Esileht Pereelu ja suhted mees ei viitsi koristada

Näitan 23 postitust - vahemik 31 kuni 53 (kokku 53 )

Teema: mees ei viitsi koristada

Postitas:
Kägu

RE: mees ei viitsi koristada

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]siin on juba häid soovitusi kõlanud, aga soovitaks veel ka teha süüa ainult endale. ütle, et sa ei viitsi rohkem vaaritada ja nõusid pesta kui endale hädapärast. tema pesu ära pese. kui tema särgid jäävad nöörile rippuma ja sul uus masinatäis pesu vaja kuivama panna, siis võta need sealt nöörilt, ära kokku lapi ja viska lihtsalt kappi talle.[/tsitaat]

need on kõik sellised imelikud soovitused. justkui peaks kaks täiesti erinevat inimest vägisi koos elama ja siis hakkvad teineteisele sihilikult käkki keerama.

eeldusel, et kooslus on vabatahtlik, peaks endale kõigepealt selgeks tegema, MIKS koos ollakse. kui on piisavalt häid põhjuseid, siis võiks arutleda selle üle, milline on kummagi arusaamine korrast ja kuidas toimetada nii, et MÕLEMAD saakisd rahul olla. just mõlemad, mitte ainult naine või ainult mees.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Imelikud soovitused tõesti. Kas need soovitajad ise nii teeks? Meil on nii: neljpäev on koristuspäev – ALATI ja mõlemale, tema tööks on vannituba ja terve maja tolmuimemine, mulle kõik ülejäänu. Väga hästi toimib

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Imelikud soovitused tõesti. Kas need soovitajad ise nii teeks? Meil on nii: neljpäev on koristuspäev – ALATI ja mõlemale, tema tööks on vannituba ja terve maja tolmuimemine, mulle kõik ülejäänu. Väga hästi toimib

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul oleks jumala suva, et mu mustad riided kapis on, kui just mudakäkid pole – ja nad ei ole. Nii et see nipp ei pruugi töötada.

Huvitav oleks teada, kas teemaalgataja on juba midagi ette ka võtnud?

Please wait...
Postitas:
ajatusaK

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]hm kui sul tõesti on soov sellise mehega elada, kes kokkulepetest kinni ei pea, meelega elamist sittab ja leiab, et sinu asi on tema tagant koristada, siis võid proovida nagu lastega: tööde tabel seinale ja kes on teinud, saab tärnikese kirja. Kuna selline mees vaevalt ka oma rahakotti sinuga jagab, siis igale tärnikesele rahaline väärtus ning kes miinusesse jääb, see maksab teisele kodutööd kenasti kinni. Vähemalt midagi.

Aga üldiselt soovitaks meest vahetada – nagu eespool öeldud, leiavad sellised, et ka lapsed on naise asi ja naine kui selline on üldiselt väheväärtuslik inimene. Mul sõbranna elab sellisega – mees nõudis, et äsja haiglast saabunud keisrilõikega lapse saanud naine poodi läheks ja härrale süüa teeks..

[/tsitaat]
Meest pole mõtet vahetada, sest tuleb uus ja samasugune. Pigem olla üksi ja siis on närvid igatahes korras ja elu nagu lill. Tean meeserandeid, kes oskavad kabedalt elada, kuid teate – need on poissmehed. Oma esimese nooruse minetanud, neljakümpised ja lahutatud ega tahagi enam naist võtta. Kuna nad on nii kabedad ja elustiil sama kabe, tahavad neid mõistagi väga paljud naised. Milleks siis kooselu, eks? Ma arvan, et väga paljud mehed on alguses nagu kullatükikesed. Vähemalt seni, kuni kohustusi ei teki. Keegi täna perekoolis seda teemat lahkab igatahes. Olen temaga nõus. Kooselu rikub kõik ära. Ma ei vaidlegi, et on teistsuguseid, aga klassikaline variant on ikkagi teemaalgatuses kirjeldatud.
Kuulake, noored naised, vanainimene õpetab teid nüüd, et kui argipäev on käes, on mehest naisele rohkem tüli ja koormat, kui vastupidi.

