Esileht Pereelu ja suhted Mees ei luba tööle minna

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 73 )

Teema: Mees ei luba tööle minna

Postitas:

Võibolla olekski esimene käik – osta odav ront mis liigub punktist A punkti B
Siis mees ei saa enam sinu liikumisi kontrollida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 16:11; 17.06 16:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]see auto jutt on imelik jah.
17km x2 = ca 40 km kui linnas sõit otsa panna.
= ca 3eur
x 20 tööpäeva kuus
———
bensiinikulu kuus 60 eur

[/tsitaat]

Nii vähe ei mängi kuidagi välja, 5l/100 on ökonoomse auto bensiinikulu aga ülejäänud kulud? Teemaalgataja võiks lähtuda järgnevast.

1. Auto hind ostes.
2. Läbisõit aastas (praegu ja töötamise korral).
3. Sõiduki arvestuslik ekspl. iga.
4. Püsikulud aastas (kindlustusmaksed,tehn. ülevaatus, rehvide vahetused).
5. Rehvid a x eur, ca 30000 km.
6. Kütuse hind hetkel.
7. Tehniline hoole + rem. + ekspl. materjalid, ca 10 % aastas.

Kui ta nüüd selle alusel omahinna välja arvutaks, oleks mehel suu esialgu ammuli ja siis kinni löödud. 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]antimode kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Nii vähe ei mängi kuidagi välja, 5l/100 on ökonoomse auto bensiinikulu aga ülejäänud kulud? Teemaalgataja võiks lähtuda järgnevast.

1. Auto hind ostes.
2. Läbisõit aastas (praegu ja töötamise korral).
3. Sõiduki arvestuslik ekspl. iga.
4. Püsikulud aastas (kindlustusmaksed,tehn. ülevaatus, rehvide vahetused).
5. Rehvid a x eur, ca 30000 km.
6. Kütuse hind hetkel.
7. Tehniline hoole + rem. + ekspl. materjalid, ca 10 % aastas.

Kui ta nüüd selle alusel omahinna välja arvutaks, oleks mehel suu esialgu ammuli ja siis kinni löödud. ;)[/tsitaat]

Kuna nii mõnigi kulu on olemasoleva auto näol juba niikuinii olemas, võib need ka vabalt arvestamata jätta (kindlustus, rehvide vahetamine).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.06 22:03; 18.06 01:59; 18.06 20:30; 18.06 20:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jube ja õõvastav ja väsitav lugu. Kahju sinust, aga eks omal ajal oleks tulnud ise kui naine enda eest seista.
See lugu on tõesti kohe otse õõvastav, sul inimene ei lubata ju elada, saad ikka aru jah? Kodumasin oled.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pealkiri oli ehk veidi eksitav. Ega ta otseselt ei keela ega käse. Lihtsalt üritab mind majanduslikult mõtlema panna ja nagu ma ütlesin, saan temast osaliselt aru. Ta kalkuleerib igat sammu ja on kokkuhoidlik. Mina päris selline pole ja nagu siit lugedes saan aru, et enamus inimesi ei ole sellised. Kui tegelikult hakata kulusid kokku lööma, võivad need ehmatavad olla. mida rohkem autoga sõita, seda rohkem see kulub. Ei ole päris nii, et kumme vahetad ju igal juhul. Kõik oleneb läbisõidust. Samuti õlivahetused jne.
Kuna tema teenib hästi, siis minu suvaliselt toodud 500euri kätte on tema jaoks kommiraha. Samas uus auto osta ei ole päris kommiraha. Ta küsib asja eest, et kui üks hetk on vaja uus auto osta, siis kas mul on see raha olemas. Loomulikult pole. 500eurist veel autot liisida pole võimalik. Romu remont on jällegi mõttetult kallis. Arvutasin välja, et bensu peale läheks 100euri kuus. Ei saa arvutada km-te järgi vaid tuleb arvestada hommikusi ummikuid ja talvist sõitu. Kulu on ju oluliselt suurem kui autole keskmiselt omane. Arvestasin, et meie auto võtab keskmiselt linnas 10L sajale.
Mees küsis, et kui ma 200euri liisinguks maksaks, 100euri bensule + veel muud kulud autole, kas siis jääb midagi üle 500eurist või peab tema midagi kinni maksma hakkama. Tema ju autot praktiliselt ei kasuta. Tegelikult jääks mul rohkem raha kätte, kui ma paari km kaugusel Maximas min. palga eest tööl käiksin, kui kesklinnas 500euri eest ja autoga.
Asi pole selles, et ma nii hirmsasti autoga tahan liigelda. Probleem oli laste lasteaeda saamises. Ise käin ma juba praegu linnas bussiga ja auto seisab aias. Mulle meeldibki bussiga käia. Kui peaks trennis käima, käiks ka bussiga. igal juhul odavam ja jääb ära parkimise probleem. Samas mees ei keela autoga linnas käia. Ma ise olen lihtsalt kokkuhoidlik.
Plaan on ka õppima minna, aga see pole kindel. Varuvarjandina vaatan ka töökuulutusi. Õppiksin tasuta ja käiks koolis ka bussiga. Mehel pole selle vastu midagi, peaasi, et see perele mingeid lisaväljaminekuid kaasa ei tooks. Peab au andma, et ta on nõus peret ülalpidama üksi ja lubab mul õppima minna. Igal perel sellist võimalust pole. Õppimine kestaks 5 aastat ja õppimise ajal ma tööd teha kindlasti ei taha. Ei plaani jääda mehe rahade peale. Tema jaoks on tähtis see, et mul oleks tulevikus püsiv töökoht. Tema töö võib üks hetk lõppeda, aga me peame edasi elama.
Autot vahetada ei plaani. Vingusin ka, et meil vale auto. Võtab bensu liiga palju ja et ikka oleks pidanud diisel olema. Mees tegi selgeks, et diisel oleks 50tuh kr kallim olnud, aga seda vahet ei sõidaks me mingil juhul plussi.
Ka mina olen mõelnud selle peale, et mees kardab minust ilma jääda. See tegelikult on tal nagu alateadlik hirm. Ta ise vaidleb sellele väga vastu. Kui tal ka selline hirm oleks, siis oleks see naeruväärne. Me oleme abielus, meil on kaks last ja me pole enam esimeses nooruses. Ta on väga hea mees kuigi teile jäi nüüd mulje kui jobust. Oma matemaatikaga ajab ta mind hulluks, aga ta ise on ka väga kokkuhoidlik. Tänu tema majandamisele elame väga hästi ja reaalselt pole mul vajadust tööle minna. Meil pole tänu temale ühtegi laenu. Ma lihtsalt muretsen tuleviku pärast. Tahaks väga tööd teha, mis on hingele lähedane. Selline töö ei too mulle ka tulevikus palju sisse. Ma ükskord juba tegin selle vea, et läksin õppima selle mõttega, et tulevikus ikka suuri rahasid teenida. Aga see polnud minu eriala. Nüüd on viimane aeg asja parandada. Vanus surub juba peale.
Pealegi, mulle ei meeldi, et kogu koormus on mehe õlgadel. See pole õiglane. Minu kodused tegemised on pisiasi tema kodunt eemalolekute kõrval. Ta ei rõõmusta sugugi, et näeb meid nädalas ainult paar päeva.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.06 16:11; 18.06 00:15; 18.06 10:43; 18.06 13:39; 18.06 16:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

