Esileht Pereelu ja suhted Mees ei kuule midagi

Näitan 28 postitust - vahemik 61 kuni 88 (kokku 88 )

Teema: Mees ei kuule midagi

Postitas:
Kägu

Tunneb ennast sinuga väga mugavalt ja teab ette ära, et midagi ei juhtu, aga naabri ja poja ees tunneb end süüdlasena ja tahab etendada suurepärast isa ja naabrit.

Kas just süüdlasena, aga jah, ilmselt seal kuskil see tõde on, et pea on väga mingeid asju (mõtteid, probleeme) täis ja siis toimub automaatne valik, kus saab end lõdvaks lasta ja kus mitte. Tõenäoliselt pole see tahtlik ega teadlik, aju teeb omad valikud ise.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tunneb ennast sinuga väga mugavalt ja teab ette ära, et midagi ei juhtu, aga naabri ja poja ees tunneb end süüdlasena ja tahab etendada suurepärast isa ja naabrit.

Mina olen see, keda sa kommenteeerisid. Einoh, miks ei juhtu. Kolisin välja juba pool aastat tagasi, suhtleme veebis, käime külas, teinekord koos poes, puhkusel käisime koos, aga ta teab, et enne ma tagasi ei lähe, kui ma tema jaoks enam nähtamatu ja tumm pole. Ja kui seda aega õige pea ei tule, siis meie 20+ aastase abielu saab lugeda lõppenuks.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen see, keda sa kommenteeerisid. Einoh, miks ei juhtu. Kolisin välja juba pool aastat tagasi, suhtleme veebis, käime külas, teinekord koos poes, puhkusel käisime koos, aga ta teab, et enne ma tagasi ei lähe, kui ma tema jaoks enam nähtamatu ja tumm pole. Ja kui seda aega õige pea ei tule, siis meie 20+ aastase abielu saab lugeda lõppenuks.

Sellisel juhul on ikkagi minu kommentaar õige. Väljakolimine toimus sinu jaoks või sinu arvates on see mehele suur asi, aga tegelikkuses mitte. Mees tunneb ennast nii mugavalt ja hästi.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rääkisime autos, et mida tahaks, arutasime. Mees ütles, et ta tahaks kala ja sepikut. Mina ütlesin, et võta võid ka, palun. Kala tegemiseks. Sõidame edasi. Helises telefon, naaber palub, et kui poodi sõitsite, tooge kaks kana suitsutamiseks, pakk jämedat soola ja pudel õlut. Jõuame kohale, ma kordan mehele, et võta siis palun võid ka. /-/ Tuli tagasi, läks poodi ja helistas mulle poest, et kuule, mida ma pidingi ostma.

Ohh, kui raske on panna SMS-iga ühte kohta kirja, mida vaja? Mul endal ka ie seisa elu sees üksikud asjad niimoodi meeles, kui poes ringi vaadata.
Reisijutt hiljem oli muidugi puhas huumor 🙂

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellisel juhul on ikkagi minu kommentaar õige. Väljakolimine toimus sinu jaoks või sinu arvates on see mehele suur asi, aga tegelikkuses mitte. Mees tunneb ennast nii mugavalt ja hästi.

Nõus, Kägu ise kirjeldab ka kuidas sõideti “kodu poole” jnejne Mehe jaoks ilmselt pole suurt midagi muutundki, kui üsna palju aega ikka koos veedetakse, ainult pidevat “jaapani keelt” pole kõrvas.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen see, keda sa kommenteeerisid. Einoh, miks ei juhtu. Kolisin välja juba pool aastat tagasi, suhtleme veebis, käime külas, teinekord koos poes, puhkusel käisime koos, aga ta teab, et enne ma tagasi ei lähe, kui ma tema jaoks enam nähtamatu ja tumm pole. Ja kui seda aega õige pea ei tule, siis meie 20+ aastase abielu saab lugeda lõppenuks.

Sellisel juhul on ikkagi minu kommentaar õige. Väljakolimine toimus sinu jaoks või sinu arvates on see mehele suur asi, aga tegelikkuses mitte. Mees tunneb ennast nii mugavalt ja hästi.

