Esileht Pereelu ja suhted Mees, kes räägib oma vanematest halvasti

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Mees, kes räägib oma vanematest halvasti

Postitas:

Olen viimase 2 aasta jooksul suhelnud ühe välismaa noormehega (elab Austraalias). Saime tuttavaks ühe grupi kaudu ja meil olid/on sarnased huvid, milletõttu ka suhtlust hoidsime.
Praeguseks on mul juba viisa tehtud ja plaanisime, et kuskil veebruari-märtsi kuus lähen ma Austraaliasse. Tema pakkus et ostab lennupileti. Kuigi mul ei olnud plaanis nii. Alguses ta pakkus, et tasub ka viisa eest. Aastase viisa soetasin ise.
Eile me suhtlesime ja tuli jutuks vanemad. Nt minu vanemad tahavad, et ma piisavalt is3seisev olen ja et mul ei tekiks töö- ja rahaprobleeme
Siis ta ütles, et tema isa mûüs kodumaja maha, et vanemad on väga isekad ja ta peeaegu ei käigi neil külas. Ma tean, et tema vanemad on üsna jõukad, ise end üles töötanud. Samas miks öelda oma vanemate kohta, et nad on isekad. Teda solvas ilmselt see, et kodumaja müüdi maha. Aga kui teda raha ei huvita (nagu ta on räälinud), siis miks peab sellest nii suure numbri tegema. Vanemate otsus, mitte tema ona. Ja kuna ta pereelust tihti osa ei võta, siis ilmselt arvati, et teda ei huvita. Noh muidugi ma ei tea, kas ja kuidas pere seda omavahel arutas. Siis ma küsisin, et kad ta on ikka valmis mulle lennupileti ostma. Vastas siis, et ta heameelega maksaks kõige eest, aga et kui ta nüüd mulle lennupileti ostab, siis ma sõltuksin ainult temast ja et tema tahab nii, et kui soetab lennupileti, siis maksame muud kulud pooleks. Samas ma ei tea milline kulutaja ta üldse on. Kuna mul on olnud mõningaid tööproblee, siis olen pidanud oma säästusid kasutama ja hetkel raha kõrvale panna eriti pole võimalik. Hea kui paari kuuga 1000 kõrvale saab.
Ma ei oska hetkel seisukohta enam võtta. Äkki on see mees kooner, vb samuti isekas nagu ta vanemad. Ehk ta ei mõista, et ma ei ole üldse kulutaja inimene. Ja mul oli nagunii plaan, et pärast 1te kuud leian ma seal endale töö. Kas ta soovib samuti majakulud pooleks jagada? Ja ma ei tea kokkuvõttes palju mul üldse sääste peab olema.

+1
-26
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.01 10:39; 11.01 20:13; 11.01 20:15; 13.01 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki sa ei peaks minema.

+47
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kulude kohta ja nende katmise kohta tuleb enne kokku leppuda, kas igaüks maksab enda kulud + maja kulud pooleks vms? See on suur tulevaste arusaamatuste allikas, vabalt võite olla väga erineva kulutamisharjumusega ja koonerdamise “astmega”. Ja siis on jamad kiired tulema. Iseenesest on hea märk, et ta ei püüa sind lihtsalt sinna “osta”, et rahatu naine hiljem võimalikult tema käpa all oleks.
Ja see vanemate jutt võib olla puhas väljamõeldis, et sa midagi nende rahast lootma ei hakkaks vms. Sa ju tegelikult ei tunne seda meest ja kuivõrd tema juttu üldse uskuda saab.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 10:49; 11.01 16:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei soovita teisel inimesel, kes võõramaalane, vaid netitutvus jms, lasta omale välja teha. Seda ei peaks isegi mitte kaaluma. Mitte ühtegi asja ei tohiks lasta endale välja teha. Sellega mässid ennast sisse. See kohustab ka sind. Ma ei pea normnaalseks, et isegi baaris või klubis(no ma ei tea, kuidas ja kus nii tehaksegi) vastaspool teeb teisele välja, kui ei olda just üks leibkond.

+33
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

sa ei ole inimest näinudki, seega ei tohiks sa midagi lasta enda eest maksta. miks peakski?

