Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Meeletu hirm

Postitas:

Paar nädalat tagasi tehti peetumise tõttu medikamentoosne puhastus. Siiani kaebuseid ei ole ja kõik on läinud isegi üllatavalt normaalselt (loodan, et nüüd ära ei sõnunud). Tegemist oli esimese rasedusega. Rasestumine võttis aega 5 kuud ja paljud räägivad, et see on täiesti arvestatav ja positiivne, sest see pidavat olema siiski üsna kiiresti. Küll on aga tekkinud meeletu hirm. Tahaks mõne kuu pärast uuesti katsetama hakata aga nüüd painavad mind igasugused hirmsad mõtted. Mis siis kui ma enam ei rasestugi? Äkki mul enam ei toimugi ovulatsioone? Äkki ma ei olegi üldse võimeline enam lapsi saama? Ma tean, etsee kõik võib olla tingitud hetkelistest läbielamisest ja stressist mis peetumine endaga kaasa tõi aga ma ei suuda end kuidagi maha ka rahustada. Hetkel mõõdan basaali, et vähemalt aru saada, kas kunagi ovulatsioon ka toimub, siiani polemidagi toimunud. Arst lohutas, et ovulatsioon võib toimuda alles järgmisel nädalal, sest esimene menses peale puhastust tuleb keskmiselt 4-5 nädala pärast. Nii, kui kaua on teil rasestumine peale peetumise puhastust aega võtnud? Kas oli ka tsükli probleeme? Mul endal on tsükkel terve elu ebaregulaarne olnud, aga käis ikkagi iga kuu enne kui pille tarvitama hakkasin. Peale pille käis üle kuu. Ma tean, et pole mõttet enne õiget aega paanitseda aga hirm on ikkagi. Arst on ka alles kahe nädala pärast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 14:04; 17.10 11:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui muidu on rasestumise shansid igal kuul u 20%, siis peale peetumist on u 30%.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õde jäi kohe järgmine tsükkel peale katkemist rasedaks ja kandis kenasti raseduse lõpuni. Teisel õel oli peetumine, paar kuud peale seda jäi uuesti rasedaks ja sai kaksikud. Enne esimest last oli tal mitu peetumist-katkemist aasta sees, kuid jäi ikka rasedaks ja kandis ka selle raseduse kenasti lõpuni.

Minul oli katkemine 2015 November ja endiselt pole uut rasedust tulnud, seega pea kaks aastat juba.

Enne katkemist oli tsükkel ilus-tore-hea ehk regulaarne ja minimaalse verega. Peale seda aga meeletute valudega, meeletu verekogusega ja meeletult ebaregulaarne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 14:33; 14.10 14:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja soovitatakse kohe katsetama hakata jah, pidi suurem õnnestumisprotsent olema väidetavalt. Kuni su keha valmis ei ole, seni uut rasedust niikuinii ei tule.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 14:33; 14.10 14:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne peetumist püüdsime triipe 1.5a, jaanuaris sain KV-s teada, et 7ndal nädalal peetunud. Tehti tabletikas, aga kuna ei puhastunud ära, tekkis põletik ja raseduse käigus oli tekkinud vasakule munasarjale hanemunasuurune tsüst, tehti kirurgiline puhastus ja LAP tsüsti eemaldamiseks otsa. Tsükkel taastus nagu kellavärk kohe, uuesti hakkasime proovima pärast esimesi päevi. Nüüdseks on 10 kuud möödas ja mitte midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli aasta tagasi peetumine 7. nädalal ja tabletipuhastus 4 nädalat hiljem. Tsükkel on mul alati pigem ebaregulaarne olnud.
6 nädalat pärast puhastust oli ovulatsioon ja jäingi uuesti rasedaks, st vahepeal päevi ei olnudki. Rasedus kulges edukalt ja beebi magab hetkel mul süles 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on olnud kaks peetumist. Esimene 5.-6. nädala kandis, teine umbes 7. nädalal. Mõlemad puhastusid ise. Peale esimest jäin järgmise tsükliga uuesti rasedaks, peale teist pidasin kaks kuud vahet, et analüüside vastused saada ja siis jäin jälle kohe esimese katsega. Nüüd olen 36. nädalat rase ja kõik korras. Peetumiste põhjuseks autoimmuunsushaigus, millest ma teadlik polnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

5-6n. pole mingi peetumine, suht tavaline katkemine, kus rasedus pole normaalselt arenema hakanud.Peale 7n. võib rasedust peetumiseks pidada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

5-6n. pole mingi peetumine, suht tavaline katkemine, kus rasedus pole normaalselt arenema hakanud.Peale 7n. võib rasedust peetumiseks pidada.

