Esileht Pereelu ja suhted Mees ei taha vanemapuhkusele jääda

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 71 )

Teema: Mees ei taha vanemapuhkusele jääda

Postitas:
Kägu

Enne lapse sündi rääkisime mehega vanemapuhkuse jagamisest. Täitsa kindlaid plaane ja kuupäevi paika ei pannud aga arusaam jäi selline, et ikkagi ta tema jääb mõneks ajaks lapsega koju. Nüüd laps juba 11-kuune ja mees ei taha vanemapuhkuse võtmisest enam midagi rääkida. Laps on mulle muidugi kallis aga igatsen ka oma tööd ja tunnen kuidas beebiga kodus olles mandun. Igal hommikul tööle minev mees ärritab mind meeletult, tema saab vaheldust, tööl areneda ja mina mitte. Kui vanemapuhkuse vahetamise teema tõstatan, mees ärritub.

Kuidas olete teie oma peres olukorra lahendanud? Kuidas põhjendate naistena endale, et ainult teie jääte lastega koduseks? Kuidas leiate motivatsiooni selleks ja kas ei igatse tööd ning ei tunne ebavõrdsust, et mees tööl areneb aga teie jääte kõigest kõrvale?

Saan aru, et oleks pidanud enne lapse sündi asjad kindlamalt läbi rääkima, aga ka see tegelikult ju ei tagaks, et mees lubadusest koju jääda kinni peab. Ilmselt mind ärritabki lapsega kodus olemisest rohkemgi see mõte, et vanemapuhkusel olemine on minu kohustus. Et kui mees koju jääks, siis see oleks meeletu erand, vastutulek, eriline asi tema poolt, aga naisena ongi see loomulikult minu ülesanne. Ja midagi teha polegi. Ei saa ju ma lihtsalt nüüd tööle minna ja sundida meest koduseks. Kuigi tema ju minuga tegelikult teeb seda – läheb tööle ja lapse kasvatamise jätab minu kanda. Millal me ühiskonnana areneme nii kaugele, et vanemapuhkus oleks võrdselt kahe vanema vahel jagatud?

+24
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millal me ühiskonnana areneme nii kaugele, et vanemapuhkus oleks võrdselt kahe vanema vahel jagatud?

Ühiskond ja seadus seda ju tegelikult võimaldab. Minu meelest on hea, et süsteem on paindlik ja iga pere saab ise otsustada, kes lapsega koju jääb. Oleks päris hirmus kui isa, kes lapse hooldamiseks valmis pole, peaks seaduse sunnil vägisi koju jääma.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millal me ühiskonnana areneme nii kaugele, et vanemapuhkus oleks võrdselt kahe vanema vahel jagatud?

Ühiskond ja seadus seda ju tegelikult võimaldab. Minu meelest on hea, et süsteem on paindlik ja iga pere saab ise otsustada, kes lapsega koju jääb. Oleks päris hirmus kui isa, kes lapse hooldamiseks valmis pole, peaks seaduse sunnil vägisi koju jääma.

Jah, tean, et seadus võimaldab ja tean neid argumente praeguse süsteemi kaitseks, aga ikkagi tähendab see, et paljud naised, kes tahaksid tööle naasta, ei saa seda teha, sest mees ei nõustu koju jääma. Äkki mõni naine ka tunneb, et tal ei tule beebiga kodus olemine hästi välja aga ometigi on naine enamasti fakti ees ja peab koju jääma. Küsimus ongi, kui palju peab riik nügima, et ühiskonnas kehtivaid kirjutamata norme muuta? Suuresti jäävad naised pikalt koju sellepärast, et meeste jaoks ei ole normaalne koju jääda, nende tööandjad vaatavad viltu sellele, lapsed on ikka rohkem naiste asi jne. Muidugi on iga pere asi see olukord kõigile sobivalt ära lahendada, praegu lihtsalt tunnengi, et mina olen lõksus.

+6
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tutvusringkonnas on päris mitu meest, kes on kodus isapuhkusel olnud, nii et vähemalt selles seltskonnas, kus mina ringi liigun, ei ole selles midagi imelikku. Nii et ma leian, et asi on ikka konkreetselt sinu mehes kinni, ei maksa siin mingit laialivalguvat ühiskonda süüdistada.

