Esileht Pereelu ja suhted Mees ei saa asju aetud

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 126 )

Teema: Mees ei saa asju aetud

Postitas:
Kägu

Mees peab olema peres juhtiv pool? Sa sellest siis enne abielu aru ei saanud või? Paljudes suhetes on naine hoopis juhtivaks pooleks.

Minu jaoks on teatud toimingud ikka meeste pärusmaa, millega nemad tegelema peaks. Ma räägin siin ka näiteks kinnisvara müüjast, et leppida kokku kinnisvaraga tutvuma minemise aeg ja rohkem infot küsida. Samuti helistada autopesulasse, et autole pesuaeg panna. Ka autoremondiga seoses asjadega olen ise pidanud tegelema. Ausalt öeldes ega selline nii suur puudus ennem abiellumist ei selgunudki, kuigi olime päris pikalt koos olnud. Siis meil polnud väga asju ajada. Seda siiski oli, et näiteks poodides suhtlesin ise müüjatega, söögikohtades teenindajatega. Lööb pahviks küll, et sellise sotsiopaadiga tegu on ja mulle tundub, et see läheb ajapikku vaid hullemaks. Mõnikord hakkab jonnima ja ütleb, et ta ei tahagi midagi ja ükskõik tal, kuigi olid plaanid tehtud ja see, et tema tegeleb. Parim nali on veel see, et paaril korral on mulle peale karanud, et miks tema peab üksi eestvedaja olema, aga omal pole ühtegi tulevikuplaani ja tegelikkuses olen mina see eestvedaja ja plaanide tegija, et elu paremaks saada.

Kuule, ära kasuta võõrsõnu, mille tähendusest sul õrnematki aimu pole. Pigem oled sa ise sotsiopaat, mees kindlasti pole.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu tihti taandub asi lõpuks sellele, et naisel on mingi ettekujutus, et milline peaks üks õige mees olema. Valinud on ta aga hoopis teistsuguse lootuses, et mees muutub. Ja kui mees ei muutu, siis järsku on ta süüdi, et miks naine peab sellisega tegemist tegema, kuigi naine ise valis.

Ma arvan, et lõviosa suhteprobleeme saaks ennetada, kui inimesed looksid suhteid teistega, kes neile päriselt meeldivad sellisena nagu nad on.

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen ka selline inimene. Isegi sünnipäeva pidamine on mulle suur probleem. Seepärast et meil tuleb sünnnipäevale sugulaste läbimine, aga seda on 22 inimest. Seal hulgas on lapsed ka. Ja kuna lapsed on igal perel, siis hakkabki jama pihta. Mõtlen välja kuupäeva-kutsun. Ja siis on see, et neljast perest ühele ei sobi ja teisele ei sobi. Just see-ei sobi, ongi see mille pärast ma tunnen et helistamine on nii raske. Hakka klapitama .

Või maja juures miski. Mees organiseerib meile töömehe. Tuleb töömees. Teeb ära. Ja pärast mees, kui töölt tuleb, vaatab üle- miks ta nii tegi? Ja mina siis vastaku või vastutagu et miks nii on tehtud. Talle ei meeldi.  Nii jääbki tunne et ma ei taha üldse tegeleda nende töömeestega.

Meil on nii et mina ei suuda valida tehnikat. Eriti hull on arvuti ja telefon. Pesumasinat ja kuivatit oskan. Aga mees ei saa sellest aru et miks kuivati jälle piiksub, miks ta ei lähe käima.

 

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen ka selline inimene. Isegi sünnipäeva pidamine on mulle suur probleem. Seepärast et meil tuleb sünnnipäevale sugulaste läbimine, aga seda on 22 inimest. Seal hulgas on lapsed ka. Ja kuna lapsed on igal perel, siis hakkabki jama pihta. Mõtlen välja kuupäeva-kutsun. Ja siis on see, et neljast perest ühele ei sobi ja teisele ei sobi. Just see-ei sobi, ongi see mille pärast ma tunnen et helistamine on nii raske. Hakka klapitama .

