Esileht Pereelu ja suhted Mees ja hpv

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Mees ja hpv

Postitas:

Teatavasti on mehed hpv edasikandjad ja tahaks teada, kas selleks, et naist nakatada, peab olema ise nakatunud viirusesse või kandub see edasi ka siis, kui ise nakatunud ei olegi ehk kas nakatamise võimalus oli ka siis, kui papilloomviiruse dna analüüs oli negatiivne ehk näitas, et mehel seda viirust pole?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.06 08:17; 12.06 11:00; 12.06 13:48; 12.06 14:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toimib nii, nagu HIV. Kui on värske nakatumine, ei pruugi analüüsid näidata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen lugenud, et enamik inimesi pidi mingit tüve HPV-d kandma. Kõik ei ole ohtlikud ja ei tekita ka mingeid vähke.
Nakatumise osas levib täpselt nii, nagu iga sugulisel teel leviv haigus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus tekkis seetõttu, et minult võeti mõni aeg tagasi PAP test, mis näitas viirusega nakatumist (emakakaelas olid muutused). Kahtluseuss hakkas närima ja saatsin mehe mitu kuud hiljem dna testi tegema, nõustus hea meelega ja tema analüüs näitas, et temal antud hpv viirust ei ole. Oleme suhtes umbes 18 aastat ja selle aja jooksul pole minul teisi partnereid olnud. Kuidas see võimalik on? Enne teineteise leidmist oli meil muidugi suhted ka teistega, st 18 aastat tagasi. Kas hpv edasikandja ei pruugi ise üldse kunagi viirusesse nakatudagi ehk sa kannad ise viiruse edasi, aga su oma tugev immuunsüsteem hävitab sinu organismis selle kiiresti ja täielikult?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.06 08:17; 12.06 11:00; 12.06 13:48; 12.06 14:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haiguse tekitajaks on inimese papilloomiviirus (HPV), mis nakatab nahka ja limaskesti ning levib nakatunud pindadega kokkupuutel. HPV- l on ~150 alatüüpi, neist 40 paiknevad eelistatult suguelunditel. Haigusest põhjustatud nahamuutusi nimetatakse genitaaltüügasteks, kondüloomideks.

Papilloomiviirus on sagedasti esinev haigus.

Suguelunditel muutusi põhjustavad viiruse alatüübid levivad vaid sugulisel teel (seksuaalvahekord või petting).

Viiruse ülekanne toimub otsesel kontaktil nakatunud naha või limaskestadega. HPV võib kanduda ka orogenitaalse (suu- suguelundid) kontakti tõttu huultele, kurgumandlitele või suulaele.

Pm võib selle ka muud moodi omale saada,kui vaid sugulisel teel.

Mul pap test on korras olnud aga minul on papiloomviirus soolatüügaste näol kehas olemas.

Kui emakakaelal on muutused, siis peab see siiski olema levinud ainult sugulisel teel, saan aru.

Soolatüükaid ja emakakaelavähki põhjustavad täiesti erineva tüvega viirused.
http://www.eestiloodus.ee/artikkel223_220.html

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.06 08:17; 12.06 11:00; 12.06 13:48; 12.06 14:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teatavasti on mehed hpv edasikandjad ja tahaks teada, kas selleks, et naist nakatada, peab olema ise nakatunud viirusesse või kandub see edasi ka siis, kui ise nakatunud ei olegi ehk kas nakatamise võimalus oli ka siis, kui papilloomviiruse dna analüüs oli negatiivne ehk näitas, et mehel seda viirust pole?

Vabalt võis see viirus olla hoopis sinu vanematel ja sa juba sündisid sellega, varem keegi seda sul ei testinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teatavasti on mehed hpv edasikandjad ja tahaks teada, kas selleks, et naist nakatada, peab olema ise nakatunud viirusesse või kandub see edasi ka siis, kui ise nakatunud ei olegi ehk kas nakatamise võimalus oli ka siis, kui papilloomviiruse dna analüüs oli negatiivne ehk näitas, et mehel seda viirust pole?

Vabalt võis see viirus olla hoopis sinu vanematel ja sa juba sündisid sellega, varem keegi seda sul ei testinud.