Eks ikkagi pead mehega selle asja selgeks rääkima, et nüüd on asi selline, et mehe lubadus peab midagi lugema. Mis mees see on, kes antud lubadustest taganeb? Kuidas sellist üldse edaspidigi usaldada saab? Kas ta soovib äkki tulevikus veel lapsi? Kas sina usuksid uuesti tema lubadusi kui ta ütleks, et nüüd küll jääb lapsega koju?

Kui palju mees lapse eest praegu hoolitseb, kui palju ta lapsega kahekesi koos on ja sina mujal? On ta harjunud lapsega toimetama? Kui ta seni on üldse igasugusest beebivärgist eemal olnud, siis muidugi on arusaadav, et ta eemale hoiab. me siin ei tea seda, kuidas teil beebi eest hoolitsemine seni on käinud. Kui sa räägid, et mandud, siis pigem jääb mulle mulje, et ta ei olegi titega tegelenud üldse ja sul ei ole olnud võimalust niisamagi, ilma lapseta kuskil käia. Kas see on nii? Kui on, siis tuleks alustada selle probleemi lahendamisest.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millal me ühiskonnana areneme nii kaugele, et vanemapuhkus oleks võrdselt kahe vanema vahel jagatud?

Ühiskond ja seadus seda ju tegelikult võimaldab. Minu meelest on hea, et süsteem on paindlik ja iga pere saab ise otsustada, kes lapsega koju jääb. Oleks päris hirmus kui isa, kes lapse hooldamiseks valmis pole, peaks seaduse sunnil vägisi koju jääma.

Jah, tean, et seadus võimaldab ja tean neid argumente praeguse süsteemi kaitseks, aga ikkagi tähendab see, et paljud naised, kes tahaksid tööle naasta, ei saa seda teha, sest mees ei nõustu koju jääma. Äkki mõni naine ka tunneb, et tal ei tule beebiga kodus olemine hästi välja aga ometigi on naine enamasti fakti ees ja peab koju jääma. Küsimus ongi, kui palju peab riik nügima, et ühiskonnas kehtivaid kirjutamata norme muuta? Suuresti jäävad naised pikalt koju sellepärast, et meeste jaoks ei ole normaalne koju jääda, nende tööandjad vaatavad viltu sellele, lapsed on ikka rohkem naiste asi jne. Muidugi on iga pere asi see olukord kõigile sobivalt ära lahendada, praegu lihtsalt tunnengi, et mina olen lõksus.

Ma arvan, et see muutus algab ikka eelkõige iga inimese oma kodus, oma peas. Ühiskond ongi juba uksed avanud, seadus lubab, ajakirjanduses kirjutatakse kodus olevatest isadest jne… Konkreetne probleem võib olla muidugi sinu mehe töökoha kultuuris, aga see on ka pigem “kohalik” probleem.

Ma ei tea, kuidas sul suhted mehega üldiselt on, aga mina räägiks temaga küll selle teema uuesti läbi. Ütledki, et selleks, et sa saaksid hea ja tähelepanelik ema olla, on sul ka vaja professionaalseid väljakutseid ja kaotada see mandumise tunne, kui oled lapsega koos. MA vist veel “ähvardaks” mees, et kui ta ei taha pidevalt pahurdavat ja torisevat naist, siis ta lihtsalt peab sind välja vahetama.

Ehk on mehel lihtsalt hirm, et ta ei saa hakkama? Ehk oled sa selline “kanaema”, kes mehele muutukui ette ülteb, mida lapsega järgmiseks tuleb teha, kui soe peab olema söök ja vannivesi, millal vahetada mähet ja kui palju plekke võib olla särgil, et seda tuleb ära vahetada. Ehk lapse isal pole lihtsalt enesekindlust lapsega olla ja kardab, et ta ise rikub midagi lapsega ära? Need on väga tavalised hirmud… eriti vanema jaoks, kes pole pidevalt lapsega koos.