Miks vaevad end? Paned pöeva paika ja kutsud (võimalikult vara) tuleb siis 15 22 asemel, mis seal ikka

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga üksi ka jama elada onju, et siis pole enam seda emmet, kes söögi valmis teeb, koristab ja issand, peab hakkama elamist üürima. Mugavused läinud ja pole enam kedagi, kes vähegi tagant utsitaks, et üldse end liigutaks ja midagi toredat ette võtaks ja hakka veel kuskilt seksi ka otsima. Mugav ju igati, aga täitsa ükskõik, et mida see kõrval olev mutt elus soovib ja mis tema vajadused on.

Kui sa niimoodi oma mehesse suhtud, mis ometi sind veel seal kinni hoiab?

Kus seal kinni hoiab? Ma olen omas kodus, mis kuulub ainuisikuliselt mulle!

Äkki nii: mis sind seal suhtes kinni hoiab?
Sa kirjutad kogu aeg hästi intensiivselt, mis sulle su mehe juures ei sobi. Aga sõnasta positiivset ka, oleks täitsa huvitav lugeda. Mis temas head on? Miks sa temaga üldse koos oled? Ta ei panusta igapäeva asjaajamistesse, aga kas ta millessegi muusse panustab?

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

no kas vôi auto talverehvide vahetust pidi 5x meelde tuletama. Ja lopuks ikka oli vahetamine alles siis, kui selle esimese lume ehmatuse olid kaela saanud.

Miks sa ise rehvivahetust kokku leppida ei võinud, kui see sinu jaoks nii aegkriitiline oli? Mees tegi asja ära siis, kui reaalne vajadus tekkis. Su 5x meelde tuletamine oli lihtsalt mõttetu näägutamine.

Loen seda teemat ja siiralt ei saa aru, miks inimesed enda ja kaaslaste elu selliseks põrguks vabatahtlikult muudavad.

Minu jaoks on paarisuhe selline, kus mu mees ei pea paluma puhtaid, triigitud riideid kappi, sooja toitu lauale, puhtaid tube, hoolitsetud naist, hoolitsetud/ tegeletud lapsi, naise vôrdväärset rahalist panust pere eelarvesse ja see loetelu vôiks jätkuda.

samal ajal soovin mina elada nii, et ma ei pea paluma autorehvide vahetust, millegi seina kruvimist, raskete asjade tôstmist, vms.

Olen jah selles môttes vanaaegne, et mulle meeldib selline suht traditsiooniline töödejaotus. Muidugi, ma olen ka yksi elanud ja tean, et saan vabalt ka ise kôigega hakkama. Aga miks ma peaks mehega elades  kôike ise tegema? Tahan olla naine, teha nn naistetöid, hoolitseda mehe ja laste ja kodu eest. Ja tahan tunda, et ka minu eest hoolitsetakse. Ja see tasakaal, polaarsus on minu jaoks vajalik, et olla naine ka magamistoas.

Ja kes pakkus, et ma olen lihtsalt laisk- okei, arva mida tahad.

 

+1
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tipsu, rehve vahetab töömees. Sina istud diivanil ja loed ajalehte.

Aga mees pole öelnud, et on ka lamellid olemas?

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tipsu, rehve vahetab töömees. Sina istud diivanil ja loed ajalehte.

Lugesid ju, et tema naiselikkus on ohus, kui broneerib rehvivahetusse aja ja sõidab autoga kohale. Parem närib mehe kallal paar kuud.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

no kas vôi auto talverehvide vahetust pidi 5x meelde tuletama. Ja lopuks ikka oli vahetamine alles siis, kui selle esimese lume ehmatuse olid kaela saanud.

Miks sa ise rehvivahetust kokku leppida ei võinud, kui see sinu jaoks nii aegkriitiline oli? Mees tegi asja ära siis, kui reaalne vajadus tekkis. Su 5x meelde tuletamine oli lihtsalt mõttetu näägutamine.

Loen seda teemat ja siiralt ei saa aru, miks inimesed enda ja kaaslaste elu selliseks põrguks vabatahtlikult muudavad.

Minu jaoks on paarisuhe selline, kus mu mees ei pea paluma puhtaid, triigitud riideid kappi, sooja toitu lauale, puhtaid tube, hoolitsetud naist, hoolitsetud/ tegeletud lapsi, naise vôrdväärset rahalist panust pere eelarvesse ja see loetelu vôiks jätkuda.

samal ajal soovin mina elada nii, et ma ei pea paluma autorehvide vahetust, millegi seina kruvimist, raskete asjade tôstmist, vms.

