Esileht Pereelu ja suhted Mees ei too lilli

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Teema: Mees ei too lilli

Postitas:
Kägu

Mõistan, et tegemist ei ole mingi mastaapse probleemiga, aga huvi pärast tahaks ikka kuulda teie arvamusi.

Mulle meeldiks, kui mu mees saadaks/kingiks mulle vahest lilli. Ma olen seda talle läbi aja mitmeid kordi armsalt öelnud või vihjanud, aga ta arvab, et pole mõtet, sest need ju surevad kohe ära. Sünnipäeval on ikka saatnud, aga muul ajal mitte.
Minu jaoks oleks see lihtsalt armas žest, mis näitab, et talle läheb korda kui ma tunnen rõõmu. Väiksed armsad asjad, mis panevad tundma erilisena.

Üldse on hästi põhimõttekindel mees ja ega ma talle rohkem öelda ei tahagi. Lihtsalt mind tegelikult häirib, sest see on nii pisike ja väike asi, mis teeks mind õnnelikuks, aga tema ei näe mõtet.

Mina ise olen lihtsalt selline, kes peab oluliseks selliseid asju ja ma alati mõtlen, kuidas mina saaksin talle rõõmu teha. Ja sellepärast ilmselt ootan sama oma mehelt.

Kuidas teil ?

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sünnipäevaks toob. Muidu mitte. Ma olen tegelikult su mehega sama meelt, et need lilled on nii lühikese elueaga. Mul on oma aed ja kõige rõõmsam oleks ma kui kingitakse potililli, mille sibulad saab maha panna. Või lill potiga, nii ta ka õitseb kauem. Huvitav kui palju lillede kasvatamiseks energiat kulub? Nende jalajälg? Kuigi selline komme on ju tähelepanu ja armastuse väljendus, aga kui palju ta võtab vett elektrit? Nii võtta on kõige keskkonna säästlikum need lilled mis kasvavad ilma kasvuhooneta.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on nii, et mina olen see, kes ei taha lilli. Olen alati öelnud, et palun ära lilli too pulmaaastapäevaks jne.. Nüüd toob ainult korra aastas – minu sünnipäeval – ja selle elan üle. Pean lõikelilli väga ebapraktiliseks kingituseks, sama hästi võiks raha kohe prügikasti visata.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teil on erinevad armastuse keeled (loe raamatut 5 armastuse keele kohta) ja ega see ei muutugi. Sina tahad lilli ja väikseid kingitusi, tema tahab hoopis nt kvaliteetaega sinuga veeta. Peate kuidagi leidma kompromissi või sul tuleb leppida sellega.
Mul oli eksabikaasaga nii, et tema tõi mulle pidevalt suuri lillekimpe ja mina nendest tegelikult rõõmu ei tundnud, palju parema meelega oleks tahtnud, et ta viiks mind teatrisse või kontserdile või muud moodi aega veetma. Ma arvan samamoodi, et lilled on üks suur raha raiskamine. Aga tema ikka arvas, et kõigile naistele lilled meeldivad ja tema toob neid.

Praeguse kaaslasega oleme ühesugused, kingitused pole meile kummalegi olulised, see eest veedame palju kvaliteetaega koos (kultuuriüritused, spaad, matkad jne).

+9
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teil on erinevad armastuse keeled (loe raamatut 5 armastuse keele kohta) ja ega see ei muutugi. Sina tahad lilli ja väikseid kingitusi, tema tahab hoopis nt kvaliteetaega sinuga veeta. Peate kuidagi leidma kompromissi või sul tuleb leppida sellega.

Mul oli eksabikaasaga nii, et tema tõi mulle pidevalt suuri lillekimpe ja mina nendest tegelikult rõõmu ei tundnud, palju parema meelega oleks tahtnud, et ta viiks mind teatrisse või kontserdile või muud moodi aega veetma. Ma arvan samamoodi, et lilled on üks suur raha raiskamine. Aga tema ikka arvas, et kõigile naistele lilled meeldivad ja tema toob neid.

