Esileht Ajaviite- ja muud jutud Meedikud/tervishoiutöötajad, kuidas vastu peate?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 71 )

Teema: Meedikud/tervishoiutöötajad, kuidas vastu peate?

Postitas:
Kägu

Tean, et siin käib inimesi, kes töötavad sellel alal. Kuidas vastu peate? Kui lähedalt see koroona teid puudutab?

Mina ise töötan haiglas, kohati valdab vaikne õudus. Meie oma osakonnas emotsioonidest ei räägi. Tööl olla on jube, sest siis näed ehedalt, mis toimub. Vabadel päevadel ei tundu kõik nii hull.

+26
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Töötan vanadekodus ja meil on praegu rahulik. Kõik on korduvalt testitud ja negatiivsed. Ootan vaktsiini. Olen aga väga vihane juhtkonna peale, kes lubas külastused.  Küll maskidega ja õues, aga siiski.

+20
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Olin kevadel just tippajal pikalt puhkusel ja nüüd samamoodi paar kuud eemal olnud, üks tuleb veel. Eks näis, loodan, et asi annab enne järgi kui ma uuel aastal tööle pean minema. Olen niigi läbi põlenud ja lihtsalt tunnen, et ei taha seda lisakoormust.

+10
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Vot siis, meditsiinipersonal tegeleb praegu puhkamisega.

+11
-47
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tean, et siin käib inimesi, kes töötavad sellel alal. Kuidas vastu peate? Kui lähedalt see koroona teid puudutab?

Mina ise töötan haiglas, kohati valdab vaikne õudus. Meie oma osakonnas emotsioonidest ei räägi. Tööl olla on jube, sest siis näed ehedalt, mis toimub. Vabadel päevadel ei tundu kõik nii hull.

Ära kõvata midagi. Kui on nii kole ja ehe siis kirjelda täpsemalt, sest osad inimesed ei usu koroona olemasolusse nagunii veel. Sinu üldsõnaline jubetamine aga näitab lihtlabast provot ja teemast kaugel olekut.

+14
-36
Please wait...

Postitas:
Kägu

puhkamisega, enamus lähitöökaaslastest teeb sama. Eks need, kes covidis töötavad, neil palju tööd. Nagu kevadelgi.

muret teeb see nakatumine tavaosakondades, loodan, et keegi analüüsib, mis valesti läheb.

Sest arstide vaktsineerimine ei päästa, vaid hoopis õdesid-hooldajaid vaktsineerida vaja.

+29
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen väga väsinud, mu laps sai positiivse testi just viimasel töönädalal, nüüd olen isolatsioonis terve muu perega. Esimene päev testi teada saamise päeval oli õudukas: pidin kõik ette kandma kes võiksid olla kontaktsed. Samuti tühistama enne jõule olevad tööasjad. Rahustama sugulasi, rahustama kõiki enda ümber. Järgnevad päevad ma magasin 12-14 tundi. Kolm päeva ainult magasin, tegin jõulusöögid, käisin jalutamas ja taastun. Kohutavalt raske aasta on olnud, ainuke rõõm oli ilus suvi. Arvan, et jaanuari esimene pool on rahulik ja siis jätkub kuni suveni suht sügise programm.

+28
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Töötan vanadekodus ja meil on praegu rahulik. Kõik on korduvalt testitud ja negatiivsed. Ootan vaktsiini. Olen aga väga vihane juhtkonna peale, kes lubas külastused. Küll maskidega ja õues, aga siiski.

Need vähesed korrad, kui mina olen saanud külastada (õues 2 m kaugusel ja n95 maskiga), ei ole ma ühelgil töötajal maski ees näinud. Mitte ühelgil mitte kordagi.

+13
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ära kõvata midagi. Kui on nii kole ja ehe siis kirjelda täpsemalt, sest osad inimesed ei usu koroona olemasolusse nagunii veel. Sinu üldsõnaline jubetamine aga näitab lihtlabast provot ja teemast kaugel olekut.

Mul tuli sama mõte.

+12
-15
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul tuli sama mõte.

See teema ei olnud ju teile. Mõelge mis tahate, aga oleks tore, kui kõike mis pähe tuleb ei öeldaks/kirjutataks välja.

