Esileht Hobinurk Matkahuvilised: matkamadrats

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Matkahuvilised: matkamadrats

Postitas:

Siin liigub ka kindlasti ka matkajaid. Soovitage head, kvaliteetset ja pehmet madratsit jalgsimatkajale. Siiani oleme leppinid odavama otsa isetäituvatega, aga need on ikka suht õhukesed ja ei puhka korralikult telgis välja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 11:24; 07.01 10:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jalgsimatkaja madratsi olulisim omadus peaks olema ”kerge”. Mina eelistan isetäituvale madratsile laiemat kasutusvõimalust istumisalusena pakkuvat ja kergelt kokkulapitavat z-resti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks ta mugavus vs kaal kompromissiks läheb. Need isetäituvad ongi kõige mõnusamad, nii magada kui kasutada. Neid on erineva paksusega – õhemad on tõesti ebamugavad, paksemad jällegi raskemad ja suuremad kaasas kanda.

Kui kaal on oluline, siis võib vaadata täispuhutavaid madratseid, need on kõige kergemad ja väiksemaks pakitavad, samas magamiseks mugavad. Kuid nende täispuhumine on tüütu (on küll abivahendeid, nii elektriga töötavaid ventilaatoreid, ning saab ka mingist suuremast kotist madratsisse õhku suruda). Üks miinus veel – need on tihti sellisest materjalist, et kipuvad külje all krõbisema.

Ning lisaks mõtle läbi, mis ilmadega soovid madratsit kasutada – kas ainult suvel või ka jahedama ilmaga. Viimasel juhul pead vaatama ka madratsi soojapidavust, mis tõstab jällegi hinda ja kaalu.

Ühtegi mudelit ei hakanud meelega nimetama, vaata näiteks https://matkasport.ee/184-madratsid, palju tellitakse ka Aliexpressist. Lisaks soovitan ette võtta http://matkafoorum.net ja sealt madratsite teemad läbi lugeda.

Hinnad on suurusjärgus 100-250 euri, hiinakad ilmselt odavamad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.01 11:40; 06.01 11:42; 06.01 11:52; 06.01 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina eelistan isetäituvale madratsile laiemat kasutusvõimalust istumisalusrna pakkuvat ja kergelt kokkulapitavat z-resti.

Z-restil on küll mõned plussid: vastupidav, odav, tegelikult ka kaalult kerge. Kuid ta suur ning päris madrats on oluliselt mugavam.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.01 11:40; 06.01 11:42; 06.01 11:52; 06.01 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellist varianti polegi olemas, et lebomati kergus ja välivoodi mugavus. Kuskil tuleb järele anda, kas kaalus või mugavuses.

Ma soovitan võrkkiike (hammock) pluss alustekk (underquilt) ja varikatus või telkmantel (tarp), see on paljude kergelt matkajate esimene valik. Kiige valimine, püsitamine ja lõpuks magamine ise on omaette kunst, seda peab youtube õpetustest vaatama. Kui lihtsalt kiike selili visata, siis on pea ja jalad õhus ja tagumik külmetab.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.01 11:43; 06.01 12:02; 06.01 15:21; 07.01 08:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh, selle asemel, et küsida päris asjatundjatelt, küsitakse perekoolist.
https://www.matkafoorum.net/viewtopic.php?t=50

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 11:50; 06.01 11:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh, selle asemel, et küsida päris asjatundjatelt, küsitakse perekoolist.

Ma usun, et ka perekoolis on omajagu asjatundjaid.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.01 11:40; 06.01 11:42; 06.01 11:52; 06.01 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh, selle asemel, et küsida päris asjatundjatelt, küsitakse perekoolist.

Ma usun, et ka perekoolis on omajagu asjatundjaid.

Kui usk on otsuste aluseks, siis jumal sinuga. Mina eelistan otsustada adekvaatsete teadmiste põhjal.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 11:50; 06.01 11:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ThermARest 4 aastaaja madratsid (nt. https://matkasport.ee/isetaituvad-madratsid/7351-31828-prolite-apex-rw.html?vpq=thermarest#/88-varv_filtreerimiseks-punane) on õhukesed, kerged, kuid samas ka piisavalt pehmed. Mul on võrdluseks kõrval mingi Rimi kampaania ajal 20 EUR eest ostetud sarnane madrats ja see on küll kohe kõva ja ebamugav võrreldes Thermarestiga.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh, selle asemel, et küsida päris asjatundjatelt, küsitakse perekoolist.

Ma usun, et ka perekoolis on omajagu asjatundjaid.

Kui usk on otsuste aluseks, siis jumal sinuga. Mina eelistan otsustada adekvaatsete teadmiste põhjal.

