Esileht Pereelu ja suhted Mees ei aita

Näitan 23 postitust - vahemik 61 kuni 83 (kokku 83 )

Teema: Mees ei aita

Postitas:
Kägu

Mehel on ilmselt armuke. Sellest see hajevil olek ja pereelus mitte osalemine. Selle pärast pole küll vaja meest majas hoida, et ta last kooli viib. Naine saab sellega ise hakkama.
Viska välja see laiskvorst ja petis, üksi on lihtsam.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll peab ikka palju siin perekoolis liikuma lahutatud kibestunud naisi, kes ainult oskavad karjuda pea IGA teema all “Lahuta!” (ja pane r*isale alimendid peale!).  Ise ilmselgelt suhetes ebaõnnestunud ja oskamatud, mingit adekvaatset nõuandjat neist pole, elavad ainult iseenda traumasid välja, aga tahavad, et kõik oleks nende moodi õnnetud, siis on kohe kergem olla, poleks nii äpu tunne vist!

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vabadel päevadel aga võiks küll mees lapse äratada ja temaga sekeldada, et TA magada saaks. Alusta sellest, et palud oma vabadel päevadel mehel lapse äratada ja Sul magada lasta.

Miks peab vabadel päevadel lapse üles äratama? Kas ta ei tohi siis niikaua magada, kui und on? Saan aru, kui laps tõuseb ise üles ja siis isa läheb talle süüa tegema, aga milleks äratada.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vabadel päevadel aga võiks küll mees lapse äratada ja temaga sekeldada, et TA magada saaks. Alusta sellest, et palud oma vabadel päevadel mehel lapse äratada ja Sul magada lasta.

Miks peab vabadel päevadel lapse üles äratama? Kas ta ei tohi siis niikaua magada, kui und on? Saan aru, kui laps tõuseb ise üles ja siis isa läheb talle süüa tegema, aga milleks äratada.

Ma saan aru, et siis kui TA on vabad päevad (nädala sees? kui pole E-R töö?), mitte lapse vabadel päevadel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

2. klassi mineva lapse äratamise ja söögiga me küll enam ei tegelenud. Sai juba 6-aastasena ise ärgatud ja toidu kätte. Vahel tuli meidki äratama. Õhtul käis ise pesus ja kui oli voodis valmis, kutsus juttu lugema. Esimeses klassis õppis muna praadima, võileivamaterjali lõikama ja alati oli kapist midagi võtta, mida soojendada. 8 – siis keetis oma pudru ise. Ja käis enne kooli koeraga väljas ära. Riided vaatasime koos õhtul üle ja panime valmis. Jutt, et mees läks ilma naisele ütlemata magama – no pagan. Mu mees jäi ka vahel. Ja kui tihti ma ise ära vajusin, kui teine laps sündis! Sellest küll probleemi polnud.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Autosid remonditakse tänapäeval autoremonitöökojas, mitte ei ole mees õlise ninaga auto all. Muru niitmiseks on robotniidukid ja tavalise niitjaga saab ka iga naine ise hakkama. Elektripirni vahetamisega ja akutrelliga ka. Kõikideks teisteks töödeks saab alati kellegi palgata vajadusel. Mis sajandis Sa elad? Nö meestetööde pärast pole küll mõtet meest pidada. Mees, kes ei ole pidamise pärast on võrdne partner, kaaslane, sõber, armuke jne.

Sa oled ikka väga valel teel. Keegi ei räägi hakkama saamisest. Tekib küsimus, milleks mehel vinguvat naist vaja on? Mees ostku omale parem nõudepesumasin, robottolmuimeja ja pesukuivati. Ei jää laps ei koolitama ega nälga isa juures kasvades.

Mees= armuke? Mida veel. Igapäev, söögi alla ja söögi peale nagu kepijuttu ka ei tahaks ju.

Kui naine igapäevaselt meest pahaks peab, siis mees hakkab ka ise uskuma et ongi paha. Nii see pere laiali lähebki.

Ah et armuke siis ajab Sinu arvates ainult kepijuttu? Näe, jälle targem. Aga mina pidasin sõna -armuke- kasutades silmas sekspartnerit. Normaalses suhtes inimesed ju ometi seksivad. Ja miks ei võiks oma naine ühtlasi ka armukese rollis olla? Sel juhul poleks kindlasti ka seda vingumist naise poolt, sest saaks piisavalt tähelepanu. Vinguma hakkab rahulolematu naine.