Ehk õnnestub teil ka hoopis mingi muu lahendus leida.. A’la, mõlemad töötavad edasi 50%, sina oled kaks ja pool päeva kodus ja tema need ülejäänud kaks ja pool. Võite ju ka teha, et üks töötab hommikupoolikutel ja teine pärastlõunati. Oleneb ka, mis tööd te teete. Lahendusi on ju mitmeid, ei pea olema ainutl 100% kodune üks lapsevanem.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen ühelt poolt väga tuliselt selle poolt, et naise ja mehe õigused selles küsimuses peavad olema võrdsed. Samas ma ise tajusin suure privileegina võimalust lapsega ise kodus olla — jah, mul on ka tippkvalifikatsiooni nõudev töö ja karjääris muidugi kaotasin, aga mulle lihtsalt ei ole töö niiiii oluline — ja meie pere kõigile liikmetele sobis ideaalselt see, et lapsehoolduspuhkusel oli ema. Kahtlemata on selliseid peresid, kus emad jäävad rõõmuga koju ja isad jätkavad rõõmuga töötamist, väga-väga palju. Ilmselt märksa rohkem kui neid peresid, kus ema beebi kõrvalt kangesti tööle tahab, aga peresiseste suhete tõttu sinna ei saa. Seetõttu ma kindlasti mingeid riigipoolseid survemeetmeid (pool)sunniviisiliseks võrdsustamiseks ei poolda. Riigi poolt on juba antud võimalused igal perel ise otsustada — see, kui te omavahelisi suhteid normaalselt paika ei saa, pole ju riigi mure tegelikult.

 

Kui te kumbki kodus olla ei soovi, siis tegelikult on teil ka täiesti olemas variant, et Sina lähed samuti tööle ja palkate lapsele hoidja. See oleks ka täiesti OK. Lihtsalt tuleb leida usaldusväärne ja lapsi armastav inimene.

+24
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mees mitte ei arene tööl, vaid naudib vabadust ning tiksus esimesel võimalusel ületunde.

Kahju, et ta oma lubadusest kinni ei pea.

Kuna 11, kuist last ei luba su emasüda kellegi kätte hoida anda, siis sul polegi muud teha, kui kodus olla.

Pettumus on suur ja sul on põhjust end haavatuna tunda.

Kui pettumus ületab armastust mehe vastu ja otsid väljundit, võib see lõppeda sulle kurvalt.

Enne riiu üles kiskumist tuleb sul arvestada, et näed oma kaasa uut, senini varjatud tumedamat poolt ja see ei ole ilus vaatepilt…

Ja vaevalt, et minu positiivne kogemus sul tuju tõstab, seega ma ei räägi oma lugu.

Su perekonnas peaks ideaalis muidugi valitsema tasakaal ning kõik lubadused-tõotused peaks ideaalis kehtima igas olukorras, ka nendes kõige äärmuslikemais.

Kuna mehe ja naise vahelised kokkulepped ning lubadused on määravad kooselu või abielu püsimajäämise, siis ilma igasuguse irooniata soovitan sil kodus areneda. Mõtle ja aruta isendiga selgeks, mida sa edaspidiselt paarisuhtelt soovid saada.

Laps on teil peagi aastane ja pooleteist aastast võiksid küll julgeda hoidjaga jätta.

Aga kas sa võid edaspidi oma kaasat 100 protsenti ja igas olukorras usaldada, see on hoopis siin põhiline murekoht.

Las tema arendab end seal oma töö juures õndsalt edasi, sina samal ajal anna endale väike võmm kuklasse ja kasuta kodus istumist endale selgitamiseks, mida sa soovid ja vajad oma kaaslasel 2 aasta pärast, 5 aasta pärast…

: )

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võtke lapsehoidja ja probleem on lahendatud. Selline lapsehoidja, kellest saab lähiaastatel teie parem käsi. Mina leidsin sellise toreda inimese, kes aastaid mu lapsed enda juurde võttis, iga kord, kui nad lasteaiast jälle nohu ja köha kaasa tõid. Nüüd on lapsed teismelised ja ikka veel lapsehoidja vahel pakub lastele transporditeenust trennist koju (elame maal). Ei ole paremat sõpra sellises situatsioonis kui üks tore ja stabiilne lapsehoidja. Ja kui ta on meeldiv inimene, siis on ka lapsel temaga koos tore.

+17
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki mõni naine ka tunneb, et tal ei tule beebiga kodus olemine hästi välja aga ometigi on naine enamasti fakti ees ja peab koju jääma.

Sellised inimesed, kes ei suuda beebiga kodus olla, ei saa enamasti lapsi. Kui see suutmatus selgub pärast lapse sündi, siis võtavad sellised inimesed lapsele hoidja ja rohkem lapsi ei saa. Need asjad räägitakse varem selgeks ja peres üksteisel alt ei hüpata.

