Esileht Pereelu ja suhted Mees ei suuda materiaalselt panustada.

Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )

Teema: Mees ei suuda materiaalselt panustada.

Postitas:

Ma ei saa aru naiste loogikast või siis võrdõiguslikkusest. On pere, kui mees teenib hästi ja rohkem kui naine, siis kõik naised rahul. Kui mees teenib vähem või üldse ei teeni, siis on korraga võrdõiguslikus läbi ja mehest tuleks lahutada. Miks siis naiste puhul ei kehti see, teenib rohkem see kes teenida oskab ja võimalust on, egas sellepärast pea pere veel lagunema. Millegi pärast siis naised tahavad üksi olla kui nad teenivad mehest rohkem, siis on mingi iseseisvuse teema.

Naine panustab rohkem majapidamisse ja lastesse, mees rahaliselt. Täiesti võrdne on ju? Tahaks siit lugeda, mitmes peres mees täiesti võrdselt naisega majapidamistöid teeb, pool aega väikeste ja haigete lastega kodus on, lastega arstil käib, neid põetab, neile riideid ja muid vajalikku muretseb, logistikat korraldab, õppimisel silma peal hoiab ja selleks kõike vajalikku muretseb (vihikud, tammetõrud, karukostüümid, eraõpetajad jne, jne), lasteaia- ja koolikoosolekutel käib, keset tööpäeva haiget last koju tooma tormab, laste sünnipäevad korraldab jne.

Minu mees kindlasti teeb kodu jaoks rohkem, kui mina. Meil on 2 maja ja 2 üürikat, pidevalt nokitseb siit ja sealt, võtab poisid ka kaasa, õpetab, siis lähevad ujuma, sööma. Algusest peale oleme ühiselt tegutsenud, nüüd vaatan – et olen laisem, kui mees. Praegugi kadus ehituspoodi, kuna garderoobikappi on uut lampi ja enne tegi pannkoogid valmis. Väiksem poiss on veel rohkem minu turjal, aga vanemad ise tiimis- käivad koos ka riideid jms. ostmas.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga peres ongi ju nii, et naise raha on ikka naise raha, mehe raha on kõigi raha.

+6
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.10 15:05; 25.10 10:52; 27.10 14:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis autoliisingut puudutab, siis kas pole mitte nii, et kui peres näiteks naine liisib endale auto, siis selleks et ka tema abikaasal/elukaaslasel oleks õigus autot juhtida, tuleb abikaasa/elukaaslane eraldi registreerida ka auto kasutajaks?

Kasulik lugemine:

§ 88.   Mootorsõidukijuhilt nõutavad dokumendid
Tõlgendus: kui pole registreerimistunnistusel nime siis piisab registreerimistunnistuse valdusest või rendiauto osas koopiast. Eestis.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.10 14:04; 24.10 17:54; 25.10 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänaseks on laps naise uue mehe poolt lapsendatud ja enam toetama ei pea, ütlen ausalt, rahaliselt on palju kergem.

Sul ikka hullult vedas, et mehe lapsest lahti saite. Palju õnne.

On see iroonia või kadedus või mis?

On küll rahaliselt palju kergem. Kergem hakkas juba siis kui mees lapse emaga rahalised piirid paika pani- vat nii palju kuus saan anda ja kõik. Nõutud summad läksid ikka ulmeliseks ära.

0
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.10 21:50; 25.10 16:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millega mees üldse pereellu panustab? Ehk teeb kõik kodused tööd ja toimetused –  remondid kiiresti tehtud, õhtul soe toit valmis kui  naine uksest sisse astub, toad koristatud, pesu pestud-triigitud-kappi laotud, lapsed ära kuulatud, õpetatud, sõidutatud, neid tohterdatud ja arstide vahet joostud, laste koosolekutel-arenguvestlustel käidud, pereüritusi korraldatud, puhkusi ja koolivaheaegu korraldatud jne jne jne?

