Esileht Pereelu ja suhted Mees kolis vanemate juurde elama

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 101 )

Teema: Mees kolis vanemate juurde elama

Postitas:
Kägu

Eelmisel aastal kohtusin toreda mehega. Mõlemad oleme 30+. 2 kuud tagasi sai mehel üürikorteri leping läbi ning ta kolis vanemate juurde elama kuna üürimaksed olevat nii suured, et ta ei taha üüri maksta. Pigem elab vanemate juures ja kogub kodulaenu sissemakseks raha. Mina elan omas korteris. Mees oleks tahtnud küll minu juurde kolida, aga ma veel ei taha kooselu. Ja paar päeva tagasi tegi mees mulle abieluettepaneku. Mees teab, et ma pole veel kooseluks valmis, veel vähem lasteks. Käiks lihtsalt külas ja naudiks ühistegevusi. Ma võib-olla isegi mõtleks selle ettepaneku üle, aga mees, kes nö oma vanemate arvelt kokku hoiab, ei ole õige mees minu meelest. Mees ja mehe ema unistavad lastest. Ja nüüd siis mees tuleb abielu ja laste jutuga. Mul lihtsalt ei ole õiget tunnet. Elaks mees üürikas, ehk isegi, aga vanemate juures elavad lapsed, mitte täiskasvanud. Mis teie arvate, kas mõtlen üle? Mees ise arvab, et nii jääb talle rohkem raha alles ja see on tema viis meie tulevikule mõelda. Mulle jällegi tundub, et see ei ole samm tuleviku suunas, vaid samm tagasi.

+16
-34
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koli vanemate juurde, kui lapsi ja kooselu nagunii hetkel ei soovi. Maksa vanematele hoopis üüri, mees jäta maha.

+5
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul on õigus. Kooselu ja laste puhul lükkaks ta finantsvastutuse sinu õlgadele.

+11
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millega mees eelmised 10 aastat tegeles, et nüüd järsku tuli kodu ja pereloomise soov? Oleks pidanud siis varem mõtlema selle peale, et äkki tahab 30selt naist võtta ja lapsi saada. Oled oma kinnisvaraga naine ja kui ka majanduslikult hästi hakkamasaav, siis pole ime, et igasugustel tekib suur tuhin kodu mängida, pere pidada jms (sinu rahakoti peal). Ega see pole tegelikult nii palju erinev sellest klisheest, et rikka mehe koju sätivad end elama mingid vaesed tibid. Ka mehed oskavad samamoodi käituda, kui rollid on vastupidised.

+14
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tark naine peab oskama ennast nii ihaldusväärseks teha, et lõdva randmega kõik kooselusse puutuvad asjad oma kasuks ära otsustada. Kes laseb ennast armunud peaga läbi lörtsida, sel igatpidi vesi ahjus

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kas oled uurinud, kas ja kuidas mees vanemate juures eluasemekulusid katab? Et vb on kõik korras, maksab seal poole kuludest, kuni tõesti paremad ajad. Vanuritel jälle seltsi ja abiline olemas.

Me võtsime ka just äialt suurusjärgus 10000 eur abi vastu. Tuli ise pakkuma. Algul lükkasime tagasi, et vana inimene, iga hetk võib tal endal vaja olla. Aga käis ikka pinda, et nüüd tal lõpuks võimalik lapsi toetada – laste nö ellu astumise ajal seda võimalust polnud. Neelasin ka oma olen-iseseisev-naine-ja-saame-ise-hakkama-uhkuse alla. Tegemist siiski olulise investeeringuga tulevikku, mis airab meil kulusid maas hoida.

Sina ka, võid ju ettepaneku tagasi lükata ja seletadagi, et pole veel valmis kooselukski. Ja jätkate nagu seni – suhte saad alati lõpetada, kui ikka ei meeldi.

+12
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kooselu ja laste puhul lükkaks ta finantsvastutuse sinu õlgadele.

Vastupidi ju! Tegemist igati kainelt ja ratsionaalselt mõtleva mehega – iga kell on mõistlikum jooksvaid kulusid kontrolli all hoida ja kokkuhoitud raha isikliku elamise soetamiseks investeerida.

+29
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on täiskasvanud laps, kes elab kodus, kuid käib õpingute kõrvalt ka tööl, mis pandeemia tingimustes on osutunud üsna tulusaks, ja paneb praktiliselt kogu raha kõrvale. Oleks majanduslikult väga rumal see hoopis üürikorteri omanikule viia lihtsalt selleks, et saaks öelda “ma olen nüüd täiskasvanud, ma elan eraldi”.