See, kui osa vanemapuhkust oleks ainult mehe kasutada, oleks minu jaoks väga piirav – mis mõttes ma ei saa oma lapsega kodus olla, kui ma tahan seda teha!? Ma leian, et praegune riigipoolne regulatsioon on igati paigas ja seadustega ei saa hakata iga üksiku inimese/pere elukorraldust paika panema.

+14
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütleks veel nii palju, et kui su emasüda ei lase last jätta hoidjaga, siis miks sa arvad, et on hea mõte jätta laps isaga, kes ilmselgelt selles situatsioonis ei soovi  olla (on näinud lapse kasvamise käigus, et tema närvikava/meelelaad ei sobi päevad läbi lapsega kodus olemiseks). Ega mees ka enne tõenäoliselt ette päriselt ei kujutanud, kuidas kulgeb elu beebiga ja väikelapsega. Kuulake üksteist ja leidke lahendused, mis kõigile sobivad. Ärritunud ja tusase lapsevanemga koos kodus päevi veetes ei ole beebi elu kuidagi parem, kui lapsehoidja käe all. Üks võimalus on ka osalise koormusega töö ja osalise koormusega lapsehoidja.

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kas sul oleks võimalik osalise tööajaga tööd teha? Kui on, siis mine ise ka tööle ja säti oma tööajad nii, et mees on sel ajal kodus. Meie tegime nii: mees oli hommikust pealelõunani tööl, siis tuli koju laste juurde. Mina olin päeval kodus, läksin õhtupoolikul 4-ks tunniks tööle. Mees ei tahtnud/saanud imetamise pärast päriselt koju jääda – võõrutasin mõlemad lapsed alles 1a3k vanuselt

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas te alles pärast lapse sündi avastasite, et teile lapsed ei meeldi?

+7
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas te alles pärast lapse sündi avastasite, et teile lapsed ei meeldi?

Minu meelest on täiesti normaalne, et inimesed avastavad, et nende närvikava, ei pea näiteks väga sageli nutusele lapsele vastu. Väga vähesed inimesed oskavad sellist situatsiooni ja oma reaktsiooni sellele ette ennustada, kui plaane tehakse väljapuhanuna ja lapsi eelnevalt omamata. Sa võid küll ette teadlikult mõelda, et lapsed nutavad palju, see on normaalne, ma pean vastu. Aga kui reaalsus kohale jõuab neerupealses sünteesitud stressihormoonidega ja võimaluseta välja puhata. Siis need ette välja mõeldud plaanid on vähe väärtuslikud. Ja siis tulebki enda plaanid paindlikult ümber teha, lähtuda reaalsusest, modifitseerida enda enne lapse sündi paika pandud veendumusi ja leida lahendus, mis hoiab vanemate vaimset tervist samaväärselt lastega.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühiskond on meeletult edasi arenenud selles osas suht lühikese ajaga, su mees on ikka see, kes areneda ei taha! 🙂 Veel paarkümmend aastat tagasi oli selline mees imelik ja erand, kes tahtis titega kodus olla ju.

Su mees näeb väga hästi, kuipalju on kodus lapsega 24/7 tööd ja otsi lolli, et ta tahaks oma elu keerulisemaks teha. Tööl käia on iga kell lihtsam kui 1-aastase sabas joosta. See on lihtsalt eluline karm fakt. Kui see on teie esimene laps, siis ega teil kummalgi polnud ju aimugi, mis ja kuipalju võhma võtab lapsekasvatamine tegelikult, see oli niisugune “põrsas kotis” kokkulepe ju. Nüüd on mees juba reaalsust küllalt näinud. See “aga sa ju lubasid!” kehtib küll, aga nüüd on etapp, kuidas sa mehe saad sellest kinni pidama.

Üks lahendus (suht palju laveerimist ja jama nõudev) on jah ajatmine nii, et mõlemad käivad poole kohaga tööl, aga igas asutuses ja ametikohal pole see lihtsalt võimalik. Teine on hoidjad ja hoiud lapsele ja mõlemad vanemad lähevad tööle, aga äkki kannatad nii pool aastat veel, kui laps on suurem? Või annad mehele (ja tem tööandjale) kindlama tärmini, et mees oleks kodus vanemapuhkusel nt pool aastat ja siis läheb laps hoidu vms.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, lapsehoidja on hea abiline, kas näiteks naabruskonnast mõni krapsakas pensionär või oma tuttav keegi, kui pole vanaema võtta. Meil oli ka lapsehoidja abiks alates titaeast, nüüd on meie lapsed 10a ja ikka käime hoidjatädiga läbi ja külas jne, ta ongi nagu lisavanaema lastele, keda usaldan kindlalt.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

