Esileht Tööelu, raha ja seadused. Meeldivad töövestlused

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Meeldivad töövestlused

Postitas:

Kandideerin uue väljakutsena haridusvaldkonnas ja olen meeldivalt üllatunud, kui sümpaatsed on selle valdkonna töövestlused. Direktor ja ülejäänud meeskond küsivad asjakohaseid küsimusi, räägitakse ausalt nii palgast kui töötingimustest, ootustest jne. Ka juriidiliselt on kõik korrektne – kordagi ei ole näiteks jutuks tulnud laste arv või terviseküsimused.
Varasemalt olen töötanud erasektoris ja no see, mis seal vestlustel toimub, on ikka päris jube. Valik küsimusi, mis kindlasti kõikidele kandideerijatele meeldivad. Osa neist muidugi klassika, osa lihtsalt labased.
1. Miks peaksime Teid valima? No milleks selline nõme küsimus? Ma ei kandideeri müügitööle, et peaksin oskama asju või inimesi müüa. Eee…no ma ei tea. Mul ju teiste kandidaatide kohta infot pole, et päris ausalt ja analüütiliselt sellele vastata. Äkki peaks vastama, et eks neilsamadel põhjustel, miks te mind siia vestlema kutsusite. Või tõesti oodatakse mingit mõttetut klišeed, kui tore, osav ja kohusetundlik ma olen. Teate, andke parem situatsioonülesanne või proovitöö ja las tulemus räägib ise enda eest.
2. Kuidas teie sõbrad teid iseloomustavad? Päriselt? Aga helistame ja küsime.
3. Kas teil lapsi on? Mitu? Kui vanad? Kas plaanite lähiajal veel lapsi saada? Kes neid muidu hoiab, kui nad haiged on? Ohjah.
4. Kas olete abielus? Millega teie abikaasa tegeleb? Kui suur on tema sissetulek? Mis siis – kas võtate tööle minu või mu abikaasa? Või plaanite nii vähe palka maksta, et on oluline teada, kas mul ikka ülalpidaja on olemas?
5. Meie jaoks on väga tähtis, et meie töötajatel oleks ka kodus kõik väga hästi. Kas teie kodune elu on rahuldustpakkuv? Teate, minge metsa! Või äkki peaks ütlema, et muidu pole viga, aga mees tahab ainult kaks korda kuus, mina aga kaks korda nädalas. No ja siis me ikka tülitseme.
5. Mida teeksite, kui võidaksite lotoga? Kas jääte ikka meie juurde tööle edasi? No mis ma oskan kosta. Eks see sõltub sellest, kui meeldiv teie juures töötada on. Ja summast. Ja sellest, mis tuju mul tol päeval on. Aga ootus on ilmselt selline, et ajan silmad suureks-suureks ja ütlen pühaliku häälega: “Aga loomulikult! Teie töö on ju minu unistus (isegi kui kandideerin ettekandjaks või müügimeheks) ja ma vajan eneseteostust nagu õhku. Vaid töö teie juures suudab mulle seda pakkuda. Ja päris ausalt – kui lotovõit on piisavalt suur, kavatsen edaspidi kuni pensionieani ilma palgata töötada, ikka teie juures.”
6. Palk? Oi, palgast räägime me alles viimases voorus. Meie eeldame, et töötajad ei sea raha esikohale. Jajah. Pärast muidugi selgub, et palk on vähemalt kolmandiku väiksem CV-s küsitust. Miks te minu aega raiskate? Ma ei ole kinnisvaraobjekt, et hakkate tingima. Kui ei sobi, ärge kutsuge vestlema. Saatkegi vastus, et teie palgasoov on meie jaoks natuke liiast. Ongi viisakas ja meeldiv. Selle asemel raiskame üksteise aega.

Kõik head küsimused ei tule kohe meeldegi, aga no neid on ikka olnud aastate jooksul. Jumal tänatud, et on ka normaalseid tööandjaid. Tänan, et olemas olete ja ei alanda kandidaate mingite nõmedustega.

+30
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Miks peaksime Teid valima? No milleks selline nõme küsimus? Ma ei kandideeri müügitööle, et peaksin oskama asju või inimesi müüa. Eee…no ma ei tea. Mul ju teiste kandidaatide kohta infot pole, et päris ausalt ja analüütiliselt sellele vastata. Äkki peaks vastama, et eks neilsamadel põhjustel, miks te mind siia vestlema kutsusite. Või tõesti oodatakse mingit mõttetut klišeed, kui tore, osav ja kohusetundlik ma olen. Teate, andke parem situatsioonülesanne või proovitöö ja las tulemus räägib ise enda eest.