+11
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meditsiinitöötajate põhiline stress on, et kas ma olen haige ja kas ma nakatan kedagi.

Töö on töö nagu ikka, mõni päev tappev, teine päev kerge.

+14
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Töötan ka vanadekodus ja kõik elanikud paraku koroonas :/Personalist 2 on ka positiivsed ja enda vastuse saan homme.

1 suri ja 10 on haiglaravil

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Töötan ka vanadekodus ja kõik elanikud paraku koroonas :/Personalist 2 on ka positiivsed ja enda vastuse saan homme.

1 suri ja 10 on haiglaravil

Pidage vastu!

+19
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ise töötan haiglas, kohati valdab vaikne õudus. Meie oma osakonnas emotsioonidest ei räägi. Tööl olla on jube, sest siis näed ehedalt, mis toimub.

vabandust, kas sa töötad nakkushaiglas või koroonaosakonnas? tavalises haiglas küll midgai enneolemtault jubedat ei tohiks olla.

+6
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kevadel ei lastud covidi töötajaid perega kokku. Elasid mujal. Kuidas nüüd on? Tuled valvest koju laste juurde?

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ise töötan haiglas, kohati valdab vaikne õudus. Meie oma osakonnas emotsioonidest ei räägi. Tööl olla on jube, sest siis näed ehedalt, mis toimub.

vabandust, kas sa töötad nakkushaiglas või koroonaosakonnas? tavalises haiglas küll midgai enneolemtault jubedat ei tohiks olla.

Ma ei soovi enda töökohta täpsustada. Aga ka tavalises haiglas ei ole enam midagi sellest, mis oli varem.

+13
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei soovi enda töökohta täpsustada. Aga ka tavalises haiglas ei ole enam midagi sellest, mis oli varem.

mis siis tavalises haiglas nii väga muutunud on? kui sa töötad statsionaaris, siis sinu juurde jõuavad ju inimesed, kellel on koroonatesti neg vastus juba käes?

mul on ka mõni tuttav meedik (mitte koroonaosakonnas), ma ei ole aru saanud, et nende igapäevases töös oleks nii kardinaalseid muutusi olnud, et olukorda lausa õuduseks nimetada võiks. seepärast küsisin.

+10
-15
Please wait...

Postitas:
Kägu

mis siis tavalises haiglas nii väga muutunud on? kui sa töötad statsionaaris, siis sinu juurde jõuavad ju inimesed, kellel on koroonatesti neg vastus juba käes?

mul on ka mõni tuttav meedik (mitte koroonaosakonnas), ma ei ole aru saanud, et nende igapäevases töös oleks nii kardinaalseid muutusi olnud, et olukorda lausa õuduseks nimetada võiks. seepärast küsisin.

Ma tegin teema selleks, et küsida, kuidas ametikaaslased ennast tunnevad, niimoodi anonüümselt küsin ja anonüümselt saab ka vastata. Saan aru, et päris elus on meil kõigil vaprad näod ees ja kellelgi pole miskit viga.

+16
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma tegin teema selleks, et küsida, kuidas ametikaaslased ennast tunnevad, niimoodi anonüümselt küsin ja anonüümselt saab ka vastata.

ma ei saa nüüd aru, teistelt meedikutelt ootad, et nemad räägiksid, aga ise ei taha rääkida?

ja meie, kes me ei tööta haiglas, ei tohi sõna sekka öelda? oleks võinud mingisse meedikute foorumisse siis oma teema teha, kui nii ranged kommenteerimispiirangud on.

+8
-21
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma tegin teema selleks, et küsida, kuidas ametikaaslased ennast tunnevad, niimoodi anonüümselt küsin ja anonüümselt saab ka vastata.

ma ei saa nüüd aru, teistelt meedikutelt ootad, et nemad räägiksid, aga ise ei taha rääkida?

ja meie, kes me ei tööta haiglas, ei tohi sõna sekka öelda? oleks võinud mingisse meedikute foorumisse siis oma teema teha, kui nii ranged kommenteerimispiirangud on.

Ma ei tea küll, et meil ühtegi meedikute foorumit oleks.

