Esileht Pereelu ja suhted Mees ei taha vanemapuhkusele jääda

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 71 )

Teema: Mees ei taha vanemapuhkusele jääda

Postitas:
Kägu

Isa ei soovi oma kohustusi täita ja ema hakaku hoidjat otsima.

Isa võib ju ka selle lapsehoidja otsida, aga ma miskipärast arvan, et lapse ema tahab lapsehoidja isiku osas sõna sekka öelda.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on selline isiklik kogemus isana, et ma jäin koju kahe lapsega – vastsündinu ja 2-aastasega. Ma võin sellest kõigest suure uhkusega rääkida, aga tegelikult oli see kõik suht kohutav.
Välja pumbatud rinnapiima sulatamine/soojendamine ning pudru keetmine ajal, mil mõlemad lapsed nutavad, siis üks uinub ja teine ärkab…

Jalutuskäigud, kus 2-aastane jookseb eest ära ja beebi röögib. Ööd ei olnud samuti kerged, kuna magasime toona kõik ühes toas.

Eks omavahel tuleb see kõik kuidagi ära klattida – mina läksin optimismiga peale, aga kolmanda lapse sünni eel oli juba konkreetne kokkulepe, et mina koju ei jää.

Ainsa positiivse aspekina – mul on esiklapsega ülilähedane suhe, ta tõesti suhtub teistmoodi minusse. Äkki tema teadliku elu algusest mõõdetuna temaga koos veedetud 1,5 aasta pärast?

Ühesõnaga – äkki otsite hoidja kui kumbki ei taha, selle asemel et edaspidi teineteisele näpuga näidata.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Välja pumbatud rinnapiima sulatamine/soojendamine ning pudru keetmine ajal, mil mõlemad lapsed nutavad, siis üks uinub ja teine ärkab…

No nii, juba ongi hetk, kui ema oleks märksa kergemini hakkama saanud – laps rinnal putru keetma ja ongi kohe ainult üks nuttev laps ja asjad poole kiiremini ja väiksema energiakuluga tehtud.

+4
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No nii, juba ongi hetk, kui ema oleks märksa kergemini hakkama saanud – laps rinnal putru keetma ja ongi kohe ainult üks nuttev laps ja asjad poole kiiremini ja väiksema energiakuluga tehtud.

Väiksem energiakulu titte süles rinna otsas vedades putru keeta? Oled ikka mõistuse juures?

+17
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma vist olen eriti saamatu ema, aga rinda anda ja putru keeta ma tõesti samal ajal ei oska. ????‍♀️Esiti on see maru ebamugav ja teiseks ohtlik.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis probleemid inimestel küll on? Ema ei taha lapsega olla. Terve laps, pere inimestel olemas ja ikka häda. Areneda jõuad terve elu, aga laps, näe, kasvab suureks. Arenda last, paku talle turvatunnet.

Miks sa sõna “ema” just kasutad, mitte “isa”?

Kui noored te olete? Naine ikka kannab, sünnitab, tahab lapsega koos olla. Aga tänapäeval on asjad muutunud. Lähete lahku, siis kasvatab 50% ajast mees ja mehe uus naine, siis on lihtsam.

Minu jaoks mõistmatu, lihtsalt laps on väike, loomulikult vajab ema. Paljud võitlevad selle nimel, et saaks maksimaalselt ehk kolm aastat lapsega kodus olla. Siis ta läheb 3-4 aasta pärast kooli ja enam niiväga sind ei vajagi. Mitte nii nagu beebi. See aeg on imelühike, kui lapsed ema vajavad nii intensiivselt.

 

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle ka ei meeldinud esimese lapsega kodus olla. Teisega oli mõnusam kuna lisaks imikule oli mul 7-aastane vestluskaaslane ja mul aega teda esimeses klassis aidata.

Mina otsiks lapsehoidja kui nii suur kihk on tööle minna ja lapse isa pole valmis koju jääma.

