Esileht Pereelu ja suhted Mees ei taha abielluda

Näitan 16 postitust - vahemik 31 kuni 46 (kokku 46 )

Teema: Mees ei taha abielluda

Postitas:

aga küsi otse mehelt, mis teda tagasi hoiab? mis põhjusel ta ei taha teha kahekesi registreerimist ja näiteks lähedastele/sõpradele toredat koosviibimist? mida ta kardab? sina oled ju enda poolt teinud suure sammu lapse saamise näol. laps seob teid elus palju pikemaks ajaks kui mistahes abielu või kinnisvara. ütled nt, et sul on hingel tõsisem teema, mida plaanid vaid ühe korra mehega arutada, aga soovid seda teemat arutada põhjalikult ja selliselt, et kummalegi osapoolele ei jää okast hinge, et võtad teema vaid ühe korra üles ja rohkem teemat ei puuduta, aga soovid saada hingerahu.

vaata tõele näkku, niisama kooselu on hea võimalus hoida oma elus tagauks lahti paremate partnerite ootuses, lisaks võimalus pääseda suhtest kergelt ja kiirelt (lahkuv mees ei pea kohe midagi jagama, ei oma seksisemule ega oma lastele, kui just surmaga tegemist ei ole). on küll ja küll neid toredaid mehi nähtud, kes uue naise voodisse maandudes unustavad oma eelnevatest kooseludest kokkukorjatud lapsed. eks selliseid abielumehigi nähtud, kuid siis vähemalt tekib naisel õigus abielu jooksul suurenenud ühise vara väärtuse kasvust poolele.

nimeteema. ilmselt sul on ka laps mehe nimega, nagu enamustel naistel, kes kujutavad ette, et nad on vabaabielus, samas kui nende mehed elavad vallalise staatuse tähe all. enam ei saa lasteaias ega koolis üldse aru, kes on kelle ema, lapsed on isade nimel ja naised siis on nagu seksisemude grupis. olen just korraldamas lapse sünnipäeva ja no käib ikka paras tuvastamine küll, kes on kelle ema, et kutseid edastada. ma tõesti ei saa aru, miks naised oma lapsi enda nimele ei pane, kui mehel ei ole huvi neid abikaasadena tunnistada?

reisides pead lapse sünnitunnistust kaasas kandma ja mehelt kirjaliku volituse saama, et sa oma last ei ole varastanud ja sul on luba teise nimega lapsega õigus piire ületada. miks pead olema sina see, kelle lapselt küsitakse piiril “is she your mommy?” ja sina pead tõestama, et pole oma last varastanud. miks soovib su “mees” sulle ja oma lapsele sellist jura?

pere nimel teed lapsi saades sina mööndusi oma karjääris, mees seda tegema ei pea. võitja on ikka mees, kui naine näieks peale lapsehoolduspuhkust samaväärsele tööle tagasi ei saa või saab vähendatud palgaga tööle või hakkab haigusrahasid saama miinimumpalga järgi jne.

igal juhul on abielu lastega naisele turvalisem valik kui kooselu. palun kõik vabas kooselus olevad karjäärinaised, kes te endale rinnale taote, et suudate kohe sünnituslaualt vinge palgaga karjääri minna tegema ja mitte milleski oma seksisemudest kehvemad ei ole, siin teemas veidi vähem sõna võtta. reaalne elu on siiski teistsugune – naised on eesti tööjõuturul kehvemas seisus, nende palgad on väiksemad, kohustused laste ja vanurite ees on suuremad, palun vaadake ka avatuma pilguga ringi, kõik naised ei ela ka tallinnas! lihtsalt nõme, kui mehed ei ole nõus oma laste emasid toetama ega nende kindlustunnet suurendama. oi ma ei salli selliseid sente saagivaid koonreid mehi. nii ebamehelik ja ebaatraktiivne mu meelest, naine tõmmelgu peres nii mehe kui naise rollides.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa jätkuvalt aru, miks saavad abielusooviga naised vallalisena lapse.

