Esileht Pereelu ja suhted Matuste korraldamine

Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )

Teema: Matuste korraldamine

Postitas:
Kägu

See ikka ei ole pereelu ja suhete teema ju?

Eriti kui see pereliige pole veel surnudki. Lihtsalt plaanitakse juba matuseid, sest “kunagi ju ei tea”.

Ka vana ja haige inimese surm võib tulla ootamatult, nii et on hea teada, millega on vaja arvestada.

Mina soovitan, kui rahaliselt võimalik, lasta kõik matusebürool organiseerida.  Ise matsin lähedase 2 aastat tagasi, enamuse toiminguid korraldas büroo ja maksumuseks tuli umbes 3000 eurot (sh hauakivi, peielaud 40 inimesele ja annetus kirikule).

Käisin  korra matusebüroos ja kohtusin kirikuõpetajaga,  kõik muu korraldas büroo.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin hiljuti lähedase matusel ja selgus, et mõni asi võiks olla ka teada. Kirstu ees kantakse hauaplaati (kui on), kirstu ei kanna lähedased leinajad, nemad kõnnivad kirstu taga. Ja siis tulevad ülejäänud.

Kena keik, aga kui lahkunu on eakas inimene, kelle ärasaatmisel ongi kõik mehed kas eakad, kehva tervisega või lähedased sugulased, mis siis? Mul isaga nii just juhtuski. Palgalised kirstukandjad? Ka üks võimalus, aga minu jaoks pigem halva maiguga ja kui ma oleksin mees, siis ma kannaksin iga kell ise oma isa kirstu, mitte ei telliks selleks raha eest võõraid. Tegelikult, kui aus olla, oleksin ma olnud ka tütrena valmis oma isa kirstu kandma, aga pelgasin teiste hukkamõistu. Ma saan aru, see komme on sellest, et leinajale ei taheta veel uut koormat panna, kuid minu jaoks oleks see, vastupidi, osa leinatööst. Nii et ei maksa pahaks panna, kui sa näed kedagi seda kommet eiramas – võibolla on neid sundinud olud, aga võibolla on nad ühed neist, kes mõtlevad nii nagu mina.

Seda kommet väga hästi teades tahaksin ma ometigi, et mu pojad kunagi mu kirstu kannaksid. Neid on just paras arv selleks. Aga kombed, kombed…

Kas sa pole mõelnud, et sa võid päris kaua elada ja su pojad on sinu mineku ajaks samuti üpris eakad. Ema minek on alati raske, ka mehed võivad emotsioonide tulvas minestada ja sa sunnid neid sel hetkel rasket kirstu kandma.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda kommet väga hästi teades tahaksin ma ometigi, et mu pojad kunagi mu kirstu kannaksid. Neid on just paras arv selleks. Aga kombed, kombed…

Kas sa pole mõelnud, et sa võid päris kaua elada ja su pojad on sinu mineku ajaks samuti üpris eakad. Ema minek on alati raske, ka mehed võivad emotsioonide tulvas minestada ja sa sunnid neid sel hetkel rasket kirstu kandma.

Kuidas on sõnadest “ma tahaksin” võimalik välja lugeda, et keegi sunnib teist inimest midagi tegema?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on käepidemetega puusärk, kas siis tohiks naised ka kanda?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paar kuud tagasi suri lähedane.

Helistasin krematooriumi, viidi surnu, organiseeriti kõik – kiidan.

Urn on veel kodus.

Tahan, et urni matmine toimuks kiriklikult, aga tõesti, see on vaid süsi… Ei oskagi praegu seda probleemi mõttes lahendada. Ja ma ei tea millal oleks sobiv aeg matmiseks.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paar kuud tagasi suri lähedane.

Helistasin krematooriumi, viidi surnu, organiseeriti kõik – kiidan.

Urn on veel kodus.

Tahan, et urni matmine toimuks kiriklikult, aga tõesti, see on vaid süsi… Ei oskagi praegu seda probleemi mõttes lahendada. Ja ma ei tea millal oleks sobiv aeg matmiseks.

Kas nüüd pannakse siis söed urni? Vanasti oli ikka tuhk ju.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tahan, et urni matmine toimuks kiriklikult, aga tõesti, see on vaid süsi… Ei oskagi praegu seda probleemi mõttes lahendada. Ja ma ei tea millal oleks sobiv aeg matmiseks.

Ära murra ja vaeva pead. Pöördu matusebüroo poole, nagu siin varemgi soovitatud, nad selgitavad, mis võimalused ja kombed on.
Või küsi oma kirikust (oled/ lahkunu oli kirikuka seotud, kui kirikliku matuse soov?)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. Järelsõna. Mida inimene ise tahab, et temast räägitakse. Eluloofaktid, muud asjaolud.

2. Nimekiri sõpradest, keda kutsuda, koos telefoninumbritega, aadressidega

3. Mis sorti riietust selga tahab

Kui soovib, pangu kirja urnieelistus (kuju, värv), mis kujutis mälestuslehele, milline mälestustahvel, milline intsrument peaks mängima. Kas peielauas kala või liha.

Muude asjadega saab iga matusebüroo ise hakkama.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paar kuud tagasi suri lähedane

Tahan, et urni matmine toimuks kiriklikult, aga tõesti, see on vaid süsi… Ei oskagi praegu seda probleemi mõttes lahendada. Ja ma ei tea millal oleks sobiv aeg matmiseks.

https://www.eelk.ee/inc.vastus.php?id=57&liigi_id=

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )


Esileht Pereelu ja suhted Matuste korraldamine