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui laps sai 1 aastaseks leidsime imelise noore 21 aastase hoidja.  Käib 2-3 korda nädalas, mõnikord terve päev, mõnikord pool päeva. Nad teevad koos nii ägedaid asju. Nüüd laps 2,5 ja alati rõõmustab, kui hoidja tuleb. Saan ise poolekohaga tööd teha. Tunnen küll, et nii olen palju parem ema, kui vahepeal omi asju  teen. Energiat ja jaksu lapsega tegeleda on rohkem ja olen palju kannatlikum ja rõõmsam.

Mõnikord käib hoidja ka õhtul või nädalavahetusel, et saaksime abikaasaga kahekesi koos midagi teha. See annab suhtele nii palju juurde.

Kui rahaliselt vähegi võimalik, siis üks tore hoidja lahendab teie probleemi.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on kahe otsaga asi. Sõbranna peres jäi isa vanemapuhkusele. Ja siiani meenutab sõbranna seda kui elu õudseimat aega.

Sest see isa hoidis last ainult täpselt niipalju, kui kuidagi hädapäraselt vaja. Kui ema on vanemapuhkusel, siis eeldatakse, et naine samaaegselt käib lapsega poes, ostab perele kõik vajaliku, valmistab perele toidu, kütab vajadusel ahju soojaks, koristab toad, peseb ja triigib pesu, kaevab peenrad ja rohib neid, niidab muru jne-jne.

Ent kui mees on vanemapuhkusel, siis pahatihti arvab nii mõnigi mees (ja isegi ka tema naine!), et nüüd mees ainult istubki lapsega ja vaatab talle otsa. Ei tee süüa, ei käi poes, ei korista, ja kui naine õhtul koju tuleb, siis tervitavad teda musta pesu hunnikud ja räpane elamine. Vaja kähku poodi joosta, süüa tegema hakata ja mees ainult “hoiab last”. Ei tundu just tore perspektiiv, ega?

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige pullim selle teema juures on see, et healjuhul 1-2 meest sajast on nõus jääma koduseks, aga ülejäänud ei viitsi tegeleda selles laste tüütus eas ja kui peaks lahkuminek sellise mehega olema, siis lapse lihtsamas eas nii 4-5 on nad nii tähtsad vanemad, et nõuavad võrdsust kohtus ja kohtunik annab ka loomulikult sest meil on mees ja naine, ema ja isa ju nii võrdsed kui vähegi olla saab, aga siis see saamine vennike on ära unustanud, et tema ei olegi väga tegelenud lapsega esimesed 3 eluaastat, aga nõuab ei tea mida ja saab ka, niiet naised on alati suuremaltjaolt kaotajad laste suhtes, kas see on see võrdus mida vaja on, ebaõiglus igalt poolt, ja siis mehed imestavad et miks see eit last ei taha anda, aga ei tahagi sest sinu panus on olnud väga väike.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väiksem energiakulu titte süles rinna otsas vedades putru keeta? Oled ikka mõistuse juures?

Ma vist olen eriti saamatu ema, aga rinda anda ja putru keeta ma tõesti samal ajal ei oska. ????‍♀️Esiti on see maru ebamugav ja teiseks ohtlik.

Võibolla oli see sellest, et mul sündis kahe aasta sees kaks last, aga ma tõesti ei leidnud, et see mingi eriline kangelastegu oleks olnud laps rinnale panna samal ajal kui midagi muud kiiremas korras tegemist vajab (paljud tööasjadki said arvutis tehtud nii, et laps rinnal, sest üks minu omadest sõi lihtsalt tund aega ja magas ainult süles). Linas on laps kindlalt paigas, see, kas tal on tiss suus või mitte, ei muutnud minu jaoks eriti midagi. Pudru keetmine ei ole ka eriliselt ohtlik tegevus ju. Või mis oht see on, mis pudrukeetmise juures beebit varitseb? Äkki ma ei osanud lihtsalt näha seda? Igatahes on emal kordades lihtsam imikut rahustada kui isal luttide ja pudelitega majandada. Kes vastupidist väidab, ei ole ilmselt lapsele rinda andnud.