linna sõitmisega lisandub umbes 25km tööpäevadel. See teeb ca 600km kuus ja veidi üle 7000 lisakilomeetri aastas. S.t. et isegi ühte õlivahetuse hinda aasta kohta ei tekita töölkäimine linnas juurde. kui ka 10 aastat selle autoga sõita, on läbisõit äärmiselt väike ja läbi ei kulu auto kohe kindlasti selle ajaga. Ning ka bensukate seas on säästlikumaid variante kui 10l/100km linnas. Võta kuidas tahad, igal juhul jääks pere plussi, kui sa tööl käiksid.
Elamine ongi kulukas ja maja ikka mees oma sissetulekust raatsib kütta ja söögi jaoks raha raatsib anda. Ma ei saa aru, mis see naise tööl käimine siis nüüd nii ette jääb? Ilmselgelt soovib ta midagi lihtsalt oma kontrolli all hoida. üldiselt tundub väga pastakast väljaimetud probleem. Saan aru, kui jutt käiks 100 km-st, siis hakkaks kalkuleerima, kas selline tööl käimine üldse tasub ära, aga 17km on jumalast tavaline vahemaa. Mustamäelt Piritale on umbes nii palju.
Ja kokkuvõttes ei saa aru, miks siis ikkagi bussiga ei võiks käia? mida tähndab \”käib nagu kuuvarjutus\”? Buss kas käib või ei käi. Ja kui vaja 2km kaugusele minna, saab ju vabalt selle vahemaa autoga läbida ning autot bussipeatuse ligidal hoida. või see lisa 4km päevas on ka mehe arvates meeletu kulu?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.06 22:03; 18.06 01:59; 18.06 20:30; 18.06 20:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Pealkiri oli ehk veidi eksitav. Ega ta otseselt ei keela ega käse. Lihtsalt üritab mind majanduslikult mõtlema panna ja nagu ma ütlesin, saan temast osaliselt aru. Ta kalkuleerib igat sammu ja on kokkuhoidlik. Mina päris selline pole ja nagu siit lugedes saan aru, et enamus inimesi ei ole sellised. Kui tegelikult hakata kulusid kokku lööma, võivad need ehmatavad olla. mida rohkem autoga sõita, seda rohkem see kulub. Ei ole päris nii, et kumme vahetad ju igal juhul. Kõik oleneb läbisõidust. Samuti õlivahetused jne.
Kuna tema teenib hästi, siis minu suvaliselt toodud 500euri kätte on tema jaoks kommiraha. Samas uus auto osta ei ole päris kommiraha. Ta küsib asja eest, et kui üks hetk on vaja uus auto osta, siis kas mul on see raha olemas. Loomulikult pole. 500eurist veel autot liisida pole võimalik. Romu remont on jällegi mõttetult kallis. Arvutasin välja, et bensu peale läheks 100euri kuus. Ei saa arvutada km-te järgi vaid tuleb arvestada hommikusi ummikuid ja talvist sõitu. Kulu on ju oluliselt suurem kui autole keskmiselt omane. Arvestasin, et meie auto võtab keskmiselt linnas 10L sajale.
Mees küsis, et kui ma 200euri liisinguks maksaks, 100euri bensule + veel muud kulud autole, kas siis jääb midagi üle 500eurist või peab tema midagi kinni maksma hakkama. Tema ju autot praktiliselt ei kasuta. Tegelikult jääks mul rohkem raha kätte, kui ma paari km kaugusel Maximas min. palga eest tööl käiksin, kui kesklinnas 500euri eest ja autoga.
Asi pole selles, et ma nii hirmsasti autoga tahan liigelda. Probleem oli laste lasteaeda saamises. Ise käin ma juba praegu linnas bussiga ja auto seisab aias. Mulle meeldibki bussiga käia. Kui peaks trennis käima, käiks ka bussiga. igal juhul odavam ja jääb ära parkimise probleem. Samas mees ei keela autoga linnas käia. Ma ise olen lihtsalt kokkuhoidlik.
Plaan on ka õppima minna, aga see pole kindel. Varuvarjandina vaatan ka töökuulutusi. Õppiksin tasuta ja käiks koolis ka bussiga. Mehel pole selle vastu midagi, peaasi, et see perele mingeid lisaväljaminekuid kaasa ei tooks. Peab au andma, et ta on nõus peret ülalpidama üksi ja lubab mul õppima minna. Igal perel sellist võimalust pole. Õppimine kestaks 5 aastat ja õppimise ajal ma tööd teha kindlasti ei taha. Ei plaani jääda mehe rahade peale. Tema jaoks on tähtis see, et mul oleks tulevikus püsiv töökoht. Tema töö võib üks hetk lõppeda, aga me peame edasi elama.
Autot vahetada ei plaani. Vingusin ka, et meil vale auto. Võtab bensu liiga palju ja et ikka oleks pidanud diisel olema. Mees tegi selgeks, et diisel oleks 50tuh kr kallim olnud, aga seda vahet ei sõidaks me mingil juhul plussi.
Ka mina olen mõelnud selle peale, et mees kardab minust ilma jääda. See tegelikult on tal nagu alateadlik hirm. Ta ise vaidleb sellele väga vastu. Kui tal ka selline hirm oleks, siis oleks see naeruväärne. Me oleme abielus, meil on kaks last ja me pole enam esimeses nooruses. Ta on väga hea mees kuigi teile jäi nüüd mulje kui jobust. Oma matemaatikaga ajab ta mind hulluks, aga ta ise on ka väga kokkuhoidlik. Tänu tema majandamisele elame väga hästi ja reaalselt pole mul vajadust tööle minna. Meil pole tänu temale ühtegi laenu. Ma lihtsalt muretsen tuleviku pärast. Tahaks väga tööd teha, mis on hingele lähedane. Selline töö ei too mulle ka tulevikus palju sisse. Ma ükskord juba tegin selle vea, et läksin õppima selle mõttega, et tulevikus ikka suuri rahasid teenida. Aga see polnud minu eriala. Nüüd on viimane aeg asja parandada. Vanus surub juba peale.
Pealegi, mulle ei meeldi, et kogu koormus on mehe õlgadel. See pole õiglane. Minu kodused tegemised on pisiasi tema kodunt eemalolekute kõrval. Ta ei rõõmusta sugugi, et näeb meid nädalas ainult paar päeva. [/tsitaat]