Praeguse kaaslasega oleme ühesugused, kingitused pole meile kummalegi olulised, see eest veedame palju kvaliteetaega koos (kultuuriüritused, spaad, matkad jne).

Mõni mees ei tule tõesti selle pealegi, et lilli kinkida, sest nende jaoks jääb see arusaamatuks. Ega seal muud ei olegi, et tuleb selgitada, et naistele jälle lilled meeldivad. Palu mehel näiteks vaadata, kuidas naised lilli vastu võtavad. Üldjuhul naised lillede peale sulavad, muutuvad naiselikumaks, nägu läheb särama- kõik see mis meestele naise puhul meeldib. Mul on küll olnud, et suht tagasihoidlik austaja muutus peale viiekümne roosi kinkimist kuidagi armsamaks.

Aga tean ka meest, kes lilli ei kingi, sest kui kunagi tema lähedane justkui raiskas viimase raha lilledele, siis nüüd on talle see lillendus totaalne raha raiskamine.

Ma ise aga muutsin oluliselt suhtumist ühte oma austajasse, kes mulle mitte kunagi lilli ei kinkinud. Kui oli jutuks, et mulle lilled meeldivad, ma ka väljendasin seda, et mulle meeldiks neid saada, siis tema ikka ütles, et peaks jah, kuid lilli ei kinkinud. Ma hakkasin märkama, et ta räägib igasuguseid asju, kuid kokkuvõttes ta minu vajadustega ei arvesta, lükkab miskeid muid asju ilusa jutuga edasi. Lilledega või ilma, kuid mulle tühjade lubadustega meest ei meeldi.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Osta ise, ka see võib aidata aru saada, et see on sulle oluline.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul mehena nii. Kui naine meeldib, kui olen armunud ja armastan, siis TAHAN vabatahtlukult naisele osta lilli ja kinkida. Et teha talle head meelt ja näha naise rõõmu.

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sa tuled too mul lilli

Too mul sibulat ja tilli

Kelle luuletus?

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sa tuled too mul lilli

Too mul sibulat ja tilli

Kelle luuletus?

Kui sa tuled, too mul lilli,
too mul kurki, too mul tilli
kohupiima, kohviube,
tule tuuluta mu tube,
autorit ei tea, pakun huupi Runnel

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Runnel muidugi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Erinevad armastuse keeled, jep. Mul ka endine elukaaslane ei toonud, kuid praegune abikaasa toob väga hea meelega. Ei kuhja moosiselt üle, kuid soovib ise üllatada.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tehke mõlemad mehega see test: https://5lovelanguages.com/quizzes/love-language Ja vaata ise ka oma tulemustest – võibolla mees ikkagi teeb muid asju ka, mis sind rõõmustavad, ja saad siis nendele rohkem keskenduda ja teadlikult rõõmu tunda neist teistest asjadest.

See ainult lilledesse kinni jäämine on nagu mingi stamp mõttemuster kuskilt naisteajakirjadest või sarjadest. Et nui neljaks lilled peavad laual olema. Aga kui mees tangib su autot, vahetab suverehvid ära, toob toidukast sinu lemmikmaiustust, teeb hommikul pudru ja kohvi valmis, teab, mis su lemmik õunasort on ja milliseid sa ei taha, või miljon muud asja, millest tegelikult ju on palju rohkem rõõmu ja abi kui ühest lillebuketist.

Lilled pole midagi muud romantilisemat või maagilisemat kui lihtsalt üks võimalikest tähelepanuavaldustest. Ja miks igal pool mehed just lilli kasutavad on see, et see on üks kergemaid tähelepanuavaldusi mida teha – ise ei peagi ju midagi tegema, helistad lillepoodi või tellid boltist ja huviobjekt kuskil kaugel omaette kohe rõõmustab ja on õhtuseks kohtumiseks valmis jalad laiali ajama. Palju keerulisem ja aeganõudvam on teha neid tähelepanuavaldusi, mis mehelt ka mingit aega ja kohalolekut nõuavad. Lillede saatmine on nii ebaisikuline, et see on rohkem armukestele või mitut naist korraga sebijatele hea lihtne viis tähelepanu poetada siin-seal. Pärisnaisele tehakse ikka juba olulisemaid ja suuremaid tähelepanuavaldusi.