Please wait...
Postitas:
TigeTikker

Kallis teemaalgataja! Esiteks tunnen sulle kaasa aga selleks, et tulevikust aimu saada ole hea ja otsi üles siit üks teema. Üle viskab see roosamanna- teema nimeks siis. Vaata ja mõtle, kas ikka tahad nii edasi või võtad midagi ette.
Ole tubli!

Please wait...
Postitas:
relevant

[tsitaat]Edaspidi serveeri talle tema toit papptaldrikutel ja las sööb plastmasskahvliga. Need saab ära visata.[/tsitaat]Mina olen mees ja ei saa aru, miks naine üldse mehele midagi serveerima peaks.

Ma saan aru, et lapsed vajavad hoolitsemist. Ma saan (üsna vaevaliselt!) aru ka sellest, et naisedki vajavad mulle arusaamatul põhjusel hoolitsemist. Ma ei räägi küll tingimata kõikide meeste eest, aga mina ei vaja mitte mingisugust hoolitsemist. Mul ei ole midagi ka selle vastu, kui see tegevus sulle rõõmu pakub. Aga kui see hoopis mingeid vaevusi või rahulolematust põhjustab, siis jumala pärast, minu poolest võib naine ära jätta kogu toidu tegemise, koristamise ja nõude pesemise.

Nüüd kuulen juba vaimusilmas (või õigemini -kõrvas), et siis minevat kodu jube mustaks. Ei lähe ta midagi! Olen enne naisega kooselu kümmekond aastat üksi ka elanud ja kodu oli tollal minu jaoks piisavalt puhas, igatahes keskmiselt puhtam kui praegu, seda muidugi oluliselt harvema koristamisega. Kui vaja, palkasin koristaja, kui vaja, tegin ise umbes kord kvartalis veerand tundi tööd. Aga kui nüüd oled sina, naine, selle ülesande juba enda peale võtnud, siis ära parem virise ja jäta mu hing rahule!

Ei sobi või?

Aga siis lepime kokku, et koristamise ülesanne jagunebki kvartali kaupa. Ja siis on nii, et mina ei ütle midagi selle kohta, kuidas sina koristad ja sina ei ütle midagi selle kohta, kuidas või kui palju mina koristan. Sobib?

Please wait...
Postitas:
Kägu

uskumatult kinnise mõtteviisiga mees-enne naist ja lapsi oli palju puhtam ja lihtsam puhtust hoida. Usu, ka naisel oli seda enne perekonda lihtsam teha, see on ju ilmselge, et kui on rohkem inimesi, tekib ka rohkem segadust ja koristamist.

Please wait...
Postitas:
relevant

[tsitaat]Usu, ka naisel oli seda enne perekonda lihtsam teha, see on ju ilmselge, et kui on rohkem inimesi, tekib ka rohkem segadust ja koristamist. [/tsitaat]Mis siin uskuda, see on ju elementaarne. Aga vasta nüüd palun minu ettepanekule – mees võtab järgmiseks kvartaliks koristamise enda peale, aga naisel ei ole õigust mitte midagi öelda ei sageduse ega meetodi kohta, kuidas ta seda teeb. Saad sa sellega hakkama? Minu meelest näib see olevat naise jaoks ületamatult raske.

Suhtes on mehel kaks valikut:

Ta kas ei korista peaaegu üldse ja saab naise käest selle pärast näägutada.

Või ta koristab küll, aga saab ikkagi naise käest näägutada, võib-olla ainult natuke vähem. Sest naisele lihtsalt ei sobi see, kuidas mees koristab.