No nüüd sa teed seda perekooli tüüpilist keissi, et kaebad mehe suhtumise peale ja kui öeldakse, et on jah nõme, kukud seda kaitsma 🙂

Esiteks juba majanduslikult oleks 500 euri kuus parem kui mitte midagi, isegi kui autosõidukulud maha arvata. Teiseks mees võiks mõelda ka sinu kui inimese soovidele ja tunnetele – kuidas on päevast päeva üksi metsa sees passida, sotsiaalses isolatsioonis. See võib igaühe ju pikapeale hulluks ajada. Suhte seisukohast on ka ju värskendav, kui inimestel on muljeid, mida teisega jagada. Vastasel juhul toimub rahulolematu poolega selline frustreerumine, et sellist kaasat mees enam ei soovigi endale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 17:19; 18.06 02:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina see üks väheseid siin, kes mõistis mehe majanduslikke kalkulatsioone. Vaatan jälle, nagu mitmes varasemas teemas: eestlane on ikka hirmus võõrale töörügaja, aga endale töötamist ei peeta millekski.
Maal elanuna tean hästi, mida tähendab, et buss käib nagu kuuvarjutus. See tähendab näiteks 4 x päevas kummalegi poole. Kujutage nüüd ette selle pere hommikuid, kaks väikest last vaja viia lasteaeda ja ema peab jõudma kella peale tööle. Kindlasti peavad ka lapsed hakkama varem tõusma. Õhtul aga peab ema jõudma kella peale lasteaeda. Aga kui on vaja tööl kauem olla? Jääb bussist maha? Ei jõua enne lasteaia sulgemist? Väga palju närvi- ja ajakulu kõige sellega. Aga kaks väikest last, nendega on ju õhtul vaja tegeleda, süüa teha, koristada, järgmiseks päevaks riided valmis sättida endale ja lastele. Laste isana ma muretseks lisaks töölkäimise kuludele ka sellepärast, et laste elukvaliteet kannatab, kui ema tööle läheb.
Mina soovitan minna teemaalgatajal praegu, kui lapsed väikesed, õppima. Kaugõppes ei pea ju iga päev kohal käima. Parajasti selleks ajaks, kui lapsed on juba suuremad ja kooli lähevad, peaks sul olema eriala käes ja saad hakata tööd vaatama.
Aga teemaalgataja, kas sul oleks muidu töökoht olemas? ja kas see oleks selline töö, mida sulle väga meeldiks teha? See on ju ka oluline küsimus. Kui lähed väikese reaalse palga eest (kui arvele laekuvast lahutad kulud) tegema ebameeldivat tööd, milleks oma elu niiviisi raskeks teha?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.06 11:26; 18.06 08:31; 19.06 12:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