Ma lisaks ka seda, et mõislik oleks piiluda ka välismaistesse foorumitesse ja mitte piirduda eestikeelsetega.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.01 11:43; 06.01 12:02; 06.01 15:21; 07.01 08:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ThermARest 4 aastaaja madratsid (nt. https://matkasport.ee/isetaituvad-madratsid/7351-31828-prolite-apex-rw.html?vpq=thermarest#/88-varv_filtreerimiseks-punane) on õhukesed, kerged, kuid samas ka piisavalt pehmed.

See konkreetne madrats on peaaegu 800 gr. Võrdluseks üks täispuhutav 340 gr: https://matkasport.ee/ohkmadratsid/3184-11395-neoair-xlite-naistele.html#/93-varv_filtreerimiseks-kollane

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.01 11:40; 06.01 11:42; 06.01 11:52; 06.01 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma soovitan võrkkiike (hammock) pluss alustekk (underquilt) ja varikatus või telkmantel (tarp), see on paljude kergelt matkajate esimene valik. Kiige valimine, püsitamine ja lõpuks magamine ise on omaette kunst, seda peab youtube õpetustest vaatama. Kui lihtsalt kiike selili visata, siis on pea ja jalad õhus ja tagumik külmetab.

No võrkkiik sobib väga spetsiifiliselt ainult kohtadesse, kus on piisavalt jämedaid puid. Kui vahel tahad kämpingus, sõbra aias, mägedes, kõrbes, stepis vm. ööbida, siis telk on ikkagi universaalsem ja lisaks on köit päris tüütu lahti saada kui öö on olnud algul vesine ja pärast miinuskraadidega.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.01 12:36; 06.01 12:53; 06.01 16:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Matkamadratsite puhul on tõsi, et ei ole ühte ja õiget, pigem maitseasi.

Penorull – kerge, universaalne – mina kasutan suht paksu talvel, sest naistel kipub sageli olema tagumiku külmetamise probleem talvel. Mul on talvel paksu penorulli all veel ka hõbedane soojust tagasi peegeldav kiht. Miinus – penorull on jube kobakas. Pluss – tee temaga mis tahad- rebi kasvõi auk sisse- lõika serv maha, et seljakotti polsterdada – ikka saad muretult magada.

Z-rest penoplastist – palju kompaktsemaks käib kokku aga minul on sellega talvel külm sest ikkagi vajub õhukeseks. Lisaks olen näinud kuidas laavu all tuiskas sinna restile lund, kehasoojuse all sulas sinna restikausikestesse vesi, seejärel jäätus ja siis need “munaresti” õnarused ja kumerused deformeerusid ja enam nii hästi kokku ei käinud. Samas kerge ja võrreldes penorulliga tunduvalt vähem ruumimahukas.

Isetäituvad madratsid – kusagilt Rimist ei soovitaks osta, väga halva materjaliga, rasked, ei täitu hästi.
Muidu kvaliteetsed isetäituvad matkamadratsid on ruumi kokkuhoiu osas parim valik- mahud iga puu vahelt või kaljupraost oma kotiga läbi. Paksus tuleb valida vastavalt sellele, mis sulle tähtsam on – soojus-pehmus või koti kerge kaal. Neid on väga kergeid ka aga mida kergem, seda olulisem on uurida materjali, et sinna liig kerge poleks auku sisse teha. Sest isetäituva madratsi suur miinus on see, et kui auk sisse tuleb, peab kas lappimiskomplekt kaasas olema või magad ülejäänud matka puhta maa peal. Siiski kvaliteetsed täispuhutavad matid ei lähe kuigi kergesti katki. Ise ma pole nendega talvel väga ööbinud, ühe viletsamapoolse ja õhukesega ööbisin, minul jällegi külm, mida paksem (kõrgem) seda raskem ja kobakam aga soojem. Olen kuulnud, et talvel võib olla probleemiks, et kui niisket hingeõhku sisse hingad ja siis see sees jäätub, võivad problermid tekkida, et ei tühjene korralikult jne aga ise ei ole kohanud sellist probleemi.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.01 12:36; 06.01 12:53; 06.01 16:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul hetkel talviseks ajaks hõbedase kihiga Thermarest Z-lite. Kuna laavus pole talvel ööbinud, siis lume peale tuiskamise ja hilisema jäätumise probleemi pole. Kaal originaalis 410 gr, aga kuna matt oli mulle liiga pikk, siis lõikasin 2 paneeli ära. Nüüd mahub see ilusti pooleks voldituna täpselt seljakotti vastu selga. Lisaks sellele Sea to Summit täispuhutav õhuke madrats (kahte madratsit hoiavad koos 2 laia kummi), kaal 366 gr, kokkupanduna mõõdud 7 cm x 17 cm. Täispuhutaval madratsil on kaasas veekindel kott pump (mida ma kasutan oma magamisriiete hoidmiseks päeval). Selle sisse tuleb ca 20 cm kauguselt hingata ja siis kott kokku rullida. Mõnest korrast piisab, et madrats oleks täis. Suvel on see (õhuke täispuhutav) täiesti piisav küljealune. Kuna aga olen külili magaja, siis tellisin endale paksema Sea to Summiti Womens Ether Light XT Insulated Sleeping Mat, see kaalub 434 gr ja paksus 10 cm. R-value järgi on ainult sellega OK -13 kraadi, eks näis kas on edaspidi vaja munaresti talvel kaasa vedada lisks. Ma tean, et minu lahendus ei ole “ultralight”, aga otsin kompromissi vanainimese mugavuse ja koti kerguse vahel. Ja eks ju ilmast oleneb kõvasti, mida kaasa võtad ööseks. Kas ööbid matkal kaks suveööd või seitse talveööd. Kui on üle ühe ööbimise, siis on kindlasti lisaks tavalisele teibile kaasas ka spetsiaalne madratsi paikamise komplekt, aga seni pole seda kunagi vaja läinud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma soovitan võrkkiike (hammock) pluss alustekk (underquilt) ja varikatus või telkmantel (tarp), see on paljude kergelt matkajate esimene valik. Kiige valimine, püsitamine ja lõpuks magamine ise on omaette kunst, seda peab youtube õpetustest vaatama. Kui lihtsalt kiike selili visata, siis on pea ja jalad õhus ja tagumik külmetab.