https://www.askamanager.org/2020/05/how-to-answer-why-should-i-hire-you.html

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka haridusasutustesse kandideerimisest kõige paremad kogemused. Maakooli kandideerides on küll pea esimene küsimus olnud, et kuidas ma tööle käima hakkan, aga seda selleks, et võimalusel pakkuda kellegi autoga kooli saamist.
Muidugi, on koole, kuhu ma ei kandideerigi. Oma kandi koolide tegemisi jälgin ja tean, kus on normaalne juhtkond ja kus mitte.
Olen ka erasektoris töötanud ja kuigi just väga nõmedaid küsimusi pole esitatud, on personaliinimesega rääkimine tihti mitte just väga mugav olnud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.05 21:26; 16.05 14:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, sulle ei esitata lollakaid küsimusi, sest nad on karastatud sellest, et igasuguste isiklike küsimuste küsimisel lastelt/lapsevanematelt võidakse kooli peale kohe andmekaitseinspektsiooni kaevata.

aga… ära usu koolide töövestlusel kõike seda, mida koolijuhid töövestlusel räägivad, tegelik olukord on tihti hoopis teine, nt kui sulle lubatakse väikest rahulikku klassi, siis võib see tähendada nn Tootsi klassi istumajäänud tegelastest, kes on rahulikud vaid vestluse ajal noorsoopolitseinikuga või papa-mamma juuresolekul direktori kabinetis.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga… ära usu koolide töövestlusel kõike seda, mida koolijuhid töövestlusel räägivad, tegelik olukord on tihti hoopis teine, nt kui sulle lubatakse väikest rahulikku klassi, siis võib see tähendada nn Tootsi klassi istumajäänud tegelastest, kes on rahulikud vaid vestluse ajal noorsoopolitseinikuga või papa-mamma juuresolekul direktori kabinetis.

Ma ei tööta esimest aastat koolis ja tean, et peaaegu igas klassis on ühe või teise keerulise probleemiga õpilasi. Harva juhtub, kui kõik õpilased klassis on viksid, viisakad ja õpihimulised iseenesest. Mina küsin töövestlusel hoopis millised tugispetsialistid koolis töötavad ja kuidas on korraldatud tegevus nende õpilastega, kes äkitselt tunnis nö hulluks lähevad.
Kõigele vaatamata tõmbab ikka kooli, kuigi ühe jalaga kipun siiski erasektorisse või vähemalt väljaspoole kooli jääma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.05 21:26; 16.05 14:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Miks peaksime Teid valima? Seda küsitakse selleks, et teada saada, mille poolest sina kõigist teistest võimalikest kandidaatidest eristud. Töö kirjeldus ja nõudmised on ju sulle teada, niiet nüüd kujuta ette, et neil on olemas üks kandidaat, kes on kõigile nõudmistele 100% vastav ja sina. Kas sinus on midagi, mis peaks panema tööandjat sind eelistama? Igati normaalne küsimus.

2. Kuidas teie sõbrad teid iseloomustavad? See on enesepeegelduseks. Millise inimesena sa end teistele näitad? Kui sa sellele vastata ei oska, siis see annab sulle endale mõtlemisainet. Muidu aga olen nõus, et see on veidi nõme ja ebamugav küsimus.

3. Kas teil lapsi on? Mitu? Kui vanad? Kas plaanite lähiajal veel lapsi saada? Kes neid muidu hoiab, kui nad haiged on? Mitte keegi ei küsi seda ja kui küsib, siis sa ei taha nagunii sellises kohas töötada.

4. Kas olete abielus? Millega teie abikaasa tegeleb? Kui suur on tema sissetulek? Sul on hea fantaasia. Mitte keegi ei küsi intekal selliseid asju.

5. Meie jaoks on väga tähtis, et meie töötajatel oleks ka kodus kõik väga hästi. Kas teie kodune elu on rahuldustpakkuv? Päriselt, kes selliseid asju küsib?

5. Mida teeksite, kui võidaksite lotoga? Kas jääte ikka meie juurde tööle edasi? Minult ükskord küsiti, mida ma siis teeksin, kui mul oleks finantsvabadus. See on igati hea küsimus, sest vastus räägib sellest, mida inimene oma elus hindab ja see ütleb tema kohta nii mõndagi. Aga see teine küsimus, et kas sa töötaksid seal edasi, on suht ajuvaba.

6. Palk? Oi, palgast räägime me alles viimases voorus. Meie eeldame, et töötajad ei sea raha esikohale. Mina olen alati kohe palga kohta küsinud ja muidugi ei taheta seda alati kohe öelda. Pigem küsitakse sinu enda palgasoovi ja siis öeldakse, las see jääb nende pakutud vahemikku või mitte. Kui nad ei ole nõus isegi seda ütlema, siis ära raiska oma aega.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Meeldivad töövestlused