(ei lase muuta postitust) Tahtsin veel lisada, et nt pool päeva hoidjaga ja poole koormusega töö on sulle juba vägagi nauditav arvatavasti, saad kodust välja ja plutitamise asemele pisutki normaalse täiskasvanu juttu ajada.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Su mees näeb väga hästi, kuipalju on kodus lapsega 24/7 tööd ja otsi lolli, et ta tahaks oma elu keerulisemaks teha. Tööl käia on iga kell lihtsam kui 1-aastase sabas joosta. See on lihtsalt eluline karm fakt.

Väga suur erinevus lihtsalt seisneb selles, kas loodus aitab selle töökoormaga toime tulla või mitte. Inimesed on selles osas väga erinevad, kas selle väikelapse järel jooksmine tekitab neis õnnehormoonide tulva või mitte. Kui sellist looduse poolt antud tugisüsteemi hormoonide näol ei oleks, siis väga vähesed saaksid rohkem kui ühe lapse. Minul näiteks täiesti selgelt on keemiline tugi olemas, seetõttu ei ole lastega kodus olemine minu jaoks raske katsumus. Samas tasub uskuda inimest, kes ütleb, et ta ei naudi selle väikese lapse järel jooksmist ja temal selle pisikese röövli edusammude nägemine ei tekita sellist õnnehormoonide tulva. Sunniviisiliselt kellegi lapsevalvesse panek ei ole hea mõte, see ei tee lapsele midagi head. Ei ole ju tähtis, kas nii on teoreetiliselt õige või võrdne. Tähtis on eesmärk, antud juhul lapse heaolu.  Mida head annab lapsele kodus istumine sellise isaga, kes iga hetke sellest kodus passimisest vihkab ja kes ei ole saanud seda otsust ise teha, vaid on ükskõik kas siis ühiskonna või naise survel hambad ristis selle lapsega kodus. Leian, et ka need naised, kes tunnevad, et nad ei suuda lapsega kodus õnnelikud olla, peaksid kogu pere vaimse tervise nimel siiski leidma usaldusväärse lapsehoidja, mite hambad ristis närvilise ja ärritununa ise oma “risti kandma”.  Sest laps, kes tunneb, et ta on selleks “ristiks”, ei ole hiljem oma vanematele selle ohvrimeelsuse eest eest tänulikud.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga ütle mehele, et palkate hoidja ja sa tööle. Vaata, mis näo ta teeb.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vanemapuhkusel olemine on minu kohustus. lapse kasvatamise jätab minu kanda. Millal me ühiskonnana areneme nii kaugele, et vanemapuhkus oleks võrdselt kahe vanema vahel jagatud?

No mida inimene suust välja ajab. Kas mees on selles ka süüdi, et sulle seksida meeldib ja muidugi ka selles, et sul munasarjad on.  Ise teen ja ise vingun! Ühiskond peab esmalt arenema nii kaugele, et seksuaalkasvatus on kohustuslik! Kas kordagi ei ole sellist mõtet tekkinud, et nüüd mina olengi ema ja asjad ongi nüüd teisiti.  Aga muidugi, mine räägi  kohtus, et soovid kahe vanema võrdsust- Jumal, sulle kutsutakse kiirabi selle loo peale. Ei ole kahtlustki, 11-kuuse põhivajaduste eest hoolitsemine on küll ränk kasvatustöö. Loomulikult, palgake hoidja ja olge tööl.