No nüüd sa teed seda perekooli tüüpilist keissi, et kaebad mehe suhtumise peale ja kui öeldakse, et on jah nõme, kukud seda kaitsma 🙂

Esiteks juba majanduslikult oleks 500 euri kuus parem kui mitte midagi, isegi kui autosõidukulud maha arvata. Teiseks mees võiks mõelda ka sinu kui inimese soovidele ja tunnetele – kuidas on päevast päeva üksi metsa sees passida, sotsiaalses isolatsioonis. See võib igaühe ju pikapeale hulluks ajada. Suhte seisukohast on ka ju värskendav, kui inimestel on muljeid, mida teisega jagada. Vastasel juhul toimub rahulolematu poolega selline frustreerumine, et sellist kaasat mees enam ei soovigi endale.[/tsitaat]
kas sa nagu väga üle ei paisuta seda sotsiaalset isolatsiooni arvuti võimalusel. sotsiaalne suhtlemine on muutunud lausa nii totraks et mõni kirjutab igast oma liigutusest fb stiilis.
kui on arvuti, on skaip ja saab endale veel külalisi kutsuda, pole ju hull elu. seda enam et ega ta niivöga metsas ka ela, kuna plaaniks kohe iga päev linna tööle käia.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.06 23:05; 17.06 06:09; 18.06 10:00; 18.06 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina see üks väheseid siin, kes mõistis mehe majanduslikke kalkulatsioone. Vaatan jälle, nagu mitmes varasemas teemas: eestlane on ikka hirmus võõrale töörügaja, aga endale töötamist ei peeta millekski.
Maal elanuna tean hästi, mida tähendab, et buss käib nagu kuuvarjutus. See tähendab näiteks 4 x päevas kummalegi poole. Kujutage nüüd ette selle pere hommikuid, kaks väikest last vaja viia lasteaeda ja ema peab jõudma kella peale tööle. Kindlasti peavad ka lapsed hakkama varem tõusma. Õhtul aga peab ema jõudma kella peale lasteaeda. Aga kui on vaja tööl kauem olla? Jääb bussist maha? Ei jõua enne lasteaia sulgemist? Väga palju närvi- ja ajakulu kõige sellega. Aga kaks väikest last, nendega on ju õhtul vaja tegeleda, süüa teha, koristada, järgmiseks päevaks riided valmis sättida endale ja lastele. Laste isana ma muretseks lisaks töölkäimise kuludele ka sellepärast, et laste elukvaliteet kannatab, kui ema tööle läheb.
Mina soovitan minna teemaalgatajal praegu, kui lapsed väikesed, õppima. Kaugõppes ei pea ju iga päev kohal käima. Parajasti selleks ajaks, kui lapsed on juba suuremad ja kooli lähevad, peaks sul olema eriala käes ja saad hakata tööd vaatama.
Aga teemaalgataja, kas sul oleks muidu töökoht olemas? ja kas see oleks selline töö, mida sulle väga meeldiks teha? See on ju ka oluline küsimus. Kui lähed väikese reaalse palga eest (kui arvele laekuvast lahutad kulud) tegema ebameeldivat tööd, milleks oma elu niiviisi raskeks teha?[/tsitaat]

Sul on õigus ja eks mees muretsebki ka selle pärast, mis kodusest majapidamisest saab. Reaalsus ongi see, et hommikul peab lapsed valverühma viima ja õhtul jälle valverühmast ära võtma.
Töökohta mul pole silmapiiril, aga mingit 1000euri kätte töökohast ma ei unistagi. Mees jälle tige, et miks ma madalapalgalisi kohti kogu aeg vaatan. Ta ei saa nagu aru, et mul pole kogemusi ja ma oma erialal tööd teha ei saa. Kvalifikatsioon on läinud ja seda tööd teha ei taha ka. Mees on oma suurte palkadega nii ära harjunud. Ja kui ma talle mingi suvalise palganumbri näiteks toon, siis ta soovitab pigem kodus istuda ja midagi kasulikku kodus teha.
Mina aga tunnen, et kodus istumine teeb laisaks. Samas lastel on muidugi ideaalne elu. Viin neid poole üheksaks lasteaeda ja kell neli toon juba ära. Teen neile vabu päevi, käime kinos jne. Mehe jaoks ongi tähtis, et ma kodunt rohkem väljas käiks. Ta saab aru, et mul pole ka siin lihtne istuda kuigi esmapilgul tundub ju, et elu lill. Töölkäimine pole igavuse peletamiseks vaid peaks ikka oluliselt raha sisse tooma. Kah loogiline seletus. Lihtsalt autoga töölkäimise keelamine on tema poolt ülepakutud ja see on juba mitmel korral sõnavahetust tekitanud.
Kaugõppesse ma õppima minna ei saa. Saan ikka päevases õppes õppida, kui lapsed lasteaias. Kõik õhtud olen ju lastega ja nädalavahetusel ma koolis küll käia ei tahaks. Pealegi eelistan täiskoormusel õppimist. Kui tasuta kohale ei saa, hakkan igal juhul sügisel tööd otsima. Aga igasugust tööd lihtsalt vastu võtta ei saa. Ei sobi vahetustega töö.