Sama mõte tekib alati. Nii abieluteemades kui nendes, kus laps on veel titt ja juba minnakse lahku. Mis naine üldse niimoodi mõtlemata lapsi teeb, kas tõesti on lähedusevajadus nii suur, et nuiad mehelt lapse välja ja hiljem vaatad, kuidas siis edasi ja kas üldse asja saab. Kas sa enne lapsesaamist abielust ei rääkinud?? Ja kui mees juba siis ütles, et abielluda ei taha, siis mis ometi ajendas sind ikkagi last saama? Ma ei ole kunagi arvanud, et ma tingimata abielluma pean ja kui elukaaslane juba alguses rääkis, et kunagi kindlasti abiellume, siis mõtlesin, et ee..okei, eks vaatab. Aga järjest rohkem mingeid lahkumineku, petmise, alimentide ja mis iganes jama teemasid lugedes ma olen üsna kindel, et enne abielu ma mingeid lapsi ei saa. Loomulikult ei ole lahutus tänapäeval enam eriti raske, aga abielu annaks mulle suurema kindlustunde, et ma ei jää paariaastasega üksi ja ei pea rongaisalt raha nõudma. Või lihtsalt teadmine, et mees on nõus ja mitte ainult, vaid tahabki, minuga abielluda. Võib-olla tõesti on abielu ajast ja arust, aga ma ausalt ei saa aru, miks mees, kes tahaks päriselt sinuga pikemalt koos olla, peaks sellest keelduma. Kui sellisega lapse said ja tagantjärele halad, siis oled ise loll, anna andeks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa jätkuvalt aru, miks saavad abielusooviga naised vallalisena lapse.

Sama mõte tekib alati. Nii abieluteemades kui nendes, kus laps on veel titt ja juba minnakse lahku. Mis naine üldse niimoodi mõtlemata lapsi teeb, kas tõesti on lähedusevajadus nii suur, et nuiad mehelt lapse välja ja hiljem vaatad, kuidas siis edasi ja kas üldse asja saab. Kas sa enne lapsesaamist abielust ei rääkinud?? Ja kui mees juba siis ütles, et abielluda ei taha, siis mis ometi ajendas sind ikkagi last saama? Ma ei ole kunagi arvanud, et ma tingimata abielluma pean ja kui elukaaslane juba alguses rääkis, et kunagi kindlasti abiellume, siis mõtlesin, et ee..okei, eks vaatab. Aga järjest rohkem mingeid lahkumineku, petmise, alimentide ja mis iganes jama teemasid lugedes ma olen üsna kindel, et enne abielu ma mingeid lapsi ei saa. Loomulikult ei ole lahutus tänapäeval enam eriti raske, aga abielu annaks mulle suurema kindlustunde, et ma ei jää paariaastasega üksi ja ei pea rongaisalt raha nõudma. Või lihtsalt teadmine, et mees on nõus ja mitte ainult, vaid tahabki, minuga abielluda. Võib-olla tõesti on abielu ajast ja arust, aga ma ausalt ei saa aru, miks mees, kes tahaks päriselt sinuga pikemalt koos olla, peaks sellest keelduma. Kui sellisega lapse said ja tagantjärele halad, siis oled ise loll, anna andeks.

Just nimelt. Eriti kummaliselt mõjub mehe väide, et ta pole abieluks veel valmis. Aga ometi kõlbab tema last saada? Selleks on valmis? Lapsesaamine ju ometi palju siduvam ja olulisem otsus!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.05 10:09; 07.06 17:28; 07.06 17:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga küsi otse mehelt, mis teda tagasi hoiab? mis põhjusel ta ei taha teha kahekesi registreerimist ja näiteks lähedastele/sõpradele toredat koosviibimist? mida ta kardab? sina oled ju enda poolt teinud suure sammu lapse saamise näol. laps seob teid elus palju pikemaks ajaks kui mistahes abielu või kinnisvara. ütled nt, et sul on hingel tõsisem teema, mida plaanid vaid ühe korra mehega arutada, aga soovid seda teemat arutada põhjalikult ja selliselt, et kummalegi osapoolele ei jää okast hinge, et võtad teema vaid ühe korra üles ja rohkem teemat ei puuduta, aga soovid saada hingerahu.

