Esileht Sünnitus Mees ei ole sünnitusel väljutuse juures

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Mees ei ole sünnitusel väljutuse juures

Postitas:

Mees teavitas mulle, et tema ei ole sünnitusel väljutuse juures, küll aga on kõik see valude aeg küll, tema närvikava ei pea vastu väljutusele jne. Nabanööri ei suudaks ta ka lõikama tulla. Saan aru ja ei pressi peale, inimesed ongi erinevad.

Küsimus, kellel on mees sama juttu rääkinud, kuidas on tegelikult läinud ?
Kuidas ta väljutuse ajaks toast lahkub ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.09 10:36; 20.09 00:55; 21.09 13:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On ysna tõenäoline, et ta synnituse käigus muudab oma meelt, või õigemini ei pane tähelegi, kui yks hetk on kõik möödas ja tal laps syles 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli mees ka kindel, et tema on ainult natuke aega minuga, siis läheb välja. Ma peale ei käinud, talle ei istu haiglad ja sünnitust kartis ta ka. Peale tugiisiku loengus käimist oli alles nõus natuke aega minuga olema. Mul polnud selle vastu midagi, peaasi, et haiglasse sai viia. Tegelikkus oli selline, et oli peaaegu kogu aeg minuga sünnituspalatis, väljas käis endale korra kohvi ostmas ja hommikul hakkasid töökõned tulema, siis käis koridoris tööjutte rääkimas. Nii et lõpuks juhtuski nii, et läks just välja telefoniga rääkima, kui tagasi tuli, siis oli laps juba väljas. Pärast ütles, et ei olnud see sünnitus nii hull midagi. Ta ise oli kogu see aeg nagu vana rahu ise.

Teise lapse sünnitasin ilma mehe juuresolekuta, kuna ta oli suuremaga kodus. Mulle meeldis ilma meheta rohkem, saab keskenduda ja ei pea mõtlema ka sellele, et kuidas mees vastu peab.

Kui ta ikka ei taha tulla või sünnitus tekitab võõristust, siis las ta olla väljas. Meestel on sünnituse ees oma hirmud ja neid teemasid on siin perekoolis küllalt olnud, kus mees pärast sünnituse juures olemist ei suuda naist tükk aega naisena omaks võtta. See, et ilmtingimata mehega sünnitama, on muutunud juba ühiskonna surveks, et üks sõbranna käis mehega, teine käis mehega. Ei pea nii olema, kui teie perele sobib teistmoodi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 11:35; 15.09 14:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sünnitasin ilma meheta, sest mees ei tahtnud juurde tulla. Õige otsus oli, sest üksi oli palju parem. Tuhud olid nii valusad, et poleks arugi saanud, kas mees seal on või mitte. Presside ajal valu kadus ja väljutus oli sünnitusest kõige normaalsem asi üldse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka mees nii öelnud aga me pole veel lastki tegema hakanud. Mind ei häiriks ka kui ta selleks ajaks välja läheb aga muul ajal siiski võiks lähedal olla juhuks kui mul valudest katus sõidab. Ei imesta kui ta tegelikult lõpuni kõrvale ka jääb. Eks näeb. Võibolla peksan ta ise ruumist välja kui keskendumist segab 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitasin eelmisel aastal esimest last. Oli algselt kohe kokkulepe, et on nii kaua kuni valutan ja siis kui väljutus toimumas, läheb minema. Nii oligi. Ühel hetkel palusin toast lahkuda. Arstid kutsusid tagasi kui laps oli käes. Ei ole selles väljutuses mitte midagi ilusat ning millestki ilma ka ei jäänud. Nabanöör oli veel lõikamata kui tagasi tuppa kutsuti. Kõik oli tip-top, järgmine laps tulemas jaanuaris ja eeldatavasti toimub sama stsenaarium. Ei tea veel kas jõuab keegi suuremat last üle võtta, et mees üldse kaasa tulla saaks, aga no, lootus sureb viimasena. Tahaks ikka kellelegi kurta ja vinguda veidi :))

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

heh mina sünnitusel olin kindel et ei taha meest väljutuse juurde et ainult niikaua toetab kui tuhud on…lõpuks kui presside aeg käes oli sis olin mina see kes meelt muutis ja ütlesin et kui ta tahab võib jääda. Tema otsustas jääda ja lõikas ka nabanööri läbi 🙂 Algul jh mõtlesin et v’ljutusel pole midagi ilusat jne aga lõppkokkuvõttes on see sünnituse loomulik osa. Mees ütles et omamoodi kogemus oli ja kindlasti jäi tal positiivne mälestus sünnitusest 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul esimese lapsega oleks saanud nii teha, et mees läheb lapse sünnihetkeks välja. Pressid oli 45min ja oleks aega olnud küll. Samas ma olin järil ja mees toetas mind tagant, seega ta oli lapse sünnihetkel vajalik, mitte üleliigne kaunistus seal sünnitustoas. Ta ise oli algusest peale valmis olema kogu aeg minu kõrval. Samas tänu oma asendile ei näinud ta muidugi peamist “sündmuspaika” üldse.