+42
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma küll ei arva, et vanematega koos olemine näitab lapseks olemist, pigem võib see mõnes olukorras tähendada hoopis vastutustundlikku täiskasvanulikku käitumist.

Kui vanematega koos elamine tähendab lapseks olemist, siis on nii minu täiskasvanud poeg kui ka minu mees mõne arvates lapsed:

Abikaasa, ise pensionieelik, kolis nimelt ajutiselt teise linna (teeb arvutist kaugtööd) oma 80a ema juurde, kuna too on ratastoolis ja ei saa hetkel kodus üksi talvel kütmisega ja enesehooldustoimingutega hakkama. maksimaalselt saaks ema üksi jätta 5-6 tunniks, muul ajal vajab abi. kuni hooldekodu koha saamiseni lihtsalt peab keegi abiks olema.

Meie täiskasvanud poeg aga elab seni vanematekodus, abistab mind kodustes toimetustes, panustab rahaliselt ja tööga maja ülalpidamisele ning ka suur osa söögikulusid on tema maksta. Käib ülikooli kõrvalt tööl, palk on suurem kui vanematel kokku.

 

+25
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üksikvanema puhul on täitsa normaalne temaga elada, saab jõuludki koos veeta.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanuritel jälle seltsi ja abiline olemas.

No 30+ “laste” vanemad küll vanurid pole, pigem keskealised…

Aga mulle oleks see küll ohumärk, samuti see kui abieluettepanek tehakse hoolimata sellest, et naisel kooselusoovi pole.

Aga tee talle ettepanek, et ostaksite enne abiellumist kahepeale korteri, kaasomanikena 50:50. Kui hakkab pangas laenuasju ajama, siis on vast õiged põhjused. Kui keerutab, siis ilmselt tahab lihtsalt tasuta elamispinda.

+16
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kooselu ja laste puhul lükkaks ta finantsvastutuse sinu õlgadele.

Vastupidi ju! Tegemist igati kainelt ja ratsionaalselt mõtleva mehega – iga kell on mõistlikum jooksvaid kulusid kontrolli all hoida ja kokkuhoitud raha isikliku elamise soetamiseks investeerida.

Ja kellegi teise kulul elada. Muidugi mõistlik. Ja teeb seda ka naisega. Sest see on mõistlik.

+3
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kooselu ja laste puhul lükkaks ta finantsvastutuse sinu õlgadele.

Vastupidi ju! Tegemist igati kainelt ja ratsionaalselt mõtleva mehega – iga kell on mõistlikum jooksvaid kulusid kontrolli all hoida ja kokkuhoitud raha isikliku elamise soetamiseks investeerida.

Ja kellegi teise kulul elada. Muidugi mõistlik. Ja teeb seda ka naisega. Sest see on mõistlik.

Kuidas kellegagi koos elamine tähendab automaatselt kellegi kulul elamist?

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanuritel jälle seltsi ja abiline olemas.

No 30+ “laste” vanemad küll vanurid pole, pigem keskealised…

Aga mulle oleks see küll ohumärk, samuti see kui abieluettepanek tehakse hoolimata sellest, et naisel kooselusoovi pole.

Aga tee talle ettepanek, et ostaksite enne abiellumist kahepeale korteri, kaasomanikena 50:50. Kui hakkab pangas laenuasju ajama, siis on vast õiged põhjused. Kui keerutab, siis ilmselt tahab lihtsalt tasuta elamispinda.

30+ inimese vanem võib vabalt olla 60-70. 30+ on esiteks 10aastane vahemik. Mu mees oli meie tutvumise ajal 36 ja tema vanemad olid juba siis üpris põdurad, kuigi vanusepoolest ei olnudki palju – eluaeg füüsilist tööd teinud + suur ülekaal teevad ka 60aastase põduraks. Rääkimata sellest, et alati on lapsi saadud igas vanuses ja 1990ndatel kindlasti ei olnud enam teemaks 20selt kiiresti tanualla saamine.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu mees elas ka vanematega, kui abiellusime. Ta töötas teises linnas, kus ka mina elasin ja elas seal üürikas. Siis sai töökoha Tallinna, kust ta ka pärit oli ja kolis vanemate juurde. Meie olime selleks ajaks suhtes nii 3-4 kuud. Kuna suhe oli tõsine, siis ta kutsus mind ka Tallinna, kuna minul polnud mingit probleem töökoha pärast Tallinnas. Mitu firmat ootasid, käsi pikal. Abiellusime. Oleksin võinud maha jääda, aga ei tahtnud. Kolisin ka ämma ja äia juurde – ruumi oli ja jube toredad inimesed.

