes, et olen drillija ja lapsepiinaja, kui katsetele viin.
Mulle iseenesest Tallinna eliitkooli süsteem meeldib, mulle meeldib, et ka vaesest perest laps saab oma keskkonnast välja tulla.
Ainuke jama oli sel aastal, et süsteem oli jälle tagurpidi: enne eliitkooli katsed ja alles pärast saad teada, kuhu HA sind küüditab. Loomulikult jooksid kõik hüsteeriliselt katsetele, sest pärast piirkonnakoha selgumist ei saa enam midagi muuta. Piirkonna koht peaks teada olema juba vähemalt aasta, või isegi mitu aastat. See ei ole mingi kosmos, laste ja kohtade arv on ju juba ette teada ja kolijate protsent on tänases laenuorjuses ühiskonnas ikka suht väike.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[tsitaat]Loomulikult jooksid kõik hüsteeriliselt katsetele, sest [/tsitaat] Kõik muidu õige, aga miks sa kasutada sõna \”hüsteeriliselt\”?
Hüsteeria on \”kontrollimatu emotsionaalne reaktsioon\”. Oma last parimasse kooli suunav vanem käitub aga täiesti mõistusepäraselt – isegi optimaalselt. Seda hüsteeriaks nimetades sildistad ja halvustad sa lapsevanemaid ning nagu veeretaksid probleemi nende kaela.

See, et linnavalitsus nimetab olukorda hüsteeriaks, on lihtsalt PR-trikk, millest võiks ometi läbi näha.
See, et meedia nimetab olukorda hüsteeriaks, on klikipüük, millest võiks samuti läbi näha.

Keskmine Perekooli kägu pole ometi sama loll nagu keskmine valija või keskmine lehelugeja, eks!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rootsi põdes selle hüsteeria (sry pole paremat sõna) läbi 1960-1970 aastatel, nüüd on taas piirkonnakoolid.

Soomes on ikka küll soovitavamad koolid, töötasin Soomes ja vanemad ikka väga vaatavad, kuhu kooli laps satub, kuigi on võrdsete ühiskond, ei ole, ka seal on neid, kes peavad end paremaks ja kõigiga ei sobi suhelda ja ühes koolis käia.

Sõbranna Inglismaal juba enna lapse sündi planeerivad kinnisvara osta nö õigesse piirkonda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]egert2 kirjutas:[/small]
[tsitaat] Kõik muidu õige, aga miks sa kasutada sõna \”hüsteeriliselt\”?
Hüsteeria on \”kontrollimatu emotsionaalne reaktsioon\”.

[/tsitaat]

Ma ei mõelnud, teemat algatades midagi paha, lihtsalt huvitama hakkas ja paremat sõna ka pähe ei tulnud hoobilt, mis olukorda iseloomustaks. Samas kui vaadata, mis siin perekoolisgi toimub, siis kohati näibki tegemist olevat kontrollimatu emotsionaalse reaktsiooniga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.02 12:58; 29.02 18:54;
To report this post you need to login first.

Miks on Eestis nii vähe tugevaid erakoole? Kehtestage õppemaks heades koolides, kuhi on praegu meeletud konkursid, sellest rahast saaks headele õpetajatele lisa maksta. Oleks ka nemad motiveeritud ja ei peaks end streikimisega morjendama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mujal on kvoodid naistele, homodele, neegritele… eriti Rootsis – seepärast pole seal heale haridusele nii suurt tungi. Mina ei ole kindel, et ma meie ühiskonda neid kvoote tahan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma panuse annavad ka hüsteerilised mammad ise. Vaadake või sedasama foorumit. Igast pisimast detailist ja nüansist tehakse uus teema. Nagu mingi silmaklappidega hobusekari.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Koolilaps Massihüsteeria koolikatsete ümber

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.