Esileht Ilu ja tervis Meeletu hirm.

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Meeletu hirm.

Postitas:

Kardan meeletult, et mul on Sclerosis Multiplex. Sümptomid sobivad… Kas kellelgi on sama haigus tuvastatud? Kuidas edasi elate?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.04 21:51; 26.04 08:22; 26.04 10:40; 28.04 13:19; 29.04 08:05; 30.04 21:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis siis sümptomid on,mis uuringud tehtud??Mul ka alguses oli sm kahtlus,kuid tulemus tuli muud.

0
0
Please wait...
Postitas:

Mul oli ka hirm, sümptomd klappisid, aga MRT ei näidanud midagi. Hljem selgus, et tõenäoliselt seljanärvi pitstumine, mis aeg ajalt jalad alt ära võtab, surisema paneb ja tuimaks teeb. Muud asjad ei olegi seletust saanud. Ära enne üleliia muretse kui diagnoosi pole pandud.

0
0
Please wait...
Postitas:

Oi jah, mul olid ka kõik sümptomid ja mõni veel pealekaubagi. Pikad ja põhjalikud uuringud aga selgitasid välja, et multipleksi pole. Samu sümptomeid annavad ka närviregulatsiooni häired ärevushäire taustal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.04 08:17; 26.04 09:17; 26.04 10:53; 28.04 14:39;
Postitas:

Mul nägemine selline, kuidas nüüd öelda, kummaline. Samuti surevad käed-jalad ja pidev iiveldus. Olen nüüd end \”lolliks\” lugenud ja ei saa oma pisipoja poolegi vaadata – pisarad ainult voolavad. Saan aru küll, et ette ei tohi muretseda, aga kuidas?

Ma noor veel, 27 alles, mis siis 10 aasta pärast saab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.04 21:51; 26.04 08:22; 26.04 10:40; 28.04 13:19; 29.04 08:05; 30.04 21:10;
Postitas:

Ma eelmine vastaja taas. See ärevusest tingitud jama hakkabki niisuguses vanuses. Ma olin ka 27 ja mulgi oli parasjagu beebipoiss kätel. Veel kaks natuke suuremat last ka.
Nägemine oli jah kummaline- suhteliselt kirjeldamatu. Selline nagu hajevil, ei suuda fokusseerida objekte, kui vaatad kuhugi poole, siis pilt ujub nagu tagant järele, nagu kõrge palaviku ajal. Vahepeal kaotasin ühest silmast isegi nägemise mõneks kuuks. Käed ja jalad surid/surevad minul samuti. Enamasti üks kehapool korraga ja mida rohkem seda tunnetada püüan või sellele mõtlen,. seda hullemaks läheb. Ka jalgade jäikust on ette tulnud, nagu ei kuulaks sõna ja ei saa hästi astuda. Sõnu puterdan ka vahelduva eduga, ei suuda periooditi täislauseid moodustada jne. Kas tundub tuttav kirjeldus? Ära nuta. See on hormoonide ja oma rumalate mõtete koostöö vili, mida läbi elad praegu. Mina olen terveks tunnistatud. Või noh, ärevikuks, aga selle vastu saad astuda omaenda positiivsete mõtetega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.04 08:17; 26.04 09:17; 26.04 10:53; 28.04 14:39;
Postitas:

Aga mul näiteks see nägemise probleem ka kõige tavalisemates rahuolekutes (näiteks õhtul teleka ees), kuid muidu kirjeldaksin seda küll täpselt samamoodi.

Aga tore kuulda, et Sinul siiski hästi läks. Mina saan veel kaua praadida ja mõelda.

0
0
Please wait...
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga mul näiteks see nägemise probleem ka kõige tavalisemates rahuolekutes (näiteks õhtul teleka ees), kuid muidu kirjeldaksin seda küll täpselt samamoodi.

Aga tore kuulda, et Sinul siiski hästi läks. Mina saan veel kaua praadida ja mõelda.[/tsitaat] Ongi rahuolekus see nägemine, koguaeg on, ärevushäire on igapäevane ja ööpäevaringne. Mul just algaski siis, kui karm ja ärev aeg mööda sai. Siis organism just lolliks läkski.

0
0
Please wait...
Postitas:

Mul need häired nagu hooti käivad – korra on nägemine ok ja siis mõne aja pärast kisub ära. Samuti rohkem siis vist, kui selle peale mõtlema hakkan.

0
0
Please wait...
Postitas:

\”Kogu aeg\” all pidasin seda silmas, et igasugustes olukordades- nii rahuolekus, kui muudes olukordades, vahel jalutades, vahel enne und jne. Ei ole 24h, on aeg-ajalt. Pikim paus oli 2,5 aastat lausa, siis hakkas taas… See on seisund, see pole otseselt haigus. Ma ei paanitse, ega ole nÀrviline koguaeg, lihtsalt Àrevuse diagnoos pandi peale uuringuid, kui selgus, et tegelikku haigust mul ei ole, mis neid tundmusi tekitaks. Need tunded tulevadki periooditi ja mida rohkem tahad neist aru saada ja neile keskendud, seda hullemini nad Sind kiusavad. Usu mind, Sul pole multipleksi. See on pisikeste lastega emadel hormoonidest tingitud asi. Ma olen nii palju uuringuid lasknud endale teha, et mind juba naerdi haiglates, nagu oleksin \”polkovniku lesk\”, kes endale ise haigusi poogib, neid tegelikult omamata 🙂 Aga hirm oli tookord suur. Kartsin, et invaliidistun ja kuidas ma siis oma lastega hakkama saaksin jne. Palun ole rahulik, usun, et oled samuti terve, nagu minagi.