+2
-19
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kahjuks naine ka selle “fakti ees”, et tema peab lapse kandma, sünnitama ja imetama, eksole? Elu ongi ebaõiglane. Riik on teinud vanemate ja isade kodusolemise soodustamiseks väga palju, rohkem eriti ei annagi, mingeid riigipoolseid sunnimeetmeid ma küll ei pooldaks. Ikka oma mehele tuleb sul otsa vaadata ja temalt nõuda aru, et lugu on nüüd nii, mina tahan ka tööle ja laps pole enam titt, mis me teeme nüüd? Kui isast ei ole väikelapse eest hoolitsejat, siis parem juba südamega hoidja kui isa, kes lapse kõrvalt arvutimänge mängib kodus vms, kes ei viitsi lapsega tegeleda ega tema eest hoolitseda-arendada.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võid ikka tööle minna – võtate hoidja või leiate mõne erahoiu, ja lähed tööle. Kui mehele ei sobi et nii väike läheb hoidu, on tal võimalus koju jääda.
Mina täpselt nii tegin. Kui laps oli kahe kuune, hakkasin hoidjaid ja erahoide otsima, tegin hoiga ette lepingu, et kinldasti koht saada niipea kui laps aastaseks saab. Tööle läksin 4 päevaks nädalas. Mees arvas et vähendab siis ka koormust ja nüüd töötame mõlemad osakoormusega ja laps on hoius kolmel päeval.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on neli last ja nad on juba kõik täiskasvanud. Kahe lapsega on mul olnud lapsehoidja, ühega mõned kuud ja teisega peaaegu aasta. Lapsed ei ole kuidagi minu tööalast edasijõudmist takistanud. Alati sain mina ametikõrgenduse, kuigi olin jälle vahepeal lapsega kodune.Praegu kui lapsed on täiskasvanud ja neil on omad suhted ja ärid ja elud, olen mõelnud, kui palju on minu maailmapilti avardanud minu lapsed. Kuipalju on mul kogemusi asjade organiseerimisest ja probleemide lahendamisest ning inimsuhetest ja kõigest muust, mis on mul tekkinud seoses sellega, et pere on suur ja need kogemused on tegelikult täiesti otseselt üle kantavad ka töökeskkonda.

Tahan seda öelda, et inimese areng ei toimu ainult tööl, seda teevad ka väga otseselt sinu lapsed ja muud sinu elus toimuvad misiganes asjad. Ja lõpuks kui vaadata oma elu ajateljel, siis lastega kodus oldud aeg oli ikka väga üürike võrreldes sellega, mida sa lõpuks oled kokku tööl. Karjääri jõuad terve elu teha, laps on väike ainult mõned aastad.

Kui kodusolemine ei sobi, tuleb võtta lapsehoidja, kuid ei maksa olukorda suhtuda nii, et väikelapse kasvatamine oli mahavisatud aeg.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enne lapse sündi rääkisime mehega vanemapuhkuse jagamisest. Täitsa kindlaid plaane ja kuupäevi paika ei pannud aga arusaam jäi selline, et ikkagi ta tema jääb mõneks ajaks lapsega koju. Nüüd laps juba 11-kuune ja mees ei taha vanemapuhkuse võtmisest enam midagi rääkida. Laps on mulle muidugi kallis aga igatsen ka oma tööd ja tunnen kuidas beebiga kodus olles mandun. Igal hommikul tööle minev mees ärritab mind meeletult, tema saab vaheldust, tööl areneda ja mina mitte. Kui vanemapuhkuse vahetamise teema tõstatan, mees ärritub.

Kuidas olete teie oma peres olukorra lahendanud? Kuidas põhjendate naistena endale, et ainult teie jääte lastega koduseks? Kuidas leiate motivatsiooni selleks ja kas ei igatse tööd ning ei tunne ebavõrdsust, et mees tööl areneb aga teie jääte kõigest kõrvale?

Saan aru, et oleks pidanud enne lapse sündi asjad kindlamalt läbi rääkima, aga ka see tegelikult ju ei tagaks, et mees lubadusest koju jääda kinni peab. Ilmselt mind ärritabki lapsega kodus olemisest rohkemgi see mõte, et vanemapuhkusel olemine on minu kohustus. Et kui mees koju jääks, siis see oleks meeletu erand, vastutulek, eriline asi tema poolt, aga naisena ongi see loomulikult minu ülesanne. Ja midagi teha polegi. Ei saa ju ma lihtsalt nüüd tööle minna ja sundida meest koduseks. Kuigi tema ju minuga tegelikult teeb seda – läheb tööle ja lapse kasvatamise jätab minu kanda. Millal me ühiskonnana areneme nii kaugele, et vanemapuhkus oleks võrdselt kahe vanema vahel jagatud?

Mis probleemid inimestel küll on? Ema ei taha lapsega olla. Terve laps, pere inimestel olemas ja ikka häda. Areneda jõuad terve elu, aga laps, näe, kasvab suureks. Arenda last, paku talle turvatunnet.

+5
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis probleemid inimestel küll on? Ema ei taha lapsega olla. Terve laps, pere inimestel olemas ja ikka häda. Areneda jõuad terve elu, aga laps, näe, kasvab suureks. Arenda last, paku talle turvatunnet.