Ma lihtsalt tahtsin teada, kas teised inimesed ka arvutavad välja oma töölkäimisekulud. Kuivõrd majanduslikult üldse mõeldakse? Mina siiani pole eriti majanduslikult mõelnud. Olen nooruses ka auto liisingusse võtnud ja töö kaotamise järel võlgadesse jäänud. Auto ülalpidamine käis mul ülejõu. Tegin vea.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.06 16:11; 18.06 00:15; 18.06 10:43; 18.06 13:39; 18.06 16:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on töölkäimisel minu meelest mõtet ka siis, kui tulu ei saa. Seda võib võtta kui hobi, enda tuulutamist, suhtlemist. Oluline ka ka tööl käimise harjumus, raksem on alustada, kui vahe väga suur.
Seal, kus elad, on ka kindlasti töövõimalusi. Põllutöö, marjakorjamine naabertalus? Mõne objekti valvamine? abikasvataja lasteaias? Koolitädi vms. Tööl ei pea tingimata täiskohaga käima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.06 10:59; 19.06 13:04; 20.06 08:46; 20.06 09:58; 21.06 09:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, Sul on igal juhul kasulikum tööl käia kui kodus istuda. Juba kogemuse ja kvalifikatsiooni mõttes. Alguses on palk tõesti võibolla 500 euri kätte, mõne aasta pärast aga rohkem.
Ausalt öelda tundub mulle isiklikult küll hirmus elada rikka aga ihnuskoi kõrval ning ei laseks tal küll endale pähe istuda.
Muide mina ostsin endale 7 aastat tagasi 40 000 krooniga auto, mille väljalaskeaasta on 1991. Olen sellega sõitnud iga päev 15 km linna ja 15 km tagasi. Lisaks veel liiklemised linnas ja vahel pikemad sõidud. Selle 7 aasta jooksul on mu kulud autole olnud 2 akut, mõned korrad õlivahetust ja üks kord rattakoopaid rooste vastu töödelnud. Võtab bensiini 5-6 km sajale ja pole olnud probleemi ühestki ülevaatusest läbisaamisega.Samuti ei ole ta kordagi üles öelnud. Praegu veel äralagunemise märke ei ilmuta. Pere nn. põhiautod, mis on olnud palju uuemad ja kallimad aga lagunevad pidevalt ning vahetame neid umbes 3 aasta tagant. Seega ei pruugi vana romu olla alati kallis lõbu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.06 11:14; 18.06 11:24; 18.06 11:35; 18.06 14:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaksin veel, et elus ei saa ju ainult lähtuda sellest, mis on majanduslikult kasulik. Odavam on kodus süüa ja mitte restoranis käia, ometi me ju teeme seda aeg-ajalt, sest see meeldib meile. Teemaalgataja ju ka ise ütleb, et ta tahaks õppida seda, mis on talle südamelähedane kuigi varem õpitu tooks rohkem sisse. Tegelikult ei ole ka see ju majanduslikus mõttes arukas samm. Miks siis ei võiks ka tööl käia kui inimene seda soovib ja ignoreerida seda, et see pole võibolla kõige arukam majanduslikus mõttes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.06 11:14; 18.06 11:24; 18.06 11:35; 18.06 14:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna lapsed käivad lasteaias, lähevad nad peatselt ka kooli. Kas kool on kodukülas olemas või tuleb neilgi hakata linna käima? Siis oleks ju hea, kui emal töökoht linnas, et saab kaks asja korraga sõidetud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tahta veel \”tähenärija\” olla, siis tegelikult ei ütleks, et see mees eriline majandamisgeenius on. Kas välismaal töötamine (sõidukulud, elamiskulud ja lisaks eemalolek perest) tõesti on nii tasuv? Majanduslikult kaalukalt mõtlevad inimesed oleksid ostnud korteri linna, kus nende professioonile vastav tasuv töökoht oleks lähedal ning mees, naine ja lapsed saaksid kõik käia enda elukoha läheduses olevates asutustes tööl või lasteaias. Samuti on valikuvõimalus palju suurem. Maale lähevad elama inimesed, kes maaelu naudivad ja kellel ei ole kahju kulutada raha autole ja transpordile. Kui transpordikulud nii suureks stressiallikaks muutuvad, siis ei ole mõtet ju maal elada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.06 11:14; 18.06 11:24; 18.06 11:35; 18.06 14:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja jagab laskmata karu nahka ja ärritab oma meest asjata teemaga, millel mingit alust veel pole. Kõigepealt võiks uurida, mis võimalusi tööturul praegu üldse on? Vaadata tööpakkumisi, isegi kandideerida kuhugi. Küsida palka ja vaadata, kas sinu oskuste, teadmiste ja kogemuse(kogenematusega) sind üldse tahetakse kuhugi ja mis sinu turuväärtus oleks?
Perekoolis on lõputult vaieldud koduste naiste ja eneseteostuse teemal. Naised, kes töötavad juristide, turundusjuhtide, üritusturundajate, ajakirjanike või reisikorraldajatena, ei paista aru saavat, et töö Maxima kassas ei ole mingi eneseteostus, vaid närune rügamine leivapalukese nimel.
Teemaalgataja peaks selgeks tegema oma koha tööturul. Kas ta oleks pigem seal advokaatide, turundajate, toimetajate rivis, või on tema reaalne koht Maxima kassas? Vastavalt sellele edasi tegutsema. Minu arvates Maxima kassasse pole küll mõtet kahe väikese lapse emal \”ennast teostama\” minna.
