Esileht Pereelu ja suhted Mees jõi ennast jälle sekundiga täis- jätaks maha lõpuks?!

Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )

Teema: Mees jõi ennast jälle sekundiga täis- jätaks maha lõpuks?!

Postitas:
Kägu

RE: Mees jõi ennast jälle sekundiga täis- jätaks maha lõpuks?!

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Enamuse ajast on mees ikka kaine ja mõtlesin seda, et tõenäosus on 0,1%, et ta ennast üldse täis lakub lapsega koos olles.
[/tsitaat]

Teemaalgatuses kijutad: \”Nädala sees ei joo aga nädalavahetusel küll. Kas läheb suvilasse \”tööd tegema\” või on kodus eriliselt hea ja hoolitsev ning selle varjus lakub täis ennast\”.

See siin küll muljet ei jätaks, et ta on 999 päeva kaine ja siis vahepeal ühel päeval joob. Ja kui tõesti nii, siis vast pole probleemi, selle ühe päeva peaaegu 3 aasta jooksul kannatad ära ja lähed lapsega kodunt ära!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]antimode kirjutas:[/small]

5 klassi õpiku teksti tsiteerimine on kohane siis, kui ise sealjuures nagu täiskasvanu mõelda. Tõesti, sperma on kahjustunud viljastumisvõime osas aga see on ka kõik. Kõik ülejäänu kaasneb aga lapse arenguga ema kõhus ja sealt edasi.[/tsitaat]

Eesmärk pühendab abinõu. Ma, ausalt, ei näe mõtet sellise inimese suunamisel Teaduste Akadeemia raamatukogu meditsiinikirjanduse juurde, kes ei tee vahet konsistentsil ja kvaliteedil.

Väike (aga lihtsamas keeles) valik sulle:

1)\”Alcohol consumed by the male can lead to a variety of problems in the reproductive system. Unlike females, whose eggs are all made during pre-birth development, males continuously make sperm throughout their lives. Some studies have shown that alcohol consumed by the male can enter the testicles through the bloodstream. The drug then seems to mutate some characteristics of the sperm. After exposure, they can end up with deformed heads or tails, hindering their mobility. Alcohol could also be transported to the ova via the semen and expose the embryo to levels of this toxicant. In addition, alcohol-affected semen could alter embryo maturation.

These mutations can lead to birth defects, miscarriage, or illness in the resulting baby. When children with fathers who are heavy drinkers and non-alcoholic mothers are compared with those with FAS, the children of the drinking fathers are not grossly malformed, but they do have certain intellectual and functional deficits, and they are also more likely to be hyperactive\”.

2) \”However, scientific research has suggested that male alcohol use before conception may affect both conception and the fetus. While some studies show no discernible effects 27, others show that sons of fathers who drank alcohol, prior to conception, have memory deficits, hyperactivity, and other neurologic problems. 28,29 Some research suggests that male alcohol use can affect the motility of sperm. 30 The only way to completely avoid the risk of damaging a fetus is for both parents to be alcohol free prior to conceiving a child and for the mother to abstain from drinking alcohol throughout her pregnancy\”.

3) \”Father’s Drinking Could Cause Learning Problems
When children with FASD (fetal alcohol spectrum disorders) were compared to children whose mothers did not drink, but whose fathers consumed alcohol, they had both learning and intellectual problems and were more likely to have hyperactivity. Clearly the effects of the father’s alcohol consumption are still apparent in later years of the child’s development. However these studies did not examine quantities of alcohol consumed by the father or when the alcohol was consumed\”.