vaata tõele näkku, niisama kooselu on hea võimalus hoida oma elus tagauks lahti paremate partnerite ootuses, lisaks võimalus pääseda suhtest kergelt ja kiirelt (lahkuv mees ei pea kohe midagi jagama, ei oma seksisemule ega oma lastele, kui just surmaga tegemist ei ole). on küll ja küll neid toredaid mehi nähtud, kes uue naise voodisse maandudes unustavad oma eelnevatest kooseludest kokkukorjatud lapsed. eks selliseid abielumehigi nähtud, kuid siis vähemalt tekib naisel õigus abielu jooksul suurenenud ühise vara väärtuse kasvust poolele.

nimeteema. ilmselt sul on ka laps mehe nimega, nagu enamustel naistel, kes kujutavad ette, et nad on vabaabielus, samas kui nende mehed elavad vallalise staatuse tähe all. enam ei saa lasteaias ega koolis üldse aru, kes on kelle ema, lapsed on isade nimel ja naised siis on nagu seksisemude grupis. olen just korraldamas lapse sünnipäeva ja no käib ikka paras tuvastamine küll, kes on kelle ema, et kutseid edastada. ma tõesti ei saa aru, miks naised oma lapsi enda nimele ei pane, kui mehel ei ole huvi neid abikaasadena tunnistada?

reisides pead lapse sünnitunnistust kaasas kandma ja mehelt kirjaliku volituse saama, et sa oma last ei ole varastanud ja sul on luba teise nimega lapsega õigus piire ületada. miks pead olema sina see, kelle lapselt küsitakse piiril “is she your mommy?” ja sina pead tõestama, et pole oma last varastanud. miks soovib su “mees” sulle ja oma lapsele sellist jura?

pere nimel teed lapsi saades sina mööndusi oma karjääris, mees seda tegema ei pea. võitja on ikka mees, kui naine näieks peale lapsehoolduspuhkust samaväärsele tööle tagasi ei saa või saab vähendatud palgaga tööle või hakkab haigusrahasid saama miinimumpalga järgi jne.

igal juhul on abielu lastega naisele turvalisem valik kui kooselu. palun kõik vabas kooselus olevad karjäärinaised, kes te endale rinnale taote, et suudate kohe sünnituslaualt vinge palgaga karjääri minna tegema ja mitte milleski oma seksisemudest kehvemad ei ole, siin teemas veidi vähem sõna võtta. reaalne elu on siiski teistsugune – naised on eesti tööjõuturul kehvemas seisus, nende palgad on väiksemad, kohustused laste ja vanurite ees on suuremad, palun vaadake ka avatuma pilguga ringi, kõik naised ei ela ka tallinnas! lihtsalt nõme, kui mehed ei ole nõus oma laste emasid toetama ega nende kindlustunnet suurendama. oi ma ei salli selliseid sente saagivaid koonreid mehi. nii ebamehelik ja ebaatraktiivne mu meelest, naine tõmmelgu peres nii mehe kui naise rollides.

Sest isa nimi lapsel on auväärne traditsioon, aga abielu on mõttetu igand…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.05 10:09; 07.06 17:28; 07.06 17:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest isa nimi lapsel on auväärne traditsioon, aga abielu on mõttetu igand…

Kui see just sarkasm ei olnud, siis… Nii loll on ka juba loll olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei saa aru, miks raisata oma aega suhtele, kus ei ole teineteisemõistmist ja sarnaseid vaateid elule. Kui üks tahab abielluda ja teine mitte, siis on selge, et see teine ei võta seda ühte kui kaaslast kogu eluks, vaid kui aseainet seks ajaks, kuni parema leiab.
Sageli juhtubki nii, et ei leiagi see mees (enamasti on see mees, kes arvab, et ehk tuleb suurem õnn veel tema õuele) endale seda lotovõitu ja siis tehaksegi vanuigi veel kometit ja peetakse maha üks uhke pulmapidu või tehakse mingeid imeilusaid filme oma armastusest ja abiellumisest, naine õndsas teadmatuses, et mees on peeglisse vaadates avastanud, et “parim enne” on möödas ja olgu siis pealegi tuvi peos, varblane katusel võibki jääda püüdmata.
Kui mõlemad kaaslased eelistavad kooselu abielule, siis ei ole mingit probleemi (selliseid paare on, kuigi vähe). Enamus mitte-abiellujaid ei abiellu ikka seetõttu, et üks pool ei taha – loodab veel paremat leida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olgu siis pealegi tuvi peos, varblane katusel võibki jääda püüdmata.

