Esileht Tööelu, raha ja seadused. Masskoondamine, siis massvärbamine

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Masskoondamine, siis massvärbamine

Postitas:
Kägu

Minu valdkonnas on sellega silma jäänud eelkõige Bolt (endine Taxify), aga sellise teguviisiga firmasid on kindlasti mitmeid veel. Koondamise ja uute töökuulutuste vahel oli paar kuud kui sedagi. Kas on usutav, et koondamine oli tõesti põhjendatud koroonast tuleneva langusega ja siis olukord lihtsalt taastus ootamatult kiiresti või on see pigem mingi taktika vanadest hea palga saavutanud töötajatest lahti saada ning siis hakata odavamalt uusi (või miks mitte ka neid samasid vanu töötajaid, kui nad piisavalt meeleheitel) samadele ametitele värbama?

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega koondamine pole ka tööandjale odav lõbu. Aga jah, ikka kasutatakse olukorda ära et ka ebameeldivatest töötajatest vabaneda. Ma tean ise üht suurt ettevõtet (200+ töötajat), kus siis koroona ettekäändel koondati….10 inimest! Samal ajal oli raha, et maksta suvel tavapäraseid preemiaid. ilmselgelt ei olnud see koondamine tingitud majanduslikest põhjustest, 10 inimese kondamine ei anna just erilist rahalist võitu (koos koondamishüvitisega), kui teistel kõigil palgad säilivad. Lisaks liinil vahetused on tunduvalt suuremad kui 10…oleks siis terve vahetuse jagu inimesi koondatud, et liin nii tihti ei tööta. , aga üpris raske töötajal praegu vaielda, et kas üldse oli koondamissituatsioon.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Koondamine annab töötajale vähemalt võimaluse saada mõnda aega töötukassast hüvitist. Pigem otsivad päris paljud ettevõtted Eestis võimalusi ja vabandusi, kuidas töötajatest võimalikult väheste kuludega lahti saada ja see on suur probleem juba pikemat aega. Kui mujal üritatakse kogenud töötajaid, kellesse on investeeritud, kinni hoida, et nad ei lahkuks, siis Eestis paistab vallandamine olevat üsna tavapärane. Imestan, et julgetakse võtta suuri laene, kui kuuldavasti käib töötajatest vabanemine kiirelt ja lihtsalt.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Bolt-tüüpi kohad ei tegele koondamisega sest seal on töölepinguga healjuhul kontoritöötajad, teenindava personal ei ole. Nendega on lihtne lepinguid lõpetada ja vajadusel uusi sõlmida. Enamasti on need käsunduslepingud näiteks.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Imestan, et julgetakse võtta suuri laene, kui kuuldavasti käib töötajatest vabanemine kiirelt ja lihtsalt.

Ükski lepinguline suhe, ka töösuhe, ei saa pikalt püsida sunniviisiliselt. On loomulik, et mittesoovitavast suhtest vabanetakse, see kehtib mõlemaposelt. Parim suhe toimib vastastikusel kasul, tuleb end lihtsalt vajalikuks teha teisele poolele, kui ollakse suhtest huvitatud. Seda samuti mõlemapoolselt.

+2
0
Please wait...

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Masskoondamine, siis massvärbamine