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on kahe otsaga asi. Sõbranna peres jäi isa vanemapuhkusele. Ja siiani meenutab sõbranna seda kui elu õudseimat aega.

Sest see isa hoidis last ainult täpselt niipalju, kui kuidagi hädapäraselt vaja. Kui ema on vanemapuhkusel, siis eeldatakse, et naine samaaegselt käib lapsega poes, ostab perele kõik vajaliku, valmistab perele toidu, kütab vajadusel ahju soojaks, koristab toad, peseb ja triigib pesu, kaevab peenrad ja rohib neid, niidab muru jne-jne.

Ent kui mees on vanemapuhkusel, siis pahatihti arvab nii mõnigi mees (ja isegi ka tema naine!), et nüüd mees ainult istubki lapsega ja vaatab talle otsa. Ei tee süüa, ei käi poes, ei korista, ja kui naine õhtul koju tuleb, siis tervitavad teda musta pesu hunnikud ja räpane elamine. Vaja kähku poodi joosta, süüa tegema hakata ja mees ainult “hoiab last”. Ei tundu just tore perspektiiv, ega?

Jah, see on kohutav perspektiiv. Ja tekibki küsimus, miks see nii on? Miks lapsega kodus olev ema on tihtipeale ka kokk-kondiiter-koristaja? Miks naised on nii tublid ja mehed siis sellised loodrid? Meil on praegu muidugi täpselt samamoodi, et kõik saab tehtud minu käe all ja mees saab koju tulles lihtsalt õhtut nautida. Vahel mõtlen ka, et miks ma ometi raban päevad läbi nii, võiks ju mitte poes käia ja mitte süüa teha, et las mees õhtul teeb… aga ikka millegipärast olen tubli ja tragi. Mees on mõned korrad üksi lapsega olles ka öelnud, et issand kuidas sa küll jõuad kõike muud ka lapse kõrvalt teha, et ta ju tahab nii palju tähelepanu. JA tegelikult ongi nii, et lapsega kodus olemine pole mingi vedelemine, nagu mõnikord arvatakse, et lapse uneajal magad ise ka või loed raamatuid. Ei, hoopis koristad ja süüa teed enamasti.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on selline isiklik kogemus isana, et ma jäin koju kahe lapsega – vastsündinu ja 2-aastasega. Ma võin sellest kõigest suure uhkusega rääkida, aga tegelikult oli see kõik suht kohutav.

Välja pumbatud rinnapiima sulatamine/soojendamine ning pudru keetmine ajal, mil mõlemad lapsed nutavad, siis üks uinub ja teine ärkab…

Jalutuskäigud, kus 2-aastane jookseb eest ära ja beebi röögib. Ööd ei olnud samuti kerged, kuna magasime toona kõik ühes toas.

Eks omavahel tuleb see kõik kuidagi ära klattida – mina läksin optimismiga peale, aga kolmanda lapse sünni eel oli juba konkreetne kokkulepe, et mina koju ei jää.

Ainsa positiivse aspekina – mul on esiklapsega ülilähedane suhe, ta tõesti suhtub teistmoodi minusse. Äkki tema teadliku elu algusest mõõdetuna temaga koos veedetud 1,5 aasta pärast?

Ühesõnaga – äkki otsite hoidja kui kumbki ei taha, selle asemel et edaspidi teineteisele näpuga näidata.