Natuke valesti ei läinud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest isa nimi lapsel on auväärne traditsioon, aga abielu on mõttetu igand…

Jah, tavaliselt need vastused küsimusele, miks ei taheta abielluda ongi sellised hambutud, aga kui teine sellist sisutut vastust raiub, siis sinul ei jää muud üle kui aru saada, et tema on nii otsustanud ja kõik, mingit pikka diskussiooni sealt ei tule ükskõik kui väga sa peale ei käi. Tegelik põhjus tõenäoliselt ei kannata kriitikat ja seda välja ei öelda. Kui ei sobi lähed minema, kui alernatiivid on veel kehvemad, jääd paigale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.05 11:38; 07.06 12:36; 08.06 10:36; 08.06 10:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa jätkuvalt aru, miks saavad abielusooviga naised vallalisena lapse.

Sest valid reaalselt olemasolevate valikute vahel, mitte ei vali oma unistustes eksisteerivate muinajuttude vahel. Kaalud erinevaid riske ja pead otsuse tegema. Näiteks kui oled juba kolmekümene ja tõepoolest soovid lapsi, siis on pigem mõistlik võtta see risk, et sa kunagi ei abiellu, kui et jääda lastetuks. Sest olgem ausad, lastetuks jäämine on enamuse inimeste jaoks ikka suurem õnnetus kui abiellumata jäämine. Umbes 30-s eluaasta on selles mõttes juba viimane piir, et kui selgub, et sa ei rasestugi nii kiirelt, siis sageli võtab kunstlikul teel viljastumine aega 10 aastat. Niisiis, kui oled leidnud mehe, kes on nõus sinuga koos lapsi kasvatama, aga ei abiellu sinuga, siis on valida kahe riski vahel, ühel juhul riskid sa sellega, et õigeaegselt, enne fertiilse ea lõppu sa ikka ei leia meest, kes sinuga abieelluda tahaks ja jääd lastetuks või teise võimalusena riskid sellega, et su elukaaslane ei kavatse sind iial naida ja valges kleidis pulma pidamine jääb sinu elus olemata aga sul on lapsed, kellest on rõõmu kogu ülejäänud eluks. Minul isiklikult on kergem võtta see teine risk, kui esimene, mille puhul oleks suur tõenäosus jääda lastetuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.05 11:38; 07.06 12:36; 08.06 10:36; 08.06 10:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema esimese postitusega seoses tuli meelde järgmine lugu:
Mind kutsuti pulma, mina ei saanud minna, siga tahtis sööta, lehm õhtust joota.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees ei ole valmis ennast siduma või? Teil on ühine kodu, pikk kooselu, laps- mis see siis tema meelest on?

Kui sul praegu õiget peretunnet ei ole, ei anna see kunagine abiellumine ka seda.

Ja mul tekkis ka sama küsimus, mis teistel- kui abiellumine sulle nii megaoluline, siis miks sa ilma abiellumata kooselu alustasid ja lapse said?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest valid reaalselt olemasolevate valikute vahel, mitte ei vali oma unistustes eksisteerivate muinajuttude vahel. Kaalud erinevaid riske ja pead otsuse tegema. Näiteks kui oled juba kolmekümene ja tõepoolest soovid lapsi, siis on pigem mõistlik võtta see risk, et sa kunagi ei abiellu, kui et jääda lastetuks.

Väike arvutus näitab, et teemaalgataja oli 23-24, kui last “planeerima” hakati.
Sellises vanuses on siis tõesti hädapärane valik, nii tuli takus sellega?
Et kui selleks ajaks last saanud pole, ajab juba vanus taga ja peab aga kiiresti esimese ettejuhtuvaga käima peale saama?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest pereliikme pulmakutse eiramine on ikka ülim ebaviisakus. Enda kadedus ja kibestumus tuleks alla suruda, see on ikka kutse esitajate tähtpäev. Iseasi, kui kutse tuli nii väikse ettetaetamisega, et ei saa enam end töölt vabaks küsida.

Või kas on normaalne selline situatsuoon, et ma ei viitsi sugulase 5. lapse kaksikule minna – mul ei ole ju ühtegi last / on ainult 1 laps.

