Esileht Koolilaps Meeletu hirm hambaravi ees

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Meeletu hirm hambaravi ees

Postitas:
Kägu

Tere,

Mul siis selline mure, et 7 aastane kardab hambaarsti kohe nii, et viimane kord oksendas ennast toolis täis, tal on ka väga kerge okserefleks.

Varem tal seda hirmu ei olnud, aga eelmine aasta oli vaja välja tõmmata kaks esihammast, mis jäid uutele jäävhammastele ette. Peale seda tundus ka kõik korras olevat, aga nüüd siis selline lugu.

Hambaarst soovitas, et ehk mingit rahustit anda, aga mis oleks selline asi, mis rahustaks lapse enne maha. Ta saab ise suurepäraselt aru, et hambaravi on vajalik ja hambaarst talle ka väga meeldib, aga kohe kui vaja suu avada hakkab öökima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina soovitaksin sellist hambaravi, kus ollakse spetsialiseerunud narkoosis hambaravile. See ei tähenda veel, et su lapsel peaks hambaid ravima narkoosis, aga nad oskavad hinnata, kui tugevalt on vaja last rahustada. Mulle räägiti, et vahel vajavad ka 17-aastased rahustit. Kindlasti ei ole see lapsevanema hinnata, millist rahustit lapsele anda. Ilmselt kirjeldatud hambaarst ka ei oska seda hinnata, kui räägib vaid “mingist rahustist” – õnneks on ta vähemalt kuulnud alternatiivsetest hambaravi variantidest. Tavaliselt pole see ka perearst teema.

Meil oli hea kogemus Maestro Maja Hambakliinikuga. 

+1
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina küll täiskasvanud, aga on ka okserefleks suur ja tekib koheselt ka paanika, kui pikali pannakse ja käed suhu. Olen vanaxi abil saanud käia.

Ma olen kuulnud, et nt on hambaravis ka teraapiakoerad olnud, kes aitavad lapsel sellest üle saada.
Loodan, et leiad oma lapsele lahenduse ♥️

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Okserefleks on meil tervel perel, õde hakkab öökima kui keegi suhu pandavatest hambatroppidest rääkima hakkab. Hirm ei ole hambaarst ees, hommikul hambaid pestes läheb süda pahaks.

0
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tühja kõhuga minna. Lonks vett võib ennem rahustada. Hambaarsti rääkimine, mida ta teeb (laste-filtriga) võiks rahustada enam.

0
0
Please wait...
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Esileht Koolilaps Meeletu hirm hambaravi ees