Umbes 1,5 aasta pärast saime minu teise linna korteri müügist saadud rahast ja mehe sissemakserahast nii palju, et ostsime ühisvarana oma majapooliku Nõmmel.

Mis selle emaga elamise probleem on? Miks peaks samas linnas elav vallaline mees mitte elama koos oma vanematega, kui ruumi jagub ja privaatsust?

Näiteks praegu on meie ühe poja naine 2,5 aastaks väga kaugel tööl. Kuna nad enne elasid üürikas, siis muidugi kolis poeg tagasi, sest mis mõte oleks olnud 3-toalist üürikat tal endal üksi pidada, eriti kui ta (kui koroona lubab), veedab iga umbes 6 nädala tagant 10 päeva seal kaugel naise juures. Ja kui naine tuleb iga 8 nädala tagant 4-5 päevaks kodumaalne, siis privaatsust neil ka meie majas jagub. Kas mu poeg on mingi mömm või mis 🙂

Maja ostmise raha saavad kokku, kui naine selle tööperioodi lõpetab. Miks ei või mees üksi oles/jäädes kolida vanemate juurde?

+19
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanuritel jälle seltsi ja abiline olemas.

No 30+ “laste” vanemad küll vanurid pole, pigem keskealised…

Aga mulle oleks see küll ohumärk, samuti see kui abieluettepanek tehakse hoolimata sellest, et naisel kooselusoovi pole.

Aga tee talle ettepanek, et ostaksite enne abiellumist kahepeale korteri, kaasomanikena 50:50. Kui hakkab pangas laenuasju ajama, siis on vast õiged põhjused. Kui keerutab, siis ilmselt tahab lihtsalt tasuta elamispinda.

30+ inimese vanem võib vabalt olla 60-70. 30+ on esiteks 10aastane vahemik. Mu mees oli meie tutvumise ajal 36 ja tema vanemad olid juba siis üpris põdurad, kuigi vanusepoolest ei olnudki palju – eluaeg füüsilist tööd teinud + suur ülekaal teevad ka 60aastase põduraks. Rääkimata sellest, et alati on lapsi saadud igas vanuses ja 1990ndatel kindlasti ei olnud enam teemaks 20selt kiiresti tanualla saamine.

Mul on kaks poega, mõlemad 30+. Ise olen 54. Vanuriks olemisest on asi ikka väga kaugel ????
Vanurid on sellised 75+ ehk.
Muide 90ndatel sündinud on hetkel max 31.
80ndate lõpp oli aga veel väga aktuaalne kiiresti tanu alla saada ja 40+ sünnitajat vaadati juba viltu. 35 oli üsna lagi ja lapsed uhkustasid omavahel, kellel on kõige noorem ema. Vanade emade lapsed olid kuidagi imelikud, st sel ajal tundus nii.
Mäletan, mul üks töökaaslane lausa nuttis, kui rääkis, kuidas temasugusesse vanurisse sünnitusmajas suhtuti, ta oli 38.
Aga erandeid oli muidugi, kuid öelda 30+ inimese vanemate kohta vanur on ikka väga liiast.

+10
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

no täpselt, 1990 sünnitusmajas kuude viisi patoloogias viibides olid enamik (varastes) kahekümnendates. 30+ olid vähesed mitmendat korda sünnitajad, ja üks 39-aastane oli meile täielik müsteerium.  1997 lapse 1.klassi minnes olidki valdavalt alla kolmekümnesed emad.

Isegi 75 pole vanur vaid lihtsalt vanem inimene. Vanur on 90+ minumeelest.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ise üürikorterites palju elanud ja väga paljud on olnud masendavalt ülehinnatud. Jube nõme maksta sadu eurosid kuus kellegi võõra taskusse, kui korter ise on mõnes mõttes puudulik. Samuti ei ole ma iialgi aru saanud, miks tahavad maaklerid lepingu sõlmimise eest ühe kuu summat? Absurdne ju! Niiet ma saan täiesti aru, miks ta vanemate juurde kolis – täiesti mõistlik otsus. Kuidas see ”samm tagasi” on? Ta just mõtleb tuleviku peale. Kodulaenu on väga raske saada ja hea oleks, kui on endal säästud olemas.

