Esileht Lapse ootamine Meeletu vaagnavalu

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Meeletu vaagnavalu

Postitas:
Kägu

Tere!

Minul käsil kolmas rasedus ja hetkel 17+nädalat. Esimene rasedus olid kaksikud ja siis polnud seda probleemi. Teise raseduse lõpus paar nädalat oli vaagnavalu, aga nüüd on asi ikka päris hull. Kõige hullem on öösel ja hommikul. Magades jääb nagu vaagen kangeks ja ei saa külge keerata ega seda tõsta. Bandaaž ei aita ja padi jalge vahel ka mitte. Tulemuseks on see, et olen 2 nädalat lihtsalt magamata ja meenutan juba pesukaru. Kõnnin ka juba nagu hani. Ma saan aru, et mingil määral on see vaagna valu normaalne, aga kas kuskilt maalt on see ebanormaalne või ohtlik ka? See valu tunne öösiti on ikkagu kohutav ja tuhud polnud ka nii valusad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kanna bandaazi kõndides, tarvita magneesiumi ja kindlasti kaltsiumi. Võimalusel vesiaeroobika. Liigu, aga ära tõsta raiskeid asju ja väldi liigset kummardamist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul esimene rasedus ja hetkel 29+ nädal. Kuskil natuke enne 20ndat nädalat hakkas ka väga kõva vaagnavalu piinama. Nii hulluks küll ei muutunud nagu sul aga liikumist ja magamist hakkas segama küll. Mind aitas see Serola vöö. Paar-kolm nädalat kandsin igapäevaselt ja alguses hoidsin ka öösiti peal. Praeguseks igatahes on valu taandunud niipalju et vööd pole eriti kasutanud. Kuigi võib-olla peaks et ennetada seda et valu tagasi tuleb.
Lisan lingi ka selle vöö kohta.

https://www.isismedical.ee/serola-voo/

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegemist on sümfüüsivaludega. Olin hädas nii teise rasedusega, kui ka praeguse kolmamda rasedusega. Olen proovinud kõike ja aidanud on ainult õige kinesio teipimine ja juba kolmandaks päevaks olen täiesti valuvaba.
Teipima peab oskuslik ämmaemand(neid peaks igas suuremas haiglas olema).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja

Helistasin arstile ja arst määras vastuvõtuaja 31.maiks et vaadata ja arutada. Käskis valuvaigistit võtta ja kui paracetamol ei aita, siis iga 6h tagant ka ibukas. Raskusi tõsta ei tohi, kummarduda ka mitte. Igati sääster režiim. Hoiatas, et kui valu läheb veel suuremaks ja hakkab naksuma, siis EMOsse. Rääkis, et vaagen venib ja sümfüüsi valu on vist ikkagi häbemeluuga seotud, et need kaks erinevat asja. Ütles, et halvimal juhul tõmmatakse vaagen kokku elastiksidemega ja voodirežiim. Nüüd siis loodan, et valu oleks talutav 🙁

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Õnnepääsuke

Tere

Ise olen ka kahe viimase rasedusega sellega hädas/olnud hädas.
1. kanna bandaaži
2. valuvaigisti tegelt ei aita eriti-see valu on nii intensiivne, et see valuvaigisti võtmine suht mõtetu maole koormuse andmine
3. Ära tõsta midagi, ära lükka midagi rasket. Jalgu tõsta korraga (autosse, autost välja, voodissse, voodist välja jne), riidesse pane istudes (pükse, sokke, jalanõusid). Püüa seistes toetuda võrdselt mõlemale jalale. Väldi treppe, kui saad.
4. Käi ära kiropraktiku juures. Mina käisin ja sain käesoleva rasedusega abi ning valuvabaks- vaagen oli viltu ja puus pöördes. Kui selle sai paika, siis sai valust lahti.
5. sünnitusel väldi asendeid, kus keegi lükkab su puusi/jalgu laiali
6. soe dush ja soojakott valutaval kohal aitab valu vastu!
7. Käi võimalikult vähe! Puusad vajavad puhkust.
8. peale sünnitust tõmba kohe bandaaž peale. minul tekkis sümfüsiolüüs- olin jalutu pikalt. Puusaluud vajusid laiali.

Please wait...
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Lapse ootamine Meeletu vaagnavalu