Miks sa sõna “ema” just kasutad, mitte “isa”?

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täpsustuseks kõikidele miinustajatele ja kritiseerijatele. Ma ei arva, et ma olen halb ema. Ma enamasti tunnen lapsega koos olemisest suurt rõõmu. Mõneti võib isegi öelda, et ma tegelikult ei tahagi 100 protsendilise kindlusega nüüd ja kohe tööle minna, sest tegelikult tõesti on lapsega hea koos olla ja tahaksin näha tema arenemist. Aga ilmselt hakkabki mõistusele see vangistuse tunne ja see teadmine, et mees mingil põhjusel nüüd kohe üldse ise koju jääda ei taha. Kui ta praegu ütleks, et oleks nõus jääma, võib täiesti juhtuda, et ma hoopiski ei ole nõus sellega ja tahangi edasi olla. Lihtsalt mingitel hetkedel teeb kuidagi haiget, et mees ei taha jääda. Või siis ikkagi leian, et oleks tore seda teekonda võrdselt jagada. Jah, lapsehoidja on võimalus, aga see on hoopis midagi muud meie lapse ja pere jaoks kui kodusolemine oma vanemaga.

Ja siis veel kõigile, kelle meelest ei jookse karjäär eest ära ja pere on tähtsam kui töö jne. Jah nõustun, muidugi ilmselt töötan kokkuvõttes elus palju kauem kui olen lapsega kodus, aga ei saa öelda, et naine üldse oma töö pärast muretsema ei peaks. Tänapäeval ei tohiks ju ükski jääda lootma, et mees teda üleval peab (lahkuminekud nii sagedased). Kui olen aastaid lapsega kodus võin kaotada tööalaselt väga palju, jääda madala palga peale. Ei, ma ei ela pidevalt selliste hirmumõtetega, aga natukene ikka mõtlen oma tuleviku (majandusliku) kindlustamise peale ka. Neid lugusid meeste rahakotist sõltuvatest ja hätta sattunud (mees jätab maha või tahaks ise mehe juurest ära minna aga ei saa) naistest on ümberringi lihtsalt liiga palju ja seetõttu on väga kohatu öelda, et naine ei peaks üldse muretsema. Ikkagi on ju lõpuks nii, et mina olen tööturult eemal, aga mees üldse mitte. See seab meid väga suure tõenäosusega majanduslikult erinevatesse positsioonidesse.

Muidugi pean neid asju oma mehega läbi rääkima, aga lihtsalt teemaarenduse mõttes – ei saa ju öelda, et mu mure asjatu. Ja veelkord, poega armastan meeletult. On kahju kui minu mure tööalase ja majandusliku enesearengu tekitab mõnes tunde, et olen halb ema.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poole aasta pärast on emapalk läbi ja nagunii aeg tööle tagasi minna käes. Mina otsiks lapsele hoidja või väiksema erahoidu ja hakkaks teda juba praegu tasahaaval harjutama. Aastane tahab juba palju tegelemist, talle tuleb kasuks kui saab kasvõi mõned päevad nädalas kuskil uues kohas ja uute asjadega mängimas käia.

Ja esialgu ei pea sa ise veel tingimata just tööle tagasi minema, vaid kasutad lapsevaba aega iseendale – käid poes, trennis, kohvikus või vaatad niisama kodus filmi, ilma, et peaks lapse pärast muretsema.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olin enne lapsi teinud karjääri, seega nautisin lastega kodus olemist täies määral. Kui laps sai aastaseks, siis võtsime hoidja, kuna hakkasin käima kord nädalas pool päeva tööl. Toona ei olnud ka emapalka. Teise lapsega oli jube mõnus – oled lapsega kodus ja makstakse veel peale ka. Nüüd tean, et järgmine võimalus kodus olla tuleb 15 aasta pärast – pension.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina mõistan küll teemaalgatajat. Probleem on ju tegelikult selles, et üks pool ei taha omavahelisest kokkuleppest kinni pidada. Ja seejuures võib just see kurvaks teha, et isa ei leia tahtmist/kardab oma lapsega koos kodus olla ja kogeda, mis see tähendab. On palju rõõmu lapsega kodus olla, ent on ka raskemaid hetkeid. Ja ega seda olukorda ei mõistagi täielikult, kui pole ise proovinud.