+24
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa üldse aru, kes te teineteisele olete (sõbrad, kallimad?). Ja miks peaks tema sulle lennupileteid välja tegema ja sind üleval pidama. Kas te üldse kohtunud olete varem? Igatahes, kui sa sinna Austraaliasse tema juurde lähed, paned ennast ohtlikku olukorda. Kui sul raha pole, siis ma soovitaksin reisiplaanidest loobuda. Kui raha siiski piisavalt on, siis soovitaksin endale ise töö ja elamise vaadata ning ise lennupiletid osta. Võite ju siis niisama kohtuda. Aga kui sa teda põhjalikumalt tundmata kavatsed lihtsalt tema juurde kolida ja rahaliselt täielikult temast sõltuda, siis ei tasu küll mingit iseseisvuse juttu ajada. Kas sa seda ei karda, et ta maniakiks või vägistajaks osutub? See, et teil rahasse erinev suhtumine on, see on juba ette teada. Sina ootad, et sind üleval peetaks ja tema ootab võrdset panustamist.

+29
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma kuludega sõidad oma sõidud, mitte ei lase võõral inimesel midagi maksta. Ja ei lase võõral mingit elukohta enda otsida enne, kui eluaseme kulude jaotus üheselt selgelt kokku lepitud.
Selgusetu, miks pead kokku kolima üldse temaga, tõesti, kes te olete teineteisele?
Tegu ilmselt muulasega (Indoneesia?), muidu oleksid öelnud Austraalia mees, mitte “elab Austraalias”.
Kas tõesti minnakse teise maailma otsa kellegagi elama lihtsalt kirjavahetuse põhjal?
Mis puudutab jutte perekonnast, siis – jälgi, kuidas mees suhtub ja räägib oma emast, nii hakkab ta suhtuma ka oma tulevasse kaasasse.

+22
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina ei saa küll aru, miks ta peaks Sulle lennupiletid ostma. ja mida Sa sellega silmas pead, et äkki mees on isekas ja kooner. kardad, et ei teegi Sulle seal kõike välja või mis? muidu Sa ju rahatuna sinna ei läheks ja ei kardaks, et pead majakulud pooleks tegema.

ehk mine siis, kui Sul on piisavalt raha, et seal ise endaga hakkama saada ja ei pea tema peale lootma.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui teemaalgataja on alla 30 aasta vana siis saab ta tööviisa lihtsalt ja saab mitu aastat teha tööd, alguses küll farmides. Kui lennukipileti siin kokku suudab koguda, keel on ka suus, siis peaks hakkama saama. Aga sellest mehe teemast ei saa küll aru. Kes see mees on, mis on tema motiiv kedagi teisest maailmaotsast aussi kutsuda ja see väljategemine lõhnab inimkaubadusena. Pärast pead ju selle raha talle tagasi teenima? Millised kulud ka veel pooleks?

