Esileht Pereelu ja suhted Mees ei luba tööle minna

Näitan 13 postitust - vahemik 61 kuni 73 (kokku 73 )

Teema: Mees ei luba tööle minna

mind ajas see jutt NIII vihaseks!

mismõttes mees EI TAHA, et naine tööl käib??? naine jällegi TAHAB, ja kes on siis ikkagi tähtsam? Mees sul tahab lihtsalt mingit isakest mängida, sind lühikese rihma otsas hoida ja kodukanastada.

Halloo – teil on auto ju OLEMAS, see läbikulutamise jutt on täielik BS ja eriti loll jutt varjamaks tegelikkust. Kardab su mees, äkki leiad parema (ja õigusega, kuna on ise selline tropp).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Pealkiri oli ehk veidi eksitav. Ega ta otseselt ei keela ega käse. Lihtsalt üritab mind majanduslikult mõtlema panna ja nagu ma ütlesin, saan temast osaliselt aru. Ta kalkuleerib igat sammu ja on kokkuhoidlik. Mina päris selline pole ja nagu siit lugedes saan aru, et enamus inimesi ei ole sellised. Kui tegelikult hakata kulusid kokku lööma, võivad need ehmatavad olla. mida rohkem autoga sõita, seda rohkem see kulub. Ei ole päris nii, et kumme vahetad ju igal juhul. Kõik oleneb läbisõidust. Samuti õlivahetused jne.
Kuna tema teenib hästi, siis minu suvaliselt toodud 500euri kätte on tema jaoks kommiraha. Samas uus auto osta ei ole päris kommiraha. Ta küsib asja eest, et kui üks hetk on vaja uus auto osta, siis kas mul on see raha olemas. Loomulikult pole. 500eurist veel autot liisida pole võimalik. Romu remont on jällegi mõttetult kallis. Arvutasin välja, et bensu peale läheks 100euri kuus. Ei saa arvutada km-te järgi vaid tuleb arvestada hommikusi ummikuid ja talvist sõitu. Kulu on ju oluliselt suurem kui autole keskmiselt omane. Arvestasin, et meie auto võtab keskmiselt linnas 10L sajale.
Mees küsis, et kui ma 200euri liisinguks maksaks, 100euri bensule + veel muud kulud autole, kas siis jääb midagi üle 500eurist või peab tema midagi kinni maksma hakkama. Tema ju autot praktiliselt ei kasuta. Tegelikult jääks mul rohkem raha kätte, kui ma paari km kaugusel Maximas min. palga eest tööl käiksin, kui kesklinnas 500euri eest ja autoga.
Asi pole selles, et ma nii hirmsasti autoga tahan liigelda. Probleem oli laste lasteaeda saamises. Ise käin ma juba praegu linnas bussiga ja auto seisab aias. Mulle meeldibki bussiga käia. Kui peaks trennis käima, käiks ka bussiga. igal juhul odavam ja jääb ära parkimise probleem. Samas mees ei keela autoga linnas käia. Ma ise olen lihtsalt kokkuhoidlik.
Plaan on ka õppima minna, aga see pole kindel. Varuvarjandina vaatan ka töökuulutusi. Õppiksin tasuta ja käiks koolis ka bussiga. Mehel pole selle vastu midagi, peaasi, et see perele mingeid lisaväljaminekuid kaasa ei tooks. Peab au andma, et ta on nõus peret ülalpidama üksi ja lubab mul õppima minna. Igal perel sellist võimalust pole. Õppimine kestaks 5 aastat ja õppimise ajal ma tööd teha kindlasti ei taha. Ei plaani jääda mehe rahade peale. Tema jaoks on tähtis see, et mul oleks tulevikus püsiv töökoht. Tema töö võib üks hetk lõppeda, aga me peame edasi elama.
Autot vahetada ei plaani. Vingusin ka, et meil vale auto. Võtab bensu liiga palju ja et ikka oleks pidanud diisel olema. Mees tegi selgeks, et diisel oleks 50tuh kr kallim olnud, aga seda vahet ei sõidaks me mingil juhul plussi.
Ka mina olen mõelnud selle peale, et mees kardab minust ilma jääda. See tegelikult on tal nagu alateadlik hirm. Ta ise vaidleb sellele väga vastu. Kui tal ka selline hirm oleks, siis oleks see naeruväärne. Me oleme abielus, meil on kaks last ja me pole enam esimeses nooruses. Ta on väga hea mees kuigi teile jäi nüüd mulje kui jobust. Oma matemaatikaga ajab ta mind hulluks, aga ta ise on ka väga kokkuhoidlik. Tänu tema majandamisele elame väga hästi ja reaalselt pole mul vajadust tööle minna. Meil pole tänu temale ühtegi laenu. Ma lihtsalt muretsen tuleviku pärast. Tahaks väga tööd teha, mis on hingele lähedane. Selline töö ei too mulle ka tulevikus palju sisse. Ma ükskord juba tegin selle vea, et läksin õppima selle mõttega, et tulevikus ikka suuri rahasid teenida. Aga see polnud minu eriala. Nüüd on viimane aeg asja parandada. Vanus surub juba peale.
Pealegi, mulle ei meeldi, et kogu koormus on mehe õlgadel. See pole õiglane. Minu kodused tegemised on pisiasi tema kodunt eemalolekute kõrval. Ta ei rõõmusta sugugi, et näeb meid nädalas ainult paar päeva. [/tsitaat]