Ma rääkisin enda emotsioone. Kohe esimeses postituses. “Vaikne õudus”, paremini ei oskagi selgitada. Tahan jah teada, kuidas teistel.

+18
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma rääkisin enda emotsioone. Kohe esimeses postituses. “Vaikne õudus”, paremini ei oskagi selgitada. Tahan jah teada, kuidas teistel.

Ei oska? Sa pole koolis käinud ja ühtegi referaati, esseed ega lõputööd kirjutanud, et ei oska lahti kirjeldada “vaikne õudus” ? Tegelikult on asi ikka selles, et ootad kellegi vabavoolulist kirjeldust kuidas masinad töötavad, õed panevad oma ruumis pidu ja arstid käivad kui kuuvarjutus osakondades visiite tegemas. Ikkagi pühad! Homme on Delfis või ÕS-s nupuke ” Haiglates on must masendus ja rahvas sureb nagu kolme katku ajal!”.

+4
-27
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma rääkisin enda emotsioone. Kohe esimeses postituses. “Vaikne õudus”, paremini ei oskagi selgitada.

aga millest see vaikne õudus tingitud on? minu meelest puutub see, kas sa töötad koroonaosakonnas, vägagi teemasse, sest olukorrad on ju totaalselt erinevad. kui sina töötad LTKH-s ja teemat kommenteeriv meedik töötab põlva perearstikeskuses, siis ei saagi teil kuigi suurt ühisosa olla ja tekibki situatsioon, kus sul on vaikne õudus, aga tema jälgib terveid imikuid ja ei koge midagi sellist, mis võiks õudust tekitada.

+3
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei oska? Sa pole koolis käinud ja ühtegi referaati, esseed ega lõputööd kirjutanud, et ei oska lahti kirjeldada “vaikne õudus” ? Tegelikult on asi ikka selles, et ootad kellegi vabavoolulist kirjeldust kuidas masinad töötavad, õed panevad oma ruumis pidu ja arstid käivad kui kuuvarjutus osakondades visiite tegemas. Ikkagi pühad! Homme on Delfis või ÕS-s nupuke ” Haiglates on must masendus ja rahvas sureb nagu kolme katku ajal!”.

Ei, ma ei oota vabavoolulisi kirjeldusi masinate tööst! Liigagi hästi tean isegi kuidas need töötavad. Õed peavad pidu? Naiivitar..

Mis vahet seal on, kus ned asutuses keegi töötab? Kokku puutume me selle asjaga kõik. Ma küll ei tea, aga arvan, et perearstide telefonid on punased praegusel hetkel. Vabalt võib ka keegi Põlva perearstikeskusest kirjutada. Just emotsioone.

Ja seda “vaikset õudust” ei hakka ma lahti kirjutama, muidu on tõesti ajakirjanikele magus suutäis. Ma millegipärast usun, et meedikud mõistavad.

+15
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja seda “vaikset õudust” ei hakka ma lahti kirjutama, muidu on tõesti ajakirjanikele magus suutäis. Ma millegipärast usun, et meedikud mõistavad.

Mina olen arst ja ei mõista. Miks sa üle dramatiseerid?  Mina teen rahulikult oma tööd ja ei paanitse ja ei ole ka kordagi pidanud testi tegema ega eneseisolatsioonis istuma ega midagi. Lihtsalt tasakesi teen oma tööd edasi.

+14
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina olen arst ja ei mõista. Miks sa üle dramatiseerid? Mina teen rahulikult oma tööd ja ei paanitse ja ei ole ka kordagi pidanud testi tegema ega eneseisolatsioonis istuma ega midagi. Lihtsalt tasakesi teen oma tööd edasi.

Ok. Sul on siis vedanud. 🙂 hea, et normaalseid meedikuid veel alles jääb 🙂

+3
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kes meditsiinis korraliku hariuduse saanud, need on harjunud pingutama. Ja võtma endast viimast välja, et asi ära teha. Tuttava puhul on jamad tekkinud pärast pingutust. Teeb ära ja siis on sisuliselt “koomas” nädalaid. Taastumiseks läheb ju 2-3 korda rohkem aega kui pingutus toimus. Nad jooksevad hetkel 100 meetrit täispingega päevas korduvalt. Sportlane peale võistlust, mida teeb ? Nendel on aga peale 100 meetri täiskoormusega läbimist, heal juhul paar hingetõmmet ja siis jookseb jälle. Loodan väga, et meil pärast koroonat veel arste ja medõdesid jagub, muidu tuleb enda arstimine ka enda peale võtta. Kui plaaniline ravi kaob, siis hakkab alles surmasid tulema, rohkem kui koroona omasid.