Minu teada on ikka. Peetumine on see kui areng jääb millegi tõttu seisma (viirused, geenimutatsioonid jne) ja rasedus ei katke ise, seetõttu tuleb teha meditsiinilistel näidustustel abort. Katkemine on see kui rasedus katkebki ise, tekib verejooks ja kõik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 14:04; 17.10 11:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma jäin pärast 5 kuud proovimist rasedaks. Oli samuti peetunud rasedus. 2 korda tehti tabletiga puhastust, aga kuna need ei mõjunud siis kolmandal korral tehti kirurgiliselt. Pärast aborti olid mul 1 korra päevad (tsükkel oli tavapärane) ja siis juba järgmine kord jäin rasedaks. Rasedus kulges ilusti. Nüüd on mul pisike silmatera juba käes.

Ma soovitaks sul asja rahulikult vaadata. Stress ei tee head 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuigi see olukord on emotsionaalselt raske ja seetõttu tekivad sellised tunded ja mõtted, siis ovulatsioonide pärast ei pea sa küll kartma. Ovulatsioonid kestavad kuni menopausini, kui sul just mõnda günekoloogilist haigust pole nagu PCOS, mis olukorra keerulisemaks muudab. Kuna enne peetumist oli ju rasedus, siis ajus peavad vastavad keskused, mis ovulatsioonide toimumist reguleerivad, nüüd aru saama, et rasedust pole enam ja et on taas tarvis munasarjad “tööle” panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selline hirmutunne on täiesti normaalne – päris paljud, kel rasedus katkenud, tunnevad end samamoodi. Vaevavad küsimused, et kas üldse enam õnnestub rasestuda, kas järgmine rasedus lõppeb hästi st terve lapse sünniga? Võib ka tekkida soov üldse mitte lapsi saada – lihtsalt ei julge enam proovida.
Aga see hirm läheb üle – mõnel kiiresti, mõnel võtab kauem aega. 7,5a tagasi oli mul ka katkemine – julgesin alles aasta pärast uuesti proovima hakata – nii kaua võttis aega hirmust üle saamine.
Ka täpselt aasta tagasi oli mul järjekordne raseduse katkemine – beebi oleks pidanud selle suve algul sündima. Sündiski, aga hoopis suve keskel 🙂 Jäin peale katkemist kohe uuesti rasedaks ja kandsin raseduse lõpuni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

5-6n. pole mingi peetumine, suht tavaline katkemine, kus rasedus pole normaalselt arenema hakanud.Peale 7n. võib rasedust peetumiseks pidada.

Mu viimane rasedus peetus u 3+0 ja arst nimetas seda küll peetumiseks… Kohe ei läinud ka puhastumisele, kuu aega hiljem oli ikka sama seis, mu keha oli liiga loll, et iseseisvalt aru saada, et katkema peaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen kaotanud rasedusi nii peetumiste kui ka katkemiste teel ja see hirm uuesti kaotada… see oli/on meeletu.
Olen hetkel 31 nädalat rase ja see mis minu peas raseduse alguses toimus, arulage. Närvipundar. Kuna viibin välismaal, siis ei ole siin ka nii lihtne abi kysida. Näiteks raseduskriisin6ustaja on see, kes aitab igasuguste murede puhul. Ehk ka sind teemaalgataja?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

viimane rasedus peetus u 3+0 ja arst nimetas seda küll peetumiseks… Kohe ei läinud ka puhastumisele, kuu aega hiljem oli ikka sama seis, mu keha oli liiga loll, et iseseisvalt aru saada, et

3 + 0 on nädal pärast ovulatsiooni. Umbes sel ajal toimub pesastumine ning raseduse tuvastamiseks nii varases staadiumis ei ole võimalustki. UH-s hakkab midagi (ja just nimelt mingit ähmast “midagi”, mitte konkreetselt loodet vm eristatavaid struktuure) näha olema, kui hCG on ~1000 U/L. Sellisele tasemele jõuab hCG enamasti umbes 5-nädalase raseduse juures. Ilmselt oligi Sul raseduse suurus pigem 5 + 0?

Aga iseenesest see on õige tõesti, et raseduse peetumine on raseduse peetumine ka suhteliselt varases raseduse järgus. Pesastumise ebaõnnestumist siiski peetumiseks ei nimetata (ja seda pole üldjuhul ka võimalik tõsikindlalt tõestada).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.