Muus osas olen Sinuga päri. Ei vaja mees vinguvat naist ja saab samuti ise kõigega hakkama.
Minu eelmine kommentaar oli otsene vastus sellele postitusele, kus räägiti muru niitmisest ja auto remontimisest.

Ehk lühidalt. Kui oma suhtega rahul ei olda ja seda korda teha ei osata või ei taheta ehk ei olda või ei viitsita olla see armuke, sõber ja võrdne partner, siis ongi mõistlikum üksi elada. Asjad saavad ikka tehtud ja närvid on ka korras ning seda sõltumata soost.
Kokka-koristajat või meestetööde tegijat pidada pole tõesti mõtet.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vabadel päevadel aga võiks küll mees lapse äratada ja temaga sekeldada, et TA magada saaks. Alusta sellest, et palud oma vabadel päevadel mehel lapse äratada ja Sul magada lasta.

Miks peab vabadel päevadel lapse üles äratama? Kas ta ei tohi siis niikaua magada, kui und on? Saan aru, kui laps tõuseb ise üles ja siis isa läheb talle süüa tegema, aga milleks äratada.

TA jutust sain aru, et tal on ka nädala sees vabu päevi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil oli sarnane olukord. Panin kaasa fakti ette, et ühel nädalal hoolitseb tema lapse ärkamise ja kogu kompoti eest, teisel nädalal mina. Jäin endale kindlaks ja lesisin südamerahuga voodis, laps jäi mitu päeva kooli hiljaks, sest kaasa jaoks oli harjumatu, et peab hommikul tegutsema hakkama. Proovis ikka alguses tükk aega oma vanu strateegiaid ehk et tuli mulle ütlema, et laps ei ärka, kui tema äratab ja lootis, et võtan ohjad enda kätte, aga ma sirutasin end voodis ja ütlesin, et ju siis läheb laps seekord jälle 2. või 3. tunniks. Eks praegugi juhtub, et “isa nädalal” hilineb laps ja mõned vajalikud asjad ununevad koju jne jne, aga ma ei tagane. Mulle meeldib see, et üle ühe nädala saan mina rahulikult võtta. Ma olen seda väärt!

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mees isegi siis ei viitsi ennast liigutada, kui sul vaja veel tööd teha, hoopis solvub ja mossitab, siis sind ta küll ei austa ja tal on täiesti ükskõik kuidas sa hakkama saad. Mina teeks sama nagu siin eestkõneleja kirjutas, et paneks lihtsalt fakti ette ja jääb siis laps hiljaks, kui nad muudmoodi hakkama ei saa. Küll siis õpivad mõlemad, üks vbl ise ärkama ja teine kontrollima. Kui mees hakkab ise tööle hiljaks jääma, küll siis last ka tagant utsitama hakkab.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll peab ikka palju siin perekoolis liikuma lahutatud kibestunud naisi, kes ainult oskavad karjuda pea IGA teema all “Lahuta!” (ja pane r*isale alimendid peale!). Ise ilmselgelt suhetes ebaõnnestunud ja oskamatud, mingit adekvaatset nõuandjat neist pole, elavad ainult iseenda traumasid välja, aga tahavad, et kõik oleks nende moodi õnnetud, siis on kohe kergem olla, poleks nii äpu tunne vist!

Tegelikult ei pea mölakast mehest kümne küünega kinni hoidma. Paljud naised on siiski nii iseseisvad, et saavad ise ka hakkama. Nagu öeldakse, jupi sardelli pärast pole vaja siga pidada.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loen TA juttu ja tuli meelde enda lapsepõlv. Isa oli tavaliselt väga vara üleval, kas talitas laudas loomi või oli juba tööle läinud, emale meeldis aga hommikuti kaua magada. Lastele tehti selgeks, et ärkamine on nende endi mure ja kui riidesse pannakse tuleb seda teha tasakesi, et ema mitte üles ajada. Kooli mindi kolhoosi töölisi vedava bussiga, vahel ka lihtsalt veoautoga, mille kasti olid istmed pandud. Ei tulnud mul lapsena pähe, et ema või isa peaks mind riidesse panema, mul hambad pesema, mingi söögiga jändama või mu kooli viima. Kui buss ei läinud (mida juhtus ka tihti) siis kõmpisid 4 kilomeetrit kooli ja õhtul tagasi.