Teise lapsega läks nii, et kui ma lõpuks aru sain, et need ikka on pressid, siis laps juba tuli ja väljas ta oligi. Ei jõudnud kükitadagi, seisin käimisraami najal ja nii ta tuli. Mees oli mõelnud, et äkki peaks püüdma, aga ämmakas jõudis ette. Välja minna mehel küll poleks aega olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks asi on, kui naine ise otsustab, et mees peaks välja minema. siis on mehe asi seda ka teha.
Teine asi on, kui naine teadlikult teeb valiku, et ei soovi meest üldse sünnituse juurde.
Kolmas asi on, kui mees otsustab, et ta üldse sünnituse juurde ei tule.
Kõik need variandid on minu meelest täiesti aktsepteeritavad ja arusaadavad.

Neljas variant, kus mees on küll valude juures ja astub ise enne lõppu välja, on minu arust ikka väga imelik. Et muidu on toeks ja abiks, aga vahetult enne nn kulminatsiooni siis järsku “enam ei suuda”?
Ma ei oleks küll ette kujutanud, kui mees presside tulles järsku oma käe mu käest lahti oleks rebinud ja ukse poole lidunud, jättes mind üksi sinna pressima. Mu arvamus temast oleks ikka drastiliselt selle peale muutunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]

Neljas variant, kus mees on küll valude juures ja astub ise enne lõppu välja, on minu arust ikka väga imelik. Et muidu on toeks ja abiks, aga vahetult enne nn kulminatsiooni siis järsku “enam ei suuda”?
Ma ei oleks küll ette kujutanud, kui mees presside tulles järsku oma käe mu käest lahti oleks rebinud ja ukse poole lidunud, jättes mind üksi sinna pressima. Mu arvamus temast oleks ikka drastiliselt selle peale muutunud.[/tsitaat]

Ma arvan, et see jutt, et mees on valutamise ajal koos naisega ja siis läheb välja, tuleb lihtsalt sellest, et esimest korda sünnitama minejatel on veidi udune arusaam, mis toimuma hakkab. Arvatakse, et see valutamine on mingi täiesti eraldi etapp, et pärast seda algab “kole sünnitus” 🙂

Aga tegelikult jah, kui juba oled tuhude ja edasi ka presside ajal naisega, siis ei hakka keegi selleks tähtsaks hetkeks välja jooksma, kui pea lõikub.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 11:35; 15.09 14:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitusel on küll erinevad etapid, aga need ei ole nii selgelt eristatavad, vaid on ikka ühtne terviklik sünniprotsess. Minu mees on olnud kahe sünnituse juures, aga pigem taustaks mu selja taga. Ei pea see mees ju jalgade vahel passima ja ega seal polegi ruumi olla. Seal tegutseb ämmakas või arst vms Keegi ei oska esimesel korral arvata, kuidas ta vastu peab või mida ta täpselt tahab, seetõttu soovitan jooksvalt otsustada. Meie läheme igatahes koos mehega, sest sünnib ju meie ühine laps.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie leppisime mehega kokku, et presside ajal läheb palatist välja. Mees oli valude ajal mu kõrval ja kui pressid hakkasid, siis palusin tal välja minna ämmaemandat kutsuma. Asi oli selles, et sünnitasin esimese lapse 4,5 tunniga ja ämmaemand ei olnud vist sellega arvestanud, et asi nii kiiresti läheb. Olen väga õnnelik, et mees presside ajal minuga ei olnud, sest ma sõnaotseses mõttes röökisin nagu ratta peal. Tahtsin jalgu millegipärast kohutavalt kokku hoopis suruda ja arst ja ämmaemand kangutasid mu jalgu laiali, samal ajal kui ma röökisin valust ja üritasin pressida. 😀 Mees oleks võib-olla kerge trauma saanud lihtsalt. Tal oli juba valude ajal mind raske vaadata, üritas igate pidi abiks olla, aga mina tahtsin ainult põrandal kägaras olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu mees oli ka esimesega minu juures, nüüd ütles et teisega ei tule;)
kindel veel pole..
aga mina arvan, et mees peaks juures olema, siis ta näeb, et sünnitus pole ,,supsti ja valmis“, mida siiski paljud mehed arvavad…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Plaane võib ja peab tegema. Kuidas tegelikult läheb seda saab töö käigus teada.