Mina olen äärmiselt kalkuleeriv ja meie elustandardi kohta võibolla isegi liiga ettevaatlik. Kindlasti olen kokkuhoidlik, kuigi mitte ihne.

Ühtlasi olen ma selle kommentaari autor, mis on saanud praeguseks 450 plussi. Ma ei tea, mille eest just, aga selles kommentaaris arvutasin ma Sulle enda meelest väga täpselt välja, kui palju Sa rohkem sõidad kahe aasta jooksul, kui käid autoga linnas tööl. Ei saa kuidagi väita, et sellise kilometraazhiga kulutatakse auto läbi või pead hakkama ise liisingut maksma või kogu aeg rehve vahetama või mida iganes. Ei ole nii. Ja ei ole ka nii, et kui saad 500 eurot kätte, siis ei saa sõita iga päev paari kilomeetrit ummikutes, sest auto võtab linnas 10 sajale. Paljud autod võtavad nii palju, meie diiselauto võtab linnas 8 sajale ja see on hästi. 10 ei ole ulmeliselt palju.

Ma tean, et on inimesi, kes ei tõmba kempsus rohkem vett kui iga neljanda kasutuskorra järel. Et on inimesi, kes ei osta vetsupaberit, vaid kasutavad vana ajalehte. Neid sunnib selleks tihti ülim materiaalne kitsikus.

Aga teil? Mees teenib nii hästi, et võiksid 5 aastat õppida ja tema peaks teid kõiki üleval, aga 13000 km, mis kahe aasta jooksul sõidad, teeb vaeseks?

Veel kord. Mulle ka meeldib arvutada, planeerida, kalkuleerida ja kokku hoida. Aga Sinu ja Sinu mehe arvutuskäik jääb mulle arusaamatuks.

Edit: kui linnapiirini on 4 kilomeetrit, siis milles üldse on probleem? Sõidad linna, pargid suurema kaubanduskeskuse parklasse või mujale, kust saad mugavalt bussile, ja edasi ühistranspordiga. Praegu on see 18 eurot kuus ja järgmisel aastal kuuldavasti üldse tasuta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.06 16:26; 19.06 22:38; 20.06 00:14; 21.06 00:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]S
Tema välismaal töötamine on peensusteni paika pandud. Söögile kulutab minimaalselt, elamise eest ei maksa, liikleb ainult bussiga või käib pikki otsi jala. Ainuke kulu on kodus käimine, aga see kulu on seda väärt. Ta teeb pikki päevi. Mitte üks sent ei kuluta ta millegile mõttetule.

Ta pole meie suhtes ihne ja tema teenitud raha on pereraha. Keegi millestki puudust tundma ei pea. Isegi enda jaoks ei raatsi ta suurt midagi kulutada. Ja siis langeb ta jälle teise äärmusesse. Loetakse kilomeetreid ja öeldakse, et ma pidavat ikka ahne naine olema.

Siis jälle mina vihastan ja ütlen, et ei soovi tema rahast sentigi ja lähen ise tööle, teenin oma raha.

Selline tüüpiline kemplemine kui naine on ülalpeetav. Raha on meie peres alati probleeme tekitanud. On seda vähe või palju, vahet pole.