Ma ei oska öelda, kas see oli hea või halb, sest ei tea, mis oleks olnud siis kui oleks olnud teistmoodi. Aga niisugune elu kasvatas kiirelt iseseisvaks ja ma täna arvan ka, et inimene peab ise oma asjadega hakkama saama ja oma hädades pole vaja süüdlast otsida mujalt kui ikka enese juurest.

 

 

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis kell sa seda last äratama hakkad? kui ta lõpuks kl 8 alles voodist üles saab, siis äkki ongi mõistlik alles 7.45 äratama hakata, mitte kl 7. Ja kuidas on mehe ja sinu ülesanded muus osas jagatud?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult ei pea mölakast mehest kümne küünega kinni hoidma. Paljud naised on siiski nii iseseisvad, et saavad ise ka hakkama. Nagu öeldakse, jupi sardelli pärast pole vaja siga pidada.

Ei mõista, milles seisneb teemaalgataja probleem. Last kasvatab küll kõvas distsipliinis, kuid milline on päriselu? Alustame petmistest, päriselus harva kokkulepped kehtivad. Sardellide ja burgeritega sama lugu, midagi kindlat ei ole. Kui naisele endale käivad enda tehtud reeglid närvidele, siis see ei tee veel mehest mölakat ju.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida imet te teete poolteist tundi igal hommikul? Kui Sina nagunii varem ärkad, et uudiseid lugeda, kohvi juua, meikida, föönitada, siis ei tähenda see ju, et terve fahmiil nagu üks mees peab koos kukega ärkama.

vahmiil on see sõna

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsiks arvamust, kas mina nõuan liiga palju või on asi teisiti. Nimelt on minul pandud äratus kell 7, et kooli ajal jõukas last äratada ja ise rahulikut ärgata. Meil kõigil hakkab päev pihta kell 9. Millegipärast arvab mees, et tema võib rahulikult magada kella 8ni, et siis äragata, kohvi juua, hambad pesta ja riidesse panna ning siis pool 9 lapsega toast välja minna, et ta siis kooli juures maha panna. Tal jääb kool teepeale seega ei pea ta tegema mingit ringi ega varem sellepärast kodust ära minema. Mina pean iga hommik suutma last äratada, talle süüa anda ja et ta õigeksajaks saaks ennast riidesse ja hambad puhtaks ning selle juures veel ise ka söödud ja ennast tööks korda tehtud. Vahel harva on mees ka ärganud korraks kell 7 et wc minna ja siis voodisse tagasi magama läinud. Kui ma olen talt küsinud, kas sa lapse ajasid üles siis lihtsalt vastatakse, et ei ma ei saa teda üles, mul pole mõtet ajada. Samuti söömise kohta vastab ta, et mulle ta ei ütle mul pole mõtet küsidagi. Isegi omal vabal päeval pean mina kell 7 ärkama, et laps üles saaks ja kooliks valmis jõuaks. (laps lõpetas esimese klassi) .

Või siis mina pean juba ka last õhtul voodisse saama ja temal pole vaja midagi teha. Täna jälle imelik arusaamine, olime voodis pikali tema telefonis mina arvutis tegn tööd. Kuna lapsel tuli aeg magama minna, läksin mina arvutiga suurde tuppa, et lapsega vaadat üks video ära, mis ma olin lubanud enne voodisse minekut temaga vaadata ja siis sel ajal mees lihtsalt pani ennast magama, ilma et meile head ööd ütleks. Isegi lapsele ei õeldud, kuigi laps käib iga õhtu talle ütlemas head ööd. (võiolla ta solvus, et ma läksin voodist ära, ma otseselt ei õelnud kuhu ma lähen, aga ta kuulis kui ma lapsele ütlesin et pärast vaatame videot ja siis ta läheb voodisse) Praegune asi tegi ikka kõvasti haiget, tunnen et kõik asjad on minu kaelas ja tal on ainuke kohustus tööl käia.

On päevi kus ta peseb nõusid aga harvad, on päevi kus ta peab pesu kuivama panema, sest ma nii ütlen aga siiski ma olen juba tema peale nii vihane ja solvunud, et iga pisim asi ajab mind närvi ja vihaseks ja mõtlen alati, et ilma temata oleks endal ka lihtsam.