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Naine läheb mehe töö juurde, võtab ta peale, sõidavad koos tanklasse ja siis mees tangib? Ossa.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul mehena nii. Kui naine meeldib, kui olen armunud ja armastan, siis TAHAN vabatahtlukult naisele osta lilli ja kinkida. Et teha talle head meelt ja näha naise rõõmu.

Sa nii sportlikust huvist kingid lilli, onju?

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

mulle lilled väga meeldivad, aga olen üsna valiv. Sellepärast eelistan pigem ise endale lilli osta, kord-kaks kuus kindlasti.

Mees toob tähtpäevadeks ja annan eelnevalt vihjeid ka – a la küll mulle meeldivad roosad tulbid.

Hirmus oleks, kui toodaks 50 pikka punast roosi – roosid eriti ei meeldi, punased lilled üldiselt ka, ja pikkasid lilli pole kuskile panna – peaksin neid lõikuma ja jama kui palju. Närtsivad kiirelt ja siis lõhuvad biojäätmete kotti:(

Veel hullem oleks selline potilill, mis tegelikult ei meeldi.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen seda talle läbi aja mitmeid kordi armsalt öelnud või vihjanud, aga ta arvab, et pole mõtet, sest need ju surevad kohe ära. Sünnipäeval on ikka saatnud, aga muul ajal mitte.

See, mida sa ise enda kohta räägid, et sa vihjasid seda talle ARMSALT, ei pruugi ju olla see, kuidas sa seda ütlesid tegelikult. Tema võis selles kuulda mingit hämarat udujuttu, tüütut lunimist või mõttetut kiunu, ka siis, kui sa enda meelest väga musinunnult armsalt seda ütlesid. Teiseks, kui sa tahad midagi, lilli, võileiba, kohvi, magada, mida iganes, siis “armsalt vihjamine” ei ole parim viis. Tee suu lahti ja ütle otse, nagu inimene inimesele. “Mulle meeldivad lilled. Ma oleksin väga rõõmus, kui sa mulle neid aegajalt tooksid ka väljaspool pidupäevi”. Kusjuures ka see oleks liiiga hämar. Lisa sinna juurde “Kord kuus teeks mind rõõmsaks”. Liiga otse? Vaata, see “armsalt vihjamine” on sul juba ajaloos mitu korda, nagu ise ütled, mitte töötanud. Mehed on lihtsad organismid. Ütled otse ja üks kord. Selge sõnaga. Jääb meelde ja tüütad teda oma “armsa” vihjamisega vähem.

Mis aga selle kohta, et lilled närtsivad ära, siis ütle talle, et sa juba tead seda ja ikka teeks meelespidamine sulle rõõmu.