Minu meelest on valik üsna lihtne!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]relevant kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mis siin uskuda, see on ju elementaarne. Aga vasta nüüd palun minu ettepanekule – mees võtab järgmiseks kvartaliks koristamise enda peale, aga naisel ei ole õigust mitte midagi öelda ei sageduse ega meetodi kohta, kuidas ta seda teeb. Saad sa sellega hakkama? Minu meelest näib see olevat naise jaoks ületamatult raske.

Suhtes on mehel kaks valikut:

Ta kas ei korista peaaegu üldse ja saab naise käest selle pärast näägutada.

Või ta koristab küll, aga saab ikkagi naise käest näägutada, võib-olla ainult natuke vähem. Sest naisele lihtsalt ei sobi see, kuidas mees koristab.

Minu meelest on valik üsna lihtne![/tsitaat]

põhimõtteliselt nõus, et koristamine tuleks ära jagada. ajalise mõõtes, eriti nii pikk periood nagu kvartal, ei ole eriti ratsionaalne, sest see ei lahendaks olukorda. su naisukesel oleks ikka tunne, et kui sinu kvartal lõpeb, siis peab tema ette võtma suurpuhastuse, et 3 kuuga kogunenud kaosest läbi närida.

minul sobiks kui oleks ära jagatud objekid ja neid siis tõepolest koristab kumbki nii nagu õigeks peab ja teisel pole õigust kobiseda.

mina pakuksin hea meelega sulle akendepesu, mis sobib sinu suhtumisega vaid kord kvaratalis ennast liigutada ja erinevad abiruumisd, vannituba, saun, wc, kelder jmt.
eluruumid ja köögi võtaksin enda peale.
oled nõus?

Please wait...
Postitas:
relevant

Ilmselt oleksin küll nõus. Arvatavasti palkaksin akende pesuks enamikul kordadest kellegi teise, aga abiruumid võtaksin ise ette. Kui ainult saaks naise peaaegu permanentset rahulolematust leevendada.

Sel kevadel kinkisin naisele sünnipäevaks ühe ballaadide plaadi, luuletuste kogumiku (audio) ja 7 tundi koristust aadressilt hooldused.ee. Mõte selles, et naine võib ühel kenal kevadpäeval 3,5 tunniks jalutama minna, kuulab muusikat ja luulet ja samal ajal teevad kaks palgatud koristajat kodu, sh aknad puhtaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]relevant kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ilmselt oleksin küll nõus. Arvatavasti palkaksin akende pesuks enamikul kordadest kellegi teise, aga abiruumid võtaksin ise ette. Kui ainult saaks naise peaaegu permanentset rahulolematust leevendada.

Sel kevadel kinkisin naisele sünnipäevaks ühe ballaadide plaadi, luuletuste kogumiku (audio) ja 7 tundi koristust aadressilt hooldused.ee. Mõte selles, et naine võib ühel kenal kevadpäeval 3,5 tunniks jalutama minna, kuulab muusikat ja luulet ja samal ajal teevad kaks palgatud koristajat kodu, sh aknad puhtaks.[/tsitaat]

sa hakkad mulle meeldima.
ehk kaoks naise permanentne rahulolematus, kui kingitust näiteks kord kvartalis korrata?

Please wait...
Postitas:
Kägu

jäta maha!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

minuarust on oluline, et üksteise kallal ei näägutata. Ja koristab see, kelle silma midagi riivab. Tööde jaotus on hea muidgui, tähtis on aga, et ei minda näpuga näitama, et näe, sa ei teinud ikka piisavalt hästi.
Kui nt mu mees mingil õhtul teataks, et näeb põrandal tolmu v köögis on pesemata nõud, siis ma ütleks, et koristusvahendid on seal samas kapis, kus alati.

Koristama ei peaks sellepärast, et teine inimene seda tahab/nõuab, vaid enda pärast ikka. Suhtele ei mõju hästi, kui üksteise kallal näägutada selliste asjade pärast.

