Esileht Pereelu ja suhted mees ja ämm nagu ühe puuga löödud! Lapse teema…

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: mees ja ämm nagu ühe puuga löödud! Lapse teema…

Postitas:

Ei osanud seda kuhugi mujale sobitada. Tahaks lihtsalt teie poolset arvamust kuulda. Kui kellegile minu teemaalgatus ajab karvad peas püsti siis palun ärge kirjutage siia midagi! ( tigedad käod )

Nimelt siis asi minu mehes ja ämmas. ma ei hakka pikalt keerutama. Laps oli sügise alguses haige 2x järjest. Esimene kord hoidsin teda kodus 1 nädala, teisel korral 2 nädalat. Nüüd neljapäeval lõppes lapsel AB kuur angiini tõttu ja hetkel hoian veel kodus.
Nüüd asi ongi selles kodus hoidmises. Ok, minu laps ja ma ise tean kaua, kuidas ja millal. AGA mind ajavad kohutavalt närvi mehe ja ämma arvamused. Iga kord kui laps on peale haigust juba nädal aega kodus olnud siis mees alati küsib, et miks sa teda kodus hoiad, et laps on ju terve jne. Ja kui ma hakkan talle rääkima, et laps peab peale haigust ka taastuma siis mees hakkab kõva häälega naerma ja küsib, et miks ma otsin vabandusi, et last mitte lasteaeda viia. Ja siis veel eile rääkis, et lapsel nii mõtetu lasteaias käia, et ta üldse ei käigi seal, et mina hoian teda nii kaua kodus koguaeg?! Laps oli haige ja mina peaksin siis lapse AB ajal lasteaeda viima ( kuigi soome arst täiesti lubas kui palavikku enam pole siis ülejärgmine päev võib kohe aeda minna! ). Ja ämm samasugune. Issand mis sa hoiad teda kodus, laps on ju ammu terve juba jne. Ma üritasin rääkida mehele AB mõjust immuunsüsteemile ja see on sama kui rääkida talle tulevast maailmalõpust. Lihtsalt naerab mu välja ja ütleb, et jajaaa sa ei pea vabandusi otsima. Ja see ajab mind nii vihale, et lõpuks ma röögin lihtsalt talle asju näkku. ma olen talle nii palju kordi öelnud, et mina ei tee nii nagu soomes arstid lubavad teha: peale viimast palavikku tohib ülejärgmisel päeval lasteaeda minna sõltumata nohust, köhast AB kuurist. Kuna ma ise olen täiesti kodune siis ma ei tee seda ega hakkagi tegema. Võibolla mehest ma veel saan mingil määral aru, et ikkagi mees ja selliste asjade suhtes rumal jne. aga ämm! Ise on samamoodi ema ja 2 poega üles kasvatanud, kes on olnud teatud perioodidel väga haiged ja ajabki mulle sellist juttu, et kui palavikku pole siis võibki kohe lasteaeda viia. Aga neil mõlemal on üks ühine arvamus mis samuti ärritab. Nad tahavad nii hullult, et laps käib aias, kuna muidu laps ei õpi soome keelt ära. Ja eriti just ämm arvab seda. Tal teine lapselaps on alla 2.aastane aga juba ta õpetab talle igasuguseid soome sõnu. Mu laps on 4.aastane ja ma üritasin selgeks talle teha, et minu laps ei jää kohe kindlasti soome keele oskamatuks inimeseks kui ta haigena kodus on. Ja ta räägib väga edukalt. Lasteaias saab ilusti hakkama. Eelmisel aastal pidevalt küsis koguaeg millal ma ta lasteaeda panen ja kui mina koguaeg vastasin, et ma ei tea siis lõpuks käratas mulle vihaselt, et aga ta ei õpi sul ju enne kooli keelt niimoodi selgeks 😀 laps oskas juba siis soome keelt rääkida ja teadis loomi ja numbreid soome keeles jne. Ämmast ma saan ju eemale hoida aga meest ma ju kodust ära ei aja… ja ikka ta üritab targutada minuga…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.01 10:24; 23.01 10:42; 23.01 10:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan aru nii, et elad Soomes ja abikaasa ning ämm on soomlased? Kuidas sa saad ämmalt oodata, et ta sinust aru saaks, kui ise ütled, et soome arsti lubavad kohe lasteaeda. Seal on lihtsalt teisiti harjutud. Minu laps, minu laps… mehe laps ikka ka või kuidas? Siin on sinu tõde ja mehe tõde ning mõlemad lähtuvad oma veendumustest. Mehe veendumused tunnistad lollideks, aga kui mees sinu omade üle naerab, siis vihastad. Istuge õige maha ja rääkige rahulikult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ainus argument peale haigust kiiresti lasteaeda viimiseks on soome keele selgeks saamine, siis Sinu asemel püüaks mehega/ämmaga rääkida ja jääksin endas kindlaks. Laps vajab peale haigust aega kosumiseks!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma saan aru nii, et elad Soomes ja abikaasa ning ämm on soomlased? Kuidas sa saad ämmalt oodata, et ta sinust aru saaks, kui ise ütled, et soome arsti lubavad kohe lasteaeda. Seal on lihtsalt teisiti harjutud. Minu laps, minu laps… mehe laps ikka ka või kuidas? Siin on sinu tõde ja mehe tõde ning mõlemad lähtuvad oma veendumustest. Mehe veendumused tunnistad lollideks, aga kui mees sinu omade üle naerab, siis vihastad. Istuge õige maha ja rääkige rahulikult.[/tsitaat]
Ei ole soomlased, kõik ikka eestlased.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.01 10:24; 23.01 10:42; 23.01 10:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul ka mees ja ämm sarnased, aga selles mõttes loogiline, et ämm on ju meest kasvatanud ja sealt need ühised arvamused. mul nt. mees arvab, et ma ei viitsigi tööl käia, sellepärast tegin lapsed?! Mina olen omandanud enne kõrghariduse (tema mitte), ja üldiselt kindlasti mitte selleks ei õppinud ülikoolis, et lapsi te´ha eesmärgiga tööst pääseda:) mulle tundub sellise süüdistus jabur, samas kurb.
aga jah, kui ma vaatan kuidas mu ämm oma tesit lapselast \”kasvatab\”, siis üldiselt katsun oma lapsed tema kasvatusalast eemal hoida:)
aga üritad ehk mehega siiski rääkida, kui ei õnnestu, siis tee ikka lapse heaolust lähtuvalt oma otsused:) edu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui ainus argument peale haigust kiiresti lasteaeda viimiseks on soome keele selgeks saamine, siis Sinu asemel püüaks mehega/ämmaga rääkida ja jääksin endas kindlaks. Laps vajab peale haigust aega kosumiseks![/tsitaat]
ja see ongi see ainuke ja ainuke argument!
Olen nii palju kordi üritanud nehega rääkida aga ta ütlebko kohe otse, et ei viitsi mind kuulata ja tee nii nagu ise tahad. Ja tavaliselt kui üritan temaga mitu korda jäjest rääkida siis ta vihastub kohutavalt ja jällegi kõlab lause ,, Ma ei viitsi! ,,