Minu mees sai juba enne pulmi konkreetselt briifitud mulle olulistest asjadest. Selge sõnaga, mis meeldib ja mida ei salli või ei taha. 20+ aastat pole pidanud “armsalt vihjama”, ta lihtsalt teab, mida ma kingitusteks võin tahta ja mida mitte, millal jah ja millal mitte. Naggu naisedki, hoopiski pole mehed mingid selgeltnägijad, et nad peaksid iseenesest aru saama, et sina tahad lilli. Kui sa nüüd tahad öelda, et kõik naised tahavad, et neile kingitaks niisama lilli, siis eksid. Potilille veel, kui kuskile mahub. Niisama jorjenid vaasi kodu kaunistama võime ise osta või võib mees osta, aga miks see kingitus peab olema ja miks seda “armsalt vihjama” peab ja otse ei või öelda, et “too palun poest mõned kollased roosid koju vaasi”, on arusaamatu.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu kaks senti ka veel lisaks.
Lillede kinkimine on riskantne. On piisavalt naisi, kellele sellised triviaalsed kätteõpitud kohustuslikud žestid ei meeldi. Oma mees muidugi ilmselt peaks teadma, et kas sulle meeldivad või ei. Ka on ülimalt ebamugav, kui kingitakse lilled näiteks välja minnes. Esmalt need enamasti on otse veest ja tilguvad. Tassi neid siis kaasa kinost restorani ja nätsuta pihus, vaata, et maha kuskile ei unusta. Lõpuks on mingi tuust kaenlas, poolnärtsinud. Väga taktitu nii kinkida minu mmeelest. Sama ebameeldiv on, kui kingitakse mingid lilled, mis ei meeldi. Oma mehele sai konkreetse lihtlausega lõikelillede kinkimine ära keelatud, kui esmalt teatrisse ja restorani minnes mind Viru tänaval kopsaka hunniku roosidega kostitas, mida mul õnnestus pika jutustamise peale teatri garderoobi jätta KOLMEKS tunniks. Käed olid pärast hellad, sest, kuidi okkad olid eemaldatud, ega mõnus pole mingit mitutteist suurt lille käe otsas vedida. Seejärel kinkis veel korra lilli, tõi mulle koju liiliaid. See hais tahtis mu ära tappa. Õnneks läks minema, sain õue prügikonteineri juurde hiilida.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõistlik mees minu meelest, kõigile ei pea meeldima mõttetuste peale raha raiskamine. Kui minu mehel oleks armastuse keeleks, et talle meeldib reede õhtul münte kuhugi kasiinoaparaati toppida, sest nii hea surina saab sisse ja tema meelst on see lihtalt oluline osa  tema elust, siis saadaks ta ravile sellise sooviga. Miks mees peab muutuma, äkki ise pead oma lilledega teise inimese  terroriseerimisest vabanema? Põhjendus, et “mina olen lihtsalt selline inimene” on sama pädev kui mehe poolne  “tema lihtsalt on selline inimene”.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lilled pole midagi muud romantilisemat või maagilisemat kui lihtsalt üks võimalikest tähelepanuavaldustest. Ja miks igal pool mehed just lilli kasutavad on see, et see on üks kergemaid tähelepanuavaldusi mida teha – ise ei peagi ju midagi tegema, helistad lillepoodi või tellid boltist ja huviobjekt kuskil kaugel omaette kohe rõõmustab ja on õhtuseks kohtumiseks valmis jalad laiali ajama. Palju keerulisem ja aeganõudvam on teha neid tähelepanuavaldusi, mis mehelt ka mingit aega ja kohalolekut nõuavad. Lillede saatmine on nii ebaisikuline, et see on rohkem armukestele või mitut naist korraga sebijatele hea lihtne viis tähelepanu poetada siin-seal.

Sellega meenub see lugu, kuidas üks naine pöördus oma suhteliselt jõuka ja uues aielus oleva eksmehe poole palju-palju aastaid pärast lahutust, et ole nüüd kena, lõpeta ära. Ise jätsid mu maha, läksid teise naise juurde, lõpeta ära. Mul ka uus suhe algamas, ära enam tüüta. Mees ehmunult, et mida ma pean lõpetama, millega ma sind tüütan, ma pole pea 8 aastat sind näinud, sulle helistanud, kirjutanud jne. Exnaine: ära veiderda, tead küll, lõpeta lihtsalt ära. Exmees: ma ei veiderda, tõesti ei saa aru, mida ma pean lõpetama. Kokkuvõttes selgus, et kui nad omal ajal abiellusid, siis mees tegi suures lilleketis püsitellimuse, mis igal aastal saatis naisele pulma-aastapäevaks ja sünnipäevaks kauni kimbu lilli kaardikesega “Palju õnne, mu kõige armsam”. Kui lahutas, siis unustas tellimuse tühistada ja jõuka mehena see kaks krediitkaardimakset lillepoes vms tema tähelepanu ka ei köitnud, mis väljavõttel olid – ta ju saatis oma uuele abikaasale ka lilli. Seega sai tema exnaine aastaid nõretava armastuskirjaga lillekimpe, sest mees oli need ette tellinud. Et ei unustaks.