See auto teema on moodsalt öeldes spinnimine pigem:P Teemaalgataja jutust ei saa aru, kus tema elab, kas see 17 km kaugusel olev linn on maakonnakeskus, või Tallinn või Tartu-Pärnu? Näiteks Tallinnas on ju suur vahe, kas töötada kesklinnas või kusagil linnaserva tööstuspargis. Kui see 17 km linnast on näiteks kusagil Kiili kandis, siis tasuks otsida tööd Tartu mnt ääres olevates ladudes või kontorites ja kesklinnast poleks üldse mõtet rääkida.
Teemaalgataja, uuri alustuseks oma võimalused välja, mitte ära unista niisama!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 11:37; 18.06 14:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ega ei tea midagi, mis on õige ja hea. mul töökaalsane läheb pesionile. kuigi tal on väga vajalik amet, siis räägib ta nüüd noortele hoopis teist juttu: olen eluaeg teinud seda tööd, aeg on läinud, nagu oleks tunud eile tööle, ja mis ma olen sellest saanud? lahendanud eluaeg teiste probleeme, teiste muresid, olnud vajalik aga tänu pole saanud tunda, sest see on ju minu TÖÖ. oma pere olen ma seadnud teisele kohale. kas see kõik oli õige, küsib ta.
aga vähemalt läheb ta tõesti pesionile, riigi pensionile ja saab mingi summa iga kuua pensionit.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.06 23:05; 17.06 06:09; 18.06 10:00; 18.06 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle kesklinna all pidasin silmas Viru keskust. Sinna siis u 17km. Tallinna piirini vaid 4km. Mingi maakoht see otseselt pole. Tavaline linnaäärne küla. Jah, laste jaoks kool on siin lähedal olemas. Asukoht meil ikka väga hea. Ma ei kujutanud ette, et probleem on autoga töölkäimine. Aga mees lihtsalt vihastub selle peale. Ma tahtsin tema arvamust teada saada.
Tema välismaal töötamine on peensusteni paika pandud. Söögile kulutab minimaalselt, elamise eest ei maksa, liikleb ainult bussiga või käib pikki otsi jala. Ainuke kulu on kodus käimine, aga see kulu on seda väärt. Ta teeb pikki päevi. Mitte üks sent ei kuluta ta millegile mõttetule. Ta pole meie suhtes ihne ja tema teenitud raha on pereraha. Keegi millestki puudust tundma ei pea. Isegi enda jaoks ei raatsi ta suurt midagi kulutada. Ja siis langeb ta jälle teise äärmusesse. Loetakse kilomeetreid ja öeldakse, et ma pidavat ikka ahne naine olema. Siis jälle mina vihastan ja ütlen, et ei soovi tema rahast sentigi ja lähen ise tööle, teenin oma raha. Selline tüüpiline kemplemine kui naine on ülalpeetav. Raha on meie peres alati probleeme tekitanud. On seda vähe või palju, vahet pole.
Selle autoga seoses mees ütles, et kui ma tööle lähen, siis jätaks hoiusele iga kuu palgast 200euri, et tulevikus oleks millestki uus auto osta. No ja siis peaksin ma koguma veel korraliku tagavara juhuks, kui autoga midagi juhtub. No nii paar-kolm tuhat peaks ikka tagataskust võtta olema. Ja siis veel auto jooksvad kulud. Ta osavalt tõestab ära, et mul ei jää palgast midagi järele. Vaidle siis sellisele vastu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.06 16:11; 18.06 00:15; 18.06 10:43; 18.06 13:39; 18.06 16:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga otsi siis sealt oma koduküla poolsest Tallinna otsast tööd! Ma ei tea, kus suunas on nii pikk maa , 13 km, linna piirist kesklinna? Kõlab nagu Pärnu suund, Vabaduse tn on küll igavene pikk soolikas. Elad siis äkki kusagil seal Jõgisoo kandis, või isegi Harutee poole. Ükskõik, Laagri Maksimarketi vastas on ka ju tehnopark, otsi sealt tööd. Seal on ladusid, kui sulle sobiks laotöö. Seal on kontoreid, kui tahaksid pigem sekretäri või andmesisestaja tööd. Või vaata hoopis, Saku, Saue poole (kujutledes, et sa tõesti seal Pärnu mnt ääres elad).
Või isegi kui elad Peterburi mnt ääres, siis vaata ka koht kuhugi Lasnamäe serve, või Jüri poole. Peaasi, et sa ei peaks minema kesklinna, ega sõitma läbi (kesk)linna.
Vaata mingi teoreetiline töökoht välja, selgita välja, mis sa palka võiks saada. Ära niisama plõksi. See autosõidujutt on jama, aga sellega saad tegeleda siis, kui sul on mingi konkreetsem töökohavõimalus ette näidata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 11:37; 18.06 14:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh… Tundub küll, et mehel on selle auto osas mingi oma kiiks. Kirjelduse järgi tundub ikka üsna ihnuskoi mees olevat 🙂 ning tahab, et ka sina seda oleksid. Ok, võibolla siis ihnuskoi transpordi ja autoga seonduvas, ütleme nii. Mees ikka tahab kangesti puust ja punaseks Sulle ette teha, et auto omamine on väga kallis lõbu ning esitab sulle kalkulatsioonid nendest kõige kallimatest autodest. Mina ilmselt kaaluks seda varianti, et sõidaks autoga selle 2 km bussipeatuseni ja viiks lapsed lasteaeda ning siis istuks bussi peale ja sõidaks bussiga linna. Ei ole mehel siis enam mingit kobisemist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.06 11:14; 18.06 11:24; 18.06 11:35; 18.06 14:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