Kui mees teenib normaalselt, aga pere-ellu naisega samaväärselt panustada ei suvatse ei ajaliselt ega rahaliselt, siis milleks sellist nahhaali üldse pildile vaja? Tean alaealisi lapsi kasvatavaid pereisasid, kes teenivad mitu eesti keskmist palka, aga kulutavad selle 90% ulatuses ainult iseendale. Elatakse naise pinnal.  Kodus elab nagu tasuta hotellis, ei pea vajalikuks midagi teha ega maksta, ammugi ei pea vajalikuks sobiva suurusega elamist perele korraldada…….  Süda läheb pahaks….

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida sellises olukorras teha? Olen juba kuid ootand ja mehele öelnud, et nii ju ei saa, kui ainult üks panustab ja teine laseb teise kulul liugu.

Mis vastuseid sa nii lühikese kirjelduse peale ootad?

Kui mees on senini vastutustundlik ja muidu normaalne olnud ning omavaheline suhe hea, siis on praegu tegemist lihtsalt keerulisema ajaga, mis tuleb kuidagi üle elada. Muidugi eeldusel, et ta aktiivselt tööd otsib.

Kui mees on end niisama diivanile õllepudeliga siruli unustanud ja hommikust õhtuni telekat vaatab, siis tõsi, nii ei saa. Sel juhul on valik sinu – kas lepid olukorraga või lõpetad suhte.

Keeruline on vastata, teadmata, mis teil tegelikult toimub? Kellele kuulub pind, kus elate, kes milliseid kulusid tasub, kas mees käib madalapalgalisel tööl või on töö kaotanud jne.

Eluase kuulub minule. Mina maksan kõik maksud, ostan vajaminevad asjad, käin poes. Mees käib tööl, nii vähe kui võimalik, alati leiab põhjuse, et mööda viilida. Kodus istub ka niisama, suurt midagi ei tee. Kuna minu sissetulek on väike, siis ootan ka mehe poolset toetust, et asjad võrdselt maksta.Aga ei, alati on mingid vabadused, et ei ole hetkel raha? Nüüd kolisin teise tuppa, mehele enam mingeid teeneid ei tee, ei tee ka süüa, ega pese tema pesu. Las vaatab ise.

Mehele jätsid mugava suure voodi ja ise kögeled kuskil elutoa diivanil? Kui mehest materiaalset kasu ei ole ja emotsionaalses plaanis on samuti suhe läbi, siis tõstetakse selline puuk ukse taha ja laiutatakse oma isiklikus voodis ilma nõmeda mehega pead vaevamata. Inimesed ei muutu! Kui mees on laisk ja muuhulgas ka sellest ei hooli, et vähemalt võrdne panus anda sinuga, siis nii see jääbki. Kui see praeguseks närvidele käib, ei lähe ka tulevikus kergemaks.

Muide, mees ei koliks omaenda pinnal elu sees diivanile magama, jättes voodit naisele, eriti kui suhe nagunii täiesti läbi on. Miks küll naised nii palju allaheitlikumad on?

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.10 18:45; 25.10 19:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpid eesti keele ära ja saad ise natuke rohkem panustada?

Mul esimese nõuande vastu pole midagi, aga teine pool on küll mööda! Et naine “panustagu” veel rohkem mehe nulli vastu!?!

Kui sul pole tema ülalpidamiskohustust, siis mis selle kodulooma pidamise kasuefekt oleks?

Kuidas mis kasuefekt? Mehe lõhn on ju majas, see ju peamine.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis autoliisingut puudutab, siis kas pole mitte nii, et kui peres näiteks naine liisib endale auto, siis selleks et ka tema abikaasal/elukaaslasel oleks õigus autot juhtida, tuleb abikaasa/elukaaslane eraldi registreerida ka auto kasutajaks?

kust see müüt pärineb? mulle ka üks tuttav väitis sama ja oli raudselt kindel, et nii on ja on alati olnud. helistasime siis liisingufirmasse ja sealt öeldi, et vastutava kasutaja teadmisest, kelle kasutada auto parasjagu on (kui mingi jama juhtub, siis on tekitaja teada), täiesti piisab. ei ole vaja ei mingit registreerimist ega isegi kirjalikku volitust ja seda juba aastaid nii olnud

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida sellises olukorras teha? Olen juba kuid ootand ja mehele öelnud, et nii ju ei saa, kui ainult üks panustab ja teine laseb teise kulul liugu.