0
0
Please wait...
Postitas:

Teemaalgataja, kas oled kontrollinud kahte asja, mis tihti MS-i meenutada:
1) D-vitamiini puudus
2) B12-vitamiini puudus (ka noortel võib esineda pernitsioosne aneemia, kuigi seda peetakse vanurite haiguseks)

Väga võimalik, et tegu on ühe või mõlemaga. Ära veel ennast maha mata! Seda enam, et MS-i jaoks on nüüd uus ravi, operatsioon, mida tehakse ka näit. Poolas. Aitab väga väga paljusid, eks MS foorumites on kindlasti sellest juttu.

0
0
Please wait...
Postitas:

Ma olen täpselt sama hirmu läbi elanud aasta tagasi. Laps oli mul ühe kuune, nutsin hommikust õhtuni. Mida rohkem ma internetist lugesin selle haiguse kohta, seda rohkem mul kõik need sümptomid järjest tulid. Nägemishäired olid kõige jubedamad, kartsin et jään kohe pimedaks.
Õnneks oli MRT uuring mul korras ja SM ei ole. Aga kogu selle ootamisega suutsin ma ennast täiesti haigeks muretseda. Ikka mõtlesin et äkki arstil jäi midagi kahe silma vahele. Ja minul ka just nimelt siis läks organism lolliks, peale seda pinge langust. Ja nüüd on mul AD ravi peal ja normaalse inimese tunne on tagasi.
Teemaalgataja kas sul MRT on juba tehtud? Ütlesid et saad kaua veel praadida ja mõelda. Või ootadki MRT uuringut?

0
0
Please wait...
Postitas:

Ma ei ole veel uuringutel käinud. Varsti on silmaarst ja kuu lõpus neuroloog. Lihtsalt tundub, et sümptome tuleb muudkui aga juurde 🙁 Eks see või muidugi ka lugemisest tulla, sest sees on ju meeletu pinge, täiesti halvav ;(

Aga suured tänud vastajatele:) Kui vaid suudaks google oma arvutist ära kaotada, aga ei, ikka on vaja ju uurima minna ja uusi sümptome endal leida. Rumal, rumal, rumal!!!!

0
0
Please wait...
Postitas:

käedjalad surevad tihti just seljanärvi pitsumise tõttu, mis tekib väga sageli väikelaste süles tassimiste ja raseduse järgselt. Tasub võimelda, joogaharjutusi teha või kiropraktikut külastada, kes vabastab teid sellest piinast.
Ka kõhuli magamine ja ainete puudus organismis võib seda tekitada. Ja olles ise ärevik, soovitan- ärge lugege netist haiguste kirjeldusi vaid vajadusel konsulteerige oma arstiga. Muidu ajate end vaid ise hulluks.

0
0
Please wait...
Postitas:

Oeh ja täna on nägemine veelgi hullem 🙁 ‘hirm on nii suur ja arstiaeg tundub nii kaugel….

0
0
Please wait...

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul nägemine selline, kuidas nüüd öelda, kummaline. Samuti surevad käed-jalad ja pidev iiveldus. Olen nüüd end \”lolliks\” lugenud ja ei saa oma pisipoja poolegi vaadata – pisarad ainult voolavad. Saan aru küll, et ette ei tohi muretseda, aga kuidas?

Ma noor veel, 27 alles, mis siis 10 aasta pärast saab?[/tsitaat]

ega sul borrelioosiproovi pole tehtud? puuki ei ole olnud? minul oli sarnaste nähtudega borrelioos, ehkki puuki endalt leidnud ei olnud. mitu head aastat jooksin imelike sümptomitega arstide vahet, enne kui üks viimaks taipas borrelioosi suhtes kontrollida. algas ka köik just imeliku nägemisega, mida oli isegi raske seletada. pilt tuli justkui hilinemisega järele. lisaks oli mul pea uimane, aeg-ajalt ka lausa tasakaaluhäired. ja kohutavalt häiris periooditi kestev iiveldus. esimese hooga saadeti ka SM suhtes kontrolli, tehti MRT ja vereproov, siis käisin neuroloogil, silmaarstil, kõrvaarstil. kõikjal tunnistati terveks, viimaks soovitati psühhiaatri juurde pöörduda, et äkki ärevushäire:) no selle aja peale – 3 aastaga – oli tõesti kogu selle tervisejama tõttu ärevushäire tekkinud küll. et aga AD-d teatavasti borrelioosi ei ravi:), ei teinud need mind hädadest priiks. eelmisel kevadel sain viimaks borrelioosi diagnoosi ja ravi. ega mu hädad veel tänaseks möödas ole – ja eks hinges ole kartus, kas päris terveks saangi enam, sest diagnoosi panekuni läks sedavõrd pikk aeg -, aga vähemasti on muud haigused uuringutega välistatud. ja olen siiski osadest sümptomitest ka lahti saanud.

pika jutu point: lase borrelioosiproov teha. ka siis, kui sul teadaolevalt puuki olnud ei ole.

0
0
Please wait...
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Esileht Ilu ja tervis Meeletu hirm.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.