Või selline: ma ei taha sõbranna ülikoolilõpetamisele / magistrikraadi kättesaamisele minna, ma ise ei saanud ju keskharidustki.

Või selline: ma ei taha oma tütre 18. sünnipäeva pidada – mina olen juba 45 ja ei ole enam kunagi nii noor ja ilus nagu tema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest pereliikme pulmakutse eiramine on ikka ülim ebaviisakus. Enda kadedus ja kibestumus tuleks alla suruda, see on ikka kutse esitajate tähtpäev. Iseasi, kui kutse tuli nii väikse ettetaetamisega, et ei saa enam end töölt vabaks küsida.

Või kas on normaalne selline situatsuoon, et ma ei viitsi sugulase 5. lapse kaksikule minna – mul ei ole ju ühtegi last / on ainult 1 laps.

Või selline: ma ei taha sõbranna ülikoolilõpetamisele / magistrikraadi kättesaamisele minna, ma ise ei saanud ju keskharidustki.

Või selline: ma ei taha oma tütre 18. sünnipäeva pidada – mina olen juba 45 ja ei ole enam kunagi nii noor ja ilus nagu tema.

No ei tea, 4. pulmad samal inimesel ei ole päris analoogne sinu näidetega – lihtsalt see ei pruugi tunduda enam päris tähtpäevana. Mõtle parem nii, et kas sa viitsid ilmtingimata minna sugulase lapse nelja kuu sünnipäevale, või sõbranna neljanda magistrikraadi kättesaamisele, või pidada tütrega neljandat korda tema 18. sünnipäeva (ütleme, üks pidu perega, teine sugulastele, kolmas sõpradele, neljas naabritele, sina oled ka iga kord kutsutud)?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult ei ole ei lapsed ega abielu mingid garantiid, et mees nende tõttu nelja tuule poole ei tõmba.
Mulle tehti abieluettepanek 8 kuud peale tutvumist ja 6 kuud peale kooselu algust.
Suhteliselt kohe peale ettepanekut jäin lapseootele, mispärast pulmad lükkusid edasi.
Minu jaoks polnud abielu eriti oluline, aga mees leidis, et naine keda ta armastab ja tema lapse ema peab kandma tema nime.
Abiellusimegi siis peale pidevat peale käimist 4 aastat peale ettepanekut. Peale seda saime veel ühe lapse ja siis kui pisem laps oli 2-aastane, leidis mu kallis mees, et aitab küll, tal aeg mujal, uuelt lehelt alustada.
Niipalju siis sellest, kuidas abielu ja lapsed üht suhet koos hoiavad ja naises mingit kindlust tekitavad isegi siis, kui mees ise kõiki neid asju sinuga tahab. Ja seda mitte mingi hetke ajel, sind veel õieti tundmatagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga mõtle selle üle, kas sinu abiellumise soovil on mingi tõsisem sisuline põhjus ka või mitte? Kui seda sisu ikka ei ole, vaid soov põhineb emotsioonidel, on ikka ülimalt lapsik jalgu trampida ja kisada, et mina tahan. Mina nt abiellusin oma mehega pärast seda, kui olime 18 aastat koos elanud ja 2 last teismeliseks kasvatanud. Ühel hetkel tundus see ametliku abielu soov lihtsalt äge ja fun. Ma võtsin isegi omale mehe perekonnanime ja loobusin oma nimest, sest tundus lihtsalt vahva keskeas nime vahetada, kuigi olin seoses tööga oma nimega juba teatavat tuntust kogunud. Elu ei maksa liiga tõsiselt võtta, nagu näed, tekitab see asjatut stressi.

Mis selle jutu mõte oli? Ise manitsed teist, et olgu tal ikka abiellumiseks mingi tõsisem ja sisulisem põhjus, sest ainult emotsioonide pärast abielluda on lapsik – ja siis eputad, kuidas sa ise abiellusid ainult seetõttu, et mõte tundus “fun”? See on nüüd siis see sisulisem põhjus, mis teemaalgatajal sinu meelest vajaka on või?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 31 kuni 46 (kokku 46 )


Esileht Pereelu ja suhted Mees ei taha abielluda

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.