Kas see siis kandub sünniga edasi, minu teada mitte.
Üks võimalus on, et see tõesti oli organismis varasematest suhetest ja avaldus alles nüüd.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.06 08:17; 12.06 11:00; 12.06 13:48; 12.06 14:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teatavasti on mehed hpv edasikandjad ja tahaks teada, kas selleks, et naist nakatada, peab olema ise nakatunud viirusesse või kandub see edasi ka siis, kui ise nakatunud ei olegi ehk kas nakatamise võimalus oli ka siis, kui papilloomviiruse dna analüüs oli negatiivne ehk näitas, et mehel seda viirust pole?

Vabalt võis see viirus olla hoopis sinu vanematel ja sa juba sündisid sellega, varem keegi seda sul ei testinud.

Kas see siis kandub sünniga edasi, minu teada mitte.

Üks võimalus on, et see tõesti oli organismis varasematest suhetest ja avaldus alles nüüd.

Ka minule on jäänud ka see viiruse kandumine segaseks. Kuidas mina selle sain, ma ei tea, enne sünnitust öeldi, et test on positiivne ja vahetult enne sünnitust tehti maruvalus süst, et ei oleks ohtu lapsele. seega vist ikka on võimalik läbi sünnitusteede tulles see viirus lapsele anda. Minul see leid tehti enne 2.lapse sündi. Kas esimese lapse ajal siis ei olnud või ei avaldunud, ma ei tea. ui küsisin kuidas see levib, vastati, et “nagu ikka”. ise olin ikka olnud ainult ühe mehe naine, kuid mehel oli enne üks naine. kas ta siis vahepeal käis kusagil, ma ei tea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures huvitav on see, et mulle öeldi, et on HPV, aga kui ma pärast oma haiguslugu netis lugesin, siis olid muudatused emakakaelal põhjustatud mingist põletikust ja HPV-d ei leitud.

Ja kui nt keegi saab selle viiruse 20selt, siis kui tõenäoline on see, et tal on see ka 60selt?

Olen lugenud, aga täit selgust ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eesti on täieline Aafrika. Ürgkari vahetab omavahel suguhaigusi ja kõik põevad kooris kõike ja see on normaalne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas pole mitte nii, et nooruses (või ka sünnitusel) saadud HPV suudab noor organism maha suruda või ka päris välja tõrjuda, kuid vanemaks saades siis võib see, kui organism ei ole sellest jagu saanud, avalduda vähina. Ehk võid olla vabalt juba sünnist saadik seda kandnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus tekkis seetõttu, et minult võeti mõni aeg tagasi PAP test, mis näitas viirusega nakatumist (emakakaelas olid muutused). Kahtluseuss hakkas närima ja saatsin mehe mitu kuud hiljem dna testi tegema, nõustus hea meelega ja tema analüüs näitas, et temal antud hpv viirust ei ole. Oleme suhtes umbes 18 aastat ja selle aja jooksul pole minul teisi partnereid olnud. Kuidas see võimalik on? Enne teineteise leidmist oli meil muidugi suhted ka teistega, st 18 aastat tagasi. Kas hpv edasikandja ei pruugi ise üldse kunagi viirusesse nakatudagi ehk sa kannad ise viiruse edasi, aga su oma tugev immuunsüsteem hävitab sinu organismis selle kiiresti ja täielikult?

Sa ei pruugi seda üldse saada oma mehelt. Minul oli HPV viirus enne seksualelu alusamist. Olin varastes kahekümnendates ja ma kindlasti ei istunud trennisaalis alasti kunagi pingil vms. Arst ütles, et see ei ole üldse ainult suguelu elades nakkav. Nüüd hiljuti tuli meil sellest juttu mehe õega. Temal oli HPV viiruse avastades eelmisest suhtest möödas nii palju aastaid, et arst välistas selle 100% ja ütles, et nakatumine tema puhul pidi olema toimunud pigem paari viimase aasta jooksul ja järelikult mingil muul moel.
Me ikkagi heade tuttavate juures istume prill-lauale jms. See nakkab ka sedasi. Arst rääkis mulle tookord, et inimene puutub HPV viirustega kokku elu jooksul korduvalt, aga organism hävitab selle enamasti, ega ei teki mingeid muutusi. Mina ja mu mehe õde käisime mõlemad konisatsiooni protseduuril.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.06 16:35; 20.06 17:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teatavasti on mehed hpv edasikandjad ja tahaks teada, kas selleks, et naist nakatada, peab olema ise nakatunud viirusesse või kandub see edasi ka siis, kui ise nakatunud ei olegi ehk kas nakatamise võimalus oli ka siis, kui papilloomviiruse dna analüüs oli negatiivne ehk näitas, et mehel seda viirust pole?

