Esileht Pereelu ja suhted Mees ei taha koos pangalaenu võtta

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Mees ei taha koos pangalaenu võtta

Postitas:

Mees ei taha kahe peale pangalaenu võtta, kuigi kahe peale saaks suurema summa.
Põhjenduseks, et iial ei tea mil lahkuminek võib toimuda.
Seega olen sunnitud ise võtma. On kellelgi veel nii olnud? Ongi okei siis paarisuhtes see?

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On kellelgi veel nii olnud?

Ikka on suvalise eidega koos elanud meestel nii olnud.
Miks sa küsid?

+19
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mees nii tunneb, et ei ole ette teada, millal lahkuminek võib ees oodata, siis tegelikult teeb ta ju õieti. Iseasi, kuidas Sinu jaoks selline suhe toimib, kus üks pool selles kindel ei ole. Ühist elu planeerida on nii muidugi raske.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Te olete abielus? Pole eelnevatest suhetest alaealisi lapsi?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib-olla kunagi on sul selle otsuse üle päris hea meel. Mu ühel tuttaval oli ka nii, et mees oli põhimõtteline laenuvastane. Olid abielus ja mitu last, aga mees ei tahtnud laenu võtta, ütles, et tema on täiesti üürikorteriga rahul. Naine siis võttis ise laenu, maksis laenu, mees ostis söögi jne. Neljakümnendates läksid lahku, kellel nüüd hea meel on, et korter on täielikult tema nimel, arva ära?

+20
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.08 22:10; 04.08 09:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhjenduseks, et iial ei tea mil lahkuminek võib toimuda.
Seega olen sunnitud ise võtma.

Abielus tõenäoliselt ei ole? Kui mees ei ole teie suhtes kindel, siis peaksid ka ise väga tõsiselt laenu võtmist (ja ka suhte jätkumist) kaaluma.

Kui mees ütleks, et kahtleb enda või sinu maksevõimes, siis sellest saaksin aru. Kui aga jutuks võimalik lahkuminek, siis tundub, et mees ei võta teie suhet väga tõsiselt ja katsub elada nii, et suhtest võimalikult lihtne lahkuda oleks.

See ei ole OK paarisuhtes.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on nt abieluvaraleping (minu soovil), tehtud enne abiellumist, kuna ma ei soovinud mingit ühisvara. Ma ei leia, et peaksin oma vara mehega jagama. Seega varaliselt oleme teineteisest täiesti eraldi, see on suurepärane tunne. Teisiti ei kujutaks ette.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga tõesti mõistlik otsus mehe poolt. Praegu sa oled võibolla natuke solvunud ja segaduses, sest elu ja suhe tundub nagu roosamanna. Aga mõtle rahulikult ise ka järele ja usun, et jõuad samale järeldusele. Miks peaksid inimesed koos kodulaenu võtma enne abiellumist? Laen seob täpselt samamoodi praktiliselt eluks ajaks. Abielulahutus on isegi palju lihtsam, kui näiteks majanduskriisis proovida laenatud korterit kasumlikult või nulli jäämisega maha müüa. Kui olete niisama suhtes, mis tundub täitsa kena, aga pole veel kindel, kas soovite abielluda, lapsi saada ja 20 aastat koos kodu jagada, siis ei ole vaja ka laenu võtta.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui te abielus pole, siis võta laen üksi. Osta 2-toaline normaalses kohas.
Nooremana jaksad tööd rabada ja laenu maksta. Ma võtsin alles 35 aastaselt laenu ja maksan seda järgnevad 25 aastat ja keskeas on oluliselt raskem kui tervis juba kehvem.
Nooruses lihtsalt elasin ja kulutasin , olin siis oma elukaaslase korteris ja lahkuminnes polnud ka midagi kogutud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kallis naine, miks sa tahad ennast laenu kaudu siduda mehega, kes ilmselgelt ei ole huvitatud enda sidumisest sinuga. Sest omajagu tõetera on selles, et ühine pangalaen seob rohkem, kui ühine laps. Okei, tahad suuremat elamist, aga milleks või kelle jaoks? Mehega, kes ei ole sinuga valmis jagama ja ühiselt vastutama?

Usu mind, ma tean, millest räägin. Mul on mehega kahepeale 300 000 laen. Ja meil ei tulnud isegi küsimuse alla see, et kas võtta kahepeale või kuidas saab. Loomulikult on kõik 50/50. Samuti nagu lapse kasvatamine, kodutööd jne. Usaldus, austus ja kindel teadmine, et tahad inimesega terve edaspidise elu koos veeta on õiged põhjused. Sinu puhul ei ole mehel mingit kindlat teadmist, et ta tahab sinuga koos olla elu lõpuni. See peaks vastama päris paljudele küsimustele, sest 30a pangalaen tähendabki umbes seda, et peale selle tasumist hakkate koos mõnusalt vanaduspõlve nautima.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on nt abieluvaraleping (minu soovil), tehtud enne abiellumist, kuna ma ei soovinud mingit ühisvara. Ma ei leia, et peaksin oma vara mehega jagama. Seega varaliselt oleme teineteisest täiesti eraldi, see on suurepärane tunne. Teisiti ei kujutaks ette.