See kõlab küll nagu vilets tehing: teed mehe sissetulekuga võrdväärset täiskohaga palgatööd + täiskohaga koduhoidja-lapsehoidjatööd + hoiad ennast trimmis ja sätituna, et mitte mehe silma riivata. Vastutasuks saad mehelt aeg-ajalt 10-60 min panustamist mingites triviaalsetes asjades, mille saaksid kas ise tehtud või tuleks töömees või kes tahes meestuttav teeks ära nii et silm ka ei pilgu.

+18
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

no kas vôi auto talverehvide vahetust pidi 5x meelde tuletama. Ja lopuks ikka oli vahetamine alles siis, kui selle esimese lume ehmatuse olid kaela saanud.

Miks sa ise rehvivahetust kokku leppida ei võinud, kui see sinu jaoks nii aegkriitiline oli? Mees tegi asja ära siis, kui reaalne vajadus tekkis. Su 5x meelde tuletamine oli lihtsalt mõttetu näägutamine.

Loen seda teemat ja siiralt ei saa aru, miks inimesed enda ja kaaslaste elu selliseks põrguks vabatahtlikult muudavad.

Minu jaoks on paarisuhe selline, kus mu mees ei pea paluma puhtaid, triigitud riideid kappi, sooja toitu lauale, puhtaid tube, hoolitsetud naist, hoolitsetud/ tegeletud lapsi, naise vôrdväärset rahalist panust pere eelarvesse ja see loetelu vôiks jätkuda.

samal ajal soovin mina elada nii, et ma ei pea paluma autorehvide vahetust, millegi seina kruvimist, raskete asjade tôstmist, vms.

Olen jah selles môttes vanaaegne, et mulle meeldib selline suht traditsiooniline töödejaotus. Muidugi, ma olen ka yksi elanud ja tean, et saan vabalt ka ise kôigega hakkama. Aga miks ma peaks mehega elades kôike ise tegema? Tahan olla naine, teha nn naistetöid, hoolitseda mehe ja laste ja kodu eest. Ja tahan tunda, et ka minu eest hoolitsetakse. Ja see tasakaal, polaarsus on minu jaoks vajalik, et olla naine ka magamistoas.

Ja kes pakkus, et ma olen lihtsalt laisk- okei, arva mida tahad.

Neile pole ju mõtet rääkida, nad ei saa aru, sest nemad on lisaks naisele veel ja mehe eest. Paneb mõtlema, et kui inetu küll olla saab, et nii hullusti peab siplema meeste eest.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Neile pole ju mõtet rääkida, nad ei saa aru, sest nemad on lisaks naisele veel ja mehe eest. Paneb mõtlema, et kui inetu küll olla saab, et nii hullusti peab siplema meeste ees

Et, kui ma suudan ise autoga pesutänava läbida ja oskan lambile pirni sisse keerata, siis olen ma inetu naine? Ja mehelik muidugi ka.

Mõni naine elab ikka veel eelmises sajandis.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütlesin algusest peale, et see on libateema, alati keerab see libameister vindi üle. Aga näe, ikka kõik arutavad ja tädi itsitab pihku.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütlesin algusest peale, et see on libateema, alati keerab see libameister vindi üle. Aga näe, ikka kõik arutavad ja tädi itsitab pihku.

Arvad, et taolisi saagivaid naisi pole olemas?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvad, et taolisi saagivaid naisi pole olemas?

On küll, aga see tädi on oma jutuga ammu ebausutavaks muutunud, täiesti selge, et mingi väljamõeldis.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvad, et taolisi saagivaid naisi pole olemas?

On küll, aga see tädi on oma jutuga ammu ebausutavaks muutunud, täiesti selge, et mingi väljamõeldis.

Perekoolis tuiab mitmeid üksikuid mehi, las loevad ja õpivad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perekoolis tuiab mitmeid üksikuid mehi, las loevad ja õpivad.

Õpivad mida? Et parem ongi üksi olla, nagu nad siin enamasti ongi, sest sellist kamandajat mutti ju keegi endale kaela ei taha.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perekoolis tuiab mitmeid üksikuid mehi, las loevad ja õpivad.