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest su teema pealkiri näitab, et sul on fookus selle asja puhul vales kohas. Mehe suhtumine oma vanematesse ei puutu ju üldse asjasse. See on sinu dilemma puhul kõige väiksem mure.
Austraaliasse mineku puhul pead endalt küsima, kas läheksid sinna ka siis, kui seda meest ei ole? Soovitan minna ainult juhul, kui läheksid ka ilma selle meheta. Kindlasti osta endale lennupilet ise ja võta u nädalaks ajaks ka mingi öömaja oma kulul! Mehele ütle, et ei taha temast sõltuda, et te pole nii head sõbrad ega ammugi midagi muud. Serveeri ka mehele asja nii, et tahad ise Austraaliasse tulla, kuna see on ilus huvitav maa. Maini mokaotsast, et tore ju, et selle mehe näol on seal juba ka tuttav ees ootamas. Võid ka välja otsida, mida seal teha soovid ja siis mehelt küsida, et sinu plaanid on sellised ja sellised, kas tema arvates oled teinud õige valiku ja kas ta sooviks kuhugi sinuga kaasa tulla? Igapidi demonstreeri oma iseseisvust! Nii teenid tema austuse ja võib-olla siis ta teeb sulle kohapeal ka heldemalt välja, nii võid kokkuvõttes olla ka rahaliselt veel võidumees. Aga see ei peaks küll eesmärk olema. Ma ütlesin, et demonstreeri oma iseseisvust, aga sa pead päriselt ka iseseisev olema. Minna kuhugi maakera teisele poolele võõra mehe armu alla lõhnab tõesti inimkaubanduse järele.
Kui lähed, jäta perele kindlasti oma sealsed koordinaadid ja kuidas sinuga ühendust saab, samuti selle mehe andmed!
Kui oled seal, elad mõne aja omaette kusagil hostelis ja kohtute selle mehega nagu sõbrad, siis näed, kas võid ja tahad teda üldse rohkem usaldada? Kui lähed sinna mõttega kohe kokku kolida, olete mõlemad sundseisus, kui te teineteisele ei meeldigi.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reis Austraaliasse oleks tore, aga ise eelistaksin küll mingist mehest mitte sõltuda. Netis võib igasuguseid asju kokku luuletada ning sul pole õrna aimugi, mis sind seal tegelikult ees ootab kui sellisest kahtlasest mehest ennast sõltuvaks teed.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 15:47; 11.01 19:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja plaan ongi kohe nii, et otse lennujaamast kolid oma kohvriga mehe poole sisse? Julge tüdruk, pole midagi öelda…
Mulle tundub ka, et kui sa lähed kellegi majja teisel pool maakera elama, siis see, mis tooniga ta oma eraldielavatest vanematest räägib, on vägagi teisejärguline mure. Sul on olemas tagasisõiduraha või võimalus seda kähku laenata, mingeid tuttavaid seal, hotell vähemalt mõneks ööks jne.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 10:49; 11.01 16:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja plaan ongi kohe nii, et otse lennujaamast kolid oma kohvriga mehe poole sisse? Julge tüdruk, pole midagi öelda…

Mulle tundub ka, et kui sa lähed kellegi majja teisel pool maakera elama, siis see, mis tooniga ta oma eraldielavatest vanematest räägib, on vägagi teisejärguline mure. Sul on olemas tagasisõiduraha või võimalus seda kähku laenata, mingeid tuttavaid seal, hotell vähemalt mõneks ööks jne.

.. ja isegi sellest ei pruugi piisata. Tüüpiline, et tüdrukult võetakse dokumendid lihtsalt ära ja pannakse oma “võlga” tagasi teenima. Kui miskit ei meeldi, saab peksa. Välja ei lasta, telefoni pole, abi ei saa.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise pole tema vanematega sõnagi vahetanud, aga oled varmas andma hinnanguid nende omavahelistele suhetele… huvitav inimene.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, et mees räägib oma vanematest halvasti, peaks küll su kõige väiksem mure olema praegu.

Aga muidu jah, eksmees mul ilkus pidevalt oma ema kallal, kui me alles nö deitisime. No suht mõnitas ema, ja õdesid ka. 2 aasta pärast sain samasuguse suhtumise osaliseks.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Las räägib siis halvasti, võibolla ongi halvad vanemad. Ja miks ei peaks talle haiget tegema, kui ta lapsepõlvekodu maha müüdi? See, et vanemad rikkad on, ei tähenda, et nad peast lollakad ei või olla. Minu isa ka kasutab lapsepõlvekodu, et oma lastega manipuleerida ja sellest ongi kõrvalseisjatel raske aru saada, kui nad tagalugusi ei tea.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.01 18:34; 12.01 19:30; 12.01 19:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa kodumaalt endale meest ei otsi ja seejärel koos Austraaliasse või kusagile lähemale reisile ei lähe? Miks peab oma elu keeruliseks elama?

Tasuta lõunaid ei ole olemas, kulla laps!

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 15:47; 11.01 19:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis ma küsisin, et kad ta on ikka valmis mulle lennupileti ostma.

Kas endal ei ole imelik sedasi küsida?