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.01 10:24; 23.01 10:42; 23.01 10:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eesti arstide soovitused erinevad tõesti läänemaailma pediaatrite omadest selles punktis. Samas, kui \”Peres ja Kodus\” soovitatakse, et pärast nohu kadumist tuleb last 2 nädalat kodus hoida, siis tundub see veidi jabur ja utoopiline küll.

Ma arvan, et tõde on kuskil seal vahepeal ja tuleks leida kompromisse. Su mehel ja ämmal on õigus selles suhtes, et mida rohkem laps lasteaias on, seda paremini ta keele omandab ja suhtlema õpib. See poelgi nii vähetähtis. Pidevalt kodus olev laps jääb paljudest asjadest ilma.

Samas, sina oled ema ja tunned oma last kõige paremini, sinule peaks jääma viimane sõna.

Mulle väga meeldib see eesti arstide suhtumine, et laps tuleb pärast iga haigust korralikult terveks ravida ja ta peab taastuma, aga mujal maailmas käivad asjad miskipärast teisiti ja saadakse ka hakkama. Isegi siit on lugeda küll ja küll kurtimisi, et laps elab rütmis nädal lasteaias – kaks-kolm kodus -jälle nädal lasteaias. See tähendab, et isegi kui hoida last pärast tervekssaamist veel nädala kodus, ei päästa see ikkagi järgmistest haigustest. Siinsed (elan ise ühe teises Lääne-Euroopa riigis) arstid ütlevad (ja vist ka eesti arstid möönavad), et kui laps läheb kollektiivi, siis on ta organism sealse mikroobide keskkonnaga kohenamata ja alguses tuleb palju haigusi, see aeg tuleb ära kannatada. Pärast on juba lihtsam.
Ühesõnaga, tahtsin rõhuda kompromissidele — kui sina tahad last nädala pärast AB kuuri kodus hoida, mees pole nõus, siis äkki lepite kokku, et 3 päeva on veel kodus?