Ma rohkem hetkel ei viitsi. Head pusimist!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esimese abielu lagunemise põhjuseks oli naisel teine mees ja kuna mees on loomult väga perekeskne, siis tabas see hoop teda ootamatult ja päris valusalt.
Ja veel- olen nõus, et mees on mingitpidi alkohoolik aga reeglina on ta kaine. Ma ei saa kohtus apelleerida sellele, et ta võiks lapsega kohtumisle täis peaga ilmuda, kui ta joob eelmainitud viisil vast 3x aastas ja sedagi ainult kodus, mitte ei kakerda kuskil rivitult ringi. Samuti pole mu vanem laps näinud teda kunagi sellises olekus ja üldjuhul ta kobib ka kohe magama, kui täis jääb, mitte ei lälla ringi. Kordan veel, et tegu pole ses mõttes paadunud alkohoolikuga, kes päevad läbi lakku täis kuskil rentslis vedeleb ja joob kõike mis põleb, vahepeal naist ja lapsi peksab, vaid pealtnäha täiesti normaalse tööka mehega, kelle kohta ilmselt ükski tuttav midagi sellist arvata ei oskaks.
Et seda ka tulevikus ei juhtuks, tahangi leida enne lahutust muid viise, et see olukord laheneks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Esimese abielu lagunemise põhjuseks oli naisel teine mees ja kuna mees on loomult väga perekeskne, siis tabas see hoop teda ootamatult ja päris valusalt.
Ja veel- olen nõus, et mees on mingitpidi alkohoolik aga reeglina on ta kaine. Ma ei saa kohtus apelleerida sellele, et ta võiks lapsega kohtumisle täis peaga ilmuda, kui ta joob eelmainitud viisil vast 3x aastas ja sedagi ainult kodus, mitte ei kakerda kuskil rivitult ringi. Samuti pole mu vanem laps näinud teda kunagi sellises olekus ja üldjuhul ta kobib ka kohe magama, kui täis jääb, mitte ei lälla ringi. Kordan veel, et tegu pole ses mõttes paadunud alkohoolikuga, kes päevad läbi lakku täis kuskil rentslis vedeleb ja joob kõike mis põleb, vahepeal naist ja lapsi peksab, vaid pealtnäha täiesti normaalse tööka mehega, kelle kohta ilmselt ükski tuttav midagi sellist arvata ei oskaks.
Et seda ka tulevikus ei juhtuks, tahangi leida enne lahutust muid viise, et see olukord laheneks. [/tsitaat]
Yeah. Sa arvad, et siin foorumis oskab keegi anda nipi, kuidas mees \”korda\” teha nii et sa ei peaks temaga rääkima, teda psühholoogile vedama, talt viimset kui senti enda kätte hoiule võtma? Mis imenipp see võiks olla. Palvetamine ehk?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kirjutasin pika jutu, kui PK ennast uuendama hakkas ja kõik kadus 🙂

Kokkuvõtvalt võiks öelda, et ma ilmselt loodan, et see muutub ja seepärast ei ole lõpetanud lõplikult ka seda suhet (kodu on minu ja mehe väljaviskamine pole probleem). Tahan ju tervet perekonda ja lapsele isa ning ma siiski armastan teda põhimõtteliselt kuskil südame põhjas. Samas ei ole mees kunagi isegi vabandanud oma teguviisi vaid üritab kõike ikka ja jälle kuidagi salaja teha(a la mina vetsus ja tema kallab). Korra juba viskasin välja aga siis ta lihtsalt jõigi kõik see aeg, mitte ei mõtelnud elu üle järele.
Saadaks ravile aga ta pole ju ses mõttes haige, et ilma üldse ei saa, pigem on asi selles, et kui hammas verel siis ei saa pidama. Mul poleks probleemi, kui ta jooks laupäeva õhtu jooksul mõned õlled ja oleks seltskondlik aga ta joob kõike segi ja on tunniga koomas. Krt, nii vihale ajab! Miks inimene muutub PEALE abiellumist ja lapse tegemist?! Võiks ju varem sildi otsaette kleepida……[/tsitaat]

Enne lapsetegemist ei joonud? Vat ei usu! Mõne kuuga sellist alkoholismistaadiumi ei saavuta, selleks kulub palju aastaid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgatuses kijutad: \”Nädala sees ei joo aga nädalavahetusel küll. Kas läheb suvilasse \”tööd tegema\” või on kodus eriliselt hea ja hoolitsev ning selle varjus lakub täis ennast\”.