Ühesõnaga nii ongi, et lapsega kodus olemine on kohutavalt raske töö ja mehed lihtsalt ei taha seda teha. Kõik need rasked asjad – nuttev beebi ja jooksev laps mänguväljakul, erinevad uneajad jne, – on ju see, millega naised ka silmitsi seisavad. Naised ka võib-olla ei taha seda kõike teha, aga neil pole valikut. Jah, mõnevõrra lihtsam vist on tõesti ise imetada kuivõrd pumbatud piima soojendada, samas ei tea ka, ega tõesti imetamise kõrvalt ka muud ei saa teha niikuinii.

Ühesõnaga riigi sekkumine ja vanemahüvitise võrdne jagamine kahe vanema vahel tähendaks ikkagi seda, et mõlemad peavad mingi osa ajast seda rasket tööd tegema!

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige pullim selle teema juures on see, et healjuhul 1-2 meest sajast on nõus jääma koduseks, aga ülejäänud ei viitsi tegeleda selles laste tüütus eas ja kui peaks lahkuminek sellise mehega olema, siis lapse lihtsamas eas nii 4-5 on nad nii tähtsad vanemad, et nõuavad võrdsust kohtus ja kohtunik annab ka loomulikult sest meil on mees ja naine, ema ja isa ju nii võrdsed kui vähegi olla saab, aga siis see saamine vennike on ära unustanud, et tema ei olegi väga tegelenud lapsega esimesed 3 eluaastat, aga nõuab ei tea mida ja saab ka, niiet naised on alati suuremaltjaolt kaotajad laste suhtes, kas see on see võrdus mida vaja on, ebaõiglus igalt poolt, ja siis mehed imestavad et miks see eit last ei taha anda, aga ei tahagi sest sinu panus on olnud väga väike.

Siin oli just üks teema, kuidas kärgperes peaks 4-aastast jagama nädal-nädal, sest ega see mees ja naine on ju jube võrdsed ja kohtud otsustavadki nii. Mees võitleb kohtus lapse õiguste eest olla emast nädal aega eemal. Seal naised kiidavad takka, et selline korraldus ongi õige ja nende laste isad on nii kohutavalt head, et kohe usaldaks 100% lapse sinna. Las last kasvatab nädal aega mees, uus naine ja lapse vanaema, aga mitte lihane ema. Teemaalgatajale hoiatuseks, kas sa tahadki seda? Naudi oma last, kuigi beebiiga on raske, see aeg läheb ruttu ja võrdsuse tagaajamine selle juures on tühine.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina, puruvanake, sain esimese lapse ajal, kui NL lubas noorel emal lapsega vaid mõned kuud kodus olla. Ei, ei olnud hoidusid, imikute hoiud ja ööhoiud jne on linnalegend, või toona minu jaoks kättesaamatu unistus, igaüks ise vaatas, kuhu lapse sai panna. Palkas hoidja, võttis pensionil sugulase appi, sageli vanemad töötasid vahetustega ja siis sättisid oma vahetused selliseks et laps ei peaks (pikemalt kui tund paar) üksi olema.

Minu last kasvatas tema isapoolne vanaisa. Minu ema oli juba pensionil, aga elas minu õe pool, et hoida tema kerge puudega last. Mehe ema veel pensionil ei olnud. Jäi üle mehe isa. Kolis meile, väikesesse korterisse veel juurde, ja hakkas viiekuust imikut kasvatama.

Toona eeldati et last peab iga päev läbi keedetud vannivees pesema, kõiki mähkmeid peab keetma ja pesema, piimaasendajaid polnud, keetsime riisist ja kaerast piima. Kõiki neid asju tegi 60aastane vanaisa. Ja siin halatakse, et isa ei suuda lapse riideid pesumasinasse panna. Teate, midagi ei juhtu kui ei pane. Las ta ootab kui kõik riided mustaks saavad, siis läheb ühe korra viimases hädas poodi uute riiete järele ja edaspidi peseb rõõmuga. Või siis ärge ise lapsega kodus olles muud tehke kui hädapärast, et isa peaks koju jõudes käised üles käärima, mitte jalad seinale lööma.