Please wait...
Postitas:
Alfonss

mina ka kodus ei korista, sest naisele meeldib see tegevus väga- ta on neitsi ja peab piinlikku puhtust kõiges ning ta ei tahaks mind segama.

kui vahel abi vajab, siis ikka aitan.

mul on naisega väga vedanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Alfonss kirjutas:[/small]
[tsitaat]mina ka kodus ei korista, sest naisele meeldib see tegevus väga- ta on neitsi ja peab piinlikku puhtust kõiges ning ta ei tahaks mind segama.

mul on naisega väga vedanud.[/tsitaat] ja sina istud aga sel ajal muudkui perekoolis ja sädistad teiste kägudega. tõeline mees

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on normaalne mees, seega pidin ainult ühe korra ütlema, et ma ei taha 24 h vahetusest tulles hakata kodus tema musti nõusid pesema. Nüüd ta ikka peseb nõusid, kuigi ei salli seda tööd.
Kui olin suvel lapsega maal ja 2 nädala pärast koju tulin, siis oli küll kohutav mustus kodus- paksud tolmurullid põrandal, kapi- ja lauapealsed kleepuvad ja purused. Eks siis järgmisel suvel tean, et helistan paar päeva ette ja palun tolmu imeda ;).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen hirmus siidikäpp ja ei viitsi koristada, mees on samasugune. Õnneks on meil sarnased väärtused – kui midagi teha ei taha, teenin raha ja palkan vastava inimese. Ma ei mäletagi, millal me viimati midagi nühkisime, parandasime või aias nokitsesime. Elu on elamiseks ja meeldivate asjadega tegelemiseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

meil on abielu algusest saati kokkulepe, et kes söögi teeb (mõlemale/perele, eksole), see ei pea nõusid pesema. töötab imehästi – kes tahab tüütust köögikoristamisest pääseda, jändab teise rõõmuks ise õhtusöögiga. :p

aga ma olen ürgtänulik oma ämmale, kes oma poiste eest kõike ette-taha ära ei teinud ja nad kodutöödes kaasa aitama ja koristamise vajadust märkama õpetas. kahekesi saab koristamisega oluliselt väiksema aja- ja närvikuluga ühele poole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Alfonss kirjutas:[/small]
[tsitaat]mina ka kodus ei korista, sest naisele meeldib see tegevus väga- ta on neitsi ja peab piinlikku puhtust kõiges ning ta ei tahaks mind segama.

mul on naisega väga vedanud.[/tsitaat]
Käi sa ka sinna pimedasse kohta. Ma olen neitsi tähtkujust ja ma ei ole loodud koristama. Mu mees on ka neitsi tähtkujust ja ta on veel laisem kui mina. Kord meile meeldib aga oleks vaid keegi kes korda loob.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kallid naised, palun saage aru, et avaldusega mehele \”aita mind kodutööde tegemisel\” annate te ise edasi selge sõnumi: kodutöö on minu töö ja kohustus.

\”ta peab nüüd kodus aitama rohkem\”
\”pakun, et mees ei aita sind siis karvavõrdki\”
\”Pesu kuivama ta ikka aitab ka vahest panna\”
\”meil on peaaegu sama seis. vahel harva ikka aitab ka\”
\”aitab lapsega jne\”
\”nad kodutöödes kaasa aitama ja koristamise vajadust märkama õpetas\”

Kuni me ise omame suhtumist, et koristamine, kraamine, laste kantseldamine jne. on meie kohustus, mitte mehe, siis oleme ise süüdi, et ka mees sellesse nii suhtub.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu peres vastupidi 😀

Please wait...
Postitas:
kaarel

ma ka eriti ei viitsi koristada ja tolerantsus korratuse suhtes on oluliselt suurem kui naistel, aga ma olen õppinud seda, et kui naine koristab ära, siis tuleb puhtust hoida ja ei tohi kogu elamist ära lagastada. nii on naine happy ja kodurahu tagatud.

Please wait...
Näitan 23 postitust - vahemik 31 kuni 53 (kokku 53 )

Esileht Pereelu ja suhted mees ei viitsi koristada

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.