Mehel endal pole häbi, et naine peab üleval? Ma jätaks sellise kus see ja teine!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida sellises olukorras teha? Olen juba kuid ootand ja mehele öelnud, et nii ju ei saa, kui ainult üks panustab ja teine laseb teise kulul liugu.

Mehel endal pole häbi, et naine peab üleval? Ma jätaks sellise kus see ja teine!

EI ole häbi, tema lihtsalt ütles, et pole raha ja kõik, et kas on raske oodata kuna anda saab. Aga kahjuks ei saa jah enam oodata. Mees peaks ka ikka panustama,,,

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.10 12:17; 24.10 12:34; 24.10 22:04; 24.10 22:07; 27.10 09:34; 28.10 07:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millega mees üldse pereellu panustab? Ehk teeb kõik kodused tööd ja toimetused –  remondid kiiresti tehtud, õhtul soe toit valmis kui  naine uksest sisse astub, toad koristatud, pesu pestud-triigitud-kappi laotud, lapsed ära kuulatud, õpetatud, sõidutatud, neid tohterdatud ja arstide vahet joostud, laste koosolekutel-arenguvestlustel käidud, pereüritusi korraldatud, puhkusi ja koolivaheaegu korraldatud jne jne jne?

Lugesid ju ennist – mees küsib nende toimingute rahastamiseks raha (remondivahendid, kodukeemia, toit jms kõik maksab midagi) aga naine ei raatsi anda ja ainult kriuksub, et mees midagi ei tee. Siin on tegemist klassikalise peremudeliga, kus üks vanem on kodus ja teine teenib perele raha. Ka see on klassikaline, et rahateenija ei raatsi raha majapidamiseks anda ja ainult viriseb, et teine kodus midagi ei tee. Võõras vaev ju ei väsita. Ainuke erinevus ongi, et sood on vahetuses. Ja Naised on kõik kiremas, et puuk tuleb välja visata. Seda, et on koroonast tingitud majanduskriis ja näiteks turisminduses-teeninduses massiliselt töötuid, kes tasuvat erialast tööd niipea ei leia, me muidugi arvesse ei võta. Ilmselgelt on perekooli kägude mehed oma harvaesineva aga väga taganõutud eriala tunnustatud spetsialistid, kes võiks igal ajal raha kartulikotiga koju vedada, ainult et ei viitsi. Võibolla oleks aeg oma seksistlikku misandriat paari tooni võrra leebemaks reguleerida ja tegelikult ka sugudevahelise võrdsuse poole püüelda. Sellise, kus majanduslikult viletsamasse seisu sattunud mehi ei visata ka üle parda.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees peab kõike tegema. Naine võib ka mittemidagi teha.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.10 15:05; 25.10 10:52; 27.10 14:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida sellises olukorras teha? Olen juba kuid ootand ja mehele öelnud, et nii ju ei saa, kui ainult üks panustab ja teine laseb teise kulul liugu.

Mis vastuseid sa nii lühikese kirjelduse peale ootad?

Kui mees on senini vastutustundlik ja muidu normaalne olnud ning omavaheline suhe hea, siis on praegu tegemist lihtsalt keerulisema ajaga, mis tuleb kuidagi üle elada. Muidugi eeldusel, et ta aktiivselt tööd otsib.

Kui mees on end niisama diivanile õllepudeliga siruli unustanud ja hommikust õhtuni telekat vaatab, siis tõsi, nii ei saa. Sel juhul on valik sinu – kas lepid olukorraga või lõpetad suhte.

Keeruline on vastata, teadmata, mis teil tegelikult toimub? Kellele kuulub pind, kus elate, kes milliseid kulusid tasub, kas mees käib madalapalgalisel tööl või on töö kaotanud jne.