Ei juhtunud lapsega midagi, ei juhtunud minuga midagi. Võtke rahulikult, inimesed elavadki loomariigi kohta nii ebatavaliselt kaua selle jaoks, et nad saaks oma lstelaste eest hoolitseda. On täiesti evolutsiooniliselt normaalne, et keegi teine täiskasvanu hoolitseb lapse eest samal ajal kui vanemad teevad midagi muud ellu jäämiseks vajalikku.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui noored te olete? Naine ikka kannab, sünnitab, tahab lapsega koos olla. Aga tänapäeval on asjad muutunud. Lähete lahku, siis kasvatab 50% ajast mees ja mehe uus naine, siis on lihtsam. Minu jaoks mõistmatu, lihtsalt laps on väike, loomulikult vajab ema. Paljud võitlevad selle nimel, et saaks maksimaalselt ehk kolm aastat lapsega kodus olla. Siis ta läheb 3-4 aasta pärast kooli ja enam niiväga sind ei vajagi. Mitte nii nagu beebi. See aeg on imelühike, kui lapsed ema vajavad nii intensiivselt.

Olen 50. Laps on 28. Mina kandsin ja sünnitasin, edasi jagasime mehega kohustused pooleks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja siis veel kõigile, kelle meelest ei jookse karjäär eest ära ja pere on tähtsam kui töö jne. Jah nõustun, muidugi ilmselt töötan kokkuvõttes elus palju kauem kui olen lapsega kodus, aga ei saa öelda, et naine üldse oma töö pärast muretsema ei peaks. Tänapäeval ei tohiks ju ükski jääda lootma, et mees teda üleval peab (lahkuminekud nii sagedased). Kui olen aastaid lapsega kodus võin kaotada tööalaselt väga palju, jääda madala palga peale. Ei, ma ei ela pidevalt selliste hirmumõtetega, aga natukene ikka mõtlen oma tuleviku (majandusliku) kindlustamise peale ka. Neid lugusid meeste rahakotist sõltuvatest ja hätta sattunud (mees jätab maha või tahaks ise mehe juurest ära minna aga ei saa) naistest on ümberringi lihtsalt liiga palju ja seetõttu on väga kohatu öelda, et naine ei peaks üldse muretsema. Ikkagi on ju lõpuks nii, et mina olen tööturult eemal, aga mees üldse mitte. See seab meid väga suure tõenäosusega majanduslikult erinevatesse positsioonidesse.

Huvitavad aga veidi väärastunud mõttekäigud on sul. Kõigepealt süüdistad tervet ühiskonda selle, kuidas sinu mees (ja ehk ka tema töökaaslased) ei arva, et kodune isa olemine on midagi väärt. Ja nüüd siin siis projekteerid ühiskondlikku lahutusstatistikat oma väiksele perele.

Naine peab tõsti muretsema, kui tal pole oma mehega häid ja üksteist toetavaid suhteid. Niimoodi need lahutused tekkivadki, et omavahel ei saada kas enam läbi või vähemalt ei saada üksteisest enam aru. Ja sul on tõesti mehega selline probleem, kuna ta on sinu jaoks oma sõnadest taganenud ja mees ehk arvab nüüd, kui olukord käes, et ta ikka üldse ei taha beebiga, kelelga veel rääkidagi ei saa, kodus olla. Niimoodi see tieneteise mõistmine kaob ja lahutused tekkivadki.