Ma sinuga ei vaidlegi. Sul ei õnnestu.

Pärast väljakolimist on ta hakanud pingutama. Ikka ta ei kuule teinekord, aga neid asju, sel tasemel, mis enne olid, enam ei ole juhtunud.
Näiteks mingid aastad tagasi leppisime kokku, et saame Pühajärve spaa juures kokku, sest mina spaatan ja tema kalastab, aga tema ootas mind Poolas Augustowis, kuigi ta ise oli mind Pühajärvele viinud ning Augustowis polenud me kooselu jooksul sõnagi rääkinud. Seal siis ma ootasin, kuigi pidin kindlasti tööasjus Tallinnas olema. Või teinekord, kui olin just põlveoperatsioonilt tulnud ja palusin tal omandada WCpoti kõrgendus, ta hankis hoopis kaldtee sinna, kuhu seda vaja polnud. Seda kasutab nüüd kass. See oli enne, kui ma lahkusin.

Mees mugavalt ja hästi, isegi ei tea. Ilmselt harjumusest siis helistab ja kirjutab ning absoluutselt igal kohtumisel küsib, miks ma koju ei tule, ta ju nii püüab.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimane olen. Lisan lõppu, et muidugi ma olen talle nähtamatu ja kuuldamatu. Mulle ei pea seletama,et kui märkamatu ja for granted ma talle olin 🙂 Seepärast ma ju lahkusingi. Pingutab, seda ma usun. Natuke parem juba on, aga ega ma tagasi ei lähe ja palumise peale ei pehmene muidugi ka. See vajuks kiiresti vanasse rööpasse, kui koos elaksime.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina teen poenimekirja ja pooltel juhtudel jääb see tasku. Ja teisel poolel on alati midagi puudu. Kui mees teeks iga korda mingi stseeni, et ma ta hapukoort ei ostnud, siis oleks majas skandaal. Mis krd saagimine see käib.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina teen poenimekirja ja pooltel juhtudel jääb see tasku. Ja teisel poolel on alati midagi puudu. Kui mees teeks iga korda mingi stseeni, et ma ta hapukoort ei ostnud, siis oleks majas skandaal. Mis krd saagimine see käib.

Järgmine kord püüa süveneda. Ise sa sooviksid, et sinu soovidega arvestataks, püüa siis samaga vastata.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näiteks mingid aastad tagasi leppisime kokku, et saame Pühajärve spaa juures kokku, sest mina spaatan ja tema kalastab, aga tema ootas mind Poolas Augustowis, kuigi ta ise oli mind Pühajärvele viinud ning Augustowis polenud me kooselu jooksul sõnagi rääkinud.

Aa, see on mingi kirjaneitsi viin väljamõeldistega aega viitmas.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näiteks mingid aastad tagasi leppisime kokku, et saame Pühajärve spaa juures kokku, sest mina spaatan ja tema kalastab, aga tema ootas mind Poolas Augustowis, kuigi ta ise oli mind Pühajärvele viinud ning Augustowis polenud me kooselu jooksul sõnagi rääkinud.

Aa, see on mingi kirjaneitsi viin väljamõeldistega aega viitmas.

Ei siiski mitte. Me olime seat küll astaid enne seda, enne kooselu korduvalt rääkinud, et tore koht. Mees oli sea ka korduvalt enne kalal käinud, küll ilma minuta ja kalakohta arutamata. Mis teha, nii oli.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma sinuga ei vaidlegi. Sul ei õnnestu.