Nii palju siis lillesaadetiste toredusest. Kui ma oleksin TA mees, ma telliksin ka püsitellimusena nt iga kuu 8. ja 25. kuupäeval naisele lilled ja roosa nunnutava kaardi, parem veel tööle, et kõik näeksid. Mure maas, naisterahvas roosa, rõõmus ja rahul, annab paremini, ise mõtlema ei pea.

Eriti väärtuslik oleks, eks 🙂 selline meelespidamine.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ärge mõnitage. Kui te oletegi kitlites kodumasinad, siis olge edasi. Mõni romantiline žest oma naise suhtes peaks olema kõige loomulikum ja lihtsam asi, seda enam, et umbes igas toidupoes ja bensukas on lilled müügil.

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ostan ise endale lilli ja neid, mis meeldivad. Minule meeldivad n.ö. lõhnaga lilled – liiliad, hüatsindid. Mees toob ka, halva küll, aga toob.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ärge mõnitage. Kui te oletegi kitlites kodumasinad, siis olge edasi. Mõni romantiline žest oma naise suhtes peaks olema kõige loomulikum ja lihtsam asi, seda enam, et umbes igas toidupoes ja bensukas on lilled müügil.

Seda vähem romantiline see on, mida rohkemates kohtades seda lihtsalt seepärast osta saab, et naine muidu kiunub. Või et siis läheb õhevile, kui varre saab. See pole romantikast isegi kaugelt mööda käinud. Romantiline on midagi, millest neil, kelle jaoks kohustuslik lill ja sünnipäevaks kuldkett või muu ehe on romantika, õrna aimugi.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seda vähem romantiline see on, mida rohkemates kohtades seda lihtsalt seepärast osta saab, et naine muidu kiunub. Või et siis läheb õhevile, kui varre saab. See pole romantikast isegi kaugelt mööda käinud. Romantiline on midagi, millest neil, kelle jaoks kohustuslik lill ja sünnipäevaks kuldkett või muu ehe on romantika, õrna aimugi.

Osad tahavadki stampe.

Töökaaslane halas sõbrapäeva järel, et mees on mühkam. Romantikast ei jaga midagi. Pisar oli silmis. Nimelt viis mees ta sinna, kus esimest korda kohtusid – mingi bussipeatus kuskil Raplamaa kolkas ja tegi talle abieluettepaneku. Naine oli šokis. Romantika puudumisest!

Mees ei laskunud ühele põlvele! Kuskil bussipeatuses! Mingi nõmeda küünla pani põlema! Ei olnud spaas romantikapaketti, nagu teistel! Romantikapaketis tehakse ju ettepanekuid või mererannas! Äääääää! Ääääääää! Ja pärast ei viinud mingile sõbrapäeva küünlavalgusega romantilisele pidulikule õhtusöögile, mida korraldatakse restoranides! Vaid viis sinna, kus nad esimesel kohtingul käisid ehk ühte bensujaama ja ostis burgeri! Ja ei kinkinud roose! Kinkis oma ema kootud sõrmkindad! Mats! Romantika null! Ääääääää. Ja sõrmuse andis ka peost pihku ja kõik käis nii ruttu, et ei saanud Instasse isegi postitada :-((

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Viimane olen. Ja lõpuks oli tema meelest kõige ebaromantilisem see, et mees viis ta küll õhtusöögile ühte nooblisse restorani (Noa), aga seal polnud mingit romantikapaketti ega roosilehti 🙁 ja keeldus tagatipuks ka pildistamast ja postitamast ja selfile tulemast 🙁 Lihtsalt peen õhtusöök. Aga mis sellest kasu, kui romantikapaketid olid teistes restodes juuuuuuuuu

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Osad tahavadki stampe.