Muidugi tuleb mõelda majanduslikult ja ehk palud siis näiteks oma mahel hakata sinu jaoks pensionifondi raha koguma (otse sinunimelisele arvele/fondi saatma), kui ta soovib, et sina oleksid ainult kodune. Või siis ikkagi panustada sellele, et saate oma suhted korda ja seda “tavapärast” lahutust teiega ei toimu.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enne last on ju mõnus mõelda, kuidas ma seal kodus selle beebiga PUHKAMA hakkan. Aga siis on see laps kohal, reaalsus puuga pähe löönud ja siis enam ei taha millegi pärast need mehed kodus puhata. Tean samuti sellist meest. Ta ei saanud üksi isegi poolt päeva lapsega hakkama. Ega unistada ju võib, et lapsevanemad peavad tahtma olema võrdsed kõiges aga kui aus olla, siis ma pole mitte ühtegi peret näinud, kus see nii ka on. Ka enda peres tegelen ise lastega rohkem, aga mulle see meeldib ja viha ei tekita, et võrdselt ei toimi see lastekasvatus.

Ega muud polegi teha, kui veel rääkida mehega ja siis juba oma otsused teha. Kas on vaja sellist meest endale ja lapsele sellist isa, või siis mitte.

 

 

 

 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naised ka võib-olla ei taha seda kõike teha, aga neil pole valikut.

Mis seadus kohustab või ütleb, et ema ja/või isa peavada lapsega kodus olema? Palun seaduspunkt siia ruttu, ruttu kopeerida.  Mis naiste raskest elust me räägime! Kes keelab lapse emal tööle minna? Kui lapsega kodus olla ei jõua, no on valikut!

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naised ka võib-olla ei taha seda kõike teha, aga neil pole valikut.

Mis seadus kohustab või ütleb, et ema ja/või isa peavada lapsega kodus olema? Palun seaduspunkt siia ruttu, ruttu kopeerida. Mis naiste raskest elust me räägime! Kes keelab lapse emal tööle minna? Kui lapsega kodus olla ei jõua, no on valikut!

Väga mõttekas normine. Seadus näeb ette, et vanemad peavad lapse eest hoolitsema. Kui ema jääb pärast lapse sündi koju (rasedus- ja sünnituspuhkus), siis isa läheb tavaliselt sel ajal juba tööle. Kui rasedus- ja sünnituspuhkus emal läbi saab, ei saa ta lihtsalt tööle minna, sest laps jääks sel juhul üksi koju. Arvan, et beebi üksi koju jätmine läheb vastuollu seadusega, mis näeb ette lapse eest hoolitsemist.

Jah, nüüd võime rääkida edasi hoidjatest, hoidudest ja mis iganes võimalustest, aga niisama lihtsalt öelda, et ema mingu tööle kui tahab, on nõme. Ei lihtsalt niisama ei saa ta kusagile minna.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et see koer on teil tegelikult veidi sügavamale maetud. Et asi ei ole nii väga selles, et sina hirmsasti tööle tahaksid minna, vaid on tekkinud klassikaline olukord, kus kodus olev vanem (enamasti ema) on kurnatud ja lapsevaba aega saab vähe ning tööl käivale vanemale (enamasti isale) tundub, et “mis sa vingud, ise saad mõnusalt kodus istuda kogu aeg”.

Ja siis ongi vaja, et see isa ise “mõnusasti” titega kodus oleks ja reaalselt näeks kui palju on ühe väikese lapsega tööd, kui üksluine see võib olla ja kui vähe jääb iseenda jaoks päris oma aega. Seda teadmist saab ainult läbi kogemuse ja sellepärast ongi neil, kel veel lapsi pole, suured illusioonid, kuidas neist saavad eriti lahedad vanemad ja kui laps käes, on šokk, sest see kõik on palju raskem kui teiste pealt kõrvalt vaadates tundus.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

JA tegelikult ongi nii, et lapsega kodus olemine pole mingi vedelemine, nagu mõnikord arvatakse, et lapse uneajal magad ise ka või loed raamatuid. Ei, hoopis koristad ja süüa teed enamasti.