Paha on muidugi see, et emes sinu tõekspidamisi ja hoiakuid üldse ei respekteeri ja neid maha teeb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tehke silmad lahti ja vaadake! need \”kosujad\” on peale haigust ja kosumist nädala pärast uuesti haiged. teised, kes tatisena pidevalt kohal on ei haigestugi. kui haigestuvad on palavikuga kodus ja kohe tagasi lasteada (töötaval emal pole ju lihtsalt võimalik pideval kodus last \”kosutada\”), haigestuvad palju harvemini.

minu arvates on ka tobe laps lasteaeda panna ja siis kodus \”kosutada\”. Võta laps aiast ära ja anna koht seda vajavale. ise võid lapsega kodus tegeleda ja \”kosutada\”. kui endal vaim valmis, vii laps lasteaeda ja ära soiu enam, et keegi ei saa sinust aru ja sinu laps ja mees ja ämm on nii lollid. Issake, ämm sul kaks last üles kasvatanud ja nüüd ei oska enam midagi…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsi oma mehe käest- kummaga ta koos elab- kas sinuga või su ämmaga?!
Kui sinuga, siis austagu sinu otsuseid, mitte ärgu naergu neid välja.
Ja ütle, et jah, tahan küll teda kodus hoida. Mis siis? On see nii halb, et tahad talle lähedasemat lapsepõlve pakkuda, mitte ei vii jalust ära esimesel võimalusel?
Ausalt kohe, mina paluks küll oma mehel ja ämmal sellise jutu peale uks väljast poolt sulgeda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

No minu meelest Eestis ikka pingutataksegi selle haigusjärgse koduolemisega kõvasti üle. Ise elan ka välismaal ja siingi on seisukoht selline, et alates 3. antibiootikumi manustamise päevast võib lasteaeda minna, kui lapsel palavikku pole ja enesetunne hea. Keegi siin lapsi igaks juhuks kodus ei hoia ja – ausalt – lapsed tunduvad siin hoopis tervemad olevat kui Eestis. Käivad veel pealegi paljapäi ja kinnaste-sallideta talvel ka ringi. Võta siis kinni, mis õige on. Ise üritan kuldset keskteed leida, nädalakese lasen lapsel ikka enamasti kodus olla, aga ei kujuta küll ette, et peale AB-kuuri, mis niigi 7-10 päeva lestab, last veel nädal-kaks kodus hoiaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jumal tänatud, et minu ämma \”moto\” on see, et tema on oma kolm last suureks kasvatanud ja pole tema asi oma nina lastelaste kasvatusse toppida. Hoiab ja armastab neid küll, aga kunagi ei ürita nö. enda järgi kasvatama hakata. Ta on mul üldse väga tore ämm 🙂 Mees õnneks usaldab last puudutavad asjad minu otsustada ja minu otsustes ei kahtle. Ma muidugi olen ka selline inimene, et ega ma naljalt kellelgi endale midagi öelda ei lase ja targutajad suunan viisakalt oma probleemidega tegelema.

Teemaalgatajale tunnen kaasa ja soovin kindlat meelt selles võitluses!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]tehke silmad lahti ja vaadake! need \”kosujad\” on peale haigust ja kosumist nädala pärast uuesti haiged. teised, kes tatisena pidevalt kohal on ei haigestugi. kui haigestuvad on palavikuga kodus ja kohe tagasi lasteada (töötaval emal pole ju lihtsalt võimalik pideval kodus last \”kosutada\”), haigestuvad palju harvemini.

minu arvates on ka tobe laps lasteaeda panna ja siis kodus \”kosutada\”. Võta laps aiast ära ja anna koht seda vajavale. ise võid lapsega kodus tegeleda ja \”kosutada\”. kui endal vaim valmis, vii laps lasteaeda ja ära soiu enam, et keegi ei saa sinust aru ja sinu laps ja mees ja ämm on nii lollid. Issake, ämm sul kaks last üles kasvatanud ja nüüd ei oska enam midagi…[/tsitaat]

No mina olen see ema, kes möödunud poolaastal ei \”kosutanud\” oma last kodus. Nii pea kui terveks sai, läks kohe lasteaeda (sest mul olid kiired tööasjad). Tulemuseks oli see, et 4-aastane laps käis igas kuus lasteaias 2-4 päeva, sest siis jäi taas haigeks. Nüüd kosutan teda rohkem. Lapsed on erinevad. Tugevama immuunsusega laps saab kohe aeda minna, nõrgemaga peaks kodus väheke taastuma. Ja just lapse ema on see, kes oskab otsustada oma lapse tervise kohta kõige täpsemini. Ema on see, kes põetab oma haiget last, kes on öösel üleval, kui lapsel on meeletud köhahood või nina kinni ja hingata ei saa. Ema näeb esimesi paranemismärke ja näeb ka seda, kui liiga varajane õues- ja aiaskäik asja taas halvemaks muudab.