+9
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tutvust juba rohkem kui aasta ja mees tore, siis milles asi, et kooselu ei taha? Mida sa üldse temast tahad? Võib-olla mehel tõesti on sinuga seoses mingid reaalsed plaanid, sh ühise kodu soetamine, mis, üllatus-üllatus, tõesti nõuab rahaga kokkuhoidlikult ümber käimist, kui just taevast kümned tuhanded sülle kukkumas pole. Üksiku inimese jaoks elamiseks vähegi väärika korteri üür, kuhu ka pruuti sobib külla kutsuda, on praegu, sõltuvalt asukohast muidugi, kuskil seal vast alates 400 eurost. Aastane väljaminek min 5000 eurot. See on raha, mille kokku hoidmist tõelise hea eesmärgi nimel ise ka kaaluksin iga kell. Aga sina paistab et pigem mängid teise inimesega. Abieluettepanek on muidugi tobe asi teha naisele, kes kokkugi ei taha kolida pärast aastast tutvust. Ju tal on mõtted natuke sassis sinu suhtes, tuleks teile mõlemale kasuks kui kiiremas korras lõpetaksid enda ja tema aja raiskamise ja läheksid temast ausalt lahku.

+16
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kas oled uurinud, kas ja kuidas mees vanemate juures eluasemekulusid katab? Et vb on kõik korras, maksab seal poole kuludest, kuni tõesti paremad ajad. Vanuritel jälle seltsi ja abiline olemas.

Me võtsime ka just äialt suurusjärgus 10000 eur abi vastu. Tuli ise pakkuma. Algul lükkasime tagasi, et vana inimene, iga hetk võib tal endal vaja olla. Aga käis ikka pinda, et nüüd tal lõpuks võimalik lapsi toetada – laste nö ellu astumise ajal seda võimalust polnud. Neelasin ka oma olen-iseseisev-naine-ja-saame-ise-hakkama-uhkuse alla. Tegemist siiski olulise investeeringuga tulevikku, mis airab meil kulusid maas hoida.

Sina ka, võid ju ettepaneku tagasi lükata ja seletadagi, et pole veel valmis kooselukski. Ja jätkate nagu seni – suhte saad alati lõpetada, kui ikka ei meeldi.

Vanuritel? Mehe ema on 52 a ja isa 54 a.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näiteks praegu on meie ühe poja naine 2,5 aastaks väga kaugel tööl. Kuna nad enne elasid üürikas, siis muidugi kolis poeg tagasi, sest mis mõte oleks olnud 3-toalist üürikat tal endal üksi pidada, eriti kui ta (kui koroona lubab), veedab iga umbes 6 nädala tagant 10 päeva seal kaugel naise juures. Ja kui naine tuleb iga 8 nädala tagant 4-5 päevaks kodumaalne, siis privaatsust neil ka meie majas jagub. Kas mu poeg on mingi mömm või mis ????

Maja ostmise raha saavad kokku, kui naine selle tööperioodi lõpetab. Miks ei või mees üksi oles/jäädes kolida vanemate juurde?

Aga kuidas oleks, kui mees ei oleks jäänud mitte vanemate mugavasse kodusse ootama, millal naine kaugelt maalt rahaga naaseb, vaid oleks läinud koos naisega ühise tuleviku nimel sinna võõrale maale raha teenima?

+4
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kuidas oleks, kui mees ei oleks jäänud mitte vanemate mugavasse kodusse ootama, millal naine kaugelt maalt rahaga naaseb, vaid oleks läinud koos naisega ühise tuleviku nimel sinna võõrale maale raha teenima?

Eeee…mis sa ise arvad?

Loomulikult sest ta teenib sama raha omal erialal siin.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mehe sissetulekust sa loomulikult midagi ei räägi. Teenib ta üldse piisavalt, et oleks võimalik üürile lisaks sissemaksu koguda?

Selles suhtes kümme korda enam valiks mehe kes ajutiselt vanemate juures elab, et oma kodu osta, kui mehe kellel pole mingit kavatsust üürimist lõpetada.

See vanemate kulul elamise osa? Äkki ta just aitab oma vanematel kallinenud kommunaale tasuda. Kust sa võtad et ta nende kulul elab või et ta vanematele see ei meeldi? Ma arvan enamus vanemad on õnnelikud, kui neil õnnestub kuidagi oma lapsi aidata. Ise tõid ka välja, et mõlemad on tööealised veel, ehk tegu pole sente lugevate pensionäridega.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on täiskasvanud laps, kes elab kodus, kuid käib õpingute kõrvalt ka tööl, mis pandeemia tingimustes on osutunud üsna tulusaks, ja paneb praktiliselt kogu raha kõrvale. Oleks majanduslikult väga rumal see hoopis üürikorteri omanikule viia lihtsalt selleks, et saaks öelda “ma olen nüüd täiskasvanud, ma elan eraldi”.