Selle autoga seoses mees ütles, et kui ma tööle lähen, siis jätaks hoiusele iga kuu palgast 200euri, et tulevikus oleks millestki uus auto osta. No ja siis peaksin ma koguma veel korraliku tagavara juhuks, kui autoga midagi juhtub. No nii paar-kolm tuhat peaks ikka tagataskust võtta olema. Ja siis veel auto jooksvad kulud. Ta osavalt tõestab ära, et mul ei jää palgast midagi järele. Vaidle siis sellisele vastu.[/tsitaat]

Mul tekkis veel mõtteid. Meil on nimelt ka ühine rahakott abikaasaga, kusjuures minu palk on palju suurem. Jah, võib tulla mõnikord mõnes situatsioonis ette väiklast kobinat, mille pärast on hiljem häbi. Kuid elu seeski mitte midagi sellist, mida siit loen! Kui nii hakata käituma, siis võib ju lastelegi hakata ütlema, et kelle raha eest te siin sööte ja vetsus tagumikke pühite. Et kas teil on tagataskust võtta vajalik papp uue poti jaoks, kui läbi kulutate. Või uue külmkapi jaoks, kui liiga tihti ust avate ja sulete.

Kuigi jah, eks ole ju kuuldud ka nendest pereisadest, kes arvavadki, et oma laps varastab külmkapist süüa. See autojutt on ju samasse väravasse.

Kui on pereraha, siis see on raha pere hüvanguks. Su mees arvab, et pere hüvanguks peaks igaks juhuks panema igal kuul 200 eurot kõrvale, et vajadusel saaks uue auto osta? Odavam oleks korralik kindlustus teha ja korralik tehnoülevaatus, kui on ainult 5-aastane auto, aga olgu… Kui 200 eurot kuus kontole, siis selle paneb ikka kõrgepalgaline abikaasa. Mis perest ja pererahast me muidu räägime üldse?

Keegi ei pea millestki puudust tundma, aga madalapalgaline naine, kes autoga lapsi lasteaeda veab, peaks keskmisest palgast kõrvale panema uue auto raha?

Sa näita seda teemat oma mehele ja küsi, kas häbi pole niimoodi rääkida ja käituda. Äkki paneb ta mõtlema.

Oma juttudega ei tõesta ta mitte osavalt, et Sul pole mõtet tööle minna, vaid näitab hoopis väga kõnekalt midagi oma iseloomu kohta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.06 16:26; 19.06 22:38; 20.06 00:14; 21.06 00:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mina olen äärmiselt kalkuleeriv ja meie elustandardi kohta võibolla isegi liiga ettevaatlik. Kindlasti olen kokkuhoidlik, kuigi mitte ihne.

Ühtlasi olen ma selle kommentaari autor, mis on saanud praeguseks 450 plussi. Ma ei tea, mille eest just, aga selles kommentaaris arvutasin ma Sulle enda meelest väga täpselt välja, kui palju Sa rohkem sõidad kahe aasta jooksul, kui käid autoga linnas tööl. Ei saa kuidagi väita, et sellise kilometraazhiga kulutatakse auto läbi või pead hakkama ise liisingut maksma või kogu aeg rehve vahetama või mida iganes. Ei ole nii. Ja ei ole ka nii, et kui saad 500 eurot kätte, siis ei saa sõita iga päev paari kilomeetrit ummikutes, sest auto võtab linnas 10 sajale. Paljud autod võtavad nii palju, meie diiselauto võtab linnas 8 sajale ja see on hästi. 10 ei ole ulmeliselt palju.

Ma tean, et on inimesi, kes ei tõmba kempsus rohkem vett kui iga neljanda kasutuskorra järel. Et on inimesi, kes ei osta vetsupaberit, vaid kasutavad vana ajalehte. Neid sunnib selleks tihti ülim materiaalne kitsikus.

Aga teil? Mees teenib nii hästi, et võiksid 5 aastat õppida ja tema peaks teid kõiki üleval, aga 13000 km, mis kahe aasta jooksul sõidad, teeb vaeseks?

Veel kord. Mulle ka meeldib arvutada, planeerida, kalkuleerida ja kokku hoida. Aga Sinu ja Sinu mehe arvutuskäik jääb mulle arusaamatuks.