Õpivad mida? Et parem ongi üksi olla, nagu nad siin enamasti ongi, sest sellist kamandajat mutti ju keegi endale kaela ei taha.

Nii palju on selge, et siia on mehed korduvalt tutvumiseks pöördunud ja küsinud, mis nad valesti teevad, et naised ei taha ja vasakule svaibivad. Fuuriatest lugemine teeb meele heaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naine/teemaalgataja ei saa aru lihtsast asjast- mees tegelikult EI TAHA neid “asju ajada”, mis sinu meelest vajalikud on. Talle nad pole vajalikud või südamelähedased või pole tema meelest pingutust väärt- et no tore oleks, kui tehtaks, aga ise ei viitsi rabeleda, no pole sellist sisemist sundi ega saavutusvajadust. Kui mehel on midagi, mida ta südamest tahab, siis ta võtab ja teeb ja ei peagi seljas näägutama. Mees saab oma asjad aetud küll, naise väljamõeldud asju ta “ei saa” aetud. Väljamõeldud põhjendused on lihtsalt jura, tegelikult ta EI TAHA neid asju teha.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina näiteks mõistan seda meest. Pakun paar põhjust, miks ta üht või teistpidi käitub.

Ma täiesti pööraselt jälestan võõrastele inimestele helistamist või seda kui mulle võõrad inimesed helistavad. On päevi kus mu telefonis võib olla 4-5 vastamata võõrast numbrit. Guugeldan neid läbi ja helistan tagasi kui guugeldades tuleb välja, et soovin seda kontakti. Täiesti tundmatud numbrid jäävad minust puutumata. Samuti kasutan SMS teel suhtlemist helistamise asemel. See on justkui selle teise inimese energeetika vältimine minu kui energeetiliselt ülitundliku inimese suhtes. Tuttavatega telefonis suhelda ei ole mitte mingit probleemi. Ka siis ei ole probleemi kui tean ette, mis on selle kõne temaatika.

Ja veel rohkem jälestan telefonikõnesid olukordades, kus on tõenäosus, et temaatika on probleemne ja teine pool võib olla pisut pahane vms. See tunne on nii sügav, et seda ei suuda mitte keegi mõista, kelle jaoks helistamine on maailma lihtsaim tegevus. Ma püüan kogu suhtluse minu jaoks võõraste inimestega suruda elektroonsetesse kanalitesse. Ei jaga meilides oma telefoni, ei anna seda igasugustes kliendiandmetes vms (panen sinna vale telefoni kui on kohustuslik lahter). Saan kõik vajalikud asjad niimoodi aetud. On täitsa võimalik, et inimesed vihastavad selle peale aga see mind küll üldse ei huvita. Salvestan võimalikult palju numberid endale telefoni ära, et teaksin kes helistab kui on vältimatu neid vastu võtta (mul telefonis näiteks 15 kullerite numbrit erinevate tähiste all, mitukümmend e-poodide ja muude poodide telefoni salvestatuna).

Ehk siis vihastada pole mõtet, ma arvan et isegi mitme kuu pikkune teraapia ei viiks mind sellest hirmust üle. Lihtsalt abista meest, et ta liigutaks kõik vajaliku suhtelmise elektroonseks ja lepi, et osad asjad pead enda peale võtma. Muud lahendust ma ei näe. Noh muidugi alati võid valida oma suhet ja peret rahulolematuse ja kriitikaga kosutada, aga ma ei usu, et see on sinu enda huvides.

Üks põhjus võib muidugi olla veel ka mure toimetuleku ja raha osas. Asjaajamine eeldab tihti kulude tegemist. Võibolla ta mured raha pärast on suuremad kui sa praegu tead. Võibolla edasilükkamiste eesmärk on kulude vältimine.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu mees on liiga viisakas! Jah, viisakas suhtlemine peaks olema elementaarne, aga paraku tihtilugu ei toimi! Meil oli maja juures probleem töömeestega, üks töö venis ja venis. Mees helistas korduvalt ja palus asjaga ometi pihta hakata – firma muudkui lubas ja lubas, aga ikka olukord venis.  Mees rääkis telefonis maru viisakalt, stiilis “olge kenad, kas ehk saaks, suur aitäh”. Fakt oli aga see, et mitte midagi ei juhtunud. Võtsin siis ise telefoni ja helistasin ning ütlesin väga konkreetselt ja nōudlikult: “Nüüd on asi nii, et mu mees on korduvalt helistanud ja talle on muudkui katteta lubadusi antud, tulge ja tehke see asi nüüd kohe ära! Me ei soovi enam päevagi oodata!” Ja järgmisel päeval tuldi ja tehtigi!