Eks see ole ka logistiliste oskuste taga kinni. Kui ma sain esimese lapse siis ma ei lugenud enam ühtegi raamatut, no ei jõudnud. Kui sain juba kolmanda väikese vahega lapse, siis lugesin selle lastekarja keskel kogu aeg. Prioriteedid paika, logistilised oskused tulevad kogemusega ja pole see elu nii raske enam ühti. Eks meeste nö. saamatus laste kõrvalt tuleneb ka osalt kogemuse puudusest ja teisalt nende nägemus sellest, mida nad kodus tegema peaksid, lihtsalt erineb meie omast. Naised sageli on ise need, kes end tagant piitsutavad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitavad aga veidi väärastunud mõttekäigud on sul. Kõigepealt süüdistad tervet ühiskonda selle, kuidas sinu mees (ja ehk ka tema töökaaslased) ei arva, et kodune isa olemine on midagi väärt. Ja nüüd siin siis projekteerid ühiskondlikku lahutusstatistikat oma väiksele perele.

‘Projitseerid’ on see sõna, mida sa pidanuks selles lauses kasutama.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millal me ühiskonnana areneme nii kaugele, et vanemapuhkus oleks võrdselt kahe vanema vahel jagatud?

Ühiskond ja seadus seda ju tegelikult võimaldab. Minu meelest on hea, et süsteem on paindlik ja iga pere saab ise otsustada, kes lapsega koju jääb. Oleks päris hirmus kui isa, kes lapse hooldamiseks valmis pole, peaks seaduse sunnil vägisi koju jääma.

Jah, tean, et seadus võimaldab ja tean neid argumente praeguse süsteemi kaitseks, aga ikkagi tähendab see, et paljud naised, kes tahaksid tööle naasta, ei saa seda teha, sest mees ei nõustu koju jääma. Äkki mõni naine ka tunneb, et tal ei tule beebiga kodus olemine hästi välja aga ometigi on naine enamasti fakti ees ja peab koju jääma. Küsimus ongi, kui palju peab riik nügima, et ühiskonnas kehtivaid kirjutamata norme muuta? Suuresti jäävad naised pikalt koju sellepärast, et meeste jaoks ei ole normaalne koju jääda, nende tööandjad vaatavad viltu sellele, lapsed on ikka rohkem naiste asi jne. Muidugi on iga pere asi see olukord kõigile sobivalt ära lahendada, praegu lihtsalt tunnengi, et mina olen lõksus.

See, et Sina ei suuda mehega kokkuleppele jõuda, lapsele hoidjat ei leia jne. ei ole absoluutselt minu probleem. Seega Su vihje, justkui peaks riik hakkama käskima ja keelama ja inimeste pereelu korraldama on minu jaoks täiesti vastuvõetamatu. Riik on võimalikuks teinud mõlemal vanemal lapsega kodus olla. Mida Sa järgmiseks soovid? Et riik teie kodukoristusgraafiku ka ise paika paneks?

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA-l soovitan palgata lapsehoidja. Ka mõned erahoiud võtavad nooremaid kui 1,5a lapsi. Erinevad uuringud on leidnud, et õnnelik ja eluga rahul ema on lapsele parim.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja-kas te ei ole kunagi kaalunud lapsehoidja võtmist?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Taanis just käib ka see arutelu, et kasutada niiöelda “Rootsi süsteemi” kuna ainult 10% isadest kasutab vanemapuhkust. “Rootsi s¨suteem” on siis see, et kokku saab vanemapuhkust võtta (ma nüüd täpselt ei mäleta, aga oli vist…) 19 kuud. See on automaatselt jagataud kahe vanema vahel, aga kui üks vanem soovib, siis võib “oma kuid” teisele vanemale loovutada. Kiiks on aga selles, et nelja kuud teisele vanemale loovutada ei saa. Ehk siis, kui ainult ema emapalgal on, siis saab lapsega kodus olla maksimaalselt 15 kuud. Ja siis on veel reegel, et vanemapuhkuse peab välja võtma kuni lapse 8 aastaseks saamiseni.