Arvan, et on mõistlik, kui inimesele (nii mehele kui naisele) jääb õigus arvata ja planeerida et ta midagi ei taha aga ka õigus ümber mõelda. See viimane on tähtis endale esimesene selgeks teha- et pole hullu kui teisiti tahan ja läheb. Sest sünnitus on siiski ettearvamatu asi.

Oma lapsed oleme koos sünnitanud. Meie suhe on selline, et ei ehmatanud teda ära pilt minust katkise ja väsinuna ning ei tundnud mina, et nüüd oleks midagi pöördumatult muutunud, et mees “kõike” nägi.
Isiklikult on hea meel, et mees teab (paremini mõnesmõttes kui mina), milline töö see lapse sünd on. Esiteks oleme siis “ühel lehel” kogemuse mõttes. Teiseks ei ole vaja imestada, kui ma 2 nädalat istuda ei saa… et see on tõeline, mitte niisama hädaladamine 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees ei olnud samal mandrilgi kui sünnitasin 🙂 Ma ei tahtnudki, et ta juures on, ta oli sellega ok. Nabanööri lõikas läbi hea sõbranna, kes oli minu tugiisik. Kuigi tagantjärgi võin öelda, et vabalt oleksin võinud ka üksinda sünnitada, minu iseloom lihtsalt selline, et keegi teine mind niikuinii aidata ei oleks saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja see mehe sünnitusel olek lõpuni ei ole reegel, et lähendab või hoiab koos ja paneb paremini mõistma ja ei tea mis eelised veel. Tean meest kes oli naise neljal sünnitusel otsast lõpuni, ilus ja tore ja tubli eksole. Paraku neil nüüd mõlemil uus elukaaslane, vot ja jagavad laste hooldusõigusi

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.09 10:36; 20.09 00:55; 21.09 13:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ja see mehe sünnitusel olek lõpuni ei ole reegel, et lähendab või hoiab koos ja paneb paremini mõistma ja ei tea mis eelised veel. Tean meest kes oli naise neljal sünnitusel otsast lõpuni, ilus ja tore ja tubli eksole. Paraku neil nüüd mõlemil uus elukaaslane, vot ja jagavad laste hooldusõigusi[/tsitaat]

Vaevalt, et suhe sünnituste tõttu lõppes 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei, kasvasid lahku,, aga see peresünnitus mees lõpuni sinuga ja lõikab nabanööri läbi jne pole ka mingi kinnihoidja ja siduja eluks ajaks nagu paljud usuvad, et nüüd oleme oi kui seotud kõik

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.09 10:36; 20.09 00:55; 21.09 13:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ei, kasvasid lahku,, aga see peresünnitus mees lõpuni sinuga ja lõikab nabanööri läbi jne pole ka mingi kinnihoidja ja siduja eluks ajaks nagu paljud usuvad, et nüüd oleme oi kui seotud kõik[/tsitaat]

seob see ikka lapsega, mitte naisega, keegi ei ootagi, et see naisega seoks!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees, vastupidi, ytleb, et synnitus sidus teda just minuga, vaat et rohkemgi kui need 12 aastat, mis me selleks ajaks koos olime olnud… 🙂 Side lapsega tekib paljudel isadel ikka hiljem, nii ka temal. Aga ilmselt nii palju kui on erinevaid inimesi, on ka erinevaid arvamusi/tundeid sel teemal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma väga ei kujuta seda ette, et mees reaalselt ka välja läheks selleks hetkeks, kui muidu sünnitusele kaasa on tulnud.

Ma tean mehi, kes on ka nii plaaninud, nagu see väljutus oleks midagi kohutavat. Päriselt on nad olnud ikkagi juures kogu sünnituse aja, sest no- mis mõttes lähed kõige põnevamaks hetkeks välja? 😀

Tegelikult- on lapse sünd ju pika ja piinarikka sünnitusprotsessi kulminatsioon, kõige ilusam ja ägedam ja ulmelisem hetk. Eriti esimese sünnitusele ajal, sest sa pole seda enne kogenud. Väljutuse ajal ei pea ju sealsamas jalgevahel passima.