Töökaaslane halas sõbrapäeva järel, et mees on mühkam. Romantikast ei jaga midagi. Pisar oli silmis. Nimelt viis mees ta sinna, kus esimest korda kohtusid – mingi bussipeatus kuskil Raplamaa kolkas ja tegi talle abieluettepaneku. Naine oli šokis. Romantika puudumisest!

Mees ei laskunud ühele põlvele! Kuskil bussipeatuses! Mingi nõmeda küünla pani põlema! Ei olnud spaas romantikapaketti, nagu teistel! Romantikapaketis tehakse ju ettepanekuid või mererannas! Äääääää! Ääääääää! Ja pärast ei viinud mingile sõbrapäeva küünlavalgusega romantilisele pidulikule õhtusöögile, mida korraldatakse restoranides! Vaid viis sinna, kus nad esimesel kohtingul käisid ehk ühte bensujaama ja ostis burgeri! Ja ei kinkinud roose! Kinkis oma ema kootud sõrmkindad! Mats! Romantika null! Ääääääää. Ja sõrmuse andis ka peost pihku ja kõik käis nii ruttu, et ei saanud Instasse isegi postitada :-((

Ja mees oligi mats. Luges kuskilt, et vii esimesse kohta ja tassib naise keset külma veebruari bussipeatusesse ja bensukasse. Ja annab ämma kindad. Kas ta üldse ei tunne oma naist või teda ei huvita.

Ja mis sa vingud IG üle. Vanasti pandi kihlusteade ajalehte, nüüd sotsiaalmeediasse. Mehel on piinlik või häbi kuidagi, tahab saladuses hoida?

0
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minule meeldivad n.ö. lõhnaga lilled – liiliad, hüatsindid.

Palun ära teistele neid kingi, sest paljudele sellise hirmkõva lõhnaga lilled üldse ei meeldi. Ei kannata neid toas hoidagi. Endale võid ikka ja alati neid osta.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minule meeldivad n.ö. lõhnaga lilled – liiliad, hüatsindid.

Palun ära teistele neid kingi, sest paljudele sellise hirmkõva lõhnaga lilled üldse ei meeldi. Ei kannata neid toas hoidagi. Endale võid ikka ja alati neid osta.

Eks ma tean, mida kellelegi kingin, ka lillede osas. Kui kevadel ebajasmiin õitseb – siis toon iga päev sületäie oksi tuppa, niivõrd see lõhn meeldib. Samas tean, et mõnel hakkab sellest pea valutama. Maale istutasin toominga ainult lõhna pärast.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on hoopis selline probleem, et mees toob küll lilli, aga toob koledaid lilli! Esiteks on tal kivinenud arusaam, et armastust väljendavad ikka vaid roosid, aga minu lemmikud on tegelikult näiteks tulbid ja pojengid. Neid viimaseid olen temalt aga haruharva saanud, ikka tuleb roosidega. Ja teiseks ei saa ta üldse aru, kas lilled on värsked või mitte, seega on tema toodud lillede puhul mul tihtilugu tunne, nagu oleks lillepoe müüja talle poe kõige vanemad lilled pähe määrinud 😀 Seega ongi tobe olukord, et ta lilli küll toob, aga enamasti selliseid, mis mind ei rõõmusta.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja teiseks ei saa ta üldse aru, kas lilled on värsked või mitte, seega on tema toodud lillede puhul mul tihtilugu tunne, nagu oleks lillepoe müüja talle poe kõige vanemad lilled pähe määrinud..

Ma mehena ka ei saa aru kas lilled on värsked võu mitte.
Ja koguaeg arvan, et lillemüüa vaatab mind kui kerget saaki kellele vanad pähe määrida, nii et silm ka ei pilgu.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sama oli ka minu mehega, müüjal võiks olla ikka häbi pudenevaid või pruunide servadega lilli paberisse keerata. Olen õpetanud – vaata õielehe serva, kas on juba tumedaks/rulli tõmbamas.

+2
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Esileht Pereelu ja suhted Mees ei too lilli