See siin küll muljet ei jätaks, et ta on 999 päeva kaine ja siis vahepeal ühel päeval joob. Ja kui tõesti nii, siis vast pole probleemi, selle ühe päeva peaaegu 3 aasta jooksul kannatad ära ja lähed lapsega kodunt ära! [/tsitaat]

Üldiselt ei ole ma paadunud alkoholivastane ega ka ise mitte täiskarsklane aga on vahe kas tarbida mõõdukalt või juua eesmärgiga võimalikult siva kooma jääda.
Väljendsin ennast ilmselt valesti- ta ei joo ennast igal nädalavahetusel lambikonnaks aga selline hirm mul on, et see võib hakata korduma tihemini kui paar korda aastas.
Tegelikult polegi vahet kus, kui tihi ja kui palju- probleem on siiski olemas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lahuta! Aga sellisel juhul osta kavalalt kenasti juba praegu hambaproteesid ära, sest üksikemana ei ole sul raha, et hambaid parandada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuradi banaanivabariik ma ütlen.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lapse peale ka mõtled? Väike laps ei saa tõenäoliselt aru, aga koolilaps juba mõistab alkoholismi ja tal on häbi, ta ei julge sõpru külla kutsuda, isa koolipidudele kutsuda jne.

Kuidas ta sul praegu täis peaga käitub? Minu isa, kui ma väike olin, oli ka selline muhe sell, kui jõi, aga mida vanemaks ma sain, seda rohkem tuli ette vaimset vägivalda. Kuni sinnani välja, et kui isa jälle tsüklis oli, siis ma peitsin end kapi, voodi taha ära, kui ta kasvõi ukse lähedale tuli. Ma pidin iga kord häbi pärast maa alla vajuma, kui jälle kuskil kraavis magas või maja eest trepi peal. Esimesel võimalusel lasin kodust jalga. Peale põhikooli läksin otse tehnikumi, et saaks ühikas olla ja koju tulin üksnes siis, kui raha otsas või koolivaheaeg, sest siis ei lubatud ühikas olla. Ometigi lõpetasin põhikooli väga heade tulemustega. Soovid sa oma lapsele sellist elu?

Minu isa oli abielu alguses normaalne ja jõi ainult mõnikord ja pikkadesse tsüklitesse ei sattunud. Tööl suutis ta ka aastaid käia, ilma, et joomine seganud oleks. Oma lapsepõlve tõttu ei suuda ma iial mõista naisi, kes oma lapsi teadlikult sellist elu elama sunnivad, kuigi neil on valik olemas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, üha vähem saan ma aru, mis vastuseid sa siit teemast ootad.
Sinu alkoholiprobleemiga mees ise, nagu alkohoolikud ikka, ei arva et tal on probleem.
Sina alkohooliku naisena arvad, et mingi probleem on, aga arvatavasti mitte midagi hullu.
Lapse olete te juba hakkama pannud, lahutada sa ei taha, arsti või psühholoogi poole pöördumist ei pea te kumbki ilmselt vajalikuks.

Tegelikult oled sa asja ju juba ära otsustanud- laps sünnib perre, kus isal juba on (ja tõenäoliselt üha süveneb) suur probleem alkoholiga.

See on nüüd natuke juhuse ja suhtumise küsimus, kas laps, kes sellises kodus oma lapsepõlve veedab, annab alla ja valib ka sarnase peremudeli või siis mäletab kogu oma lapsepõlve meeletu valu ja ebameeldivustundega ja teeb kõik selleks, et ta enda elu teistsugune oleks.