Nabanööri ei sunni keegi lõikama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib ka minna nii nagu mul. Pressid kestsid kaks tundi. Lapse südametöö oli korras ja nii ei hakatud muud moodi sekkuma. Vahetasin selle aja jooksul ämmaemanda soovitusel mitmeid asendeid lootuses, et kergem pressida ja laps tuleb välja ära: püsti pukil, järil istudes, laual selili, käpuli, külili ja võib-olla mingit moodi veel, ei mäleta. Mehele ütlesin enne sünnitust, et võib igal hetkel ära minna, kuid ta oli ise kindel, et on algusest lõpuni ja oli ka. Pressid võtavad jubedalt hingeldama, mistõttu mul tekkis pidevalt janu, kuid ise poleks suutnud klaasigi tõsta. Mees andis juua koguaeg näiteks, ämmaemandad olid niigi ametis. Samuti aitas mees asendeid hoida ja innustas, et pea paistab. Minul oli just tema julgustamist hea kuulda, sest hakkasin juba arvama, et ei saagi hakkama. Peale kaht tundi presse pressisin ikkagi lapse välja, kõik oli hästi ja mees lõikas nabanööri ja mul on väga hea meel, et ta mulle nii palju toeks ja abiks oli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul läks mees välja suitsu tegema 😉 Algul ei pidanud üldse kohale jääma, siis aga ikka valude ajal oli, kui hakkasid pressid ja lõpuks arst ütles, et nüüd hakkate küll sünnitama, siis mees astus välja. Sünnitasin ära ja helistasin, et käes 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul mees rääkis koguaeg et tema tahab ka oma lapse sünni juures olla. Midagi ma peale ei sundinud ja ütlesin et kui ka alles sünnitusel taipad et sa ei taha seal olla, siis ta võib sealt ära tulla.. 😀 Aga oli ilusti sünnituse aja minu kõrval. End puutuda ma ei lubanud aga teadmine et ta on sealsamas minu kõrval kohe oli niiii hea. Mees lõikas ka nabanööri läbi. Tema enda soov. Hiljem olen nüüd küsinud et kas oli siis kole ka jne.. Ütles et polnud ju midagi hullu, et mis ma jamasin eelnevalt et igast jama seal 😀 😀 (juba kui laps väljas, ütles et polnud ju hullu midagi, teeme veel :D:D )

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub lihtsalt veider. Miks peaks suutma üks mees oma naist pärast seksika naisena näha, olles näinud teda end täis tegemas? See ju paljude sünnituste puhul juhtub?

Ausalt öeldes, ei suudaks ka mina enam pärast oma naisega voodirõõme jagada, olles näinud teda verise ja… kakasena. Samamoodi, nagu ei lähe ma teda ka WCsse vaatama, kui suuremat häda teeb. Samamoodi ei vaata ka pealt, kui ta päevade ajal tampoone vahetab jne

Õnneks oleme veel üsna noored ja nii pea seda sünnitusele kaasa minna või mitte otsust vastu võtma ei pea.