Eluase kuulub minule. Mina maksan kõik maksud, ostan vajaminevad asjad, käin poes. Mees käib tööl, nii vähe kui võimalik, alati leiab põhjuse, et mööda viilida. Kodus istub ka niisama, suurt midagi ei tee. Kuna minu sissetulek on väike, siis ootan ka mehe poolset toetust, et asjad võrdselt maksta.Aga ei, alati on mingid vabadused, et ei ole hetkel raha? Nüüd kolisin teise tuppa, mehele enam mingeid teeneid ei tee, ei tee ka süüa, ega pese tema pesu. Las vaatab ise.

Kas uus elukorraldus on olnud tulemuslik?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mehele enam mingeid teeneid ei tee, ei tee ka süüa, ega pese tema pesu.

Kuldsed sõnad.

Ehk siis perekoolikale ideaalne õpikunäide sellest, kuidas kasvatada omale kätetut ja laiska meest.
1. Tee talle teeneid
2. Vaarita talle süüa
3. Pese ja triigi tema pesu.

Läheb vaid paar aastakest aega ja teil ongi oma soovitud ja ihaldatud kätetu invaliid kodus olemas!

Ja mis edasi saab? Midagi ei saa. Naine saab teada, et siiski sooviks elada mehega, kellel ei ole puuet ja kahetseb.
Kuigi, ta ju ise sellist algul ilgelt tahtis ja mitu aastat vaevagi nägi, et selline omale kasvatada.
Aga nüüd on hea mõte perekoolis teematama hakata – kuidas ikka mees on paha ja laisk ja miks ta juba ükskord ära ei lähe.
Normaalne, ma ütleks….

PS. Ma tean, nüüd hakkavad oma erandmeestega käod massiliselt siia oma näiteid toppima, et kuidas mees saakski oma pesu pesta, kui istub 8-17 tööl ja siis tuleb koju ja hakkab maja ehitama, läheb teisele tööle, peab lennukite hooldustöökoda, käib oma ekskavaatori või kraanaga haltuural, osutab sibiteenust, meisterdab puukorve, parandab arvuteid, annab jalkatrenni jne jne, kõik see on väga tore aga siia näiteks ei sobi, sest me räägime siiski tüüpilisest teemaalgataja mehest.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida sellises olukorras teha? Olen juba kuid ootand ja mehele öelnud, et nii ju ei saa, kui ainult üks panustab ja teine laseb teise kulul liugu.

Mis vastuseid sa nii lühikese kirjelduse peale ootad?

Kui mees on senini vastutustundlik ja muidu normaalne olnud ning omavaheline suhe hea, siis on praegu tegemist lihtsalt keerulisema ajaga, mis tuleb kuidagi üle elada. Muidugi eeldusel, et ta aktiivselt tööd otsib.

Kui mees on end niisama diivanile õllepudeliga siruli unustanud ja hommikust õhtuni telekat vaatab, siis tõsi, nii ei saa. Sel juhul on valik sinu – kas lepid olukorraga või lõpetad suhte.

Keeruline on vastata, teadmata, mis teil tegelikult toimub? Kellele kuulub pind, kus elate, kes milliseid kulusid tasub, kas mees käib madalapalgalisel tööl või on töö kaotanud jne.

Eluase kuulub minule. Mina maksan kõik maksud, ostan vajaminevad asjad, käin poes. Mees käib tööl, nii vähe kui võimalik, alati leiab põhjuse, et mööda viilida. Kodus istub ka niisama, suurt midagi ei tee. Kuna minu sissetulek on väike, siis ootan ka mehe poolset toetust, et asjad võrdselt maksta.Aga ei, alati on mingid vabadused, et ei ole hetkel raha? Nüüd kolisin teise tuppa, mehele enam mingeid teeneid ei tee, ei tee ka süüa, ega pese tema pesu. Las vaatab ise.

Kas uus elukorraldus on olnud tulemuslik?

Kahjuks mitte, laseb ikka samas vaimus edasi. Mina olen nüüd see loll, kes midagi ei tee.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.10 12:17; 24.10 12:34; 24.10 22:04; 24.10 22:07; 27.10 09:34; 28.10 07:52;
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )


Esileht Pereelu ja suhted Mees ei suuda materiaalselt panustada.