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma räägin siin ka näiteks kinnisvara müüjast, et leppida kokku kinnisvaraga tutvuma minemise aeg ja rohkem infot küsida. Samuti helistada autopesulasse, et autole pesuaeg panna. Ka autoremondiga seoses asjadega olen ise pidanud tegelema.

Mida? Vabandust, mida?

Eee… Miks pesulasse peab mees aja kinni panema? Ma ei saa aru. Autoremont? Milles küsimus? Ma olen mehe autole puksiiri ka kutsunud ja sellega töökotta sõitnud, sest minul  oli vaba päev ja temal ei olnud, võttis minu auto seniks. Ma ei näe, miks see peaks kuidagi rohkem meeste asi olema neid asju ajada? Võtad telefoni, helistad ja räägid asjad selgeks, kas käsi või kõrv kukub ära selle peale? Ei saa aru.  Ja mis auto remonti puutub, siis mina ise ju oskan ka kirjeldada, mis auto juures just valesti on – tuli ei põle ja pirnivahetus ei aidanud või tegi auto imelikke hääli sõidu ajal. Täpsemaid põhjusi vaadataksegi töökojas. Kumbki meist pole automehhaanik.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on justkui selle teise inimese energeetika vältimine minu kui energeetiliselt ülitundliku inimese suhtes.

Oh jumal, ära hakka seda energeetika paska ajama siin jälle, varsti tuleb välja, et kuu ja tähed on ka sinu suhtlemisprobleemides süüdi…

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kellel siin jube häda on võõrastele helistamisega, siis siin on  väga lihtne lahendus. Tuleb harjutada neid situatsioone, mida sa kardad ja see hirm läheb vähemaks. Kui võtad eluajaks seisukoha, et mina ei helista, mina kardan, mina olen tundlik inimene, kelle energeetika sööb see võõras ära, siis ei muutu mitte midagi. Minule eriti ka ei meeldi helistada, aga kui sain töökoha, kus pidi seda tegema, siis paari päevaga läks hirm üle ja muutus tavaliseks asjaks.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina näiteks mõistan seda meest. Pakun paar põhjust, miks ta üht või teistpidi käitub.

Ma täiesti pööraselt jälestan võõrastele inimestele helistamist või seda kui mulle võõrad inimesed helistavad. On päevi kus mu telefonis võib olla 4-5 vastamata võõrast numbrit. Guugeldan neid läbi ja helistan tagasi kui guugeldades tuleb välja, et soovin seda kontakti. Täiesti tundmatud numbrid jäävad minust puutumata. Samuti kasutan SMS teel suhtlemist helistamise asemel. See on justkui selle teise inimese energeetika vältimine minu kui energeetiliselt ülitundliku inimese suhtes. Tuttavatega telefonis suhelda ei ole mitte mingit probleemi. Ka siis ei ole probleemi kui tean ette, mis on selle kõne temaatika.

Ja veel rohkem jälestan telefonikõnesid olukordades, kus on tõenäosus, et temaatika on probleemne ja teine pool võib olla pisut pahane vms. See tunne on nii sügav, et seda ei suuda mitte keegi mõista, kelle jaoks helistamine on maailma lihtsaim tegevus. Ma püüan kogu suhtluse minu jaoks võõraste inimestega suruda elektroonsetesse kanalitesse. Ei jaga meilides oma telefoni, ei anna seda igasugustes kliendiandmetes vms (panen sinna vale telefoni kui on kohustuslik lahter). Saan kõik vajalikud asjad niimoodi aetud. On täitsa võimalik, et inimesed vihastavad selle peale aga see mind küll üldse ei huvita. Salvestan võimalikult palju numberid endale telefoni ära, et teaksin kes helistab kui on vältimatu neid vastu võtta (mul telefonis näiteks 15 kullerite numbrit erinevate tähiste all, mitukümmend e-poodide ja muude poodide telefoni salvestatuna).