Pärast väljakolimist on ta hakanud pingutama. Ikka ta ei kuule teinekord, aga neid asju, sel tasemel, mis enne olid, enam ei ole juhtunud.
Näiteks mingid aastad tagasi leppisime kokku, et saame Pühajärve spaa juures kokku, sest mina spaatan ja tema kalastab, aga tema ootas mind Poolas Augustowis, kuigi ta ise oli mind Pühajärvele viinud ning Augustowis polenud me kooselu jooksul sõnagi rääkinud. Seal siis ma ootasin, kuigi pidin kindlasti tööasjus Tallinnas olema. Või teinekord, kui olin just põlveoperatsioonilt tulnud ja palusin tal omandada WCpoti kõrgendus, ta hankis hoopis kaldtee sinna, kuhu seda vaja polnud. Seda kasutab nüüd kass. See oli enne, kui ma lahkusin.

Mees mugavalt ja hästi, isegi ei tea. Ilmselt harjumusest siis helistab ja kirjutab ning absoluutselt igal kohtumisel küsib, miks ma koju ei tule, ta ju nii püüab.

Ma ei viitsinud seda kõike läbi lugeda, aga ainus viis kontrollida on lahutus sisse anda ja päriselt ära lahutada.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimane olen. Lisan lõppu, et muidugi ma olen talle nähtamatu ja kuuldamatu. Mulle ei pea seletama,et kui märkamatu ja for granted ma talle olin ???? Seepärast ma ju lahkusingi. Pingutab, seda ma usun. Natuke parem juba on, aga ega ma tagasi ei lähe ja palumise peale ei pehmene muidugi ka. See vajuks kiiresti vanasse rööpasse, kui koos elaksime.

Sellisel juhul on teie ideaalne edaspidiselt toimiv liit visiitabieluna, mis on muide vägagi rakendatav. Selleks ei pea ometi tagasi koju kolima.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei siiski mitte. Me olime seat küll astaid enne seda, enne kooselu korduvalt rääkinud, et tore koht.

Augustowist polenud me kooselu jooksul sõnagi rääkinud.

Oh issand, “enne kooselu rääkinud” “kooselu ajal polnud rääkinud” “hetkel ei ela koos”…
Mis seal vahet on, mis hetkel te midagi rääkinud olete?? 😀 Su heietamine on tõesti väsitav.
Aa, saan aru, mees mäletab ainult neid asju, mida räägite ajal, kui koos ei ela.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina teen poenimekirja ja pooltel juhtudel jääb see tasku. Ja teisel poolel on alati midagi puudu. Kui mees teeks iga korda mingi stseeni, et ma ta hapukoort ei ostnud, siis oleks majas skandaal. Mis krd saagimine see käib.

Järgmine kord püüa süveneda. Ise sa sooviksid, et sinu soovidega arvestataks, püüa siis samaga vastata.

Ei suuda keegi teise inimese kõikide soovidega arvrstada. Katsu aru saada, mis su tegelik probleem on. Vananemine, kaalutõus vms

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isiklikult ei huvita see “meeste aju ehitus” jne juttude lugemise peale ajaraiskamine netis, sest elu on näidanud, mehed võivad olla väga erinevad.

Seal lingil tundub olevat küll juttu täpselt sinu mehest a sellest teemmast. Aga no kui ei viitsi, siis ei viitsi, järelikult sul oli vaja ainult vinguda ja kõlbab edasi elada täpselt samamoodi nagu on- mees sind ei kuula ja su jutt on nagu tapeet, mida keegi ei kuula. Lase käia. Lohutamise peale ei viitsi aega raisata, kui inimene tegelikult midagi parandada ei taha. Siis pole midagi lohutada, probleem on osaliselt sinus endas, vali kohta ja vähem sõnu, siis vast kuulatakse ka, kui sul midagi öelda on.

Mina ei ela teemaalgataja mälupuudelise mehega koos. Lihtsalt tean, mehi on erinevaid.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Su meest on väärkoheldud

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui raske on panna SMS-iga ühte kohta kirja, mida vaja?

Ta unustab seda vaadata! Või vaatab, aga vaatab üle rea 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Järgmine kord püüa süveneda. Ise sa sooviksid, et sinu soovidega arvestataks, püüa siis samaga vastata.

Mina näiteks ei soovigi mehelt asju, mis talle rasked on just seetõttu, et 40 aastat, stressi, suunatud meetodeid, harjutamist jne.  ei ole aidanud mind hajameelsusest üle saada ja seetõttu ei oota ma ka oma mehelt asju, mis talle loomuomased ei ole.