Jõudu ja kindlameelsust teemaalgatajale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Las ämm räägib mis ta räägib, kui sina oled haige lapsega kodus siis sina otsustad millal ta tagasi läheb. Kui ämm tänitama pistab siis ütled ahah ja teed nagu ise tahad. Vaielda temaga ei ole mõtet. Ja mis puutub soome keele oskustesse siis kooli võetakse räägi kasvõi ainult somaali keelt, koolis õpetatakse kõikidele soome keel selgeks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult on olemas sinu arvamus ja valearvamus. Ja milleks lapsele isa või isa arvamus. Nagu näha piisab kui mees seemendab ja raha koju toob, sõnaõigust või oma arvamust tal naise kodus olla ei tohi. Mehe kodu see ju pole, kus kõik peab toimuma ainult naise põhimõtete järgi.
Väike heasoovlik nõuanne ka: kui tahad, et mees ka kuulaks kui sa räägid, ära jahu nii pikalt kui teemaalgatuses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees ka suht oma emas kinni oli algusaastatel. Kui ükskord saigi minul villand ja panin mehe fakti ette… kas mina ja lapsed või ema. Mõlemad korraga samapalju lihtsalt ei mahu tema ellu. See on nii väsitav. Oleks siis ämma poolt soe ja südamlik õpetus… ei.. elu pidi meil käima nii nagu temale sobis ja kuidas tema ette dikteeris.
Kuna teenin ise piisavalt, et ennast ja kahte last ära elatada, siis olingi valmis kodust välja kolima.
Tänaseks mehega kooselu jätkub ja kõik super. tema suhtleb emaga aga mitte enam igapäevaselt (varem oli nii). Mina ei ole ämma silmis keegi (rahulikum mulle).
Ja kõige parem see, et ka mees tunnistab, et tema ema üritas jah meie elu kontrollida, mis tegelikult ka talle eriti ei istunud!
Nii et naised!!!!!! Olgem julgemad ja öelgem oma arvamus välja! Teie mees ei ole Teie ämma omand!!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa viimane keerasid ennast küll ilmaasjata üles. Teemaalgataja ei maini poole sõnagagi, et ta mees ämmaga pundis oleks või pojuke emme seelikusabas ripuks. Lihtsalt juhtumisi on vanaemal lapse kodushoidmise kohta samasugune seisukoht kui isal. Teemaalgataja ei maininud ju, et mees tal oma ema sõna käsiks kuulata?
Aga jah, see \”minu arvamus ja vale arvamus\” kumas siit teemast ikka kaugele välja. Mõni ime, et mees kuulata ei viitsi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin ei ole küll küsimus ämmas ega mehes. Siin on küsimus sinu madalas enese hinnagus, mis korjab solvangud ja halvad ütlemised üles ka tavalisest jutust. Miks peaks sulle üldse minema korda kellegi ütlemine, kui sinul on õigus. Sa ei pea end õigustama. Kui otsustad, siis otsustad. Küsitakse, miks on kodus, siis ütled, et sellepärast, et olen ema. Kogu lugu. Sinu jutust tundub ,et võtad süüdlase seisukoha ja üritad end kaitsta. Tegele selle süütundega, siis võib selguda, et tegelikult nad ei süüdistagi. Nad lihtsalt ei taipagi, miks laps on kodus, kui neil on koguaeg teistmoodi olnud. Ja veelgi kaugemale minnes, oled sa ise selle ämma läbi mehe valinud. Nii et sina oled Ema ja iga ültemise peale naerata ja tuleta seda meelde. Noo milleks karjuda :):) Täna nõuande eest, ütle et kaalud ettepanekuid ja siis teed nii nagu ise õigeks pead.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mulle tundub, et selles teemas pole teemaalgatajal mõtet vaielda. Selles pole imestada, et ämmal ja mehel on samad seisukohad. Su ämm on su mehe ju üles kasvatanud ometi?

Kui mees ei viitsi lapse ravimisest rääkida, siis ärgu rääkigu. Aga ära sina ka lase ennast vaidlusesse tõmmata.

Kuna lapse ravimisega tundub, et tegeled teie peres sina, siis ütledki mehele, kui jälle hakkab jaurama, et sa ei viitsi sellel teemal enam jahuda. Kuna vastutus lapse ravimisel on sinu kaelas, siis peaks sul ka otsustusõigus olema.

Kui mees või ämm soovivad otsustusõigust endale, siis järgmise haigusega võid pakkuda, et teete nii, et mees jääb töölt koju, passitab ise last ja otsustab ise lasteaeda saatmise aja. Aga kui laps haigestub uuesti vähem kui 2n jooksul, siis on jälle mehe ravida. Kui see su mehele sobib, siis ma probleemi ei näeks. Aga vaevalt.

Aga soome keele õppimisest rääkides. Mis arvad, kas laps saab aias käia rohkem siis, kui ta korralikult terveks on ravitud ja alles siis pisikupessa saadetud või siis, kui iga kord haigestudes ruttu aeda ja ruttu uuesti haigeks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Pereelu ja suhted mees ja ämm nagu ühe puuga löödud! Lapse teema…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.