Sinu enda pärast ma isegi nii väga ei muretse. Mu joodikust onu naine jäi ka rämedast kolkisaamisest hoolimata oma mehe kõrvale kuni tolle surmani alkoholimürgistuse läbi. Ja elas siis veel kolm aastat normaalset elu (makstes küll mehe joomakaaslastele veel vanu võlgu), kuni ise ka suri. Ei ole just kadestamist väärt elu või mis? Nende laps lahkus kodust esimesel võimalusel ega pöördunud sinna enam kunagi tagasi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Faktid räägivad enda eest, mul polegi tegelikult midagi ilustada enda jaoks. Mingil määral lootsin sellele, et joomine võib olla ka harjumus, millest on raske loobuda. Tal oli seljataga raske lahutus ja siis hakkas ta regulaarselt muresid uputama.
[/tsitaat]
oled sa kunagi ta eksnaise käest küsinud, miks nad lahutasid?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis vastuseid ma ootan? Isegi ei tea. Ehk positiivseid kogemusi ja lahendusi teiste eludest. V-o soovitusi ja nõuandid kuidas midagi muuta, ilma et kohe lahutama peaks.
Olen mõelnud, et rasedana ei peaks tegema nii lõplike otsuseid, sest ausalt öeldes ei ole ma kindel oma adekvaatses otsusevõimes- ka kõik muud probleemid võimendan üle. Kuigi jah, võimenduse astmest hoolimata probleem sellest ei kao.
Mõtlen, et lahku minna jõuab alati, ka siis kui laps juba sündinud on. Samas, v-o annab just laps mehele motivatsiooni ennast muuta.
Ma ei arva, et abi ei peaks otsima. Kindlasti peaks aga kuskohast alustada? Teisalt ei ole mul aega ega tahtmist tegeleda mehe probleemidega, kuna endalgi piisavalt tegemisi ja muresid. Ma tahan, ta ise ennast liigutaks parema elu nimel.
Kindlasti ei lase ma asjal minna niikaugele, et laps peaks kannatama joodikisa pärast. Ma ei karda olla üksi, samuti ei ole ma majanduslikult mehest sõltuv, et kuidagi klammerduksin. Pigem loodan, et meil ikkagi saab olema tore ja normaane perekond.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Njah, ega sul kerge ei ole. Enamik siin muidugi hurjutavad aga ma ehk veidi pakuks lohutust. Kui positiivseid näiteid soovid loe netis kasvõi Jüri Arrakust või Mihkel Raud. Näiteks see artikkel: http://www.postimees.ee/193610/vihaga-viina-vastu/
Eks positiivseid näiteid ikka on aga enamikel on muidugi läinud sandisti, sellest ka see uskumatus ja pessimism. Ma olen oma mehega miskit sarnast ise üle elanud, meil aitas siiski 2 asja: ta ise tunnistas et tal on alkoholiga probleem (polnud ka padujoodik ja tööl käis korralikult jne) ning tal endal oli soov asjast võitu saada. Ühesõnaga tahe oli olemas aga jõud oli nõrk:). Ja alustas sellest,et hakkas karsklaseks, nii pidas omal jõul pea aasta vastu ja siis enne jõule ka libastus ja siis pani ise Wismarisse aja kinni ja nüüd on ampull 3 aastaks. Mis edasi saab eks näis. Aga selle kõige alus on siiski tema enda soov mille realiseerimiskiirusele aitas kaasa minupoolne survestamine. Alkoholism on ikkagi sõltuvus ja see on haigus nagu iga teinegi. Haigele saad sina ainult toeks olla, ravi peab ta ise läbi tegema. Samamoodi ega sa ju kaua ei kannataks depressioonis olevat meest kes ainult halab ja hädaldab aga arsti juurde ei lähe. Üks asi mis sinupoolse abina sõltuvushaiget võib aidata, on kui kõrvalseisijana annad nö võmmu kuklasse, ehk teisisõnu annad ultimaatumi ja see võib olla lükkab inimese õigele teeotsale. Aga veelkord seda kõike ainult juhul kui inimene oma probleemi tunnistab ja olukorda siiralt muuta tahab aga lihtslt enda jõust jääb vajaka. Vastasel juhul pole miskit teha, neid küll nähtud kui naine võimleb ennast oimetuks(=sellisel juhul kaassõltlane) ja mees ainult ootab millal naine valvsuse kaotab ja siis kohe pudeli manu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
RebaseMaie