Jah ma olen võimeline tohutu energiakuluga end keskenduma sundima ja tegema asju ülimalt täpselt ja hästi, saama erialaselt auhindu jne.. Aga energiakulu selleks on tohutu. Ma suudan seda teha tööl aga mul on vaja aega puhkamiseks, et ma ka järgmisel ja järgmisel päeval suudaksin keskenduda. Kui peaksin koduses elus ka end kogu aeg hoidma pingul nagu pillikeel, ei peaks mu tervis vastu. Või õigupoolest elasin selle juba läbi. Püüdsin olla ideaalne töötaja, lapsevanem ja abikaasa ja põlesin täielikult läbi. See avaldus jubedate närvivaludena ja valuvaigistite najal elamisena paar aastat järjest. Paraku on minu kaasal valida, kas elab minusuguse hajameelsega, kes kodus päriselt puhkab ja seega sageli unustab, vahel ei pane tähele, või läheme lahku. Inimesel üle omal varju hüpata ei ole võimalik. Need asjad, mis on väga vajalikud, tuleb ise osta või helistada ja kontrollida, kas sai ostetud. Oma heaolu ei tohi panna teisest inimesest sõltuma. Kui miski on sulle väga oluline, tee seda ise, eriti kui tead, et kaasa sageli unustab.

See, et lahendus tundub lihtne- lihtsalt tee paremini, treeni tähelepanu, ei tähenda, et see ka päriselt inimesele jõukohane on.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oma heaolu ei tohi panna teisest inimesest sõltuma. Kui miski on sulle väga oluline, tee seda ise, eriti kui tead, et kaasa sageli unustab.

See, et lahendus tundub lihtne- lihtsalt tee paremini, treeni tähelepanu, ei tähenda, et see ka päriselt inimesele jõukohane on.

Nonoh. Kui mehel on kõikide tesite inimeste soovid meeles, aga sinu omad mitte, siis mina ikka järeldaks, et ta ei süvene lihtsalt minu juttu. Tahaks ta lahku minna või petaks, ma saaksin aru. Aga kui oma naine muutub lihtsalt tapeediks…kenaks ja meeldivaks tapeediks, aga ikka tapeediks…

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oma heaolu ei tohi panna teisest inimesest sõltuma.

Meenuta seda oma “tõetera” järgmine kord lennukisse minnes, kus terve su elu ja heaolu sõltub piloodist. Ja ütle seda lapsele, kui teinekord peaksid oma heaolust midagi tema heaks ohverdama. Iga päev.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei lahmi. Ma ütlen, nagu asjad mehe perspektiivist tunduvad.

VÕÕRA mehe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei ela teemaalgataja mälupuudelise mehega koos. Lihtsalt tean, mehi on erinevaid.

Aga siis pole vaja tulla teemasse targutama, mida sa ei tunne ega valda. Igas teemas EI pea sõna võtma, mõnikord jätaks vait olles endast targema mulje.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei ela teemaalgataja mälupuudelise mehega koos. Lihtsalt tean, mehi on erinevaid.

Aga siis pole vaja tulla teemasse targutama, mida sa ei tunne ega valda. Igas teemas EI pea sõna võtma, mõnikord jätaks vait olles endast targema mulje.

Samad sõnad ehk sulle? Ei?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna TA ei täpsusta, mis “kokkuleppeid” ta mõtleb, ei saa ka eriti midagi öelda.

Kui ma kirjutan kokkulepetest, siis mõtlen ikka kokkuleppeid, mitte käskude jagamist, eks. Ja asi pole ainult kokkulepetes, vaid ka lihtsalt info jagamises, kes, kus ja mis. Päris mitu näidet olen teema jooksul toonud.