Riigi poolt on minu meelest praegu võrdsed võimalused tagatud. Ja edasine tuleb siiski peresiseselt lahendada. Võib-olla aitab mehega silmast silma arutamine lapsekasvatusteemadel üldiselt aru saada, miks ta ei taha või mis hirmud tal on. Ja omalt poolt ka rääkida rahulikult lahti oma vaatepunkt. Ning kui kuidagi siiski ei leia ühist punkti, siis ikkagi on hoidja või erahoid see võimalus, et ka ema saaks teha midagi tööalaselt.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millal me ühiskonnana areneme nii kaugele, et vanemapuhkus oleks võrdselt kahe vanema vahel jagatud?

Ühiskond ja seadus seda ju tegelikult võimaldab. Minu meelest on hea, et süsteem on paindlik ja iga pere saab ise otsustada, kes lapsega koju jääb. Oleks päris hirmus kui isa, kes lapse hooldamiseks valmis pole, peaks seaduse sunnil vägisi koju jääma.

Jah, tean, et seadus võimaldab ja tean neid argumente praeguse süsteemi kaitseks, aga ikkagi tähendab see, et paljud naised, kes tahaksid tööle naasta, ei saa seda teha, sest mees ei nõustu koju jääma. Äkki mõni naine ka tunneb, et tal ei tule beebiga kodus olemine hästi välja aga ometigi on naine enamasti fakti ees ja peab koju jääma. Küsimus ongi, kui palju peab riik nügima, et ühiskonnas kehtivaid kirjutamata norme muuta? Suuresti jäävad naised pikalt koju sellepärast, et meeste jaoks ei ole normaalne koju jääda, nende tööandjad vaatavad viltu sellele, lapsed on ikka rohkem naiste asi jne. Muidugi on iga pere asi see olukord kõigile sobivalt ära lahendada, praegu lihtsalt tunnengi, et mina olen lõksus.

Kui SINU mees ei taha laosega koju jääda, ei ole probleem ühiskonna normides, vaid SINU MEHES

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peaks lapsele mingi võõra hoidja otsima, kui lapsel on olemas kaks vanemat, kes mõlemad on seaduse järgi kohustatud tema eest hoolitsema? Isa
ei soovi oma kohustusi täita ja ema hakaku hoidjat otsima.

Miks isale otsitakse vabandusi, et oi, ta kindlasti ei tunne end kindlalt ja ei taha ja ei oska? Ja isegi selles, et mees ei taha, olevat naine süüdi, sest näägutavat mehe kallal vannivee temperatuuri pärast. Ahah. Väike vihje: mees võib ise ka kohe algusest peale ära õppida lapsega asju õigesti tegema ja sobiva veetemperatuuri meelde jätta. Mitte, et paar korda kuus moe pärast proovib midagi ja siis ei tea ööd ega mütsi, aga naine on mõrd, sest tuleb õpetama. Mehe asi on OMAL ALGATUSEL käituda nagu vastutustundlik lapsevanem, mitte panna oma naist olukorda, kus too peab teda ja juhendama ja õpetama nagu oleks kaks titte elamises mitte üks.

Samamoodi arvatakse, et mehel on täiesti õigus tahta tööl käia rohkem kui kodus last karjatada, aga naine kohe loomu poolest peab rohkem tahtma kodus olla, muidu on mingi nõmedik, kes ei hooli oma lapsest.

Eriti huvitav on see ühe käo hoiatus, et kui sina oma mehes nüüd liiga pettunud oled, siis see lõpeb sulle kurvalt. Huvitav-huvitav, kas mehele ei olekski see kurb, kui lubaduse murdmise tõttu oma perest ilma jääb? Ei, no mis, ikka naisele on see ju hirmus katastroof, kui meest ei ole! Ehk siis hoia mokk ja pilk maas, jalamatt, ja kannata kõik ära, peaasi, et mehelõhn majas oleks. Laps sokuta ka kuskile hoidjatädi juurde ära, ära sa jumala eest ometi meest mingi isakohustusega koorma ja mingil juhul ei tohi teda sundida vastu tahtmist oma lapsega olema. Ema kohta muidugi sama ei kehti, temal ei saa üldse ollagi mingeid muid tahtmisi ja kui on… no igatahes pole see siis küll mehe mure.

Masendav, milline suhtumine siin teemas avaldub. Ah et ühiskond on kangesti arenenud? Jajah.

+9
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 71 )


Esileht Pereelu ja suhted Mees ei taha vanemapuhkusele jääda