Sina räägid ju üliõpilasest. Noore puhul, kes alles koolis käib või karjääri alustab, ongi väga mõistlik ja tubli elada vanematekodus. Aga mida tegi teemaalgataja mees 20ndate alguses? Oleks ta juba siis tark olnud ja ette planeerida osanud, oleks ka õpingute kõrvalt vanematega elanud (nagu sinu laps). Ja oleks see teema täna olemata. 30+ vanuses ärgata on küll väga hiline (et ahaa, oleks vaja raha kõrvale panna, sest üürikad röövivad raha, oleks vaja paar aastat vanematega elada, et ennast jalule töötada). Ongi tagasiminek elus, kui üks 30ndates mees elab samamoodi ja on ikka veel samal stardipakul nagu siinsete kommenteerijate üliõpilased.

+4
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga normaalne mees tänapäeval, vanasti oleks jah memmekas olnud. Ajad on muutunud.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mees oleks tahtnud küll minu juurde kolida, aga ma veel ei taha kooselu. Ja paar päeva tagasi tegi mees mulle abieluettepaneku. Mees teab, et ma pole veel kooseluks valmis, veel vähem lasteks. Käiks lihtsalt külas ja naudiks ühistegevusi.

Mees võib olla tore, aga teil on erinevad soovid ja olete oma elus erinevates etappides. Sina ei taha veel kooselu, abielu, perekonda. Tahad elu rahulikult võtta ja vahel koos aega veeta, väljas käia. Kui emb-kumb hakkab peale käima ja üks annab teisele järele, siis võite hiljem hoopis pettuda ja teineteist süüdistada. Sama teema on meestega, kes ei soovi veel kooselu ja lapsi, aga naine käib peale ja siis midagi head välja ei tule.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja nüüd siis mees tuleb abielu ja laste jutuga. Mul lihtsalt ei ole õiget tunnet. Mis teie arvate, kas mõtlen üle?

Kui kirjutasid, et sul lihtsalt pole õiget tunnet, siis sellega vastasid ka oma küsimusele. Sa kas pole veel valmis tähtsateks muutusteks või ei tundu mees sinu jaoks see õige.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõlemad oleme 30+. Mees oleks tahtnud küll minu juurde kolida, aga ma veel ei taha kooselu. Mulle jällegi tundub, et see ei ole samm tuleviku suunas, vaid samm tagasi.

Naine, sul ei ole palju aega valida, miks siis kulutada seda ebasobivale mehele?

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Veider teema. Kumb siis oluline on, kas mees meeldib või hoopis see, et kolis vanemate juurde, sest mehe vanemaid vihkab naine alati. Probleem ongi ehk selles, nö vanemates. Teine jutt on see raha kogumine kodulaenuks, veider suhe siis tekiks. Naisel on oma korter, mehel oma kodulaen, kelle juures elada soovitakse? Mees tahtis abielluda, ka paha asi. Aga siiski kui sisetunne ütleb, et asi pole õige, ju ta siis ei olegi. Eks igaüks mõtleb sellises vanuses rohkem endale ja oma tulevikule, kui teise omale.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sina räägid ju üliõpilasest. Noore puhul, kes alles koolis käib või karjääri alustab, ongi väga mõistlik ja tubli elada vanematekodus. Aga mida tegi teemaalgataja mees 20ndate alguses? Oleks ta juba siis tark olnud ja ette planeerida osanud, oleks ka õpingute kõrvalt vanematega elanud (nagu sinu laps). Ja oleks see teema täna olemata. 30+ vanuses ärgata on küll väga hiline (et ahaa, oleks vaja raha kõrvale panna, sest üürikad röövivad raha, oleks vaja paar aastat vanematega elada, et ennast jalule töötada). Ongi tagasiminek elus, kui üks 30ndates mees elab samamoodi ja on ikka veel samal stardipakul nagu siinsete kommenteerijate üliõpilased.

Mis loogika see veel on? Kui 30-aastaselt kodulaenu, 1,5 last ja liisinguautot pole, siis võib heaga nööri otsima minna, kuna asja niikuinii ei saa?

Loodan et su oma lapsed (kui sul neid on, või nende lapsed) sinu poolt sama suhtumist tunda pole saanud.

Ideaalis võiks muidugi kõik linnukesed järjest kirja saada aga elu pole ideaalne.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 101 )


Esileht Pereelu ja suhted Mees kolis vanemate juurde elama