Proovin ennast ikka häälestada, et mis see minu asi on mis suhe tal lapsega kujuneb, peaasi, et minul on lapsega lähedane suhe ja mina olen lapsene A ja O.

Ei taha väga temaga seda arutada ka, sest sellest tuleb suur tüli ja siis olen mina see ülbe ja vastik.

Segane jutt võibolla, aga soovisin kuskile ennast tühjaks rääkida.

Aitäh!

Sinu probleem pole mitte see, et pead kell 7 ärkama, vaid see, et mees ei ole pühendunud lapse kasvatamisse. On pelgalt nö käsutäitja. Viib ja toob kui vaja, aga ei tunne ise huvi ega vadtutust. Pead maha istuma ja mehega rääkima, et sinu jaoks on oluline, et mõlemad vanemad võrdselt panustaksid – ja see pole vabandus, et ei tea ja ei saa ja ei oska. Kui ei oska, õpib. Aga pead selgelt väljendama, et sulle praegune olukord ei sobi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mees ilmselt ei saa aru, kuidas tema käitumine ülejäänud perele paistab. Teeksin puust ja punaseks, käituksin paar päeva nagu mees. Muidugi vabadel päevadel. Laseksingi lapsel kaua magada, tuleks samuti voodist välja hiljem, nõud jätaks täiesti pesemata, märjad riided  masinasse, vaataksin telefoni ja kui mees näiteks korra kööki läheb, keeraksin end head ööd vms soovimata magama. Kui mees püüaks midagi rääkida, ütleksin, et ise on.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

et mõlemad vanemad võrdselt panustaksid – ja see pole vabandus, et ei tea ja ei saa ja ei oska.

No tahaks näha, kaua see mees talub seda tsirkust! Kas laps koolis kakale julgeb minna, ema ju ei ole juures, kes ütleks, kas kakada tohib või ei tohi. Silmad tuleb lahti teha! Ema peab ennem ise iseseisvaks kasvama, mitte tobedaid võrdusreegleid kehtestama. Nüüd hakkame harjutama äratuskellaga ärkamist jne. Laps peab mõistma, et tema kohustus on õigeks ajaks kooli jõuda.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mees ilmselt ei saa aru, kuidas tema käitumine ülejäänud perele paistab. Teeksin puust ja punaseks, käituksin paar päeva nagu mees. Muidugi vabadel päevadel. Laseksingi lapsel kaua magada, tuleks samuti voodist välja hiljem, nõud jätaks täiesti pesemata, märjad riided masinasse, vaataksin telefoni ja kui mees näiteks korra kööki läheb, keeraksin end head ööd vms soovimata magama. Kui mees püüaks midagi rääkida, ütleksin, et ise on.

Teoorias hea, praktikas ei toimi. Osad mehed ei näe segaduses probleemi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA, kas sa tõesti tahaksid, et ka mees hommikuti veel jalus siiberdaks? Kui erinevalt teist ta hommikuti süüa ei taha, siis mida ta seal kaks tundi niisama teeks? Ja pealekauba veel kui sulle endale MEELDIB koos lapsega hommikul üleval olla.

Meil oli hommikune ärkamine teemaks pigem kahe lapse lasteaiaaastatel. Kui mees ajas ennast voodist välja täpselt uksest väljumise ajaks (kõigepealt viisime lapsed lasteaeda, ning siis mind tööle). Kuid võtsin seda nii, et kõik ei peagi kõike tegema. Mul tuli see hommikune lastekantseldamine justkui mängeldes, samas mees tegi jällegi mingil muul ajal ja hoopis teisi asju.

P.S Noorem laps oli 15, kui olude sunnil hommikul ise kella peale ärkama hakkas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie leppisime mehega mõned korrad kokku, et tema viib järgneval päeval koolilapse ja lasteaialapse. Ma magan kauem, sest pean õhtul tööd tegema. Hommikul muidugi olin üleval sama vara, aga ma põhimõtte pärast ei läinud voodist välja. Siis sai mees üsna kiirelt aru, et kahte unist last ei saada a la 15 minutiga kööki ja autosse. Igasugu jauramine ju juurde. Ühel korral, kui järjekordselt oma viimasel hetkel voodist väljahüppamist tegi, jäi koolilaps esimesse tundi hiljaks. Kuulsin hommikul juba voodist, et nad ei jõua, aga lasingi lapsel hiljaks jääda. Ütlesin mehele, et pole minu mure, kirjuta ise vabandus. Sellegipoolest on meil välja kujunenud olukord, et mees paneb õhtuti lapsi magama, teeb kõik õhtuprotseduurid ja mina olen jäänud hommikute peale.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis riigis kool niii hilja hakkab???