Nii armas noore inimese jutt. Seksikus on elu mõte. Miks ja miks. Tead, kui inimesed armastavad üksteist sajal olulisemal põhjusel kui klantsajakirjas promotud seksikus, siis ongi nii, et väike s.tt ja sünnitus on ainult üks puud soola, mis koos eluteel ära süüakse. Ei soovita üldse luua suhet inimesega, kes ainult välisest hoolib ja arvab, et elu ongi roosamanna ja naised kunagi ei puuksuta, hoidku taevas kui number kahte teevad. Sellise arvamusega elukaaslane vahetab su välja kohe, kui parim enne kukub või reaalsus kohale jõuab. Raskel ajal on läinud kiiremini kui kevadine lumi.
Õnneks saad ka vanemaks ja usun, et aastate pärast vaatad praegusele naiivsusele muigega tagasi. Annaks jumal, et elukogemus piirduks vaid sünnitusel nähtu ja väikelaste kakaste pepude kasimisega. Liikumatu vanaks jäänud lähedase või elukaaslase hooldamisel saab alles õige teadmise, mis s.tt tegelikult tähendab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 23:37; 06.02 23:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti armas noore inimese jutt 🙂 ise rääkisin ka kunagi sellist juttu…olgugi, et olen naine. Et mina ei kavatse ûldse loomulikul teel sünnitada ja oh jumal milleks neid mehi sinna tassitakse jne jne :)) praegu oskan selle peale ainult naerda. Kui valud pihta hakkasid esimesel sûnnitusel, istus kõrval ema….kuna sünnitus kutsuti esile ja võttis aega, siis leppisime kokku, et soovi korral helistan mina või tema kaasale….peale paari esimest valu küsisigi ema: “Kas kutsun mehe?” Tuli automaatselt vastuseks jah, sest kedagi teist kõrvale ei tahtnud. Esimesel sûnnitusel vãljutuse ajaks astus mees ise välja, aga kuna sûnnitus oli enneaegne ja ümberringi arstid ja ämmakad, siis ei tahtnud ta jalgu jääda. Kohe kui laps oli väljas, kutsuti ta sisse. Teisel sünnitusel ûtles ämmakas, et nüüd hakkame sünnitama, ütlesin mehele, et võib minna….enne välja astumist küsis, et kas olen kindel?! Tuli automaatselt ei ja ta jäi. Ei pea mees seisma väljutuse ajal hargivahel, ei pea üldse palatis olema. Sõltub mehe soovist ja naise soovist. Tean, et kui palun tal jääda, ta jääb, sest näeb, et ma vajan seda. Mis aga puutub sellesse, et mind enam naisena ei näe…heh…vägagi näeb ja vägagi erutan teda endiselt. Samas, ma olin selili sünnituslaual ja kõik, mis tuli pühiti ãra, tema seda ei näinud. Minu röökimine ei olnud talle traumeeriv…ju pole seda sorti mees, et teda see nii palju häiriks. Mehed on erinevad…eks iga üks teab milline on temal. Pole vaja kellegi otsuseid arvustada. Kõigile ei pea see meeldima ja sobima. Hetkel kolmandat oodates ja ka eelnevatel kordadel ütlesin kaasale, et ei pea tulema kui ei soovi. Tema ütles, et ei ikka tuleb, koos lähme. Mul on hea meel! Ent kui ta ei oleks soovinud tulla, siis oleksin ka sellega leppinud 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Valud hakkasid 24vastu25ndat ja mees oli koguaeg kõrval ei maganud ka ning kui haigla minek oli 25 ööl siis oli algusest-lõpuni minuga. Kahju hakkas temast et silmad punased magamata aga koju ei tahtnud minna puhkama ja oli suureks abiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teile, naised, ei tundu, et tegelikult on mehe võimalus sünnituse juures viibida hoopis tohutu privileeg. Mitmeski mõttes. Eelkõige muidugi näitab see naise sügavaimat usaldust: olles ise tohutult hirmul, haavatav, valudes, verine, ehk tõesti s.itane – usaldan ma kedagi nii jäägitult, et luban ennast sellises olukorras näha ja usun, et minu kogemust ei hakata hiljem ette heitma stiilis “no mina küll enam pärast sünnituse nägemist oma naist seksikaks ei pea”.
Teiseks on lapse sünd puhas ime. Minu mehel on küll iga lapse sündides pisarad silmas olnud. Ma ei suuda leida elus mitte ühtegi nii võimast kogemust, mis tekitab sellise emotsionaalse nirvaana. Lotovõit, pulmapäev, kõrghariduse diplom – absoluutselt kõik kahvatub lapse sünni ja esmakordse puudutuse ees.
Kolmandaks ei osata hinnata võimalust. Ei olnudki nii väga ammu aega tagasi, kui issid hoiti sünnitusmajast eemale nagu katkust. See vabadus, mis praegu peredele võimaldatakse, on kulla hinnaga. Seepärast julgeks ma ütelda, et ainult väga rumal või pealiskaudne inimene loobuks vabatahtlikult nii imelisest ja harukordsest kogemusest nagu oma lapse sünni ja ka väljutushetke juures viibimine. Andke andeks, ma ei saa sellest aru.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 23:37; 06.02 23:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

saime 2 päeva tagasi mehega oma neljanda lapse.
mees on iga viimse kui sünnituse juures olnud, isegi kui ta väga aidata ei saa. ta hoolib ja armastab ning oh üllatust- presside ajal hoiab mu jalgu üleval, et beebi kiiremini välja saaks.
ma ei tahaks enda kõrvale ei kedagi teist. ning sekselu on meil vägagi korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees oli olemas kuni lõpuni ja ei kahetse seda kumbki meist. Elu parim kogemus. Mehel tulid pisarad silma kui tütar sündis. Ukse tagant sisse tulles see emotsioon kindlasti nii ehe pole. Ja mida seal häbeneda või mis seal siis nii rõvedat on?! Kõik loomulik ja sünnitus üks ilusamaid ja tähtsamaid hetki inimese elus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )


Esileht Sünnitus Mees ei ole sünnitusel väljutuse juures

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.