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahad olla iseseisev, siis tuleb arvestada, et aasta Austraalias oledki üksi ja pead ise hakkama saama. Et on hea kui on mingi võimalus lisaks, aga eelkõige ikka tuleb iseseisev olla. Sinu lühikest kirja lugedes tundub ,et tahad küll olla iseseisev, aga ikkagi tahad toetuda. Kui üldse siis pigem toetu oma kodustele lähedastele, nemad sind hätta ja jamasse ei jäta. Netituttava puhul loodetavasti ei lähe sa tema koju elama. Loodetavasti pole ta üürinud teie kooseluks väga kallist korterit, millest ta kohe eeldab, et sina maksad poole või lausa enamuse. Mis oma elukogemus näidanud on, see, kes suhtub vanematesse halvasti, hakkab üsna varsti kõigisse halvasti suhtuma. Põhjuse leiab alati. Ohver olla on ju nii mõnus.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ju ei tea, kas ta vanemad on jõukad v ei, kas nad on end ise üles töötanud või virelevad, kas müüsid kodumaja maha või ei, ehk on kogu elu korteris elanud hoopis – sest sa tead ainult seda, mida see võhivõõras inimene on sulle rääkinud. Miks sa sinisilmselt arvad, et kõik on just nii nagu välja paistab? Kas neid lugusid naiivsetest Eesti naistest, kes on mõne välismaa jutulinnu õnge läinud ja pärast aastaid seda jama klaarivad, veel vähe on olnud?
Ja kust tuleb pähe nõustuda, veel vähem ise küsida, kas võhivõõras inimene on v almis sulle lennupileti ostma? Miks ta peaks? Miks sa tahad esimesest hetkest peale olla tema võlglane? Võimalusi see võlg – mis on fakt – sinult välja nõuda, on seal rohkem kui küll ja keegi ei küsi siis, meeldib see sulle või ei.
Kaks aastat kirjavahetust ei tee inimesi omavahel kuigivõrd tuttavaks – sul on mingi pilt, aga vabalt võib see olla pilt, mille ta on tahtnud endast jätta ja mis tegelikkusele vastata ei pruugi.
Austraaliasse? Miks mitte! Aga e nda ostetud piletite ja elamisrahaga, enda otsitud elukohaga – eestlaste kommuunielamises kas või, vähemalt mõneks ajaks.
Kohtuda oma kirjasõbraga? Loomulikult! Siis hakkabki tasapisi kujunema reaalne pilt, kellega üldse tegu.
Aga et lased endale pileti osta, võtad oma kohvri ja kolid jumala võõra inimese juurde – mitte mingil juhul.
Vanemad tahavad, et sa oleksid iseseisev – aga sina eelistad ennast esimesele välismaalasele kaela riputada? Miks?

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult ma tean lausa aadressi kus ta elab ja see on maja, naabrid kõrval, vaikne elamurajoon. Kuigi jah peab tõdema, et lihtsam ja kindlam on mul nii, kui soetan ise lennupileti ja oman elamisraha. Õnnek olen ka juba ühe eestlasest naisega suhelnud, kes pakub oma majas tuba üürida.

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.01 10:39; 11.01 20:13; 11.01 20:15; 13.01 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kodumaalt ei otsi meest kuna ei ela seal ja ei ole sellist leidnud. Kuna me mõlemad oleme muusikaalal tegelevad, siis on ka tulus koostööd teha.

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.01 10:39; 11.01 20:13; 11.01 20:15; 13.01 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Austraalias pidigi olema kombeks, et täisealiseks saanud lapsed sõna otseses mõttes visatakse kodust välja, et nad õpiksid ise hakkama saama. Vanemate jõukus ei puutu asjasse. Kindlasti mitte kõik pered ei tee nii, aga see poeg tundub olevat solvunud, et vanemad neile suureks jäänud maja maha müüsid.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Austraalias pidigi olema kombeks, et täisealiseks saanud lapsed sõna otseses mõttes visatakse kodust välja, et nad õpiksid ise hakkama saama. Vanemate jõukus ei puutu asjasse. Kindlasti mitte kõik pered ei tee nii, aga see poeg tundub olevat solvunud, et vanemad neile suureks jäänud maja maha müüsid.