No võrkkiik sobib väga spetsiifiliselt ainult kohtadesse, kus on piisavalt jämedaid puid. Kui vahel tahad kämpingus, sõbra aias, mägedes, kõrbes, stepis vm. ööbida, siis telk on ikkagi universaalsem ja lisaks on köit päris tüütu lahti saada kui öö on olnud algul vesine ja pärast miinuskraadidega.

Et jalgsimatk sõbra aias ja kõrbes? Ära sinna siis võta seda. Eesti piires sobivate kohtade leidmisega eriti probleemi ei tohiks olla. Kui sõber elab ikka Eestis siis astud 500 meetrit eemale riigimetsa ja ööbid seal.
Köit tüütu lahti saada: õpi sõlmesid tegema, neid on rohkem kui kolm.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.01 11:43; 06.01 12:02; 06.01 15:21; 07.01 08:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et jalgsimatk sõbra aias ja kõrbes?

Minu point on selles, et kui sa lisaks jalgsimatkale Eesti metsas vahel ka kämpingus või sõbra aias tahad ööbida, siis pead kaks eraldi asja ostma – ripptelgi ja tavalise telgi. Tavaline telk on multifunktsionaalsem lihtsalt. Muidugi kui väga palju matkad, ja just Eestis matkad, võib sellel ripptelgi lisaks ostmisel mõte sees olla.

Näiteks käisin ma hiljuti Vormsil matkal ja avastasin enda kurvastuseks, et seal on pea igal pool väljaspool kämpinguid telkimine keelatud ja kämpingutes ei olnud varjupoegagi (loe: mitte ühtegi puud), et päike hommikul otse telgi peale ei hakkaks paistma ja aia taha jälle oli keelatud telkida.

Sõlme osas võib sul õigus olla. Ise olen lihtsalt jälginud, kuidas üks telgipüstitaja hommikul jää seest ripptelgi köit vabastas, aga ju siis oli valesti sidunud, ei vaidle.

Aga vabandust, telk ei ole üldse selle teema küsimus. tegelikult on ka telgi valik suuresti maitse asi.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.01 12:36; 06.01 12:53; 06.01 16:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kasutan Exped’i madratsit koos pumpamiskotiga. Täitmiseks surud umbes 3 kotitäit õhku madratsisse, on pehme ja mõnus ning kokkupakitult kerge ja väike. Kasutanud üle 5 aasta, siiani on ilusti vastu pidanud.

Viskasin suht juhusliku lingi. Vastavalt enda soovile peaks olema Exped’il ka soojemaid (aga ka raskemaid) mudeleid. Mina ostsin Rootsist spordipoest, kui sinna alede ajal satud, peaks suht soodsalt saama.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu point on selles, et kui sa lisaks jalgsimatkale Eesti metsas vahel ka kämpingus või sõbra aias tahad ööbida, siis pead kaks eraldi asja ostma – ripptelgi ja tavalise telgi. Tavaline telk on multifunktsionaalsem lihtsalt. Muidugi kui väga palju matkad, ja just Eestis matkad, võib sellel ripptelgi lisaks ostmisel mõte sees olla.

Odoot … mis ripptelk? Kui on kastet, vihma või lund oodata, siis riputad kiige kohale bibi.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.01 11:43; 06.01 12:02; 06.01 15:21; 07.01 08:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh, selle asemel, et küsida päris asjatundjatelt, küsitakse perekoolist.

https://www.matkafoorum.net/viewtopic.php?t=50

Teemaalgataja olen. Tänan muret tundmast, aga (siiani õigustatult) olen arvamusel, et eesti naine on enamatel teemadel kui kunstküüned ja mähkmed võimelised rääkima.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 11:24; 07.01 10:13;
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Hobinurk Matkahuvilised: matkamadrats