Tegelikult on neis reeglites palju vabadust, aga samas ka väike “motivatsioon” või ka “sund”, et isa peaks ka kodus olema. Teoreetiliselt võiksid mõlemad vanemad kohe pärast lapse sündi edasi töötada ja alles 5-aastase lapsega koduseks jääda. Aga noh… kes seda valib?

Taanis on igatahes vägev opositsioon, et mingied “sundkuid” mitte teha. Iga pere peab ikka saama ise valida ja oma elu sättida. Feministina ma siiski arvan, et väike sundlus elik motivatsioon tuleb ainult kasuks. Siis saabki selle tavapärasest patriarhaalsest süsteemist erineva “maitse suhu” ning mehed näevad ka, et tegelikult on see päris vajalik kogemus oma beebi eest hoolitseda. Valida saab ju ikkagi ja lasteaiakohad on ka olemas juba 1-aastastele lastele.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Taanis just käib ka see arutelu, et kasutada niiöelda “Rootsi süsteemi” kuna ainult 10% isadest kasutab vanemapuhkust. “Rootsi s¨suteem” on siis see, et kokku saab vanemapuhkust võtta (ma nüüd täpselt ei mäleta, aga oli vist…) 19 kuud. See on automaatselt jagataud kahe vanema vahel, aga kui üks vanem soovib, siis võib “oma kuid” teisele vanemale loovutada. Kiiks on aga selles, et nelja kuud teisele vanemale loovutada ei saa. Ehk siis, kui ainult ema emapalgal on, siis saab lapsega kodus olla maksimaalselt 15 kuud. Ja siis on veel reegel, et vanemapuhkuse peab välja võtma kuni lapse 8 aastaseks saamiseni.

Tegelikult on neis reeglites palju vabadust, aga samas ka väike “motivatsioon” või ka “sund”, et isa peaks ka kodus olema. Teoreetiliselt võiksid mõlemad vanemad kohe pärast lapse sündi edasi töötada ja alles 5-aastase lapsega koduseks jääda. Aga noh… kes seda valib?

Taanis on igatahes vägev opositsioon, et mingied “sundkuid” mitte teha. Iga pere peab ikka saama ise valida ja oma elu sättida. Feministina ma siiski arvan, et väike sundlus elik motivatsioon tuleb ainult kasuks. Siis saabki selle tavapärasest patriarhaalsest süsteemist erineva “maitse suhu” ning mehed näevad ka, et tegelikult on see päris vajalik kogemus oma beebi eest hoolitseda. Valida saab ju ikkagi ja lasteaiakohad on ka olemas juba 1-aastastele lastele.

Ma küll ei tahaks nelja kuud mehele loovutada. Imelik süsteem. Tahaks ikka perena ise valida, kuidas toimida, olla lapsega kolm aastat kodus.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga sa ei loovutagi 4 kuud mehele. See on tema osa. Kas ta seda kasutab või mitte on siis peresiseselt läbiräägitav. Ma ütleks, et huvitav süsteem. Ei tea, kas toimib selles osas, et mehed mõistavad ja väärtustavad rohkem lapsega kodus olemist?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma küll ei tahaks nelja kuud mehele loovutada. Imelik süsteem. Tahaks ikka perena ise valida, kuidas toimida, olla lapsega kolm aastat kodus.

Loe uuesti. Sa ei saagi mingit nelja kuud mehele loovutada. Mehel on lihtsalt õigus saada vanemapalka neli kuud ja keegi ei saa talt seda ära võtta, isegi mitte lapse ema. Kas ta selle ka välja võtab, see on iga mehe ja pere enda otsus. Samamoodi ei pea ka ema vanemapalka välja võtma kui ei soovi.

Muideks, 3 aastat võid vabalt lapsega kodus olla, kasvõi 5 või 20. Aga isegi Eestis ei saa ju 3 aastat emapalka.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 71 )


Esileht Pereelu ja suhted Mees ei taha vanemapuhkusele jääda