See, et noormees Austraalias elab, ei tähenda, et ta seal ka üles kasvas. Võibolla rändas sama moodi aastase viisaga Austraaliasse ja tegelikult on pärit ei tea kust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.01 18:34; 12.01 19:30; 12.01 19:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suhteliselt palju puuduvat infot. Kas teie nn kokku kolimine on pigem nagu mehe-naise suhe, et elate koos, või pidid ta majas nt tuba rentima? Mõlemal juhul ongi normaalne kui kulud pooleks maksate. Küsi palju rent ja kommunaal on mis pooleks tuleb maksta. Toidu eest lepite kokku, kas see pooleks või mitte. Muudes asjades pole tal õigust kulude jagamist nõuda.
Siit loetust jääb mulje, et peaksid kohe hakkama tööd otsima, Austraalia on kallis riik ja rahad lähevad ruttu läbi. Kui leiadki kuu hiljem töö siis pead veel nädal-kaks esimese palgapäevani ootama. Aga mis saab kui tööd ei leia kohe ja rahad läbi? Mis valdkonda tööd üldse otsid?
Võid selle naise majja ka tuba üürida aga sellisel juhul on sama lugu, peaksid pigem kohe tööd hakkama otsima. Ning töö leidmine pole veel mingi näitaja. Austraalias on bäkkerite palgad vahest nii madalad, et ajad ehk vaevu läbi, seda sa ette ei tea.
Lisaks, mis seisus sa ise oled? Kas oled vaimselt tugev, enesekindel? Mis eluperiood sul on ning kui nn haavatav sa oled? Kui satud mingi hullu otsa, siis ei ole vahet kas elate koos või mitte, ta võib su väga kergelt sind vaimselt ja emotsionaalselt endist sõltuvaks teha.
Kui on mingi hull ja võtab passi ära siis kõnnid politseisse ja saad saatkonna kaudu ajutise reisidokumendi, see pole minu arust probleem.
Muretse endale enne Austraaliasse minekut krediitkaart aga hoia see vaid päris tõeliseks hädajuhtumiks, a la tagasisõidu pileti jaoks jne.
Mida muidu sellest kutist arvad? 2 aasta jooksul peaksid teda ikka natuke tundma juba?

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.01 18:34; 12.01 19:30; 12.01 19:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Välismaal ongi kummalised kombed – tuttav elab sõpradega üürikas, samas on vanematel endal mitu korterit väljaüürimiseks. Selgitus on – et see on vanemate tulu ja laps peab ise hakkama saama, mitte lootma vanemate peale.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui te pole üksteist päriselt näinud ja näost näkku suhelnud, siis neti teel võib tekkida täiesti vale ettekujutus ja hilisem pettumus. Eriti kui suhtlete peamiselt kirja teel või messengeris toksides ja olete üksteisest ainult pilte näinud. Saan su jutust aru, et su ootused kohtumise osas on siiski suured ja salamisi loodad, et noormehega tekib midagi romantilist. Soovitaks sul suhelda temaga suvalistel aegadel, korduvalt ja pikemalt ka läbi skype´i, kui sa seda veel teinud pole ja nii, et näete teineteist läbi kaamera ja suhtlete otse. See annab natuke parema pildi, kuna näete miimikat ja reageeringut. Samuti arvesta, et sul oleks olemas säästud vähemalt ühe, kahe kuu jagu, Austraalias elamiseks, toa üürimiseks eestlasest naise juurde, pluss raha lennupiletite jaoks, edasi-tagasi sõiduks. Töö leidmine võib võtta aega ja halb, kui raha otsa saamine tekitab veel omakorda stressi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

VASTUS KÕIGILE
Olen väga tänulik kõigile vastajatele. Ma avasin/kirjutasin selle teema, kuna mindpainas kahtlustunne. Tänu teie vastustele hakkasin olukorda realistlikumalt võtma. Samuti süüvisin rohkem selle noormehe sõnadesse. Sisetunne aimab halba ja isegi kui nûûd lähen Austraaliasse, siis oma pileti ja rahadega. Aega on riiki sisenemisega.
Me olene temaga kõne teel vestelnud, aga kui teen juttu videokõnest, siis ta ei vasta kohe ja kirjutab hiljem, et see oleks tore. Samas peaks ta ise sellest kohe kinni haarama ja nt küsima, et millal, kui ta mind nii väga näha tahab. Lõpetan temaga mõneks ajaks suhtlemise ja näeb mis saab, mul ikka oma elu ka.

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.01 10:39; 11.01 20:13; 11.01 20:15; 13.01 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õige otsus! Kui te 2a jooksul pole kordagi videokõnet teinud ja sulle tundub, et ta on nendest meelega kõrvale hoidnud, siis see tundub tõesti rohkem kui imelik! Hoia sellest suhtest eemale!

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja – jää endale kindlaks ja ära lase midagi kinni maksta, ära mine tema pinnale ning ära mine talle isegi enne külla, kui oled mitu korda kohtunud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Pereelu ja suhted Mees, kes räägib oma vanematest halvasti

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.