Esileht Väikelaps Mees ja suhtumine lapse hambapesusse

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Mees ja suhtumine lapse hambapesusse

Postitas:

Minu muidu nii hügieeni armastav ja enese eest hästi hoolitsev mees on võtnud kummalise hoiaku, nimelt arvab ta, et lapsel ei ole vaja hambaid pesta, sest niikuinii tulevad kõik piimahambad ära. Lapsele ei meeldi juba praegu hambapesu ja mina siis ikka muudkui mässan temaga, mees pahandab, et piinan last. Miskipärast on mees sellise hoiaku võtnud ja jutt, et esiteks peab laps saama hambapesemise harjumuse ja tunde, et see on elu osa, teiseks minu arusaamist mööda mõjutab hambahüigeen lapsepõlves ikka tugevalt seda, milliseks hambad kujunevad suurena.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan sel juhul kogu perega kuulata (ilmselt mees üksi ei kuula) laste hambaarsti esinemist, kus on juttu just sellest, kuidas lagunenud piimahammas mõjutab lapse suutervise tulevikku http://podcast.elmar.postimees.ee/podcast/moni-minut-muusikata-britta-jurgenson-laste-hammaste-tervisest/
Ja tegelikult ka, õige käitumise/toitumise ja hügieeni korral on võimalik aukudeta suudega lapsed üles kasvatada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mees ikak saab aru, kuidas kaaries levib ja et kui on ühe shambaas auk, siis see võib minna edasi teis ehambasse. Kui jäävhammas kasvab kaarieseste piimahammaste keskele, siis on ju ka jäävhammastes peagi augud. Seda aseletagi mehele. K as ta tõesti tahab, et laps peab juba 7-8aaastaselt auke käima parandamas?

Lapse osas aga minge näiteks koos poodi, las ta valib ise hambaharja, las valib ise hambapasta (kui on hambapasta-eas), võibolla mingi nõrgem elektrihambaharai hoopis. Ja las ta algatuseks peseb ise ja siis sina teed õrnalt üle – just mõeldes harjumuse tekitamisele, jäta mõneks ajaks sinnapaika see hammaste läikima nühkimine ja võta eesmärgiks vastumeelsusest üle saamine. J akui kohe kuidagi ei lase sind ligi, siis juhenda teda, kuidas ta ise saab pesta, et parem nii kui mittemidagi 🙂 KAsvõi, et tema hoiab hambaharjast ja sina liigutad tema kätt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui mehel on mingi oma filosoofia, siis ära tee lihtsalt välja, ja pese ise koos lapsega. ja just nii, et ise pesed ka oma hambaid samal ajal. ja miks mitte isevalitud hambaharjaga ja nt weleda hambapastaga, mille puhul pole hirmu, kui ei loputa. teete sellisel ajal, kui mees juures ei passi. ega polegi tähtis tingimata, et oleks konkreetne kellaaeg või moment päevas, kui teemaks on juba väljakujunev vastumeelsus ja tõrge harjamise osas.
mina lasen tal enne pesta nii nagu tahab ja oskab, ise loputab harja, paneb sobiva koguse pastat, ja siis harjab. aga mina pesen pärast lihtsalt üle. peaasi, et tore oleks.
ja kui mees ei tea, et piimahammaste hügieen mõjutab suuhügieeni terve elu, siis peab teda tõepoolest lihtsalt informeerima. mis seal ikka, kui ei tea, siis saab teada, sina pane ikka samamoodi edasi, nagu lapse jaoks parim. üldse on tähtis, et lapse silma all erimeelsusi ei lahata, ikka omaette arutate. lapse jaoks on hea näha, et vanemad on ikka enamasti ühel meelel kasvatuse osas. muidu on kuri emme ja hea isa.
mõned isad üldse ei taha “last piinata”, sama häda ka vanavanematega. et peaasi, et laps ei nutaks, ja oleks rahul, aga lõppkokkuvõttes on see lapse suhtes ebaõiglane. harid ja julgustad neid, küll õpivad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

otsa elektriline hambahari, see peseb kõike paremini ja kiiremini

https://www.klick.ee/braun-oral-b-d12-513-laste-frozen

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No piimakad tulevad ära küll, aga valu ja põletikku tekitavad nad ikka.
Tahab lapsele valu ja häda?
Ära kuula ja pese edasi. Küll see laps ka harjub. Meil on u kaheselt võitlusvaim alistatud ja hambapesu vastu enam ei võideldA.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta ei viitsi neid hambaid pesta lapsel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka ei viitsiks, seega las ema mässab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kui vana laps on?
Pesema tuleb hakata ju juba esimesi hambaid, nii et vabalt võib olla tegemist aastase lapsega.
Aastasele on elektrihari veel vara.
Aga kui laps on juba suurem, siis võib talle elektrihari küll meeldida. Laste omad on sellised, et ta saab sinna ise kleepsusid kleepida, see mängib vahvat muusikat, jne.
Minu jaoks on lapse hammaste pesemine ka keeruline olnud, sest laps ei taha magama minna ja protesteerib kõigi selleks ettevalmistavate tegevuste vastu. Aga aastatega ta on juba mõistnud, et hambapesu ei kuulu vaidlemisele. Viiesega enam eriti probleemi ei ole.
Arvamus, et “lapsel ei ole vaja hambaid pesta, sest niikuinii tulevad kõik piimahambad ära” näitab ainult harimatust ja hoolimatust. Nii et katsu oma meest delikaatselt selles vallas harida ja tema hoolivust turgutada!
NB! Lapse kuuldes vanemad lapse kasvatamist puudutavates küsimustes ei vaidle!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Väikelaps Mees ja suhtumine lapse hambapesusse

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.