Edit: kui linnapiirini on 4 kilomeetrit, siis milles üldse on probleem? Sõidad linna, pargid suurema kaubanduskeskuse parklasse või mujale, kust saad mugavalt bussile, ja edasi ühistranspordiga. Praegu on see 18 eurot kuus ja järgmisel aastal kuuldavasti üldse tasuta. [/tsitaat]

Kui see plusse saanud kommentaar on ka sinu oma, miks siis pole näha, et sellelt aadressilt on juba postitatud?
Ühistransport on uuest aastast tasuta tallinlastele, teemaalgataja seda pole. Arvata on, et teistele läheb veel kallimaks.
Muidu olen sinuga nõus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.06 10:59; 19.06 13:04; 20.06 08:46; 20.06 09:58; 21.06 09:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kui see plusse saanud kommentaar on ka sinu oma, miks siis pole näha, et sellelt aadressilt on juba postitatud?
Ühistransport on uuest aastast tasuta tallinlastele, teemaalgataja seda pole. Arvata on, et teistele läheb veel kallimaks.
Muidu olen sinuga nõus.[/tsitaat]

sest kui seda teha käona erinevatest arvutitest, erinevatelt IP-aadressidelt, siis näitabki, et on ka postitatud erinevatelt aadressidelt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.06 14:19; 20.06 09:06; 20.06 13:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

sest kui seda teha käona erinevatest arvutitest, erinevatelt IP-aadressidelt, siis näitabki, et on ka postitatud erinevatelt aadressidelt.[/tsitaat]
just. ma näiteks kommenteerin nii töölt, kui ka kodust ja loomulikult on erinevad IP aadressid. (pole selle plusse saanud kommentaari autor)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 11:39; 20.06 09:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

just. ma näiteks kommenteerin nii töölt, kui ka kodust ja loomulikult on erinevad IP aadressid. (pole selle plusse saanud kommentaari autor)[/tsitaat]

Ei ole õige! Kommneteerin ka nii töölt kui ka kodust, aga ikka tuleb alla kiri, et olen juba kommenteerinud. Ilmselt siis seetõttu, et kommneteerimiseks pean ju oma kasutajanimega sisse logima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.06 10:59; 19.06 13:04; 20.06 08:46; 20.06 09:58; 21.06 09:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

linnast väljas on auto täiesti tarbeese. mitte kaunistus, mida poleerida ja hoida järeltulevatele põlvedele.

tegelikult on mul endalgi tutvuskonnas naine, kes samas seisus. selle vahega, et peres on 2 autot, mis mõlemad on mehe omad. ja naine ei saa kummagagi sõita, kui sõit ei ole mehe jaoks piisavalt põhjendatud. üks põhjendus, mida veel aastate eest ei olnud, aga mis nüüd on juurde tekkinud, on näiteks see, et naine sõidab kehvemini ja naine ei tohiks üldse koos lastega ühes autos pikemat maad kui koolini ja poeni sõita.

see on selline vaikne vaimuterror, mille tulemusel naise iseseisvus ja ka iseseisev otsustusvõime aegamisi hääbuvad, kus eneseväärikusest saab aastatega alandlikkus ja õigustamine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.06 14:19; 20.06 09:06; 20.06 13:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kui see plusse saanud kommentaar on ka sinu oma, miks siis pole näha, et sellelt aadressilt on juba postitatud?
Ühistransport on uuest aastast tasuta tallinlastele, teemaalgataja seda pole. Arvata on, et teistele läheb veel kallimaks.
Muidu olen sinuga nõus.[/tsitaat]

Kõik mu kommentaarid on koduarvutist kirjutatud. Aga kui erineval päeval, siis ei nätia enam ka uuesti, et samalt ip-aadressilt, sest vahepeal on restart tehtud. Vist on see põhjuseks.