Ehk siis vihastada pole mõtet, ma arvan et isegi mitme kuu pikkune teraapia ei viiks mind sellest hirmust üle. Lihtsalt abista meest, et ta liigutaks kõik vajaliku suhtelmise elektroonseks ja lepi, et osad asjad pead enda peale võtma. Muud lahendust ma ei näe. Noh muidugi alati võid valida oma suhet ja peret rahulolematuse ja kriitikaga kosutada, aga ma ei usu, et see on sinu enda huvides.

Üks põhjus võib muidugi olla veel ka mure toimetuleku ja raha osas. Asjaajamine eeldab tihti kulude tegemist. Võibolla ta mured raha pärast on suuremad kui sa praegu tead. Võibolla edasilükkamiste eesmärk on kulude vältimine.

Kõige tõhusam teraapia ongi oma hirmudele vastu hakata ehk just teed seda, mida kardad. Oled 1,2 või 3 korda teinud ja ongi hirm läinud. Muidugi ei pea ekstreemsusi tegema, et näiteks kardad paaniliselt kõrgust ja lähed mägironijaks. Muidugi tehakse ka seda, aga ma mõtlen igapäevaseid elementaarseid tegevusi, mis on vaja ära teha. Kui assistent kõrvalt ära kaob, mis siis saab. Muidugi alati tekib mul ikkagi küsimus, et kuidas sellises hirmus olijad/elajad lastega seonduvaid asju ajavad, näitejs lasteaias on ikka vaja õpetajatega suhelda ja koolis samuti. Kas need jäävad ka ajamata või kes selle ära teeb. Kas kaaslane peab näiteks töölt ära tulema ja ise ajama, kui tena näiteks hetkel ei saa, on tööl, aga asi vaja kiirelt ära lahendada ja teine vanem pole võimeline. Kas keegi sellise hirmuga klienditeenindajana töötab või assistendina või mis tööd üldse teha saab sellise hirmuga?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma räägin siin ka näiteks kinnisvara müüjast, et leppida kokku kinnisvaraga tutvuma minemise aeg ja rohkem infot küsida. Samuti helistada autopesulasse, et autole pesuaeg panna. Ka autoremondiga seoses asjadega olen ise pidanud tegelema.

Mida? Vabandust, mida?

Eee… Miks pesulasse peab mees aja kinni panema? Ma ei saa aru. Autoremont? Milles küsimus? Ma olen mehe autole puksiiri ka kutsunud ja sellega töökotta sõitnud, sest minul oli vaba päev ja temal ei olnud, võttis minu auto seniks. Ma ei näe, miks see peaks kuidagi rohkem meeste asi olema neid asju ajada? Võtad telefoni, helistad ja räägid asjad selgeks, kas käsi või kõrv kukub ära selle peale? Ei saa aru. Ja mis auto remonti puutub, siis mina ise ju oskan ka kirjeldada, mis auto juures just valesti on – tuli ei põle ja pirnivahetus ei aidanud või tegi auto imelikke hääli sõidu ajal. Täpsemaid põhjusi vaadataksegi töökojas. Kumbki meist pole automehhaanik.

Küsimus pole selles, kas mina naisena saan sellega hakkama. Küsimus on selles, et mulle meeldib elada oma elu nii, et ma ei tegele asjadega, mis minu meelest on “meeste maailm”. Nii lihtne see ongi.

Pole vaja mulle selgitada, et mu maailmavaated vôi soovid elule on tobedad, aegunud vms.
Palju edu kôigile naistele, kes teevad ise kôik asjad ära! Tublid olete! Nautige, kui teile see meeldib.

Mulle meeldib teistmoodi ja minu kôrval on mees, kellele ka sobib just nii.

Ahjaa, ma ei ole TA.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus pole selles, kas mina naisena saan sellega hakkama. Küsimus on selles, et mulle meeldib elada oma elu nii, et ma ei tegele asjadega, mis minu meelest on “meeste maailm”. Nii lihtne see ongi. Pole vaja mulle selgitada, et mu maailmavaated vôi soovid elule on tobedad, aegunud vms. Palju edu kôigile naistele, kes teevad ise kôik asjad ära! Tublid olete! Nautige, kui teile see meeldib. Mulle meeldib teistmoodi ja minu kôrval on mees, kellele ka sobib just nii. Ahjaa, ma ei ole TA.