einoh, väga hea lugemine, kuidas annab peres asju ajada. ja kuidas naine on isegi nõus mehele alluma. minu jaoks täiesti arusaamatu. müstika. ja veel arutleda selle üle? et kuidas ikka mees rohkem rahul oleks? ja kuidas olukorras, mille on ilmselgelt sitemaks teinud mees, naine end ikkagi paremini tunneks?

ainus, mida mina ilmselt sellises olukorras teeksin, oleks see, et ma vahiks meest hämmingus suu ammuli, hõõruks silmi ja igaks juhuks veel käiks kõrvu pesemas. sest selline ei oleks minu mees.

minu mees on minu sõber, partner, armuke. aga mitte isa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.06 14:19; 20.06 09:06; 20.06 13:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Tallinna piirini vaid 4km. Mingi maakoht see otseselt pole. Tavaline linnaäärne küla. Jah, laste jaoks kool on siin lähedal olemas. [/tsitaat]

Püha müristus! Sul on linnaliini bussipeatusein max 1h jalutamist ja sa ei pääse kodust liikuma!

Ja see \”mehe majanduslik mõtlemine\” on puhas jora. Kui ta tõesti nii suhtub, nagu sina kirjutad, on ta ainus soov sulle pähe astuda ja sind kontrollida ja ta on seda teinud edukalt.

Palju kaugemalt käiakse 500 eur eest tööl.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lasteaia ligidale ei anna mingit tööotsa sebida? Hakka kasvõi teiste töörügajate kodusid koristamas käima. Ikkagi arvestatav taskuraha. Õppida soovitan ka ning tulevikule mõelda.
Kuidas selle pensionipõlve planeerimisega ikkagi on? Mis siis saab, kui lapsed juba koolis käivad?
Julmemalt: Kas lahutades jääb pool mehe teenitud varast sulle või oled sunnitud tühjade kätega kodust välja kolima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas lasteaia ligidale ei anna mingit tööotsa sebida? Hakka kasvõi teiste töörügajate kodusid koristamas käima. Ikkagi arvestatav taskuraha. Õppida soovitan ka ning tulevikule mõelda.
Kuidas selle pensionipõlve planeerimisega ikkagi on? Mis siis saab, kui lapsed juba koolis käivad?
Julmemalt: Kas lahutades jääb pool mehe teenitud varast sulle või oled sunnitud tühjade kätega kodust välja kolima.[/tsitaat]

Teiste kodusid ma eriti koristada ei tahaks. Mulle piisab mu enda kodust. Minus on piisavalt ambitsioonikust, nii et koristajaks või Maxima müüaks ei lähe. Eelistaks mingit kontoritööd. Aga eks sellist tööd otsivad kõik ja konkurss sinna on tohutu. Aga prioriteet nr 1 on hetkel ikkagi õppimine. Kui kooli sisse ei saa, siis hakkan tööd otsima. Õnneks on mul aega otsida ja mida lähemal kodule, seda parem. Kui kordub eelmise sügise stsenaarium, siis istun endiselt kodus. Ma ju ei tea, kui haiged lapsed hakkavad olema. Kui asi sama hull kui eelmine talv, siis on küsimärgi all ka õppimine.
Mehest lahutada ei plaani. Maja on minu nimel, aga see muidugi ühisvara. Auto on küll pereauto, aga ka minu nimel. See kõik ei omagi tähtsust. Mees hoolib väga oma lastest ja meid hätta ei jätaks.
Tulevik ongi tume ja seepärast siis ka õppimisplaanid. Ma ei kavatse koduseks jääda. Olen nüüd puhanud küllalt kodus ja olen valmis kõrge vanuseni töötama. Ega mees ka igavesti välismaale jää. Tal selline elukutse, et võib vabalt ka Eestis kõrge vanuseni oma tööd teha. Lihtsalt palganumber on väiksem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.06 16:11; 18.06 00:15; 18.06 10:43; 18.06 13:39; 18.06 16:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Maal elanuna tean hästi, mida tähendab, et buss käib nagu kuuvarjutus. See tähendab näiteks 4 x päevas kummalegi poole. Kujutage nüüd ette selle pere hommikuid, kaks väikest last vaja viia lasteaeda ja ema peab jõudma kella peale tööle. [/tsitaat]