[tsitaat] Samas ei ole mees kunagi isegi vabandanud oma teguviisi vaid üritab kõike ikka ja jälle kuidagi salaja teha(a la mina vetsus ja tema kallab). Korra juba viskasin välja aga siis ta lihtsalt jõigi kõik see aeg, mitte ei mõtelnud elu üle järele.[/tsitaat]

Korra sa viskasid ta joomise eest välja, terve mujaloldud aja ta jõi ja siis sa võtsid ta tagasi, sest…

Mina küll ei oska kuidagi seda lauset lõpetada. Mitte ühtki varianti ei tule pähe. Miks sa ta tagasi võtsid, kui sa isegi ütled, et ta pole isegi kordagi oma käitumise eest vabandust palunud ja nagu ma aru saan, te isegi ei ürita omavahel olles probleemi konkreetselt arutada?

Mina arvan, et mees on salajoodik, kes tegelikult joob tunduvalt rohkem, kui sa arvad, ja tunduvalt tihedamini, kui sa arvad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Paraku ongi ainult kaks varianti:
– ultimaatum mehele ja ta võtab ise midagi ette
– lahutus
Esimesel juhul saad talle toeks olla teisel juhul peab ta ise hakkama saama.
Joodik hoolib ainult pudelist mitte oma perest- see on üsna kindel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]RebaseMaie kirjutas:[/small]

Korra sa viskasid ta joomise eest välja, terve mujaloldud aja ta jõi ja siis sa võtsid ta tagasi, sest…

Mina küll ei oska kuidagi seda lauset lõpetada. Mitte ühtki varianti ei tule pähe. Miks sa ta tagasi võtsid, kui sa isegi ütled, et ta pole isegi kordagi oma käitumise eest vabandust palunud ja nagu ma aru saan, te isegi ei ürita omavahel olles probleemi konkreetselt arutada?

Mina arvan, et mees on salajoodik, kes tegelikult joob tunduvalt rohkem, kui sa arvad, ja tunduvalt tihedamini, kui sa arvad.[/tsitaat]

Ei visanud tookord välja joomise pärast. Tegelikult saatsin ta viisakalt elu üle järele mõtlema (meil muidki probleeme, mis pole joomisega seotud) aga tema otsustas mõtlemise asemel jooma hakata.

Jah, peaks omavahel arutama jah. Kui ma hommikul ütlesin, et see ei ole normaalne, et ta ennast nii täis joob, et nägupidi kasvõi taldrikusse kukub, siis ta vaid naeris selle peale, nagu laps kes on väikese ulakusega hakama saanud. Seega, ta ei näe ise selles probleemi.
Ultimaatum- mina või joomine?! Mõnda aega on kaine ja kui näeb, et mul juba tuju parem, siis arvan, et asi läheb vana rada edasi. Või jah, hakkab salajoodikuks ja otsima võimalusi tihemini kodust ära olla. See on nüüd siis päris aus nägemus mis ma arvan, et juhtuma hakkab.

Tänan kaasamõtlemise eest nii positiivseid, kui negatiivseid kommenteerijad, kes aitvad mul asju erapooletumalt näha.
Püüan mehega täna sellest rääkida, kuigi kardan, et tulemuseks on suur ümmargune null, närvis mina ja asju pakkiv mees. Ta leiab enam-vähem iga asja puhul, et mina olen rase ja lolliks läinud aga oma probleeme ta ei taha mõista.
Annan teada, mis vastati.