Tegelikult on nii, et hoopis sina “teed kõik asjad ise ära”. Need inimesed, kelle maailmas eksisteerivad naistetööd ja meestetööd ei saa ise arugi, et sellise elukorralduse juures on naiste elu palju suurema koormusega. Miks? Sellepärast, et naistetöö on ju söögitegemine, koristamine, pesu pesemine, triikimine, nõude pesemine, akende pesemine, lastega õppimine jne jne jne. Pea kõik tööd sellised, mida on vaja teha iga päev või mitu korda nädalas. Samal ajal, kui meeste töö on ülekantud tähenduses “tilkuva kraani parandamine”. Eriti korteris elavad mehed… No millised tööd on teha korteris elaval mehel? Minna aegajalt autoga pesulasse? Minna 2 korda aastas teenindusse autorattaid vahetama? Teha kord 15 aasta tagant remonti?

Või oskad sa välja tuua mõne meestetöö, mida mees peab kodus iga päev tegema?

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus pole selles, kas mina naisena saan sellega hakkama. Küsimus on selles, et mulle meeldib elada oma elu nii, et ma ei tegele asjadega, mis minu meelest on “meeste maailm”. Nii lihtne see ongi. Pole vaja mulle selgitada, et mu maailmavaated vôi soovid elule on tobedad, aegunud vms. Palju edu kôigile naistele, kes teevad ise kôik asjad ära! Tublid olete! Nautige, kui teile see meeldib. Mulle meeldib teistmoodi ja minu kôrval on mees, kellele ka sobib just nii. Ahjaa, ma ei ole TA.

Tegelikult on nii, et hoopis sina “teed kõik asjad ise ära”. Need inimesed, kelle maailmas eksisteerivad naistetööd ja meestetööd ei saa ise arugi, et sellise elukorralduse juures on naiste elu palju suurema koormusega. Miks? Sellepärast, et naistetöö on ju söögitegemine, koristamine, pesu pesemine, triikimine, nõude pesemine, akende pesemine, lastega õppimine jne jne jne. Pea kõik tööd sellised, mida on vaja teha iga päev või mitu korda nädalas. Samal ajal, kui meeste töö on ülekantud tähenduses “tilkuva kraani parandamine”. Eriti korteris elavad mehed… No millised tööd on teha korteris elaval mehel? Minna aegajalt autoga pesulasse? Minna 2 korda aastas teenindusse autorattaid vahetama? Teha kord 15 aasta tagant remonti?

Või oskad sa välja tuua mõne meestetöö, mida mees peab kodus iga päev tegema?

Koristab koristaja, mille jaoks annab raha mees ????

Pesudega tegelen ise, sest mulle meeldib.

Mees hoolitseb, et meie autod oleks korras (alates parkimisloa ja ylevaatuse olemasolust kuni rehvivahetuses ja pesulas käimiseni); kui kodus miski vajab putitamist, uuendamist; aga aitab ka laste eest hoolitseda, toidupoes käia, kokata, sest talle meeldib see. Samuti on mu mees väga hea spontaansete tegevuste korraldaja ja ka yhiste tegevuste planeerija.

Käime môlemad täiskohaga tööl ja naudime seda. Vabal ajal teeme koos sporti, reisime, suhtleme sôpradega jne.

Meile sobib nii.

 

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult on nii, et hoopis sina “teed kõik asjad ise ära”. Need inimesed, kelle maailmas eksisteerivad naistetööd ja meestetööd ei saa ise arugi, et sellise elukorralduse juures on naiste elu palju suurema koormusega. Miks? Sellepärast, et naistetöö on ju söögitegemine, koristamine, pesu pesemine, triikimine, nõude pesemine, akende pesemine, lastega õppimine jne jne jne. Pea kõik tööd sellised, mida on vaja teha iga päev või mitu korda nädalas. Samal ajal, kui meeste töö on ülekantud tähenduses “tilkuva kraani parandamine”. Eriti korteris elavad mehed… No millised tööd on teha korteris elaval mehel? Minna aegajalt autoga pesulasse? Minna 2 korda aastas teenindusse autorattaid vahetama? Teha kord 15 aasta tagant remonti? Või oskad sa välja tuua mõne meestetöö, mida mees peab kodus iga päev tegema?