Kui oma luuaga lendad, kas on samuti suurepärane tunne?

Ja kas saag on ikka olemas, et viimast senti poolitada?

+4
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naised muidugi räögivad alati, et kõik peab olema ühine, eriti raha ja kinnisvara. Vastupidi. See on siis rahasuhe. Mitte armastus. Ehk nagu praegugi, sa ei räägi kooselust ega armastusest, sa räägid, et saaks suurema kinnisvara. Kui das suurem kinnisvara armastusega seotud on?
Armastussuhe ongi siis, kui raha pole sellega kuidagi seotud.

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui das suurem kinnisvara armastusega seotud on?
Armastussuhe ongi siis, kui raha pole sellega kuidagi seotud.

Ta armastab seda, kui elukohas on rohkem ruumi! Aga tegelikult on su jutt roosa uduunelm. Elama peab, sööma peab. Need on seotud rahaga ja järelikult tuleb rahateema ka armastussuhtesse, kui see vähegi suhteks kujuneb. Kuni niisama jalutatakse ja unistavalt kuud vaadatakse, võib ju mingil määral kujutleda, et meie suhe on rahast ja kõigest materiaalsest palju-palju kõrgemal. Aga, teemaalgataja, kui saad üksi võtta aj pead vajalikuks, siis vaata, et omandisuhe ka ikka õigesti saab, et kinnisvara on ka sinu oma. Neid kahepeale võetud laenuga kinnisvaraga paare on küll ja küll kiratsemas, kus mõlemad tahaks lahku minna, aga laenuga võetud kinnisvara müües ei saaks piisavalt raha, et kumbki oma elamise saaks soetada ja laenu müüdud asja eest enam maksma ei peaks. Mõnikord ei jää isegi müügist midagi üle, vaid peab ka pärast müüki veel n-ö surnud hobuse eest maksma. Ja kui suhted on hapud, on müük ka keerulisem (kumbki arvab, et teine tahab teda tõmmata, samuti lihtsalt hea võimalus kiusuajamiseks, kui ühel on müügiga kiirem kui teisel). Aga eks see ole muidugi kurvastav, kui mees juba valmistub vaimus lahkuminekuks, kui sina oled valmis pikaajaliseks kooseluks, aga ega see alati ei tähenda, et ta ei hooli, tal võib olla lihtsalt koledaid kogemusi või võib ta muidu ettevaatlikumat ja mõistlikumat tüüpi olla.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust sina oled võidumees, kui ostad korteri, võtad laenu, aga mees siis tasub jooksvad kulutused. Igatahes sulle kasulikum diil, kui täitsa üksi kõike toimetada. Arvutage välja, kumb suurem tuleb, kas laenumakse või jooksvad kulutused. Kui laenumakse on suurem, siis tuleb mehel ka veidi nö üüriks laenumaksest maksta, ta ju elab ka seal korteris. Kahekesi on ikka kergem kui üksi, isegi kui mingit unelmate suhet pole. Kui majanduslik seis paraneb, saad osta suurema korteri, seda ei saa lihtsalt nüüd ja kohe praegu.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.08 22:10; 04.08 09:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ühise kodu loomine läheb külmaks kalkuleerimiseks, et kes lahutades rohkem võidab või et üks tunneb, et tema ikka ühisesse kodusse panustada ei saa, siis sina teemaalgataja ostad endale kodu ära ja see on sinu kodu, elad sa seal siis üksi või selle mehega.
Minu elu üks suuremaid vigu on, et minu mees kogu aeg rääkis, et me ei peaks maja ostma, sest ikka raha ei ole ja kes selle eest hoolitseb jne. ja nii jäigi see maja ostmata. Tegelikult oleks raha olemas olnud, küll ma oleks hakkama saanud (tõesti see mees poleks suurt midagi teinud). Ma jätsin mehe pärast oma suure unistuse “maja, kus lastega koos elada” mehe pärast teostamata, kui nüüd on nii, et mul pole maja, kuid see sama mees kergitas kaabut ja pole mul meestki. Siin küpsemas ead on ikka natuke hapu maitse suus küll.
Teemaalgataja, sina vastutad oma elu osas ise. Tee alati nii, et sinul hea oleks.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei sõlmiks manipuleeriva parasiidiga ühtegi lepingut.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Järelikult nii ongi, et mees tunneb nagu võiks ta kasvõi hommepäev kolida sinu juurest ära. Muidugi kui sul on võimalik, ära võtagi laenu. Lase mees vabaks. Las läheb. Tuleb uus ja parem. Kunagi veel oled õnnelik, et nii läks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise võtad laenu, ise oma kinnisvara. Mees on omanik selle % ulatuses mida sisse maksab (kui sedagi, võib ka panustada kommunaal jms kulude katmisel, tegelikult on alati mõistlikum, kui kinnisvaral on üks omanik). Mina oleksin selle variandiga väga rohkem rahul. Mis siis, et ei saa nii uhket, aga oma. Maakler näitab meile juba mitut korterit, mis lahutuse pärast müüakse, ütleski, et see on nende leib.
Tegelikult on mehel õigus. Aga seda pead küll sina ise ar saama, kas mees ei ole nõus laenu võtma ja riske võtma sellepärast, et sa oled mingi hädavariant “olen niikaua koos kuni parema leian, milleks selle tibiga ennast eluaeg siduda” või on tal kas ettevaatlikuks tegevaid kogemusi, lihtsalt selline põhimõte, ettevaatlikkus, sest elus tõesti ei tea, mida ette võib tulla vms. Minul on enam-vähem sama põhimõte- kinnisvaral olgu üks omanik, nii palju on suhteid pekkis kaasomanike vahel. Ja see pole kuidagi seotud sellega, kuipalju ma oma meest armastan.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Esimene küsimus, mis esita endale – kas sa suudad seda laenu ise üksi maksta? Täpselt nii palju tasub laenu võtta, et saad sellega ka üksi hakkama ning kui on materiaalne tugi kõrval olemas, siis see on ju puhas boonus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks peab koos võtma?Mees on kahejalaga maa peal. Lahkuminnes niikuinii poolitatakse kõik kingitused ja mööbel pooleks. Teiseks kui võtetate suure laenu ja toimub lahkuminek, kus lapsed kaasosalised. Mehel pole südant maja müüki panna…ja lõpptulemusena on mees kodutu ja maksab majalaenu.
Ja need , kes siin filosofeerivad armastusest. Kõik on sõltuvus rahast. Naine valib mehe raha ja potensiaali järgi rääkige mida tahes. Ja ei saa seda ka ette heita, sest ta peab valima lastele turvalise keskkonna.
Proovigu naine ise suure laenu võtta ja mees ka toetab kasvõi üürimaksmisega.
Teiseks puht finantsilises mõttes on kergem kui varad oleks lahus. Kohtutäiturid, ärid, vara realiseerimine jne…Küsimus, miks ärimehed kunagi oma naisega ei abiellu?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen alati üksinda laenu võtnud ja kinnisvara omanud.
Alustasin ka 1-toalisest, siis 2, 3 ja täna elame 4-toalises minu korteris + maakodu talu näol kah minu (ostetud millalgi kahe korteri müügi vahel). Aastakümned on veerenud ja ma olen sellise asjade käiguga VÄGA rahul.
Mees on vaba otsustama, võib minna kui soovib.