Õige jah, et mittetallinlasele pole ühistransport tasuta, kuid 18 eurot kuus pluss linnapiirini ja tagasi sõita 4 km pole ju ikkagi märkimisväärne kulu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.06 16:26; 19.06 22:38; 20.06 00:14; 21.06 00:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sind huvitab töö sotsialiseerumise mõttes,siis ära seo end kindla tööga vaid paku abi igalpool,alates kartulivõtu,metśataimede istutamise,kuni peokorraldusmeeskondadesse abiks pakkudes.Seda saab ju ka igakord erinevalt arvutada,kas kohalesõidutasu+tunnihind,või tükitööna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]yxikmees kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui sind huvitab töö sotsialiseerumise mõttes,siis ära seo end kindla tööga vaid paku abi igalpool,alates kartulivõtu,metśataimede istutamise,kuni peokorraldusmeeskondadesse abiks pakkudes.Seda saab ju ka igakord erinevalt arvutada,kas kohalesõidutasu+tunnihind,või tükitööna.[/tsitaat]

Jah, ka teie maakohas on kindlasti mittetulundusühingud, hoolekogud, külaseltsid, kultuurimaja, heakorraselts, ka parteide \”rakukesed\”. Igal pool saab end vajalikuna tunda, suhelda, tuulutada. Seda siis juhul, kui tööl pole vaja käia rahateenimiseks, vaid kodust välja saamiseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.06 10:59; 19.06 13:04; 20.06 08:46; 20.06 09:58; 21.06 09:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

500 ¤ eest ei \”tasu\” tööle minna? Kas su mees ei tea, et väga-väga paljud inimesed saavad vähemgi palka kui see 500 ¤ netos?
Auto jutt on aga täielik jura. Kohe nii jura, et on jura. Kas su mees vahetab iga 100 km järel õlid-viled-rehvid? Nonsenss! Kui sildade kokkujooks on õige ja raam autol korras, siis 1 suverehvid peavad edukalt vähemalt 2 aastat kui isegi mitte kolm. Talvekad samamoodi. Bensiini kohta – sõidan iga päev 45 kilomeetrit Tallinnasse tööle ja tagasi. Kõige enam kulub bensiini kella 5 ja 6 aegu tipptunnis jokutades. Maanteel ühtlaselt sõites on bensukulu ca 4 – 5 l/km. Selle mehe probleem ei ole auto vaid omanditunne, mida ta sinu üle omab. Ja see ei ole hea. On ka vahe, kas inimene on kokkuhoidlik või ihne. Sinu mees kahjuks on seda viimast. Kui sa täna tööle ei lähe, mida sa teed siis kui noorem laps on 3? Siis vist lõppeb see vanemahüvitis ka ära. Ja sinul haigekassa kindlustus. jne. Ühesõnaga mine aga rahuliku südamega tööle ja sõida aga rahulikult autoga. Seisev auto teinekord kulub kiiremini läbi kui sõitev (amordid näiteks!)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii kurb teema vihmasel jaanipäeva hommikul lugemiseks…Miks sa lased endaga nii käituda? Sa ei ole mehe omand. Kui vanad su lapsed on, mul jäi vist kahe silma vahele see? Mul on üsna lähedaste tuttavate hulgast tuua üks niisugune näide, kus pärast ligi 20. aastat kestnud abielu ja ühiseid lapsi, mees siiski leidis, et peab minema vaatama, kas mujal on rohi rohelisem. Naine on kõik need aastad olnud koduhaldjas ja samuti nagu sina, kuulanud, kuidas mees räägib, et sul ei ole mõtet tööle minna, siis jääb kodus kõik laokile ja no kui palju sa ikka teeniksid jne jne…No ja suutis siiski nii argumenteeritult naisele selgeks teha, et tema töölkäik oleks majanduslikult mõttetu, et naine istuski kodus. Siis ühel kenal päeval avastas ta, et mehel on armuke. Nii see läks. Nüüd on ta töökogemuseta ja hariduseta ligi 40. aastane naine. Peab alustama nullist oma elu ehitamist. Teemaalgataja, selliseid näiteid võib tuua siit enamus, ma arvan. Keegi ikka tunneb kedagi, kellel on nii läinud. Sa peadki alustama 500-eurose palgaga töökohalt. Me kõik oleme seda teinud. Paari aasta pärast saad juba enesekindlamana rohkem nõuda ju. Aja pea püsti ja ära lase mehel endaga käituda nagu sa oleksid tema omand! Elad linnale ju nii lähedal! See autojutt on suht jabur ja tegelikult sad isegi ju sellest aru. Ei taha lihtsalt tunnistada. Ma soovin sulle kogu südamest jõudu ja meelekindlust oma tahtmiste eest seista.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 61 kuni 73 (kokku 73 )


Esileht Pereelu ja suhted Mees ei luba tööle minna

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.