Ma elan samuti kohas, kus hommikuti ja õhtuti ongi üks variant, millega normaalsel ajal linna tööle saab sõita. Ja mis sellest? Suurem osa inimestest käivad kindlaks kellaajaks tööl ja ei juhtu mitte midagi, kui tead, et pead õigel ajal bussipeatuses olema. Seda enam, et auto on varuvariandiks alati olemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.06 22:03; 18.06 01:59; 18.06 20:30; 18.06 20:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Tema välismaal töötamine on peensusteni paika pandud. Söögile kulutab minimaalselt, elamise eest ei maksa, liikleb ainult bussiga või käib pikki otsi jala. Ainuke kulu on kodus käimine, aga see kulu on seda väärt. Ta teeb pikki päevi. Mitte üks sent ei kuluta ta millegile mõttetule. [/tsitaat]

Selle jutu peale on kogu asi selgemast selgem. Sa elad koos lihtsalt õudse koonriga ja see ongi kogu asja point. ükski normaalne inimene ei viitsiks elu eesmärgiks võtta sellist sendiveeretamist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.06 22:03; 18.06 01:59; 18.06 20:30; 18.06 20:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tean, mida mina Sinu asemel teeks.
Kui ma ikka tahaks kindlasti tööle minna, liisiks endale oma auto (väikese, mis võtab vähe bensiini). Ja kui saaks nt. 500 EUR töökoha, siis peale liisingu ja bensiini ja remondi jääb ju midagi ikka järgi. 500 EUR ikka auto peale ei kulu! Iseasi, peaks vist mõtlema, kuidas liisingut saada, kui töökohta ei ole, võibolla alguses peaks ikka käima bussiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teate, inimesed, mõned teist on ikka täitsa napakad! Soovitada kahe väikese lapse emale jalutada tund aega bussi peale! Ja õhtul tund aega tagasi! Talvel ka! Sügisel õhtupimedas! Siis ta võtab veel lasteaiast oma lapsed ja peab olema õhtul kodus nende jaoks hoolitsev ema!
Nii võiks talitada äärmise häda korral, kui alternatiiv oleks näljasurm. Aga mitte siis, kui tegelikult rahalist vajadust töölkäimiseks pole. Tulge nüüd mõistusele, tööorjad, inimene töötab selleks, et elada. Ei ela selleks, et töötada!
Mulle meeldib ka väga jalutada. Jalutan peaaegu iga päev tund aega, peaaegu iga ilmaga. Asja konks ongi, et see on vabatahtlik. Kui ma ei taha minna jalutama, ma ei pea. Kui ma lähen, saan panna selga ilma ja kõndimisega sobivad riided. Kui teemaalgataja läheb tööle kontorisse, ta ei saa võibolla dresside ja matkasaabastega tööl käia.
Ja on väga palju töökohti, kus ei saa iga päev kell 17 ust enda järel kinni tõmmata. Kui siis koju läheb ainult üks buss kell 17.45 ja lasteaia valverühm lõpetab kell 19, mis siis teed?
Kui otsest nälga pole, miks peaks oma elu nii raskeks elama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.06 11:26; 18.06 08:31; 19.06 12:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No tööl käimise eesmärk ongi ju raha teenimine, kui sinu tööl käimine teeb pere rahakoti hoopis õhemaks, siis on tegu hobiga. Kui sa praeguse hariduse baasil ei suuda leida tööd, mille palk sinu töölemineku kulud tasa teenib (auto kulud jne), siis panusta parem oma aeg esialgu õppimisse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No tööl käimise eesmärk ongi ju raha teenimine, kui sinu tööl käimine teeb pere rahakoti hoopis õhemaks, siis on tegu hobiga. Kui sa praeguse hariduse baasil ei suuda leida tööd, mille palk sinu töölemineku kulud tasa teenib (auto kulud jne), siis panusta parem oma aeg esialgu õppimisse.[/tsitaat]

Paljudel inimestel langebki ju töö ja hobi kokku. Kui hobi eest veel peale makstakse (olgugi, et vähe), milles probleem.
Ma hakkasin ka väga väikese koormusega tööl käima, kui lapsed olid aastased. Tõesti oli selline tunne, et saan kodust välja ja makstakse veel pealegi! Olgugi, et imevähe.
Teemaalgataja võiks ka kaaluda osalist tööaega – isegi vaid ühel päeval nädalas. Ei kannata lapsed ja majapidamine, ometigi on tegu mõnusa vaheldusega. Selliseid kohti on saada küll, sest enamsti neid keegi ei taha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.06 10:59; 19.06 13:04; 20.06 08:46; 20.06 09:58; 21.06 09:45;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 73 )


Esileht Pereelu ja suhted Mees ei luba tööle minna

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.