+11
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

See oleks küll pärid nigel seis, kui meie tervishoiutöötajad nii dramaatiliselt asju võtaksid. Teie peaksite ju eriti kainelt ja rahuga neid asju võtma.
Mind ennast ümbritsevad mitmedki tervishoiutöötajad, erinevatest valdkondadest. Ja mitte keegi ei ole siiani dramaatiliselt suhtunud. Tööd on neil jah rohkem, aga mingist vaikivast õudusest pole kuulnud.

Pigem tekitab õudu see mis saab pärast koroonat.

+8
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

See oleks küll pärid nigel seis, kui meie tervishoiutöötajad nii dramaatiliselt asju võtaksid. Teie peaksite ju eriti kainelt ja rahuga neid asju võtma.

Mind ennast ümbritsevad mitmedki tervishoiutöötajad, erinevatest valdkondadest. Ja mitte keegi ei ole siiani dramaatiliselt suhtunud. Tööd on neil jah rohkem, aga mingist vaikivast õudusest pole kuulnud.

Kuule, inimestel on emotsioonid ja tunded ja mõtted. See, et neid välja ei öelda, see on selline tavaline, aga kõik kuhjub. Kainelt ja rahuga? Tead, ma arvan, et siis peaks masin olema, kui aus olla. Et üks patsient ees, või taga, vahet pole. Tegelikult jäävad kõik, eriti rasked patsiendid meelde, need kelle elude eest oled võidelnud ja kas siis selle inimese elu võitnud, või kaotanud. Ma loodan, et me ei muutu masinateks.

Aga vist jah, siin toodi välja õige point, nagu isegi ütlesin, vabadel päevadel on elu ilusam. Need, kellest see asi kauhemalt mööda läheb, need tõesti ei mõista võib-olla. Ja see on isegi hea. Saan aru, et ma ei oleks pidanud siia postitama.

+9
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuule, inimestel on emotsioonid ja tunded ja mõtted. See, et neid välja ei öelda, see on selline tavaline, aga kõik kuhjub. Kainelt ja rahuga? Tead, ma arvan, et siis peaks masin olema, kui aus olla. Et üks patsient ees, või taga, vahet pole. Tegelikult jäävad kõik, eriti rasked patsiendid meelde, need kelle elude eest oled võidelnud ja kas siis selle inimese elu võitnud, või kaotanud. Ma loodan, et me ei muutu masinateks.

Aga vist jah, siin toodi välja õige point, nagu isegi ütlesin, vabadel päevadel on elu ilusam. Need, kellest see asi kauhemalt mööda läheb, need tõesti ei mõista võib-olla. Ja see on isegi hea. Saan aru, et ma ei oleks pidanud siia postitama.

Sa oled tugevalt empaatiline inimene  ja ma saan aru. Minu eelnev kommentaar oli nõme ja ma väga vabandan.
Mind ümbritesevad lihtsalt teatud tüüpi meditsiinitöötajad, kes on igas olukorras stoilise rahuga, sest nad on puutunud hoopis teistsuguste juhtumitega kokku ja praegune olukord nii neile ei mõju. Ja mina näen ka palju asju selle küljepealt, unustades, et tegelikult mitte kõik ei ole sellised.
Ma loodan, et teie, eelkõige sina pead vastu. Loodetavasti see aeg saab varsti ehk läbi.

+15
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Oled vist mingi kogemusteta, nooruke õde? Kogemustega õed ja arstid nii ei räägi. Tööta veidi kauem, ei ole siis sul ka vaja jätta kõiki raskeid patsiente meelde.

Rahu, ainult rahu, nagu ütles Karlsson.

+7
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 71 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Meedikud/tervishoiutöötajad, kuidas vastu peate?