Vabalt võis see viirus olla hoopis sinu vanematel ja sa juba sündisid sellega, varem keegi seda sul ei testinud.

Kas see siis kandub sünniga edasi, minu teada mitte.

Üks võimalus on, et see tõesti oli organismis varasematest suhetest ja avaldus alles nüüd.

Mulle ütles arst, et viirus püsib kehas eluvõimelisena 2 aastat, selle aja jooksul kas keha saab viirusega hakkama(saab peaaegu alati) või tekib põletik(ma ei ole kindel, kas see nüüd korrektne termin on)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.06 16:35; 20.06 17:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus tekkis seetõttu, et minult võeti mõni aeg tagasi PAP test, mis näitas viirusega nakatumist (emakakaelas olid muutused). Kahtluseuss hakkas närima ja saatsin mehe mitu kuud hiljem dna testi tegema, nõustus hea meelega ja tema analüüs näitas, et temal antud hpv viirust ei ole. Oleme suhtes umbes 18 aastat ja selle aja jooksul pole minul teisi partnereid olnud. Kuidas see võimalik on? Enne teineteise leidmist oli meil muidugi suhted ka teistega, st 18 aastat tagasi. Kas hpv edasikandja ei pruugi ise üldse kunagi viirusesse nakatudagi ehk sa kannad ise viiruse edasi, aga su oma tugev immuunsüsteem hävitab sinu organismis selle kiiresti ja täielikult?

Sa ei pruugi seda üldse saada oma mehelt. Minul oli HPV viirus enne seksualelu alusamist. Olin varastes kahekümnendates ja ma kindlasti ei istunud trennisaalis alasti kunagi pingil vms. Arst ütles, et see ei ole üldse ainult suguelu elades nakkav. Nüüd hiljuti tuli meil sellest juttu mehe õega. Temal oli HPV viiruse avastades eelmisest suhtest möödas nii palju aastaid, et arst välistas selle 100% ja ütles, et nakatumine tema puhul pidi olema toimunud pigem paari viimase aasta jooksul ja järelikult mingil muul moel.

Me ikkagi heade tuttavate juures istume prill-lauale jms. See nakkab ka sedasi. Arst rääkis mulle tookord, et inimene puutub HPV viirustega kokku elu jooksul korduvalt, aga organism hävitab selle enamasti, ega ei teki mingeid muutusi. Mina ja mu mehe õde käisime mõlemad konisatsiooni protseduuril.

Väga veider. Minule jällegi mitu erinevat naistearsti selle kohta rääkinud, et (just nendesse emakakaela vähki tekitavatesse tüvedesse) nakatub ikkagi ainult sugulisel teel (kuigi jah, selleks ei pea toimuma otseselt penetratsiooni) ja prill-laua pealt seda viirust tavaliselt ikkagi ei saa (alati võib mingeid väga äärmuslikke variante olla, aga need on pigem haruldus). Teatud tüved nakkavad ka teisiti, nt mis soolatüükaid jms põhjustavad. HPV avaldumisest on ka arstid mulle rääkinud, et viirus võib aastaid kuni aastakümneid organismis olla enne kui see nn aktiivseks muutub ehk siis emakakaelal muutusi hakkab põhjustama. Veider, et arstidel sellest viirusest nii erinevad seisukohad ja teadmised on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

peab oma prilllauaga töö vetsus käima

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga veider. Minule jällegi mitu erinevat naistearsti selle kohta rääkinud, et (just nendesse emakakaela vähki tekitavatesse tüvedesse) nakatub ikkagi ainult

Siin terve saade sellest:

https://www.aripaev.ee/saated/2018/03/14/terviseuudised

(Kui lingile klikata ei julge otsi ise netist Äripäeva raadio 14.03.2018 Terviseuudised saade pealkirjaga “Inimese papilloomviirusest ehk HPVst”)

Saates räägivad: infektsioonhaiguste arst, kooliõde, kes tegeleb vaktsineerimistega, onkogünekoloog..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Pereelu ja suhted Mees ja hpv

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.