Mida halba juhtub sinuga, kui sa omale oma võimetekohase kinnisvara soetad?
Osta, täiesti rahulikult ja sa näed, kuidas mehe silmad imestusest ümmarguseks lähevad.

Mehel ongi selles mõttes õigus ja mina pooldan seda, et laenud ja varad olgu lahus.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kahtlustan, et siin on perekoolile omaselt natuke detaile muudetud ja tegelik olukord on selline, et mees on see, kes plaanib korteri soetada ja teemaalgataja pakub, et tema maksab natuke juurde (sest talle üksi laenu ei antaks) ja selle võrra saaks suurema korteri. Aga mees on tark ja ei taha riskida, tal probleemi ei ole, saab ka üksi ostetud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui inimene on põhimõtteline laenuvastane (et tema ei võta iialgi mitte mingil tingimusel laenu), siis ei saa ju sundida teda laenu võtma. Võtadki üksi.
Inimesel võib olla tegelikult mitu põhjust, miks ta ei taha/saa laenu võtta. Äkki sissetulek on liiga väike või on mingid vanad asjad klaarimata või sissetulek kaob lähitulevikus ära.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läbi käidud tee, et kõik on ühine ja elu ilus.
Nüüdseks invaliid, koondatud. Vaevu suudan maksa korterilaenu ja maksta nn kommunaalarve. Naine aga soetab uue auto jne, elu on tema jaoks lill. Mina käin ikka jala ravimeid ostmas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ilmselt olen vanamoodne aga mina leian kui on armastav perekond ,siis on kõik ühine : mõlema sissetulekud ja laenud ja lapsed ja …Kui kohe mõeldakse ,et aga mis saab kui lahku läheme ,siis pole see ka õige suhe,vaid ainult vara ja raha peale üles ehitatud .

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, võtsin laenu ilma meheta. Meest ei huvita laenukohustused ja minul ka lihtsam üksi asju ajada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta siis üksinda laenu, lase korter 100% enda nimele kirjutada, kui lahku lähete, siis ei saa mees hakata poolt korterit endale nõudma.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees mõtleb lihtsalt ratsionaalselt. Ega ei teagi ju kunagi millal lahkuminek võib tulla. See ei pea tähendama kohe, et mees ei ole suhtes kindel või kasutab naist ajutise variandina. Tuttavad ostsid ka nii, et naine ostis korteri ja mees suvila – kasutavad mõlemad mõlemat nagu enda kodu, mis nii ongi, aga kui peakski kunagi lahku minema, siis on vähemalt mõlemal oma vara olemas, mida maha müüa või kasutada ja keegi ei satu raskustesse. Samuti jääb ära kemplemine teise osapoole osa välja ostmise või maha müümise ja rahade jaotamisega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Pereelu ja suhted Mees ei taha koos pangalaenu võtta

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.