Just nii see on. Meil igapäevaselt sellist jaotust eriti pole, süüa teeme ja koristame mõlemad.  Aga mäletan, et eriti teravalt sain aru sellest ükskord, kui läksime kevadel maamajja toimetama, mina pesin aknaid ja mees õlitas  toa põrandat. Terve maja kahepoolsete akende pesemine võttis mul aega umbes 5 tundi (tõsi, pausidega), mehe põrandaõlitus koos ettevalmistusega u 1 tund. Õhtul tulid külalised, kiitsid põrandat ja meest – oligi kiitust väärt muidugi, ilus põrand sai. Aga akende pesemist, mis tegelikult oli hoopis suurem töö, ei hakka ju keegi loomulikult kiitma, see on nii tavaline.

Või siis see jutt, mis kunagi ringles, grillimisest (kuidas naine aiapeol sebib kõigi ettevalmistuste, salatite, liha marineerimisega, valmistab grilli ette jne- ja siis tuleb Mees, ning asetab liha grillile. Kõi plaksutavad Mehele, kes sellise imelise toidu valmistas, naine jätkuvalt sebib ja koristab.)

Nii et minu meelest on ka parem, kui töid, millega mõlemad sugupooled hakkama saavad, teevadki vastavalt vajadustele ja võimalustele mõlemad. Aga kõik on muidugi kokkuleppe küsimus ja ma ei näe ka midagi halba ega imelikku selles, et kui mingil põhjusel ühele partnerile lihtsalt üldse ei meeldi mingi tegevus, siis võimaluse korral teine selle tema eest ära teeb. Aga lihtsalt jonni või põhimõtte pärast mingeid asju mitte teha tundub lapsik.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koristab koristaja, mille jaoks annab raha mees ???? Pesudega tegelen ise, sest mulle meeldib. Mees hoolitseb, et meie autod oleks korras (alates parkimisloa ja ylevaatuse olemasolust kuni rehvivahetuses ja pesulas käimiseni); kui kodus miski vajab putitamist, uuendamist; aga aitab ka laste eest hoolitseda, toidupoes käia, kokata, sest talle meeldib see. Samuti on mu mees väga hea spontaansete tegevuste korraldaja ja ka yhiste tegevuste planeerija. Käime môlemad täiskohaga tööl ja naudime seda. Vabal ajal teeme koos sporti, reisime, suhtleme sôpradega jne. Meile sobib nii.

Mees aitab laste eest hoolitseda? Kas oma laste eest hoolitsemine mitte enesestmõistetav pole? Teie peres on lapsed siis naise eralõbu? Ja mees siis mõnikord suureliselt aitab, kui tuju on?

Ja sellele just viitasingi, et nn naiste- ja meestetööd ei ole tegelikult tasakaalus. Autoga käiakse ülevaatusel maksimaalselt kord aastas. Rehvivahetuses 2 korda aastas. Siinkohal, mees ju ise ei vaheta, vaid sõidab lihtsalt esindusse, kus see töö tehakse ära. Nii et ainult kohalesõitmise vaev. Autopesulas vast ka iga päev ei ole vaja käia. Kodu ei vaja iga päev putitamist. Mina ei mäletagi, millal minu kodus oleks midagi olnud vaja putitada.

Sina aga pead iga päev süüa tegema. Ehk isegi mitu korda päevas? Sina pead iga päev kööki koristama. Sina pead pesu pesemisega, triikimisega ja kokku lappimisega tegelema. Sina pead kappe koristama ja pesema…. Võrrelda seda kord aastas (kui sedagi) autoga ülevaatusel käimisega. Või sellega, et mees on nii tore, et teeb ettepanekuid ühistegevuste tegemiseks… No ma ei tea!

Inimene ise ei saagi aru, kui orjameelne ta on. Ju siis on selline härra, keda ei tohi või ei julge kodutöödesse kaasata. Muidu äkki läheb veel ära mõne kuulekama naise juurde.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See muutmise jutt kehtib ainult naispoole kohta? Minul ei oleks probleemi üksi elades.

No ela siis.

Mul su’st juba selle teema peale kõrini. Medal su mehele kannatlikkuse eest.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 126 )


Esileht Pereelu ja suhted Mees ei saa asju aetud