Esileht Lapse ootamine Meeletu hirm

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Meeletu hirm

Postitas:

Olen teise lapse ootel ja kardan kohutavalt sündiva lapse beebiiga. Nimelt esimene laps oli mul kohutav kisakõri, ei maganud ei öösel, ei päeval. Päevauned kõik 40min, võisin tema järgi kella õigeks panna. Öösel magas 1-2h kaupa ja siis nägin kõvasti vaeva, et uuesti uinuks. Magamatusest olin ise täitsa sassis. Kolm esimest elukuud maadlesin imetamisega, ei tahtnud rinda võtta, edasi läks pudelile üle. Tassisin teda ainult süles, nii kui hetkeks üksi jäi oli kisa suur, isegi vetsus oli raske käia, tihti käisimegi koos 😀
Ühesõnaga kardan meeletult, et teine tuleb samasugune keeruline kuju. Esimene muutus nö. kergemaks ca aastaselt. Kardangi, et kõik see jubedus kordub. Mõlemad rasedused on olnud rahulikud. Esimene sünnitus kiire ja kerge.
Nüüd sinult guugeldangi, et mis saaksin ära teha, et beebi oleks rahulikum. Nõuandeid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu enda ärevus, närvitsemine ja stress kanduvad ju juba praegu lootele su kõhus. Pead rahulikum olema ikka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttav mul oli esimese beebiga sama lugu , ei maganud ei päeval ega ööl, koguaeg nuttis jne. Ja see trall kestis terve esimese aasta..
Teine beebi sündis nagu ingel. Läks ühe kuuselt minu toast õe tuppa üle magama kuna magas terve öö ilusti , nuttis ainult siis kui oli mingi vajadus . Muul ajal oli naerupall.
Mina olen pannud esimese lapse keerulise iseloomu iseenda teadmatusse ja oskamatusse, kuna olin noor ja ebakindel. Teisega tundsin end juba nagu kodus beebiga. Aga raske on paratamatult esimesega siiani , ja ta on juba 8 ????
Ära muretse niipalju , tegelikult tead juba mis ja kuidas ???? tunne rõömu ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii palju saad ise teha, et proovida beebit mitte harjutada vaid rinnaga uinuma, vaid kas või vahel ka niisama, ise. Päris väiksega mul kogemust pole, et kuidas see harjutamine käima peaks, aga pasrikuusega üldiselt nii, et isegi kui rinnaga magama, siis näiteks ka laulad, paitad, hiljem paned enne oletatavat uneaega (kõht juba eelnevalt täis) ta tema voodisse ja samamoodi laulad, paitad, ehk teed neid asju, mis lapsel uinumisega seostuvad. Jah, algul võib see lapse ise uinumine 1-2 h aega võtta, aga see aeg lüheneb päris kiirelt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli esimene laps samasugune kohutav magaja, aga tal kestis see raske periood kuskil 2 aastat. Teine laps oli kusjuures palju lihtsam, sest ta oli nõus ka niisama ärkvel olles vankris olema ilma karjumata, aga magas ikka 45 minuti kaupa nii päeval kui öösel. Mõlemal lapsel võttis magama saamine kauem aega kui reaalne uni ise. Nüüd, 2-aastasena läheb pisitasa paremaks.
Selles suhtes oli kergem, et imetamisega probleeme ei olnud, piima jätkus korralikult. Kõik raamatud, juhendid, meetodid jne said läbi töötatud ja proovitud, siiamaani on kindel päevakava mõlemal, mida jälgime. Kasu oli neist null. Või niipalju oli, et vähemalt oli endal mingi suund ja struktuur, lapse uni ei paranenud karvavõrdki.

Esimese lapsega olin ma ÜLIstressis, magamata ja närvipundar. Ütleme nii, et 5-aastase vanemastaažiga õpib nuttu ja stressi päris hästi taluma.
Ja noh, nüüd ootan ma kolmandat last 😀 Aga seekord ma isegi ei viitsi stressata selle pärast. Läheb, kuidas läheb – kaks korda olen ellu jäänud, jään kolmandat korda ka. Ja nagu eelpool öeldud, on tagantjärele see raske periood üsna lühike. Üldiselt olen arvamusel, et lapsed on supertoredad ja suur rõõm 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega sa ilmselt last väga palju mõjutada saa, eelkõige saad sa tegeleda sellega kuidas sa ise olukorraga toime tuled. Mind isiklikult aitab alati olukorra ratsionaliseerimine
Esiteks, teine laps tuleb – see on fakt.
Teiseks – 50/50 võimalus, et palju kisa ja vähe und. Ehk suur võimalus, et ei ole nii hull kui esimene.
Kolmandaks, kui ka on keeruline laps, siis sa ei tee seda esimest korda ning kindlasti oled eelmisest korrast üht-teist õppinud ning seekord on kergem.
Neljandaks, mida rahulikum ja enesekindlam (miks sa ei peaks olema, kui sa juba korra oled hakkama saanud? ????) sa ise, seda rahulikum on laps ja ilusam on elu.
Viiendaks, kui on ka raske, see läheb mööda (muudkui korruta seda endale).
Kuuendaks, sa said esimene kord siiski hakkama ja tundud piisavalt hea vaimse tervise juures olevat. Ei murra sind ka teine laps ????
Soovin sulle kerget sünnitust ja und nautivat beebit! Sa saad hakkama ????

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Lapse ootamine Meeletu hirm