Please wait...
Postitas:
Veepomm

[tsitaat]Mis vastuseid ma ootan? Isegi ei tea. Ehk positiivseid kogemusi ja lahendusi teiste eludest. V-o soovitusi ja nõuandid kuidas midagi muuta, ilma et kohe lahutama peaks.
Olen mõelnud, et rasedana ei peaks tegema nii lõplike otsuseid, sest ausalt öeldes ei ole ma kindel oma adekvaatses otsusevõimes- ka kõik muud probleemid võimendan üle. Kuigi jah, võimenduse astmest hoolimata probleem sellest ei kao.
Mõtlen, et lahku minna jõuab alati, ka siis kui laps juba sündinud on. Samas, v-o annab just laps mehele motivatsiooni ennast muuta.
Ma ei arva, et abi ei peaks otsima. Kindlasti peaks aga kuskohast alustada? Teisalt ei ole mul aega ega tahtmist tegeleda mehe probleemidega, kuna endalgi piisavalt tegemisi ja muresid. Ma tahan, ta ise ennast liigutaks parema elu nimel.
Kindlasti ei lase ma asjal minna niikaugele, et laps peaks kannatama joodikisa pärast. Ma ei karda olla üksi, samuti ei ole ma majanduslikult mehest sõltuv, et kuidagi klammerduksin. Pigem loodan, et meil ikkagi saab olema tore ja normaane perekond.[/tsitaat]

halloo! see on sinu elu ja siinsete vastuste põhjal mingeid olulisi otsuseid teha oleks eriti rumal. otsusta mida sa tahad (üritada või lahutada) ja siis käitu sellest lähtudes. kõik oma \”kaevud\” saab muidugi ka kohe ja pikalt mõtlemata täis sülitada, aga enne oleks kasulik väheke aega otsustamiseks võtta. ja veel – ära püüa oma meest vägisi muuta. ta ise peab tahtma teistsuguseks saada ja lahendusi otsima. selle viimase osas saad abiks olla. inimestega on nii, et võta või jäta, aga väänata neid oma suva järgi tavaliselt ei saa. miks muidu lahutatakse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ja üks halloo! veel:) Kui see purjutamine toimus täna, siis tänane vestlus ei vii teid küll kuhugi ega anna mingeid tulemusi. Las saab kaineks ennem, muidu homme ei mäletagi, et mingi vestlus oli. Nali-naljaks, tegelikult ka ta pole täna adekvaatses olekus ja sina ka tige, mingit konstruktiivsust sealt ei tule nii, peale selle, et sina jääd vihasena koju ja mees paneb ukse seljatagant kinni. Kui tahad sisukat vestlust, tuleb vaadata selline hetk kus objekt oleks võimalikult kaine. Kannata kasvõi homseni.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]ja üks halloo! veel:) Kui see purjutamine toimus täna, siis tänane vestlus ei vii teid küll kuhugi ega anna mingeid tulemusi. Las saab kaineks ennem, muidu homme ei mäletagi, et mingi vestlus oli. Nali-naljaks, tegelikult ka ta pole täna adekvaatses olekus ja sina ka tige, mingit konstruktiivsust sealt ei tule nii, peale selle, et sina jääd vihasena koju ja mees paneb ukse seljatagant kinni. Kui tahad sisukat vestlust, tuleb vaadata selline hetk kus objekt oleks võimalikult kaine. Kannata kasvõi homseni.[/tsitaat]

Objekt on täna kaine, täis kaanis ennast eile õhtul. Päeval käis vanematel abiks ja tagasiteel tõi mulle lilled (tavaliselt ta lilli ei too, kui mingi sita kokku keerab). Tema arvates elu ilus jälle.
Ma olen püüdnud leida sõnu, kuidas seda vestlust alustada aga ei leia. Olen sisimas kurb ja vihane aga tunnen, et ma ise pole konditsioonis seda vestlust läbi viima. Samas kardan, et homseks on kõik lahtunud ja polegi nagu enam millestki rääkida. Eile õhtul oli juba kott näpus, et pakin ta asjad kokku…. Ma ei tea ise ka enam mis see õige teguviis oleks. Kui ta välja viskan, ta ei saa aru miks (nagu koer keda tagantjärgi karistada) ja keerab enda peas kõik minu vastu ja tunneb ennast veel tähtsust täis kah. Kuna mängus on ka minu vanem laps, kes teda siiralt armastab, siis ma ei saa väga siin kokku-lahku kolimisi korraldada.

Please wait...
Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )

Esileht Pereelu ja suhted Mees jõi ennast jälle sekundiga täis- jätaks maha lõpuks?!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.