Ok

See, et sa lähed sõbrannale külla ta koera vaatama, ei huvita tõesti meest. Pereasi on vaid, et laps saaks lasteaiast koju. Kui sa ütled varem, et lähed sõbrannale külla, ei haaku see automaatselt lasteaiaga. Sinu asi on öelda, et teisipäev lähed sina mallele järgi. Muu on suht müra. Ja mida rohkem sa müra tekitad, seda vähem jääb meelde kogu asja point-minna lapsele järgi.

Sõbranna koerast võid rääkida teistele koerahulludest sõbrannadele. Mees ei ole sõbranna. Tavaliselt pannakse mees sõbranna positsiooni ja siis ollakse solvunud, kui mees seda pole. Ja siis kirutakse meest sõbrannale.

Ma ausalt ei oleks koos mehega, kes mu juttu müraks peab. Ja kindlasti poleks ma koos mehega, kelle aju pole võimeline meelde jätma olulisi asju ja neid filtreerima vähem olulisematest. Nagu ajuhälbega lapsest räägid, mitte täiskasvanud mehest.

Ausalt, sa oled sellisega koos. Ta kas oskab osavamalt seda varjata või valetab otse, aga suurem osa juttu on ta jaoks müra.

Kui ta sulle räägib erinevate mootorite või kossuketside eripärast, ega sa ka vist väga kuula.

Sa tead tõesti mehi suurepäraselt.
Meil on kodus nii, et kõik mida ma talle räägin, on tal ka meeles. Ta päriselt kuulab mind. Mul ei ole kunagi tekkinud olukorda, kus ta ei mäletaks minu juttu.
Ja kui tema räägib mulle näiteks kasvõi relvadest, siis ka mina kuulan teda, mis siis, et ma pooltest asjadest aru ei saa. Kui ma aru ei saa, siis küsin täpsustusi.

Ka mina ei kujuta ette elu sellise mehega, kellega ei ole võimalik midagi jagada, sest ta ei kuula ja teda ei huvita.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samamoodi on mul sõbranna kes tahab vahel lihtsalt rääkida, teda ei huvitagi minuga vestlus vaid ta tahab lihtsalt kellegagi rääkida teda huvitavatest teemadest ( mis mind ei huvita ).

No just. Mis sind ei huvita. Aga need asjad on asjad, mis puudutavad meid ja meie peret. Kokkulepped, minekud kuhugi, tegemised. Ja kui neid ei kuulata, siis ei huvita ju pereasjad.

Need ei ole kokkulepped, need on sinu käsud ja sinu arusaamad, et see kõik on pereelu. A mees ei taha minna su ema juurde või suvelavastusele või järjekordsele laadale. Enam ei taha.

Eeldatavalt on mees täiskasvanud inimene ja suudab enda eest seista ning jutus kaasa rääkida. Kui ei taha, siis nii tulebki öelda: “aga ma ei soovi sinna minna, sest…” kui inimene vastab “mhmh” või “ja loomulikult”, siis on täiesti normaalne eeldada, et täiskasvanud inimene on oma arvamuse avaldanud.

teemaalgatajale: mehega tuleb sellest murest rääkida- suhtlemine on kahe inimese vaheline protsess.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mehega räägid küsi ta käest ka midgi, kus peab konkreetselt ja pikemalt vastama. Siis saad aru kas kuulab. Kaasa ta ka vestlusesse, mirre ainult nii, et sina räâgid. Tekita dialoog.
Teine variant, et mehel on keegi teine kelle peale koguaeg mõtleb ja ei viitsi sinu juttu kuulata. Kodurahu huvides noogutab.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mul on tunne, et mees laseb jutu ühest kõrvast sisse ja teisest välja, siis küsin lihtsalt kohe üle, et mida ma just praegu rääkisin. Üldiselt ta palub mul ise asju meelde tuletada, kellele helistada vaja, mida osta vaja, kuhu minna jne. Lastega kasutan seda kordamist tegelikult veel sagedamini, kui poodi saadan või mingeid tööülesandeid jagan. Toimib hästi ja ei kurda eriti.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 61 kuni 88 (kokku 88 )


Esileht Pereelu ja suhted Mees ei kuule midagi