Esileht Lapse ootamine Meditsiinilisel põhjusel abort

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Meditsiinilisel põhjusel abort

Postitas:
Kägu

Kellel on rasedus hilja peetunud /katkenud või olete teinud med. põhjusel abordi18- 20 nädalal? Siis mis oli põhjus? Endal kurb kogemus 20 nädalal kus beebi oli kasvult 2 nädalat maas ja üks verevool puudus. Kahjuks tuli teha abort.palun jagage kogemusi, mis juhtus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen teinud, küll 13 nädalal, meditsiinilistel põhjustel. Ultrahelis avastati, et loode raske puudega, hiljem selgus, et oli geeniviga. Väga väga raske aeg, leinaperiood kestis pikalt. Kahju lugeda, et sul juhtus veel hiljem, arvan, et mida hiljem seda raskem. See on üks raskemaid asju üle elada, ehk aita  see, et sa ei ole ainuke, kellega see juhtus, meid on veel, kes seda valu mõistavad. Üks hetk hakkab paremaks minema, anna aega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen teinud selle asja läbi. Samuti 20. nädalal. Sain mingi bakteri, mis lõhkus lootekestad ja polnud midagi teha. Ütlen ausalt, et see oli košmaarne kogemus. See juhtus kolm aastat tagasi, aga siiani ajab kohe nutma, kui sellest kirjutan või mõtlen. Kui oli viimane ultraheli, et loodeti veel imele, et äkki on kuidagi vesi kinni jäänud, siis kuulsin ta südamelööke. Muidu oli temaga kõik hästi. Ja siis ma pidin hakkama sisse sööma neid tablette, mis ta südame seiskavad. Kui sa ei ole valmis aborti tegema (kes oleks 20. nädalal), siis see on äärmiselt õõvastav vaimselt vastu võtta.
Pidin ta ju nn. sünnitama, mul olid tugevad valud, kuna tabletid ei mõjunud alguses. Aga hingevalud olid miljon korda hullemad. St on siiani valus. Aga ma rasestusin uuesti ja mul on nüüd laps. Ma ei tea, mis muidu oleks minust saanud. See aeg uue raseduseni ei naernud ma kordagi. Käisin raseduskriisi nõustaja juures, kes mind nn elus hoidis. Ses mõttes, et mitte et ma oleks end tappa plaaninud, vaid ma olin nii lõputult kurb, et mulle tundus, et mitte midagi maailmas ei olegi enam olemas, mis rõõmu tekitab. Mees muidugi oli väga toeks, aga tema leinas samuti. Tema reaktsioon oli minust erinev, ta ei tahtnud sel teemal eriti rääkida, mina tahtsin väga ja tegingi seda oma nõustajaga. See ongi normaalne, et lein on erinev.
Mind aitasid teiste naiste lood, otsisin neid kõikjalt, need lohutasid. Just see tunne, et see pole maailmas ainult sinu ja su mehe valu, vaid on väga palju peresid sellise traagikaga.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli 21+5 vaja see läbi elada, kuna lootevett polnud ja minu elu oli juba ohus. Aasta pärast pidin uuesti selle üle elama ,siis nädalaid oli 21+3. Esimene kord oli vaimselt nii raske, sest ma teadsin,et lapse süda lööb kuni viimse minutini ja ta võitleb aga ma ei saanud ka midagi teha. Ta ei oleks ellu ikka jäänud,kui mingi ime läbi oleks saanud teda kauem kanda.  Teise korraga juba teadsin,mis mind ees ootab. Kuigi ka siis oli raske.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli 21+6, põhjuseks trisomiia.

Aastas toimub Eestis ca 200 katkestamist meditsiinilistel põhjustel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul endal sellist kogemust ei ole, aga tean kahte naist, kelle ühel lapsel oli looteanatoomias lihtsalt lapse süda seiskunud ja teisel oli loote süda valesti arenenud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas nii hilja avastati?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas nii hilja avastati?

See oli küsimus, kellel 21+6 katkestati.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Lapse ootamine Meditsiinilisel põhjusel abort