Ja mis riigis kool keset suve käib?
Teemaalgatajal on vist ülim stress, kool ammu läbi, aga tema jahub ikka oma lapse äratamise juttu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juba teemaalgatuse pealkirjas on suur viga sees. Kui naise enda hoiak on selline, et mehed AITAVAD kodutöödes, siis ei olegi ju loota, et mees midagi liigutaks kodus.

Miskipärast paljud naised peavad elementaarseks, et kodutööd on naise kohustus ja et kui mees midagi teeb, siis ta aitab naist. No ei ole ju nii! Kodutööde tegemine on võrdselt mõlema kohustus.

Muuda see suhtumine ära, seejärel räägi mehega – tee talle selgeks, et kodutööd ei ole sinu eralõbu, ja siis ehk saab ka asi korda.

See muutmine ei ole lihtne, kuigi hea point.

Minul mees astus tihti ligi töödele, mida tegin, õpetas, suunas, tegi ühe liigutuse või lõpetasime töö koos ja siis tõdes, et küll ta on hea mees, aitab alati ja nii palju.

Ta omad asjad olid kõik tegemata, mingit oma rida ta ei näinudki, köögi vent vms seisavad aastaid nii, et ostetud pakendis detailidelt võib tolmu võtta.

Ja mina olen rohkem selline, kes mingi töö alustades tahan ise selle ka lõpetada ja tunda, et sain hakkama ( tunda eduelamust), mul tekib visioon tulemusest ja naudin ka protsessi.

Tihti on nii, et mina teen nn. musta töö, tema hüppab appi mingi väikeste nipet-näpet asjadega… (teeme maakodus igasuguseid töid, kasutan ka tööriistu). Aga ta on köögis samasugune, õpetab supi keetmisel maitsestamist jm. Nimetab end osalejaks ja tohutult heaks meheks, kes igal pool abiks on. Tihti on temast abi ka.

Tunnen, et sellest on nii raske rääkida teist solvamata, on kihvatanud ja on kordi, kus ma ka ütlen, kõvasti ja valesti.

Näen, et ta ei tahagi reaalselt muud teha, oma vastutust või kohustust võtta – ülesanne algusest lõpuni teha on palju keerulisem (iseäranis veel koos läbi mõtlemise ja planeerimisega ja lõpus ka vastutada, et see toimib).

On olnud töid, kus olen ikka korralikult vihastanud, kui ta tuleb ja oma moodi hakkab poole pealt lahendama, pigem “aitama” … Sest mul on läbi mõeldud kuidas peab saama. Ta reaalselt segab…

Lihtne on öelda, rääkige selgeks, pange paika. Aga kui üks pool reaalselt tahabki nii, ja ta ei taha teisiti, siis on raske teda paika panna ja midagi otsast alustama, kui ta ütleme ausalt, et ei viitsi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tark on eeldada, et ka kõige ideaalsem mees ei aita sind pärast, kui beebi on käes

Eeldamine on kõikide eksimuste ema. Selle aseme, et eeldada, tuleb enne laste tegemist need asjad mehega läbi rääkida. Kui ikka hakkab öökima jutu peale, et kas sa mähkmeid oled nõus vahetama lapsel või kas sa oled valmis imikul ninaaspiraatorit kasutama, siis voodisse selle mehega ei lähe VÕI vähemalt ei saa temaga lapsi. Nii lihtne see ongi. Siin pole midagi eeldada. Elulised asjad räägitakse enne pere loomist läbi. Seda juttu, et enne lubab lahkelt, et vahetab mähkmeid nagu mihkel, aga pärast sünnitust räntsatab ainult mobiiliga diivanile ja kurdab mähkmehaisu üle, ei viitsiks lugeda. Siis ei ole te mehega rääkinud vaid sina oled loengut pidanud ja tema jajah ühmatanud.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 61 kuni 83 (kokku 83 )


Esileht Pereelu ja suhted Mees ei aita